Koninklijk Paar bezoekt Breda De Amerikaanse orders voor legergoederen in Europa Schilderij der Prinsessen aangeboden Britse instemming West-Duitsland en het Saargebied De Franse plannen tot versnelde Europese eenwording Geen door twee partijen gesteunde Amerikaanse buitenlandse politiek meer Goudaanhaling ter waarde van 600.000 op Nederlands schip Incident aan de zonegrens in Neder-Saksen Prinses Wilhelmina in de Vogezen Vee lijdend aan mond- en klauwzeer kan worden afgeslacht Voorlopig geen tomaten meer naar Ierse vrijstaat DE KABINETSFORMATIE De „Ary Scheffer" in aanvaring DONDERDAG 17 JULI 1952- 7e Jaargang No. 2088. Bomaanslag in Parijs LabourresoSutie tegen conventie van Bonn De strijd in Korea Panmoendjon VEERS VERWACHT IN G HOOGWATER ZON- en MAAN STANDEN. Frankering bi} abonnement; Temeuzen Directeur-Hoofdredac ur I. van de Sande Redactie-adres; Noordstraat55—57 Temeuzen Telefoon 2510 Nét 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen Advertentieprijs; per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent} iedere regel meer 15 cent. Vermelding; Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur foor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur In Breda, waar huis aan huis gevlagd wordt en tienduizenden op de been waren, is het Konink lijk echtpaar gisterenmorgen binnengereden. H.M. de Konin gin is aan de ingang van de stad, waar zij per auto arriveerde, verwelkomd door de Commissa ris der Koningin in de provincie Noord-Brabant, prof. dr. E. de Quay, terwijl ook de burgemees ter van de stad, mr. dr. C. Kort- mann Hare Majesteit aan de grens van zijn stad welkom heet te. Het was Ineke Prinsen, het dochtertje van de overleden bur gemeester van de stad mr- dr. Cl. Prinsen, die na het officiële welkom, de eerste bloemengroet van de stad bracht in de vorm van witte orchideeën en rode anthurium. Onmiddellijk daarna stelde zich de stoet op. Voorop ging de Ko ninklijke militaire kapel in gala uniform onder leiding van kapi tein Rochus van Yperen. Daarna volgde een compagnie gardegre nadiers, 150 man sterk in gala uniform. De caleché van H.M. de Ko ningin en Prins Bernhard werd voorafgegaan door die van de Commissaris der Koningin en de burgemeester van Breda. De in drukwekkende stoet werd geslo ten door een troep van 150 man regiment jagers, eveneens in gala-uniform. Langs de honderden meters lange Baronielaan, hadden zich duizenden opgesteld, die Konin gin en Prins bij het betreden van de stad welkom wilden heten. Hier stonden o.m. de 12.000 Bre dase schoolkinderen, die, getooid met oranjesjerpen en zwaaiend met een rood-wit-blauw-vlagge- tje in de hand, het Koninklijk Paar toejuichten. Duizenden mensen hadden zich van een stoeltje voorzien om het zich gemakkelijk te maken. Tot in de goten zaten de mensen de komst van het Koninklijk Paar af te wachten. Door de geheel versierde binnenstad reed de Koninklijke stoet, die voortdu rend met gejubel omgeven werd, langzaam naar het centrum, w^ar om klokslag elf uur de Grote Markt werd bereikt. Voor het bordes van het stadhuis stond een vaandelwacht opgesteld, die bestond uit een ere-compagnle garderegiment fusilliers Prinses Irene. Koningin Juliana betrad de markt en nam allereerst de in spectie van deze erewacht af. De commandant van deze erewacht was luitenant-kolonel D. Blanke. Op het bordes van het stadhuis stonden de wethouders van de gemeente en de secretaris opge steld om aan H.M. te worden voorgesteld. Toen de Koningin het stadhuis binnenging werd de Koninklijke standaard gehesen. In de prach tig versierde receptiezaal van het stadhuis werd vervolgens een ontvangst gehouden. Een aantal genodigden werd aan de Koningin en de Prins voorgesteld. Dit waren gemeen teraadsleden, leden van het be stuur van de stichting „Breda Oranjestad 1952", het Bredase oranje-comité, benevens een aan tal militaire en kerkelijke auto riteiten. Na het vertrek uit de receptie zaal is aan Hare Majesteit in de kamer van de burgemeester het eerste deel van de geschiedenis van Breda aangeboden. Dit werk is samengesteld door de heren B. van Slobbe, prof. dr. D. T. Enklaar en prof. dr. L. Verberne. Prins Bernhard werd een kist sigaren „Breda Oranjestad" aan geboden. Voor de vier prinsessen werden vier dozen bonbons „Bre da Oranjestad" aangeboden. HET SCHILDERIJ DER PRINSESSEN. Het schilderij dat H.M. de Ko ningin gisteren in het stadhuis te Breda is aangeboden, met het verzoek dit op haar beurt te wil len overhandigen aan Prinses Wilhelmina, is zoals bekend is, geschilderd door Theo Swage- makers. Swagemakers is Tilburger van geboorte, die in Parijs heeft ge studeerd en thans reeds 20 jaar in Amsterdam woonachtig is. De heer Swagemakers heeft slechts drie weken tijd gehad om zijn werk te kunnen voltooien. Een uurtje kreeg hij gelegenheid op Soestdijk de prinsesjes nader te bestuderen en de sfeer in zich op te nemen. Het geheel heeft een enigszins impressionistische inslag gekre gen. De heer Swagemakers zeide dan ook tot de Koningin, dat zij niet zo zeer naar de gelijkenis van haar dochters met zijn werk moest kijken, als wel naar de huiselijke sfeer die hij heeft trachten uit te beelden. Koningin Juliana bekeek zijn werk met grote interesse. Ver scheidene keren bedekte zij met haar hand een gedeelte van het gezicht van haar oudste dochter. „De ogen vind ik zeer goed lij ken, maar ik geloof dat U nog wel iets aan de mond moet ver anderen", zei de Koningin. Ove rigens zeide zij zeer tevreden te zijn met het werk van de heer Swagemakers en zij wilde hem dan ook in de gelegenheid stel len na de vacanties nog eens in paleis Soestdijk te komen om de nodige verbeteringen aan zijn werk te kunnen aanbrengen. Prins Bernhard had interesse voor de figuur van Prinses Mar griet, wier gelaat op het schilde- i overste van hetn Begijnhof, zus ter Holtzer. De Koningin, de Prins en het gevolg begaven zich daarna met mgr. Koenraadt en zuster Holtzer in het huisje waar de rijst op een kleine tafel stond opgediend. De rijst was geelach tig van kleur, had in het midden een grote oranjerozet en was af gewerkt met oranje-granaatap peltjes. Mgr. Koenraadt heeft de rijst aangeboden, waarop Hare Majesteit geïnteresseerd vroeg of deze rijst door de Begijntjes zelf gemaakt was. Mgr. Koenraadt vertelde toen het een en ander over het ont staan van de gewoonte om aan hoge persoonlijkheden die het Begijnhof bezoeken een schotel Begijnenrijst aan te bieden. Verder informeerde Hare Ma- griei, wier geiaai op nei iumuc- - rij enigszins smaller aandoet dan jesteit met belangstelling even- in werkelijkheid het geval is. eens naar het huisje, waarop Ik geloof ook wel" merkte zuster Holtzer haar vertelde hoe IJl. J. 1..,nn inrtQ^Qol/1 nn QUD- de Prins lachend op, „dat Margriet een heel knap meisje zal worden", zo zeide hij tot de heer Swagemakers, „U hebt dat kennelijk met vérziende blik reeds gezien". Na h.et korte oponthoud in de burgemeesterskamer van het stadhuis te Breda is het Konink lijk Paar met gevolg vertrokken naar de defileerplaats voor het afnemen van de parade. De commandant bij het défilé was de generaal K. F. Puffius, gouverneur van de Koninklijke militaire academie te Breda. Aan het defil namen deel de drum bands van de grenadiers, van de Koninklijke militaire academie en van de Koninklijke mare chaussee. Na het einde van het défilé trok de Koninklijke stoet langs het diaconessenhuis. Hier werden bloemen aangeboden door de oudste diacones, zuster Liesbeth. Vandaar ging de stoet naar het Bredase Begijnhof, waar de Ko ningin en haar gemaal verwel komd werden door de pastoor van het Begijnhof mgr. dr. W. Koenraadt en de overste van de Begijnen, zuster Holtzer. Het meisjes zangkoor „St. Ca- tharina", onder leiding van de heer Jo Fryters, verwelkomde het Koninklijk Paar met een couplet van het „Wilhelmus". De Begijnhofhuisjes waren versierd met oranjebloemen, de twee oud ste zusters van het Begijnhof hadden zandkrullen gestrooid voor de gevels. In de nabijheid van het kerkje stonden de vijf tien nog aanwezige Begijnen en de burgeressen van de hof op gesteld. De Koningin werd rondgeleid door mgr. dr. W. Koen-aadt, di- Prins door zuster Holtzer. Het gezelschap maakte een wande ling langs het carré van het Be gijnhof waarbij de bij de kerk opgestelde Begijnen aan Hare Majesteit en de Prins werden voorgesteld. De tocht eindigde voor het huisje van de moeder- het huisje was ingedeeld en aan gekleed. De Koningin bezichtig de vervolgens het slaapvertrek en de keuken. Daarna zijn de vorstelijke personen naar buiten gekomen en uitgeleid door alle Begijnen en het koortje van „St. Catharina". Het Konniklijk Paar is in de rijtuigen gestapt, om naar het stadhuis te rijden. Daar is de lunch gebruikt. KONINGIN DANKT VOOR SCHILDERIJ. Aan de lunch, die in het stad huis van Breda werd gegeven, dankte de Koningin voor het schilderij, dat het comité had aangeboden voor Prinses Wilhel mina: „Mijn moeder is hier ge weest tijdens de bevrijding" zei de Koningin. „Banden als deze zullen altijd levendig blijven. Dit geschenk was wel het mooiste, dat U ons had kunnen geven. Het heeft mij zo getroffen, dat het mij onmogelijk is dit in woorden uit te drukken. Ik wens U van harte geluk en hef het glas op Breda en hoop, dat de eeuwen, die nog voor haar lig gen ,goed moge zijn wapens op het monument is aan gebracht. Vervolgens werd de historische Oranje-Nassau tentoonstelling bezocht. Hier werd H.M. rondge leid door dr Graswinckel, terwijl drs P Scherft prins Bernhard van uitleg voorzag. Na het be zoek aan de tentoonstelling heeft H.M. de thee gebruikt in de re ceptiezaal van de militaire acade mie, waarbij zij ontvangen werd door de gouverneur, brigade-ge neraal K. Puffius. De koningin ontving de Breda se kinderen, die per postkoets naar Soestdijk zijn gereden om haar de Bredase bloemengroet aan te bieden. De kinderen boden H.M een fotoalbum aan, waarin het bezoek aan Soestdijk vereeu wigd staat. Prins Bernhard heeft tijdens de receptie een bezoek gebracht aan het internationaal schermassaut, dat op het ogenblik op de K.M.A. wordt gegeven. Daarna werd on der de Henricuspoort van de ko ninklijke militaire academie af scheid genomen van de koningin, die wederom plaats nam in de ca lèche en onder hoerageroep van de cadetten een korte rit maakte door het gerestaureerde stads park „Het Valkenberg". De drum band van de cadetten van de K. M.A. verleende daarbij muzikale medewerking, terwijl het carillon dat thans op de rijweg van de K.M.A. staat opgesteld, feestklan ken door het park strooide. „De Amerikaanse regering heeft in het afgelopen begro tingsjaar dat op 30 Juni 1952 eindigde in Europa voor een bedrag van 083.818.854 dollar aan „Offshore Procurement"- contracten voor het vervaardi gen van militair materiaal ge sloten", zo deelde ambassadeur William H. Draper, de speciale vertegenwoordiger van de V. S. in Europa, in een officiële ver klaring mede. De orders voor het vervaardi gen van legergoederen, zoals ammunitie, explosieve stoffen, electronisch en constructiema teriaal belopen meer dan 400 millioen dollar. Voor de ver vaardiging van materiaal voor de luchtmacht en vloot luiden de bedragen resp. 100 en 175 millioen dollar. „De meeste van deze con tracten", zo verklaarde Draper voorts, „zijn in de afgelopen 3 maanden gesloten". Negen Na- to-landen zijn practisch voor al deze orders in aanmerking ge komen en wel België voor een bedrag van 46 millioen dollar Denemarken voor 6; Frankrijk voor 335% Griekenland voor 11- Italië voor 129, Luxemburg voor 300.000 ;iNederland voor 38 Noorwegen voor 6; het verenigd Koninkrijk voor 69 en niet Na- to-landen voor een tledrag van 43 millioen ddllar. Van het totaalbedrag zal on geveer 600 millioen dollar aan contracten worden gefinancierd uit de fondsen van het pro gramma voor wederzijdse bevei liging, welke reeds in het afge lopen begrotingsjaar beschik baar zijn gesteld. Het resterende bedrag van bijna 84 millioen dollar, ïbestemd voor de ver vaardiging van militaire goede ren, die door de Amerikaanse strijdkrachten zelf worden ge bruikt, wordt gefinancierd uit het normale budget van het Amerikaanse ministerie van de- f ciisio. Het militaire materiaal, dat wordt vervaardigd onder con tracten, welke worden gefinan cierd uit fondsen voor de we derzijdse beveiliging, zal aan de Nato-landen worden verstrekt als bijdrage tot de gemeen schappelijke inspanning tot ver sterking van de defensie van West-Europa. Ambassadeur Draper sprak de hoop uit, dat behalve tot het bereiken van het voornaamste doel, n.l. het voorzien van de Nato-landen van militair mate riaal, de „Offshore Procure- ment"-contracten in materieel opzicht zouden bijdragen tot het economisch welzijn van West- Europa en wel door verruiming van de werkgelegenheid en door het beschikbaar stellen van dol lars voor invoer, die nodig is voor de defensie-productie en de burgerlijke economie van de betrokken landen. In Bonn wordt de verwachting uitgesproken, dat de plannen om Saarbrucken tot zetel van het plan-Schuman en daarmee tot Europese stad te maken opnieuw ter sprake zullen komen wanneer volgende week de ministers der zes landen van de continentale gemeenschap in Parijs bijeen zullen komen. Van uit de rege ringscoalitie in Bonn wordt ster ke aandrang op dr. Adenauer -■O ,gueu muge zijn aandrang op ar. Aaenauei De burgemeester overhandigde uitgeoefend om de Saarkwestie m Koningin en Prins een pen- hiieenkomst oDnieuw aan Koningin en Prins een pen ning, die ter gelegenheid van de feesten speciaal voor de Konink lijke gasten is geslagen. Na de lunch in het stadhuis is H.M. te voet gegaan naar de Gro te kerk op de markt, waar het monument van graaf Engelbregt van Nassau, dat pas is gerestau reerd, in ogenschouw werd geno men. Aan H.M. en prins Bernhard werd hierna voorgesteld de ker- keraad van de Ned. Herv. Ge meente, die nabij het monument stond opgesteld. Lange tijd hebben de koninklij ke gasten zich bij het grafmonu ment opgehouden en zich laten voorlichten. Een van de leden van het "gevolg van H.M. wees prins Bernhard op het wapen van Lippe, dat met vele andere op deze bijeenkomst opnieuw aan te snijden. Zo heeft de libe rale partij Dinsdag de kanselier schriftelijk haar bezorgdheid uit gesproken over de jongste poli tieke ontwikkeling in het Saar gebied. Het nieuwe uitstel van de toelating van Duitsgezinde partijen door de regering-Hoff- mann heeft hier de vrees ver sterkt, dat deze partijen geen kans meer zullen krijgen zich te ontwikkelen voor de verkiezin- Een woordvoerder van het Britse ministerie van buitenland se zaken heeft Woensdag mede gedeeld, dat Groot-Brittannië Frankrijk heeft medegedeeld in te stemmen met de jongste Fran se plannen om sneller tot een Europese statenbond te komen. De woordvoerder zeide, dat de desbetreffende diplomatieke boodschap in de afgelopen week via de normale diplomatieke ka nalen ter kennis is gebracht van de Franse minister van buiten landse zaken Schuman. Men meent te Londen, dat de Franse plannen niet in strijd zul len zijn met de door de Britse minister van buitenlandse zaken Eden in de raad van Europa ge dane voorstellen om bij het in werking stellen van verschillende nieuwe internationale instellin gen, waarin het verdrag-Schu- man en het E.V.G.-verdrag voor zien, gebruik te maken van de bestaande raadsorganisaties. Het verluidt, dat Britse steun aan de Franse voorstellen afhankelijk zal worden gesteld van het zich blijven ontwikkelen van de reeds bestaande organisaties. De Brit se regering zou niet sympathiek staan tegenover het tot stand brengen van een geheel nieuwe organisatie op Europees-federale basis, die niet in verbinding zou staan hfet de raad van Europa. De politie te Hongkong heeft voordat het s chip naar In aonesdë zou verrekken, een in val gedaan op de „Tjiluwah"' van de Kon. Java-China paket- vaartlijnen en- daarbij 145 kg goud in beslag genomen, met een waarde van 620.000. Volgens een mededeling van de politie is dit de grootste aan haling sinds zij een campagne is begonnen tegen de smokkel handel in goud en verdovende middelen. Het goud was op een zeer handige wijze verborgen tussen machinedelen in de ma chinekamer van het schfp. genn in October. De nieuwe Saar- landse landdag, die dan gekozen zal worden, zal wellicht mede een stem krijgen in de bepaling van de toekomstige status van het gebied. De Europese plannen voor het Saargebied zijn reeds in 't voor jaar ter sprake geweest, doch zij hebben in Duitsland geen goed onthaal gevonden. Ook thans hebben twee der regeringspar tijen reeds te verstaan gegeven dat zij zulk een plan slechts in overweging zouden willen ne men, wanneer daarmee geen de finitieve afscheiding van het Saargebied van Duitsland beoogt zou zijn. Voor de flatwoning van Paul Didier, president van het hof van appèl, dat onlangs besloot de Franse communistenleider Jac ques Duclos in vrijheid te stellen, is Woensdagmiddag een bom ont ploft Twee flatwoningen werden vernield en het flatgebouw ern stig beschadigd. De concierge van het gebouw werd gewond. Op het tijdstip van de ontplof fing was Didier niet thuis. Om standers verklaarden, dat zij kort vóór de ontploffing een man uit een taxi hadden zien stappen, die zich met een pakje het gebouw inspoedde. De bom is voor de deur van Didiers flat ontploft. Politie zette onmiddellijk de om geving van het gebouw af en stelde een onderzoek in. Didier is lid van de onder com munistische leiding staande „vre- despartisanen". Bij Luebtoouw in Neder-Sak sen is een afdeling van de Oost- Duitse volkspolitie over de zone- grens getrokken en begpnnen de aan de Westelijke zijde van de grens opgerichte versperring af te breken. Naar van officiële zijde ver luidt, heeft de Westduitse grens politie tot dusver niet ingegre pen. De Britse en Westduji&e autoriteiten zijn van het dent op de hoogte gesteld. FOSTER DULLES: Prinses Wilhelmina is per vliegtuig uit Nederland in Mul house aangekomen. H. K. H. ging daarna naar Gerardmer in de Vogezen, waar zij enkele dagen rust zal nemen. Teneinde ons land geheel van mond- en klauwzeer vrij te ma ken en te houden, zal, indien nog een enkel nieuw geval mocht op treden, tot afslachting kunnen worden overgegaan. Deze maatregel van overheids wege heeft hier en daar onge rustheid gewekt. In Linschoten werd Zaterdag zelfs een protest vergadering gehouden. Een woordvoerder van het mi nisterie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening heeft ons echter medegedeeld, dat uit deze aankondiging geen angst behoeft voort te komen. De maatregel moet namelijk worden gezien als een afsluiting van de met groot succes gevoerde bestrijding van het mond- en klauwzeer. In de enkele nog aanwezige gevallen kan tot afslachting worden over gegaan, wanneer uit een ""ter plaatse door de inspecteur van de veeartsenijkundige dienst in gesteld onderzoek blijkt dat zulks noodzakelijk is. Zo werden bij een boer dezer dagen 24 melk koeien, zeven pinken, zeven kal veren ,acht schapen en 120 var kens afgemaakt. Mede naar aanleiding hiervan protesteerden de Linschoter boe ren. Volgens de woordvoerder van het ministerie had de pro testvergadering in Linschoten achterwege kunnen blijven. Im mers, men zal steeds per geval beslissen of tot afslachting moet worden overgegaan. In een te New York afgeleg de verklaring heeft de voor malige republikeinse raadgever van het Amerikaanse ministe rie van buitenlandse zaken Fos ter Dulles, die de leiding heeft gehad by het opstellen van het republikeinse politieke partij programma, zoals dat op de na tionale conventie te Chicago is goedgekeurd, onder meer ge zegd: „Het samengaan der demo cratische en republikeinse par tijen op het gebied der Ameri kaanse tluitenlandse politiek is afgelopen. De republikeinen hebben sinds 1948, toen tot deze politiek werd besloten, een ver zoeningsgezind en oprechte hou ding aan de dag gelegd. De dank der democraten hiervoor bestond uit het voeren van een Blijkens bij het ministerie van landbouw, visserij en voedsel voorziening binnengekomen be richt hebben de autoriteiten van de Ierse vrijstaat (Eire) dc grens ingaande 24 Juli a.s. tot nader order gesloten voor in voer van tomaten uit ons land. Deze maatregel is genomen ter bescherming van de eigen Ierse productie. Naar wij bij informatie bij het centraal bureau voor de statis tiek vernamen zijn het vorige jaar Juni 469 ton tomaten naai de Ierse vrijstaat uitgevoerd. Over het gehele jaar 1951 wer den 2283 ton tomaten van Ne derland uit naar de Ierse vrij staat verscheept. venijnige campagne tegen ons, doch wij hebben onze lering hieruit getrokken. Wij weten thans dat een door de twee grote partijen gesteunde Ameri kaanse buitenlandse politiek leidt tot een bewind, dat uit sluitend op een hunner berust. Wij zullen niet meer in dezelfde fout vervallen", aldus Dulles. Van het front van de kabinets formateur is Woensdag weinig nieuws te vertellen. De heer Drees heeft dezer dagen uiter aard nog velerlei zaken te be spreken met de vier fractievoor zitters. Zo zou hij Woensdag middag om 2 uur Dr. Schouten ontvangen. Woensdag had de formateur in de vergadering der Tweede Kamer reeds een onge zochte gelegenheid met enige personen zijn plannen te bespre ken. Men zag hem o.a. een nog al lang onderhoud hebben met mr. Donker. Het is daarom niet waarschijnlijk, dat de heer Don ker in dit stadium nog verzocht zal worden een bezoek aan de for mateur te brengen. Wellicht dat deze laatste nog wel met de heer Tilanus een bespreking zal heb ben. Een enigszins afgeronden in druk van het nieuwe kabinet ;s nog geenszins te krijgen en het is ook niet te voorspellen, wanneer het gereed zal zijn. De Britse Labourparlements- leden hebben op een besloten bij eenkomst met een kleine meer derheid een resolutie goedge keurd, waarin bekrachtiging van de conventies van Bonn niet- opportuun wordt verklaard. Naar verluidt was niet de ge hele fractie op de bijeenkomst aanwezig. De meerderheid voor de resolutie zou zes stemmen hebben bedragen. Dinsdagavond is het 375 b-r.t. metende Nederlandse m.s. „Ary Scheffer", op weg van Antwer pen naar Le Havre, op de Schel de in aanvaring gekomen met het binnenvaartuig „Door God gegeven" uit Rotterdam. Laatst genoemd schip kreeg daardoor schade aan bakboord-achterzijde. De „Ary Scheffer", eigendom van de N.V. „Havreboot" te Rot terdam? is aanvankelijk in de buurt van het binnenvaartuig gebleven, maar heeft de reis ver volgd, toen assistentie niet nodig bleek. Volgens een vertraagd geal lieerd vlootbericht over de opera ties van Maandag heeft de Neder landse torpedobootjager „Piet Hein" bij een beschieting van 't gebied van Yangdok een spoor wegtunnel dicht gebombardeerd. De Noordelijke afgevaardig den bij de besprekingen over een wapenstilstand te Panmoendjon hebben om nogmaals twee dagen uitstel verzocht. De geallieerden hebben dit verzoek onmiddellijk ingewilligd. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag ochtend tot Donderdagavond. Veel bewolking. Veel bewolking met voorname lijk in de Noordelijke helft van het land nu en dan regen of mot regen Matige, tijdelijk krachtige wind tussen Zuidwest en West. Weinig verandering in tempera tuur. VRIJDAG 18 JULI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 11.25 0.40 0.50 n.m. 11.29 12.04 12.44 12.54 ZON MAAN op onder op onder Juli. 17.56 17 4.40 20.51 0.16 18. 4.41 20.50 0.51 18.59 19 4.42 20.49 1.37 19.48 20 4.44 20.48 2.36 20.25 21 4.45 20.46 3.44 20.51

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1