KONINKLIJK BEZOEK aan Alkmaar en West-Friesland Gen. Tsjoeikof verwerpt geallieerde protesten De „Rose Mary" Russische nota Zweden aan Gevechten in Korea nemen in hevigheid af Overal uitbundig enthousiasme VISUMKOSTEN VOOR SPANJE EN PORTUGAL Spaanse doorreisvisa in prijs verhoogd DE FRANSE NATIONALE VERGADERING EN TUNESIE RUSSISCHE OORLOGSSCHEPEN IN DE OOSTZEE Staking bij „General Electric" te Cincinnati DEN HAAG KRIJGT ER EEN VREDESPALEIS BIJ Gestoorde vergadering van Rhee's tegenstanders Luister hedenavond! Mr OUD spreekt! KWART VÖOR ACHT HILVERSUM I 402 m VEERSVERW ACHTING HOOGWATER ZON- en MAAN STANDEN. Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat5557 Terneuzen Telefoon 2510 Né 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks ZATERDAG 21 JUNI 1952. 7e Jaargang No. 2066. Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum pet advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur foor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Koningin Juliana en prins Bernhard zijn gisteren op hun reis naar Alkmaar aan de rand van Amsterdam begroet door de commissaris van de koningin van Noord-Holland, dr J. E. Baron de Vos van Steenwijk. Dit korte oponthoud op de Hartveldsebrug gaf enige hon derden Amsterdammers de ge legenheid het koninklijk paar hartelijk toe te juichen. Na zich enige ogenblikken met de commissaris te hebben onder houden vervolgden koningin en prins de tocht. De commissaris der koningin sloot zich bij de stoet aan. Even over tien arriveerde het koninklijk paar op de Friese brug te Alkmaar, die onlangs door minister Wemmers is ge opend. Koningin en prins stap ten hier uit hun auto en lieten zich burgemeester mr dr H." J. Wijtema en de wethouders voor stellen. Carine Wytema, het dochtertje van de burgemeester, bood Hare Majesteit de eerste bloemen op deze tocht in de kop van Noord-Holland aan. Onthulling gedenksteen. Na inspectie van de militaire erewacht begaven koningin en prins zich naar ee'n plankier, dat aan het einde van de zuidelijke toerit van de brug op een ver hoging was aangebracht. In de oude walmuur, die bij de werkzaamheden aan het Victorie park werd blootgelegd en die krachtens raadsbesluit was ge restaureerd, is als herinnering aan de strijd, die hier in 1573 tegen de Spanjaarden werd ge leverd een gedenksteen aange bracht. Deze draagt tot op schrift de volgende tekst (ver taald) Onoverwonnen door onoverwin nelijke mannen bleef Alkmaar overwinnares. Er onder staat: Ter herinnering bezoek H. M. de Koningin. De voorzitter van de 8-October- vereniging hield een korte toe spraak, waarin hij herinnerde aan de gedenkwaardige datum van 8 October 1573, waarop Alk maar werd ontzet van het beleg der Spanjaarden. Op uitnodiging onthulde H, M. Het bestuur van de K.N.A.C. heeft zich opnieuw tot de minis ter van buitenlandse zaken ge wend met betrekking tot de vi sumplicht tussen Nederland en Spanje en Portugal. Met belangstelling heeft ge noemd bestuur kennis genomen van het feit, dat in deze aangele genheid reeds stappen door het ministerie zijn gedaan, doch voorshands zonder resultaat, het- welk volgens de K.N.A.C. moet worden toegeschreven aan de weinig tegemoetkomende hou ding van Portugese en Spaanse zijde. De K.N.A.C. heeft daarin aan leiding gevonden haar zusterver enigingen te verzoeken ook ha rerzijds er op aan te dringen deze houding te doen wijzigen. In deze gedachtengang was het, aldus de K.N.A.C., wel zeer teleurstellend kennis te nemen van de zojuist ingevoerde ver hoging van de Spaanse visum kosten van 23,40 tot 32,50. Adressante heeft hierin aanlei ding gevonden te verzoeken de ingestelde pogingen met kracht weder op te vatten, teneinde te bewerkstelligen, dat, voorzover afschaffing niet bereikbaar zou zijn, althans een drastische ver- Na het verblijfsvisum voor Spanje, dat van 23,40 op 32,50 is gebracht, zijn thans de door reisvisa voor Spanje aanzienlijk in prijs verhoogd. Het doorreisvisum met een gel digheid van drie dagen is van 3,90 thans tot 13 verhoogd, terwijl het visum met een gel digheidsduur van zeven dagen 7,80 op 26 gebracht. Zoals reeds medegedeeld, is een en ander het gevolg van de hoge prijs, welke ons land de Span jaarden voor een Nederlands visum berekent, aldus de A. N. W. B. hierna de gedenksteen door de Alkmaarse vlag, waarmee de steen was afgedekt, te verwijde ren. Via de Voordam wandelde het koninklijk paar naar het Waag- plein, waar tegen elf uur de kaasmarkt in volle gang was. Hoog uit de toren klonken de tonen van het carillon, terwijl de directeur van het marktwezen, de kaasvader J. H. Lutjeharms en twee kaasdragers aan de ko ningin werden voorgesteld. Enkele minuten later zagen de enthousiaste toeschouwers, hoe H. M. een haar aangeboden mon ster kaas proefde en van twee in Westfries costuum gestoken dames een sierlijk verpakt kaasje in ontvangst nam. Begeleid door Alkmaars burge meester wandelde zij vervolgens over de kaasmarkt tussen de heen en weer dravende kaasdra gers door, die met hun berries hun vrachten kaas aan- en af voerden. Hier stapten koningin en prins plotseling op een burger toe, die een graag geziene gast op het paleis Soestdijk is, n.l. prof. dr C. F. A. van Dam, de hoogleraar, die de prins zijn Spaanse lessen geeft. ,,Wat doet u hier", vroeg de koningin hem. De professor antwoordde, dat zijn aanwezigheid niets te maken had met zijn kennis van Spanje. Hij was in Alkmaar als gecom- miteerde bij de eindexamens van het gemeentelijk gymnasium. Nog vóór half twaalf was het bezoek aan de kaasmarkt afge lopen. De koninklijke gasten be gaven zich naar de gereedstaan de open wagen en reden tussen de rijen van juichende Alkmaar- ders, tussen hagen van oranje, maar ook tussen rijen verkie zingsborden naar het gemeente lijk sportpark, waar zij plaats namen op de eretribune en onge veer drie kwartier lang een wa penschouw gadesloegen van de sportjeugd uit Alkmaar en om streken. Sportfestijn. Op het veld was de A.J.C. broe derlijk verenigd met jeugdvereni gingen van andere politieke in slag. Er werden volksdansen en turnoefeningen vertoond. Voet- baladspiranten, handballertjes, volleybal-, hockey- en tennis speelsters goochelden er met bal len. Op de tribunes zaten o.m. 1200 ouden van dagen. Kinderen van alle lagere scho len vormden rond dit sportfestijn een haag van oranje en rood, wit blauw, want zij waren allen voorzien van ballontjes in deze kleuren. Op een gegeven mo ment lieten zij ze gelijktijdig los en zochten de vele Jionderden ballonnen hun weg in het lucht ruim. Om kwart over twaalf was het feest in het sportpark afgelopen en keerden de koninklijke gasten per auto terug naar het hartje van de stad: het fraaie raadhuis in de Langestraat. Onderweg ontlastte zich een bui regen, zo dat in allerijl de kop van de ko ninklijke wagen werd dicht ge trokken. Het enthousiasme van het publiek werd hierdoor niet gedempt en toen in de Emma- straat de bui inmiddels was op gehouden, werd de kap meteen weer opengedaan. Tegen half één besteeg het koninklijk paar de trappen van het raadhuis. In de raadszaal waren de raadsleden en vertegenwoordi gers van de burgerij aanwezig. De burgemeester sprak een kor te welkomstrede uit. Daarna kregen de kunstschil ders mr D. Vis en Jan van Her- weijnen, die in opdracht van het Alkmaarse gemeentebestuur voor de raadszaal resp. een por tret hebben geschilderd van ko ningin Juliana en van prinses Wil- helmina, gelegenheid het konink lijk paar deze schilderijen te tonen en er een toelichting op te geven. Voor de hoge gasten zich aan de lunch aanzetten in de kamer van B. en W., verschenen ko ningin en prins tot groot enthou siasme van de dichte menigte nog even op het bordes van het stadhuis, waar zij dankbaar een ovatie in ontvangst namen. De koninklijke stoet bereikte te kwart voor drie de Wieringer- meer. Onder escorte van een 20-tal amazonen en ruiters van de lan delijke rijvereniging reed men naar de als tijdelijke raadszaal dienstbaar gemaakte beurszaal. De burgemeester G. G. Log gers sprak de vorstin toe. Hij wees op de bijzondere eer de ko ningin welkom te mogen heten. Hij drukte zijn spijt uit, dat de prins verhinderd was haar ook naar hier te vergezellen. Spre ker wees erop, dat H. M. niet ont vangen kon worden in een waar dig raadhuis. Het door de onder waterzetting verwoeste raadhuis is nog niet herbouwd, aangezien de bouw van woningen en scho len voorrang moest hebben. Na Wieringerwerf was Medem- blik, een der zg. ,,dode steden" aan het IJsselmeer, aan de beurt. Medemblik was versierd en de bevolking had zich getooid met oranjesjerpen en luchtballonne tjes. Burgemeester P. C. J. Pe ters sprak de koningin vanaf het bordes van het stadhuis toe. Ria Kroezen, het 4-jarig doch tertje van een der wethouders, 'bood de koningin een bouquet roze anjers aan. In de raadzaal werd de lands vrouwe een cadeau aangeboden van de Nederlandse vereniging van Plattelandsvrouwen, afd. Noord-Holland, in de vorm van een tafellaken, waarop het wa pen van Noord-Holland is gebor duurd en 63 vingerdoekjes, die de wapens dragen van even- zovele afdelingen van de vereni ging. Namens de gemeente bood de burgemeester een naaitafeltje aan, waarin zich ditmaal geen naai-attributen, doch een flinke hoeveelheid gerookte paling be vond. Om kwart voor zes verliet de koningin Medemblik en begaf zich via Midwoud naar Hoorn, waar zij zich aan boord begaf van het koninklijk jacht „Piet Hein". De Franse nationale vergade ring heeft een verzoek van pre mier Pinay om het debat over Tunesië tot de volgende week uit te stellen afgewezen. Met 403 tegen 210 stemmen besloot de assemblée haar onderzoek van het Franse hervormingsplan voor Tunesië voort te zetten. Afgevaardigden van de gema tigd conservatieve partijen, waar toe Pinay behoort, verzochten om een week uitstel om andere voor stellen uit te werken. Minister Schuman, die gecritiseerd is we gens zijn aandeel in de Franse politiek in Tunesië, zou zich tegen uitstel gekant hebben. Zijn partij, die der volksrepublikei nen, stemde tegen uitstel, even als de gaullisten, socialisten en communisten. Eén van de vier moties, die ter tafel liggen, is afkomstig van de Gaullistische fractie. Zij houdt een rechtstreekse aanval in op Schuman, van wie gezegd wordt, dat hij niet langer in staat is de Tunesische kwestie te behan delen. Generaal Tsjoeikof, chef van de Russische controlecommissie in Duitsland, heeft een protest der Westelijke geallieerden van 29 Mei tegen de Oostduitse vei ligheidsmaatregelen langs de grens tussen O. en W-Duitsland verworpen. In een schrijven aan de waar nemende Amerikaanse hoge commssaris, Rebcr, beschuldigt hij de 3 westelijke mogendheden van het afwijzen van O.-Duitse voorstellen voor vrije verkiezin gen in geheel Duitsland. De westelijke mogendheden hadden de overeenkomsten tussen de de grote 4 geschonden door de conventie van Bonn te tekenen niet de „wraakgierige regering- Adenauer". Het schrijven van generaal Tsjoekof is door het O.-Duitse persbureau A.D.N. ge publiceerd. J. W. Prager, directeur van de Italiaanse oliemaatschappij, „Ente Petrolifere Medio Orient", kopers van de lading Perzische olie, die de „Rose Mary" heeft, heeft Vrijdag te Cairo verklaard dat de tankboot de haven van Aden zou zijn binnengelopen on der invloed van bedreigingen van Britse marine-autoriteiten. Vol gens Prager zou de gezagvoerder van de „Rose Mary" dit Donder dag aan zijn rederij hebben mee gedeeld (de rederij van de „Ro.se Mary" heeft Donderdag meege deeld, dat de tanker de haven van Aden is binnengelopen voor 't ondergaan van herstellingen). Prager, die zo juist te Cairo is aangekomen i.v.m. de ver wachte aankomst van de „Rose Mary" in de haven van Suez, zei thans van plan te zijn naar Aden door te reizen. Hij wacht echter nog op nadere orders uit Rome. Prager zei voorts, dat de „Ente Petrolifere Medio Orient" een overeenkomst met de Perzische regering heeft besloten, die voor ziet in de aankoop van twintig millioen ton ruwe olie. Een ge deelte van de koopsom zal wor den betaald door het leveren van Italiaanse goederen en door tech nische hulpverlening. De ver scheping per „Rose Mary" was een klein eerste begin van uitvoe ring dezer overeenkomst. Een te Cairo gevestigde advo caat van de „Ente Petrolifere Me dio Orient" heeft tegenover een verslaggever verklaard, dat zijn maatschappij „niet betrokken wenst te worden in een geschil tussen de Perzische regering en de „Anglo Iranian", doch dat zij er uitsluitend naar streeft haar handelsbelangen te behartigen". Het Britse ministerie van bui tenlandse zaken heeft Vrijdag verklaard, dat te Cairo door Pra ger, directeur van de „Ente Pe- De Sowjetrussische minister van buitenlandse zaken heeft aan de Zweedse ambassadeur te Moskou een nota overhandigd, zo meldt Tass. Daarin wordt gezegd, dat de Zweedse nota's van 16 en 18 Juni betreffende „het schen den van So wj et-gebied door Zweedse militaire vliegtuigen in strijd zijn met de feiten. De Zweedse verklaring dat een Ca- talina-toestel alleen maar bo ven de internationale wateren had gevlogen en niet dichter bij Russisch gebied was geweest dan 15 mijl, stemde niet met de waarheid overeen. De Catalina was binnen de 4 mijl van Rus sisch grondgebied toen hij werd ontdekt door Russische toestel len. Het Russische ministerie van buitenlandse zaken verwerpt hét Zweedse protest met be slistheid en eist dat de Zweedse regering maatregelen neemt om nieuwe gebiedschendingen te voorkomen. Voorts noemt de nota de ver klaring dat het Zweedse toestel onbewapend was, onwaar. Er was geconstateerd dat het toe stel, de instructies van Sowjet- vliegtuigen om te landen nege rend, het vuur had geopend. „De Sowjet-regering vestigt er de aandacht van de Zweedse regering op, dat Zweedse toe stellen de Russische grens reeds bij vorige gelegenheden hebben geschonden", aldus de nota. Cheston Newhall, directeur van de „Babb Company" in Ca nada, heeft te Montreal ver klaard dat de neergeschoten Zweedse Catalina er een is van 3 voormalige patrouillevliegtui gen van de Canadese lucht macht, die in 1948 aan Zweden zijn verkocht. Zij waren tevoren van de militaire uitrusting ont daan en uitgerust als opspo- rings- en reddingsvliegtuigen, zulks op verzoek van de Zweed se regering. Het was „belachelijk aan te nemen, dat zulk een vliegtuig een schot zou kunnen lossen". Zweedse oorlogsschepen en mi litaire vliegtuigen hebben Don derdagavond en Vrijdagmorgen gezocht naar Sow jet-Russische oorlogsschepen, die in het gebied ten noorden van Gottland, waar het wrak van de vermiste Zweed se dakota vermoedelijk ligt, ge signaleerd zijn. De nasporingen hadden geen resultaat, aldus een officieel communiqué. trolifere Medio Orient", gedane mededeling, volgens welke de „Rose Mary" de haven van Aden onder bedreigingen van de Britse marine zou zijn binnengelopen, volstrekt onwaar is. „Op geen enkel punt van de route, die de „Rose Mary" van de Perzische Golf naar de Rode Zee heeft ge volgd", waren Britse oorlogs schepen in de buurt" zeide een woordvoerder van het ministerie. Prager deelde later mee, dat hij de aanspraken van de „An- glo-Iranian" op de lading van de „Rose Mary" zal betwisten. Naar zijn mening is de olie gewonnen op velden, die buiten de conces sie van genoemde maatschappij liggen. „Indien de „Anglo-Ira- nian" enige aanspraak op deze lading olie heeft is zij vrij de zaak voor het Italiaanse gerecht te brengen", aldus Prager. Met betrekking tot een weste lijk protest tegen de sluiting van verscheidene interzonale .grensposten voor het weg- en spoorwegverkeer zegt generaal Tsjoeikof, dat deze maatregel gerechtvaardigd is, omdat het betrokken verkeer minimaal was. Wegens herstellingswerk zaamheden waren enkele grens overgangen gesloten. Het ver keer tussen W.-Berlijn en West" Duitsland had hoegenaamd geen hinder ondervonden van het omleiden langs andere grensovergangen, in tegendeel het was de laatste tijd zelfs toegenomen, aldus de Russische generaal. In de brief worden verder de Oostduitse argumenten her haald, dat de veiligheidsmaat regelen nodig zijn als gevolg van „het optreden van buiten landse spionnagediensten en agenten uit W.-Duitsland en W. Berlijn". Vooral W.-Berlijn, aldus het schrijven, „is een broeinest van spionnage en provocatieve ac tiviteit tegen O.-Duitsland". Dit was gebleken in processen, die de laatste tijd in O.-Berlijn en Dresden waren gevoerd. De vorige zomer aldus de ge neraal, had de Westduitse re gering een strook van 30 km langs de zonegrens ingesteld waarin talrijke Britse en Ameri kaanse militaire eenheden en W.-Duitse grenspolitie waren gelegerd, die „een strenge con- De motorenfabriek van de „General Electric" te Cincinnati heeft haar productie moeten stopzetten tengevolge van een staking van de 10.000 arbeiders. De arbeiders willen een loons verhoging van tien procent en eisen dat alleen vakverenigings leden in dienst worden genomen. Deze fabriek vervaardigt on geveer 47 »/o der straalmotoren voor de Amerikaanse jachtvlieg tuigen en werkt aan de bouw van de eerste atoommotor. trole uitoefenen". Bovendien was een uitgebreid netwerk van centra voor het zenden van „spionnen, terroristen en smok kelaars" naar O.-Duitsland aan de W.-Duitse zijde georgani seerd. Onder deze omstandig heden was de O.-Duitse regering gedwongen speciale maatrege len te nemen om de belangen van haar bevolking, vooral na de ondertekening van de con ventie van Bonn, te bescher men. De generaal verklaarde ten slotte, dat deze maatregelen zullen worden opgeheven zodra er een regeling kan worden ge troffen voor vrije verkiezingen in geheel Duitsland. Den Haag krijgt binnenkort de beschikking over een tweede Vredespaleis. Het Mutual Secu rity Agency (M.S.A.), heeft dit symbool van de vrede namelijk als blijvende herinnering aan het Marshall-plan ter beschikking gesteld van „Madurodam" de 18.000 vierkante meter grote miniatuurstad aan de rand van de Scheveningse bosjes, die op 2 Juli van dit jaar haar poorten zal openen. Het nieuwe Vredespaleis, dat evenals de andere gebouwen in de Nederlandse stad Maduro dam en de daarbij behorende om geving natuurgetrouw en op een vijf en twintigste van de ware grootte is nagebootst, zal worden voorzien van een pla quette, waarop het volgende te lezen is: This model has been erected bij the Mutual Security Agency, U.S.A., to commemorate the Mutual efforts of the Dutch and American poples toward re construction under the Marshall- plan, 1948—1952" (dit model is hier geplaatst door het Mutual Security Agency ter herdenking van de gemeenschappelijke krachtsinspanning van het Ne derlandse en het Amerikaanse volk bij de wederopbouw tijdens de uitvoering van het Marshall plan, 1948—1952). Van het Koreaanse front wordt gemeld, dat de verbitterde ge vechten in het gebied van Tsjor- won vrijwel tot stilstand zijn ge komen. De vijfde luchtmacht- groep deelde mee, dat Ameri kaanse straaljagers bij een ver rassingsaanval nabij de Jaloe twee noordelijke toestellen heb ben neergeschoten en twee be schadigd. In een uitzending van radio- Peking is gezegd, dat het recente bezoek van de Britse minister van defensie, lord Alexander, aan Korea ten doel had „de ver ontwaardiging te sussen" van de Britten over de vertraging in de bestandsbesprekingen en de ge beurtenissen op het eiland Koje. De Zuidkoreaanse parlements leden, die aan een compromis voorstel werken om de politieke crisis op te lossen, hebben Vrij dag meegedeeld, dat zij nog zes stemmen nodig hebben om een meerderheid in de volksverte genwoordigheid te halen. Van daag zullen zij hun voorstel in dienen. Het compromisvoorstel beoogt een einde te maken aan 't recht van de nationale vergadering om de president te kiezen. Terwijl op dit punt aan de wens van president Rhee tegemoet wordt gekomen, bepaalt het voorstel anderzijds, dat de president niet, zoals tot dusver, een kabinet kan benoemen zonder de volksver tegenwoordiging hierin te ken nen. DE TOESTAND FORMOSA. OP Na het verschijnen van gene raal Omar Bradley, de voorzitter van de Amerikaanse stafchefs, voor de senaatscommissie voor de strijdkrachten om rapport uit te brengen over de bevindingen van de militaire missie naar For mosa, heeft de fungerende voor zitter van de commissie, Lester Hunt, gezegd dat Formosa naar zijn mening niet in staat is zich zelf te verdedigen tegen een communistische aanval. Men moest ook de gedachte uit het hoofd zetten, aldus sena tor Hunt, dat de Chinese natio nalistische troepen op Formosa zo ongeveer klaar waren om in Korea gebruikt te worden, want dat zou niet gebeuren. DE GEVANGENKAMPEN OP KOJE. Leden van de geallieerde kamp leiding op het eiland Koje heb ben Vrijdag medegedeeld, dat het onderbrengen van de krijgsge vangen op het eiland in kleinere en daardoor gemakkelijker onder toezicht te houden afdelingen, is voltooid. Er zullen in de toekomst slechts op kleine schaal gevangenen worden verplaatst en dit zal eerst geschieden wanneer de nieuwe verblijven geheel gereed zijn. Ruim zeventig duizend van het totaal van tachtig duizend communistische krijgsgevange nen zijn naar de kleinere afdelin gen overgebracht. Tenslotte wordt nog medege deeld dat de krijgsgevangenen geen communistische vlaggen meer laten waaien, geen massa zang meer houden en orders prompt opvolgen. Achttien ordeverstoorders zijn een vergadering van tegenstan ders van de Zuid-Koreaanse pre sident Syngman Rhee binnenge drongen. Zij sloegen het meubi lair kort en klein en smeten stoe len en bloempotten naar de ver gaderden. Buitenlandse diplo maten en verslaggevers zochten een heenkomen door een raam. Drie tegenstanders van Rhee werden in het gelaat gewond. De vergadering was belegd door de democratische nationalis tische partij. De spreker, John Tsjang, die een veroordeling van Rhee's „autocratische regiem" zou hebben voorgelezen, is niet verschenen. Dertig minuten na de vergade ring verstoord en afgebroken was verscheen Zuid-Koreaans politie op het toneel. Er zijn nog geen arrestaties verricht. Later meldde de politie, dat 3 jongemannen zijn gearresteerd na een speurtocht onder de dui zenden, die na het voorval waren samengestroomd. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Zaterdag ochtend tot Zaterdagavond. WESTELIJKE WIND Zwaar tot half bewolkt met enkele verspreide buien, voorna melijk in de noordelijke helft van het land. Overwegend mati ge westelijke wind. Dezelfde tem peratuur als gisteren of iets ho gere. ZONDAG 22 JUNI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. n.m. 1.41 2.11 2.16 2.46 2.56 3.26 3.06 3.36 JUNI. v.m. n.m. 2.25 2.49 3.00 3.24 3.40 4.04 3.50 4.14 ZON MAAN op onder op onder Juni. 22 4.20 21.04 3.43 21.49 23 4.20 21.04 4.45 22.22 24 4.20 21.04 5.55 22.46 25 4.21 21.04 7.08 23.04

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1