SOUVEREINITEIT IN RUIL VOOR NIETS De verkeerde Vrouw „Actio Vincit Omnia DE PAPOEA'S EN DE IJSKAST-POLITIEK' MASSAMOORDENAAR HEYDRICH Tunesië in de Franse nationale vergadering Nota der drie mogendheden een glashelder stuk DE AMERIKAANSE STAALSTAKING ERNSTIG AUTO-ONGELUK IN DE HOOFDSTAD (Arbeid overwint alles) Beschermvrouwe H. M. de Koningin GEEN LEVENSMIDDELEN MEENEMEN. Nieuw-Guinea Beulen sterven ook IN TUNESIE BLIJFT HET ROMMELEN WEK DE GAL IN UW LEVER OP Sowjets moeten thans kleur bekennen Ongeregeldheden in Japan De Gaulle over pact met Duitsland TWEEDE BLAD Zaterdag 7 Juni 1952 7e Jaargang No. 2054 Het meest opvallende van de nieuwe houding der drie mogendheden inzake Duitsland tegenover de Sowjet-regering is, dat ze eerder opbouwend is dan dat ze zich met argumenteren bezig houdt. Men schijnt te hebben afgedaan met de „vruchteloze dis cussie van het verleden" en komt met een practische basis voor onderhandelen die, indien de Sowjet- regering medewerkt, inderdaad kan voeren tot de hereniging van Duitsland en besprekingen over een vredesverdrag. Oorspronkelijke roman door Maartje Zeldenrijk tt tt tt Onrustig, gej aagd VRIJE NIEUWE BASIS De laatste nota gaat ervan uit dat alle vier mogendheden menen wat ze beweren en dat ze inder daad een vredesverdrag met een verenigd onafhankelijk en demo cratisch Duitsland wensen. Wan neer dit hun doel is, moeten de nodige stappen in de juiste volg orde worden genomen en moet het vormen van één regering voor geheel Duitsland aan het sluiten van een vredesverdrag voorafgaan. En voor het vormen van zulk een regering zijn eerst vrije algemene verkiezingen no dig, terwijl voor deze vrije ver kiezingen weer de voorwaarden zowel in Oost. als in West-Duits- land, aanwezig moeten zijn. Daarom moet alles in de juiste volgorde gebeuren. En de eerste stap moet zijn een rapport van een onpartijdige commissie over de bestaande politieke toestan den in Oost. en West-Duitsland. De drie Westerse mogendheden achten nog steeds de bestaande commissie van de Verenigde Na- Voor de eerste maal sedert het begin van het conflict heb ben de onderhandelaars blijk gegeven van werkelijkheidszin, aldus heeft John Steelman, Trumans assistent die de be sprekingen over het geschil in de staalindustrie volgt, ver klaard. Van weerszijden zijn er con cessies gedaan. Vertegenwoordigers van de „Detroit Steel-Corp.", die 4500 arbeiders in dienst heeft, heb ben overeenstemming bereikt met de vakbond. Deze heeft de arbeiders verzocht onmiddel lijk het werk te hervatten. In het centrum van de Ja panse cementindustrie te Oebe is het tot een botsing gekomen tussen 300 politiemannen en 200 Koreanen na de inwijdings- pechtigheden van een Koreaan se jongemannen vereniging. De Koreanen wierpen flessen naar de politie, die gebruik maakte van traangas. Volgens berichten zijn honderden personen ge wond en 47 Koreanen aange houden. ties hiertoe het meest aangewe zen, maar zijn bereid een redelijk tegenvoorstel te aanvaarden. GEEN NIEUW POTSDAM. Wanneer dit begin er eenmaal is, kan men verder de overige punten afwerken. Daarbij is nog wel één zeer lastige kwestie, n.l. de positie van de nieuwe Duitse regering gedurende de periode tussen haar vorming en het afsluiten van het vredesver drag. Het is natuurlijk uitgesloten weer tot het stelsel van Potsdam terug te keren. Dit zou een vol komen miskenning van de wer kelijke situatie betekenen. Aan de andere kant zijn er zowel ju ridische- als parctische redenen, waarom men de nieuwe Duitse regering geen absolute zelfstan digheid kan verlenen, zolang geen vredesverdrag tot stand is gekomen. Daarom moet men een manier bedenken, waarbij zij regerings bevoegdheid én de nodige vrijheid van handelen heeft, hoewel zij nog geen absolute zelfstandigheid bezit. En dit doel zou nu volgens de nota bereikt kunnen worden door „verzekeringen" van de vier mogendheden. We hebben hier dus een prac- tisch voorstel om het onderhan delen met de nieuwe Duitse rege ring mogelijk te maken en zolang men hierover niet tot overeen stemming is gekomen, heeft het weinig zin over de'eigenlijke in houd van het vredesverdrag te gaan discussiëren. Maar hier maakt de nota een uitzondering op één zo belangrijk punt, dat de drie mogendheden het absoluut noodzakelijk achten eerst dit punt op te lossen, daar het anders naderhand wel eens het struikelblok bij de onderhan delingen zou kunnen blijken te zijn. Dit punt is het voorstel van de Russische nota van 10 Maart, dat het vredesverdrag beperken de bepalingen zou moeten bevat ten voor het recht van Duitsland deel te hebben aan Europese ver dragen. DUIDELIJKE UITSPRAAK Het Russische voorstel zou in feite de Sowjets het recht geven Duitsland elke verbintenis te ver. bieden, die haar goedkeuring niet kan wegdragen. Dit zou een be perking van de vrijheid van een souvereine staat betekenen, die in de geschiedenis nog niet is voorgekomen en de Westerse mo gendheden doen er zeker verstan dig aan de Sowj et-Unie^ onmid dellijk te verstaan te geven, dat ze met deze beperking niet ac- coord gaan. Indien de Sowjet-Unie dit als een sine qua non beschouwt, is men weer op een dood punt aan geland. In het andere geval zou het voorstel van de drie mogend heden tot dusver ongekende perspectieven openen voor het bereiken van een Duitse eenheid en het sluiten van een vredes verdrag. Wanneer het verlangen van de machthebbers in Rusland naar 'n Duitse eenheid en vrede met Duitsland eerlijk gemeend is en niet slechts een zet op het poli tieke schaakbord, zullen zij deze algemene richtlijnen aanvaarden of zelf met een nauw omschreven en uitvoerbaar plan voor de dag komen. Wanneer zij geen van beide doen, blijft ons slechts één con clusie over! W. N. EWER. Vrijdagmorgen om kwart voor vier is op de kruising Linnaeus. straat-Wijttenbachstraat te Amsterdam een volkswagen met een snelheid van ongeveer 80 km tegen de aanhangwagen van een vrachtauto van Van Gend Loos gereden. De 22-jarige bestuurder, die de volkswagen had gehuurd, werd bij de botsing, waarbij de auto geheel onder de aanhang wagen schoof, uit de wagen ge slingerd. Zijn toestand is zorg wekkend. De passagiere, de 23- jarige mej. J. G. van B. uit Am sterdam kreeg een rechterdij- beenfractuur en enige snijwon- den. Volgens de politie heeft de bestuurder van de personen auto geen voorrang verleend aan de van rechts komende vrachtauto. De volkswagen werd zwaar beschadigd. Een tragische bijzonderheid is, dat op dit kruispunt binnen en kele dagen verkeerslichten in werking zullen worden gesteld. Bij wijze van proef zal dan des nachts vai\ 24.00 tot 07.30 uur het gele licht als flikkerlicht blijven branden ter aanduiding van dit gevaarlijke kruispunt. 10) Nadruk verboden. „Maar hij dan," zei Betsy, en ze wees met haar kleine rose vin gertje naar een dreumes in de voorste bank, die ook al zo'n on miskenbaar verdriet had: hij huilt wel." „Dan is het geen echte jon gen," besliste Ida kort en bondig. En daarmee was het pleit be slecht. Betsy droogde haar tra nen met de mooie zakdoek met oranjerand van Ida. En dit was de eerste kennismaking tussen de beide meisjes. Na afloop der schooltijd werd Betsy door haar moeder, een ste vige arbeidersvrouw, van school gehaald, en Ida en Jan liepen met haar mee, volkomen het oudere gezag van Jans broers en zusters negerend. Betsy bleek ook op het Oosterpad te wonen, vooraan in een kleine werkmans woning. Toen de kinderen voldoende op liet hart was gedrukt uit te kij ken bij het oversteken van de trambaan en ze de weg wisten, gingen ze voortaan alleen naar school en ook naar huis. De an dere Reisings, die meestal op het „schoolpad" allerlei kwaad en streken uithaalden, waren al lang blij, dat ze van die pottekijker, die misschien thuis alles over briefde, af waren en vonden het stilzwijgend goed, dat Jan met Ida en Betsy liep. De kinderen van Reising waren de schrik van het Oosterpad en voornamelijk de tuinders, wier vruchtbomen aan de kant van de sloot stonden. Als de peren en appels rijp waren, zorgden ze er voor een knecht in de nabijheid hebben, die er voor zorgen te moest, dat de zwaarbeladen tak ken onbeschadigd bleven Zagen de jongens zo'n knecht, dan be gonnen ze uit teleurstelling te schelden en met stenen te gooien tot deze met zijn polsstok over de- sloot sprong en dan maakten ze benen, zo hard ze konden. Een enkele maal, als een knecht dat schelden begon te vervelen, zette hij de jongens wel eens op z'n sokken na, tot hij een der vluch tende belhamels te pakken had en deze kreeg er dan ongenadig van langs. Wee echter, als er onverhoopt geen wacht bij de vruchtbomen stond. Een touw met een steen er aan werd dan met flinke kracht naar de vruchtdragende tak geworpen, zodat de steen er enkele malen omheen slingerde Generaal De Gaulle heeft in een verklaring voor de pers ge zegd, dat Frankrijk het pact met West-Duitsland en het verdrag voor de Europese defensiege meenschap niet kan ratificeren. West-Duitsland, aldus De Gaulle, ontvangt volledige souvereiniteit in ruil voor niets. Het wordt niet eens verplicht zich aan de hui dige grenzen te houden en niets verplicht het zich bij de status van het Saargebied neer te leg gen. De wens om de gebieden in het Oosten terug te krijgen houdt het gevaar in, dat Duits land het Westen in een oorlog betrekt voor zijn eigen doelen. Volgens het verdrag van het Europese leger kan Frankrijk geen contingenten van zijn le ger over zee zenden, zonder toe stemming van Amerika. Dit Europese leger is een vormloze massa onder Amerikaans bevel. Om financiële redenen moet Frankrijk zijn troepen op de Rijn terug trekken, terwijl En geland en Amerika zijn bezet tingstroepen in W.-Duitsland houdt. Frankrijk aanvaardt op deze In Noorwegen is een in zameling gehouden voor de na gelaten betrekkingen van de robben jagers, die omstreeks de Paasdagen in de wateren tussen IJsland en Groenland zijn om gekomen. Er is een bedrag van anderhalf millioen kronen (bij na 800.000 gulden) bijeenge bracht. en de jongens konden de tak leeg schudden. Ondertussen vis ten de anderen de appels en peren met hun stokken uit de sloot en dan ging men een eind je verder de buit opeten. Later vond de tuinder of een der knechts de steen aan het touw als getuige van de roof. Geen wonder, dat de jongens van Rei sing gevreesd en geschuwd wer den door de tuinders, wier grond, waarop vruchtbomen stonden, aan de weg grensde. De kleine Jan en z'n onafschei delijke buurmeisje wisten wel van deze praktijken af. Hadden de grote jongens niet gezegd, dat ze hem een geweldig pak slaag zouden geven, als hij hen aan hun moeder ging verraden? Ja, Jan wist het wel en zweeg wijse lijk. Niet om dat pak slaag. Nee bang was hij niet, zelfs niet voor z'n oudere broers. Had hij niet reeds een der eerste dagen, dat hij naar school ging, de hond van Roos met een stok half dood ge ranseld, omdat het dier op Ida aangevlogen was, zodat het kind over de weg rolde? Ja, de knecht van Roos had zelf gezien, hoe Jan de venijnige keeshond bij de halsband achteruit getrokken had en toen zo op de kop gesla gen, dat het beest half suf en jankende het erf op gevlucht was. Sindsdien blafte de hond als een bezetene, als de twee kin deren voorbij kwamen, doch op een behoorlijke afstand, mis schien meer uit respect voor de dikke stok dan voor de kleine peuters, die nauwelijks groter waren dan het dier. Nee, angst kende Jan in het wijze een protectoraat te zijn zonder protectie. Amerika, aldus de verklaring, zal in een conflct met de Sow jet-Unie niet de atoombom ge bruiken, daar de Sowjet-Unie thans in staat is met hetzelfde wapen te antwoorden en Ame rikaanse steden te vernietigen. De 10 Britse en Amerikaanse divisies, bedoeld voor de defen sie van Europa, hebben volgens De Gaulle nog niet de waarde van een tiende deel van de troe pen, die de Sowjet-Unie in actie kan brengen. In de loop van dit jaar zal de bekende Nederlandse vereniging „A. V. O." (Actio Vincit Omnia) het feit herdenken, dat zij 25 jaar geleden werd opgericht. Het werk dezer vereniging, dat tot uitdrukking komt in de naam „Arbeid overwint alles", heeft in de afgelopen kwart eeuw alom waardering en steun gevonden. Dat H. M. de Koningin bereid is geweest, beschermvrouwe van „A. V. O." te worden, is in dit verband stellig van betekenis. Het is de grote verdienste van de „A. V. O.", dat zij begrip heeft gekweekt voor het feit, dat er ook voor de meest gehandicapte mens nog mogelijkheden zijn om volwaardige arbeid te verrichten en zodoende een inkomen te ver werven. In het bedrijfsleven moest menig vooroordeel worden over wonnen, voordat men daar wilde erkennen, dat minder valide ar beiders onder bepaalde omstan digheden normale prestaties kun. nen leveren. De kansen op werk voor inva liden en minder-validen waren uiterst gering. Als de „A.V.O." zich tot taak heeft gesteld juist deze groep aan arbeid te helpen, dan geschiedde dat in de eerste plaats om hen tot volwaardige leden in onze samenleving te maken. Bovendien heeft de werkende mens geen ondersteuning nodig, zodat ook de steunorganen van overheid en kerk er direct bij ge baat zijn. Wie werkt, en dit geldt spe ciaal voor de minder valide ar beider, neemt met een groter be drag deel aan de consumptie, hetgeen de handeldrijvende mid denstand weer ten goede komt. Uit het bovenstaande moge blijken, hoezeer de ,,A. V. O." de steun verdient van de gehele be volking. In vele plaatsen van ons land treden afdelingen op als registra tiecentrum. In lichtere gevallen kunnen deze afdelingen de moeilijkheden oplossen in samenwerking met het arbeidsbureau en medische en sociale diensten. Gaat het om moeilijker zaken, dan kunnen de Kamer van Koop handel of het departement mee werken, terwijl in de meeste pro vincies een buitendienstambte naar is gestationneerd. Er is voor de „A. V. O." nog ontzaglijk veel te doen, maar al dat werk kost geld, veel geld. De bevolking in al haar geledingen kan deze menslievende zaak steunen door toe te treden als lid en de collecte te doen slagen, die te zijner tijd zal worden gehou den. De Gewestel. Arbeidsbureaux zijn gaarne bereid alle gewenste inlichtingen te verstrekken. Tot dusver meenden velen, die emigreerden, het aan zichzelf en hun gezin verplicht te zijn aller lei levensmiddelen mee te nemen. Van de stichting landverhuizing vernemen wij, dat dit streng ver boden is. Het gevaar is name lijk allerminst denkbeeldig, dat deze met de mond. en klauwzeer- virus zijn besmet. Zo werd uit Canada bericht ontvangen, dat de immigratie autoriteiten aldaar zeer ontstemd zijn over de aanzienlijke hoeveel heden ham, worst en spek, die tussen de bagage van aanko mende emigranten werden aan getroffen. Deze zaken zullen onherroepelijk worden geeonfis- keerd en vernietigd. Dit geldt voor vleeswaren van allerlei aard en voor fruit. Bovendien stelt de emigrant zich bloot aan alle mogelijke onaangenaamheden, o.a. aan het verplicht in quaran taine gaan. Zelfs terugzending naar Nederland is niet uitgeslo ten. Dit geldt ook voor emigranten die naar Australië en Nieuw- Zeeland gaan. De heer N. Jouwe, vertegen woordiger in Nederland van de „Papoea-eenheidsbeweging", heeft aan een aantal journalis ten een uiteenzetting gegeven over de opvattingen van het meer intellectuele gedeelte van de Papoease bevolking van N.- Guinea met betrekking tot de huidige stand van zaken in de ontwikkeling van het land in po litiek en economisch opzicht. De Papoea's, zeide hij, staan tegen- Onwillekeurig zal men bij het lezen van deze aanhef denken aan de meesterlijke film van de bekende acteur Fritz Lang, welke dezelfde titel droeg. Zij was ge baseerd op het leven van de of ficiële massa-moordenaar der nazi's, Reinhard Heydrich. 4 Juni was het tien jaar geleden, dat deze onmenselijke S.S.-Ober- gruppenführer ten- gevolge van een op hem gepleegde aanslag overleed. Heydrich was door Hitier aan gesteld als plaatsvervanger van de rijksprotector in de bezette gebieden Bohemen en Moravië. Wat de term protector (bescher mer) in de toenmalige Duitse geheel niet. Had hij niet de schele Geert Evers op z'n gezicht ge slagen, zodat hij dagenlang met een gezwollen neus en een blauw oog rond liep? Alleen, omdat schele Geert Ida aan haar vlech ten had getrokken. En Geert was zeker vier jaar ouder dan Jan. Zodoende kreeg men op school en langs de weg ontzag voor de hummel, die als een hond de twee vriendinnetjes beschermde. En aan de andere kant schuwde men hem, want hij was immers ook een Reising? Jan trok zich van dit alles ech ter niets aan. Dat hij niet met de andere jongens mocht mee spelen, deerde hem al evenmin. Hij bemoeide zich ook niet met hen. 's Morgens vóór negen uur stond hij, met de handen in de zak, op één klomp, tegen de schoolmuur aan en keek naar z'n buurmeisje en haar vriendin netje, die meestal aan het touw tje springen waren of mee in een lange rij gearmd het Singel tje op en neer liep. Wee degene, die het tweetal durfde plagen! En Jan ging niet vóór de meisjes naar binnen. Op de binnenplaats, met het speelkwartier, was het net een der. Onverschillig, welk spelle tje er werd gespeeld: die boom wordt hoe langer hoe dikker, of overlopertje, of ongelukskrijger tjeJan stond of bij de pomp of tegen de oude lindeboom en keek zwijgend naar z'n twee „kinderen", zoals de andere schooljongens het spottend zei den. Doch daar trok Jan zich niets van aan. (Wordt vervolgd.) terminologie betekende, hebben de Tsjechen ondervonden. In zijn functie van chef van de Sicher- heitsdienst oefende hij een waar schrikbewind uit in het bezette gebied: Massadeportaties naar de Heimat, dwangarbeid binnen eigen gebied, executies en folte ringen waren aan de orde van de dag. De nieuwe (h)orde had haar intrede gedaan, zij bracht de „Kultur", de „Kraft durch Freu- de" enzij bracht moord, doodslag, verraad, hongersnood, deportatie en ellende. Als een spookbeeld zweefde boven dit alles de perverse geest van Rein hard Heydrich. Op 12 Mei 1942 bracht hij een bezoek aan Den Haag, een evene ment vol hakkengeklak en (ge stolen) Franse champagne. Aan de feestdis lallend, zal hij wel niet vermoed hebben, dat dit di ner zijn galgenmaal betekende. Nauwelijks van de kater beko men, vertrok hij weer naar zijn jachtgebied, waar de rollen dank zij ingrijpen van de Tsjechische partisanen radicaal werden om gedraaid. Op de 27e Mei was een grote jacht op de onbarmhartige mensen jager georganiseerd, re sulterend in een aanslag, aan welker gevolgen Heydrich de 4e Juni overleed. Dat was het ogenblik, waarop Himmlers afschuwelijke woor den: ..Als het nodig blijkt, zal ik duizenden Tsjechen doodschieten en als dat niet helpt, zal het ge hele Tsjechische volk worden uitgeroeid" van kracht werden. Terwijl in Nederland de razzia's talloze mannen naar de Göring- werke dedert stromen, werden als represaille voor „Heydrich de Hond" 1500 Tsjechen vermoord, 5000 Tsjechen geïnterneerd in de beruchte kampen, de dorpen Li dice en Lezaky met de grond ge lijk gemaakt Op de plaats van het voorma lige Lidice herinnert een eenvou dig met prikkeldraad omwoeld kruis aan het feit, hoe in het jaar 1942 na practisch twee eeuwen beschaving bijna zevenduizend mensen het slachtoffer moesten worden om hun land van één duivel te verlossen- Mqahardt't Zenuwtabletten itcfken en kalmeren Uw zenuwen. over het Nederlandse bestuur nog eyen loyaal als ze altijd ge daan hebben. Meer en meer dringt echter het besef door, dat er een eind moet komen aan de „ijskasf'-politiek: het onopgelost laten van het geschilpunt tussen Indonesië en Nederland over de toekomstige politieke status. Deze vormt een steeds meer als noodlottig aangevoelde rem voor de economische ontwikkeling van dit land, dat vele mogelijk heden in zich bergt. De heer Jouwe sprak de hoop uit, dat na de verkiezingen in Nederland door de nieuwe rege ring een standpunt zal worden ingenomen, dat aan de politieke onzekerheid een eind zal maken. Met name moet ook de twee slachtige indruk worden wegge nomen, die in het buitenland wordt gemaakt, doordat daar soms van Nederlandse zijde standpunten ten opzichte van Nieuw-Guinea worden verkon digd, die op het stuk van de poli tieke status met elkander in strijd zijn. Een dergelijke twee dracht maakt het niet alleen moeilijk voor 't buitenland, doch ook voor de Papoease bevolking, die langzamerhand niet meer weet, waaraan zij zich moet hou den. Hoe kan, aldus de heer Jouwe, dat volk in zijn trouw aan Nederland sterk staan, als deze trouw door Nederland wordt be schaamd. Nederland verschaffe ons de nodige politieke achter grond, zonder welke de economi sche ontwikkeling van Nieuw- Guinea niet mogelijk is, daar anders kapitaals-investeringen van betekenis achterwege zullen blijven. Eerst dan zal ook de aan voer van de noodzakelijke ar beidskrachten een uiterst be langrijke kwestie voor Nieuw- Guinea met de nodige voort varendheid worden aangepakt, zo besloot de heer Jouwe. Donderdagavond is in Tunesië bij een voormalige Italiaanse school een bom ontploft. Er vielen geen slachtoffers en rle schade was gering. In Sousse zijn 2 studenten veroordeeld tot gevangenisstraf" fen van resp. 2 maanden en een maand en een boete van 12.000 franc wegens deelneming aan een verboden betoging. Voorts zijn in Sousse 2 man nen gearresteerd, beschuldigd van handel in explosieven en onwettig wapenbezit. In Kairoean zijn 8 Tunesiërs gearresteerd, verdacht van aan stichten tot een betoging, waar. bij de politie met stenen werd bekogeld. Een negende man werd gearresteerd wegens het 'gooien van een handgranaat naar een politiebureau en we gens brandstichting. van gevangen nationalisten. Alle „misdadigers en terroris ten" moesten evenwel streng worden vervolgd. Ook de gematigde conserva tief Chevallier gispte de Ameri. kaanse politiek in Noord-Afrika. De Arabische liga was slechts een propaganda-instrument, door de Engelsen in het leven geroepen. De gematigde conservatief, generaal Auméran, heeft Don derdag in de Franse nationale vergadering de houding der V. S. tegenover de Franse politiek in Tunesië gehekeld. De Ameri kaanse politiek had de tegen standers van Frankrijk in Tune sië aangemoedigd, aldus de ge neraal. De Gaullistische woordvoer der Fouchet voorspelde, dat in dien de dag zou komen, dat Frankrijk zou moeten kiezen tussen de V. N. en N.-Afrika, het „zijn eigen kinderen" zou kiezen. De socialist Verdier, die on langs een bezoek heeft gebracht aan Tunesië beschuldigde de Franse regering er van een „op. lossing door geweld" te willen bereiken. Hij zeide, dat de regering dezelfde houding dien de aan te nemen als de Engelse Labourregering indertijd had - Op het p,oefterrein in de aan op onderhandelingen met Amerikaanse staat Nevada is de Neo-Destoer en op vrijlating weer een atoombom ontploft. U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag: moet uw lever een liter gal in uw ingewanden doen stromen, andera verteert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen Een plantaardig zacht middel, onover- om *-e doen stromen Eist Carter's Leverpilletjes.

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 5