De Bacteriologische oorlogsvoering Beslaglegging op de lading van „Rose Mary" gehandhaafd Kapitein Kurt Carlsen te Rotterdam De luchtcorridors naar Berlijn Indonesië De s tvij d in Korea Voorzitter van Italiaanse Senaat neemt ontslag Debat in de Veiligheidsraad geopend Mossadeq stelt vertrek uit VERFILMING HOLLANDS GLORIE DE V. S. EN INDO-CHINA Veesterfte in Australië Deense koning zal hem ontvangen VERKLARING VAN TAFT Razzia's op Java Vierdaagse werkweek bij Ford VAN HET FRONT IN KOREA HA8VSEA Minister Alexander over Korea Truman en de staalstaking GENERAAL RIDGWAY WEER IN PARIJS. DE REGERING KRIJGT HET VERTROUWEN VAN HET x EERS VER WACHTING Oe mijnramp in Henegouwen HOOGWATER ZON- en MAAN STANDEN. Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sanüe Redactie-adres: Noordstraat5557 Terneuzen Telefoon 2510 Nd 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW VRIJDAG 20 JUNI 1952. 7e Jaargang No. 2065. Verschijnt dagelijks - Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum pei advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur toor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur De Veiligheidsraad heeft het debat geopend over de Russische besehuldiging, dat de strijdkrach ten van de V. N. op Korea een bacteriologische oorlog voeren. De Russische afgevaardigde Jacob Malik, die op het ogenblik voorzitter is, had de vergadering belegd. Ter tafel lag een Russi sche resolutie, die alle landen verzoekt het Geneefse protocol van 1925, houdende een verbod van bacteriologische oorlogvoe ring, te ratificeren. Na een twistgesprek van twee uur over de formulering van de agenda werd tenslotte een agen da goedgekeurd, die twee punten bevat: 1. Een uitnodiging aan alle President Truman heeft op zijn wekelijkse persconferentie verklaard, dat hij nog overweegt of hij tegen de staking van de 600-000 staalarbeiders de Taft- Hartleywet in werking zal stel len. Truman achtte het mogelijk, dat de staalarbeiders eenvoudig zouden weigeren te gehoorzamen, wanneer het gerechtshof hun be vel gaf op grond van deze wet tachtig dagen niet te staken. Volgens Truman had de „be- koelingsperiode" van 99 dagen, voordat de arbeiders in staking gingen, dezelfde strekking als door de Taft-Hartleywet was be doeld. Truman wilde niet zeggen, of hij al of niet van deze wet ge bruik zou maken. Hij kon er niet toe worden ge dwongen, zei hij. Naar aanleiding van een ver klaring van Taft, dat de belastin gen vijftien procent zouden kun nen worden verlaagd, zei Truman dat naar zijn mening geen Ame rikaans president, om het even democraat of republikein, dit tot stand zou kunnen brengen, ten zij hij het land verder in de put wil brengen dan het al is. JOHN LEWIS STEUNT DE AMERIK. STAALARBEIDERS John Lewis, leider van het Amerikaanse mijnwerkersver- bond (400.000 leden met een „strijdfonds" van 10.000.000 dol- ar) heeftl Murray, leider van de unie van staalarbeiders, een boodschap gezonden, waarin hij de volledige steun van zijn ver bond aan de stakende staal arbeiders toezegt. De staking, aldus Reuter, duurt thans 18 dagen en er zijn nog geen tekenen, die op een regeling van het conflict duiden. Daarentegen is „aanzienlijke vooruitgang" geboekt bij de po gingen, om bepaalde fabrieken weer aan het werk te krijgen voor dringende defensiebehoef ten. President Truman heeft tot nu toe niet zijn toevlucht geno men tot de arbeidswet Taft- Hartley. landen om het protocol van Ge- nève tegen het gebruik van gas en bacteriologische wapens te tekenen. 2. De toelating van 14 landen tot de V. N. De Sowjet-afgevaardigde dien- de zijn voorstel in, zonder met 'n woord melding te maken van de communistische beschuldiging, dat de strijdkrachten der V. N. in Korea gebruik maken van bacte riologische wapens. Tot ieders verbazing, aldus Reuter, was de toon van z'n toespraak gematigd. De Amerikaanse gedelegeerde Gross zeide, dat de verklaring van de Sow jet-Unie, dat zij zich aan het protocol van Genéve houdt, „bedriegerij" is. Amerika had geen vertrouwen in „papie ren beloften" van de Sowjet-rege- ring. De Sowjet-Unie had enige tijd reeds een campagne gevoerd, waarin de strijdkrachten der V. N. beschuldigd worden in Ko rea bacteriologische wapens te gebruiken. De Sowjet-Unie had echter nooit het bewijs geleverd. Gross werd door voorzitter Malik tot de order geroepen, die zeide, dat de resolutie niet naar de Koreaanse kwestie verwijst, „welke onderwerp bijgevolg niet op de agenda staat". Malik zei dat de raad een be langrijke bijdrage tot de interna tionale vrede en veiligheid zou kunnen leveren, als hij zich schaarde achter het Russische beroep op alle staten tot onderte kening van het protocol tegen 't gebruik van gas en bacteriologi sche wapens. Hij zei dat van de elf leden van de raad alleen de V. S. en Brazilië het protocol niet hadden bekrachtigd. De Amerikaanse afgevaardigde Gross zei, dat het voornaamste bezwaar van zijn land tegen het protocol van Genève was, dat het verouderd is en niet past in de moderne politieke verhoudingen. „De Sowjet-Unie wil een proto col bekrachtigd hebben, dat zij zelf ongeldig zou kunnen verkla ren op grond van haar eigen be schuldigingen", aldus Gross. Het werkelijke gevaar school niet in het type wapens, dat kon worden gebruikt, maar in het feit van agressie zelf. De Perzische premier, Mossa deq, heeft zijn vertrek, dat op hedenmiddag was vastgesteld, uitgesteld tot Maandag, zo wordt uit doorgaans welinge lichte bron vernomen. De Engelse filmregisseur Desmond Brian Hurst voert op het openblik in Hollywood be sprekingen in verband met de vervaardiging van de Engelse versie van de film Hollands Glorie naar de gelijknamige ro man van Jan de Hartog. Hij wordt binnen 14 dagen in Nederland terug verwacht. De V. S. hebben beloofd de steun aan de strijdkrachten van de Franse unie in Indo-China te vergroten binnen de door het congres gestelde beperkingen, aldus is te Washington officieel bekendgemaakt. In een communiqué, dat na afloop van de besprekingen tus sen de Franse minister voor de Verbonden staten van Indo- China en hoge Amerikaanse ambtenaren, die 3 dagen hebben geduurd, is uitgegeven wordt gezegd, dat de V. S. reeds een derde van de totale kosten van de oorlog in Indo-China dragen. Verder wordt verklaard, dat in de gemeenschappelijke strijd tegen het communisme de stra tegische, plaatselijke en alge mene hulpbronnen vereisen, dat de vrije landen elk in de eerste plaats de verantwoordelijkheid op zich nemen voor het verzet in die gebieden waar het com munisme tot wapengeweld zijn toevlucht heeft genomen. De Ver. Staten, aldus het communiqué, zullen de door het congres gestelde beperkingen, stappen doen om de hulp aan de Franse unie uit te breiden. In het Noorden van Australië verbranden de boeren dagelijks honderden stuks vee, die van honger zijn omgekomen als ge volg van de droogte. Men ver wacht niet eerder regen dan in November. In Z. O.-Australië daarentegen sterft het vee door een teveel aan water. Daar hebben buiten ae oevers getreden rivieren grote gebieden tot binnenzeeën herschapen. Vee is verdronken, gewassen zijn vernield en dui zenden mensen zijn dakloos. Donderdag is de behandeling van de zaak betreffende de la ding Perzische olie aan boord van de in de haven van Aden liggende tankboot „Rose Mary" voortge zet. De behandeling geschiedt voor het gerechtshof van Aden. Het rechterlijke bevel, waarin vervoer van de lading buiten de haven van Aden wordt verboden, is gehandhaafd. Voor het hof waren gedaagd de Italiaanse gezagvoerder van de „Rose Mary" en de eigenaars van het schip, de „Terista"-scheep- vaartmaatschappij. De gezagvoer der was niet verschenen. De rechter gaf eiseres, de „An- glo-Iranian Oilcompany" toestem ming monsters van de olielading van de „Rose Mary" te nemen om deze te onderzoeken. Het aanhouden van de „Rose Mary" in de haven van Aden heeft in geheel Perzië gevoelens van teleurstelling en wrok ver Kapitein Kurt Carlsen is ein delijk na zijn opzienbarend avon tuur in Rotterdam aangekomen. Eindelijk, want in deze haven, die hij sinds 1929 bezoekt, kwam hij de laatste drie jaren om de zes weken met zyn „Flying En terprise". ,,'t Was het beste schip van de wereld", verzekerde de kleine Deen, die bescheiden antwoordt op de hem door de journalisten gestelde vragen en in het geheel niet de indruk maakt, dat hij groots gaat op zijn daad, eerder, dat hij moe is van de nasleep, die hem te lang duurt. „Maar voegt hij erbij, „met-mijn nieuw schip ben ik toch ook erg tevre den". Hij heeft het niet erg op jour nalisten, dat blijkt wel uit de loop der besprekingen. Dit geldt niet hun persoon, maar zij hebben het hem over de gehele wereld nogal lastig gemaakt en de vier De Amerikaanse autoriteiten in Berlijn hebben toegegeven, dat een Amerikaans vliegtuig de voorschriften voor het vliegver keer in de corridors tussen Ber lijn en West-Duitsland op 21 Mei heeft overtreden. In een schrijven aan de Rus sische stafchef generaal-majoor Troessoef zegt de Amerikaanse commandant in Berlijn, gen.- majoor Mahewson, dat een Amerikaans vliegtuig van het type C-47 per ongeluk buiten de corridor is geraakt. Hij voegt er aan toe dat maatregelen zijn genomen. Brigade-generaal Williams, stafchef van de Amerikaanse luchtstrijdkrachten in Europa, aan wie op 26 Mei een Russisch protest tegen deze overtreding was gezonden, stuurde het door naar de Berlijnse commandant rikaanse autoriteiten hebben het voor een onderzoek. De Ame- Russische protest van 26 Mei gepubliceerd. Een Amerikaanse woordvoer der te Berlijn heeft verklaard, geen aanwijzing te kunnen ver strekken waarom het Russische protest niet eerder is gepubli ceerd. Het is de eerste keer, dat een dergelijk protest bij de Amerikanen is ingediend. In de afgelopen 2 maanden zijn er wel 2 aan de Franse de Britse en 3 aan autoriteiten gezon den. In al deze protesten zeggen de Russen, dat zij de Westelijke geallieerden volledig verant woordelijk stellen voor de ge volgen van het vliegen buiten de luchtcorridors. Volgens de bemanningen van civiele vliegtuigen leggen de Russische jagers meer belang stelling aan de dag voor vlieg tuigen der Westelijke geallieer den, die door de luchtcorridor naar Berlijn vliegen. Ook zouden Russische jagers aan weerszijden van de drie cor ridors, die elk 20 mijl breed zijn, oefeningen met scherp houden. Generaal Ridgway heeft na z'n bezoek aan Italië verklaard „in aanzienlijke mate onder de in druk" te zijn geraakt van de Italiaanse strijdkrachten, die hij geïnspecteerd had. Bij de inspectie van 10.000 Ita liaanse soldaten in Udine, Don derdagochtend, had hij één van de indrukwekkendste parades gezien, die hij ooit had gadege slagen. boeken, die over hem zijn ge schreven zijn tegen zijn wens verschenen". „Ik heb gemeend slechts mijn plicht te hebben gedaan, maar ook niet meer dan dat. Mijn vrouw heeft dat volkomen begre pen. Zij heeft mij gelijk ge geven en ik ben daar dankbaar voor. Zeker, een zeeman is ook echtgenoot, maar mijn vrouw is een zeemansvrouw en weet dat er dingen kunnen zijn, die zwaar der wegen op een bepaald mo ment dan het echtelijk leven, al is dit ook een zeer hoog goed". Op het kantoor van Vinke en Co. vraagt Hamburg kapitein Carlsen aan de telex. Hij wil nu echter de journalisten niet teleur stellen en laat de telex wachten. Dan komen er weer vragen los. Al die drukte na de veertien nachten, die hij op het scheef lig gende wrak doorbracht, is hem erger geweest dan het hele avon tuur zelf, zegt hij. Reeds heeft hij achttien onderscheidingen ge kregen, acht Franse, zes Ameri kaanse, een Beligsche, twee En gelse en een Deense. In Frank rijk kreeg hij tweemaal een me daille van de haven van Havre, voorts de „Mérite Maritime", de „Paris-Nornandië", medailles van de steden Le Havre en Rouaan en de „Marconi-mémorial". De Verenigde Staten bedachten hem met een serie van zes. Dan kreeg hij in België nog de „Mérite ma ritime" en in Engeland de Lloyds medall en de Key of Gloucester". Donderdagavond laat zou hij per speciaal vliegtuig naar Ko penhagen gaan, omdat hij gerid derd is in de orde van de Deense vlag. Hij vreest dat hij na deze ontvangst, die hij buitengewoon op prijs stelt, wel weer het „slachtoffer" zal worden, d.w.z. enige huldigingen zal moeten on- dergaan. Maar gelukkig roept zijn plicht hem spoedig naar zijn schip terug. Hoe het ook zij, hij is in ieder geval verheugd in Ko penhagen ook zijn ouders te zul len ontmoeten. Rustig bergt hij al zijn onder scheidingen, die hij op verzoek van zijn maatschappij heeft laten zien, weer in de blauwe tas van de „Pan American World Air ways". Of kapitein Carlsen een tweede maal eender zou handelen als hij nu gedaan heeft? Deze vraag brengt hem even in een moeilijk parket en hij zegt wel te kunnen antwoorden, maar het liever niet te doen. Even later laat hij zich toch nog ontvallen: „Voor het schip wel, voor de emotie niet". Over het werk van de sleepbo ten heeft hij niets dan lof. Men heeft al het mogelijke gedaan om de „Flying Enterprise" te bergen, maar het heeft niet zo mogen zijn. Dan komt Kopenhagen aan de lijn voor kapitein Carlsen. Hij kan niet anders, hij moet zich nu verontschuldigen. Men weet hem blijkbaar overal te vinden. In Antwerpen was het zelfs zo, dat hij midden in de nacht met een politieauto van boord werd ge haald na alle festiviteiten. Er was n.l. op het politiebureau een tele foongesprek voor hem. Hij is toen maar meegegaan. En ook nu kan hij niet anders dan naar de telefoon snellen. Buiten staat al een auto klaar en het interview moet hier worden afgesneden. De auto zal hem naar het stadhuis brengen. Daar wordt hij ontvan gen door de loco-burgemeester, wethouder J. van Tilburg. We zijn daar even een kijkje gaan nemen, maar de ontvangst was er strikt intiem en de pers bleef buiten. Toch was het duide lijk, dat verscheidene Rotterdam mers van zijn komst op de hoogte waren. Talrijken stonden aan de ingang te wachten en juichten hem toe. Met een eenvoudig ge baar dankte hij voor die hulde, maar hij onttrok er zich spoedig aan. SCHERPE AANVAL OP EISENHOWER. Senator Taft heeft de „na tional press club" toegesproken en een bittere aanval op gene raal Eisenhower gedaan. Hij zeide onder meer, dat in staten, die een bestuur hebben, bestaande uit aanhangers van Eisenhower, beloften werden gedaan voor federale functies, die na de verkiezing van de president zouden worden ver leend. Deze taktiek, aldus Taft, spruit voort uit het „wanhopige gevoel, dat deze heren onder verantwoordelijkheid van het succes, beginnen te krijgen". Hij toonde zich gebelgd over de uitlating van Eisenhower als zou hij, Taft, een „isolationist" zijn. De senator zeide voorstan der te zijn van een beheersing van het luchtruim en de zee ter bescherming van de Ver. Staten en het verlenen van hulp aan landen, dlie bereid zijn hun vrij heid te verdedigen. Hij zou echter niet zoveel geld uitgeven als de huidige regering. Europa diende op de derde plaats te komen wat de uitgaven betreft en niet op de eerste, zoals van daag. Op de vraag of hij Eisenho wers diensten zou gebruiken als hij tot president verkozen zou worden antwoordde Taft, dat hij zijn adviezen op militair ge bied zou inwinnen. Taft legde hierbij op ironische toon de klemtoon op „militair". wekt Alle Donderdag verschenen Perzische bladen protesteren er in krachtige bewoordingen tegen. Zij zijn van mening dat het ge rechtshof van Aden, dat de aan houding beval, moet worden be schouwd als een „instrument van het Britse imperialisme". In politieke kringen te Teheran is men van mening, dat het op treden tegen de „Rose Mary" an dere eventuele kopers van de Perzische olie er mogelijk van zal weerhouden transacties af te sluiten. Rechter Campbell van het hooggerechtshof te Aden heeft beslist, dat de lading van de „Ro sé Mary" nog een maand in Aden moet blijven. De vertegenwoordiger van de reders van het schip heeft ver klaard, dat de „Rose Mary ge- huurd was door de firma Buben- berg te Spietz (Zwitserland) voor een reis heen en terug van Italië naar de Perzische Golf. Toen de „Rose Mary" zich in de Perzische Golf bevond, kreeg de kapitein van de firma Budenberg opdracht naar Bandar Masjoer te gaan om (Perzische) olie in te nemen. ry" geweigerd had zijn lading aan een vertegenwoordiger van de Anglo-Iranian over te dragen, vóórdat het hof in Aden maatre gelen had genomen. Desgevraagd zeide Eden, dat de R.A.F. tijdens de reis van het schip geen ogen blik in verbinding was geweest met de „Rose Mary". Op de vraag, waarom het schip naar Aden was gegaan, antwoordde Eden onder hilariteit: „Dat zou ik niet weten". Te Genève heeft de eigenaar van de „Rose Mary" berichten, dat hij het schip aan de Anglo- Iranian heeft verkocht, ten stel ligste tegengesproken. Een woordvoerder van de Anglo-Ira- nian in Londen heeft berichten tegengesproken, dat de maat schappij het schip heeft gehuurd. Jean Arnet, president van de firma Bubenberg heeft verklaard, dat er niets onrechtmatigs school in het vervoer van ruwe Perzi sche olie. De transactie was ge sloten tussen de nationale Perzi sche oliemaatschappij en een Zwitserse firma en had niets te maken met de zaak, die in Den Haag diende. Verder zeide hij, volledig verzekerd te zijn tegen alle risico's zodat hij hoegenaamd geen schade zou lijden, indien de olie verbeurd zou worden ver klaard. In het Lagerhuis heeft de Brit se minister van buitenlandse za ken, Eden, Donderdag verklaard, dat de kapitein van de „Rose Ma- PARLEMENT. In een avondvergadering, die tot kwart voor elven duurden, heeft het Indonesische parlement Donderdagavond besloten, de re gering gelegenheid te geven het regeringsprogramma uit te voe ren. Dit geschiedde door het aan nemen van een motie van het lid I. J. Kasomo van de Katho lieke partij, waarin een uitspraak werd gevraagd van het parle ment, welke motie werd aange nomen met 125 tegen 5 stemmen. Tegen stemden de fracties van de Partai Murba en van de Sa- rekat Kerakjatan Indonesië. Voor de stemming begon, had den de fracties van de Partai In donesia Raya, de fraksi demo krat, de fraksi ^rogeressief en enkele partijlozen de zaal verla ten. Van welingelichte zijde wordt vernomen, dat gisteren in alle vroegte de stad Bogor (Buiten zorg) is afgezet wegens razzia's door eenheden van leger en po litie. Zij zochten bendeleden van de strijdmacht der Darul Islam, die zich in de stad zouden op houden. Ford gaat als gevolg van de staalschaarste in de meeste af delingen een vierdaagse werk week invoeren. Door deze maatregel wil men een algehele sluiting van het bedrijf uitstellen. Een algehele sluiting was voorspeld tegen 30 Juni, indien de staalstaking zou voortduren. De 74-jarige Enrico de Nicola, de eerste Italiaanse president na de oorlog en de huidige senaats voorzitter, heeft verklaard zijn functie te zullen neerleggen. De Nicola achtte zich gedwon gen af te treden" omdat enkele leden van het Italiaanse huis van afgevaardigden bij de be handeling van een wetsontwerp tegen een mogelijke heropleving van het fascisme hadden ver klaard, dat de tekst van het door de senaat aanvaarde ontwerp niet geheel overeenkwam met deze zelfde tekst, eoals die door een senaatscommissie was opge steld om in het huis van afge vaardigden te worden behan deld. De Nicola wilde ook in Januari van dit jaar als senaatsvoorzit ter aftreden. Volgens waarne mers was de reden toen, dat hij wenste dat de senaat meer zou optreden als een soort bemidde laar tussen de in het huis van afgevaardigden vertegenwoordi gende politieke partijen dan als een zelfstandig politiek lichaam, dat eveneens als volksvertegen woordiging fungeerde. Op een stemmig verzoek van de senaat is De Nicola toen op zijn voor nemen tot aftreden teruggeko men. Men verwacht, dat de Ita liaanse senaat alsnog zal pogen zijn voorzitter tot aanblijven te bewegen. Infanterie der V. N. heeft Don derdag met steun van vliegtui gen een aanval van vijf uur van een Noordelijk bataljon, dat door tanks werd voorafgegaan, aan het oostfront van Korea afgesla gen. Volgens een schatting van het hoofdkwartier van het 8ste leger werden bijna 200 van 750 aanvallers gedood. HET PROCES TE POESAN. Het proces voor een militaire rechtbank te Poesan tegen elf Zuidkoreaanse parlementsleden, die beschuldigd worden van sa menzwering, met de communis ten ter omverwerping van de re gering van Syngman Ree, is gis teren begonnen. Vertegenwoordiger van de commissie der V. N., de Ameri kaanse ambassade en de legaties van Frankrijk en Engeland waren aanwezig, maar verslaggevers en publiek werden niet toegelaten. Dit zou gedaan zijn om te voor komen, dat nog voortvluchtige verdachten kennis nemen van de door de regering aangevoerde bewijzen. In Zuidkoreaanse militaire kringen wordt verklaard, dat nog twee parlementsleden en een 12- tal burgers worden gezocht in verband met het beweerde com plot. het gerust gesteld zal zijn, wan neer ik bij premier Churchill \erslag over mijn bevifïden zal hebben uitgebracht". Het front in Korea is Don derdag betrekkelijk rustig ge weest. Er werd alleen lichte ac tiviteit gemeld. Volgens radio-Peking zijn bij aanvallen tussen 12 en 14 Juni in Korea bijna 2000 man van de Ver. Naties gedood of gewond. Hamea Crème-Gezondehuid Hamea Gelei-Gave handen medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdag ochtend tot Vrijdagavond. DROOG EN IETS WARMER. Droog weer met nu en dan zon. Overwegend matige westelijke wind. Iets warmer dan gisteren. In de nacht van Woensdag op Donderdag is het lijk van het elf de slachtoffer uit de mijn te Couillet en Chatelineau (Hene gouwen) naar boven gebracht. Koning Boudewijn heeft Don derdagmorgen een bezoek ge bracht aan de mijn, waar hij eni ge tijd verwijlde bij de tien lijk kisten, die in een rouwkapel bij de schacht staan opgesteld. Hier na betuigde hij zijn deelneming aan de nabestaanden der slachtof fers. Vervolgens begaf de jonge vorst zich naar het ziekenhuis, waar hij zich onderhield met de overlevenden van de ramp. Te Chatelineau had de koning een onderhoud met de leden van de reddingsploegen. De Britse minister van lands verdediging, veldmaarschalk lord Alexander, is per vliegtuig uit Tokio te Edmonton, in de Canadese staat Alberta, aange komen. Hij verklaarde tegenover ver slaggevers onder meer: Elke Britse critiek op het op treden der V. N. in Korea en het behandelen van het Kore aanse geschil is volkomen on gerechtvaardigd. Ik ben onder de indruk gekomen van de ge allieerde prestaties in Korea, die in eendrachtige samenwer king zijn en worden geleverd. Het Britse publiek is bijzonder slecht ingelicht over hetgeen er in Korea geschiedt. Ik hoop dat ZATERDAG 21 JUNI. v.m. n.m. Breskens 0.59- 1.29 Terneuzen 1.34 2.04 Hansweert 2.14 2.44 Walsoorden 2.24 2.54 ZON MAAN op onder op onder Juni. 20 4.19 21.03 2.14 20.03 21 4.20 21.04 2.52 21.03 22 4.20 21.04 3.43 21.49 23 4.20 21.04 4.45 22.22 24 4.20 21.04 5.55 22.46

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1