Uit de Provincie SPORTNIEUWS Sm RADIO? Wie tijdig teren laat Heejt geld gespaard! VOETBAL DUIVENSPORT ZWEMMEN OFFICIËLE PUBLICATIE Eric de Noorman in „Het land der duisternis'' Wat brengt de U krijgt het maximum met een Philips. TERNEUZEN. BIERVLIET. MIDDELBURG. AXEL. OOSTBURG. SLUISKIL. ZAAMSLAG. IJZENDIJKE 2 MOTORSPORT cv* CLEMENT ERNEST. P. J. v. d. BULCK M. TH. v. d. BULCK— DE WIT Gehoor- Apparaten Radio Tazelaar V„J a. Hei Woonhuis b. Het Woonhuis Radio DE BUCK Terneuzen RPRODUCTEN UITBREIDING AUTOMATISCH TELEFOONNET. Ingaande 16 Juni a.s. zullen de abonné's aangesloten op de ge automatiseerde telefoonnetten in Zeeland n.l.: Borssele, Colijns- plaat, Domburg, Ellewoutsdijk, Goes, 's Gravenpolder, 's Heer- Arendskerke, Hoedekenskerke, Kapelle-Biezelinge, Kats, Kort- gene, Koudekerke, Middelburg, Nieuw- en St. Joosland, Nisse, Nieuwdorp, Oost Souburg, Ove- zande, Serooskerke, Terneuzen, Veere, Vlissingen, Wemeldinge, Wissekerke, Wolphaartsdijk en Zoutelande hun telefoongesprek ken met de aangeslotenen van de geautomatiseerde netten van het telefoondistrict Amsterdam: Aalsmeer, Abcoude, Amstelveen, Amsterdam, Assendelft, Baarn, Broek in Waterdand, Bussum, Edam, Grote IJpolder, Halfweg, Hilversum, de Hoef, Hollandse Rading, Huizen, Ilpendam, Lage Vuursche, Landsmeer, Laren, Loosdrecht, Muiden, Monniken dam, Middenbeemster, Neder- horst den Berg, Nes a/d Amstel, Oosthuizen, Oost Knollendam, Oostzaan, Ouderkerk a/d Am- stel, Purmerend, de Rijp, Schel- lingwoude, Sloten, Soest, Uit hoorn, Weesp, Westgraftdijk, Wormer, Wormerveer en Zaan dam langs automatische weg tot stand kunnen brengen. De te kiezen netnummers zijn aangegeven in de naamlijst voor de interlocale telefoondienst. Zo als bekend dient voor het net Amsterdam het verkorte net nummer 020 te worden gekozen. Eindexamen Openbaar Lyceum. bracht en kon de jeugd zich verma ken in het natuurbad met spele varen, op de glijbaan en in de mal lemolen. De uren vlogen hier om en eer men er erg in had, was de tijd voor de terugreis aangebroken. Onder vrolijk gezang der leerlin- gen. werd de thuisreis naar Axel aanvaard, waar men in de beste stemming arriveerde. Ouden van dagen gaan reizen. Het comité dat de jaarlijkse reis voor de Biervlietse ouden van da gen organiseert, heeft besloten ook dit jaar weer een uitstapje te ma ken. Dit maal is Antwerpen het doel. De reis is vastgesteld op 25 Juli. Muziekvereniging uit Angerlo komt op bezoek. Zaterdag 21 Juni brengt de mu ziekvereniging uit Angerlo (Gld) een bezoek aan Biervliet. Des avonds zullen de beide corp sen op de markt een concert ge ven. De leden van Angerlo zullen de nacht doorbrengen bij hun Bier vlietse muziekvrienden, waarna Zondag de terugreis zal worden aanvaard. Zeeuwse provinciale dag voor gerepatrieerdenzorg. Bij het van 11 tot en met 13 Juni gehouden mondeling eind examen aan het openbaar lyceum alhier, afdeling hogere burger school B zijn geslaagd: A. P. van Baal, te Axel; P. M. Dieleman te Sas van Gent; H. F. A. Doppegieter te Terneuzen; J. M. Elenbaas en M. M. Elenbaas te Zaamslag; W. de Feijter te Axel; E. C. S. de Kam, J. H. W. Pestman en A. P. Vernimmen, allen te Terneuzen. Examen 3e Stuurman ter koopvaardij. Voor het examen 3e stuurman ter koopvaardij slaagde onze stadgenoot J. C. van der Peijl. Onderwijzersexamen. Aan de R.K. kweekschool te Dongen slaagde voor onderwijzer onze stadgenoot A. van Mosse- velde. Bestemming overschot fondsen van het Poolse monument. Aanstonds na het vrijkomen van het laatste gedeelte van het ge blokkeerde geld voor het oorlogs monument, kon worden vastge steld, dat er nog een overschot was van 659,49. Besloten werd deze gelden over te dragen aan de vereniging Axel- Polen alhier teneinde er een be stemming aan te geven, onder restrictie evenwel, dat het alleen zal worden besteed voor eventueel nodige kosten, die te maken zijn voor herstel of onderhoud van het Poolse kruis op de Kanaaldijk dan wel aan het monument in de Zee- strflEt Het bestuur van de vereniging Axel-Polen heeft met deze voor waarden genoegen genomen en de gelden onder dankzegging aan vaard. Schoolreis Chr. Nat. school. De leerlingen der hoog9te klas sen van de Chr. Nat. school togen gisteren ten getale van ruim 180 jongens en meisjes met een drietal bussen naar het Zuidelijke Haagje, Breda, waar direct na aankomst een fikse wandeling werd onderno men. Op de daktuin van het waren huis van Vroom en Dreesman werd het middagmaal genuttigd, terwijl men hier tevens kon genieten van een fraai panorama over de Baro- nie9tad. Het tweede doel van de reis was de bekende speeltuin „De Warande" te Oosterhout. Hier werd een heerlijke middag doorge- Te Middelburg werd gisteren de eerste Zeeuwse provinciale dag voor gerepatrieerdenzorg gehou den, welke was georganiseerd door de stichting Zeeland voor maat schappelijk en cultureel werk in samenwerking met het centraal co mité van kerkelijk en particulier initiatief voor gerepatrieerdenzorg. Deze dag werd bijgewoond door de minister van Binnenlandse Zaken, prof. dr L. J. M. Beel, die het ope ningswoord sprak en daarbij inging op de grote problemen, die de zorg voor de gerepatrieerden nog steeds medebrengt. Zeeland heeft wat de huisvesting aangaat door aan niet minder dan 500 gerepatrieerde ge zinnen een woning te verstrekken een voorbeeld gegeven aan andere provincies, aldus de minister. Dit neemt niet weg, dat men nog lang niet is waar waar men wezen moet omdat zolang normaal gezinsleven niet gewaarborgd is, alle sociale werk ernstig wordt belemmerd. Duizenden gezinnen staan ten ge volge van het feit, dat zij niet over een eigen woning beschikken, bloot aan ernstige geestelijke en morele gevaren. Bovendien is juist na het betrekken van een eigen woning hulp en steun van kerke lijke en particuliere instellingen meer dan ooit nodig, omdat de ge repatrieerde gezinnen nog niet op eigen wieken kunnen drijven. Mi nister Beel deed daarom een be roep op allen zich bewu9t te zijn van de grote verantwoordelijkheid, die de zorg voor de gerepatrieer den op de schouders van ons volk legt. Wij hebben reeds grote offers voor dit werk gebracht. Er zullen evenwel nog grotere offers nood zakelijk zijn. De voorzitter van het centraal comité van kerkelijk en particulier initiatief voor gerepatrieerdenzorg, de heer J. Moora, behandelde de talloze problemen meer „en dé tail" Hij waardeerde, dat de over heid zich belast heeft met de ma teriële zorg voor de gerepatrieer den, maar op ander terrein zijn de problemen nog zeer dringend. Op neming in het arbeidsproces zal op steeds grotere schaal moeten ge schieden en het kan, omdat tal van werkgevers reeds dankbaar zijn, dat zij kunnen profiteren van de rijke levenservaring waarover me nige gerepatrieerde beschikt. He laas komt emigratie voor gerepa trieerden nauwelijks in aanmer king, omdat Nieuw Guinea en an dere Oosterse landen gesloten zijn en emigratie naar andere landen pas kan geschieden, als de gerepa trieerde zich volledig heeft aange past aan Nederlandse toestanden. Ook de rijpere jeugd, moreel en geestelijk van de wijs geraakt door het jarenlang buiten gezinsver band leven, vormt een ernstig pro bleem, evenals de zogenaamde moeilijke gezinnen, voor welke laatste oprichting van observatie centra en tehuizen in overweging is. Veel nadruk legde ook deze spr. op de voorlichting aan gerepa trieerde gezinnen, zodra zij op eigen benen moeten staan. Met na me de vrouwenverenigingen heb ben hier een grote taak. Het Tweede Kamerlid H. J. W. Metjerink sprak over de taak van de overheid ten opzichte van de gerepatrieerden en zei, dat ook te hunnen opzichte de verzorgende taak van de overheid steeds be langrijker is geworden. Hij vroeg aandacht voor het onderwijspro bleem en vroeg om inschakeling ten dienste van de tewerkstelling der gerepatrieerden. Voorts achtte de heer Metjerink het nodig na te van het psychotechnisch onderzoek gaan, of aan de gerepatrieerden door de staat vergoeding kan wor den gegeven voor de tijdens de oor log geleden materiële schade, die door Japan niet wordt vergoed. De laatste spreker was aalmoe zenier H. T. E. Beel uit Maastricht, die sprak over onze plicht tot hel pen en over de taak, die de chris telijke naastenliefde het Neder landse volk op de schouders legt. De provinciale dag werd geslo ten door de commissaris'der konini gin, Jhr mr A. F. C. de Casem- broot. De wederopbouw van de Markt nadert haar voltooiing. Op de plaats waar destijds het oude hotel „Eje Eenhoorn" stond is thans een dragline aan'het werk om een put te graven ten behoeve van een aldaar geprojecteerde brandput, die met een passende be planting zal worden omringd en waar een bronzen Eenhoornbeeld zal worden opgericht. Het hiervoor benodigde brons werd inmiddels reeds door een oud-inwoner van Oostburg geschonken. Voor de be strijding der verdere onkosten worden thans bronzen Eenhoorn- speldjes verkocht. Contaetavond. De cursisten, die dit jaar een cursus hebben gevolgd voor eer ste hulp, hebben gemeend die te moeten besluiten met een gezel lig samenzijn, hetwelk zou wor den benut om dokter Wechge- laar, die de lessen heeft gegeven, hun dank te betuigen. In het gymnastieklokaal van de open bare school heette de heer De Rooy een 35-tal aanwezigen wel kom. Het was verheugend dat door de nauwe samenwerking tussen het Rode Kruis enerzijds en Wit-Gele Kruis anderzijds een bevredigend resultaat is bereikt. Namens de cursisten bracht hij een woord van dank aan dokter Wechgelaar, die met grote ijver voor dit werk bezield zijn vrije tijd beschikbaar heeft gesteld. Deze erkentelijkheid werd door de E.H.B.O. vertolkt door het aanbieden van een cadeau. Na mens het Roode Kruis, afdeling Sluiskil, sprak mev. Lipjes—de Wolf in dezelfde geest onder aan bieding van een herinnering. Dokter Wechgelaar bracht dank voor deze geste. Hij sprak zijn lof uit over de prettige samen werking, die er had geheerst tus sen hem en de cursisten. Ook aan hun nuttige vrije tijdsbesteding is het te danken, dat hij een der gelijk resultaat heeft kunnen boeken. Mevr. Van der Hooft bood na mens de cursisten aan mevr. Lipjes een cadeautje aan voor de leiding van diverse practische lessen. Voor de toekomst staan er nog heel wat plannen op sta pel. Getracht zal worden te ko men tot een hulpcolonne, die, wanneer ongelukken gebeuren van een grote omvang, direct klaar staat om de helpende hand te bieden. Een dergelijke colonne is voor Sluiskil geen overbodige weelde. Tot de cursisten behoorden ook de leden van de brandweer. In samenwerking met het brand weercorps zal er deze zomer een grote buitenoefening worden ge houden, welke zeker ten nutte zal komen aan de paraatheid en training van verschillende voor de gemeenschap waardevolle diensten. Na het officiële gedeelte volg de een gezellig gedeelte en ook hierbij bleek, dat deze eerste hulpploeg het ernstige met het aangename op een juiste wijze weet te verbinden. Auto-ongeluk. Vrijdagmorgen omstreeks 9 uur is een uit Noord-Holland afkom in de diepe sloot naast de weg gereden en over de kop gesla gen. De oorzaak moet gezocht worden in de gladheid van de beruchte „blauwe steentjes" daar ter plaatse, waardoor de wagen slipte en in de sloot terecht- kwaifi. Omwonenden schoten onmid dellijk toe en zij slaagden er in de inzittenden uit hun benarde positie te bevrijden. Dokter Elenbaas uit Zaamslag was spoedig op de plaats van het ongeluk aanwezig om geneeskun dige bijstand te verlenen. De bestuurder van de auto bleek er zonder letsel te zijn af gekomen. Zijn naast hem zitten de echtgenote bracht het er min der goed af. Zij had een lichte hersenschudding opgelopen en een pols gebroken, terwijl de dokter verder nog tal van lich tere verwondingen constateerde. Dokter Elenbaas heeft het slachtoffer naar het ziekenhuis te Tferneuzen overgebracht. De zwaar beschadigde auto is later door een kraanwagen vgn garage Kerckhaert uit Terneuzen opgehaald. Serenades. Gisteravond bracht de muziek vereniging „De Volharding" onder buitengewone belangstelling een serenade aan de heer en mevr. Heijboer-de Masier, die het voor recht mochten smaken hun gouden huwelijksfeest te herdenken. Omringd door familieleden had het gouden echtpaar in de voortuin van hun woning in de Axelsestraat plaats genomen om de muzikale hulde in ontvangst te nemen. Nadat „De Volharding" onder het spelen van marsmuziek bij de woning was gekomen en een mu ziekstuk ten gehore had gebracht, complimenteerde de voorzitter, de heer R. J. van de Veke de heer en mevr. Heijboer, die zich sedert hun komst te Zaamslag, zó hadden in geburgerd, dat de bevolking deze feestdag medeviert. Hij hoopte dat het gouden echtpaar in goede ge zondheid nog tal van gelukkige ja ren zal mogen genieten. De oudste zoon van de heer Heij boer dankte namens zijn ouders en de verdere familie het muziekge zelschap voor de op prijs gestelde serenade, die een bevestiging is van devele geschenken en de honder den blijken van belangstelling die op deze dag door zijn ouders zijn ontvangen, en de huiskamer in een ware bloementuin omtoverden. Hierop overhandigde spreker aan de voorzitter van het muziekgezel schap namens zijn ouders een enve loppe met inhoud. Nadat „De Volharding" een toe passelijke potpourri ten gehore had gebracht werd afgemarcheerd om vervolgens aan de woning van het werkend lid van het muziekgezel schap de heer H. de Groot, die deze dag zijn 25ste geboortedag her dacht. Ook hier feliciteerde de heer Van de Veke namens „De Volharding" de jubilaris en sprak de_ hoop uit dat de jarige nog vele jaren een steunpilaar voor het gezelschap zal mogen zijn. Nadat de heer De Groot bestuur en meeleden dank had gebracht voor de hem gebrachte serenade, klonk wederom het „Lang zal hij leven" en „Oranje boven" waarna „De Volharding" naar haar club lokaal afmarcheerde. Nieuwe liedjes op het carillon. Na zijn eerste proeftijd zal het carillon van de Ned. Herv. kerk van nieuwe wijsjes worden voor zien. Kwart vóór het uur zal ge speeld worden „Sur le pont d'Avignon" Het hele uur speelt „In een blauw geruite kiel". Kwart over „Dan zal de beiaard spelen" en het half uur laat zij twee regels van het Zeeuws- viaamse volkslied horen. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. AjaxWillem II (Olymp. Sta dion); HaarlemHermes DVS. Tweede Klasse B. ExcelsiorHelmondia. Tweede Klasse C. Sportclub EmmaTEC. ZUID I. PROMOTIE DERDE KLASSE. BaardwijkSchijndel. PROTEST VAN HERMES DVS AFGEWEZEN. In een te Rotterdam gehouden vergadering van de protestcommis sie van de K.N.V.B. werd het pro test behandeld van Hermes DVS tegen de twee doelpunten van Wil lem II in de wedstrijd, welke Zon dag 8 Juni in de competitie om het kampioenschap van Nederland te Rotterdam werd gespeeld en welke ontmoeting in een 21 overwin ning voor de Tilburgenaren eindig de. Volgens de Schiedammers zou het eerste doelpunt in buitenspel positie zijn gescoord, terwijl bij de tweede goal van de Tilburgenaren de bal, bij een even van te voren genomen vrije schop, niet stil zou hebben gelegen. Het protest is afgewezen en de uitslag, 21 voor Willem II blijft dus gehandhaafd. Oefenwedstrijden van voor lopig Nederlands elftal. Het voorlopig Nederlands elf tal zal in de eerste week van Juli twee oefenwedstrijden spelen. 3 Juli speelt het team in het Olympisch Stadion te Amster dam tegen de olympische ploeg van de Nederlandse Antillen. Op 8 Juli volgt, eveneens in het Olympisch Stadion, 'n wedstrijd tegen de vermoedelijke Oosten rijkse kampioen Rapid. Deze laatste ontmoeting staat nog niet geheel vast. Onderhandelingen zijn nog gaande. Beide wedstrijden zullen in de avonduren, aanvang 19,15 uur, worden gespeeld. DODELIJK ONGEVAL. Tijdens trainingswedstrijden op de Feldbergring in de Taunus (Duitsland) vond een dodelijk on geluk plaats. De 24-jarige motor renner uit Stuttgart, Horst Her mann vloog met zijn motor in de tweede ronde bij 'n houten brug met grote snelheid van de baan, maakte een salto van 20 meter, waarna de motor nog een paar keer over de kop sloeg en in brand geraakte. Hermann werd tegen een boom geslingerd en liep dusdanige verwondingen op, dat hij tijdens het vervoer naar een ziekenhuis overleed. Tegelijkertijd slipte, eveneens in de tweede ronde, de D.K.W.- renner, Karl Hofmann uit Frank fort. Hoewel de motor onbescha digd bleef, liep Hofmann een her senschudding op en ontwrichtte zijn rechter arm. Nadat hij naar een ziekenhuis was getranspor teerd kwam hij spoedig tot be wustzijn. kampioene mej. Vergauwen de 200 m schoolslag zwemmen. Laten we hopen dat ze haar tijd gemaakt in Parijs tijdens de Pinksterdagen kan evenaren. Op die dag verbeterde ze haar eigen record en daarmede ook het Belgische record. In ieder geval is Raymonda de laatste we ken weer in prima vorm, een be lofte voor de Olympische Spelen in Helsinki. „De Luchtbode", Zuidzande De postduivenvereniging „De Luchtbode" te Zuidzande nam deel aan een vlucht op Arras. Afstand 127 km. Snelste duif 1285 meter per minuut. Uitslag: 1. C. Verplanke; 2, 3 en 9 J. Duininck; 4 en 10 J. Wille; 5. L. Pladdet; 6 en 7 Iz. Versluijs; 8. D. Luteijn. HERHALINGSOEFENINGEN. De militairen, die op Maandag 16 Juni 1952 in de legerplaats „De Wittenberg" bij Stroe voor herhalingsoefeningen onder de wapenen moeten komen, dienen te reizen met de treinen van de normale dienstregeling met de eerste reisgelegenheid na 7.00 uur tot Amersfoort of Apeldoorn. Voor het vervoer van deze stations naar Stroe zullen naar behoefte extra-treinen worden ingelegd, waarvan de vertrektijden op de stations Amersfoort of Apeldoorn be- ia etui uil iNUUiu-nuiiaiiu aj.xwm- stige auto nabij Stoppeldijk-Veer kendgemaakt worden. Wedstrijden te Sas van Gent. Zaterdagnamiddag wordt het Zeeuwse zwemseizoen geopend met wedstrijden voor de Zeeuwse com petitie. Zij worden georganiseerd door de zwemvereniging „De Bruinvis" in het zwembad te Sas van Gent. Reeds verschillende jaren is „De Bruinvis" winnaar van de Zeeuw se zwemcompetitie en deze vereni ging zal zeker alle zeilen bijzetten om deze eerste plaats te behouden. Een ernstige concurrent is Middel burg geworden, dat de laatste ja ren over een behoorlijk aantal jon ge zwemmers en zwemsters be schikt. Uit de inschrijvingen van „De Schelde" te Terneuzen blijkt dat deze ook over jonge krachten be gint te beschikken en op alle num- mers_zijn mannetje zal staan. De attracties van de middag zijn wel de 200 m schoolslag heren en de Zweedse estafettes. C. de Rijk van Luctor, Middelburg, zal trach ten een fraaie tijd te noteren om te kunnen deelnemen aan de Ne derlandse kampioenschappen in Rotterdam. Bij het nummer Zweed se estafette dames zal de Europese 48. Opnieuw galmt een schreeuw van pijn door de hollé gangen. Er komt een verbeten trek op het gelaat van de Noorman. „Blijf hier, Orm!" beveelt hij zacht. „Ik ga kijken wat daar gaande Is. „O-ongeluk en el lendehakkelt de roerganger gesmoord. „Ge w-waagt Uw jonge leven voor niks! L-let op mijn woor den!" „Degene die daar schreeuwt is een vriend. Dat is vol- diende!" En de Noor man drukt zich tegen de muur en sluipt ge luidloos naar de ver lichte deuropening. Een hoog ge welf ligt voor hem. Het vale licht van de flambouwen tekent som bere schaduwen langs de kille wanden, en werpt een onheilspel lende glans op de vier gestalten, die daar samengroepen. Twee hun ner zijn geselslaven, de derde een barbaars getooide krijger, wiens gelaat getekend is door een meng sel van minachting en wreedheid. Maar wat Eric's hand als vanzelf "-•N V v iiiuwnt COP MARTEN TOONOER STUDIOS de heft van zijn zwaard doet zoe ken is de vierde man. Het is een jonge krijger. Machteloos hangt hij aan een koord, dat een der slaven thans hoger optrekt, en in zijn ogen ligt de redeloze angst van iemand die alle hoop heeft opgegeven. „Wel slaaf! Wilt gij ons thans vertellen wie Uw makkers zijn van het „Verbond der Dolken"?" vraagt de krijger slepend. „Ont kent niet langer, dwaas. Tegen de macht van Scorr valt niet te vech ten! Waar komen Uw makkers samen? Noem de plek! Spreek, of Een nieuwe kreet doet Orm hui veren in zijn schuilhoek en hij heeft moeite een gil van schrik te onderdrukken als een schim op datzelfde ogenblik geluidloos voor hem opduikt. „Snel, Orm! Kom mee," beveelt Eric, strak. „Ze trachten de arme duivel het enige geheim af te per sen, dat hen nooit bekend mag worden! We moeten helpen! Het zijn niet meer dan drie tegenstan ders!" „B-behalve de tienduizend de monen en monsters die in dit ge bouw rondspelen, dan zeker," gromt de zeeman mistroostig. „Nu ja, dan maken we er maar een eind aan. Alles beter dan dit, z-zeg ik maar. Tenslotte heb ik een mooi leven achter de rug, en Maar de Noorman drukt hem plotseling krachtig tegen de muur „Stil!" fluistert hij gespannen. „Voetstappen! Iemand komt onze richting uit ZONDAG 15 JUNI HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.30 Kerkdienst; 9.30 Nieuws; 9.45 Gram.; 9.55 Hoogmis; 11.30 Gram.; 11.40 Orkest; 12.15 Apologie; 12.35 Gram.; 12.40 Lichte muziek; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; 13.10 Lunchconcert; 13.35 Uit het hoek der boeken; 13.50 Or kest; 14.35 Piano; 15.00 Cause rie; 15.15 Sextet; 15.55 Gram.; 16.10 Causerie; 18.15 Sport; 16.30 Vesipers; 17.00 Kerkdienst; 18.30 Gew. muziek; 19.15 Causerie; 19.30 Nieuws; 19.45 Actualitei ten; 19.52 Boekbespreking; 20.05 De gewone man; 20.12 Ge. varieerd progr.22.45 Gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Orkest. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.30 Causerie; 8.4Ó Orgel; 8.57 Sport; 9.00 Vacantie- tips9.10 Gram.; 9.45 Causerie; 10.00 Voor de jeugd; 10.30 Kerk dienst; 12.00 Zang en dans; 12.35 Voor de heren; 12.45 Or gel; 13.00 Nieuws; 13.05 Gram.; 13.10 Koor; 13.30 Accordeon; 13.55 Boekbespreking; 14.15 Gram.; 14.30 Opera; 15.45 To- neel; 16.00 Dansmuziek; 16.30 Sport; 17.00 Gesprekken met luisteraars; 17.20 Causerie; 17.30 Fanfare; 17.50 Sport; 18.15 Nieuws; 18.30 Gram.; 18.53 Sport; 19.00 Orkest; 19.30 Ra- diolympus; 20.00 Nieuws; 20.05 Gev. muziek; 20.35 Hoorspel; 20.55 Gev. muziek; 21.30 Koor; 22.05 Gev. muziek; 22.35 Kamer muziek; 23.00 Nieuws; 23.15 Weekoverzicht23.25 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Lichte muziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.30 Voor de soldaten; 14.00 Opera; 16.00 Klassieke muziek; 17.00 Gram.; 17.45 Sport; 17.50 Gram.; 18.00 Ka mermuziek; 18.00 Causerie; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.; 20.00 Hoorspel; 21.22 Gram.; 22.00 Nieuws; 22.15 Verzoekprogram ma; 23.00 Nieuws; 23.05 Dans muziek. i MAANDAG 16 JUNI HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.18 Gew. muziek; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.10 Sport; 8.20 Gram.; 8.55 Voor de vrouw; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Waterstanden; 9.35 Gram.; 10.00 Orgel; 10.30 Mor gendienst; 11.00 Piano; 11.30 Mil. kapel; 12.10 Gram.; 12.30 Mededelingen; 12.33 Orgel; 12.59 Klokgelui; 13.00 Nieuws; 13.15 Lichte muziek; 13.45 Gram.; 14.00 Schoolradio; 14.35 Gram.; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Gr.; 15.25 Kwartet; 16.00 Lez.; 16.30 Fluit; 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Gram.; 17.30 Voor de jeugd; 17.45 Regeringsuitzending; 18.00 Nieuws; 18.15 Sport; 18.25 Cau serie; 18.30 Gram.; 19.00 Toe spraak; 19.15 Eng. les; 19.30 Gr.; 19.40 Radickrant; 20.00 Nieuws; 20.10 Vijf minuten; 20.15 Orkest; 21.15 Koor; 21.30 Orgel; 22.00 Causerie; 22.10 Orkest; 22.40 Gram.; 22.45 Gebed; 23.00 Nws.; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Morgenwijding; 9.15 Gram.; 9.25 Voor de vrouw; 9.30 Gram.; 11.00 Causerie; 11.15 Orkest; 12.00 Orgel; 12.30 Me dedelingen; 12.38 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.25 Or kest; 14.00 Causerie; 14.20 Gr.; 14.30 Voordracht; 14.45 Piano; 15.15 Orkest; 16.15 Gram.; 16.45 Causerie; 17.30 Voor de padvin ders; 17.45 Gram.; 17.50 Com mentaar; 18.00 Nieuws; 18.15 Dansmuziek; 18.45 Orkest; 19.15 Toespraak; 19.30 Gram.; 19.45 Regeringsuitzending; 20.00 Nws.; Nieuws; 20.05 Orkest; 20.45 Cau serie; 21.45 Gram.; 22.30 Fluit; 23.00 Nieuws; 23.15 Weense mu ziek; 23.40 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.42 Gram.; 12.50 Koersen; 13.00 Nws.; 13.15 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.10 Lich te muziek; 18.00 Franse les; 18.15 Gram.; 18.25 Kroniek; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 19.50 Cau serie; 20.00 Orkest; 21.00 Gram.; 22.00 Nieuws; 22.15 Orgel; 23.00 Nieuws. Met blijdschap geven wij kennis van Hp fphnnrt.p. van de geboorte van onze zoon Terneuzen, 13 Juni 1952. Nieuwstraat 36. Tijdelijk: St. Elisabeth Zie kenhuis, Sluiskil, kamer 2. Op Dinsdag 17 Juni a.s. hopen onze geliefde Ouders, Behuwd-, Groot- en Over grootouders A. D. CLEMMINCK R. VAN ERTVELDE hun 60-jarige Echtvereni ging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven, is de wens van Hun dankbare Kinderen, Behuwd-, Klein- en Ach terkleinkinderen. Terneuzen, Juni 1952. De Feijterstraat 29. Heden overleed te 's-Gravcnhage, onze lie ve Zuster, Schoonzuster en Tante, Mevrouw JANNEKE SCHEELE, weduwe van P. A. A. van Rhee, in de ouderdom van 72 jaar. 's-Gravenhage, Van Boetzelaerlaan 150. Namens de Familie, D. E. SCHEELE. Terneuzen, 12 Juni 1952. Blokken 4. Ondergetekenden betuigen hun hartelijke dank aan familie, vrienden en be kenden, alsmede aan de muziekver. „De Volhar ding" voor de ontvangen belangstelling betoond bij ons 60-jarig huwelijk. J. DE ZEEUW. J. DE ZEEUW-SCHEELE. Zaamslag, Juni 1952. Polderstraat A 270. Zitting: MAANDAG 16 JUNI van 25 uur. Batterijen voor Ge hoorapparaten steeds in voorraad. Noordstr. 21 Tel. 2361 Terneuzen Notaris J. FANOY te Axel is voornemens op Dinsdag 17 Juni 1952, nam. 4 uur in het hotel bij de heer A. Meert te Sluiskil, ten ver zoeke van de heer C. de Nijs, publiek te verkopen: met Erf te Sluiskil, Mid denstraat 46, sectie G num mer 2590, groot 2.38 aren, verhuurd aan E. P. van Graefschepe voor 19,38 per maand. met Erf te Sluiskil, Mid denstraat 48, sectie G num mer 2498, ged. ongeveer groot 2.36 are, verhuurd aan I. J. Lambert, voor ƒ22,per maand. Aanvaarding: in genot huur bij betaling koopsom- Betaling: onkosten binnen 6 dagen, koopsom uitl. 17 Juli 1952. warneer de installatie in handen van vaklieden is. Onze zaak bewijst sinds jaar en dag, wat deskundige hulp waard is. Maak bij ons keus uit de bekende Philips klankkleur-toestellen.

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 3