te Besprekingen Panmoendjon hervat Conventie van Bonn Wijziging Staatsloterij Voorzichtig met wervingsagenten voor het Vreemdelingenlegioen IVOROL Nieuwe Zweedse protestnota Drie boerderijen verbrand De 6 nieuwe Partij van de Arbeid-leden der Tweede Kamer KOREA De Kabinetsformatie ACHESON OVER DE BOM BARDEMENTEN. Klipfontein had broeiende lading goedgekeurd door de Amerikaanse Senaat WEERSVERWACHTING HOOGWATER. ZON- en MAAN STANDEN. Israël overweegt aankoop van Zweeds schip de beste tandpasta die mén raden kan Negen blussers naar het ziekenhuis Afgifte schatkistpspier voorlopig in beperkte mate Minister Lieftinck neemt afscheid in de Ministerraad Duclos voorlopig cp vrije voeten Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat55—-57 Terneuzen Telefoon 2510 N& 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand 1,75per week 42 cent. Losse nrs 8 ct DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks WOENSDAG 2 JULI 1952. 7e Jaargang No. 2075. Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel, meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur foor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Dinsdag zijn de besprekingen te Panmoendjon na een onder breking van drie uren hervat. De vergadering duurde een half uur en men kwam overeen Woensdag wederom bijeen te komen. Inmiddels zijn de gevechten bij „Heartbreak Ridge" (oostelijke front) Maandagavond opgelaaid. De Noordelijken vielen met on geveer 700 man over een front van ongeveer acht kilometer op vier punten aan, na een beschie ting met artillerie. De aanval duurde drie uur doch werd uit eindelijk met behulp van artille rie en mortieren afgeslagen. Naar een overzicht van de luchtmacht was de vijfde lucht- machtgroep in de maand Juni de meerdere van de Noordelijke luchtmacht; 18 straaljagers van het type „Mig" en vier vliegtui gen met propellers werden neer geschoten, terwijl de Verenigde Naties slechts één straaljager verloren. Tien vliegtuigen wer den echter door luchtdoelgeschut neergehaald en vier toestellen worden vermist. In het geheel verloren de Ver bondenen dus 15 vliegtuigen. Luchtactiviteit heeft de Noor delijken in Juni volgens het ver- De C.H.U.-fractievoorzitter uit de Tweede Kamer, de heer Tila- nus, is Maandagavond op bezoek geweest bij dr. Drees. Het onder houd heeft geruime tijd geduurd en ook dit gesprek is in vriend schappelijke sfeer verlopen. Maandagmiddag was de minis terraad vroeg afgelopen. Van de hem resterende tijd heeft de for mateur gebruik gemaakt een ge sprek te voeren met mr. Stikker, ten einde zich een goed beeld te vormen over vraagstukken van buitenlandse politiek. Naar ons medegedeeld werd, had dit ge sprek dus niets te maken met hangende kwesties ten aanzien van de V.V.D. De formateur begaf zich ver volgens naar het departement van financiën om daar de porte feuille van de heer Lieftinck over te nemen. Van die gelegenheid werd tevens gebruik gemaakt, enige recente financiële kwesties te bespreken. Dinsdagochtend ontving de formateur gezamenlijk de leider der Tweede Kamerfractie der Partij van de Arbeid, mr. Donker en de voorzitter dier partij, de heer Vorrink. Het doel van dr. Drees was bepaalde situaties in eigen kring wat dieper te bespre ken, speciaal met het oog op de verantwoordelijkheid welke de Partij van de Arbeid thans draagt door de uitslag der verkiezingen. slag verliezen van meer dan 1000 man aan doden en gewonden toegebracht. PANMOENDJON. Het hoofd van de geallieerde delegatie te Panmoendjon, gene raal Harrison, heeft Dinsdagmor gen een compromis-oplossing voorgesteld voor het vraagstuk der krijgsgevangenen, aldus een te Moensan gepubliceerd offi cieel communiqué. Generaal Nam II antwoordde, dat de aanvaarding door de ge allieerden van het Noordelijke voorstel van 2 Mei betreffende de gedwongen repatriëring der krijgsgevangenen de enige oplos sing is voor dit vraagstuk. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de tekst gepubliceerd van minis ter Achesons verklaring in Enge land over de bombardementen van de krachtcentrales in Noord- Korea. Hij zeide volgens deze tekst o.m.: „Dat gij niet geraadpleegd zijt is slechts het gevolg van wat men in Amerika verstaat onder „snafu". (Snafu is een legerterm en betekent letterlijk „situation normall, all fouled up", hetgeen zeggen wil: „De toestand is nor maal; alles is in de war". Het betreft hier dus een verwarde situatie). Uit de tekst blijkt verder, dat de minister de bombardementen als een zuiver militaire daad be schouwt. De stroom werd o.m. gebruikt voor vliegvelden, van waar uit de Noordelijken ope reerden, en voor radar, waar mede jachtvliegtuigen geleid werden in hun strijd tegen de vliegtuigen der Ver. Naties. De stations waren niet eerder gebombardeerd, omdat zij toch gedemonteerd waren en de troe pen der Ver. Naties ze wilden sparen voor het geval een her eniging van Korea tot stand zou komen. Thans echter hadden de Noordelijken de krachtcentrales weer in werking gesteld. Gisteren zijn in West-Duitsland twqe personen-treinen ontspoord als gevolg van ontzetting der spoor staven door de hitte. In totaal wer den zeven personen gewond. Het Nederlandse vrachtschip „Klipfontein" van de Ver. Ned. Scheepvaartmij is Dinsdagoch- tend, van Kaapstad komend, Te- neriffe binnengelopen, in verband met broeiing van de lading. Men is onmiddellijk overge gaan tot het ontruimen van een deel der bedreigde goederen, waaronder balen wol. Tijdens de reis heeft de gezag voerder de rookontwikkeling, die een gevolg was van de broeiing, onderdrukt door middel van kool zuurgas. De gezagvoerder heeft vervolgens uit veiligheidsoverwe gingen besloten, te Teneriffe aan te lopen, ten einde het mogelijk te maken, de haard van de broeiing op te zoeken alvorens door te va ren naar Antwerpen. Klipfontein zet reis voort. De Klipfontein heeft haar reis vervolgd. De broei is bedwongen en het schip heeft door het aan lopen van de haven een kleine vertraging. De democratische voorzitter van de Amerikaanse senaats commissie voor buitenlandse betrekkingen, Tom Connally, heeft in een toespraak in de senaat over de ratificatie van de conventies van Bonn aange drongen op een spoedige ratifi catie, hetgeen „zeer grote voor delen voor Amerika en de ge hele vrije wereld" met zich zou brengen. Zij zou in feite geen vergro ting der Amerikaanse verplich tingen ook met betrekking tot de omvang der Amerikaanse Na loting door het centraal stembureau zijn verkozen ver klaard om zitting te nemen in de Tweede Kamer voor de Par tij van de Arbeid uit 13 candi- daten de volgende personen: De heren: Posthumus, Goed hart, Berger, Van Lier, mevr. PloegPloeg en de heer C. Egas. Onder de 6 thans na loting gekozen Partij van de Arbeid- leden bevinden zich 3 zittende leden t.w. de heren: Ir S. A, Posthumus en F. J. Goedhart en mevrouw A, C. PloegPloeg. Nieuwe verschijningen in de Kamer zijn de heren J. A. Ber ger, C, Egas en Mr Th. van Lier. De vraag naar loten van de staatsloterij overtreft reeds ge ruime tijd het aanbod, hoewel thans het per loterij wettelijk toe gestane maximum aantal loten wordt uitgegeven. Om de kans te voorkomen dat, als gevolg van medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot Woensdagavond. Zeer warm. Zonnig, zeer warm en droog weer, behoudens een kleine kans op onweer later op de dag in het Zuiden van het land. Zwakke tot matige wind tussen Oost en Zuid, later in de Zuid-Westelijke kust gebieden echter invallen van zee wind. DONDERDAG 3 JULI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 9.48 10.23 11.03 11.13 n.m. 10.15 10.50 11.30 11.40 ZON MAAN op onder op onder Juli. 2 4.25 21.02 15.42 0.13 3 4.25 21.02 17.06 0.31 4 4.27 21.01 18.31 0.55 5 4.28 21.01 19.48 1.31 6 4.28 21.— 20.50 2.25 7 4.29 21.— 21.32 3.40 deze omstandigheden, ongewen ste toestanden op loterijgebied zouden intreden, zullen van 1 Ja nuari 1953 af, zolang daaraan be hoefte zal blijken te bestaan, vier loterijen per jaar worden gehou den. Om vier loterijen per jaar te kunnen houden moet het aantal klassen, waarin deze loterij ge trokken wordt, worden terugge bracht van vijf op vier. Deze ver mindering van het aantal klassen maakt een herverdeling der prij zen over de klassen noodzakelijk. Van deze gelegenheid wordt ge bruik gemaakt om enige verbete ringen in het prijzenschema aan te brengen. Zo wordt het aantal eigen gelden in de z.g. binnen- klassen verminderd. Voorts wor den de laagste echte prijzen, die tot dusver 100 bedroegen, ver hoogd tot 200. Een gevolg van de verminde ring van het aantal uitlotingen in de binnenklassen is, dat in to taal aan het publiek minder dan thans op de inleg zal worden te ruggegeven. Hetgeen dientenge volge voor de sfaat meer zou overschieten alsmede het bedrag, dat door het wegvallen van de bestaande vierde klasse zal vrij komen, wordt in de vorm van een aantal middelgrote en kleine prij zen uitgeloofd boven hetgeen nu in de vijfde klasse aan prijzen is uitgetrokken. Het laat zich aanzien dat de vo- renbedoeldp wijzigingen in de staatsloterij in beginsel niet zul len leiden tot uitbreiding van het verkoopapparaat, zo vernemen wij van het ministerie van finan ciën. Jan A. Berger werd 18 Sep tember 1918 te Middelburg ge boren, Nadat hij de H,B.S. had bezocht, bekwaamde hij zich op het gebied van de soc. verzeke ring. Hij was werkzaam als hoofdcommies bij een zieken fonds en als secretaris van de centrale bond van transportar beiders. De heer Berger is nu secretaris van het N.V.V. en lid van de soc. economische raad. Tevens maakt hij deel uit van het bestuur van de federatie voor bedrijfsverenigingen. Cornelis Egas, Fries van geboorte, bezocht de landbouw- winterschool te Groningen. Hij was landbouwkundig opzichter in de Noordoostpolder en land bouwkundig medewerker en cursusleider aan de volkshoge school te Bakkeveen. Thans is hij landbouwkundig medewer ker van de „Dr Wia.rdi Beek man Stichting" en organisator en agrarisch propagandist voor de Partij van de Arbeid. Mr Thea Johan Antoine Ma rie van Lier werd 11 Mei 1916 te Heerlen geboren. Nadat hij het gymnasium had bezocht, stu deerde hij rechten te Leiden. Hij is directeur van het gewes telijk arbeidsbureau te Nijme gen en vice-voorzitter van de katholieke werkgemeenschap in de Partij van de Arbeid. Tevens is hij voorzitter van het comité NijmegenKleef. De heer Van Lier heeft artikelen gepubli ceerd in „Socialisme en demo cratie". Hij is ridder 4e klasse van de militaire Willemsorde. strijdkrachten in Europa met zich medebrengen. Hij noemde de „begrijpelijke ongerustheid van Frankrijk" doch verklaarde, dat de con tractuele overeenkomsten be - palingen behelsden, die 'n ople ving van het Duitse militarisme uitsluiten. Het gevaar voor Frankrijk en de rest van W.-Europa komt niet van over de Rijn doch van gene zijde van de Elbe en het is duidelijk hoeveel groter het gevaar zou zijn, indien de Sowjet-sfeer uitgebreid zou worden tot aan de Rijn, aldus de senator. De Franse staats lieden en het volk hadden zulks ingezien. De Westduitsers, die zware verplichtingen ten aanzien van hun defensie op zich hadden genomen, hadden recht op Amerikaanse steun, want het was van belang voor Amerika, dat W.-Duitsland werd verde digd. W.-Duitsland had zijn eigen verplichtingen vergroot, daar het met aanvaarding van het Europese verdedigingsverdrag iedere aanval op een der W. Europese geallieerden als een aanval op zich zelf zou be schouwen, aldus Connally. Bij het debat in de Amerikaan- Nu het vacantieseizoen nadert is het wellicht niet overbodig er nog eens op te wijzen, dat het, met name voor jongelieden, on verstandig is zich zonder geldig paspoort of zonder voldoende geldmiddelen zoals dit door lif ters en kampeerders nogal eens geschiedt naar Frankrijk te be geven. Dit wordt door de Franse autoriteiten beschouwd als land loperij en is derhalve strafbaar. De indruk bestaat voorts, dat in Frankrijk wervingsagenten werkzaam zijn, die jongelui trach ten te bewegen tot dienstneming in het vreemdelingenlegioen. Het leven in het legioen wordt veelal romantisch afgeschilderd, doch leidt in de praktijk tot bittere te leurstellingen. In sommige geval len wordt de indruk gewekt, dat men door dienstneming gevrij waard wordt tegen de gevolgen van overtredingen tegen Franse wettelijke voorschriften, zo ver nemen wij. Daar volgens de Franse wet eer. jongeman op zijn 18e jaar mi litair meerderjarig is, kan hij op die leeftijd dienst nemen in het vreemdelingenlegioen, zonder toe stemming van zijn ouders. Pogin gen om verbintenissen van min derjarigen ongedaan te maken hebben slechts in enkele gevallen succes gehad. Onder geen beding dient men papieren of formulie ren te ondertekenen, waarvan se senaat over de ratificatie van de conventies van Bonn heeft ook een republikeinse woordvoerder zich uitgesproken voor spoedige ratificatie. De republikeinse woordvoer der, senator Wiley (Wisconsin), meende dat verwerping van de conventie door de senaat een uit nodiging aan de Sowjet-Unie zou zijn om geheel Duitsland over te nemen. Volgens hem is het krachtsverschil in West-Europa tussen vrienden van Amerika en vijanden en neutralisten zeer klein. De senaat mag geen enkele maatregel (zoals verwerping der verdragen) nemen, die rechtse of linkse extremisten in Europa zou helpen aan de macht te komen. De senaat heeft Dinsdag de conventie van Bonn goedgekeurd. De stemverhouding was 77 vóór, 5 tegen. De conventie moet nog door Engeland, Frankrijk en West- Duitsland worden goedgekeurd vóór zijn van kracht wordt. men de inhoud niet begrijpt. Zelfs al zou men zonder te weten een overeenkomst met het vreemde lingenlegioen aangaan, dan is de ze in de regel onherroepelijk. Uit het bovenstaande behoeft geenszins te worden afgeleid, dat aan het maken van kampeer- of trektochten door Frankrijk op zichzelf gevaren verbonden zijn. Men houde zich echter stipt aan de geldende voorschriften en be- geve zich niet op reis zonder de noodzakelijke documenten, zoals kampeer- of trekkerskaarten. Mocht men onverhoopt toch in moeilijkheden geraken, dan wen de men zich ten spoedigste tot de Nederlandse ambassade te Parijs of een der Nederlandse consula ten in Frankrijk. Ouders of verzorgers in Neder land, die vermoeden, dat aan hen toevertrouwde minderjarigen in handen van wervingsagenten voor het Franse vreemdelingen legioen zijn gevallen, dan wel uit eigen vrije wil hebben dienst ge nomen, dienen zulks onverwijld ter kennis te brengen van het mi nisterie van Buitenlandse Zaken te 's-Gravenhage. De Zweedse minister van bui tenlandse zaken heeft Dinsdag de Sowjet-ambassadeur in Stock holm een nota overhandigd, waarin wordt geprotesteerd te gen het neerschieten door Russi sche jagers van een ongewapend Zweeds lesvliegtuig (een Dako ta) en een ongewapende „Catali- na", die naar het lesvliegtuig zocht, aldus is officieel in Stock holm bekendgemaakt. In de nota is verklaard, dat beide vliegtuigen boven interna tionale wateren beschoten werd en dat de bemanning van acht koppen van de „Dakota" om het leven is gekomen. Zweedse vliegtuigen zullen echter als tevoren boven inter nationale wateren blijven vlie gen, aldus de nota. In de nota is voorts voorge steld het internationale hof te Den Haag uitspraak te laten doen indien de Sowjet-regering blijft vasthouden aan haar lezing van de incidenten. Bij de nota waren verslagen van de commissie voor onder zoek van de Zweedse lucht macht gevoegd, vergezeld van kaarten. De Zweedse minister van Bui tenlandse Zaken heeft Dinsdag de Sowjet-ambassadeur in Stock holm een nieuwe protestnota overhandigd, aldus heeft een woordvoerder van het Zweedse ministerie van Buitenlandse Za ken meegedeeld. Naar verluidt wordt in deze no ta geprotesteerd tegen het neer schieten van een Zweeds vlieg tuig door de Russen en de ver moedelijke beschieting van een Zweeds lesvliegtuig, waarnaar het neergeschoten vliegtuig zocht. Naar de Canadese pers meldt zal het Zweedse schip „Stock holm", thans eigendom van de ZwedenAmerika-lijn, vermoede- Eindhoven gebeld met het verzoek Ongeveer de helft van de buurt schap De Rul, bij Hecze, is gis teravond het slachtoffer gewor den van een brand, die drie boer derijen in de as heeft gelegd. Negen militairen, die aan het blussingswerk deelnamen, moes ten, bevangen door de warmte cn de rook, naar het ziekenhuis te Geldrop worden vervoerd. Volgens de politie is de brand waarschijnlijk ontstaan tengevol ge van schietoefeningen, die. mi litairen gistermiddag en -avond in de buurt hebben gehouden. Het vuur werd omstreeks zes uur ontdekt in een schuurtje bij de boerderij van M. van der Loo. Door de vrij sterke wind sloegen de vlammen spoedig over naar zijn nabijgelegen boerderij, die met een rieten dak was gedekt. De brandweer van Heeze werd direct gealarmeerd, doch kon, doordat er niet voldoende druk op de waterleiding was, niet on middellijk water geven. Direct werd het waterleidingbedrijf te lijk door de regering van Israël worden aangekocht. Het schip is in Halifax aange komen op weg naar New York. Aan boord van het 14.000 ton me tende schip bevond zich de heer Deleon namens de regering van Israël, die het schip moet onder zoeken met het oog op een even tuele aankoop. Inmiddels is in Noorwegen een nieuw schip van het type „Stockholm" voor de Zweden-Amerika-lijn in aanbouw. De heer Deleon heeft medege deeld, dat Israël thans 30 sche pen bezit, waarvan 4 uitgerust voor het vervoer van passagiers. Israël wenst zijn handelsvloot uit te breiden. de druk te verhogen, doch toen dit was geschied, stonden ook reeds de aangrenzende boerderij en van H. v. d. Paal en de familie Van der Hurk in vlammen. De brandweer had de slangen aangesloten op de Kleine Dom mel, doch was niet bij machte in eerste instantie het vuur krach tig te bestrijden. Inmiddels waren 3 brandweerwagens uit Eindho ven, de nevelspuit en de man- schappenwagen uit Geldrop en de bedrijfsbrandweer van Wul- lings uit Heeze gearriveerd. Zij konden echter slechts het woon huis van Van der Hurk en een nabijgelegen boerderij van W. v. d. Weert redden. Ook de in de nabijheid vertoe vende militairen namen kracht dadig aan het blussingswerk deel. Negen van hen moesten, over mand door rook en warmte, per ziekenauto naar het ziekenhuis in Geldrop worden vervoerd. De boerderijen en woonhuizen met meubilair van Van der Loo en Van der Paal gingen geheel verloren. Van de boerderij van Van der Hurk kon, zoals gemeld, het woonhuis worden gered] Voorts werd nog een schuur van M. Verbeek, een bijgebouw met gereedschap van L. Heesak kers en een schuur van J. Raa- sens een prooi der vlammen. De totale schade wordt geschat op ruim twee ton. DESKUNDIGE ZAG VLIEGENDE SCHOTEL. Enkele keren is in de afge lopen week uit Zweden melding gemaakt van het overvliegen van „vliegende schotels". Maandag avond zou er weer een gezien zijn boven Zuid-West-Schonen. En deze keer was er. een des kundige onder de toeschouwers, namelijk majoor Frederik Jo hansson van de vliegbasis Kal- mar. Deze vertelde naderhand, dat de vliegende schotel ovaal van vorm was en er uit zag als twee op elkaar gezette borden. De kleur was zilvergrijs. De snel heid was groot en, hoewel de lucht bijna geheel was bewolkt, was de vliegende schotel nog op twintig kilometer afstand te zien. het credit-saldo van 's rijks schatkist bij de Nederlandse bank gedurende de laatste maanden in samenhang met de toeneming van de deviezenvoorraad heeft ondergaan, zal de agent van het minsterie van financiën na 1 Juli 1952 voorlopig in beperkter mate dan voorheen schatkistpapier af geven. Het ligt dn de bedoeling dat, wanneer de vraag naar schat kistpapier groter mocht blijken te zijn dan het bedrag waartoe de agent van het ministerie van financiën schatkistpapier beschikbaar stelt, de Nederland se bank zodanig papier zal af geven uit de portefeuille, door haar verkregen krachtens de overeenkomst van 26 Februari 1947 nopens de overgang op de staat van de in rijksmarken luidende bezittingen van de Nederlandse bank. In verband met het voor gaande en met het oog op de omstandigheid dat de rijks- marken-overeenkomst niet ge heel duidelijk blijkt te zijn in de regeling van de gevolgen van eventuele openmarkt-operaties welke zouden kunnen leiden tot een beurtelings afstoten en op nemen van schatkistpapier door de Nederlandse bank, is be doelde overeenkomst aangevuld met een tweetal artikelen. Deze nota is de omvangrijkste die Zweden ooit aan de Sowjet- Unie heeft gezonden. In de nota is voorts gezegd, dat „na onderzoek van een van de reddingsvlotten van de „Dakota", die kogelgaten vertoonde, de Zweedse regering de gevolgtrek king moet maken, dat het vlieg tuig (dat sedert 13 Juni werd ver mist) door Sow jet-vliegtuigen is beschoten, waardoor de machine is neergestort en de bemanning van acht koppen om het leven is gekomen". De Russische beschuldiging, dat de „Catalina" boven Russisch gebied had gevlogen en had ge schoten op Russische jagers wordt in de nota verworpen. In de Maandag gehouden ver gadering van de ministerraad heeft de minister van Financiën, prof. Lieftinck, afscheid ge nomen van zijn ambtgenoten. De minister-president sprak een van grote waardering getui gend afscheidswoord. Dr Drees herinnerde eraan, hoe 7 jaren ge leden de heer Lieftinck zijn taak begon in een uiterst moeilijke periode, hoe het hem gelukt was het budgetaire en monetaire evenwicht te bereiken. Hij acht te het een grote vóldoening voor de bewindsman bij zijn afscheid te weten, dat budgetaire Neder land meer vaste grond onder de voeten heeft. Ook memoreerde hij de goede verstandhouding tussen de minis ter van financiën en zijn ambt genoten. Minister Lieftinck verklaarde in zijn antwoord dat hij thans een stuk van zijn leven afsluit, waarop hij met grote dankbaar heid terug ziet. Hij sprak de. beste wensen uit voor Neder lands verdere ontwikkeling onder H. M. de Koningin eti de hoop, dat Gods zegen hierop zal rusten. Bij zonnebrand, doorzit ten, schrijnen, smetten Een bijzonder Parijs hof heeft Dinsdag Jacques Duclos, secreta ris van de Franse communisti sche partij, voorlopig op vrije voeten gesteld. Duclos werd be schuldigd van samenzwering te gen de binnenlandse veiligheid van de staat, reeds meer dan een maand in de Sante-gevangenis van Parijs vastgehouden. Ook Duclos' chauffeur en zijn lijfwacht, die gelijk met hem op 28 Mei, tijdens communistische relletjes werden aangehouden, zijn voorlopig vrijgelaten. Het hof baseerde zijn besluit om Duclos vrij te laten op de gronden dat niet bewezen is, dat Duclos werd aangehouden bij het plegen van een misdrijf (slechts in dat geval staat de grondwet arrestatie van een af gevaardigde zonder opheffing van zijn parlementaire on schendbaarheid toe)). André Stil, de hoofdredacteur van het communistische orgaan 'l'Humanité, (die als gevolg van een artikel in dat blad, waarin opgeroepen werd tot de demon straties van 28 Mei werd gear resteerd), is niet door het hof op vrije voeten gesteld. Ook André Stil wordt beschuldigd van sa menzwering tegen de binnen landse veiligheid van de staat. Door het besluit van het hof zijn alle maatregelen tegen Duc los teniet gedaan. Vervolging zou nu moeten beginnen met een verzoek aan de nationale verga dering om Duclos' parlementaire onschendbaarheid op te heffen.

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1