Het bewapeningsprogram De Kabinetsformatie in Straaljager voert noodlanding uit Belgisch-Nederlandse Dag van de Landbouw te Middelburg Het mond- en klauwzeer Frans memorandum aan de Verenigde Staten De „vliegende schotels" boven de Ver. Staten Resoluties pro-Bevan voor het a«s. Labourcongres Premier van Nepal moet aftreden Koningin Juliana-mars op gramofoonplaat De nieuwe Regering in Egypte Dr Drees van zijn opdracht ontheven De Paus over medezeggenschap der arbeiders Comité ter bevrijding van slachtoffers van totalitaire willekeur De Amerikaanse nota aan Israël Het Angle-lraanse oliegeschl^ RECHTSZAKEN WOENSDAG 23 JULI 1952. 7e Jaargang No. 2093. Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen WEERSVERWACHTING HOOGWATER. Slachtoffers van de „Black Gull' geborgen Ubourmotie over Zuid-Afrika Het Kabinet der Koningin deelt mede: Dr W. Drees heeft aan H. M. de Koningin verzocht hem te ontheffen van zijn opdracht tot het vormen van een Kabinet dat geacht mag worden het vertrou wen van het Parlement te genieten- De Koningin heeft het verzoek ingewilligd. ZON- en MAAN STANDEN. ZES EN VIER JAAR WEGENS DOODSLAG OP BABY. Frankering bi; abonnement: Terneuzen Otrec1.eur-Hootdredai;„ ur I. van öe Sande ««üactie-adres: Noordstraat5557 Terneuzen Telefoon 2510 Nét 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum pex advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent. iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Poor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Naar in betrouwbare kringen te Parijs wordt vernomen, heeft de Franse regering de Ameri kaanse ambassadeur een memo randum overhandigd, waarin wordt verklaard, dat het Franse bewapeningsprogram zal moe ten worden beperkt, tenzij de omvang van de Amerikaanse militaire orders aan Franse be drijven belangrijk wordt uitge breid boven het peil, dat tot dusver is toegezegd. De Ameri kaanse ambassade te Parijs heeft geen commentaar op de inhoud van het memorandum, dat aan Washington is door gezonden, gegeven. Franse ministers hebben tij dens het bezoek van minister Acheson aan Parijs in Mei j.l. te verstaan gegeven, dat Frank, krijk orders ter waarde van minstens 250 millioen dollar nodig had. Op de in Februari te Lissabon* gehouden bijeten- komst van de Noordatlantische raad werd de hulp van Frank rijk vastgesteld op 600 millioen dollar, waarvan 200 millioen in de vorm van „off-shore"-aan- kopen. De Franse ambassadeur te Washington, Bonnet, bracht het De Amerikaanse luchtmacht en het leger hebben bekendgemaakt, dat het aantal rapporten, dat men over de „vliegende schotels" ontvangt, nog nooit zo hoog is geweest als thans: n.l. gemiddeld honderd per maand. Boven het vliegveld van Washington zijn Zaterdag j.l. twaalf „geheimzin nige voorwerpen" waargenomen, die zich met een snelheid van on geveer 200 kilometer per uur ver plaatsten. Zij werden met behulp van radar door de controletoren van het vliegveld gepeild. Voorts meldde een piloot, dat hij Zaterdag tussen Washington en Martinsburg (West-Virglnië) zeven lichtende voorwerpen heeft gezien, die zich nu eens in hori zontale, dan weer in verticale richtingen verplaatsten. Een an dere vliegenier deelde mee, dat hij van Herndon (West-Virginië) tot Washington was „gevolgd" door een geheimzinnig licht. verzoek van zijn regering over aan de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Ache son. Hij deelde later mee, dat hij had gesproken over de wapen productie in Frankrijk en over de behoefte van zijn land aan Amerikaanse hulp in de vorm van orders aan de Franse be drijven. Amerikaanse functio narissen verklaarden echter, dat Frankrijk in feite had voorge steld, dat de Ver. Staten beta len voor orders ter v/aarde van enige millioenen dollars, welke Frankrijk reeds bij Franse fa brieken heeft geplaatst, of van plan is te plaatsen. Amerikaanse deskundigen op het gebied van hulp aan het buitenland zeggen niet te weten, hoe aan de Franse verlangens kar. worden voldaan, aangezien de fondsen voor het door Frankrijk beoogde deel drastisch zijn besnoeid. Voor de jaarlijkse conferentie van de Labourpartij in Septem ber zal de linkervleugel der par tij zestig resoluties indienen, die Bevan steunen in zijn eis tot be perking van Engelands bewape ningsprogramma, aldus is offi cieel bekendgemaakt. Dit is ver reweg het grootste aantal resolu ties, aan één onderwerp gewijd. De werkcommissie van het Nepalese congres, 't uitvoerend orgaan van de regerende partij, heeft premier Korala bevolen af te treden. De premier heeft geweigerd een lijst van 7 ministers voor een hervormd kabinet goed te keuren, welke hem door de con grespartij was aangeboden. Hij zou zijn ministers zelf willen kiezen. Deze dagen is in de studio's van 'n Nederlandse gramofoon- platenindustrie een opname ge maakt van de „Koningin Julia- namars", die werd gecompo neerd door de heer J. Feitsma De mars wordt gespeeld dooi de Amsterdamse politiekapel onder leiding van Joh. Pinkse. Een der platen is aangeboden aan koningin Juliana. Piloot ongedeerd. Reserve-sergeant-vlieger C. Groenendijk uit Den Haag, die nog geen twee weken geleden ternauwernood het leven er af bracht bij een vliegtuigbotsing boven Baarn door per uitschiet- bare stoel zijn Gloster „Meteor" Prémier Hilaly Pasja heeft meegedeeld dat hij Woensdag de nieuwe regering zal bekend maken. Pasja had alle ministers in zijn vorige kabinet ontboden, onder wie de voormalige minis ter van financiën Zaky Abdel Moetaai Pasja en de voormalige minister van binnenlandse za ken, oorlog en marine Mortada Maraghy Pasja. De ministers zijn bezig met 't opstellen van het program van de nieuwe regering. Het nieuwe kabinet bestaat geheel uit onafhankelijken. Er is thans een einde geko- men aan een kabinetscrisis van 36 uur, welke is gevolgd na het aftreden van Hoessein Sirry Pasja, die slechts 18 dagen aan de macht is geweest. Het nieuwe kabinet is het vijfde sedert de ongeregeldhe den op „zwarte Zaterdag" in Cairo in Januari van dit jaar en het tweede in deze maand. De nieuwe premier deelde mee, dat hij hoopte voor mid dernacht de volledige lijst van ministers en het regeringspro gramma gereed te hebben. Koning Faroek heeft Dinsdag middag de lijst van ministers van de nieuwe regering-Hilali goed gekeurd. Naar Reuter uit Alexandrië meldt, wordt Mortada Maraghy Pasja minister van oorlog en binnenlandse zaken. te verlaten, is Dinsdagmiddag weer aan de dood ontsnapt. Toen hij tegen half vijf wilde landen met een Gloster „Meteor" op de vliegbasis Soesterberg, bleek het landingsgestel van het toestel niet goed te functioneren. Met grote tegenwoordigheid van geest wierp Groenendijk midden op het vliegveld één der reserve tanks af om brand te voorkomen. Na een grote boog beschreven te hebben, voerde Groenendijk een perfecte buiklanding uit op de crash-strip. Ademloos hebben honderden toeschouwers langs de weg en het personeel op 't vlieg veld toegezien. In een enorme stof-en rookwolk bleef de „Meteor" liggen. De mannen van de vliegveld brandweer waren onmiddellijk ter plaatse. Tegen hen zei Groenen- Ter gelegenheid van de ten toonstelling „Oost-Vlaanderen vlagt in Middelburg" werd Maan dag de „dag van de landbouw" gehouden. Belgische en Zeeuwse boeren kwamen bijeen in de Concertzaal te Middelburg, waar drie Belgi sche en drie Nederlandse spre kers kwesties, verband houdende met de Benelux en de land- en tuinbouw alsmede de veeteelt in beide landen, behandelden. Deze bijeenkomst werd o.m. bijge woond door de commissaris der koningin in de provincie Zeeland, Jhr. Mr. A. F. C. de Casembroot, de bestendige gedeputeerde van Oest-Vlaanderen, Ir. E. de Wilde, en de Zeeuwse gedeputeerden, de heren C. Hamelink en C. Phi- lipse. De drie Belgische sprekers leg den er de nadruk op, dat de tot standkoming van de economische unie tussen België en Nederland niet geforceerd kan worden. Men moet de zaak nuchter bezien en er vooral voor zorgen geen stuk ken te maken. Er zijn thans nog grote verschillen op agrarisch ge bied tussen België en Nederland. O.a. zijn in België de lonen aan zienlijk hoger evenals de pacht- VRAGEN AAN DE MINISTER prijzen en de prijzen voor mest stoffen. De voorzitter van de Zeeuw- sche Landbouw Maatschappij, Ir. M- A. Geuze, verklaarde dat een drastische loonsverhoging in Ne derland op het ogenblik tot de onmogelijkheden behoort. Ir. W. Boon uit Leuven zeide o.m., dat de Belgische landbouw ondanks alles reeds bepaalde voordelen heeft behaald van de Benelux. Doordat de Belgische industrie een grote afzet vindt in Nederland wordt men behoed voor een omvangrijke werkloos heid, waardoor een blijvende af zet op de binnenlandse markt is geschapen. Bovendien is de mo gelijkheid om te komen tot een werkelijke economische unie de stok achter de deur om de boe ren aan te zetten zich sneller aan te passen. Maandagmiddag werd op de Markt te Middelburg een folklo ristisch feest gevierd, dat geheel door Belgen werd verzorgd. Het hoogtepunt was een optocht van twee reuzen. Voorafgegaan door 'n groot aantal jonge meisjes, die dansjes uitvoerden en passende liederen zongen, marcheerden deze reuzen, die dateren uit de 17de eeuw, over de markt waar duizenden belangstellenden wa ren samengestroomd. De Oost-Vlaamse boerinnen- jeugd trad op met reidansen en een symbolisch spel „Oogstjubel" genaamd, waarmee de meisjes zeer veel succes behaalden. Voorts was er een optreden Het lid van de Tweede Kamer de heer Van der Weijden (K.V. P.) heeft aan de minister van landbouw de volgende vragen gesteld: 1. Kan de minister meedelen of, nu ten behoeve van export belangen bij optredend mond en klauwzeer in sommige geval len afslachting van de gehele veestapel werd gelast, de scha deloosstelling hiervoor niet 90 pet. voor aangetaste dieren zal bedragen, zoals is aangegeven in het K. B. van 23 Febr. 1922, Stb. no. 78, tot uitvoering van medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot Woensdagavond. IETS MINDER WARM. Droog weer met wisselende be wolking. Overwegend matige noordwestelijke tot nooordelijke •wind. Iets minder warm. DONDERDAG 24 JULI. v.m. n.m. Breskens 3.23 3.33 Terneuzen 3.58 4.08 Hansweert 4.38 4.48 Walsoorden 4.48 4.58 art. 39 van de veewet, doch 100 pet. van de waarde van de ge hele veestapel? 2. Kan de minister meedelen, of wanneer een veehouder kan aantonen zijn veestapel tij dig op de voorgeschreven wijze voorbehoedend te hebben laten inenten tegen mond- en klauw zeer en er zou door aankoop van een rund of op andere wijze toch mond- en klauwzeer onder één of enige van zijn runderen optreden of eventueel onder jonge varkens, welke nog niet zijn ingeënt in zulk geval zal worden volstaan met afslach ting van de aangetaste dieren, omdat dan niet te verwachten is, dat de efficiënt ingespoten runderen door de ziekte zullen worden aangetast? van vendelzwaaiers en volksdan sers uit St. Niklaas en zorgden de Kon. fafarecorpsen „Siht Cecilia" uit Deinze en „Nut en vermaak" uit Aalst voor vrolijke klanken. Maandagavond is de 10.000ste bezoeker van de tentoonstelling „Oost-Vlaanderen vlagt" officieel ontvangen. Mevr. S. C. de Casem- broot-baronesse Van der Feltz, echtgenote van de commissaris der koningin, bood deze» tiendui zendste bezoeker, de etser A. van Hoecke te Gent, een aquarel aan, vervaardigd door de Middelburg se kunstschilder Louis Heymans. Op het achterdek van het door brand geteisterde Noorse vracht schip „Black Gull" heeft men Dinsdag de verkoolde resten van drie van de vier vermiste leden van de bemanning gevonden. Zoals gemeld werden 45 van de 49 opvarenden gered, toen Vrij dagavond bij de Amerikaanse Oostkust brand uitbrak aan boord van het vaartuig. Men heeft het wrak naar ondiep water gesleept, waar men thans water pompt in de nog smeulende ruimen. Meer dan 30 Labourparlements. leden hebben een motie onderte kend, waarin het Lagerhuis wordt verzocht de arrestatie van Zuidafrikaanse vakverenigings leiders te beschouwen als „een opzettelijke poging om de vak verenigingen en de politieke vrij heid in Zuid-Afrika te ondermij nen." dijk, terwijl hij uit zijn gehavend toestel klom: „Verroest, dat is de tweede keer". De Gloster „Me teor" was doormidden gebroken. Juist dezer dagen is Groenen dijk lid geworden van de 30-jaar oude „Caterpiller club". Van deze club wordt elke piloot op de ge hele wereld lid, wanneer hij van een parachute of uitschietbare stoel heeft gebruik gemaakt. MENING VAN RUPPERT. DE Het „comité ter bevrijding- van slachtoffers van totalitaire willekeur" verklaart, dat twee studenten en een leerling, die wegens het verbreiden van pam fletten waren veroordeeld tot tuchthuisstraffen van 4 tot 6 jaar, in Leipzig (Sowjet-zone) bevrijd en naar W.-Berlijn zijn overgebracht. Reeds eerder waren de economen Karl Mende en Bergel bevrijd. Een en ander, aldus het comité, vormt een antwoord op de ontvoering van de jurist Linse. In een brief aan de katholieke conferentie over sociale vraag stukken, die Dinsdag in Dijon (Frankrijk) is begonnen heeft Paus Pius XII de leer van de ka tholieke kerk op het punt van de verdeling van bezit geschetst. De Paus verklaarde, dat aan de arbeiders „een rechtvaardig aan deel in de verantwoordelijkheid" bij het beheer van de nationale economie dient te worden gege ven. Tevens wees hij op de nood zaak van particulier eigendom voor de arbeiders met lage lonen. De Paus schrijft verder, dat, „ook in de christelijke vorm van een maatschappij, waarin het be zit beter is verdeeld, er altijd nog plaats zal zijn voor zelfverlooche ning en lijden het onontkoom bare doch vruchtbare erfdeel hier beneden hetgeen een materia listische levensopvatting of de il lusie van een volmaakte recht vaardigheid gedurende deze aard se pelgrimstocht tevergeefs uit 't menselijk lot tracht te verwijde ren". Hij voegt hieraan toe, dat, „het, aangezien allen aan dezelfde ta fel aanzitten, niet meer dan rechtvaardig is dat onder eerbie diging van de functie en de ver antwoordelijkheid van een ieder persoonlijk ieders aandeel over eenstemt met zijn gewone waar digheid als mens, en dat dit aan deel een groter aantal mensen in staat zal stellen de door perticu- lier bezit verschafte onafhanke lijkheid en veiligheid te verkrij gen, die hen en hun gezin deel zal kunnen doen hebben aan de geestes- en cultuurgoederen, tot het ontstaan waarvan de goede ren der aarde voeren". De Paus erkent de „noodzaak voor de openbare macht om de economische politiek te coördine ren", doch „zonder onderdrukken de almacht te stellen in de plaats van de wettige autonomie van het particulier initiatief". Verder waarschuwt de Paus te gen „staatinstellingen van zoda nig karakter, dat zij buitenspori ge belastingen met zich meebren gen, die de rechten van particu liere eigendom zouden verstik ken of kunnen leiden tot een toe stand, waarin de collectieve vei ligheid schade zou toebrengen aan die van de persoon of van het gezin. Naar aanleiding van in de pers verschenen berichten als zouden verschillen van inzicht bestaan tus sen het C. N. V. en de A. R. Tweede Kamer-fractie, heeft men zich tot de heer M. Ruppert gewend. Op de vraag, hoe hij dacht over de houding dezer fractie bij de Ka binetsformatie, antwoordde de heer Ruppert, dat hij in zijn functie van voorzitter van het C. N. V. geen oordeel kon geven. Het C. N. V. als zodanig toch is, naar zijn mening, bij de Kabinetsformatie niet be trokken. Toen hem werd gevraagd of hij bereid was zijn persoonlijk oordeel mede te delen, antwoordde de heer Ruppert, dat hij ook daaraan geen behoefte zou hebben, ware het niet, dat men hem van socialistische zijde in de discussie had betrokken. Nu men dat wél heeft gedaan, had de heer Ruppert er geen bezwaar tegen als lid van de A. R.-partij zijn mening mede te delen. De A. R.-partij, zo zei hij, heeft twee bezwaren geuit: ten eerste: de geringe invloed, welke aan de Protestants-Christelijke groep op het sociaal economisch beleid der regering was toegedacht; ten twee de: het voornemen van de forma teur inzake de bezetting van het departement van Sociale Zaken. Wat het eerste bezwaar betreft, meent de heer Ruppert, dat, nu een nieuw Kabinet moest worden gevormd uit drie politieke richtin gen, het juiste geacht moest wor- op onder op onder ZON MAAN Juli. 23 4.48 20.44 6.09 21.25 24 4.49 20.42 7f21 21.37 25 4.51 20.41 8.32 21.47 26 4.52 20.39 9.42 21.57 27 4.54 20.38 10.53 22.08 Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Maandag bevestigd, dat het de Israëlische regering in een nota heeft medegedeeld, dat de Ver. Staten niet van plan zijn hun ambassade van Tel Aviv naar Jeruzalem over te brengen, zoals Israël had verzocht. Een woordvoerder van het mi nisterie zeide aan verslaggevers, dat de Ver. Staten altijd een in ternationaal regiem voor Jeruza lem had voorgestaan, dat aan vaardbaar zou zijn voor Israël, Jordanië en de rest van de wereld. Israël heeft in Mei haar voor nemen kenbaar gemaakt om het ministerie van Buitenlandse Za ken van Tel Aviv naar Jeruza lem over te brengen. Dit is nog niet geschied. In de Amerikaanse nota werd de Isarëlische regering verzocht met het overbrengen van het ministerie van Buitenlandse Za ken te wachten, totdat de Ver. Naties een besluit hebben geno men ten aanzien van het statuut van Jeruzalem. In de week van 612 Juli 1952 werd geen sterfgeval van mond- en klauwzeer geregi streerd. Conform de eis heeft de recht bank te Amsterdam de 32-jarige kleermaker J. H. uit Amsterdam veroordeeld tot zes jaar gevange nisstraf met aftrek en zijn 28- jarige buurvrouw H. W. B. D. tot vier jaar met aftrek. Veertien dagen geleden hebben zij terecht gestaan onder beschuldiging van mededaderschap aan doodslag op een enkele uren oude baby. De dood van de baby is lange tijd geheim gebleven. De vrouwelijke verdachte heeft het geheim ten slotte echter niet onder zich kunnen houden. Het internationaal gerechtshof heeft zich niet bevoegd verklaard het Anglo-Iraause oliegeschil te behandelen. Van de veertien rech ters van het hof waren vijf het niet met dit oordeel eens. Dit is Dinsdagmiddag medegedeeld door de vice-president J. G. Guer rero tijdens een openbare zitting van het hof, die in de grote zaal van liet Vredespaleis werd gehou den. De voorlezing in de Franse taal van het oordeel van hef hof nam 3 kwartier in beslag. Door dit besluit zijn ook de indertijd door het hof voorlopig aangege ven maatregelen vervallen. Het oordeel van het hof werd gevolgd* door een afzonderlijke mening van sir Arnold Mc Nair (Engeland), president van het hof die, zich verenigend met de conclusie van het hof waaraan hij zijn stem gegeven heeft, de bij zondere motieven heeft uiteenge zet, die hem tot die conclusie heb ben geleid. Het oordeel wordt ook gevolgd door de afwijkende meningen van vier van de vijf rechters, n.l. Al varez, Hackworth, Read en Levi Carneiro. Een woordvoerder van het Britse ministerie van Buitenland se Zaken heeft Dinsdag te ken nen gegeven, dat de eis van de „Anglo-Iranian Oil-company" over het eigendom van de Perzi sche olie waarschijnlijk door de maatschappij bij andere gerechts hoven aanhangig zal worden ge maakt ondanks het besluit van het internationale gerechtshof. De woordvoerder zeide, dat naar Britse opvatting „nog een internationaal onrecht bestaat" als gevolg van de nationalisatie der Perzische olie-industrie. STICHTING „Het Vierde Prinsenkind". De uitzending van meer dan vierduizend oorlogsweesjes en enige honderden lichamelijk door de oorlog getroffen kinderen heeft een aanvang genomen. Tientallen autobussen en luxe auto's brachten de kinderen naar de prachtige vacantiekampen te Norg (Drente), Mantince (Dr.) en Baerschot, gem. Middelbeers (Dr.) Overheidsinstanties, opbouwor- ganen, diensten vrouwelijke hulp verlening, afdeling van de bond van plattelandsvrouwen enz. wer ken voortreffelijk samen tenein de de vacantie van deze zo zwaar door de oorlog getroffen kinde ren tot een evenement te maken. Ter versterking van de Bene- luxgedachte is er tevens een uit wisseling tussen Belgische en Ne derlandse oorlogsweesjes. De Bel gische kinderen genieten gastvrij heid in het kamp „De Ruygen- hoek" te Westkappelle. Op 8 Au gustus vertrekt het eerste con tingent Nederlandse kinderen naar kasteel „Prins Boudewijn" te Meldert bij Tienen. HEER I den, dat de Protestants-Christelij ke groep één van de drie kern departementen op sociaal econo misch gebied (Financiën, Economi sche Zaken, Sociale Zaken) zou verkrijgen. Daartoe bestond temeer aanleiding, nu de P. v. d. A. behal ve het voorzitterschap van de Raad van economische aangelegenheden uit de ministerraad, nog drie ande re sociaal-economische departe menten zou beheren. De winst der A. R.-partjj zou het gemakkelijkst kunnen worden gerealiseerd aan het departement van Sociale Za ken, omdat de huidige bewindsman in elk geval niet zou terugkeren. Om deze redenen was de heer Ruppert het eens met het eerste bezwaar van de A. R.-fractie. Wat het tweede bezwaar, de be zetting van Sociale Zaken aan gaat, wees de heer Ruppert er op, dat van A. R.-zijde nadrukkelijk is uitgesproken, dat men geenszins onder alle omstandigheden bezwaar heeft tegen de opname van een man uit één van de drie richtingen der vakbeweging in de minister raad. Er is dan ook, naar het oordeel van de heer Ruppert, geen sprake van, dat de A. R. in het vaarwater van de V. V. D. terecht is gekomen. De A. R.-fractie heeft er alleen be zwaar tegen, dat onder de gegeven omstandigheden een vooraanstaand man van het N. V. V. met de lei ding van Sociale Zaken zou worden belast, zonder dat rekening werd gehouden met het bestaan van drie richtingen in de vakbeweging. Voor het in de K. V. P. georgani seerde deel van de leden der K. A. B. werd een oplossing gevonden, maar voor de leden van de Christe lijke vakbeweging, die deel uitma ken van de Protestants-Christe lijke politieke partijen vond men deze niet. Gelet op de situatie op vak-verenigingsgebied in Neder land en met name in verband met de vele problemen, welke thans op dit terrein aan de orde zijn (lonen, werkgelegenheid, huren ouder domsvoorziening) is deze figuur ook naar het oordeel van de heer Ruppert niet aanvaardbaar. Nu de overheid zich zo intensief met onder meer de loonvorming bemoeit, zal zij oog moeten heb ben voor de opbouw der maatschap pelijke organisaties in het alge meen en voor die der werknemers vakbeweging in het bijzonder. Dat betekent uiteraard geenszins dat onder alle omstandigheden steeds drie mensen uit de vakbe weging zouden moeten worden op genomen in het Kabinet, maar on der de huidige omstandigheden heeft het opnemen van een man uit één der drie richtingen conse quenties voor de beide andere rich tingen. Ook het tweede bezwaar der A. R.- Tweede Kamer-fractie achtte de heer Ruppert dus juist. Overigens hoopt hij hartelijk, dat het alsnog zou mogen gelukken een Kabinet te vormen uit de vier partijen, die tot dusver in het over leg betrokken waren. Vice-president Alben Bark" ley heeft zich als democratisch candidaat voor het president schap teruggetrokken. Mevrouw Else Missong, die on langs als attaché voor immigra tie en culturele zaken aan de Westduitse ambassade te Rio de Janeiro is aangekomen, heeft verklaard te hopen, dat 170.000 gezinnen van landbouwers uit W. Duitsland naar Brazilië kunnen emigreren.

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1