Het vraagstuk der huren Samenzwering tegen Bey van Tunis de Eisenhower spreekt voor de vuist weg te Detroit De strijd in Korea Old mac Verklaring van Truman over atoomduikboot Brits-Iraans geschil voor het internationaal gerechtshof Indonesisch schip gezonken Commissie ingesteld Wysjinsky over de ATOOMBOM GROMYKO ambassadeur te Londen Geschenk voor de Koningin van Wieringermeerbevolking De bevolking van België HET GEVANGENKAMP OP KOJE „OPRUIMING" V EERSVERW ACHT IN G HOOGWATER ZON- en MAAN STANDEN. Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat55—-57 Terneuzen Telefoon 2510 Nd 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks MAANDAG 16 JUNI 1952. 7e Jaargang No. 2061. Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 eert, iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur De regering heeft aan de so ciaal-economische raad verzocht haar op zo kort mogelijke ter mijn te willen adviseren omtrent het vraagstuk van de huren. De voorbereiding van het ad vies over dit veelomvattende vraagstuk heeft de sociaal-econo mische raad opgedragen aan een commissie onder voorzitterschap van prof. dr J. Tinbergen. In het schrijven wijst de rege ring erop, dat het bestaande huurpeil verre van homogeen is. Voor het oude'huizenbezit gelden thans huren van 115 t.o.v. het vóóroorlogse huurpeil, terwijl de huren van de nieuwgebouwde woningen sterk variëren. In re cente gevallen moest voor wo ningwetwoningen tot huren wor den overgegaan van 160 a 170 van het vóóroorlogse huurpeil. De regering verwacht dat thans de bovenste grens is bereikt, daar de bouwkosten in de laatste tijd geen tendenz tot verdere stijging vertonen. De ontstane situatie roept uit een oogpunt van volkshuisves ting ernstige bezwaren op. Ook tegenover de huiseigena ren acht de regering het niet ver antwoord het huidige huurpeil integraal te handhaven. Daarbij gaat het vooral om 2 punten, t.w. de gestegen exploitatielasten en voorts om de vraag in hoeverre de huiseigenaren in verband met de algemene prijsstijging aan spraak kunnen maken op een ho ger nominaal inkomen uit hun bezit. Naast deze vragen betreffende De Russische minister van buitenlandse zaken Wysjinsky heeft de westelijke mogendheden in December meegedeeld, dat de mening, dat de V. S. o-p het ge bied van atoombommen in de wereld de leiding hebben, onjuist is, aldus blijkt uit officiële ver slagen van de ontwapeningsbe sprekingen op de algemene ver garing der V. N. te Parijs. „Het plan, volgens hetwelk het ver bod van atoomwapens samen zou moeten vallen met de verminde ring van de conventionele bewa pening, is zonder grond, omdat de veronderstelling, waarop dit plan is gebaseerd, namelijk de overmacht van de V. S. op atoom gebied en de meerderheid van de Sowjet-Unie op het gebied van bewapening en strijdkrachten, onjuist is, aldus had Wysjinsky betoogd. In de loop der bijeenkomsten had Wysjinsky nog het volgende naar voren gebracht: „Er zijn geen atoomgeheimen meer. Het enige vraagstuk is nog. hoeveel atoombommen elke1 partij bezit". „Indien de westelijke mogend heden het Sowjet-voorstel, de be. wapening en de strijdkrachten der grote mogendheden met een derde te verminderen, aanvaar den, is de Sowjet-Unie niet bereid te beloven, dat hierop verdere be perkingen zullen volgen". Radio-Moskou heeft meegedeeld dat de Russische plaatsvervan gende minister van buitenlandse zaken Andrei Gromyko is be noemd tot tot ambassadeur te Londen. Hij is als zondanig de opvolger van Georgi Zaroebin, die ambassadeur te Washington is geworden. Volgens westerse diplomaten zou uit de benoeming van Gro myko de wens van de Sowjet- Unie blijken om de Russisch Britse betrekkingen te verbete ren. In de „New York Times" zegt Harry Schwartz, een medewer ker op het gebied van Russische zaken, dat er een grote kans be staat, dat een belangrijke nieuwe actie van de Sowjet-diplomaten op handen is. Hij wijst er in dit verband op, dat in de afgelopen twee weken de bezetting van de ambassades van de vier wereld steden Washington, Londen, Ber lijn en Peking gewijzigd is. Deze verandering is volgens Schwartz de belangrijkste van dit soort sinds Litwinof in begin 1939 als minister van buitenlandse zaken vervangen werd door Molotof, hetgeen toen neerkwam op een belangrijke koerswijziging, re sulterend in de onderteking van het Russisch-Duitse verdrag. Naar van gezaghebbende zijde te Londen wordt vernomen, heeft de Britse regering ingestemd met de benoeming van Gromyko. de huurpolitiek op korte termijn vraagt de regering ook aandacht voor de huurpolitiek op langere termijn, t.w. hoe op den duur weer evenwicht zou zijn te ver krijgen tussen bouwkosten en huren. Daarbij is vooral van be lang een inzicht te krijgen in het toekomstige verloop van de bouwkosten. De regering meent, dat aan handhaving voor de eer ste jaren van enigerlei vorm van subsidiëring niet zal zijn te ont komen. Zij stelt daarbij echter de vraag of de daaruit voortvloeien de lasten niet zouden zijn te ver minderen resp. geheel weg te ne men door instelling van een huuregalisatiefonds, dat gevoed zou worden door een zeker per centage te leggen op de huren van de vóóroorlogse woningen. De regering wijst er verder op, dat een eventueel voor te stellen huurverhoging ook in het kader van de loon- en prijspolitiek aan vaardbaar moet zijn. Dit impli ceert, dat de raad ook het vraag stuk van de mate en wijze van compensatie onder het oog zal hebben te zien. Hierbij dient uiteraard tevens aandacht ge schonken te worden aan de brede groep van personen, die een klein inkomen hebben niet uit loon. Tenslotte vraagt de regering aandacht voor de huren van be drijfspanden en of een eventuele huurverhoging gevarieerd moet worden naar gelang de gemeente klasse. De commissie is inmiddels haar werkzaamheden begonnen. Naar wij vernemen, zal aan H. M. de Koningin bij haar be zoek op 20 Juni a.s. aan Wie- ringermeer namens de bevol king dezer gemeente een ge schenk worden aangeboden, be staande uit een houtsculptuur, vervaardigd door de beeldende kunstenaar Cor Wijker uit Eg- mond aan Zee. Het stelt voor een uit de gol ven te voorschijn komende vrouwenfiguur, die een schelp in de handen houdt, waaruit 'n maaier, het koren maaiende, en enkele torenspitsen oprijzen, met op de achtergrond een vis serschuit. Volgens het Belgische staats blad van Donderdag telde de Belgische bevolking op 31 Dec. 1951 8.733.119 zielen, waaronder 4.415.418 vrouwen. De dichtst bevolkte provincie is Brabant met 1.839.405, de minst bevolkte Luxemburg met 214.774 inwoners; De 4 Vlaamse provincies tellen 3.841.038, de 4 Waalse 1.317.214, de Brusselse agglomeratie in totaal 966.263 inwoners. De grootste Belgische gemeen ten zijn Antwerpen met 260.738, Brussel met 182.682, Gent met 165.482, Luik met 155.729 en Schaerbeek met 123.410 inwo ners. Advertentie de kapper met het aparte cachet markt 16 - brouwerijstr. 9 terneuzen voor betere huid en haarverzorging bij de keuze van het meest ge schikt modél, en voor uw haar en huidverzorging, geven wij u gaarne advies. Generaal Eisenhower heeft te Detroit een menigte van veertig duizend toehoorders, die hem met een donderend applaus begroet te, voor de vuist weg toegespro ken. Er was voor deze gelegen heid een toespraak opgesteld, doch de generaal wilde er geen gebruik van maken. Eisenhower reed in een open auto naar de vergaderplaats. Hij werd bij zijn tocht door de straten van Detroit door ongeveer honderd duizend mensen gadegeslagen. Eisenho wer droeg burgerkleren. „Ik heb niemand ook maar eni ge toezegging gedaan", zeide de generaal. „Ik ben strikt een man van „geen afspraken" op politiek gebied. Ik heb in mijn overleg met republikeinse afgevaardig den geen van hen of haar ooit ge vraagd mij te steunen. De afge vaardigden zijn er zelf verant woordelijk voor, wie zij willen steunen. Ik heb mijn eigen beslis singen te nemen". „Het is absoluut noodzakelijk", vervolgde Eisenhower, „dat de Amerikaanse federale regering wordt gewijzigd". Sprekende over corruptie en de bestrijding daarvan zeide hij: „Er bestaan vele manieren om een einde te maken aan corrup tie in regeringskringen: en ik ver zeker u dat wiji dat kunnen". Hij voegde hieraan toe: „Dit geldt evenzeer voor vóórverkiezingen en voor Texas, waar ik vandaan kom" (Deze laatste opmerking wordt opgevat als gericht te zijn aan het adres van Tafts aanhan gers, die er door de volgelingen van Eisenhower van zijn beschul digd gepoogd te hebben republi keinse afgevaardigden in Texas „te stelen". Omtrent de staking bij de Ame rikaanse staalbedrijven verklaar- Het hoofdkwartier van de Ame rikaanse luchtmacht te Tokio maakt bekend, dat ruim 150 ge allieerde bommenwerpers Zater dag een belangrijk gedeeltelijk heraangelegd vliegveld der Noor delijken ten O. van Pjongjang hebben vernietigd. Een majoor van de luchtmacht noemde dit vliegveld „het heetst omstreden doel in Noord-Korea". Te velde woedde weer een he vige strijd in de heuvels bij Tsjor- vvon aan het westelijke front. Een Chinees bataljon had aan vankelijk succes bij een tegen aanval, doch moest later wijken voor herhaalde aanvallen der ge allieerden. Noordelijken maken onder aardse loopgraven. Een Amerikaanse commandant te velde heeft aan de Britse mi nister van Defensie, Alexander, die een bezoek aan Korea brengt, meegedeeld dat de Chinezen in Noord-Korea al zes weken bezig zijn met het aanleggen van onder aardse loopgraven in harde klei en in de rotsen. Officieren van de Verenigde Naties geloven, dat de ze loopgraven bestand zijn tegen aanvallen uit de lucht en met ar tillerie. De diepte ervan heeft hen in de mening gesterkt, dat zij worden aangelegd als schuilplaat sen tegen aanvallen met atoom bommen. Minister Alexander heeft mu nitieopslagplaatsen en de verbin dingsdienst bezichtigd. Later is hij over het front bij Tsjorwon gevlogen, waar vorige week ver bitterd is gevochten. Hij heeft ook gesproken met de comman danten van alle niet-Amerikaanse eenheden van de V.N. De com mandant van het Amerikaanse achtste leger, generaal Van Fleet, vergezelde hem. De Britse minister van staat, Selwyn Lloyd, die tot het gezel schap van Alexander behoort, heeft te Poesan een onderhoud gehad met de Zuidkoreaanse pre sident Syngman Rhee. CENSUUR IN Z. KOREA. Er is, met ingang van Zaterdag, censuur op Zuid-Korea binnen komende buitenlandse dag- en weekbladen ingevoerd. Nieuws dat nadelig is voor president Syngman Rhee, wordt geweerd. De Zuidkoreaanse regering ont leent haar recht om censuur in te voeren aan de afgekondigde krijgswet. Er wordt onder meer censuur uitgeoefend op de Ame rikaanse weekbladen News- Week" en „Time" en op Japanse dagbladen. Zaterdag hebben Amerikaan se wachtposten met traangas gevulde handgranaten in twee van de nieuwe afdelingen voor 500 man van het krijgsgevan genenkamp op Koje moeten werpen om massazang, die tus sen 8 en 6 uur verboden is, tot zwijgen te brengen. Aan het bevel met zingen op te houden hadden de gevange nen geen gehoor gegeven. De overtreders bevonden zich on der de gevangenen, die na he vige strijd uit afdeling 76 wa ren overgebracht. de generaal Eisenhower: „Het is buiten kijf dat wij bij een poging, om dit vraagstuk op te lossen, een staaltje van onbekwaam lei derschap hebben gezien". Eisenhower sprak twintig mi nuten. Enkele andere punten uit zijn toespraak zijn: 1. Wanneer men met een wei nig zakelijk inzicht te werk gaat, kunnen de regeringsuitgaven worden verminderd. 2. „Indien ik door de republi keinse partij-candidaat voor het presidentschap zou worden ge steld, kunt u er op rekenen dat ik een „vechtcampagne" zou voe ren. De beste waarborg hiervoor is, dat vechten veertig jaar lang mijn beroep is geweest". 3. „Men heeft mij gevraagd", aldus Eisenhower, „waarom het Amerikaanse leger in de tweede wereldoorlog Berlijn niet zelf heeft bezet, in plaats van het aan de Russen over te laten. Ik kan u daar dit op antwoorden: onze politieke bazen hadden ons mili tairen meegedeeld, dat wij op een 320 kilometer ten Westen van Berlijn lopende linie moesten halt houden". De 37-jarige, tweede zoon vefr, de bey van Tunis, prins Mhamed, die als zeer anti-Frans bekend staat, heeft Zaterdag in het zo merpaleis van de bey te Cartha go tegenover verslaggevers ver klaard dat een Tunesische koop man in textiel, zekere Moham med Atsjoeri, door personeel van het bureau van de Franse resi dent-generaal en door leden van de Franse geheime dienst zou zijn betaald, om zijn vader te ver giftigen. Hij zou dit hebben moe ten doen met een bepaald, wit uitziend poeder. Atsjoeri zou het eerst tegen over prinses Beya, een lid van de familie van de bey dat te La Mar- da, vier kilometer van Carthago, woont, over zijn „opdracht" heb ben gerept. Prins Mahmed deelde mede zich daarop, vergezeld door de geneesheer van zijn vader, dr Mani, naar de woning van de prinses te hebben begeven. Hier had hij het witte poeder van At sjoeri gekregen. De helft had hij zelf gehouden en de andere helft was ter beschikking van de poli tie gesteld, die zou onderzoeken wat het witte poeder eigenlijk was. Prins Mahmed zeide verder nog dat Atsjoeri sindsdien was verdwenen en dat hij de politie had gevraagd naar hem te zoe ken. „Ik denk niet dat zij zullen proberen hem te vinden", ver klaarde hij. Nader wordt gemeld, dat de po litie Mohammed Atsjoeri heeft gearresteerd. De Franse openba re aanklager te Tunis heeft per soonlijk de leiding van het onder zoek naar de beweerde poging om de bey te vergiftigen. In krin gen van het bureau van de Fran se resident-generaal staat men echter sceptisch tegenover de mededelingen van prins Mahmed. Men vraagt zich af waarom het hof van de bey niet direct na de ontdekking van de beweerde sa menzwering om een gerechtelijk onderzoek heeft gevraagd, in plaats van zelf te pogen het „complot" te ontrafelen en waar om het witte poeder, dat Atsjoeri aan de prins zou hebben overhan digd, niet onverwijld bij de politie is ingeleverd. Leden van de Tunesische natio nalistische partij „Nieuwe des- toer" hebben Zaterdag da Mo hammedaanse winkels in Tunis bezocht en van de eigenaren ge ëist, dat zij hun zaken zouden sluiten als „protest tegen de sa menzwering tegen het leven van de bey". De winkeleigenaren heb ben deze eis ingewilligd, doch men verwacht dat de zaken slechts één dag gsloten zullen blijven. STRIJD TUSSEN JODEN EN MOHAMMEDANEN. In de Joodse wijk van Tunis is gevochten tussen Joden en Mo hammedanen. De strijd begon, toen de Mohammedanen aanvin gen, de huizen der Joden met ste nen te bekogelen. De Joden ant woordden op dezelfde wijze. De politie verdreef de Mohammeda nen uit de Joodse wijk. Na de strijd werd het lijk van een achttienjarige Jood gevon den, die door een revolverschot in het hoofd was gedood. Zater dagavond was de spanning in de Joodse wijk, na het vinden van dit slachtoffer der gevechten, duidelijk waarneembaar. Ook Zondag ontstonden in Tu nis gevechten tussen joden en Mohammedanen. Vier Moham medanen en twee Joden zijn ge wond. Joden „bestormden" met stok ken en stenen gewapend de markt als represaille tegen de aanval op Joodse huizen. Ter gelegenheid van de plech tigheid van de kiellegging voor de eerste door atoomkracht voort bewogen onderzeeboot, de „Nau tilus", heeft president Truman te Groton (Connecticut) verklaard, dat de atoommotor voor de on derzeeboot bijna gereed is en dat de V. S. het antwoord hebben ge vonden op het vraagstuk van de aanwending van atoomkracht tot heil der mensheid. Truman noemde de „Nautilus" de voorloper van door atoom kracht voortgedreven koopvaar dijschepen en vliegtuigen en van atoomfabrieken, die electriciteit produceren voor fabrieken, hui zen en boerderijen. Truman zei niet, wanneer de onderzeeboot in de vaart zal ko men. De romp is reeds te Arco (Idaho) gebouwd en men brengt er thans de atoommotor in. De „Nautilus" zal een snelheid van ruim twintig knopen onder water kunnen varen. Een paar Generaal Eisenhower heeft verklaard dat, als hij tot pre sident zou worden gekozen, hij de gehele democratische rege ring te Washington zou oprui men met inbegrip van het mini sterie van buitenlandse zaken Een geheel nieuwe regering was nodig. Sir Lionel Heald, de Britse pro cureur-generaal, heeft Zaterdag morgen voor het internationaal gerechtshof zijn uiteenzetting van de eerste zes conclusies van Groot-Brittannië, met betrekking tot de bevoegdheid van het hof in het Brits-Iraanse oliegeschil, be ëindigd. Daar sir Lionel Heald vandaag in Londen moet zijn in verband met de behandeling van een grote moordzaak voor het ge recht, zal sir Eric Beckett, de Britse vertegenwoordiger Maan dag de 10 verschillende Britse conclusies behandelen. In het slot van zijn pleidooi her haalde hij, dat hij getracht heeft aan te tonen, dat het hof zich op het ogenblik alleen bezig te hou- Vrijdag zonk na een brand in de machinekamer op ongeveer 140 mijl ten Oosten van Aden het voor Indonesië bestemde kust. vaartuig „Bubara" van de rederij Pepuska. In de nabijheid van het schip voer de „Tongkol", waar mede de „Bubara" van Nederland in convooi naar Indonesië voer en dit schip heeft de bemanning aan boord genomen en is terug gekeerd naar Aden. De „Bubara" was een van de vier kustvaartuigen van de Pe puska die in de tweede helft van Januari op eigen kracht van Ne derland naar Indonesië zouden varen. Twee zijn daar inmiddels gearriveerd doch de reis van de „Bubara" èn de „Tongkol" vlotte niet erg. Zo lagen ze bijv. drie da gen in Gibraltar, acht dagen in Algiers en drie dagen te La Va- letta (Malta). Toen zij op 90 mijl van Port Said waren, kreeg de „Bubara" machineschade en een Engels schip sleepte het vaartuig naar Port Said waar het op 19 Maart aankwam. Er waren geen onderdelen voor de herstelling en deze moesten per vliegtuig wor den aangevoerd. Op 4 April arriveerde de „Tongkol" te Port Said en ook dit schip zou schade hebben. Als bijzonderheid kan worden ver meld dat van de vier schepen er twee vroegere Spaanse kustvaar tuigen waren die te Hamburg zijn opgeknapt. Nadat de sche pen gerepareerd waren werd de reis vervolgd en op 27 Mei kwa men ze gezamenlijk in Aden aan en ook daar zouden wear enige reparaties verricht zijn. En ook nu weer kon de reis worden ver- vogld. Maar de tocht van de „Bu bara" nam een onverwacht einde doordat het nu gezonken is. Vrij dag vroeg het schip assistentie van schepen die van een pompin- stallatie waren voorzien. De „Bu bara" was toen langzaam zinken- da, maar de „Tongkol" bevond zich gelukkig in de nabijheid. Dit schip heeft dan ook de beman ning kunnen overnemen en heeft koers gezet naar Aden, waar het Zaterdagavond arriveerde. den heeft met de zaken, die strikt betrekking hebben op de vraag van zijn bevoegdheid. Hij heeft opgemerkt, dat tal van punten, welke door de tegenpartij werden aangevoerd in het geheel geen betrekking hebben op dit vraag stuk. Daarmee blijkt de tegenpar tij aan het hof in alle geval enige bevoegdheid te hebben verleend op de basis „forum prorogatum", aldus sir Lionel Heald. Als dit juist is, dan ontstaat er een ern stige kwestie met betrekking tot de omvang van de bevoegdheid, welke aan het hof is verleend^ Hij behield zich het recht voor, in dien zulks dienstig werd geacht, na de repliek van de tegenpartij een nieuwe conclusie aan de reeds meegedeelde toe te voegen. Vervolgens herinnerde hij aan het Britse standpunt met betrek king tot de Iraanse verklaring. Mocht het hof de Perzische uit leg aanvaarden, dan bestaan er nog twee verdragen of overeen komsten na 1932. Dat tussen Per- zië en Denemarken en de ver dragsovereenkomst tussen het Verenigd Koninkrijk en Perzië van October 1933. Sir Lionel Heald merkte op, dat zijn regering in deze zaak, even als de Iraanse, beschikt over de aanwezigheid van voorname en ervaren internationale juristen, waaronder hij zichzelf zeker niet wilde rekenen. Hij zei er zeker van te zijn, dat het voor het hof dienstiger zal zijn, wanneer hij de meer techni sche punten overlaat aan dege nen, die beter thuis zijn in het moeilijke onderwerp dan hijzelf. Tenslotte merkte hij nog op, dat deze zaak zuiver een zaak is van recht. Hij hoopte, dat het hof deze zaak even belangrijk zal vin den als hij. Hij was het niet eens met prof. Rolin, dat er hier geen bevoegdheid bestaat voor het hof. Het hof moet zijn taak vervullen zonder vrees of begunstiging en de zaak beoordelen strikt volgens het recht. Vandaag om half elf zal sir Eric Beckett het Britse standpunt verder uiteenzetten. pond uranium zullen ruim vol doende zijn voor een reis van dui zenden kilometers op topsnelheid. De boot zal onbepaalde tijd onder water kunnen blijven en dank zij de atoommotor geen enkele in vloed ondervinden van de atmo sfeer der aarde. Zelfs luchttoe voer van boven water is niet no dig. De militaire betekenis van de atoomduikboot noemde Tru man geweldig, doch zijn beteke nis in vredestijd zelfs nog adem- benemender". De motor van de „Nautilus" zou voor de vloten der wereld een even grote om wenteling betekenen als 120 jaar geleden de eerste oceaanstomer, aldus Truman. Na het vervaardigen van de motor voor de atoomduikboot zal het de Amerikaanse geleerden en ingenieurs niet te veel moeite kosten in de toekomst eenvoudi ger en goedkoper electriciteitsfa- brieken te bouwen, aldus Tru man. Doch men moet niet denken dat dergelijke ontwikkelingen spoedig op handen zijn. „Gebruik van atoomkracht op grote schaal ligt nog jaren in het verschiet, doch met deze boot maken wij een geweldige stap voorwaarts". Truman noemde het bouwen van de „Nautilus" een onderdeel van de grote inspanning der vrije wereld om zich in het belang der veiligheid krachtig te maken en een antwoord op de aanvalsdrei- gingen in de wereld. Truman deed een aanval op het „bezuinigingsblok" van congres leden, die grote besparingen bij TRUMAN OVER DE RASSENKWESTIE. President Truman heeft Vrij dag in een toespraak tot afstu- derenden aan de Negeruniversi teit in Washington verklaard, dat vele moeilijkheden in de we reld van heden hun oorzaak vin den in verkeerde denkbeelden omtrent rassuperioriteit. „Nu wij tegenwoordig tot een beter be grip van de broederschap onder de mensen komen, leggen wii deze oude vooroordelen af", aldus de president. Volgens hem hebben de Ver enigde Staten de afgelopen jaren goede vorderingen gemaakt door het geven van meer rechten en gelijke kansen aan negers en an dere minderheidsgroepen. Er moet echter nog veel meer wor den gedaan, zo meende Truman, de defensie willen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandag ochtend tot Maandagavond. KOUD. Wisselende bewolking met en kele verspreide buien. Koud weer met zwakke tot matige wind tussen N.-W. en W. DINSDAG 17 JUNI. v.m. n.m. Breskens 9.47 10.13 Terneuzen 10.22 10.48 Hansweert 11.02 11.28 Walsoorden 11.12 11.38 ZON MAAN op onder op onder Juni. 16 4.19 21.02 0.56 14.53 17 4.19 21.03 1.10 16.14 18 4.19 21.03 1.26 17.34 19 4.19 21.03 1.46 18.52 20 4.19 21.03 2.14 20.03

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1