SPORTNIEUWS Duitse redder onderscheiden Eric de Noorman ir> ,,Het land der duisternis' Amerikaanse oorlogsinvaliden schonken opvouwbare rolstoel DE GEBEURTENISSEN OP KOJE RECHTSZAKEN Binnenlands Nieuws GEMEENTE TERNEUZEN Steinbach Piano (eiken) Chr. School voor Lager Onderwijs CHR. MULO-SCHOOL De middenstand en de werkloosheids- verzekeringspremie;^ De communistische demonstratie in Frankrijk DE AANSLAG OP HARJ0N0 DRIE JAAR WEGENS MOORD. MÉÉR DAN EEN HALF MILLIOEN GEZINNEN GENIET ELKE WEEK VAN „MARGRIET"!... GEEN WONDER: no. 337 - Axel DANSEN Gemeente Terneuzen E. WITKAM Helpster „DE SCHELDE" HEDENAVOND DANS Consumptieient HOOFD Aangifte van nieuwe Leerlingen LUXE DOZEN POST N.V. Fa P. J. van de Sande GRENULAAN 24-25 - TERNEUZEN Inschrijving van Leerlingen De 39-jarige Frankfortenaar Willibald Hoffmann is gisteren onderscheiden met de orde van verdienste voor zijn reddings werk bij de ramp van het Neder landse vliegtuig „Koningin Ju liana", dat op 22 Maart bij Frankfort verongelukte. Er kwa men toen 45 personen om het leven. De onderscheiding werd na mens de Westduitse president Theodor Heuss uitgereikt door de burgemeester van Frankfort, Walter Kolb- De hoofdvertegenwoordiger voor Duitsland van de K.L.M., H. L. Laponder, heeft Hoffman „een bedrag in contanten" overhan digd. Hij zei: „Al het goud van de wereld zou niet voldoende zijn om U voor uw heldhaftige daad te belonen." Hoffman zei, dat hij het geld zou gebruiken voor het herstel van zijn vrouw, die al jaren aan tuberculose lijdt. Door het werk van Hoffman konden twee inzittenden van het toestel, de Nederlandse stewar dess en een Duitse vrouwelijke passagier, worden gered. Hoffman is transportonderne mer. Twee andere Duitsers, die bij het reddingswerk hebben ge holpen, zijn eveneens door de K.L-M. beloond. 37. Het zweet breekt Orm uit, als h\j de spookachtige voerman eensklaps voor zich ziet opduiken. Heeft de man be merkt dat h;j zijn boeien yerbrak? je Even zwerven Alha- bar's ogen sluw over de gevangenen. Dan begint hij geluidloos te gichelen. „Goede nacht, kindertjes!" krast hij. „Ga rustig slapen. Wees maar niet bang voor boze geesten. Die komen U heus niet plagen. Ze zijn allemaal bang voor Alhabar...'' En„^, proestend van plezier strompelt hij weg. „Hij heeft niets be- merkt!" fluistert Haifa. „Dit kamp deugt nietgromt Orm verongelijkt. „Het touw waarmee ze me vastbonden trekt een kind aan rafels, en nu gedraagt mijn bewaker zich weer als of iemand hem in zijn jonge jaren met een eind hout op zijn boeg getimmerd heeft. Dit is geen omgeving voor een behoorlijk zeeman. Let op mijn woorden. Ik trek er tussen uit. Misschien is de Noorman helemaal niet zo dood als wij den ken en kan ik hem ergens opvis sen We moeten het beste blij- r ven hopen Op datzelfde ogenblik trekt aan de andere zijde van het kamp een lenige gestalte zich bliksemsnel in de struiken terug. Eric is behoed zaam verder in het kamp doorge drongen, in een wanhopige poging om zijn vrienden te redden, doch een schim, in wie hij Scorr her kent duikt niet ver van hem op en doet hem een beschutting zoeken. Terwijl hij zich nog afvraagt, wat de man in de wolvenpels hier zoekt, ziet hij een tweede schaduw nader glijden, en meteen klinkt Scorr's zachte, welvoldane stem: „Wel, Alhabar, mijn o zo verma kelijke! Had ik niet gelijk!?" „Als altoos, heer Scorr! Als al toos!" grinnikt de voerman han den wrijvend. „Die kleine zotskap met zijn grote snor heeft inder daad zijn touwen stukgetrokken en het ziet er naar uit, dat hij gek genoeg is om Uw macht te willen ontvluchten. Hé! Hé! Hé!" „Hier past geen spot, Alhabar!" Het is of een grote kat tevreden spint. „Besef dat dit een drama tisch moment moet zijn voor mijn dwazeehvriend. Ik zag hem zopas reeds zwoegen met zijn boeien. Men dient eerbied te heb ben voor zoveel doorzettingsver mogen. Ik heb me gedragen zoals van een wellievend man verwacht mag worden en gedaan of ik niets bemerkte. Ik vraag van U de zelfdeehhoffelijkheid, zullen wij zeggen!" „Ze zijn allemaal gek!" krast de voerman voldaan. „Wat zijn Uw plannen?" „Als de tijd er rijp voor is, hoop ik mijn dwaze vrienden een aar dige les in „ontvluchten" te geven," mompelt Scorr lachend. En het duivelse plezier dat in die woorden doorklinkt doet Eric de tanden op elkaar bijten als hij een ogenblik later een schim bij de huifkar vandaan ziet sluipen. Hij is te laat gekomen om Orm te waarschuwen. Thans moet hij als machteloos toeschouwer het wrede spel aanzien dat Scorr speelt met de vluchtende roerganger De Nederlandse katholieke middenstandsbond heeft Donder dagavond een spoedvergadering gehouden met de vertegenwoor digers van de aangesloten onder nemersvakbonden naar aanlei ding van de door de regering uit gevaardigde beschikking inzake de premiebetaling van de werk loosheidsverzekering. In deze vergadering werd uiting gegeven aan de ernstige bezorgdheid van het midden standsbedrijfsleven over de ge volgen van deze beschikking. Be sloten werd een beroep te doen op de regering alsnog middelen te beramen, waardoor het be drijfsleven een volledige compen satie zal verkrijgen voor de komende loonsverhoging. De commissie van overleg van de drie middenstandsbonden heeft naar aanleiding van deze beschikking een schrijven gezon den, waarin dit beroep op de re gering wordt gedaan. De middenstandsbonden wijzen er op, dat het bedrijfsleven in de huidige omstandigheden, mede tengevolge van het gevoerde prijs- en fiscale beleid, in ernstige moeilijkheden verkeert. Dit is aangetoond in de onlangs aan minister Albregts aangeboden li quiditeitsrapporten van ambacht en detailhandel. Dit is ook meer dere malen door de regering er kend, met name nog onlangs door minister Lieftinck in de Eerste Kamer, toen hij er op wees, dat het klein- en midden groot bedrijf onevenredig zwaar zijn belast. Door de invoering van de wachtgeld, en werkloosheidswet wordt volgens het schrijven toch reeds een nieuwe zware last op het middenstandsbedrijfsleven gelegd. De structuur van het klein- en middengroot bedrijf brengt mede, dat deze lasten vrij wel onmogelijk kunnen worden doorberekend. De middenstands bonden achten het onbegrijpelijk, dat de ondernemers nu ook nog een belangrijk deel van het werk nemersaandeel in de premie moeten betalen. De loonsverho ging van de werknemers is ge rechtvaardigd in verband met het huidige consumptiepeil. Maar de onvoldoende kostencompensa- tie voor de ondernemers, aldus het schrijven, betekent voor het bedrijfsleven in feite het aantas ten van het ondernemersinko men. Dit geldt a fortiori voor de bedrijfstakken, waarvoor een premie is vastgesteld, welke het gemiddelde te boven gaat. Mr. Daniel J. Murphy, het hoofd van de Care-Benelux-tnis- sie, reikte Donderdag aan de oud sergeant T. Hogewoning te Den Haag tijdens een receptie na diens huwelijk het eerste der pakketten uit, welke in samen werking met de wereldfederatie van oud-strijders aan invalide oorlogsveteranen van elf .landen, waaronder Nederland, zullen worden gezonden. Deze pakket ten, die een waarde vertegen woordigen van 5 tot meer dan 50 dollar, bevatten verschillende hulpmiddelen, welke door de des betreffende landen niet of nog niet beschikbaar worden gesteld. Zij kunnen worden besteld bij alle Care-missies, derhalve ook in Nederland. Vooral van Amerikaanse zijde wordt hiervoor veel geld ter be schikking gesteld en zo mocht de heer Hogewoning, die tengevolge van een oorlogsverwonding aan beide benen i4 verlamd, een op vouwbare metalen rolstoel ont vangen, welke werd aangeboden door de Amerikaanse bond van oorlogsinvaliden en gratis door de K.L.M. was vervoerd. De vertegenwoordiger van de wereldfederatie, Mr. Dr. W. K. J. J. van Ommen Kloeke, vice-voor- zitter van de bond van Neder landse militaire oorlogsslachtof fers, bracht namens de Ameri kaanse oorlogsinvaliden de har telijke gelukwensen aan de heer Hogewoning bij diens huwelijk over. Spreker wees op de vriend schapsbanden, welke thans tus sen de veertien millioen leden van de wereldfederatie worden gesmeed. Mr. Murphy overhandigde ver volgens de rolstoel, daarbij de aandacht vestigend op het mooie werk, dat door tussenkomst van de Care voor de oorlogsinvaliden kan worden verricht. Hij sprak de hoop uit, dat men van vele zijden financiële steun zou geven om het lot van de oorlogsinvali den draaglijker te maken. Amerikaanse senaat zal on derzoek instellen. De republikeinse senator Morris heeft te Washington meegedeeld dat de 3 Amerikaan se generaals, die betrokken zijn geweest bij de incidenten in de krijgsgevangenkampen op helt eiland Koje, getuigenis zullen afleggen voor de Amerikaanse senaat. Het Amerikaanse ministerie van landsverdediging heeft het desbetreffende besluit van de senaat volledig onderschreven. Morris heeft de senaat ver zocht ook zo spoedig mcgelijk te onderzoeken waarom in Zuid- Korea de staat van beleg is af gekondigd. „Het is duidelijk", aldus de senator, „dat de Sow- jet-Unie van deze stand van za ken voordeel trekt voor haar leugen-propaganda". Te Waziers, in Noord-Frank rijk, viel een aantal communis ten, die de vrijlating eisten van een gearresteerde verkoper van communistische kranten, twee politie-agenten aan. Een der aan gevallen agenten trok zijn revol ver en schoot, waardoor een aan valler, een communistisch lid van de gemeenteraad van Wa ziers, in de onderbuik werd ge wond. De gewonde is in een zie kenhuis opgenomen. Dit was het enige incident, waarbij iemand werd gewond, in de „stortvloed van stakingen, de monstraties en protesten", die de Franse communistische partij had aangekondigd te zullen hou den i. v. m. de arrestatie van haar waarnemende secretaris generaal Duclos. In alle andere Franse plaatsen is, met één uitzondering, het in beslag nemen van communisti sche dag- en weekbladen zonder incidenten verlopen. De uitzon dering was Niort, in West-Frank rijk, waar een dertigtal commu nisten op het station vergeefs poogde de politie te verhinderen de bladen in beslag te nemen. In Parijs werden sterke politie- eenheden in gereedheid gehou den. Tot Donderdag middernacht was evenwel nog geen melding gemaakt van incidenten. De te Parijs gearresteerde communistische betogers worden thans ondervraagd. Tot nu toe zijn 140 van hen in staat van be schuldiging gesteld wegens „het in gevaar brengen van de bin nenlandse veiligheid van de Franse staat". De havenwerkers van Rouaan zijn Donderdagochtend zeven uur een 24 uursstaking begonnen, waardoor Donderdag geen sche pen zijn gelost. Het Indonesische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Vrijdag bekendgemaakt, dat mr Susanto Tirtoprodjo (waarnemend hoge commissaris in Nederland) een no ta heeft gezonden aan het Neder landse ministerie van Buitenlandse Zaken naar aanleiding van de aan slag op luitenant-kolonel Harjono. Daarin werd de Nederlandse re gering verzocht het onderzoek naar de daders met kracht ter hand te nemen en alles in het werk te stellen om de veiligheid te waar borgen van alle ambtenaren van het Indonesische hoge commissa riaat in Den Haag, in het bijzonder van degenen met een diplomatieke status, opdat herhaling van een moordaanslag als die, welke op Harjono gepleegd is, wordt voor komen. Na een samenvatting van de ge beurtenissen eindigt de mededeling van het Indonesische ministerie aan de pers met de verklaring, dat indirect is gebleken, dat er ver band bestaat tussen de moordaan slag en Westerling. „Het kan niet anders, of hierdoor wordt het ver zoek van de Indonesische regering aan de Nederlandse om op zijn minst Westerling te arresteren en uit te leveren nog versterkt. De Nederlandse regering heeft ver- zekerij, dat de plegers van de aan slag zullen worden gearresteerd en berecht en dat de diplomatieke vertegenwoordigers van de repu bliek Indonesia in Nederland be schermd zullen worden. Niettemin zijn wij van mening, dat zolang Westerling zich in vrijheid kan be wegen en zolang zijn kameraden kunnen doen wat zij willen, het moeilijk zal zijn de waarborg te ge ven, dat voor de veiligheid van on ze diplomatieke vertegenwoordi gers aldaar gezorgd kan worden", aldus het Indonesische ministerie. Bij navraag op het Indonesische hoge commissariaat te Den Haag bleek, dat de nota op 23 Mei, dus de dag na de aanslag op overste Harjono, werd verzonden. NEDERLANDSE BOTER NAAR WEST-DUITSAND. De Westduitse autoriteiten heb ben een bedrag van 1 millioen mark beschikbaar gesteld voor de invoer van boter uit Nederland. ÉÉN JAAR WEGENS VERDUISTERING VOOR EX-BELASTINGAMBTENAAR. Het Amsterdamse gerechtshof heeft de 40-jarige J. T. van den D„ die van Februari 1949 tot Februari 1950 als tijdelijk schrij ver op arbeidscontract in dienst is geweest bij het ontvangkan toor der invoerrechten en accijn zen te Amsterdam, conform de eis wegens verduistering van een bedrag van 344,— veroordeeld tot 1 paar gevangenisstraf met aftrek, terwijl het hof de onmid dellijke gevangenneming van verdachte beval. Van den D. was echter niet in de zaal aanwezig, zodat het bevel voorlopig niet kon worden uitgevoerd. Hij was ervan beschuldigd een kennis aan een geldige motorrij- tuigenbelastingkaart te hebben geholpen tegen betaling van een bedrag van 344. O'p 11 September 1951 was de verdachte door de rechtbank ver oordeeld tot acht maanden ge vangenisstraf. De rechtbank te 's-Hertogen- bosch heeft de 31-jraige chauf feur uit Gemert Th. M. wegens moord op zijn pasgeboren kind veroordeeld tot een gevangenis straf van drie jaar met aftrek. De officier had een gevange nisstraf van zes jaar geëist. ben wel bewezen dat de vetera nen over „het dode punt" heen zijn. De tegenstanders van Zondag zijn veteranen uit de verschillen de Dordtse eerste - en tweede klassers, die nog geregeld in competitieverband uitkomen. Naar wij vernemen zal burge meester Tellegen bij deze spe ciale wedstrijd voor het Roode Kruis de aftrap verrichten. Pinkstermaandag staat Axel in het middelpunt der belangstel ling. Aan de watertoren wordt dan de finale om het zilveren stadhuis gespeeld tussen Axel en Terneuzen, nadat vooraf Hulst en Corn Boys om de derde prijs hebben gekampt. Na de promotie van Axel naar de tweede klasse zal met nog meer belangstelling dit treffen tussen bekerhouder Terneuzen en de benjamins der tweede klasse worden gevolgd en wanneer het weer wil meewerken belooft het in ieder geval voor de Axelse penningmeester een goede dag te worden. Al met al dus een Pinkster voetbal-programma dat er zijn mag en dat ongetwijfeld velen op de been zal brengen naar het Westelijk bolwerk of de Kinder dijk. Zomeravondvoetbal. Woensdagavond begint te Ter neuzen de derde zomeravondvoet balcompetitie, waaraan wordt deel genomen door elftallen van de Rijkswaterstaat, gemeente, winke liers, Terneuzensche Scheepsbouw Maatschappij, drukkerij Van de Sande en Z.V.T.M. De wedstrijden zullen iedere Woensdag en Vrijdag worden ge speeld op het terrein aan de Molen dijk. goede morgen een piepjong dons- krielkuikentje onwennig in de goot. Het werd door de eigenlijke moeder geadopteerd. Zekerheids halve werd het andere door de apreeuw bebroede ei onder een tweede krielhen gelegd, die inmid dels ook broeds was geworden. Deze was er niet op verdacht, dat het ei zo vlug zou uitkomen en trapte het kuikentje helaas dood. DODELIJK ONGELUK OP HAARLEMMERWEG. Ter hoogte van de k.m.-paal 6 op de Haarlemmerweg is Vrij dagochtend de 36-jarige onge huwde Amsterdammer die daar met een driewielige bakfiets in de richting naar Halfweg rechts van de weg reed, van achteren aangereden door een vrachtauto. De man was op slag dood. GRAFSCHENNER BETRAPT. Dezer dageq werd de 22-jarige Amsterdammer B. op heterdaad betrapt, toen hij op het R.K.- kerkhof te Oudorp een zestal zinken platen wilde vervoeren, die hij van de graven had ver wijderd. Deze platen lagen onder een laag kiezel, dat de graven bedekte. De man, die per motor trachtte te ontsnappen werd door de koster gegrepen en aan de po litie overgeleverd. Bij nader on derzoek bleek, dat hij zich ook in 't Gooi, o.a. te Baarn en Laren alsook in Broek in Waterland en omgeving en voorts in Koedijk, Limmen en de Egmonden aan eenzelfde misdrijf had schuldig gemaakt. Behalve zinken platen roofde hij ook metalen gedenk platen en crucifixen van Me gra ven. De man is in arrest gesteld. De Cornell-universiteit te Itha ca in de staat New York heeft 25 studenten voor een jaar geschorst omdat zij het radiostation van de universiteit hebben bezet en het bericht Uitzonden, dat Londen en Marseille door Russische vliegtui gen waren gebombardeerd. VOETBAL. MAANDAG 2 JUNI. Om het kampioenschap van Nederland. HaarlemA j ax. Willem IIHermes D.V.S. Promotie Tweede Klasse A. StormvogelsVolendam. Promotie Tweede Klasse D. HeraclesPEC. Eerste Klasse C. BleijerheideNAC. PINKSTERVOETBAL TE TERNEUZEN EN AXEL. De voetballiefhebbers in Z Vlaanderen wordt vandaag en beide Pinksterdagen wel een bij zonder aantrekkelijk programma geboden. Het begint met de komst van de sterke Tilburgse eerste klasser N.O.A.D. naar Ter neuzen. De gasten brengen een zeer sterke ploeg op de been en voor het volledig uitkomende Terneuzen kan dit een leerzame wedstrijd worden. Na het uitstekende spel tegen Longa zijn we wel benieuwd, of de rood-zwarten er in zullen sla gen ook de tweede Tilburgse eerste klasser, die een bezoek aan Terneuzen brengt, in het zand te doen bijten. De volgende dag, Pinkster- Zondag, komen de Terneuzense veteranen hun kunnen vertonen tegen D. M. C. uit Dordrecht, waarvan het batig saldo van die wedstrijd zal worden afgedragen aan het Ned. Roode Kruis. Direct na de Paasdagen zijn de Terneuzense „oudjes" in training gegaan en hoewel het in het be gin nog wat onwennig aandeed, de laatste oefenwedstrijden heb- FIETS JONGEN AANGEREDEN EN GEDOOD. In het ziekenhuis Coolsingel te Rotterdam is overleden de 16-jari- ge fietsjongen A. M. de Wit uit de Sourystraat. De jongen werd Vrij dagmorgen met zijn rijwiel op de Westzeedijk door een tramwagen van lijn 10 aangereden. Naar alle waarschijnlijkheid heeft de jonge man, die de rijweg overstak, de tram niet opgemerkt. Hij werd twintig meter door de bacinschui- ver van de tram voortgerold. Als tragische bijzonderheid kan worden vermeld, dat de jongen enig kind is. Zijn vader is dood, zodat zjjn moeder nu alleen achterblijft, KRIELHEN ALS KOEKOEK. Het zitvlak van een broedse krielhen bleek voor de 10 te be- broeden eieren te klein. Geen nood, dacht de kleine Gerben de Jong, de „baas" van de krielhen te Tjerkwerd. Hij klom op het dak en legde de 2 overtollige eieren onder een broedende spreeuw. Het expe riment lukte. Toen de tijd van uit komen verschenen was, zat op een LANDBOUWSCHUUR TE NULAND AFGEBRAND. In Nuland is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de landbouwschuur van de heer Hijmans in de Groenstraat. Daar het woonhuis op korte afstand van de schuur gelegen was, liep dit wegens het gedeel telijk van stro zijnde dak groot gevaar. De brandweer uit Den Bosch kon echter het woonhuis behouden. De landbouwschuur brandde geheel uit. De land- bouwinventaris, o.a. een dorsma chine, ging verloren. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. PSEUDO-VOGELPEST. Bij het pluimvee van de land bouwer H. G. de Heer te Zuid- Beijerland is pseudo-vogelpest geconstateerd. Ongeveer 100 kip pen werden afgemaakt. KINDERVERLAMMING. In de week van 18 t/m 24 Mei j.l. zijn in het gehele land 10 ge vallen van kinderverlamming aangegeven namelijk 1 in Rhe- nen, 2 in Haarlem, 1 in Dordrecht 1 in Eindhoven, 1 in 's-Hertogen- bosch, 1 in Arcen en Velden en 3 in Horst (L.). Burgemeester en Wethouders van Terneuzen brengen ingevol ge artikel 75 der Lager Onder wijswet 1920 het volgende raads besluit ter openbare kennis: De Raad NEUZEN Gezien het verzoek van de ver eniging tot het verstrekken van lager onderwijs op gereformeerde grondslag, om ingevolge artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920 gelden beschikbaar te stellen voor de stichting van een school gebouw; dat voor bovenvermelde doel einden gelden uit de gemeente kas kunnen worden aangevraagd; dat is voldaan aan het be paalde bij artikel 77, eerste lid der Lager Onderwijswet 1920; Gelet op artikel 72 e.v. van ge noemde wet; Gehoord een voorstel van Bur gemeester en Wethouders; Besluit: zijn medewerking te verlenen. Terneuzen, 29 Mei 1952. De Gemeenteraad voornoemd, P. TELLEGEN, Voorzitter. A. J. DEES, Secretaris. der gemeente TER- Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze Dochter, MARIA JEANNETTE. D. VAN ES N. VAN ES- VAN DOESELAAR 'Terneuzen, 29 Mei 1952. Irenestraat 10. "Tijdelijk: Prot. Ziekenhuis, Terneuzen. Dinsdag 3 Juni hopen on ze lieve Ouders, Behuwd-, Groot- en Overgrootouders J. DE ZEEUW en J. DE ZEEUW—SCHEELE hun 60-jarige Echtvereni ging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven, is de wens van Hun dankbare Kinderen, Behuwd-, Klein- en Ach terkleinkinderen. Zaamslag, Mei 1952. Polderstraat 270a. VULPENNEN N.V. Fa. P. J. van de Sarde Allen, die iets te vorde ren hebben van, goederen onder zich hebben van of schuldig zijn aan PIETER CORNELIS VAN BENDE- GEM, overleden te Sluis kil op 23 Januari 1952, ge woond hebbende te Axel, Kanaalkade 64, gelieven hiervan opgave te doen ten kantore van Notaris JAN FANOY te Axel, vóór 15 Juni 1952. Wegens opheffing van het Telefoonnet Zoute Spui zijn wij met ingang van 1 Juni doorlopend bereikbaar on der J. D. JANSEN en Zn. Vee- en Vrachtvervoer Schapenbout O 36 Axel 2 en 3 JUNI A.S. gelegenheid tot bij J. P. KLAASSEN Oudelandseweg 49 Terneuzen OPHALEN HUISVUIL. Op Maandag 2 Juni 1952 (2de Pinksterdag) zal geen huisvuil worden opgehaald- De overige dagen blijft de dienst ongewijzigd. LOGOPAEDISTE. Lessen in spraak- en stemverbetering. Groene Kruis, Oosterstr. 2 AXEL. Maandag 2 Juni en Maan dag 9 Juni géén spreekuur. In plaats daarvan Woens dag 4 Juni, van 23 uur. Aan de Fröbelschool in de Nieuwstraat te Axel wordt gevraagd een Brieven te richten aan de Secretaris der vereniging Irenestraat 1, Axel. N.V. Handel en Scheepvaart Mij. gevestigd te TERNEUZEN. Volgens^ besluit der verga dering van Aandeelhouders gehouden op 29 Mei 1952 is het dividend over 1951 be paald op 20 °/o, betaalbaar na 1 Juni 1952 bij de Rot- terdamsche Bank te Ter neuzen op dividendbewijs no. 17. De uitbetaling van dit di vidend zal plaats hebben na inlevering van de oude talon, terwijl dan tegelijk het nieuwe dividendblad zal worden uitgereikt. DE PRESIDENT COMMISSARIS. Aanvang 8 uur. Allen die hebben medegewerkt om de T.B.C.- SCHIETINGEN zo schitterend te doen slagen, onze hartelijke dank. In het bijzonder het Bestuur van de Handboogmij. „De Brug". WIT GELE KRUIS Afd. Sluiskil. Hotel „CENTRAAL", Markt, Terneuzen. Bij inschrijving te koop: de op het terrein der V.V.Z.F. te Axel. Inschrijving kan geschie den op 2 manieren, n.l.: a. Opruiming vóór 17 Juni 1952; b. opruiming tussen 1 en 12 Juli 1952. Inschrijvingsbiljetten vóór of op Zaterdag 7 Juni 1952 bij de Secretaris, de heer I. DE FEIJTER Wzn, Axel, Stationsstraat 12, waar ook nadere inlichtingen te be komen zijn. Het Bestuur der V.V.Z.F IZ DE FEIJTER Wzn, Secretaris. Het Bestuur der Chr. Kleu terschool te Hoek roept sol licitanten op voor de be trekking van aan genoemde school, per 1 September 1952. Sollicitaties te richten vóór 1 Juli 1952 aan de heer N. MOERMAN, Koudepolder 7 te Hoek. in staat van nieuw, zeer bill'ike prijs, ook genegen in te ruilen. Muziekh. KOSTER—DEIJ, Stationsstraat 34, Axel. JOZINASTRAAT 12 - TERNEUZEN zo spoedig mogelijk bij het Hoofd der School P. LAN- KAMP, elke schooldag van 912 en van 1.30—4.30 uur. Toegelaten kunnen worden die kinderen, die vóór 1 Octo ber 1946 geboren zijn. De nieuwe cursus begint 1 Sept. a.s. HET BESTUUR. 3oekhandel Terneuzen voor het nieuwe cursusjaar vóór 1 Juli a.s. bij het Hoofd der School J. J. DE VAST De school leidt op voor de Mulo-diploma's A en B, welke toegang geven tot de Kweekschool, Middelbare Land bouwschool, M.T.S., enz. Leerlingen voor klas 1 moeten 6 klassen ener Lagere School met goed gevolg doorlopen hebben. Boeken geeft de school in bruikleen. HET BESTUUR. -

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 3