Eisenhower de wereldsituatie over Het Zuid-Koreaanse Parlement Rede van Minister Acheson De toestand in Berlijn Verklaring van de West-Duitse regering De koningin ontvangt Mossadeq Sterfgevallen door mond- en klauwzeer Diergaarde „Blijdorp" trok duizenden bezoekers REDE VAN MINISTER VAN DEN BRINK TE TORONTO HET KRIJGSGEVANGEN KAMP OP KOJE Exportkansen voor vroege aardappelen C.G.T. ROEPT OP TOT STAKING Verhoging Belgische steenkoolprijzen Kinderverlamming in Aken Oorlog niet waarschijnlijk De ontwapeningscommissie der Ver. Naties WEERSVERWACHTING HOOGWATER. ZON- en MAAN STANDEN. Opnieuw staalsiaking in de Ver. Staten Uitvoerverbod van staal *2 verwacht Geen geheime overeenkomsten met West-Duitsland" De regenverzekering te Scheveningen Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat55—-57 Terneuzen Telefoon 2510 Nd 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. ZEEUW Verschijnt dagelijks WOENSDAG 4 JUNI 1952. 7e Jaargang No. 2051. Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. ii" Generaal Eisenhower heeft op een persconferentie in het Penta gon te Washington verklaard, dat Amerika moet toezien, dat het geen hulpbronnen of vrienden el ders verliest. Hij zeide o.m., dat Korea en Indo-China even be langrijk zijn als enig ander ge bied in de wereld. Eisenhower waarschuwde te gen „het gevaar van chantage, opstandige activiteit en diefstal van vrije landen door de commu nisten, zoals dit het geval was met Tsjecho-Slowakije". Indien Europa in communisti sche handen zou vallen, zou Ame- ka in een uiterst ongunstige po sitie geraken. Indien de Belgische Congo bijv. voor het Westen ver loren zou gaan, „zou ik niet we- Koningin Juliana zal heden middag om 5 uur op het paleis Lange Voorhout te Den Haag de Iraanse premier Dr Moh. Mossa deq ontvangen. ten wat wij moesten beginnen", zo vervolgde hij, doelend op de uranium mijnen. Op een desbe treffende vraag zeide hij, dat hij steeds de klemtoon had gelegd op het belang van de luchtmacht bij een mogelijke wereldoorlog. „Ik zou echter willen weten, wat de genen mij kunnen zeggen, die menen de infanterie uit te kun nen schakelen". A.F.P. tekent hierbij aan, dat Eisenhower deze opmerking maakte naar aanleiding van de onlangs door Taft afgelegde ver klaring. Eisenhower zeide een door de Sowjet-Unie uitgelokte oorlog niet waarschijnlijk te achten. „Een door een der satellieten ge provoceerde oorlog een ont ploffing van een kruitvat is echter steeds mogelijk". Op een vraag over de rol van Joego-Slavië en Spanje wenste de generaal niet in te gaan, „daar hij als militair geen verklaring wenste af te leggen, waarbij de leidende politici zich niet konden neerleggen". Hij antwoordde op een vraag van een journalist, dat het begin nen van een oorlog door ieder land, de Sowjet-Unie inbegrepen, dwaasheid was. Zelf, zo vervolg de Eisenhower, had hij gestreefd naar het vrijmaken van de lucht macht van het leger, hetgeen ge schied was. Het congres had ech ter de fondsen beknot, zodat een uitbreiding van de luchtmacht- groepen niet mogelijk was ge weest. De militaire kracht van het Westen was dan wel niet in die mate tot ontwikkeling gekomen als oorspronkelijk bedoeld, doch de vooruitgang was „bevredi gend" te noemen en er was een „enorme vooruitgang". Het Wes ten kan er thans op vertrouwen, dat het zichzelf kan verdedigen en de volken van West-Europa weten nu, dat zij niet slechts pionnen zijn, die een gruwelijk lot wacht". Eisenhower sprak zich met kracht uit tegen een Amerikaans isolationisme. Enkele ogenblik ken na de persconferentie over handigde de generaal (officieel) zijn ontslagbrieven als militair. De minister van Defensie, Lo- vett, wenste hem met hartelijke woorden vaarwel en noemde zijn diensten in en na de tweede we reldoorlog „zonder precedent in de moderne wereld". De Sowjet-afgevaardigden in de ontwapeningscommissie der V.N., Jacob Malik, heeft de com missie Dinsdag medegedeeld, dat de Sowjet-Unie het Westelijke voorstel voor een beperking van de strijdkrachten, met name van die der vijf grote mogendheden, niet kan steunen, indien de rege ring van Peking geen deel zou hebben aan het plan. Gladwyn Jebb, de Britse afge vaardigde, had eerder namens de Westelijke mogendheden ver klaard, dat de kwestie van het re giem in China later zou kunnen worden geregeld, daar sommige regeringen de huidige Chinese re gering in Peking niet erkennen. Het aantal sterfgevallen ten gevolge van het mond- en klauwzeer bedroeg in de week van 18 tot 25 Mei 1952: 4 Runderen, 4 kalveren, 27 biggen. Met de Pinksterdagen hebben ruim 15.000 personen een be zoek gebracht aan de diergaarde „Blijdorp" te Rotterdam. Tijdens een lunch, die door de Canadese regering werd aange boden in verband met de inter nationale jaarbeurs, heeft de Nederlandse minister van econo mische zaken, prof. dr. J. R. M. van den Brink, die deze jaarbeurs heeft geopend, een rede gehou den. Hij zeide daarin, dat de economische en politieke inte gratie van Europa het enige mid del was, om een herleving van de vijandigheid tussen Frankrijk en Duitsland te voorkomen. De minister verklaarde, dat Engeland een grote verantwoor delijkheid draagt ten opzichte van de bevordering van de inte gratie en dat een al te duidelijke aarzeling van dat land tot gevolg zou hebben, dat de andere Euro pese landen een weifelde houding zouden gaan aannemen. Om de economie van de Euro pese componenten van de weste lijke wereld op realistische en blijvende wijze te versterken, zal het noodzakelijk zijn, dat de Nieu we Wereld Europese goederen koopt en diensten laat verlenen, opdat Europa dollars krijgt voor de aankoop van grondstoffen en andere goederen, die het uit de Nieuwe Wereld moet ontvangen. Het is niet mogelijk en evenmin gewenst, dat verdere pogingen worden gedaan om Europa op de been te brengen door het verle nen van dollarhulp, zoals in het verleden geschiedde, zo zeide de minister. Deze zag geen reden voor pessimisme in hetgeen tot dusver tot stand was gebracht in de richting van Europese inte gratie, tenzij men niet-realistische verwachtingen zou hebben. „Zo lang Europa niet tot een of ande- re vorm van werkelijk blijvende integratie heeft besloten, bestaat het gevaar, dat het reeds gewon nen terrein verloren gaat, moge lijk voor lange tijd. Instelling van de Europese gemeenschap voor kolen en staal is een veelbete kenend voorbeeld van integratie in de waren zin", aldus de minis ter. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdagoch tend tot Woensdagavond. Vrij zonnig. Licht tot half bewolkt, droog weer. Zwakke tot matige wind uit Westelijke richtingen. Iets ho gere middagtemperaturen. DONDERDAG 5 JUNI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 11.25 (140 0.50 n.m. 11.42 12.17 12.57 1.07 ZON MAAN op onder op onder Juni. 4 4.23 20.53 16.44 1.55 5 4.23 20.54 18.08 2.10 6 4.22 20.55 19.35 2.30 7 4.22 20.56 20.59 3.— 8 4.21 20.57 22.09 3.44 De aanhangers van de (Zuid- koreaanse president Syngman Rhee hebben verklaard dat zij niet meer aan vergaderingen van het parlement zullen deel nemen. De nationale vergadering wordt door dit besluit zo goed als machteloos. Zij zal nu ook geen president kunnen kiezen. Deze maand moesten presi dentsverkiezingen worden ge houden. Zoals bekend, wenst Rhee, dat het volk een president kiest. Volgens de grondwet wordt deze echter door de na tionale vergadering gekozen. Politieke waarnemers te Poe- san hebben Dinsdag verklaard, dat door de boycot van de aan hangers van president Syngman Rhee de Zuidkoreaanse nationa le vergadering het vereiste quo rum van 92 leden niet zal berei ken, daar behalve de 12 oppositie leden, die de vorige week werden gearresteerd, 48 anderen zich schuil houden. Voor de verkiezing van een president zijn 122 leden vereist. Behalve de aanhangers van Rhee namen ongeveer 69 leden deel fT" De staalfabrieken in de Ver enigde Staten liggen weer stil. De 650.000 stakende arbeiders wachten nader orders van hun vakverenigingsleiders of nieuwe maatregelen van president Tru man af. De arbeiders, die hoger loon eisen, legden Maandag onmid dellijk het werk neer, nadat het hooggerechtshof Trumans opvor dering van de industrie onwettig had verklaard. De directies hebben Maandag avond te kennen gegeven, dat zij onverwijld de onderhandelingen met de vakvereniging willen her vatten „om te trachten een bil lijke regeling te bereiken". President Truman, die de fa brieken op 8 April opvorderde om een staking af te wenden, kan enerzijds de volgende stap pen doen om het werk hervat te krijgen: hij kan gebruik maken van de wet-Taft-Hartley, op grond waarvan de arbeiders nog 80 dagen zouden moeten wer ken, terwijl een commissie een onderzoek naar 't arbeidsgeschil instelt. Hij kan voorts het con gres verzoeken wettelijke maat regelen goed te keuren betref fende de regeling van arbeids geschillen in belangrijke in dustrieën in tijd van nood. Verwacht wordt, dat de staal- staking de eerste weken weinig invloed op andere industrieën zal hebben. De nationale productie- raad heeft het afleveren van staal uit de pakhuizen aan de producenten van verbruiksgoede- ren verboden. In ambtelijke kringen houdt men rekening met de mogelijkheid, dat binnen kort weer een verbod op de uit voer van staal zal worden inge steld. aan de jongste bijeenkomsten van het parlement. Het Witte Huis heeft Dinsdag medegedeeld, dat president Tru man bezorgd is over de binnen landse toestand in Zuid-Korea. Joseph Short, perssecretaris van het Witte Huis, verklaarde, dat de Amerikaanse ambassa deur in Korea, John Muccio, Maandag naar zijn post is terug gekeerd, een onderhoud met hem had gehad. Truman gaf Muccio instructies „met betrekking tot de houding van zijn regering". Hij wilde zich niet verder over deze instructies uitlaten. BRIEF VAN SYNGMAN RHEE. De president van Z.-Korea, Syngman Rhee, heeft in een brief aan de commissie der V. N. voor eenmaking en herstel van Korea verklaard, dat de ge arresteerde leden van de na tionale vergadering in 't open baar terecht zullen staan op beschuldiging van samenzwe ring. De brief was een antwoord op een protest der V. N., dat de president een opdracht van de nationale vergadering om de staat van beleg op te heffen naast zich had neergelegd. Twaalf leden van de nationale vergadering zijn de vorige week tijdens de staat van beleg ge arresteerd. Rhee heeft verklaard dat sommige leden van commu nisten geld hadden aangenomen voor een poging de regering om ver te werpen. In zijn brief ontkent Rhee, dat hij een staatsgreep poogt uit te voeren. „De werkelijke strijd wordt gevoerd tussen het gehele volk, dat direct een pre sident wil kiezen en een groep leden van de nationale vergade ring, die besloten is zelf een president te kiezen", aldus Rhee. Generaal Mark Clarck, opper bevelhebber der Verbonden tioepen en generaal Van Fleet, bevelhebber van het Ameri kaanse 8ste leger, hebben gedu rende ongeveer 40 minuten een onderhoud met Rhee gehad. Op het eiland Koje is Maan dag een gevangene om het leven gekomen en 1 gewond, doordat onbedoeld een machinegeweer afging. De gevangenen hebben het lijk van de doodgeschoten ge vangene in de hut verborgen. Zij weigeren de gewonde over te geven voor geneeskundige be handeling. Generaal Boatner, comman dant van het krijgsgevangen kamp, heeft zich bereid ver klaard een onderhoud te hebben met woordvoerders van de drie afdelingen van het kamp, die als de opstandigste worden be schouwd. Hij heeft daartoe ver zoeken uit de afdelingen ont vangen. Volgens een woordvoerder heeft generaal Boatner zijn be zorgdheid geuit over het aantal De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dean Ache son, heeft op een vergadering achter gesloten deuren van de beide congrescommissies voor buitenlandse betrekkingen ver klaard, dat Amerika geen ge heime verplichtingen ten aanzien van West-Duitsland op zich ge nomen noch geheime garanties gegeven heeft. De voorzitter van de senaats commissie voor buitenlandse be trekkingen, Tom Connally, zeide het van belang te achten, dat de conventie van Bonn en het her ziene protocol van het Atlanti sche verdrag, volgens hetwelk een officiële verbinding tot stand zal komen tussen de pactlanden en de zes landen van de Euro pese defensie zo spoedig mogelijk van kracht zouden worden. Zulks zou de positie van kanselier Adenauer in West-Duitsland ver sterken. ongelukken met vuurwapens waarbij gevangenen worden ge troffen. In afdeling 98 hebben Noord koreaanse gevangenen een vlag gestok met zwart papier om wikkeld en papieren kransen gelegd op een nagemaakte dood kist. Generaal Boatner heeft inmid dels met 3 afgevaardigden van afdeling 96 op zijn kantoor ge sproken. Over de onderwerpen van bespreking is niets meege deeld. Hij zal later op de dag vertegenwoordigers van de af delingen 85 en 92 ontvangen. Aan de Noordhollandse veilin gen wordt dagelijks een belang rijk quantum vroege aardappe len aangevoerd. Er bestaat reeds een goede vraag naar het pro duct. Het is waarschijnlijk dat spoedig kan worden geëxpor teerd. De tuinders hebben in ver band hiermee een oproep gekre gen om zo spoedig mogelijk met de sortering 28-35 mm en daar boven te beginnen, opdat de ex porteurs deze kunnen kopen. Vóór de aardappelen de grens overgaan, zullen ze 8 tot 12 da gen in quarantaine worden ge zet, opdat er een gezond product verhandeld kan worden. De ophoudprijs is vastgesteld op 12,per 100 kg. Het door de communisten be heerste algemene vakverbond (C.G.T.) in Frankrijk heeft de spoorwegarbeiders in het gehele land opgeroepen vandaag in sta king te gaan. Een duur voor de staking is niet genoemd. De C.G.T. had al eerder een be roep op zijn leden in Parijs en omgeving gedaan om het werk neer te leggen als protest tegen de maatregelen van de regering tegen de communistische partij en om de eis tot loonsverhoging kracht bij te zetten. Aan de arbeiders in de staalin dustrie in Oost-Frankrijk is even eens verzocht in staking te gaan. Ook hier is geen duur bepaald. De niet-communistische vak verenigingen de socialistische „Force Ouvrière" en het christe lijk vakverbond hebben op nieuw haar leden opgeroepen zich te onthouden van medewerking aan stakingen, welke door de communisten op touw worden gezet. „De communistische leiders van de C.G.T. steunen door hun pogingen om een voortdurende agitatie te veroorzaken de sociale reactie en offeren hierbij de wer kelijke belangen van de arbei dersklasse op", aldus het christe lijk vakverbond. De regering heeft Dinsdag te Minister Acheson, zo vervolgde Conally, had tevens verklaard, dat Amerika de Europese defen siegemeenschap van vitaal be lang acht voor de gehele weste lijke defensiestructuur. Amerika had geen overeenkomst met Frankrijk, volgens welke Frank rijk gesteund zou worden bij zijn moeilijkheden in Noord-Afrika. Amerika had echter een recht streeks belang in Noord-Afrika met het oog op zijn bases aldaar. Mocht de Amerikaanse positie daar in gevaar komen, dan zou den de Verenigde Staten zich ge noodzaakt zien handelend op te treden. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dean Ache son, heeft voor radio en televisie een toespraak gehouden over zijn recente missie naar Europa. Bij zijn bezoek aan Europa, zo zeide de minister, had men over eenstemming bereikt over het beëindigen van de bezetting van West-Duitsland, de vorming van een Europees leger en de uit breiding van de garanties van het Atlantische pact tot alle lan den van het Westeuropese leger. Deze verdragen behelsden geen geheime clausules. Zij vormden slechts een alliantie voor de vrede. Ondanks dit heeft de Sowjet- unie langs de zonegrens en in Berlijn een reeks „intimidatie daden" begaan. „Wij zullen hier aan het hoofd bieden en ook alle gebeurtenissen, die in de toe komst zouden kunnen voorvallen en wel met rustige beslotenheid en vastberadenheid". De Sowjet- unie, zo vervolgde hij, zal haar doel niet bereiken en de vorming van een Europese defesensiege- meenschap vertragen of in een andere richting drijven. De verdragen dienen echter met spoed geratificeerd te wor den en gesteund worden door de volken van alle betrokken lan den. Zulks geldt vooral voor Amerika. Wij weten, dat de ver sterking van de vrije landen es sentieel is voor onze veiligheid zowel als voor de hunne en dat onze hulp hiervoor nodig is. In het jaar 1952 moet onze nationale veiligheid evenals in alle andere jaren gesteld worden boven persoonlijke belangen en partijbelangen. Hetgeen in Bonn bereikt is, is van historisch be lang, niet alleen voor Europa doch voor de gehele wereld. Het voorbereidende werk is thans volbracht. Thans is de tijd geko men voor bevestiging van het bereikte en voor daden. „Een nieuw Duitsland is geboren, een nieuw Europa en een nieuwe pe riode in de geschiedenis". Lan den, die nog enkele jaren geleden in wanhopige strijd gewikkeld waren hadden thans samenge werkt om de oorzaken van oude conflicten uit de weg te ruimen. Het was treffend te zien, dat Duitsland en Frankrijk in Bonn en Parijs tot vrije overeenstem ming waren gekomen betreffende zaken van de toekomst. Dinsdagmorgen vroeg hebben Britse soldaten 'n prikkeldraad versperring gelegd om het in de Britse sector van W.-Berlijn ge legen gebouw van de onder Sowj et-beheer staande Oost- berlijnse radio-omroep. De in het gebouw aanwezige personen mogen het wel verla ten, doch niemand wordt door de Britse wachtposten tot het gebouw toegelaten. Het gebouw wordt niet ge bruikt voor directe uitzendin gen. Wel worden in de studio's programma's op platen opgeno men en voorts is een deel van de administratie van de radio r. 1 I ae aumimsuaue van ue lauiu- Parijs 30.000 man van de politie omroep in gebouw gevestigd on mnhio o hri rrono nn o hoon A en mobiele brigade op de been gebracht om eventuele ongere geldheden het hoofd te kunnen bieden. Ook worden troepen ge reed gehouden om ingeval van staking de busdiensten te laten functionneren. Premier Pinay zeide in een verklaring, dat alle employé's in overheidsdienst, die aan de staking deelnemen, zul len worden geschorst en gestraft. De Westduitse regering heeft Zaterdag in haar officiële bulle tin verklaard, dat het nodig is, dat de Westerse mogendheden de notawisseling met de Sowjet- Unie voortzetten „om de Russi sche bedoelingen te peilen". Het tijdstip en de inhoud van de jong ste Russische nota over Duits land had het geloof versterkt, dat de Russische regering de nota wisseling wilde gebruiken als „een manoeuvre om de geal lieerd-Duitse onderhandelingen over de conventies van Bonn te verstoren". De Sowjet-Unie was niet werkelijk geïnteresseerd in besprekingen over Duitsland. Dit diende evenwel met zekerheid te worden vastgesteld, aldus het De verhoging der steenkool prijzen in België, welke enige tijd geleden werd aangekondigd, is met ingang van 1 Juni van kracht geworden. In het alge meen komen de nieuwe prijzen overeen met een verhoging van fr. 4 per ton tegenover de oude noteringen. De prijs van huis- houdbrandsteenkool (formaat 10/20) stijgt met fr. 4 tot fr. 8.11 voor de vette en fr. 10/11 voor de halfvette. bulletin van de Westduitse rege ring. De Westduitse regering acht het veelbetekenend, dat de jongste Russische nota „de be slissende kwestie van verkiezin gen in geheel Duitsland" weer niet aanroerde. Een terugkeer tot de status van de geallieerde bestuursraad van 1945 acht de Westduitse regering „onaan vaardbaar" voor het Duitse volk. Slechts wanneer de Sowjet-Unie „concrete antwoorden op concre te vragen" zou hebben gegeven, zou het mogelijk zijn viermogend- hedenbesprekingen te beginnen met kans van slagen. De eerste gast, die in dit sei zoen te Scheveningen een regen- verzekering voor zijn Pinkster- verblijf in het Savoy-hotel af sloot (de heer E. J. van Esso uit Meppel) kreeg op de eerste dag waarop de regenval te Scheve ningen met het oog op deze ver zekeringen werd gemeten, zijn volle pensiongeld terugbetaald. Volgens de opgave van het weerstation te Scheveningen van het K.N.M.I. bedroeg de regenval op de Eerste Pinksterdag 3.9 millimeter. Verleden week zijn reeds ar chieven en uitrusting uit het gebouw naar Oost-Berlijn over gebracht. Brigade-generaal Stephens, commandant van de Britse troe pen in Berlijn is het gebouw binnengegaan. Hij beval een Russische officier, die hij aan trof, 't perceel te verlaten. Deze gaf daaraan geen gehoor en verdween zonder een woord te zeggen in het gebouw. Gewoon lijk bevinden er zich 12 Russi sche soldaten voor bewaking. „Wij geloven", aldus de Britse commandant, „dat onlangs een groot aantal Duitsers naar het gebouw is gezonden om de in druk te wekken dat het volle dig in gebruik is. Zij hebben vermoedelijk voedsel voor een week." De eerste commentator van de Oostberlijnse radio-omroep, Von Schnitzler, heeft verklaard „Wij denken er niet aan het ge bouw te verlaten. Ons werk gaat gewoon door". Op de vraag of er voedsel genoeg was, ant woordde hij: „Desnoods gaan wij op onze duimen zuigen". Dinsdagochtend verzamelde zich personeel van de Oostber lijnse radio-omroep voor het gebouw, samen met honderden Westberlijnse toeschouwers. Een personeelslid zei dat er naar zijn mening 300 mensen in het perceel waren en dat 't perso neel in totaal uit 1700 man be stond. Britse genietroepen hebben later op de ochtend nog meer prikkeldraadversperringen om het omroepgebouw aangebracht. Binnen de versperring patrouil leert militaire politie, voorzien van gasmaskers. In het omroepgebouw bevinden zich twee Russische officieren en naar schatting een 25-tal solda ten, tezamen met enige honder den employé's van de Duitse staf. Meer dan 500 Westberlijnse politiemannen helpen mee bij het patrouilleren of worden ge reed gehouden voor het geval zich ongeregeldheden mochten voordoen. Nabijgelegen spoor wegstations staan onder specia le bewaking, ingeval communis tische demonstranten zouden pogen het omroepgebouw te na deren. Op het middaguur verschenen 2 Russische officieren en een burger voor het gebouw en vroe gen, of zij een Britse hoofdoffi cier konden spreken. Terwijl hun komst werd gemeld, stap ten zij echter weer in hun auto en reden weg onder gejouw van Westberlijnse toeschouwers. Men vermoedt, dat zij af komstig waren van het Russi sche hoofdkwartier te Potsdam. Een officiële woordvoerder, die de Britse maatregelen toe lichtte, verklaarde dat nog niet te zeggen is, hoelang de maat regelen van kracht zullen blij ven. „Het is niet de wens van de Britse autoriteiten om onno dige beperkingen op te leggen aan het verkeer tussen de ver schillende delen van Berlijn", aldus de verklaring. De radio bleef haar uitzendin gen (muziek, nieuws en commen taren) Dinsdag voortzetten. De voornaamste commentator verklaarde tegenover Reuter, dat de uitzendingen minstens veer tien dagen zullen doorgaan, daar de voorraad bandopnamen voor die tijd toereikend is. Sergei Dengin, vertegenwoor diger van de Sowjet-controle- commissie te Berlijn, heeft in West-Berlijn een onderhoud met de Britse commandant, generaal- majoor Coleman, gehad, aldus Westelijke geallieerde kringen. Officieus neemt men aan, dat hij een protest heeft geuit tegen het „beleg" van radio-Berlijn. De status van dit radio-station wordt geregeld in een viermo- gendhedenovereenkomst. Na de bijeenkomst van Dengin en Coleman werd een communi qué uitgegeven, waarin werd ver klaard, dat er „enige vorderin gen" waren gemaakt bij bespre kingen over de Britse blokkade van radio-Berlijn en over Sowjet- russische maatregelen tegen en claves van de Britse sector op Oostduits gebied. Men zal voort gaan met de behandeling van ge noemde kwesties. Het is niet be kend, of er opnieuw een bijeen komst zal worden gehouden. In Aken is een epidemie van kinderverlamming uitgebroken. Vijf personen zijn reeds overle den. 33 Gevallen zijn in 't zie kenhuis opgenomen. De autori teiten hebben de ouders ver zocht de kinderen niet te laten zwemmen of bijeen te komen in groepen, om uitbreiding te voor komen.

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1