EISENHOWERS kansen gestegen! De persoon en de politiek van Dr Drees Bacteriologische oorlog Looncompensatie, loonbelasting en loongrens ziektewet De medezeggenschap in W est-Duitsland Debat in de Franse Nationale Vergadering De republikeinse nationale conventie De titel van koning Faroek Prof. Supomo over: Verklaring van deken Johnson De verzetsactiviteit in Birma HET GEVANGENKAMP OP KOJE HET ATOOMONDERZOEK IN BRAZILIË Het Westelijke antwoord aan de Sowjet-Unie V EERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAAN STANDEN. Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande aedactie-adres: Noordstraat5557 Terneuzen Telefoon 2510 Né 5 uur 2073 vtronummer 38150 4bonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand 1,75per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks WOENSDAG 9 JULI 1952. 7e Jaargang No. 2081. Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J.,van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs; per mm 12 ct.; minimum pei advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties; 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur De eerste dag van de republi keinse nationale conventie, die in de loop van deze week de partij- candidaat zal aanwijzen voor de in November te houden presi dentsverkiezingen, is begonnen, zonder dat een compromis was bereikt tussen de leiders van de campagne van senator Taft en generaal Eisenhower over de door hen betwiste afgevaardig den. Een voorstel van Taft ter rege ling van deze kwestie, dat na de opening van de conventie in stem ming werd gebracht, werd met 658 tegen 548 stemmen verwor pen. Jubelende aanhangers van Eisenhower zagen hierin een aan wijzing, dat hun man de nomina tie zal verwerven. De aanhangers van Eisenhower stondeft op het standpunt, dat „de betwiste delegaties door de door Taft overheerste partijma chine zijn gestolen." Eisenhower zelf noemde de uit slag van de stemming „moedge vend nieuws." Veel waarnemers zien in deze uitslag een uitdrukking van de wens tot „eerlijk spel". Verschei dene afgevaardigden, die zich nog niet voor een bepaalde candidaat hadden uitgesproken, hebben zich aan de zijde van Eisenhower ge schaard. Na de verwerping van het voor stel van Taft vroeg een van zijn aanhangers stemming over een door een aanhanger van Eisenho wer ingediend amendement op de procedureregels van de conven tie. Dit amendement hield in, dat betwiste afgevaardigden, aan wie met minder dan tweederde van het aantal stemmen van het na tionale comité toegang tot de conventie was verleend, niet zou den mogen stemmen, vóór de ge hele conventie over hun geloofs brieven zou hebben beslist. Het betreft hier 68 afgevaardigden. Dit amendement werd aangeno men, waardoor de conventie zelf dus zal bepalen, of pro-Taft dan wel pro-Eisenhower afgevaardig den in de omstreden delegaties zullen worden opgenomen. Aangezien aanhangers van Taft De Egyptische premier Pasja, beeft meegedeeld, dat zijn re gering heeft besloten, de in Egypte geaccrediteerde buiten landse diplomatieke vertegen woordigers te verzoeken hun respectieve regeringen te wijzen op de noodzaak om de nieuwe titel van koning Faroek, „ko ning van Egypte en Soedan" te erkennen. zowel in het nationale comité als in de commissie voor de geloofs brieven de overhand hebben, wordt het aanvaarden van dit amendement beschouwd als een overwinning van Eisenhower. Later op de dag behaalde sena tor Taft een overwinning, toen een van zijn aanhangers, Rizley, werd gekozen tot.voorzitter van de commissie van'de geloofsbrie ven. Deze commissie zal het be roep van betwiste afgevaardigin gen, die verleden week hun be roep op het nationale comité ver loren, behandelen. Van de uit spraak van de commissie voor de geloofsbrieven kunnen deze dele gaties dan in beroep gaan bij de conventie als geheel. Vele gedelegeerden, wier keu ze niet vooruit is vastgesteld, stemden voor de groep Eisenho wer. Onder hen bevonden zich Stassen (Minnesota), Theodore McKeldin (Maryland) en Earl Warren Californië). Na de stemming verklaarde Eisenhower, dat de uitslag had getoond, dat de conventie een conventie van gedelegeerden is en van lieden, die deze gedele geerden hebben gekozen. Thans, zo vervolgde hij, zou het volk met vertrouwen naar de conventie zien en het vertrouwen in de re publikeinse partij zou toenemen. De partij verdient, dat zij in No vember de verkiezingen wint. „De daad van vandaag is bemoe digend nieuws voor mij en voor millioenen Amerikanen", aldus Eisenhower. TAFT OPTIMISTISCH. Senator Taft heeft verklaard dat, hoewel hij de eerste kracht proef met generaal Eisenhower heeft verloren, het aantal van zijn volgelingen zijn benoeming tot partijcandidaat „vrijwel ga randeert". Hij zeide te kunnen re kenen op de steun van 548 afge vaardigden, terwijl meer dan 56 kiesmannen (het aantal, dat hij nog nodig heeft om de meerder heid van 604 stemmen te beha len) uit Maryland, Michigan, New York en enige andere sta ten hem hadden verzekerd, dat zij hun stem ten gunste van hem zouden uitbrengen. Het Witte Huis heeft meege deeld, dat president Truman zo veel mogelijk de debatten op het republikeinse partijcongres zal volgen. Hiertoe heeft hij de be schikking over twee televisie-ont vangers, waarvan er een in zijn werkkamer is geplaatst. „IN GESLOTEN GELEDEREN". Senator Styles Bridges (New Hamshire) heeft voor de republi keinse conventie verklaard, dat de partij zich in gesloten gelede ren achter de aan te wijzen can didaat dient te stellen. De partij kan niet slagen, als er bitterheid overblijft. Zo de eenheid niet be waard blijft, zal de partij in No vember vrijwel zeker verslagen worden. Een dergelijke nederlaag zou het einde van het twee-partij enstelsel betekenen aldus Brid ges. Tijdens de rede van Bridges moesten vier meisjes verwijderd Worden, (die in het wit gekleed met witte parasols, waarop „I like Ike" stond, naar het podium liepen. N Volgens latere berichten heeft de commissie voor de geloofsbrie ven met algemene stemmen be slóten de delegatie uit Florida, die is samengesteld uit aanhan gers van Taft, als de wettige te erkennen. Met 30 tegen 21 stemmen be sloot de commissie voor de ge loofsbrieven de delègatie uit Ge orgia, die geheel uit aanhangers van Taft is samengesteld, als de wettige te erkennen. Reuters correspondent meldt uit Chicago, dat Taft thans in de verdediging is en Eisenhower in de aanval. Aan een zijde van de grote bal zaal van het voornaamste hotel, waar de conventie wordt gehou den, heeft Taft een aantal geïm proviseerde spreekhokjes door gordijnen laten afscheiden, waar de delegaties zitting nemen. Taft gaat de hokjes langs en spreekt in elk ongeveer een kwartier met' de afgevaardigden, beantwoordt vragen en critiek en steekt zijn aanhangers een riem onder het hart. Taft tracht hen te overtui gen, dat Eisenhower zijn over winning nog niet „in zijn zak" heeft. Het weekblad „Minibar Indon- sia" bevat onder de titel ,,De per soon en politiek van premier Drees" een artikel van prof. Su pomo, waarin deze zegt, dat de overwinning van de P. v. d. A. hoofdzakelijk de (persoonlijke) overwinning van dr. Drees is. „Indonesië", aldus prof. Supomo, „kent de houding en de geaard heid van dr. Drees en deze zijn niet in het voordeel der Indonesi sche belangen. Dit is tragisch Dr. Hewlett Johnson, die de „rode deken" van Canterbury wordt genoemd, heeft na terug keer van een reis door China en bezoeken aan Moskou en Praag op een persconferentie te Londen verklaard over documenten te beschikken, die de beschuldigin gen, dat de Verenigde Naties zich in Korea met bacteriologische oorlogvoering hebben ingelaten, staven. Deken Johnson zeide, dat hetgeen hem aan feitenmateriaal op tentoonstellingen te Peking en Moekden was getoond, hem vol komen overtuigd had. Verder hadden twee Amerikaanse pilo ten een beschrijving gegeven van hun opleiding voor bacteriologi sche oorlogvoering en van de plaatsen, waar zy bacteriebom- GERBEN SONDERMAN GAAT DE „MYSTERE" VLIEGEN. De invlieger van de Fokkerfa brieken, Gerben Sonderman, is Maandag naar Parijs vertrokken, waar hij de Franse straaljager de „Mystere" zal beproeven. De „Mystere" is één van de straaljagers die in aanmerking zouden kunnen komen voor een „all waether fighter" voor de Ne derlandse luchtmacht. De federatie van bedrijfsver enigingen deelt het volgende mede: Bij beschikking van 7 Juni 1952 inzake de compensatie van het werknemersaandeel in de premie voor de wachtgeld- en werkloos heidsverzekering door het ver lenen van een bijslag op de lonen en salarissen heeft het college van rijksbemiddelaars tevens be paald dat, indien het totale loon, dus inclusief de bijslag, de loon grens voor de werkloosheidswet zou overschrijden, deze bijslag een zodanige vermindering zal ondergaan, dat bedoelde loon grens wel bereikt, doch niet over schreden wordt. De bedoeling hiervan is duidelijk. De looncom pensatie mag niet tot gevolg heb ben, dat werknemers, die overi gens onder de verzekering inge volge de werkloosheidwet vallen zouden, dank zij de bijslag niet meer als zodanig verzekerd zou den zijn. Deze kwestie doet zich echter De onderhandelingen tussen vertegenwoordigers van de West- duitse regeringspartijen en het algemeen verbond van vakvereni- ningen, die beoogden overeen stemming te bereiken over het ontwerp voor de bedrijfsorganisa tie zijn mislukt. De laatste be sprekingen zijn Maandagavond in Dusseldorp gevoerd. Het verbond van vakverenigin gen is van mening, dat het huidi ge wetsontwerp, waarin de rech ten en plichten van werknemers en werkgevers in de bedrijven zijn bepaald, de arbeiders niet voldoende rechten geeft. De commissies van de bonds dag voor economische en arbeids zaken hebben een door de rege ringscoalitie ingediend wetsont werp voor de bedrijfsorganisatie goedgekeurd. De vertegenwoordi gers van de socialistische partij in de commissies gingen vóór de stemming heen. De waarnemende voorzitter van de C.D.U.-fractie in de bonds dag, dr Schroeder, heeft ver klaard, dat aan de Duitse arbei ders niet langer de grote voorde len, die het nieuwe ontwerp bood, konden worden onthouden. De onderhandelingen te Dusseldorp waren mislukt, omdat de verte genwoordigers van de vakbewe ging de wet op de bedrijfsorga nisatie voor alle bedrijfstakken wilden laten gelden. Dit was met het oog op de veelsoortigheid van de beroepen bij de werknemers niet mogelijk. Schroeder kon niet zeggen, of nieuwe besprekingen tussen de bondskanselier en de voorzitter van het Westduitse vakverbond, Fette, zullen worden gehouden. De regering kon weliswaar een nader tot elkaar brengen van de standpunten bevorderen, doch het parlement had in deze het laatste woord, aldus Schroeder. Het bestuur van de vakbond heeft een verklaring uitgegeven, waarin gezegd wordt, dat de rege ring zich bij de onderhandelingen niet heeft gehouden aan een in Juni met kanselier Adenauer te zamen gelegde basis voor het be reiken van een overeenstemming. Volgens het toen opgestelde beginsel zou de gehele kwestie eerst geregeld worden tussen de coalitiepartijen enerzijds en de vakverenigingen anderzijds. De parlementaire behandeling zou dan worden uitgesteld. evenzeer voor ten aanzien van de loongrens voor de ziektewet. Aan gezien hiervoor geen speciale maatregelen zijn getroffen, is 't mogelijk, dat werknemers, die vóór 1 Juli onder de verzekering ingevolge deze wet vielen, uitslui tend als gevolg van deze bijslag aan de ziekteverzekering en daarmede ook aan de verzekering ingevolge het ziekenfondsenbe- sluit zouden worden onttrokken. Aangezien deze consequentie van de compensatie door niemand is bedoeld en aangenomên mag worden, dat zij ten spoedigste on gedaan zal worden gemaakt, is aan alle uitvoeringsorganen ge adviseerd bedoelde personen in afwachting van nadere medede lingen voorlopig als verzekerd in gevolge de ziektewet en het zie- kenfondsenbesluit te blijven be schouwen. Blijkens een resolutie van 24 Juli heeft de minister van Finan ciën bepaald, dat voor de bereke ning van de loonbelasting behal ve het aandeel in de premie voor de ziektewet en 't eventuële aan deel in de pensioenpremie, zo een dergelijke voorziening is getrof fen, ook het aandeel van de werk nemer in de premie voor de werkloosheidswet van het bruto loon mag worden afgetrokken. Dit voorschrift schijnt bij de be langhebbenden tot misverstand aanleiding te geven, waarschijn lijk in verband met de omstandig heid, dat de aan de werknemer te geven loontoeslag weer op diens Volgens in Rangoon ontvan gen vertraagde berichten heb ben ongeveer 200 communisti sche opstandelingen Daik-Oe, 57 km ten N. vanPegoe (Z.-Birma), overvallen en 3 uur lang bezet. Zij werden door regeringstroe pen verdreven. De opstandelingen staken een regeringsgebouw in brand, ver woestten 'n spoorwegstation en plunderden de hoofdmarkt. Een burger en verscheidene opstan delingen werden gedood, aldus berichten. Opstandelingen heb ben de watertoevoer van Ran goon voor de achtste keer dit jaar afgesneden door een pijp leiding op 3 plaatsen op te bla zen. loon wordt ingehouden als aan deel in de premie voor deze wte. Hierdoor ontstaat de gedachte, dat bij de berekening van het nettoloon, althans van het loon waarover loonbelasting is ver schuldigd, de loontoeslag buiten aanmerking kan worden gelaten. Deze gedachte is evenwel niet juist. Voor de berekening van de loon toeslag moet worden uitgegaan van het loon, dat de vyerknemer vóór 1 Juli verdiende. Bedroeg dit loon 50 per week en is het aandeel van de werknemer in ^'e premie voor de werkloosheidswet 2%, dan bedraagt de loontoeslag dus 1, zodat het totale weekloon dan 51 wordt. Over dit verhoog de loon is premie ingevolge de onderscheidene sociale verzeke ringswetten verschuldigd. Hoe wel dus de loontoeslag wordt oe- rekend over het oorspronkelijke loon, is premie verschuldigd over dit loon, verhoogd met de loon toeslag. Voor de berekening van de loonbelasting wordt in begin sel eveneens uitgegaan van het verhoogde loon met dien verstan. de, dat men alvorens de tabel van de loonbelasting toe te passen het door de werknemer verschuldig de aandeel in de premies voor de ziektewet, de werkloosheidswet en eventueel voor de pensioenre geling dus niet het aandeel in de ziekenfondspremie op het verhoogde loon in mindering mag brengen. Voorbeeld: (1.) Loon 50. Loontoeslag 2 van 50 is 1. Verhoogde loon 51. Premie ziektewet 1% van 51 :s 0,51. Premie werkloosheidswet 2% van 51 is 1,02; samen 1,53. Loon, waarover loonbelasting verschuldigd is: 51 1,53 is 49,47. (1.) Om dit niet onnodig gecom pliceerd te maken, is geen reke ning gehouden met vacantietoe- slagbon, aanspraak op kinderbij slag en 't aandeel in de pensioen premie. Uit het voorbeeld blijkt dat, hoewel men ook voor de bereke ning van de loonbelasting uit gaat van het verhoogde loon, de werknemer toch niet meer loon belasting *ian voorheen behoeft te betalen, veelal zelfs iets minder als gevolg van het feit, dat het van het loon afgehouden aandeel in de premie voor de werkloos heidswet bij de berekening van de loonbelasting ook mag worden afgetrokken. men zouden hebben uitgeworpen. De deken had „de verklaringen in hun eigen handschrift" gezien en „hun stemmen op een recor der" gehoord. Johnson deed een aanhaling uit een brief van bisschop P. Lin- del Tsen, deken van de Angli caanse bisschoppen in China, wiens schoondochter had verteld, dat de mensen in haar stad doen de waren met het vangen van door Amerikaanse vliegtuigen uitgeworpen insecten. Bewakers van de V. N. op het Zuidkoreaanse eiland Koje hebben de afgelopen week twee Noordkoreaanse krijgsgevange nen doodgeschoten, aldus is door het 8e leger bekendge maakt. Voorts zijn in dezelfde week tenminste 24 gevangenen ont snapt. 18 Van hen werden even wel opnieuw gevangen geno men. De 2 Noordkoreanen, die zijn doodgeschoten, poogden te ont vluchten. Zij werden ontdekt toen zij onder prikkeldraad doorkropen en gaven geen ge- vclg aan sommaties om terug te keren. Er wordt een onder zoek ingesteld, aldus de mede deling van het 8e leger. Behalve de cyclotron, die thans voor rekening van Brazilië in de Verenigde Staten wordt gebouwd zal in het marine-arsenaal te Rio de Janeiro met Amerikaanse technische hulp een grote „pro- ton-synchro-cycloton" worden geconstrueerd, zo heeft de voor zitter van de nationale raad voor wetenschappelijk onderzoek in Brazilië meegedeeld. De in Rio te bouwen cyclotron zal een energie hebben van vijf honderd millioen electron-volt. Amerikaanse technici bevinden zich reeds te Rio voor de voor bereidende werkzaamheden. Zij zullen ongeveer drie maanden blijven en vervolgens naar de V. S. terugkeren voor het ver krijgen van het benodigde mate riaal voor het Braziliaanse atoomonderzoek. In dit verband herinnert A.F.P- er aan, dat volgens welingelich te kringen de Amerikaanse mi nister van buitenlandse zaken, Acheson, bij een geheime bespre king met de president van Bra zilië en de minister van finan ciën op Zaterdag j.l. gesproken heeft over het verschaffen van strategisch belangrijke goederen aan de V. S. door Brazilië en over het plan voor samenwerking op het gebied van het atoomon derzoek tussen beide landen. voor de P. v. d. A„ die ten op zichte van Indonesië de progres sieve richting is toegedaan, welke in principe bereid is West-Nieuvv- Guinea aan Indonesië terug te geven en niet meer geporteerd is voor de IndonesischNeder landse Unie, omdat deze unie de verhouding van samenwerking tussen de beide landen schaadt. De tragiek is, dat de P. v. d. A. nummer één, met name dr. Drees zich tegen deze richting verzet, op zijn minst genomen deze rich ting niet kan aanhangen. Dr. Drees met zijn vaderlijk gezicht, met zijn fijn en nobel karakter is een bekwame „topleider" en de meest acceptabele socialist voor het Nederlandse volk. Ten op zichte van Indonesië voelt hij zich teleurgesteld en gegriefd. Drees is. exponent van het type der Nederlandse bourgeoisie, die de zedelijke normen, welke in de persoonlijke verhouding tussen twee individuen in de Nederland se samenleving bestaan, aan wendt als maatstaf en ter waar dering van de ontwikkeling van de houding van de Indonesische leiders en het Indonesische volk ten aanzien van de Nederlanders. Op basis van het criterium „bur gerlijk fatsoen", dat statisch en dogmatisch van aard is en dat in de kringen der bourgeoisie in Ne derland het gangbare is, vindt Drees Indonesië waarschijnlijk „molopide" (oneerlijk) ten op zichte van de woorden van over eenstemming, welke door de lei ders der Indonesische delegaties zijn uitgesproken tijdens de on dertekening der R.T C.-accoorden en de eerste en de tweede unie conferentie. Dr. Drees was er in het vorige kabinet afkerig van de ontbinding van de unie voor te stellen aan een parlement, dat in samenstelling gelijk was aan het parlement dat bestond, toen hij zich zoveel moeite gaf om dat parlement de unie te doen aan nemen. Hoewel Drees inziet, dat de unie als vorm van samenwer ken geen betekenis meer zal hebben, omdat Indonesië als unie partner het bestaan van de unie niet langer wenst, wil hij de uit voering der ontbinding van de unie toch liever overlaten aan een ander, die persoonlijk (des tijds) niet deelnam aan de ronde tafelconferentie. Thans zal Drees het nieuwe kabinet leiden en te genover de nieuwe Tweede Ka mer komen te staan. De Indone sische regering zal haar eis in zake de ontbinding van de unie en de vervanging van de R.T.C.- accoorden door nieuwe verdragen voortzetten. Drees zal gedwon gen worden het unieprobleem op nieuw met Indonesië en het Ne derlandse parlement te bespre ken. Drees zal ook weer komen te staan tegenover het Irian-pro- bleem, dat in de afgelopen perio de door de „ijskast-theorie" van het afgetreden Nederlandse ka binet en parlement werd „gebon den". De ijskasttheorie zal bij de nieuwe regering niet meer van kracht zijn, zodat thans de Irian- kwestie regelrecht door de beide landen in beschouwing kan wor den genomen en kan worden af gehandeld. Zodra het kabinet in Neder land is gevormd, zal voor de rege- ring-Wilopo de tijd zijn aange broken om onmiddellijk bespre kingen te voeren met de regering in Nederland. De politieke situa tie in Nederland en die in de in ternationale wereld in het alge meen vergemakkelijken onze strijd om Irian niet, maar de acti viteiten van Australië, dat be vreesd is voor de Japanse expan sie en die der communisten naar het Zuiden, zullen de oplossing van het Irianprobleem eerder nog bemoeilijken. De vervanging van de unie door een zuiver in ternationaal verdrag, welke ver dragen over en weer niet aan el kaar gesubordineerd zullen zijn, is in principe reeds tijdens de be sprekingen met de delegatie- Supomo door Nederland goedge keurd. Het gaat nog om enige punten betreffende de inhoud dezer nieuwe verdragen, hoofd zakelijk op economisch terrein, waarover tijdens de besprekin gen te Den Haag nog geen over eenstemming werd bereikt. Nederland zoekt een zo groot mogelijke „security" voor zijn in- vesteringen, voor zijn economi sche belangen en tracht een posi tie te verkrijgen, welke die der andere buitenlanders in Indone sië overtreft, terwijl wij aan In donesische zijde een volledige economische en sociale „indepen dence" tot stand wensen te bren gen zonder buitenlandse hulp, gepaard met de aanvaarding van internationale samenwerking op basis van mutual interest. De unie- en Irianproblemen zullen eerstdaags weer actueel worden en opnieuw zal Indonesië tegen over dr. Drees komen te staan. Moge de statische innerlijke hou ding van Drees geen hinderpaal vormen om deze beide problemen, die thans wachten op een directe en principiële oplossing, te boven te komen. De wijze, waarop deze oplos sing wordt gevonden, zal voor de toekomst bepalen, of de verhou dingen tussen Indonesië en Ne derland zullen verbeteren of ver slechteren", aldus prof. Supomo. De Franse minister van bui tenlandse zaken, Schuman, heeft Dinsdag meegedeeld, dat het Westelijke antwoord op de jongste Russische nota over Duitsland Donderdagochtend aan de Russische regering zal worden overhandigd. De tekst van de Westelijke nota zou Donderdagavond be kendgemaakt worden. PINAY KRIJGT HET VERTROUWEN. De Franse premier, Antoine Pinay, heeft in de nationale ver gadering met 267 tegen 216 stem men de motie van vertrouwen ge wonnen over het regeringswets ontwerp voor een glijdende loon schaal. Pinay's steun kwam van de ge- medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot Woensdagavond. Blinder warm. Wisselend bewolkt en overwe gend droog weer. Zwakke tot ma tige Noord-Westelijke tot Noorde lijke wind. Minder warm. DONDERDAG 10 JULI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 3.45 4.20 5.— 5.10 n.m. 4.04 4.39 5.19 5.29 ZON MAAN op onder op onder Juli. 9 4.31 20.58 22.22 6.47 10 4.32 20.57 22.38 8.21 11 4.33 20.57 22.51 9.51 12 4.34 20.56 23.03 11.16 13 4.35 20.55 23.17 12.40 matigd conservatieven, de radi calen, de grote meerderheid der M.R.P. en de Gaullistische „rebel len". Ongeveer 130 afgevaardig den onthielden zich van stem ming. Onder hen bevonden zich de orthodoxe Gaullisten, sommi ge leden der M.R.P. en sommige gematigde conservatieven. De socialisten, communisten, ongevèer 15 leden van de M.R.P. en enige gematigd conservatie ven stemden tegen de regering. De stemming was de laatste „proef" voor het recès van het parlement. Het betrof hier een stemming in tweede lezing. Het wetsont werp houdt in. dat het minimum loon van 100 francs per uur steeds zal worden verhoogd, als de index van de kosten van het levensonderhoud met vijf procent stijgt. EISEN VAN DE WESTDUITSE LIBERALE PARTIJ. Het hoofdbestuur van de West duitse liberale partij heeft de be noeming geëist van een minister van buitenlandse zaken, welke functie op het ogenblik kanselier Adenauer bekleedt. Verder noemde de vice-vopr- zitter van de Westduitse bonds dag, dr. Schaeffer, het noodzake lijk de organisatie van de buiten landse vertegenwoordiging der republiek snel te voltooien, „ten einde bij de internationale be trekkingen de burgerlijke orga nisatie niet aan de militaire op te offeren".

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1