Het Zweedse vliegtuigen incident DE AMERIKAANSE LUCHTMACHT Oostduitse partijen wensen een eigen leger DE TOESTAND IN KOREA Staking in Japan n Woningbouw en woninghuur e EGYPTE EN JERUZALEM Dr Gravemeijer naar Pretoria I Het Nederlandse volk moet sparen Brits stuurman bij gevecht in Menado gedood HET POLITIEKE CONFLICT IN ZUID-KOREA HET KAMP OP KOJE DE BRAND IN HET MUNITIEDEPOT BIJ POESAN Nog geen overeenstemming over 4-mogcndhedenconferentie Het spionnageproces in Zweden De bescherming der V. S. tegen vijandelijke vliegtuigen De invoer van motoren e:i onderdelen in de V. S. De bevolkingaanwas in de Ver. Staten De Japanse oorlogsschade Japan verzoekt om het lidmaatschap van de V. N. WOENSDAG 18 JUNI 1952. De Veren j over de Wester-Schelde VEERSVERW ACHTING HOOGWATER ZON- en MAAN Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat55—57 Terneuzen Telefoon 2510 Né 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct DE VRIJE ZEEUW 7e Jaargang No. 2063. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum pei advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent, iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Volgens een woordvoerder der Zweedse luchtmacht zijn de op- sporingsvluchten boven de Oostzee gestaakt, omdat thans het lot van de vermiste Catali- na bekend en het wrak van de Dakota is gevonden. Dinsdagavond is in een com muniqué van het Zweedse mini sterie van buitenlandse zaken meegedeeld, dat de Russische ambassadeur op eigen verzoek een onderhoud heeft gehad met de Zweedse eerste minister. De ambassadeur gaf te kennen, dat hij in verbinding wenste ge steld te worden met de beman ning van een Russische treiler, die enige tijd geleden een haven van Gottland binnenliep. Premier Erlander had geant woord, dat de kwestie op de ge bruikelijke wijze zou worden onderzocht. Bij het onderhoud is niet gesproken over de be schieting van de Catalina en evenmin over Russische spion- nage in Zweden, aldus het com muniqué. Het Zweedse kabinet en de chefs van staven zijn Dinsdag langdurig bijeengeweest. Zweedse duikers zijn begonnen met het bergen van het wrak van de Dakota van de Zweedse luchtmacht, die verleden week Vrijdag in de Oostzee is gestort. Een woordvoerder van het Egyptische ministerie van bui tenlandse zaken heeft Maandag avond bekend gemaakt, dat Egypte er bij de regeringen van de andere Arabische landen op heeft aangedrongen, een "geza menlijke diplomatieke actie te beginnen teneinde Israël te be letten de zetel van zijn regering naar Jeruzalem te verplaatsen. Eerder in de maand verluidde, dat de Egyptische minister een memorandum had opgesteld over de internationalisatie van Jeru zalem. Het zou eerst aan de Ara bische regeringen en vervolgens aan andere landen langs de ge bruikelijke diplomatieke kanalen worden aangeboden. Maandagavond heeft Egypte voorgesteld, dat de Arabische regeringen afzonderlijk een pro test indienen bij de verzoenings commissie der V. N. en bij de secretaris-generaal, Trygve Lie, tegen „schending van de resolu tie der V.N. door Israël". Verder zouden de Arabische landen zich met buitenlandse mogendheden moeten verstaan om druk te oefenen op Israël. In 1949 hebben de V. N. een resolutie aangenomen ten gun ste van internationalisatie van Jeruzalem. Israël verplaatste in December 1949 zijn parlement en regering van Tel Aviv naar Je ruzalem. Het ministerie van bui tenlandse zaken bleef in Tel Aviv gevestigd. De vorige maand is besloten ook dit ministerie vóór het eind van het jaar naar Jeruzalem te verplaatsen. Zweden heeft Dinsdag zijn vliegtuigen 'boven de Oostzee, waar vissers melding hebben gemaakt van grootscheepse Rus. sische vloot- en luchtmanoeu- vres, weggehouden. Premier Erlander houdt koning Gustaaf Adolf telefonisch op de hoogte van de situatie. Verwacht wordt, dat de koning een officieel bezoek aan de Noordelijke gebie den zal voltooien, doch naar Stockholm zal terugkeren ingeval een crisis in de betrekkingen tus sen de Sowjet-Unie en Zweden mocht ontstaan. Het communiqué geeft geen bijzonderheden over de treiler, doch van gezaghebbende zijde is verklaard, dat slechts één Russische treiler in de laatste maanden een Zweedse haven heeft aangedaan en wel een treiler uit Letland met een be manning van 5 koppen, die om asyl had gevraagd. Naar verluidt zouden de vijf mannen uit Zweden naar een Westelijk land zijn vertrokken. Een Zweedse woordvoerder heeft uitdrukkelijk verklaard, dat de Zweedse luchtmacht de Oostzee nog steeds als haar eigen gebied beschouwt. Het feit, dat er Dinsdag geen Zweed se vliegtuigen boven de Oostzee waren, betekende geenszins dat de Zweedse luchtmacht haar vluchten in beginsel had ge staakt. Volgens een woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken heeft de Russische am bassade Maandag herhaaldelijk geprotesteerd tegen de betogin gen buiten haar gebouw. Drie mannen zijn door de politie in bewaring gesteld wegens het gooien met stenen naar de Rus sische ambassade, waardoor een ruit werd verbrijzeld. De Zweedse autoriteiten hebben Dinsdag een gedeelte van het vliegveld van Stockholm laten af zetten om een interview door de pers met de 34-jarige piloot van de neergeschoten Zweedse Cata lina, die uit Finland arriveerde, te verhinderen. Hij heeft sinds Maandag verblijf gehouden in 'n ziekenhuis in Hanko (Z.-W.-Fin- land), waar hij met de zes andere leden van de bemanning door 't Duitse schip „Münsterland" aan land gezet werd. Volgens berich ten uit Helsinki heeft de kapitein van de „Münsterland" gewacht met seinen totdat hij de Finse wa teren had bereikt. Leden van de bemanning van de „Munster land" meldden, dat zij vijf Rus sische oorlogsschepen hebben ge zien, die zich naar de plaats be gaven waar de Catalina in zee stortte. Het duiken naar het wrak van de Zweedse Dakota is wegens on gunstige weersomstandigheden voorlopig gestaakt. Het wrak ligt ongeveer 20 meter diep. In dien men het niet met duikers kan bereiken zullen bergings- schepen gaan dreggen. Naar wij vernemen heeft dr K. H. E. Gravemeijer het tijdelijk beroep naar de Nederduitse Her vormde kerk te Pretoria aange nomen. Zijn taak zal zijn de or ganisatie van de geestelijke ver zorging van de Nederlands-Her vormden. Zij is van tijdelijke aard. ,\V \V A \V ,*A A' A A A V 'V v v De Eerste Kamer der Sta- ten-Generaal heeft gisteren de heer Kramer (P.v.d.A.) toestemming verleend om de minister van Verkeer en Wa terstaat te interpelleren over de veren op de Westerschel- de. Deze interpellatie zal wor den gehouden in de vergade ring van Dinsdag 24 Juni a.s. VN-. ■••..V- 'V-'ï'fV'.'W .'V-'"-.'V-- .A' A' A/vA, A. A;..'A, ,\A/. A Generaal Omar Bradley, voor zitter van de Amerikaanse com missie van stafchefs, heeft de waarschuwing geuit, dat de voorgenomen vermindering van de Amerikaanse vliegtuigpro ductie de kansen van Europa cm een Russische aanval in het „gevaarlijke" jaar 1954 te stui ten in gevaar zullen brengen. Deze waarschuwing is vervat in een gepubliceerde getuigenis Het „democratische blok" van Oostduitse partijen heeft zich in een Dinsdag gepubliceerde reso lutie uitgesproken voor de oprich ting van Oostduitse strijdkrach ten als antwoord op herbewape ning van West-Duitsland. „Een ieder, die niet bereid is de vrede te beschermen met een wa pen in de hand, moedigt de agres sor aan en brengt de vrede in ge vaar", zo heet het in genoemde resolutie, waarin verder o.m. wordt gezegd dat, indien alle vre delievende volkeren in Oost en West zich verenigen, de ratifica tie van de conventie van Bonn kan worden voorkomen en de Westduitse regering ten val kan worden gebracht. Op deze manier zou de weg worden geëffend voor het houden van vrije verkiezin gen in geheel Duitsland, gevolgd De geallieerde onderhande laars hebben de Noordelijken Dinsdag in een vergadering die 32 minuten heeft geduurd, mee gedeeld, dat zij de besprekingen tot Zaterdag zullen verdagen. Het besluit is genomen on danks het feit dat de Noordelij ken staan op het houden van dagelijkse bijeenkomsten. DE KRIJGSGEVANGEN KAMPEN DER NOORDE LIJKEN. De Noordelijken hebben de ge allieerde beschuldiging, dat hun krijgsgevangenkampen niet 'be hoorlijk zijn afgebakend, ver worpen, In een brief aan generaal Harrison verklaart generaal Nam II, dat kamp nr 11 is op geheven en dat alle andere kampen overeenkomstig de af- Op het congres van de Algeme ne Nederlandse Bouwbedrijfs- bond heeft de wetenschappelijke medewerker, dr H. Umrath, een inleiding gehouden over „woning en woninghuur". Spr. betoogde o.m., dat een ge lijkschakeling van de huren voor alle woningen, gevolgd door een volledige compensatie om sociale redenen dringend gewenst is. Dan rijst evenwel de vraag, wat moet gebeuren met de verhoog de huren. Hij wenste daarbij dui delijk te stellen, dat men niet zonder meer kan verwachten, dat in de sector van het particu liere huizenbezit een huurverho ging ten volle voor onderhouds werkzaamheden zal worden ge bruikt. Zeer zeker zal het niet nodig zijn een verhoging, die het peil van de huren voor oude huizen zal optrekken van 115% tot het peil van de nieuwbouwhuren, dus plm 145%, ten volle voor on derhoudswerkzaamheden te ge bruiken. Vandaar dat de gedach te is geopperd om het grootste gedeelte van de meerdere inkom sten af te romen en ter beschik king te stellen voor de subsidië ring van de in de toekomst te bouwen nieuwe woningen. Indien jaarlijks wordt vastgesteld, welk percentage elke eigenaar van de belasting, die hij naar aanleiding van de huurverhoging moet be talen, voor onderhoudswerkzaam heden mag gebruiken, dan kan hij dit bedrag van het woningfonds terugvorderen. Deze weg zou dan tevens de mogelijkheid openen om aan het begin, b.v. gedurende dc eerste twee diie jaren, om groter bedrag voor onderhoud ter beschikking te stellen dan in nor male jaren noodzakelijk is. Dit zou zeer gewenst zijn om het ach terstallige onderhoud te kunnen inhalen. Overigens liet spr. uitkomen, dat deze afroming, rekening hou- dende met allerlei factoren, niet van beslissende betekenis kan zijn voor de financiering van ka pitaalsuitgaven bij nieuwe bouw. Daarvoor zal het Nederlandse volk moeten sparen, hetzij via de spaarbank, verzekeringen enz., dan wel gedwongen via de belas tingen. De Britse derde stuurman van het vrachtschip „Glaucus" is vorige week Vrijdag bij een ge vecht in de haven van Menado gedood. Volgens onvolledige berichten zou hij bij een gevecht tussen Makassaarse havenarbeiders en de scheepsbemanningen door messteken zijn gedood. Het schip is na het gebeurde uit de haven van Menado naar Makas sar vertrokken. spraken zijn afgebakend. Generaal Nam II beschuldigt de geallieerden er van, de kam - pen nr 1 bij Tsjanson en nr 3 bij Kangton sinds het begin van het jaar vijfmaal te hebben ge bombardeerd of beschoten en verzoekt om een onmiddellijk rapport. Een hernieuwde Noordelijke aanval op heuvelstellingen der V. N. ten Westen van Tsjorwon aan het centrale front is Dins dagmorgen afgeslagen. In het afgelopen weekeinde heeft een Canadese oorlogsbo dem Noordelijke troepenconcen traties ten Zuiden van Haedjoe op het schiereiland Ongdjin be schoten. DE GUERILLA ACTIVITEIT IN ZUID KOREA. Naar een Zuidkoreaanse woord voerder heeft meegedeeld, zijn vorige week Donderdag 16 guerillastrijders en 9 Zuidkore- anen bij een gevecht ten N. O. van Poesan om het leven geko men. Dertig van hen deden een aanval op een politiepost op 30 km ten N. van Haioendai. De aanval werd afgesagen door le den van het Zuidkoreaanse leger en de politie. Leden van de Zuidkoreeaanse „democratische nationalistische partij" hebben Dinsdag te Poe san verklaard dat president Rhee eerst de 11 op zijn last ge arresteerde afgevaardigden, die worden beschuldigd van samen zwering tegen de staat, op vrije voeten moet doen stellen, voor dat zijn politieke tegenstanders bereid zijn een compromis-op- lossing van het geschil tussen de president en het Zuidkore aanse parlement te bespreken. Deze leden verklaarden dat dit geschil in een gehouden be sloten zitting van de nationale vergadering was 'besproken. De Amerikanen op het eiland Koje hebben Dinsdag 17.500 be woners van nog 3 afdelingen van het krijgsgevangenenkamp in kleinere groepen ingedeeld. De operatie is zonder inciden ten verlopen. Onder de overge brachte gevangenen bevinden zich 5000 Chinezen, die in het havengebied zijn samengebracht en naar een kleiner eiland waar reeds 1400 Chinez' n zijn, van wie wordt aangenomen, dat zij het communisme hebben afge zworen, zullen worden overge bracht. Officieren hebben verklaard, dat de operatie op Koje waar schijnlijk deze week beëindigd zal worden. De brand in een grote mu nitieopslagplaats van de V. N. ten Noorden van Poesan is zo goed als bedwongen, aldus is van Amerikaanse zijde meege deeld. Er zijn verder geen slachtof fers bekendgemaakt. Het Ame rikaanse 8e leger deelde mede, dat 1 Amerikaanse soldaat om het leven is gekomen, 28 zijn gewond en 2 worden vermist tengevolge van een reeks ont ploffingen die door de brand werden veroorzaakt. 30,000 Koreaanse burgers heb ben inderhaast hun woningen verlaten toen de ontploffingen begonnen. door een Duits vredesverdrag, de eenwording van Duitsland en het terugtrekken van de bezettings troepen, aldus de resolutie van het „democratische blok". In Oostduitse bladen zijn arti kelen verschenen van de hand van voormalige officieren van het Duitse leger, waarin deze zich uitspreken voor de oprich ting van een Oostduits leger. Ook van andere zijde wordt aange drongen op de vorming van eigen strijdkrachten. Volgens strijdkrachten, die zo juist uit Oost-Duitsland te Berlijn zijn aangekomen, neemt het ver zet van pacifisten tegen deze ac tie in Oost-Duitsland toe. Zo zou den sommige ouders en jongeren, die zich tegen de voorgestelde de fensie-eenheden hadden uitge sproken, in Dresden zijn gearres teerd. Volgens een bericht wor den leden van de F.D.J. (organi satie der vrije Duitse jeugd), die zich niet vrijwillig voor de gewa pende dienst opgeven, oneervol uit de organisatie gestoten. Voorts wordt gemeld, dat de Oostduitse communistische partij heeft besloten iedere weerstand tegen da vorming dezer strijd krachten onder haar functiona rissen als „openlijk verraad" te beschouwen. Een woordvoerder van het Brit se ministerie van bultenlam<<-c zaken heeft Dinsdag ontkend, dat de V. S., Engeland en Frank rijk zijn overeengekomen, de Russische regering uit te nodi gen tot een conferentie over de instelling van een neutrale com missie, die een onderzoek zou moeten instellen naar de moge lijkheid van het houden van vrije verkiezingen in geheel Duitsland. De woordvoerder verklaarde dit naar aanleiding van een bericht uit Parijs, waar welingelichte kringen hadden verklaard, dat de V. S. aanbevelingen van Britse en Franse zijde inzake een vier- mogendhedenconferentie op am bassadeursniveau hadden aan vaard. De besprekingen over het westelijke antwoord op de jong ste Russische nota inzake Duits land worden te Parijs en Was hington voortgezet, aldus de woordvoerder, die overigens wei gerde te zeggen, of er onder de drie westelijke mogendheden verschil van mening bestaat om trent het tijdstip van een uitnodi ging aan de Sowjet-Unie voor het houden van een conferentie. Op de tweede dag van het spionnageproces in Stockholm heeft de hoofdbeschuldigde, Frid- jof Enbom, bekend sinds 1941 mi litaire inlichtingen aan Sowjet- diplomaten te hebben verkocht en zes communisten te hebben aangeworven voor spionnage- werk. Een communistische boek handelaar, Sven Jonsson, had hem verzocht te spionneren. Hij was toen van de ene persoon naar de andere gezonden en ten slotte bij Sowjet-personen beland. Gewoonlijk ontving hij 500 kro nen voor het verstrekken. Het laatste had hij contact gehad met de Sowjetrussische assistent-atta ché voor militaire zaken, Jegor- rof, die Zweden in Januari, na Enbom's arrestatie verliet. Aanvankelijk had men hem ge zegd, dat zijn inlichtingen voor krantenartikelen waren. „Daar om was ik niet nauwkeurig in die dagen". Hij zeide echter hpt werk toch gedaan te zullen hebben, als hij geweten had, dat het spionna- ge betrof. Enbom zeide de Sowjet-Russen inlichtingen te hebben gegeven, omdat hij vreesde,- dat de Duit sers een inval zouden doen. Hij had de Zweedse officieren „tame lijk onbetrouwbaar" gevonden. Een van zijn „collega's", Karls- son, had zich er over beklaagd, dat de Sowjet-Russen zo gierig waren. Enbom vertelde verder, dat hij in een bruine koffer een radio zender had ontvangen, tezamen met een pistool. Toen hij de zen der volgens de bijgevoegde in structies in elkaar had gezet en de zendsleutel indrukte, sloeg er een vonk uit en een deal van de zender verkoolde. Enbom zeide in het geheel ongeveer 10.000 kronen te hebben ontvangen. Een klein deel hiervan had hij aan zijn broer geleend. 'van de generaal voor de se naatscommissie, die de gevolgen van president Trumans besluit om de totstandkoming van een luchtmacht van 143 groepen van 1954 tot begin 1956 uit te stellen, heeft bestudeerd. Vol gens een rapport van de com missie heeft generaal Bradley verklaard, dat de beraamde sterkte van de Navo-luchtmacht in 1954, die het uiterste mini mum voor een succesvolle ver dediging van de Navo-gebieden werd geacht, onder het beoogde program aanmerkelijk geringer zal zijn dan de eerder beraamde sterkte. In het rapport van de senaats commissie wordt verder vastge steld, dat de president „om fis cale redenen" had besloten de voltooiing van een luchtmacht van 143 groepen in 1954 tot 1956 uit te stellen terwijl de chefs van staven als hun mening te kennen gegeven hebben dat het jaar 1954 „het gevaarlijkste jaar is voor de veiligheid van de V. S. in de voorzienbare toekomst". Dit oordeel, aldus het rapport, was gebaseerd op de beste ge heime inlichtingen, die de chefs van staven hadden kunnen ver krijgen over de opbouw van de strijdmacht van de potentiële vijand. Generaal Bradley had ver klaard, dat het uittrekken van het program van 1954 tot 1956 het vermogen van de V. S. en de Navo om een met volle inzet uitgevoerde aanval van de Sow jet-Unie voor 1956 met succes te weerstaan, ernstig zou vermin deren. De minister van defensie Lo- vett heeft de senaatscommissie gewaarschuwd, dat Amerika door de Sowjet-Unie overtroefd wordt en relatief gesproken, achter raakt in de „bewape ningswedloop". De minister van het leger Pace deelde mee dat de Ameri kanen in de Koreaanse oorlog hun voorraden militaire uit rusting sneller verbruikten dan vervangingsmateriaal' vervaar digen. De oorlog in Korea heeft tot eind Maart ongeveer 400 millioen dollar per maand ge kost, aldus Pace. Volgens generaal Twining, waarnemend stafchef der lucht macht, heeft de Sowjet-Unie de laatste 5 of 6 jaar de Ver. Sta ten geslagen op het gebied der vliegtuigproductie, in het bij zonder met straal- en andere gevechtstoestellen. De generaal zeide, dat hij alleen over het aantal sprak, maar voegde hier aan toe, dat de Sowjetrussische vliegtuigen kwalitatief beter worden. Het Amerikaanse ministerie van defensie heeft de order uitgevaardigd, dat alle vlieg tuig-waarnemingsposten in ce grensstations met ingang van 14 Juli doorlopend bezet zullen zijn. Dit besluit werd genomen na een conferentie met hoofden van de burgerlijke verdediging in de betrokken gebieden. Het waarnemend hoofd van de luchtverdediging deelde op een persconferentie mee, dat 't zonder een geweldig radarnet moeilijk is de posities van vlieg tuigen te bepalen, wanneer zij beneden 5000 voet vliegen. De Amerikaanse tariefccmmis- sie heeft een verzoek om de in voerrechten voor motorrijwielen en onderdelen van motorrijwie len te verhogen van de hand gewezen. In een meerderheidsrapport der commissie wordt opgemerkt, dat de invoer niet zodanig is toegenomen, dat de binnenland se motorrijwielindustrie er zeer ernstig door wordt bedreigd. Twee leden der commissie wa ren van mening, dat w e 1 maat regelen behoorden te worden genomen. De Amerikaanse minister van binnenlandse zaken, Oscar Chap man, heeft te Boulder verklaard, dat de bevolking der V. S. nog sneller toeneemt dan die van In dia. Het land moet in de komen de twintig jaar 2% millioen hec tare bevloeid land er bij krijgen, willen de Amerikanen dezelfde voedselstandaard behouden, aldus de minister. Ruim 1800.000 arbeiders in Japan zijn Dinsdag in staking gegaan uit protest tegen de wet op „ondermijnende activiteit" en de herziening der arbeidswet geving. De electriciteitstoevoer is en kele uren afgesloten geweest. Mijnen, scheepswerven en che mische industrieën worden door de staking getroffen en het openbare vervoer ondervond vertraging. Ongeveer 20.000 studenten van 28 universiteiten nemen deel aan de actie door bijeenkomsten te houden en colleges te ver zuimen. Bij de stakingen is het tot ongeregeldheden op kleine schaal gekomen met studenten en arbeiders. Volgens de politie hebben zich geen ernstige in cidenten voorgedaan. Dertien personen werden aangehouden. 3000 Studenten forceerden de hekken van de universiteit in dc hoofdstad en hielden daar 'n bijeenkomst. Zij gingen na af loop rustig naar huis. De stakingen zijn ook gericht tegen de herziening van de ar beidswetten. In Kyoto bestookte de politie demonstranten met traangas- bommen. Ongeveer 40 personen werden gearresteerd. Meer dan 100 demonstranten en leden van de politie werden gewond. Een menigte arbeiders en stu denten van ongeveer 2.000 verza melde zich voor het station en begon met stenen te werpen. Hierop greep de politie in. Van de zijde van het ministerie van buitenlandse zaken wordt er op gewezen, dat de mogelijkheid om bij de Japanse regering aan spraken op schadeloosstelling in te dienen voor oorlogsschade, uitsluitend betrekking heeft op oorlogsschade, welke werd gele den binnen het huidige Japanse territoir, dus niet in Indonesië of andere destijds door Japan bezette gebieden. De Japanse regering heeft de secretaris-generaal der V. N„ Trygve Lie, het officieel verzoek om toelating tot de V. N. doen toekomen. medegedeeld door het K.N.M.I. t, De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot Woensdagavond. Enkele buien. Veranderlijke bewolking met enkele regen- of onweersbuien. Zwakke tot matige veranderlijke wind. Dezelfde of iets lagere tem peraturen als gisteren. DONDERDAG 19 JUNI. v.m. n.m. Breskens 11.25 11.54 Terneuzen 12.29 Hansweert 0.40 1.09 Walsoorden 0.50 1.19 ZON MAAN op onder op onder Juni. 18 4.19 21.03 1.26 17.34 19 4.19 21.03 1.46 18.52 20 4.19 21.03 2.14 20.03 21 4.20 21.04 2.52 21.03 22 4.20 21.04 3.43 21.49

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1