Koninklijk bezoek aan Culemborg BERLIJN Ds Niemöller sprak te Amsterdam De toestand in Korea De R.T.C. met de West onderbroken Westelijk voorstel in de ontwapenings-commissie De communistische betogingen te Parijs Tentoonstelling en défilé Toenemende activiteit aan de fronten WEERSVERWACHTING HOOGWATER. ZON- en MAAN STANDEN. Russische ambassadeur naar Moscou ontboden Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat55—57 Terneuzen Telefoon 2510 Nó. 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW VRIJDAG 30 MEI 1952. 7e Jaargang No. 2048. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Het eerste doel van het bezoek, dat de koningin aan Culemborg heeft gebracht was het bijwonen van een uitvoering van het Jan van Riebeeck oratorium, dat ge dicht werd door prof. dr W. A. P. Smit en gecomponeerd door Marius Monninckendam. De uitvoering werd gegeven door het Utrechts Stedelijk Or kest onder leiding van Paul Hup- perts; het groot omroepkoor van de Ned. Radio-Unie en het jon genskoor van ,,Laout" uit Baarn. H. M. betrad de Barbara-kerk in gezelschap van de commissa ris der koningin in de provincie Gelderland Jhr. dr C. G. C. Quar- les van Ufford, de burgemeester van Culemborg, de heer H. A. J. M. van Koningsbruggen en de commissaris der koningin in de provincie Utrecht, de heer M. A. Reinalda. De uitvoering van de suite werd o.m. bijgewoond door de minister van binnenlandse zaken, prof. dr L. J. M. Beel, de ambas sadeur van de Unie van Zuid- Afrika, kol. P. J. Hoogehout en leden van de delegatie voor de Van Riebseckf eesten in Zuid- Afrika. De uitvoering van het orato rium begon met het gezamenlijk zingen van het Wilhelmus, dat majestueus in de Gothische ruimte klonk. Na de schier ademloos aangehoorde uitvoe ring zongen de medewerkenden met het auditorium gezamenlijk: „O Heer, die daar des hemels! tenten spreidt". Na afloop werden de heer Ma rius Monnickendam, twee zoons van prof. Smit, de heer Paul "Hupperts en alle solisten aan de koningin voorgesteld. Onmiddellijk hierna begaf de koningin zich naar ,,Luxor" ter bezichtiging van de tentoonstel ling „Zuid-Afrika 300 jaar". Daar het weer inmiddels was verbeterd, legde H. M. de afstand tussen de kerk en Luxor, waar de tentoonstelling is ingericht, te voet af, luide toegejuicht door het publiek. Op de tentoonstel ling werd de koningin rondgeleid door kolonel Hoogenhout, die uit voerige toelichting gaf op het geëxposeerde. H. M. toonde veel belangstelling in het tentoonge stelde. Bij het verlaten van de tentoonstelling heeft mej. Kap, directrice van de Culemborgse huishoud- en industrieschool, die in gezelschap was van twee leer lingen, vier zakdoekjes voor de prinsessen aangeboden. De politie van West-Berlijn heeft Donderdag pogingen van ongeveer 6.000 communisten om een demonstratie te houden in het district Neuköln in de Ame rikaanse zone verijdeld. Toen de communisten op de plaats van samenkomst aankwa men, werden zij opgewacht door de politie, die uitgerust was met gummistokken en traangas. Zij poogden niettemin in twee stra ten een optocht te vormen en ontrolden spandoeken met op. schriften als „Weg met het alge mene oorlogsverdrag". I?e poli tie dreef de betogers terug naar zijstraten. De betogers deelden pamflet, ten uit, waarin werd opgeroepen tot massastakingen tegen de Westduitse regering, een algehe le actie tegen de „conventie van Bonn" en tot een bondgenoot schap van de communisten en socialisten in West-Duitsland en West-Berlijn. De politie deelde mee, dat ten minste 280 personen zijn aange houden, van wie het merendeel jongeren. Zij zeide, dat zij van Oostberlijnse zijde van tevoren was gewaarschuwd, dat de de monstratie zou worden gehou den, zodat bijtijds enige honder den politiemannen op het be dreigde punt konden worden sa mengetrokken. Alle politieke partijen in Oost- Berlijn hebben het stadsbestuur verzocht „uitgebreide veiligheids maatregelen" te nemen voor de bescherming van Oost-Berlijn. Dit was noodzakelijk omdat het Westberlijnse stadsbestuur de „agressieve" politiek der weste- lijke geallieerden toepaste, aldus deze bekendmaking. Volgens de politie kwamen vrij wel alle aangehouden demon stranten uit Oost-Berlijn of Oost- Duitsland. Zij werden later op de avond weer vrijgelaten. Per auto ging het vervolgens naar het mooie Culemborgse stadhuis. Hier werd de koningin in de burgerzaal officieel door het gemeentebestuur ontvangen en werden vele notabelen uit Cu lemborg en omgeving aan de ko ningin voorgesteld. Burgemeester Van Konings bruggen sprak de koningin toe. Hij bood haar een kristallen bo kaal aan met daarop geëtst het vlaggeschip van Van Riebeeck en een kleuren-ets van Roden burg van het Culemborgse stad huis. Onmiddellijk daarop begaf de konongin zich naar het bordes van het stadhuis om het défilé der plaatselijke verenigingen ga de te slaan. Er was veel werk van gemaakt. Vrijwel alle Cu lemborgse muziekverenigingen namen eraan deel en de opening geschiedde dan ook in vorm van een tamboersmars, die klaar blijkelijk uitmuntend was inge studeerd. Ook andere verenigin gen, vooral die op het gebied van jeugdorganisatie en sport (o.a. de landelijke rijvereniging) zorg den ervoor een goed figuur te slaan. Gans Culemborg sloeg het défilé van zonen en dochters met gerechtvaardigde trots gade. De koningin leefde blijkbaar zeer mede, want zij werd niet moede de deelnemenden en in het bijzonder de zeer jongen op vriendelijke wijze toe te knikken en af en toe ook te wuiven. In de vaak wat onstuimige wind wapperden duizenden oranjesnippers door de zondoor- stroomde lucht, hetgeen een al leraardigste indruk maakte en ook door de koningin met genoe gen werd gadegeslagen. Daarna gebruikte H. M. de thee. Tevoren onderhield zij zich nog met de delegatie, die naar Kaapstad is geweest, waar bij de delegatieleden gelegenheid hadden hun indrukken over Zuid- Afrika mede te delen. Te ongeveer zes uur verliet de kóningin het stadhuis om zich via het pontveer naar Soestdijk te begeven. TWEE VERDACHTEN IN DE ZAAK-HAR JONO OP VRIJE VOETEN. De heer W. S. en A. A., die on langs werden gearresteerd, om dat zij de wapens, waarmee de aanslag op de Indonesische mili taire attaché, luit.-kol. Marjono, werd gepleegd na de aanslag vervoerd en verborgen hebben, zijn door de rechter-commissaris op vrije voeten gesteld. AANKOMST HR, MS. „JOHAN MAURITS VAN NASSAU". Hr. Ms. fregat „Johan Maurits van Nassau", weflk schip onder bevel van luitenant ter zee eer ste klasse A. van der Meer thuis vaart uit Nederlands Nit-uw- Guinea, wordt op 6 Juni ter rede van Texel verwacht. Op 7 Juni, des ochtends 11 uur, zal het schip in de haven van Nieuwe- diep afmeren. De marinierskapel zal de aan komst opluisteren. ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie ter post móet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld: Indonesië m.s. Bali (5 Juni)Nieuw Guinea s.s. Raki (16 Juni); Antillen m.s. Oranje stad (10 Juni); Suriname m.s. Bonaire (11 Juni); Canada s.s. Prins Willem van Oranje (5 Juni)' Australië en Nieuw Zeeland s.s. Strathnaver (31 Mei); Argenti nië, Uruguay, Bolivia, Chili s.s. Paraguay Star (31 Mei). Hoewel de voltallige vergade ring van de onderhandelaars op Korea Donderdag meer dan een uur heeft geduurd is er geen enkele vordering gemaakt. De leider van de geallieerde delegatie, Harrison verklaarde, dat „de ergernis der communis ten over het geringe aantal krijgsgevangenen, dat gerepa trieerd wil worden" de enige hinderpaal was voor een wa penstilstand. Generaal Nam II verklaarde opnieuw, dat com munistische krijgsgevangenen door de geallieerden werden doodgeschoten. Harrison stelde nogmaals verdaging van de bij eenkomsten voor. Generaal Nam II stond er echter op, dat zij da gelijks zouden worden gehou den. Heden komt men weer bij een. Het hoofdkwartier van het 8e leger maakt melding van hevig communistisch mortiervuur aan het Westelijke front. Geallieerde tanks verdreven de Noordelijken van 3 heuvels en uit andere stellingen. De luchtactiviteit was beperkt door de weersomstandigheden. ZUID-KOREA. De Zuidkoreaanse president Rhee heeft de staat van beleg in Poesan niet doen opheffen, hoewel de nationale vergadering zich voor opheffing heeft uitge sproken. In politieke kringen wordt verklaard, dat de beslissing van de vergadering met 96 stemmen vóór en 3 tegen een regelrecht verwijt aan het adres van de president betekent, die de staat van beleg in het gebied van Poesan heeft bevolen. Sindsdien zitten ook 9 leden van de na tionale vergadering gevangen. A.F.P. meldt uit Poesan, dat premier Tsjiang zijn ontslag heeft ingetrokken met het oog op de „huidige critieke toe stand". Vice-president Kim Soeng Soo heeft bij de nationale vergade ring zijn ontslag ingediend en verklaard niet tevreden te zijn over het huidige beleid. Bovendien kon hij door zijn slechte gezondheid niet aan blijven. Kim is 4 jaar voorzitter geweest van de oppositionele ,;democratisch nationalistische partij". V. N.-TROEPEN GRI JPEN IN OP KOJE. Britse infanteristen met ge velde bajonet en voorzien van traangas zijn Donderdagmorgen het krijgsgevangenenkamp op het Zuidkoreaanse eiland Koje binnengedrongen om de verblij ven van de gevangenen omver te halen. In de eerste berichten, die in Tokio zijn binnengekomen, wordt niet gewaagd van bloedvergieten. De militairen zijn afdeling 66 binnengegaan, waarin zich 6000 Noordkoreaanse officieren bevin den, met de opdracht „een com- De voorzitters van de delega ties ter conferentie Nederland SurinameNed. Antillen hebben Donderdagmiddag een communi qué uitgegeven, dat als volgt aanvangt: Zoals bekend heeft de centrale commissie der conferentie op 13 Mei een ontwerp-statuut aan de delegaties voorgelegd. De Neder landse delegatie zowel als die der Antillen konden zich met de in houd van dit ontwerp verenigen. Van de zijde der Surinaamse de legatie bestonden echter bezwa ren tegen dit ontwerp. Enige dagen later heeft de centrale commissie een nieuw ontwerp aangeboden, waarin wordt uitgegaan van een ander systeem, nl. de gedachte, dat de grondbeginselen van de nieuwe rechtsorde in een statuut van eenvoudige opzet en beperkte omvang worden neergelegd, ter wijl daarnaast een aantal statu taire regelingen worden getrof fen ter uitwerking van deze grondbeginselen. Na kennisneming van dit ont werp is in het bijzonder van de zijde van de Surinaamse delega tie de wens naar voren gebracht de uitkomsten van het ter confe rentie gevoerde overleg aan een rustige beschouwing in eigen om geving te onderwerpen. In verband hiermede was het onpractisch de conferentie in zo grote omvang bijeen te houden, maar achtte men het wenselijker het overleg voorshands op andere wijze voort te zetten. Deze ge dachte heeft de centrale commis sie in een ontwerp-resolutie ge formuleerd, welke de conferentie in een gisteren gehouden beslo ten plenaire vergadering met al gemene stemmen heeft aanvaard. Het communiqué besluit: De besprekingen ter conferen tie zullen derhalve tijdelijk wor den onderbroken, teneinde een commissie van beperkte omvang de gelegenheid te geven het over leg voort te zetten. De centrale commissie heeft besloten, dat het ontwerpstatuut van 13 Mei en het ontwerp van een statuut van 16 Mei voor pu blicatie zullen worden vrijge geven. munistisch bolwerk" te vernieti gen. Men wil de gevangenen in groepen van 500 splitsen en men verwachtte "hevig verzet. Onder de bescherming van Amerikanen hebben Britse mili tairen twee gebouwen, die door krijgsgevangen officieren als hoofdkwartier werden gebruikt voor de controle op liet kamp, af gebroken. Amerikanen met gasmaskers bajonetten en automatische wa pens vormden een schild rond de opruimingsploeg. De gevangenen zongen en schreeuwden, toen de Engelsen aan het werk gingen. Op een gegeven ogenblik werd de Noordkoreaanse vlag gehesen. Bij de nadering van Amerikaan se militairen werd zij weer inge haald. „Voor het Duitse volk zijn er bij de tegenstelling OostWest slechts twee mogelijkheden, öf verpletterd worden tussen de ra deren van liet machtige Oosten en het dito Westen öf het schep pen van een levensmogelijkheid tussen beide grootmachten. Ik ge loof, dat de Duitse mens harts tochtelijk verlangt naar dra laat ste mogelijkheid. Wordt er geen modus vivendi gevonden, dan zul len we tussen de molenstenen van de machtige staten worden verpletterd", zo sprak de presi dent van de Duitse evangelische kerk in Hessen-Nassau, ds Nie möller, op uitnodiging van de vredesbeweging „De derde weg" voor ruim 2000 toehoorders in Bellevue te Amsterdam. Ds K. Strijd uit 's Hertogen bosch leidde de spreker in en gaf een korte uiteenzetting van het doel der vredesbeweging. „De derde weg" wil meer zijn een ver zet tegen de noodlottige verdeeld heid, waaraan de wereld ten prooi valt, n.l. de verdeling in een Westelijk en een Oostelijk blok", zo zeide de predikant. De vredes beweging laat evenals ds Niemöl ler een duidelijk en zakelijk ge luid horen, zowel ten opzichte van het Westen als van het Oos ten". Ds Niemöller confronteerde zijn toehoorders met de puinho pen van na de oorlog en hij vroeg zich af, of dit wellicht mede een gevolg was van het feit, „dat de christelijke kerken met allerlei spitsvondigheden hadden ge tracht zich te onttrekken aan alle politiek". In deze politiek ging het om mensen en Jezus Christus heeft de mens verantwoordelijk gesteld voor de medemens. Daar om is in de Stuttgarter verkla ring van 1945 niet gesproken van een collectieve schuld van het Duitse volk, doch van een schuld van iedere christen individueel. Zij dié in 1938 waarschuwden tegen de oorlog, werden be schouwd als mensen die zich mqt politiek bemoeiden. „Doch we hadden veel luider moeten roe pen", zo zei de Duitse predikant. Zestig millioen mensenlevens heeft de tweede wereldoorlog ge kost. En een derde? Wellicht blijft er dan slechts een enkele over om zich te verheugen in de overwinning van de oorlog. De slachtoffers zijn alle mensen, voor wie God het hoogste offer heeft gebracht. Sprekend over de indeling Oost- West zeide ds Niemöller: „Wij in Duitsland behoren allen tot het Westen. Wij zijn geen Russen en kunnen nooit Russen worden". Het onderscheid echter tussen de volkeren van MiddenEuropa en het Westen ligt hierin, dat we buren zijn van de Oostelijke we reld. Dit wordt in de wereldpoli tiek vaak vergeten. Hierdoor en door de dreiging van de Russifi cering hebben deze volkeren be lang bij het vinden van de derde weg. „Want in Rusland is het col lectieve „ik" veel sterker en be palend voor het gehele leven dan het eigen „ik" en ik geloof, dat er een grote vergissing wordt ge maakt, als men dit collectivisme op rekening schrijft van het com munisme. Wij kunnen niet in vrede leven, als er geen modus vivendi voor het Oosten wordt gevonden, voor welk doel de al lerkleinste mogelijkheid benut moet worden. Het is voor Duits land öf een ten gronde gaan tus sen Oost en West öf een ruimte scheppen daartussen". Spr. bleef een antwoord op de vraag, of een derde weg in Duitsland mogelijk is, schuldig. Men zal moeten pro beren deze te vinden, tot het niet anders meer kan. Ds Niemöller toonde zich een voorstander van een onbewapende neutralisering, omdat Duitsland met een herbe wapening weer machtsfactor wordt en daardoor een twistpunt tussen Oost en West met alle oorlogsgruwelen van dien. Of deze derde weg op dit ogen blik nog mogelijk is, weet vol gens spr. niemand. Velen zijn er van overtuigd, dat als er geen derde weg meer is, er geen en kele weg meer is. De angst, aldus spr., is één der allergrootste ge varen van de mensheid. Deze wereld in angst heeft het woord van de kerk zondier angst en vrees nodig. Er is geen geweld hebber op deze wereld, of Jezus kan hem vandaag zijn macht nog ontnemen. Volgens de jongste, Donderdag ochtend vroeg op het Parijse hoofdbureau van politie ontvan gen berichten, zijn bij de Woens dagavond door de communisten in de Franse hoofdstad gehouden demonstraties één man gedood, tweehonderd politiemannen ge wond en 718 personen gearres- teerd. De om het leven gekomen man was een inboorling uit N.-Afrika. Hij werd, na een ge vecht op het plein van Stalin grad met 3 revolverschotwonden een ziekenhuis binnen gedragen, waar hij is overleden. 27 Der 200 gewonde politieman- men zijn in het ziekenhuis op genomen. 17 Communistische betogers zijn tamelijk ernstig gewond. De toestand van een van hen, is ernstig. DUCLOS GEARRESTEERD. De Franse politie heeft Jac- jues Duclos, waarnemend alge meen secretaris van de commu nistische partiij gearresteerd De arrestatie vond plaats tijdens de communistische de monstraties in de buurt van de Poce de la République. Duclos vervangt Thorez als algemeen secretaris tijdens De Britse vertegenwoordiger in de ontwapeningscommissie der Verenigde Naties, sir Gladwyn Jebb, heeft namens de Verenigde Staten, Engeland en Frankrijk een voorstel ingediend om de strijdkrachten van de Sowjet- Unie, de Verenigde Staten en China tot één a anderhalf mil lioen man voor ieder land te be perken en voor de strijdmachten van Engeland en Frankrijk een maximum van 700.000 a 800.000 man te stellen. Voor de andere landen moet dit maximum minder dan één procent van het aantal inwoners medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdag ochtend tot Vrijdagavond. Aanhoudend koud. Half tot zwaar bewolkt met en kele buien. Matige, in het N. van het land nu en dan krachtige westelijke wind. Weinig verande ring in temperatuur. ZATERDAG 31 MEI. v.m. n.m. Breskens 6.49 7.06 Terneuzen 7.24 7.41 Hansweert 8.04 8.21 ZON MAAN op onder op onder Mei. 30 4.27 20.48 10.34 0.58 31 4.26 20.49 .11.45 1.11 zijn, aldus het westelijke voor stel, dat betrekking heeft op alle troepen, waaronder ook para-mi litaire afdelingen en de politie. In een verklaring over het wes telijke voorstel zeide Jebb, dat 't Russische plan om de strijdkrach- ten van alle grote mogendheden met een derde te verminderen onaanvaardbaar is, omdat het niet leidt tot een evenwicht tus sen de vijf mogendheden en zelfs het evenwicht nog verder kan verstoren. Uitgaande van de onlangs door de Sowjet-Unie gegeven cijfers komt het westelijke plan op de volgende verminderingen neer: Verenigde Staten 'n vermindering van 3.500.000 man tot 1.500.000 man; een verlaging met 54%. Sowjet-Unie een vermindering van 2.500.000 man tot 1.500.000 man; een verlaging met 40%. Engeland een vermindering van 1.023.000 man tot 800.000 man; 'n verlaging van 23%. Volgens Sir Gladwyn zullen strijdkrachten van de westelijke mogendheden na' deze verminde ringen tezamen ongeveer drie millioen man omvatten, evenveel als de totale sterkte van de Sow jet-Unie en communistisch China samen. Naar de Britse afgevaardigde tenslotte meedeelde, voorziet het westelijke voorstel tevens in een vermindering van de resp. be wapeningen, inclusief atoomwa pens, zulks in evenredigheid met de vermindering van de strijd krachten. Malik verklaarde, dat de Sowjet- Unie' t westelijke voorstel zeker aandachtig zou bestuderen, doch hij stelde twee vragen: 1.) Zal de bespreking der strijd krachten tot de in het plan ge noemde maxima gepaard gaan met een vermindering van bewa pening en het verbod van atoom wapens en wapens voor massale vernietiging? 2.) Bedoelen de westelijke mo gendheden met „China" commu nistisch China? Jebb zei, dat deze vragen later in de commissie konden worden beantwoord. Met 11 stemmen tegen 1 (Sowjet-Unie) nam de commis sie haar rapport over het werk van de laatste drie maanden aan. De Russische ambassadeur te Londen, Zaroebin, is naar Mos kou ontboden voor overleg met zijn regering. Een woordvoerder van de Rus sische ambassade zeide, dat Za roebin niet naar Londen terug zal keren. Zaroebin werd in 1947 tot ambassadeur in Londen be noemd. Hij heeft sedertdien de jaarlijkse vergaderingen van de algemene vergadering der V. N. als lid van de Russische delegatie bijgewoond. Hij is ook opgetre den als de Russische plaatsver vanger bij de onderhandelingen over het Oostenrijkse verdrag. De ambassade heeft later ver klaard, dat Zaroebin over een paar dagen zal vertrekken. Britse diplomatieke kringen geloven, dat hij eerst een onder houd zal hebben met minister Eden, die Zaterdag uit Duitsland wordt terugverwacht. diens verblijf in de Sowjet-Unie. De Franse minister van bin nenlandse zaken verklaarde op een persconferentie, dat Duclos „op heterdaad betrapt" werd. Leden van het parlement kun nen in Frankrijk alleen zonder opheffing van hun onschend baarheid als parlementslid worden gearresteerd, indien een vergrijp ter plaatse wordt ge constateerd. De minister zei niet, waarvan Duclos beschul digd zal worden. De Franse communistische partij heeft een beroep gedaan op haar volgelingen om met „een stortvloed van stakingen, demonstraties en procesten" te reageren op de arrestatie van haar waarnemende secr.-gc-n. Duclos Donderdag zijn de ochtenduit gaven van de te Lyon en Gre noble verschijnende communis tische dagbladen door de po litie in beslag genomen, omdat daarin een beroep op de bevol king werd gedaan te demonstre ren voor vrijlating van Duclos. In geen van beide plaatsen de den zich incidenten voor. Ook te Parijs zijn twee com munistische dagbladen in beslag genomen, omdat ook daarin werd opgeroepen tot stakingen en demonstraties. Duclos werd gearresteerd na dat politieauto's zijn auto op de Place de la République hadden nagezeten. Een politieman rap porteerde, dat de auto van Du clos een kruispunt passeerde en dat de inzittenden een krach tige radio-ontvanger bedienden, die boodschappen van de pre fect aan de politie onderschep te. Ook de echtgenote van Du clos, die zich ook in de auto bevond, is in hechtenis geno men. Zeven communistische advo caten hebben bij het O. M. ge protesteerd, dat zij zich niet met Duclos in verbinding hebben kunnen stellen, daar zij niet wisten waar hij werd vastge houden. Zij wisten ook niet wel ke beschuldiging tegen hem zal worden ingebracht. Zij ver klaarden, dat Duclos als lid van het parlement onmiddellijk voor een politierechter geleid had moeten worden. Duclos zal worden vervolgd wegens „een aanslag op de bin nenlandse veiligheid van de staat", zo heeft een woordvoer der van het ministerie van bin nenlandse zaken meegedeeld. Zijn parlementaire onschend baarheid zal vermoedelijk wor den opgeheven. Duclos heeft de nacht doorge bracht in een bijgebouw van 't paleis van justitie, dat streng werd bewaakt. Zijn advocaten hebben een verzoek tot invrij heidstelling ingediend op grond van parlementaire onschend baarheid. Een regeringswoordvoerder heeft verklaard, dat Duclos wordt vervolgd wegens wapen bezit bij een demonstratie. Hierop staat maximaal 2 jaar gevangenisstraf en een boete van 120.000 francs. Mevrouw Duclos is niet ge arresteerd, maar heeft verzocht bij haar man te mogen blijven. Zij heeft gisteren het paleis yan justitie verlaten. I

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1