DE AMERIKAANSE STAALSTAKING IN NIEUWE OPSTAND DE GEVANGENIS OP KOJE Conventie van Bonn INDO-CHINA Koningin Zain en Prins Hoessein Minister-President van Australië in ons land Sowjet-Unie verwerpt Westelijk ontwapeningsplan De ontvoering van J. C. A. Bosschieter Truman voor het Congres Verlenging van het N.-Atlantische verdrag De kinderverlamming te Aken KANKER IN BELGIE Acheson over de „Amerika moet overeenkomst bekrachtigen Verscherpte censuur in de Sowjet-zone Waardering voor Nederlandse emigranten De toestand van Koning Talal WOENSDAG 11 JUNI 1952. 7e Jaargang No. 2057. WEERSVERW ACHTIN G HOOGWATER. ZON- en MAAN STANDEN. Franker ing bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat55—-57 Terneuzen Telefoon 2510 Né 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande. Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. President Truman is Dinsdag voor een verenigde vergadering van hiet Congres verschenen om een wetgeving te vragen, die hem in staat zal stellen beslag te leg- aen op de staalindustrie en de staking te stuiten, die reeds meer dan een week duurt. Het Witte Huis heeft een con ferentie belegd van hoge ambte naren van het departement van Defensie en het bureau voor de industriële mobilisatie, die rege lingen moeten bespreken voor een voldoende productie om te voorzien in de defensie-behoef- ten." De president verzocht het Con gres snel te handelen, daar „de Volgens gezaghebbende bron in Londen is het waarschijnlijk, dat de looptijd van het Noord- Atlantisch verdrag zal worden verlengd van 20 tot 50 jaar. Vol gens artikel dertien van het in 1919 gesloten verdrag kan ieder der veertien ondertekenaars in 1969 zijn lidmaatschap opzeggen. De stoot tot officiële verlen ging van het verdrag zou zijn ge geven door Sehuiman, de Franse minister van buitenlandse zaken, Naar verluidt is de bedoeling der verlenging de levensduur van het verdrag gelijk te maken aan die van het EVG-verdrag (dit voor 50 jaar gesloten verdrag is echter drie jaar later getekend). Voorts verluidt, dat de meeste van de 14 leden van de NAVO, ow. Amerika en Engeland, be houdens parlementaire goed keuring, in verlenging van het verdrag hebben toegestemd. Slechts Portugal zou zich niet zo lange tijd militair willen bin den Dit land zou wel bereid ziin de periode van samenwer king op economisch, politiek en sociaal gebied binnen de zich ontwikkelende Atlantische g meenschap met dertig jaar te verlengen. In Londense diploma tieke kringen gelooft men, dat de Portugese bezwaren kunnen wor den overwonnen en dat later in het jaar de levensduur van het verdrag officieel zal worden ver- lengd. In gezaghebbende Franse krin gen in Parijs is categorisch ont kend, dat minister Schuman het initiatief zou hebben genomen tot verlenging van het pact, al dus meldt AFP. kwestie van vrede of oorlog op het spel staat en staal een vitale factor is." Truman vroeg machtiging om de staalfabrieken op te vorderen en te exploiteren, totdat de indu strie en de vakbeweging haar ge schil over lonen, het verplichte lidmaatschap van een vakvereni ging e.d. hadden bijgelegd. De be oogde wet zou de eigenaars een redelijke compensatie moeten geven voor de tijd, dat de rege ring hun eigendom beheerde, en de arbeiders een rechtvaardige beloning voor hun werk. De president zeide verder, dat het beslag op de industrie niet moest worden beschouwd als een middel om een oplossing af te dwingen De omstreden kwesties dienden door rechtstreekse on derhandelingen te worden opge lost. Het Congres zou herzienin gen van lonen en arbeidsomstan digheden, zolang de regering de staalfabrieken in beheer had, met moeten verhinderen. ,Wij zijn met andere vrije lan den bezig de militaire verdedi ging van de vrije wereld op te bouwen," aldus Truman. „Wij moeten deze kracht op bouwen, als wij een redelijke kans willen hebben een wereldoorlog te voorkomen. Wij kunnen dit echter niet doen zonder staal." Een meerderheid van het opper- gerechtshof had verklaard, dat de president niet de maatregelen kon nemen, die hij nodig achtte. Zij had echter zeer duidelijk ver klaard, dat het Congres dit wèl kon. Daarom was het thans de plicht van het Congres aan een uiterst ernstige toestand 't hoofd te bieden, zo besloot Truman. De te Aken heersende kinder verlamming heeft zich de laatste dagen niet noemenswaardig uit gebreid. Op grond hiervan neemt men aan, dat de epidemie thans over haar hoogtepunt heen is. Wel is tijdens het weekend in een ziekenhuis te Keulen, waarin zij ter verpleging was opgenomen, nog een uit Aken afkomstige 22-jarige vrouw aan kinderver lamming overleden. In totaal heeft zodoende de ziekte in Aken tot dusver slachtoffers geëist. Tengevolge van kinderverlam ming is in het ziekenhuis te Sit- tard overleden het ongeveer vier- jarig dochtertje van de familie H„ uit Nieuwstadt bij Sittard. Naar de algemene secretaris van het „Belgische nationale werk ter bestrijding van de kanker" in een causerie tijdens de te Brussel gehouden medi sche dagen mededeelde, sterven in België jaarlijks bijna 13.000 personen aan kanker of andere- kwaadaardige gezwellen. Blijkens in de afdeling 76 van het gevangenkamp op Koje ge vonden bewijsmateriaal hadden de communistische gevangenen plannen gemaakt om de kamp leiding uit te schakelen, aldus hebben officieren van de geal lieerde inlichtingendienst meege deeld. Er o.m. kaarten gevonden waar op de stellingen buiten de afde ling waren aangegeven en uit een ingewikkeld stelsel van ver bindingen, omvattend radio en Jacob Malik heeft Dinsdag in de ontwapeningscommissie der V.N. meegedeeld, dat de Sowjet- Unie het westelijke plan om ma xima te stellen aan de strijd krachten der grote mogendheden verwerpt, omdat dit naar haar mening „onpractisch" is en niet de luchtmachten en de atoomwa pens der betrokken landen in aanmerking neemt. Volgens Malik wordt in het westelijke voorstel gesproken De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Acheson, heeft Dinsdag voor de commis sie voor buitenlandse betrekkin gen van de Amerikaanse Senaat gepleit voor een zo spoedig mo gelijke bekrachtiging van de met West-Duitsland gesloten „conven tie van Bonn." De commissie is Dinsdag begon nen met het horen van deskundi gen over deze conventie en de Brits-Frans-Amerikaanse verkla ring, waardoor de waarborgen, geldend voor de staten-leden van het Atlantisch Pact, ook van kracht worden verklaard voor de landen van de Europese verdedi- gings-gemeenschap. ,Het is van groot belang," aldus Acheson, „dat de Verenigde Sta ten deze overeenkomsten spoedig bekrachtigen, daar zij in sterke mate het Amerikaanse streven De Franse minister voor Indo- Chinese zaken Letourneau heeft op een te Parijs gehouden pers conferentie verklaard dat het thans, voor de eerste maal sinds het in 1946 uitbreken van de vijandelijkheden in Indo-China, mogelijk is de sterkte der Franse expeditionnaire strijdkrachten in Indo-China te verminderen. „Dit is mogelijk geworden door de medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot Woensdagavond. ZWAAR BEWOLKT. Zwaar bewolkt met hoofdzake lijk in de noordelijke helft van het land enige regen of mot regen. Matige, in het N. van het land tijdelijk krachtige W. wind. Iets lagere middagtemperaturen. DONDERDAG 12 JUNI. v.m. n.m. Breskens 4.48 5.10 Terneuzen 5.23 5.45 Hansweert 6.03 6.25 Walsoorden 6.13 6.35 ZON MAAN zeer verrassende en bemoedigen de wijze, waarop het in 1950 ge stichte Vietnamese leger zich heeft ontwikkeld", zeide hij. „Dit leger bestaat thans uit 40 bataljons, twintig hiervan heb ben een geheel Vietnamees ka der. Deze bataljons hebben in de strijd hun gevechtswaarde be wezen." Minister Letourneau waar schuwde tegen voorbarig opti misme. „Het zal nog enige jaren noodzakelijk zijn Franse strijd krachten in Indo-China te lege ren", zeide hij. Letourneau hield zijn perscon ferentie aan de vooravond van zijn vertrek naar Washington, waar hij met Amerikaanse auto riteiten zal spreken over ver hoogde Amerikaanse hulp voor Indo-China. Hij zal de betrokken hoge ambtenaren van de Ameri kaanse ministeries van buiten landse zaken en landsverdedi ging inlichtingen verschaffen die voor hen van waarde zijn bij het bepalen van omvang en ver scheidenheid der Amerikaanse militaire hulpverlening. op onder op onder Juni. 11 4.20 20.59 7.43 12 4.20 21.— 9.15 13 4.20 21.01 0.18 10.44 14 4.20 21.01 0.32 12.10 15 4.20 21.02 0.44 13.32 16 4.19 21.02 0.56 14.53 Volgens het Amerikaanse blad „Nueu Zeitung" hebben de Sow- jet-autoriteiten een verscherpte censuur in de Sowjet-Unie inge steld. Alle buitenlandse brieven, al dus het blad, worden in een centraal bureau in Berlijn ge censureerd. Er zijn ook censuur- centra's ingesteld voor het ver keer tussen de Sowjet-zone enerzijds en Berlijn en West- Duitsland anderzijds. bevorderen om de eenheid onder en de kracht van de vrije staten zo groot mogelijk te maken. Het is duidelijk, dat de niet onder het bewind der Russische bezettings autoriteiten wonende Duitsers aanzienlijke vorderingen hebben gemaakt op de weg van democra tisch zelfbestuur. Een voortdu ring van de bezetting van West- Duitsland zou een negatieve en zelfs verlammends uitwerking hebben op het voortschrijden in democratische richting, hetgeen wij juist met al ons vermogen willen bevorderen." „De overeenkomsten", vervolg de Acheson, „zijn tot stand geko men na in volledige vrijheid ge voerde onderhandelingen. Het blijft ons doel een vrij en verenigd Duitsland tot stand te brengen. Er is niets in het over- eengekomane, dat hiervoor een belemmering zou kunnen zijn." Het uitstrekken der N. A. V. O.- waarborgen tot West-Duitsland, als neergelegd in de gemeen schappelijke Brits-Frans-Ameri kaanse verklaring terzake, zal ook tussen de Verenigde Staten en West-Duitsland nauwe betrek kingen doen ontstaan. Dit is no dig en van vitaal belang voor de Amerikaanse veiligheid. Het moet overal ter wereld volkomen dui delijk zijn, hoe de Westerse mo gendheden zouden staan tegen over elke daad, die de eenheid of de territoriale onschendbaarheid van een of meer leden der Euro pese verdedingings-gemeenschap in gevaar zou brengen. Daarom hebben de Ver. Staten, Groot- Brittannië en Frankrijk plechtig verklaard, dat elke dergelijke daad zal worden beschouwd als 'n bedreiging van hun veiligheid. In een dergelijk geval zullen zij handelen in overeenstemming met het bepaalde in artikel vier van het Noord-Atlantisch Ver drag." (Hierin is bepaald, dat de N. A. V. O.-leden met elkander overleg zullen plegen, indien de territoriale onschendbaarheid, po litieke onafhankelijkheid of vei ligheid van een der ondertekena ren wordt wordt bedreigd.) Minister Acheson verklaarde verder, dat een aanval op West- Duitsland niet een automatisch betrekken van de Verenigde Sta ten in een oorlog zou beteke nen. „In dat geval zouden wij met onze bondgenoten overleg plegen over de meest geëigende stappen om het gevaar te keren," zeide hij. Senator Wiley (Republikein): „Zou naar uwe mening het niet verstrekken aan West-Duitsland der genoemde waarborgen neer komen op een „openlijke uitno diging" aan de communisten om dit land aan te vallen?" Acheson: ,,Dat geloof ik inder daad." Hij voegde hieraan toe, dat het tot stand komen der Europese verdedigings-gemeensehap tevens de beste waarborg zou zijn tegen een herleving van het Duitse mi litairisme, waarover Frankrijk zich zorgen maakt. In antwoord op andere vragen verklaarde Achesön begrepen te hebben, dat de commissie van chefs der Amerikaanse generale staven niet voornemens is meer Amerikaanse grondstrijdkrach ten naar Europa te zenden. Er zijn daar thans zes Amerikaanse divisies. Het horen van minister Acheson werd beëindigd, toen de commis sie vernam, dat president Tru man het Congres zou toespreken over de toestand in de Ameri kaanse staalindustrie. Acheson zal zijn getuigenis vandaag voortzetten. van „strijdkrachten" met inbe grip van paramilitaire eenheden, terwijl niet speciaal lucht- en vlootstrijdkrachten worden ge noemd. Voorts zeide de Russische vertegenwoordiger, dat niet ge sproken wordt van „atoomwa pens en andere wapens voor mas savernietiging, waaronder die voor een bacteriënoorlog". Malik maakte ook bezwaar tegen het feit, dat het westelijke plan geen melding maakt van de Brits Amerikaanse bases in het bui tenland, die bedoeld zouden zijn voor „imperialistische agressie". In het westelijke plan wordt voorgesteld, voor de strijdkrach ten der V.S., China en de Sowjet- Unie een maximum van 1.500.000 man te stellen, terwijl Frankrijk en Engeland ten hoogste 800.000 man op de been zouden mogen hebben. Volgens Malik is hier bi; geen rekening gehouden met de oppervlakte en het bevolkings aantal der betrokken landen. Ook maakte hij bezwaar tegen 't feit, dat niets wordt gezegd over de verhouding tussen de grond-, vloot- en luchtstrijdkrachten van de genoemde landen. De Russische afgevaardigde besloot zijn rede met de verkla ring dat, indien het westen het Russische voorstel om de strijd krachten en de bewapening met tenminste een derde te verminde ren, gekoppeld aan een verbod op atoombommen, aanvaardt, de Sowjet-Unie op haar beurt geen bezwaar zal maken tegen het op stellen van concrete aanwijzin gen ten aanzien van de vermin dering der strijdkrachten. telefoon, is gebleken, hoever de voorbereidingen reeds waren ge vorderd, aldus deze officieren. De gevangenen in de afdeling hadden Dinsdagmorgen twintig minuten de tijd gekregen om groepen van 150 man te vormen. Buiten het kamp werden soldaten en tanks opgesteld en op een na bijgelegen heuvel werden kanon nen gericht op het kamp. De ge vangenen bezetten, in plaats van aan het ultimatum gehoor te geven, smalle loopgraven. Toen het ultimatum afgelopen was trokken de soldaten het kamp binnen en baanden zich een weg naar de reeds in brand staande gebouwen. De Amerikaanse manschappen maakten gebruik van traangas en handgranaten en rukten op, door tanks gesteund, de bajonet op het geweer, om de gevange nen in kleiner eenheden te ver delen, nadat de leider van afde ling 76 geen gehoor had gegeven aan het ultimatum, om de gevan genen naar nieuwe kwartieren te brengen. Om 8 uur plaatselijke tijd meldden de officieren, dat onge veer 4000 gevangenen waren overgebracht. De gevangenen staken hun eigen voorraden ben zine en petroleum in brand. De gebouwen vlogen met geweldige ontploffingen de lucht in. Toen de operatie om over half negen geëindigd was, waren 32 gevangenen om het leven geko men. Het Franse persbureau A.F.P. meldt nader, dat 6000 Ameri kaanse en Nederlandse man schappen de opdracht kregen voor de overbrenging van de on geveer 6400 gevangenen te zor gen. Dertien Amerikaanse solda ten werden gewond en één Ami- rikaanse soldaat kwam om het leven. Kolonel Lee Hak Koe, een lid van het gevangenencomité, die voor de operatie het bevel van generaal Boatner had gekregen de gevangenen rustig uiteen te laten gaan, gaf zich tegen het eind van het gevecht over. De militairen vonden 'n twaalf meter lange tunnel, met triplex afgezet, die naar een aangrenzen de afdeling voerde, benevens een volledig telefoonschakelbord en een radio-ontvangtoestel. Voorts is nog gemeld, dat 97 gevangenen ernstig zijn gewond door brandwonden en messteken- Officieel is bekend gemaakt, dat één Amerikaanse soldaat en 31 gevangenen om het leven zijn gekomen. Veertien Amerikaanse soldaten en 139 gevangenen werden ge wond. Precies om kwart over twaalf is op Schiphol het K.L.M.-toe- stel geland, waarmee de min.- president van Australië, de heer Robert Menzies en zijn echtge note, van Londen naar Amster dam zijn gevlogen. Omdat het toestel veel later uit Londen was vertrokken dan aanvankelijk de bedoeling was, kon de heer Menzies de aanwe zige journalisten slechts kort te woord staan. De heer Menzies vertelde dat hij zeer ingenomen is met de Nederlandse emigranten. „Er zijn geen betere". Toen film mensen hem verzochten om iets dichter bij de camera te komen, zei de heer Menzies: „Ik ben 'n verlegen man, ik ben een poli ticus" en stapte meteen in de gereedstaande auto, waarmee hij naar Den Haag vertrok. Daar zou de Australische hoge gast een bezoek brengen aan de Nederlandse min.-president, Dr W. Drees. De lunch gebruikte de heer Menzies met Dr Drees en minister D. U. Stikker. Heden gaat de heer Menzies naar paleis Soestdijk, waar hij op uitnodiging van H. M. de koningin de lunch zal gebruiken. Om half drie hedenmiddag ver trekt hij van Schiphol naar Pa rijs, waar hij 2 dagen zal ver blijven. Daarna keert hij per vliegtuig naar Washington terug om de financiële besprekingen, die hij begin Mei in de Amerikaanse hoofdstad heeft gevoerd te be ëindigen. De heer Allan Watt, die met de heer Menzies reist is dir.-generaal van het Australi sche departement van buiten landse zaken. Voor de aankomst van de Australische minister-president deed het gerucht de ronde, dat hi H. M. de Koningin zal uitnodigen een officieel bezoek aan Austra lië te brengen. Toen hem hiernaar werd ge vraagd, aarzelde hij een ogenblik en zei toen: „Daar kan ik niets over mededelen". KOTTER OP HET STRAND. Gistermiddag is even ten Noor den van Wijk aan Zee de kleine kotter C. G. 1, afkomstig uit Kal landsoog, tengevolge van een de fect aan de machine door een vloedstroom op het strand ge worpen. Het scheepje zit ver over de banken, maar er is geen ge vaar voor de 2 personen die aan boord zijn. AFP verneemt uit betrouwbare bron, dat prins Hoessein van Jordanië uit Zwitserland naar Londen teruggekeerd is. De koningin zou zich onder 'n schuilnaam verborgen houden. Naar verluidt heeft zij Maandag de consul-generaal van Engeland in Genève ontvangen. Prins Naif, broer van koning Talal en mede stander van de koningin, aldus AFP, zou zich op weg naar Zwit serland bevinden. Koning Talal bevindt zich nog steeds in een hotel te Lausanne. Maandag weigerde hij een Jor daanse afgezant, wiens identiteit niet nader bekend gemaakt is, te ontvangen. Prins Naif heeft te Beyroet verklaard twee telegrammen van zijn broer ontvangen te hebben. In het ene werd hem verzocht zich bij zijn broer, koning Talal. in Rome te voegen en in het tweede verzocht de koning hem zich naar Lausanne te begeven. Prins Naif had geantwoord, dat hij „als trouw dienaar van zijne majesteit" naar Lausanne zou reizen. In een vraaggesprek met het blad „Altayar" heeft prins Naif verklaard er zeker van te zijn, de premier Tewfik Pasja alles in het werk stelt tweedracht te zaaien tussen hem, prins Naif, en zijn broer, koning Talal. Prins Naif wist niets van Brits-Ameri kaanse rivaliteit, die volgens sommige kringen aan de Jor daanse crisis ten grondslag zou liggen. Hij had nooit onenigheid gehad met zijn broer en hij be geerde ook niet op de troon te komen, aldus prins Naif in dit interview. Uit gewoonlijk betrouwbare bron te Lausanne is vernomen, dat koningin Zain onder behan deling van een Zwitserse vrou wenarts staat. Zij zou koning Talal niet willen ontmoeten voor zijn toestand is verbeterd. Naar verluidt is zij bereid met de ko- Naar aanleiding van de ontvoe ring in de nacht van 15 op 16 Mei van de heer J. C. A. Bos schieter te Bandoeng wordt uit welingelichte bron vernomen, dat deze geschiedde door 20 meren deels geüniformeerde personen, die in vier jeeps voor zijn woning arriveerden. Deze jeeps waren voorzien van normale registra tienummerborden. Enkele der ontvoerders omsingelden het huis; anderen doofden de buiten- Verlichting'en ook de booglam pen van het naastgelegen geolo gisch museum. De telefoonaan sluiting werd onklaar gemaakt. De heer Bosschieten werd, ge kleed in nachtgewaad, wegge voerd. Alle in het huis aanwezi ge papieren werden meegeno men. Uit het feit, dat de heer Bosschieter onmiddellijk de deur heeft geopend, meent men te mo gen afleiden, dat hij öf bezoek verwachte öf de stem van dege ne, die toegang verlangde, heeft herkend. De commandant der militaire politie staat met deze ontvoering voor een raadsel. Op 5 Juni heeft de Nederland se hoge commissaris een nota ge richt tot het Indonesische minis terie van buitenlandse zaken. In deze nota wordt erop gewezen, dat door de ontvoering van de heer Bosschieter in de gemoede ren der Nederlanders, zowel in Indonesië als in Nederland, gro te ongerustheid is gewekt. Er wordt in deze nota op aange drongen het onderzoek krachtig voort te zetten en al het moge lijke te doen om de heer Bos schieter te bevrijden. ning naar Jordanië terug te keren indien hij er in toestemt zich daar onder geneeskundige behandeling te stellen. Zij zou niet van plan zijn voor onbepaal de tijd in het buitenland te blij ven en naar Jordanië willen terugkeren. De 17-jarige kroonprins van Jordanië, Hoessein is Dinsdag per vliegtuig uit Genève naar Londen vertrokken. Voor het vertrek verklaarde 's prinsen be geleider, dat de prins naar En geland terugkeerde om zijn studie te Harrow voort te zetten. Volgens welingelichte kringen te Amman zal koning Talal van Jordanië nooit meer in staat zijn tot regeren en zal de regent- schapsraad voor hem het bewind blijven voeren tot kroonprins Hoessein over elf maanden 18 jaar wordt en tot koning kan worden uitgeroepen. De ministerraad heeft, naar verluidt, dit besluit genomen, na uit Parijs en Lausanne berichten te hebben ontvangen dat de toe stand van de vorst steeds ernsti ger wordt. Koning Talal lijdt aan schizophrenie. Het ernstige ka rakter van zijn ziekte zou het eerst aan de dag zijn getreden kort na de geboorte van zijn jongste kind, prinses Basmah, 2 jaar geleden. Sindsdien heeft de koning plotselinge uitbarstingen van woede, waarbij hij hevig uit valt tegen zijn medewerkers en beweert, dat men samenzweert om zijn gezag te ondermijnen, al dus paleiskringen. De aanvallen, die afgewisseld worden met lan ge perioden waarin de koning volkomen normaal is, gaan dik wijls vergezeld van neerslachtig heid en uitingen van onverant woordelijkheid. Zo is het verscheiden malen ge beurd, dat de koning zonder ge leide te paard door de hoofdstraat van Amman reed, gevolgd door honderden schreeuwende straat jongens, die poogden het wild stijgerende paard bij te houden. Bij andere gelegenheden sloot de vorst zich urenlang in een kamer van 't paleis op, waarna hij plot seling te voorschijn kwam en de leden van zijn hofhouding er van beschuldigde tegen hem samen te spannen. Een regeringsfunctionaris ver klaarde Dinsdag: „Het gehele volk is bedroefd door de ziekte van de koning, die zeer bemind is. De kwestie zal echter geen invloed hebben op de eenheid van de natie." Volgens officiële regeringskrin gen tast men volkomen in het duister omtrent de bedoelingen van de koning. Hij zal met de hem verschuldigde eerbied wor den ontvangen als hij terugkeert, doch hij zal dan in alle opzichten het leven leiden van een particu lier, die onder medische behan deling is, zo menen genoemde kringen. In Amman zijn geen tekenen van spanning waar te nemen.

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1