Binnenlands Nieuws Russisch protest aan de Amerikanen m SPORTNIEUWS nm 1 I Wat brengt de RADIO? - De veiligheidstoestand in West-Java zonegrens;; r Kerknieuws VOETBAL KORFBAL Eric de Noorman in „Het land der duistersm WIELRENNEN DAMMEN DUIVENSPORT LOOP DER BEVOLKING BURGERLIJKE STAND ZEILSP0RT REDDINGBOOT OMGESLAGEN. VLAAMSE BETOGING TE BRUSSEL. INCIDENT AAN DE EUROPEES KERNONDERZOEK. SCHAT VAN CAPTAIN DOUANE VAN SYDNEY [NEEMT DOCUMENTEN IN BESLAG. KIDD GEVONDEN TSJECHOSL WAAKSE NOTA AAN 'T WESTEN. NIEUWE WATERWEG OM W.-BERLIJN HEEN. TTVOft, steeJc BELANGRIJKE SMOKKELARIJ j IN AUTO'S ONTDEKT. Te Rotterdam zijn vier perso nen aangehouden die er van wor den verdacht in Duitsland gesto len en over onze grens gesmok kelde auto's te hebben verhan deld. Zij konden worden gearres teerd dank zij een intensief on derzoek door de Nederlandse po litie inzonderheid door de konink lijke marechauseee in de Gelder se Achterhoek, in samenwerking met de Westduitse politie inge- steld. De Rotterdammers hebben in middels een bekentenis afgelegd. Zij hadden nog relaties met Duitsers uit de bezettingstijd en k re een een tip dat er iets te ver dienen zou zijn met gesmokkelde auto's Een afspraak werd ge maakt en in de periode van No vember tot April J.l. werd een groot aantal auto's door de Duit sers over de grens gesmokkeld en in de Maasstad in ontvangst genomen. De auto's werden voor het grootste deel betaald met kof- fie die door de gearresteerden op hun beurt over de grens zou zijn gesmokkeld. De gearresteerden zijn twee stucadoors, een koop man in ongeregelde goederen en een autohandelaar. De politie van West-Duitsland heeft enkele Duitsers aangehou den, die al meer met dit soort za ken te maken zouden hebben ge had Het is allerminst uitgeslo ten 'dat de aangehouden personen niet bekend waren met het feit, dat de auto's gestolen waren. De autohandelaar in de Maasstad bracht de auto's tegen normale prijs in de handel. Alle opvarenden gered. Zaterdagmiddag is de Wijk aan Zeese reddingboot ,,De Albatros" tijdens een proefvaart op de on stuimige zee omgeslagen, waar door alle acht opvarenden, onder wie zich drie passagiers bevon den, te water raakten. Het heeft heel veel moeite gekost de acht drenkelingen weer op te pikken. Tenslotte is „De Albatros" met alle koppen aan boord weer op het strand getrokken. De reddingboot, die om kwart voor drie in de branding scheef kwam te liggen en op 76 m uit de kust is omgeslagen, hield zijn maandelijkse oefening. De boot sloeg om en alle opvarenden, 5 leden bemanning en 3 passagiers, kwamen onder ,,De Albatros" te recht. De mannen zagen kans boven op de boot te klimmen. Eén van hen kon zich op een gegeven mo ment niet langer vasthouden, maar werd nog door de anderen vastgegrepen. De golven sloegen de boot, waar de opvarenden zich aan vast klemden, naar het strand te rug. Bij de eerste zandbank bleef „De Albatros" echter steken. Zwemmend wisten de „schip breukelingen" het land te berei ken. Een roeibootje, dat inmid dels te hulp was gekomen, bracht de laatste aan wal. DAME „VERDEDIGDE" HAAR POESENSCHAT. Het was een vreemde gewaar wording voor de twee veldwach ters der rijkspolitie, toen zij op de 18e April met de opdracht huis zoeking te verrichten naar wa pens bij een dame te Duiven- drecht aanbelden en deze dame met in de opgeheven rechterhand een breekijzer op zich zagen af stormen. Een korte worsteling ontstond, waarbij de dame het breekijzer, doch niet dan na hevig verzet, werd afgenomen. Thans >heeft zij voor de Am sterdamse politierechter terecht gestaan wegens „wederspannig- heid door zich te verzetten tegen de politie". „Waarom deed u dit eigenlijk? vroeg de president. „Ik dacht, dat mijn buurvrouw de politie had gewaarschuwd om mij van mijn dieren te ontdoen. Daarom haalde ik „mijn rechter hand" uit de keuken, om de buur vrouw er van langs te geven", zei. de verdachte, dè 52-jarige F. C. G. D„ die bij het onderzoek.,in het >ezit bleek te zijn van zeven poeJ sen en een hond, dit tot groot om genoegen vai> de omwonenden. Moeilijkheden over deze dieren kwamen herhaaldelijk voor. Ik dacht, dat de wachtmeesters mijn beesten kwamen afbeulen", voerde mej. D. verder aan. „En toen dacht u zeker ook: Dat zal niet gebeuren dan over mijn lijk. Nu, ik kan u verzeke ren, dat de politie dergelijke din gen niet doet, want het zijn alle maal nette mensen", zeide de pre sident. „Bent u nog naaister?" „Neen, edelachtbare, door de beesten ben ik werkloos". „Hoeveel dieren hebt u nu nog?" „Twee poesen, een hond en een gesneden kater". De officier was van mening, dat verdachte, die te goeder trouw wat munitie in huis heeft gehad, in een wat overspannen toestand was geweest door „de herrie met de buren". Hij eiste drie dagen voorwaar delijk met een proeftijd van 1 jaar. De president vonniste: twee gulden met de waarschuwing haar dieren niet minder melk te DINSDAG 24 JUNI HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.; 7.45 Gebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 9.30 Waterstanden; 9.35 Gram.; 9.40 Causerie; 10.00 Voor de jeugd; 10.15 Gr.; 10.40 Schoolradio; 11.00 Voor de huis vrouw; 11.30 Schoolradio; 12.00 Angelus; 12.03 Gram.; 12.30 Me dedelingen; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 Actualitei ten; 13.25 Orkest; 14.00 Gram.; 15.00 Schoolradio; 15.30 Cause rie; 16.30 (Ziekenlof; 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Felicitaties voor de jeugd; 17.45 Regeringsuit zending; 18.00 Nws.18.15 Ac tualiteiten; 18.20 De Ronde van Frankrijk; 18.30 Politiekapel 19.00 Hier is vrij Europa; 19.30 Toespraak; 19.45 Gram.; 19.50 Causerie; 20.00 Nws.; 20.08 De gewone man; 20.15 Ork.21.30 De radiodokter; 21.40 Piano 22.10 Gram.; 22.20 Orgel; 22.45 Gebed; 23.00 Nws.; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gram.; 7.50 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Morgenwijding; 9.15 Gram.; 9.25 Voor de vrouw; 9.30 Gram.; 10.50 Voor de jeugd; 11.00 Voor de zieken; 11.30 Piano; 12.00 Dansmuziek; 12.30 Mededelin gen; 12.40 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.30 Orgel; 14.00 Voor de vrouw; 14.30 Gr.; 14.40 Schoolradio; 15.00 Gram.; 15.30 Causerie; 16.00 Enquete; 16.30 Hoorspel; 16.50 Koor; 17.15 Toe spraak; 17.30 Viool; 18.00 Nws.; 18.15 Sport; 18.25 Orkest; 18.55 Piano; 19.10 Causerie; 19.15 Koor; 19.45 Toespraak; 20.00 Nieuws; 20.05 Orkest; 20.45 Ik weet, ik weet wat u niet weet; 21.00 Cabaret; 21.40 Orkest; 2215 Discogram; 22.45 Overz.: 23.00 Nws.; 23.15 New York Cal ling; 23.20 Jazzmuziek. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nws.; 13.20 Gram.; 14.00 Schoolradio; 15.30 Klassieke muziek; 16.15 Gr.; 17.00 Nws.; 17.10 Gr.; 17.15 Voor de jeugd; 17.38 Piano; 17.50 Boekbespre king; 18.00 Piano; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws.; 19.40 Gr.; 19.50 Kroniek; 20.00 Hoorspel; 20.50 Gram.; 21.30 Operette; 22.00 Nws.; 22.15 Lichte muz. 22.45 Gram.; 23.00 Nws.; Generaal Troessof. de Russi sche adjunct-stafchef in Duits land, heeft twee protestnota's ge richt aan zjjn Amerikaanse ambt genoot. In het eerste schrijven wordt gezegd, dat uit een Amerikaanse militaire trein tussen Berlijn en West-Duitsland is geschoten op een lid van de volkspolitie en de stationschef van Badenberg, bij Berlijn. Volgens het Oostduitse persbureau A.D.N. heeft het inci dent plaats gehad op 19 Juni. Ge neraal Troessof eist een onder zoek en strenge bestraffing van de schuldigen. In het tweede schrijven wordt geprotesteerd tegen „schendin gen van het Oostduitse lucht ruim" door Amerikaanse vlieg tuigen op 19 Juni. Geëist wordt, dat de Amerikaanse autoriteiten „strenge maatregelen nemen op dat dergelijke schendingen van het Oostduitse luchtgebied door Amerikaanse vliegtuigen in het vervolg achterwege blijven". Volgens 't protest is op 19 Juni een Amerikaans vliegtuig van 't type „C.-54" 's morgens om vijf uur over de zonegrens gevlogen. Het toestel had boven Ilmenau, Ohrdruf, Eisenach, Heiligenstadt en Teichtungen (Thüringen) ge vlogen. Op de dezelfde dag had een één-motorig toestel de Baltische grens om tien uur in de ochtend geschonden. Het had boven Hei- ligendamm (bij Rostock) en bo ven het gebied van Damgarten, tussen Rostock en Stralsund, ge vlogen. In het schrijven worden even eens krachtige maatregelen „om dergelijke schendingen in de toe komst te voorkomen" geëist. Generaal-majoor Troessof her innert aan eerdere waarschuwin gen naar aanleiding van „schen dingen van het Oostduitse lucht ruim op 26 Mei en 7 Juni". In de afgelopen maanden heb ben de Sowjet-autoriteiten twee maal bij Amerika, twee maal bij Engeland en drie maal bij Frank rijk geprotesteerd. In deze pro testen wordt gezegd, dat de ge volgen van toekomstige schen dingen geheel voor de verant woordelijkheid van de westelijke geallieerden zullen zijn. Waarne mers maken hieruit op, dat mo- Jonge Vlamingen, die een zang feest in het sportpaleis te Brus sel ter gelegenheid van de her denking van de guldensporenslag hadden bijgewoond, hebben Zon dag door het centrum van de Bel gische hoofdstad gedefileerd on der het zingen van Vlaamse liede ren. Toen een grote menigte in woners van Brussel hiertegen protesteerde, raakte men slaags, waarop enige Vlaamse jongeren naar het Vlaamse lokaal trokken, achtervolgd door tegenbetogers. Enige ruiten van het gebouw werden vernield, waarbij een vrouw tamelijk ernstig met een fles werd gewond. Verscheidene personen van beide partijen wer den door de politie aangehouden. gelijk op vliegtuigen, die buiten de luchtcorridors raken, gescho ten zal worden. Piloten bij de burgerlucht macht hebben bij aankomst te Berlijn meegedeeld, dat Westelij ke geallieerde functionarissen alle vliegeniers hebben gewaar schuwd, dat Russische jachttoe- stellen wellicht direct zullen aan vallen, wanneer Westelijke toe stellen buiten de luchtcorridors raken. Westelijke functionarissen te Berlijn geloven, dat de Russen een uitgebreid radarnet hebben opgezet langs de zonegrens, de luchtcorridors naar Berlijn en langs de Baltische kust, waardoor zij schendingen van Oostduits luchtruim direct kunnen consta teren. Amerikaanse legerautoriteiten te Berlijn hebben de Russische beschuldiging, dat uit een Ame rikaanse legertrein tussen Berlijn en West-Duitsland is geschoten op een lid van de Oostduitse volkspolitie en de stationschef van Babenberg „categorisch" van de hand gewezen. Bij de te Buitenzorg gehouden razzia's door de militaire politie zijn enkele verdachte elementen, die vuurwapens bezaten, gearres teerd. De razzia werd gehouden, daar men vermoedde, dat subver sieve elementen, waarschijnlijk van de strijdgroep der Darul Is lam, plannen smeedden om tij dens de Leabran-dagen (Moham. nieuwjaar) onrust te Buitenzorg te verwekken. Buiten Buiten zorg voerden legeronderdelen zuiveringsoperaties uit. Van de zijde der politie is me degedeeld, dat incidenteel het verkeer over de weg van Djakar ta naar Bandoeng ontraden wordt. Behalve eenheden van het leger blijken ook politie afdelin gen in West-Java geconsigneerd te zijn. De .maatregelen houden verband met een krachtig optre den van de machtsinstellingen tegen de in de laatste tijd ver hoogde activiteit van mobiele ge wapende benden in het gebied van West-Java. De laatste tijd werd diverse keren geschoten, zoals enige dagen geleden bij de overval van een bende op een mi litaire post bij Tjipanas, waarbij tientallen doden vielen. Er wor den op het ogenblik uitgebreide acties gevoerd tegen benden tus sen Buitenzorg en Tjiandjoer, Bandoeng en Garoet en in de richting van Cheribon. Gevraagd naar de resultaten van de zuiveringsacties zeide de chef van de landmacht, kolonel Nasoetion dat regelmatig wa pens van benden in handen van het leger vallen. Tenslotte deel de hij mede, dat ook vorig jaar beden in West-Java in de vas ten dagen actief waren. Premier Wilopo heeft, nadat het parlement Donderdagavond over de regeringsverklaring ge stemd had, medegedeeld, dat zijn kabinet voorrang zal geven aan de kwestie van de binnenlandse veiligheid. Volgens de Westduitse grens- autoriteiten hebben bereden le den van de Oostduitse volkspoli tie en enige Sowjet-militaircn bij Hohnsleben (Neder-Saksen) een veertig tal arbeiders op West duits gebied omsingeld en naar 'n 300 meter verder gelegen huis in de Sowjet-zone overgebracht. De arbeiders werkten aan een spoorlijn. Duitse en Britse auto riteiten hebben onmiddellijk on derhandelingen aangeknoopt, doch tot nu toe zonder resultaat. Gedurende de laatste dagen doen in Hohnsleben geruchten de ronde, dat de Oostduitse autori teiten het plan hebben 'n „grens correctie" aan te brengen, tenein de de controle te verkrijgen op 'n transformator en een waterlei ding, die verbonden zijn met de electriciteitscentrale van Harbke, in de Sowjet-sector. Er bestaat verschil van mening over de loop van de grens hier. Hohnsleben, zo zeggen de Oost duitse autoriteiten, is Oostduits gebied. De Westduitsers spreken dit tegen en zeggen dat Hohnsle ben bij Neder-Saksen (BHtse zone) behoort. Uit Witzhausen (Hesseri) is nog een incident gemeld, waarbij de volkspolitie en Sowjehmili- tairen betrokken waren. De in terzonale grensaanduiding aan de weg van Asbach (Thüringen) werd hier ongeveer 90 meter ver der westwaarts geplaatst. Oost duitse arbeiders begonnen on middellijk met de uitbreiding- van de veiligheids-zone door bomen in het gebied te kappen. IC Een aantal vooraanstaande na tuurkundigen op het gebied van de kernsplitsing hebben na be sprekingen te Kopenhagen, die verscheidene weken hebben ge duurd, besloten een Europees la boratorium voor kernonderzoek te stichten, waarvan de kosten ongeveer 50 millioen gulden zul len bedragen. Het zal vermoede lijk in Denemarken of Zwitser land worden gevestigd. De bouw zal zes of zeven jaar in beslag nemen. Het laboratorium zal het grootste ter wereld worden en 't onderzoekingswerk zal geschie den in. samenwerking tussen Bel gië, Denemarken, Frankrijk, Duitsland, Italië, Nederland, Zweden, Noorwegen, Zwitserland en Joego-Slavië. Er zal niet om steun van Amerika worden ge vraagd. Men zal geen werk verrichten met onmiddellijk practisch nut, zo verklaarde de Noorse profes sor O. Dahl. Zaterdag op de slot- conferentie. Het doel is de alge mene kennis Van kernprocessen te vergroten. Daartoe zal het grootste cosmotron ter wereld voor dit laboratorium worden ge bouwd onder leiding van prof. Dahl. Het zal van reusachtige af metingen zijn en duizend milliard electron-volt kunnen produceren. In het cosmotron zal aan de pro tonen een snelheid worden gege ven, welke die van het licht zo mogelijk benadert. Volgens het .fepanse blad „Mai- nitsji" heeft een groep Japanners op Jret eiland Jokoatedjima de schat van captain Kidd gevon den. Naar het blad zegt zal de or ganisator van de „schatgravers expeditie", Masahiro Nagasjima, de gehele schat ter waarde van 1.000.000.000 gulden aan de Ja panse staat schenken. De broer van de organisator heeft medegedeeld, dat hij op het onbewoonde eiland een verborgen grot heeft ontdekt, waarin een groot aantal stalen kisten stond. Bij opening bleken deze zilveren staven, gouden munten en ande re kostbaarheden te bevatten. Naar men aanneemt zijn de mun ten van Chinese herkomst. Aangezien in de buurt van het eiland nog piraten opereren heb ben de ontdekkers de regering om bescherming verzocht bij het overbrengen der kostbaarheden. Captain William Kidd werd in 1645 in Schotland geboren. Hij ging als jongen naar zee en deed mee aan de Kaapvaart tegen de Fransen. In 1696 kreeg hij het be vel over een schip met de op dracht de kust van zeerovers te zuiveren. Twee jaar later kwam echter het bericht, dat hij zelf 'n piraat was geworden. Enige ja ren nadien kwam hij in Boston, waar hij gearresteerd werd. Hij werd naar Engeland gezonden, waar hij terecht stond weger.s zeeroverij en de moord op één van zijn manschappen. In 1701 werd hij in Londen opgehangen. Captain Kidd bleef tot zijn dood zijn onschuld betuigen. Het verhaal gaat, dat hij ergens een grote schat heeft verborgen. Talloos zijn de pogingen geweest deze schat te vinden. De Tsiechoslowaakse ambassa deur te Londen, Ullrich, heeft bij het Britse ministerie van Buiten landse Zaken een nota ingediend van de Tsjechoslowaakse verga dering, waarin de aandacht wordt gevraagd voor „het grote gevaar voor de vrede in Europa, dat 'oorkomt uit de politiek der Wes telijke mogendheden in West- Duitsland". Soortgelijke nota's ■ijn aan de andere betrokken re geringen overhandigd. In de nota wordt op het parlement een be- oep gedaan „zeer beslist en overeenkomstig de vredesbelan gen van hun volk de Amerikaan se pollitiek van oorlogsovereen komsten te verwerpen, met ge zag om een bijeenkomst van ver tegenwoordigers der vier grote mogendheden te verzoeken en de 'edesconferentie aan te sporen, een werkelijk vredesverdrag met Duitsland te sluiten en normale vreedzame betrekkingen in Euro- te vestigen". De nota van de Tsiechoslo waakse nationale vergadering is ->ok in Den Haag onder de aan dacht van het ministerie van Bui tenlandse Zaken gebracht. De douane van Sydney heeft documenten in beslag genomen, welke betrekking hebben op de beschuldiging, dat de troepen der V. N. in Korea maken van bacte riologische wapens. De documenten jverden naar Australië gebracht door Australi sche gedelegeerden naar de „vre desconferentie" in Peking. Dr John Burton, vroeger minis ter van buitenlandse zaken, die de delegatie van vier op het vlieg veld in ontvangst nam,.zeide, dat de documenten bestemd waren om zijn beschuldiging, dat de troepen der V. N. inderdaad ge noemde wapens gebruikten, te schragen. De inbeslagneming was kennelijk door de regering gelast, aldus Burton. De autoriteiten van de Sowjet- zone hebben na de omleiding van het spoorwegverkeer om West- Berlijn thans ook een waterweg geopend, die buiten West-Berlijn om gaat. Volgens het Oostberlijnse blad „Am Abend" is Zaterdag 't nieu we kanaal tussen Niederneuen- dorf en Paretz met water gevuld, waardoor een verbinding tussen Oder en Elbe tot stand is geko men. Het kanaal is 34 km lang, drie meter diep en 33 meter breed en loopt door het gebied van de Sow- jetzone langs de stadrand van Berlijn. Het kan bevaren worden door schepen tot duizend ton. Het kanaal zal 28 Juni voor de scheepvaart worden geopend. Oost-Berlijn zal dan geheel on- 'fhankelijk zijn van de Westber- lijnse verkeers-, spoor- en water wegen. Schepen uit geheel Oost- Duitsland kunnen dan de Oost- zeehavens bereiken buiten West- eerlijn om. Tot dusver liepen alle belang rijke waterwegen door de Britse sector van de stad, waardoor de westelijke geallieerden over een represaillewapen beschikten. Meer dan 25.000 mannen en vrouwen hebben de afgelopen we ken dag en nacht aan de voltooi ing van het kanaal gewerkt. Ha, 'n Strand! Dat zal me helpen om de moeilijkheden te overwin nen, want er is geen sigaret, die je zo n prettig, rustig gevoel geeft! TERNEUZEN NED. HERV. KERK. RETRANCHEMENT. Bevestiging en Intrede Ds. J. B. van Bork. Na een vacaturetijd van 2 jaar deed Zondagmiddag de nieuwe predikant ds. J. B. van Bork zijn intrede in de Ned. Herv. kerk te Retranchement. Hij werd beves tigd door ds. B. Gast uit Zwolle, die als tekst gekozen had Joh. 4. „Ik heb u uitgezonden om dat te maaien, dat u geen arbeid heeft gekost". Na de handoplegging betrad ds. Van Bork de kansel, die voor zijn intrede als tekst gekozen had Handelingen 12 5 „Petrus dan werd in de gevangenis gehouden, maar van de gemeente werd een langdurig gebed tot God voor hem gedaan". Na afloop van de prediking werd ds. Van Bork toegesproken door ds. J. v. d. Graaff uit Nieuw- vliet namens het breed modera- men der Classis IJzendijke; door ds. A. C. W. ten Cate uit Cadzand namens de Ring Sluis en mede als consulent; door ouderling J. A. Hennekeij namens de kerke- raad en kerkvoogdij van Retran chement. Burgemeester J. A. Leenhouts sprak namens de bur gerlijke gemeente en de eerw. heer M. Koopmans uit Leiden na mens de vriendenkring. Op verzoek van de consulent ds. Ten Cate werd de nieuwe leraar staande toegezongen het eerste vers van Gezang 180. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Hermes DVSAjax 22; Wil lem IIHaarlem 62. PROMOTIE TWEEDE KLASSE. ExcelsiorHelmondia 10 Ex celsior promoveert naar de Eerste Klasse; TEC—Sportclub Emma 22 (na vier maal verlenging). Eindstand kampioenscompetitie. 0 0 21—9 12 Willem II 6 Hermes DVS 6 Haarlem 6 Ajax 6 2 10—10 4 12—14 5 8—17 ZATERDAGMIDDAGVOETBAL. Promotie Tweede Klasse. Tern. Boys's Heer Arendsker- ke 81. Zaterdagmiddag wisten de Tern. Boys op het terrein aan de Molen dijk in de promotiewedstrijd tegen 's Heer Arendskerke een klinkende 81 overwinning te behalen. Direct na de aftrap oefenden de gastheren een druk uit op het vij andelijk doel. Toch waren het de gasten, die in de 4e minuut bij een doorbraak over links het eerste doelpunt scoorden (01). Binnen een minuut was het weer gelijk door een doelpunt van Dees. Bij het aanbreken van de rust hadden de Boys door doelpunten van Van Koten, De Kraker (2 maal) en Dees de stand op 5—1 gebracht. In de tweede helft hetzelfde spel- beeld. Nog drie maal wist de thuis club te scoren zodat het einde een 81 overwinning voor de Boys bracht, Spui comb.Scheidsrechters 4 Na een wederzijdse terreinver kenning werd na een kwartier een strafschop aan de scheidsrechters comb, toegekend, die niet werd be nut. In de eerste helft was van enig overwicht van een van beide partijen geen sprake en zo trad de rust in met blanke score. Na de hervatting hingen er doel punten in de lucht en moest doel man Bolleman op het nippertje een schot van S. Laurens keren. Daar op namen de Spuienaars het heft in handen. Hamelink, Wolfert (2 maal) en Zegers brachten de stand op 40, waarmede het einde aan brak. Een tegenpunt hadden de scheidsrechters wel verdiend. Scampolo IIDIOS 50. De reserves van het Zaamslagse Scampolo wisten Zaterdagmiddag de ontmoeting tegen DIOS (Drie wegen, Z.-B.) een ruime 50 over winning te behalen. Nachtkoers VlissingenTerneuzen. In de nacht van Zaterdag op Zondag hield een R.B.S.C. te Gent een nachtelijke wedstrijd van Vlis singen naar Terneuzen. De uitslag luidt: 1. White Duck, eig. H. Leten, Gent; 2. Zilvermeeuw, eig. J. F. de Klerk, Terneuzen; 3. Honte, eig. G. van der Peijl, Terneuzen; 4. Tadorn, eig. Steijaert, Gent; 5. Wave Song, eig H. Veroeveren, Gent. 55. Als de krijgers van de Beer nader stormen, wendt de Noorman zich snel tot Orm. „Vlucht", beveelt hij. „Ik zal hen trach ten tegen te houden. En terwijl zijn beide volgelingen zich weg spoeden, treedt hij de achtervolgers tege moet. De strijd duurt slechts een ogenblik. Het snelle zwaard van de Noorman doet de eerste krijger ineen zakken voor de man tijd vindt om z'n schild te heffen. En juist als de tweede een geroep om bijstand laat ho ren, velt een tweede slag hem. Eer de krij gers, die in de verte naderen fer plaatse zijn, is de Noorman reeds in de zijgang verdwenen en rent ach ter zijn vluchtende vrienden aan. Als zij verder lopen, horen zij over al in het gebouw waarschuwende Verhelst in België. De Axelaar Verhelst reed Zater dag te St. Nicolaas in een 120 km baankoers met 76 amateurs een koers, waarin hij eindigde als no. 12. Eerste was Nimmegeers uit Meirelbeke. Gisteren reed hij opnieuw in een 120 km koers te Zelzate. Hier ein digde de Axelse favoriet als 6e. Winnaar werd v. d. Linden uit As senede. Om het persoonlijk kampioen schap van Nederland. Opnieuw zal een halve competi tie nodig zijn om uit te maken wie zich persoonlijk damkampioen van Nederland mag noemen. Zondag werd de laatste partij ge speeld van de halve competitie, die na het beëindigen van het tournooi om dit kampioenschap gehouden moest worden. Ook deze derde partij tussen Kei ler en Roozenburg eindigde in re mise en wel na 57 zetten, zodat de 3 deelnemers Keiler, Roosenburg en Van Dijk elk 1% punt hebben behaald. De volgende halve competitie zal nu worden gespeeld op 5, 6 en 12 Juli a.s., weer in het Domhotel te Utrecht. E.M.M. - Terneuzen. Prijsvlucht uit Noyon op 14 Juni. Hoogste snelheid 1289,97 m. 1. en 10. Koster-Deij (Axel); 2. W. v. d. Linde; 3. en 5. J. Wisse; 4, J. Rademaker; 6. en 7. D. Haak, Sluiskil; 8. P. Pjjpelink; 9. P, Deur. waarder, Qthene, TERNEUZEN In de afgelopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd. M. van der Moere, Walstr. 5, Axel; E. C. E. de Waal, Gera- niumstr. 12, Clinge; C. G. Oost- indie, Noordstr. 56, Amsterdam; C. S. de Feijter, Bovenweg 80, Den Haag; J. Dubbeldam, Ka- naalweg 87, Rotterdam; G. J. F. A, HamerlinckBerkers, Noord str. 91, Tegelen. Vertrokken. J. A. van de Ree, Julianastr. 21, Axel; F. van Doeselaar, Hon- diusstr. 18, Australië; C. M. van Meegen, Nw. Kerkstr. 17, Bergen op ZoomJ. J. Dieleman, Baan- dijk 73, Den Haag; A. A. Smo- lenaers, le Kortestr. 10, Vlissin. gen; L. A. KolijnDen Exter, Schuttershofweg 8, Den Haag; E. C. S. de Kam, Van Steenber- genl. 24, Gorinchem. I t:t— kreten en voetgestamp. S'corr's- krijgers beginnen te begrijpen in v/elk gedeelte van de gangendool hof hun prooi zich tracht te ver bergen. „We z-zijn verloren!" beweert Orm somber wanneer ze een ti*ap afrennen en zowel boven zVch als voor hen dreigende voetstappen'en wapengekletter nadert. „Ingeslo ten als witvissen. En de haaien dui ken op ons af". Doch de man van het Verbond der Dolken wijst hijgend op een smalle nis, die zich, nauw zicht baar in de diepe schaduw in de zware muur aftekent. Eric be grijpt wat hjj bedoelt en knikt. En een ogenblik later staan de drie mannen roerloos tegen de muur gedrukt, luisterend naar de stap pen van hun jagers, die aan weers' zijden naderen. TERNEUZEN Huwel.-voltrekkingen. 19 Juni. Gerardus A. van de Wege, 27 j. jm. en Adriana Hamelink 21 j. ja. Geboren. 12 Juni. Christiena, d. van Cornells A. Leeuwestein en Maria J. Vogel (won. te Dordrecht). Christiaan Jacob, z van Jan Dubbeldam en Eliza beth van Bendegem (won. te Axel). 13 Juni. Clement Emest, z. van Petrus J. van den Bulck en Maria Th. de Wit; 14 Juni. Maatje Wilke, d. van Francois van Hecke en Magdalena Jan sen. Paulus Alphonsus André Maria, z. van Eugène E. P, de Groene en Marie L. N. Ververs. Gerardus Wilhelmus Maria, z. van Johannes W. van Gendt en Angenita E. D. Molijn. 15 Juni. Jan, z. van Samuel Zwemer en Janna Klaassen. Jacob, z. van Jacobus A. Almekinders en Ma ria E. van Eenennaam. 18 Juni. Reinier, z. van Reinier A. Vis ser en Rosalie Temmerman. Wendel Antoine Wilhelmus Jo seph Maria, z. van Marius E, H. Camps en Cornelia J. A. Teurlings. Willem Jan, z. van Johannes Domenie en Levina W. Kolijn (won. te St. Philips- land)

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 3