Na de overeenkomst van Bonn De oorlog in Korea Compensatie premie werkloosheidswet De besprekingen te Parijs Massa-demonstraties in Oost-Duitsland Nog communistische beschuldigingen De toestand in Berlijn Westduitse beschuldiging De drukkersstaking in West-Duitsland DE MOEILIJKHEDEN OP HET EILAND K0JE DE RAAD VAN EUROPA Exemplaren van Franse communistische bladen in beslag genomen Lijken van Duitse gesneuvelden gevonden Min.-president Menzies van Australië naar Nederland Aanval op onderneming Staking in Antwerpse scheepsbouw De verkiezingen in Italië De voorverkiezingen in Texas De Koningin bezocht Vreeswijk VEERS VERWACHTIN G HOOGWATER ZON- en MAAN STANDEN. op onder op onder Mei. 29 4.28 20.47 9.22 0.42 30 4.27 20.48 10.34 0.58 31 4.26 20.49 11.45 1.11 Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur L van de Sande Redactie-adres: Noordstraat55—57 Terneuzen Telefoon 2510 NS. 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks DONDERDAG 29 MEI 1952. 7e Jaargang No. 2047. Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Het Oost-Duitse ministerie van I aldus de mededeling, schootsvel- voorlichting heeft Dinsdag mede gedeeld, dat er een niemandsland van vijf km diepte langs de grens met West-Duitsland zal worden geschapen. Personen, die dit gebied willen betreden, hebben een speciale vergunning van de volkspolitie nodig. Het ministerie verklaarde dat deze maatregelen nodig wa ren gemaakt door West-Duits- lands ondertekening van de ver dragen met de Westelijke mo gendheden. De gordel van vijf km diepte zal zich ook langs de Oostduitse kust uitstrekken. Het ministerie zegt, dat de maatregelen bedoeld zijn om het „agenten, die tot oor log ophitsen, en spionnen" moei lijk te maken hun werk in Oost- Duitsland te verrichten. Tezelfdertijd heeft het Oost duitse ministerie van binnen landse zaken medegedeeld, dat van .Zondag a.s. af alle Duitsers, die Óost-Duitsland binnen willen komen, 'n nieuwe speciale Oost duitse vergunning moeten heb ben. De maatregel heeft alleen betrekking op Duitsers. Er wordt niet verwezen naar onderdanen van de drie Westelijke mogend heden. De Oostduitse autoritei ten krijgen de bevoegdheid om Oost-Duitsland eventueel voor alle Westduitsers en West-Berlij- ners te sluiten. Tot nog toe kon den Westduitsers Oost-Duitsland bezoeken op vertoon van Aun identiteitspapieren, een door de Westelijke bezettingsautoriteiten uitgereikte interzonale pas en een vergunning van de Oostduit se stad, die zij wensten te bezoe ken. Maandelijks stroomden dui zenden over de grenzen voor za ken- of particuliere reizen. Er bestonden geen beperkingen voor West-Berlijners, die in het week einde Oost-Duitsland wilden be zoeken. Westduitse functionarissen zei den, dat Oost-Duitsland bevoegd heid heeft een selectie toe te pas sen bij het toelaten van personen als Westduitse vrachtautobe stuurders, die goederen naar West-Berlijn vervoeren. De regering van Neder-Saksen (West-Duitsland) deelde mede, dat Oost-Duitse eenheden langs de gehele grens met de staat bezig waren met het verwijderen van bomen en andere obstakels en het aanleggen van, naar het scheen, tankvallen. Er werden Vreeswijk heeft Woensdagmor gen H. M. de Koningin feestelijk ontvangen. Te omstreeks half elf kwam de koninklijke stoet van Soestdijk te Vreeswijk aan bij de grens der gemeente, waar H. M. werd ontvangen door de Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, de heer M. A. Reinalda, de burgemeester van Vreeswijk, Jhr. mr L. E. de Geer van Oudegein. Van hier ging het naar de gemeentekern. Bij de school met de bijbel werden bloe men aangeboden. Voorafgegaan door de muziek van „Kunst na Arbeid" vertrok men daarop naar de openbare school. Hier werd een kikvorsen familie in marsepein door de leer lingen dier school aangeboden, die daarbij vertelden, dat dit ge schenk verband houdt met de wel aan de Vreeswijkers gegeven naam van „kwakers". Door en kele leerlingen der R.K. school werd vervolgens een mand met fruit in de nationale kleuren aan geboden. Bij de schippersschool „Prins Hendrik" werden de bestuurders en medewerkers aan H.M. de ko ningin voorgesteld. Een koortje zong het schoollied, waarna de kinderen een daverend hoera aanhieven. Trouwens langs de weg die met groen en guirlandes was versierd, werd de koningin ook voortdurend luid toegejuicht. In het gebouw der school bezich tigde de koningin allereerst een aantal foto's, waarna de voorzit ter van het bestuur, baron D. G. J. van Heemstra, een overzicht gaf van de geschiedenis der stichting, die reeds 2400 schip perskinderen onder haar leerlin gen telde. Vervolgens bezocht de konin gin de verschillende klassen, die op de normale wijze aan het werk waren. Ook bezocht de koningin nog het internaat. Zij onderhield zich voorts uitvoerig met het perso neel en gebruikte in de school, alvorens naar Culemborg te ver trekken, de lunch. den, waardoor wacht- en machi- negeweerposten de beheersing over elke centimeter van de grens zouden krijgen, aangelegd. Alle grensovergangen, welke door de Westduitsers worden ge bruikt die dagelijks in Oost- Duitsland naar hun werk gaan, zijn gesloten. Tot de maatregelen, die Dins dag door Oost-Duitsland werden genomen, behoren: 1. Alle telefoonverbindingen tussen Oost- en West-Berlijn zijn verbroken. 2. De telefoon- en telexver bindingen tussen Oost- en West- Duitsland werden tot- één ver binding beperkt. 3. De patrouillediensten van de Westelijke geallieerde militai re politie werden niet meer toe gelaten op de 160 km lange auto weg tussen West-Berlijn en West-Duitsland. 4. Activiteit langs de gehele grens om de Oostduitse controle op grensovergangen te vergroten. 5. Strenge, maar wettige maat regelen werden genomen om een scherpe grenslijn af te bakenen, waar de controle tevoren slap was met het oog op industriële en andere voordelen in het be lang van Oost en West. Prof. Reuter, burgemeester van West-Berlijn, verklaarde tegen over verslaggevers: „twee riva len leggen thans hun geladen re volvers op tafel. West-Berlijn verkeert in de onaangename si tuatie, tussen hen te staan". Stadsfunctionarissen deelden mede, dat wegtransportonderne mingen reeds op de Oost-Duitse maatregelen hadden gereageerd. Chauffeurs van vrachtauto's hadden van hun ondernemingen instructie gekregen naar West- Duitsland terug te keren, „voor dat het gordijn naar beneden komt". De Westduitse grenspolitie meldde, dat de wachten aan de Oostelijke zijde van de grens tussen Oost en West zeer ver sterkt waren. Sowjet-Russïsche eenheden versterkten de Oost duitse plaatsen op belangrijke grensovergangen. Een hoge West-Duitse woord voerder noemde deze Sow jet- Russische versterkingen echter een routine-aangelegenheid, wel ke zich altijd voordoet, wanneer Sowjet-troepen de winterkwar tieren verlaten en zich naar de oefengebieden begeven. De verbreking van de telefoon verbindingen tussen West- en Oost-Berlijn had vreemde gevol gen. Een West-Berlijner, die dringend iemand op ongeveer een kilometer afstand in Oost-Ber lijn wilde telefoneren, moest een verbinding van ongeveer 700 km via Hamburg en Leipzig aanvra gen. Alle Oost-Westduitse telefoon verbindingen gaan via Leipzig, alle telexverbindingen via Oost- Berlijn. In West-Duitse kringen meent men, dat de bedoeling hiervan is het Oostduitse toe zicht op de verbindingen tussen Oost en West te vereenvoudigen De West-Berlijnse telefoonver bindingen met West-Duitsland werden tot tien van de 28 lijnen beperkt. Het Oost-Duitse ministerie van voorlichting verklaarde, dat de West-Berlijnse autoriteiten er voor verantwoordelijk zijn, dat alle telefoonverbindingen tussen Oost- en West-Berlijn verbroken zijn. In Oost-Berlijn had de P-T.T. slechts enkele verbindin gen verbroken om „ontelbare provocaties" te verhinderen, on der meer het „verspreiden van oorlogshaat" via de telefoon door R.I.A.S.. de door de Amerikanen gesteunde radio in West-Berlijn aldus de verklaring. Door een bepaald nummer te draaien kun nen de Berlijners 'n kort nieuws overzicht van RI.A.S. horen. De Oostduitsers beschuldigen R.I.A.S. er eveneens van, dat haar agenten Oost-Berlijners opbellen en provoceren. Een woordvoerder van de West-Berlijnse P.T.T. zeide, dat de Oostduitse beschuldigingen leugens waren. Erich Honecker, voorzitter van de organisatie „Vrije Duitse Jeugd", heeft verklaard, dat jeugdgroepen reeds begonnen zijn met het oefenen in zweef vliegen en het schieten met vuurwapens. Zij zouden spoedig beginnen met parachute-sprin gen. De Oost-Duitse regering kan volledig op de jeugd rekenen wat betreft de organisatie van de gewapende verdediging van het vaderland, aldus Honecker. De drie Westelijke militaire missies, die bij de Sowjet-con- trölecommissie te Potsdam (onge veer dertig km buiten Berlijn) geaccrediteerd zijn, kunnen niet meer met West-Berlijn telefo neren. Westelijke functionaris sen zeiden, dat de missies ge makkelijk geïsoleerd zouden kunnen worden, wanneer de Oost-Duitsers zouden weigeren convooien met goederen, uit West-Berlijn toe te laten. In geheel Oost-Duitsland zijn massademonstraties georgani seerd, als protest tegen de onder tekening van de te Bonn geteken de verdragen. Op deze bijeen komsten verklaarden sprekers, dat de eenheid van Duitsland door vreedzame middelen tot Stand zou worden gebracht. Het Westduitse ministerie voor zaken geheel Duitsland betreffend heeft meegedeeld dat Oostduitse volkspolitie en Rus sische grenswachten de laatste weken de zonegrens een aantal malen hebben geschonden. De Oostduitse autoriteiten hebben op haar beurt West- Duitsland van grensschendingen beschuldigd. Deze beschuldigin gen worden evenwel door West- Duitsland tegengesproken. Het genoemde ministerie ver klaart voorts, dat de stroom vluchtelingen naar W.-Duits- land de laatste weken sterk is toegenomen. Vooral jeugdige personen zoeken politiek asyl. De meeste inwoners in het Westduitse bondsgebied en W. Berlijn hebben Woensdag geen krant ontvangen als gevolg van de drukkersstaking. Het sta kingsparool is niet voor 100 pro cent opgevolgd. Hier en daar is nog een krant verschenen. Het bericht dat de bondsre gering als tegenmaatregel eën eigen dagblad zou gaan uitge ven, is van bevoegde zijde te gengesproken. iOok Woensdag heeft de leider van de Noordelijke delegatie, generaal Nam II, gewaarschuwd, dat de Noordelijke troepen „niet werkeloos zullen toezien, dat de communistische soldaten zonder reden worden vermoord in de krijgsgevangenkampen der Ver. Naties". Generaal Harrison, het hoofd van de geallieerde delegatie, zeide, dat de Noordelijken de bijeenkomsten gebruikten „om propaganda te maken". Hij overhandigde de Noordelijken voor het eerst de lijst met vra gen, die aan krijgsgevangenen in geallieerde handen, zijn ge steld. De bijeenkomst duurde 1 uur Amerikaanse valschermtroe pen, die in de omgeving van de krijgsgevangenkampen op het De regering heeft thans een beslissing genomen over het com- pensatievraagstuk, welke wet op 1 Juli in werking treedt. De regering heeft zich op het standpunt gesteld, dat de werk nemers in alle bedrijfstakken vol ledige compensatie voor hun pre mie-aandeel dienen te ontvangen. In verband hiermede is dezer da gen een desbetreffende beschik king van het college van rijksbe middelaars te verwachten. De re gering heeft echter gemeend, dat de positie van de schatkist slechts een verlaging van de ver eveningsheffing toelaat, met V2. procent (half procent). Ter ver- Russische militairen hebben gisteren opnieuw auto's van de Amerikaanse en Britse militaire politie de toegang tot de auto weg welke Berlijn met West- Duitsland verbindt, geweigerd. De telefoonverbindingen tus sen Oost- en West-Berlijn zijn nog steeds verbroken. De Oost duitse politie is begonnen met het afsluiten van niet-officiële ver bindingswegen rondom West- Berlijn. De directie van de Oostduitse spoorwegen, die haar hoofdkwar tier in Oost-Berlijn heeft, heeft bekend gemaakt, dat aan West- Berlijners geen spoorkaartjes meer verkocht zullen worden. Tot dusver konden de West-Berlij ners zonder speciale vergunning kaartjes kopen. Zij moesten daar voor evenwel Westmarken be talen. Volgens gisteren in West-Ber lijn ontvangen berichten, hebben de spoorwegen in de Oostduitse provincie Thüringen de kaart verkoop aan Oost-Duitsers voor reizen naar Berlijn of omgeving gestaakt. Slechts voor degenen, die een speciale vergunning van het staatsveiligheidsbureau kun nen laten zien, wordt een uitzon dering gemaakt. De Russische maatregelen tegen de geallieerde patrouilles berusten op de motivering, dat het hier gaat om gewapende mi litaire politie. De Russen zeggen, dat de M.P. niet behoort tot de Amerikaanse resp. Britse strijd krachten. Tot dusver is tegen het ge bruik van de autoweg door ge regelde leger-afdelingen, onge acht de bewapening, door de Russen geen bezwaar gemaakt. Het interzonale verkeer op de autoweg tussen Berlijn en West- Duitsland verliep Woensdag nor maal. Aan de Hessische kant van de zonegrens is het kleine grensver keer volledig gestaakt. De regering van Neder-Saksen heeft gisteren bekend gemaakt, dat er aan de Oostduitse zijde langs de grens prikkeldraad wordt gespannen. Verder waren hoogspanningskabels afgesneden, waardoor de Westduitse plaats Eckertal in het duister zit. Dinsdagavond is een der trac torbestuurders, die langs de grens op Oostduits gebied te werk gesteld was, met zijn trac tor over de grens gevlucht. Hij heeft verklaard, dat langs de grens een strook land van tien meter breedte wordt geëffend, op dat daarop voetsporen van even tuele clandestiene grensover- schrijders zichtbaar zullen blij ven. Het officiële Oostduitse persbu reau A.D.N. heeft gemeld, dat in tegenstelling tot vroegere berich ten het verbod om de vijf km brede zone langs de grens te be treden niet geldt voor plaatsen aan de Oostzeekust. Voorts maakt het persbureau melding van een aantal „resolu ties" van de inwoners van het grensgebied, waarin zij de rege ring danken voor de genomen maatregelen „om de volksrepu bliek te beschermen". De Nederlandse afgevaardigde Serrarens is herkozen als voor zitter van de sociale commissie van de raadgevende vergadering van de Raad van Europa te Straatsburg. De Britse afgevaardigde An thony Nutting heeft tijdens het debat over de defensie ver klaard dat federalistische stap pen buiten de huidige Raad van j Europa om, Britse deelneming onmogelijk zouden maken. De Zweedse vertegenwoordiger Rolf Edberg zei dat Zweden zou moeten overwegen uit de raad van Europa te treden als de an dere leden in meerderheid een te nauwe associatie met de Euro pese verdedigingsgemeenschap wensen. Zwedens neutraliteit, al dus Edberg, maakt het nodig te eisen, dat verdedigingskwesties buiten 'het arbeidsveld van de raad worden gehouden. dere tegemoetkoming zal een verlaging van de kinderbijslag premie met V2 procent (half pro cent) tot-stand worden gebracht Voorts is besloten de premie voor de werkloosheidsverzeke ring zodanig te verminderen, dat de lasten van het bedrijfsleven 0,2 procent (nul komma twee procent) lager zullen worden dan aanvankelijk berekend. In totaal zal op deze wijze de tegemoetko ming voor de ondernemingen 1,2 procent (één komma twee pro cent) bedragen. De stichting van de arbeid had voorgesteld, dat de werknemers compensatie zullen ontvangen voor hun premie-aandeel, terwijl tegenover de loonsverhoging, die daartoe nodig zou zijn, een ver laging van de bedrijfslasten zou worden gesteld door een vermin dering van de verieveningsheffing met 2 procent. eiland Koje naar door de ge vangenen gegraven tunnels hebben gezocht, staakten dit werk tijdelijk. Zij hebben tot nu toe geen tunnels gevonden. In de kampen zelf zijn de communistische krijgsgevange nen nog steeds heer en meester, zodat de Amerikaanse bewa kingstroepen daar nog niet naar tunnels hebben kunnen zoeken. In de kampen waaien, ondanks het door de nieuwe bevelhebber, gen.-majoor Boatner, uitgevaar digde verbod nog steeds rode vlaggen, die de communistische krijgsgevangenen hebben ver vaardigd uit oude kledingstuk ken die zij met de inhoud van door de Amerikanen verstrekte blikjes tomatensoep hebben ge verfd. De gevangenen op het eiland Koje zijn nog steeds heer en meester achter de prikkeldraad omheining eh de Amerikaanse soldaten zijn niet in staat binnen de omheining een onderzoek naar tunnels in te stellen. Het zoeken naar tunnels buiten de omhei ning is Woensdag tijdelijk ge staakt. De kampautoriteiten heb ben bekendgemaakt, dat luit.-ko lonel Raven, commandant van 't 94e politiebataljon op het eiland, van zijn post is ontheven. Raven bevond zich in gezelschap van de voormalige commandant van het kamp Dodd, toen deze door de krijgsgevangenen gevangen ge nomen werd. Raven zelf was er toen in geslaagd te ontsnappen. Aan het front was het Woens dag betrekkelijk rustig. In het Britse hogerhuis heeft de minister van defensie, Alexan der, verklaard, dat de communis- ten in Korea gedurende de be standbesprekingen hun strijd krachten hebben opgebouwd tot niet veel minder dan een millioen man. In het lagerhuis verklaarde Churchill, dat de toestand „zeer ernstig" was. De geallieerde be velhebbers in Korea meenden echter in staat te zijn een krach tig offensief te kunnen tegen houden, aldus Churchill. Op een suggestie om een con ferentie der V.N. de gehele kwes tie in overweging te laten nemen antwoordde Churchill, dat dit 'n zaak was, die zou kunnen wach ten op de terugkeer van minister Eden uit het buitenland. „Dit is niet een zuiver militaire aange legenheid", aldus de premier. De Parijse politie heeft beslag gelegd op alle exemplaren van de communistische bladen „Hu- manité" en „Liberation" waar deze opgeslagen lagen ter ver spreiding. De „Humanité" spoort alle communisten met een kop over de gehele voorpagina aan, zich niet te storen aan de po litie en een betoging te houden tegen de komst van generaal Ridgway. De „Liberation" publiceert 'n korte bekendmaking van de voorgenomen betoging en bevat verder een hoofdartikel tegen Ridgway en het Europese leger- verdrag. Bij opgravingen van een bij Neerbeek (L.) neergestort Duits vliegtuig werd het lijk gevonden van een gesneuvelde militair. Dinsdag werd nog een tweede stoffelijk overschot van een Duitse piloot opgegraven. Beide lijken zijn overgebracht naar 't Duitse kerkhof te IJsselstein. Minister Acheson en minister Eden hebben gisteren te Parijs met leden van de Franse rege ring besprekingen gevoerd over kwesties betreffende de westerse politiek in het Verre-Oosten en Zuid-Oost-Azië. Tevoren hadden zij een korte gedachtenwisseling met hun Franse collega Schu- man over de jongste Russische nota inzake Duitsland. Minister Eden vertrok later per vliegtuig naar Berlijn. De Amerikaans- Franse besprekingen zijn voort gezet. Aan Franse zijde namen aan de besprekingen deel minister Schu- man, premier Pinay, minister van defensie Pléven, vice-premier Queuille en de minister voor In- do-China, Letourneau. De agen da omvatte de volgende punten: Indo-China, Malakka, Korea, Noord-Afrika, 't Brits-Egyptische geschil en de oprichting van een internationaal commando voor 't Midden-Oosten. Het belangrijkste punt was de geallieerde hulpver lening aan de Fransen in Indo- China. De Fransen verklaarden meer hulp in de vorm van mate riaal en wapens van de V. S. no dig te hebben. Pinay zeide na af loop van de ochtendbespreking, dat „veel begrip is getoond voor het Franse standpunt". Op de vraag, of overeenstemming is bereikt over een vermeerdering van de Amerikaanse hulp, ver klaarde Pinay, dat men het eens is geworden over „de algemene beginselen" hiervan. Verdere be sprekingen zullen te Washington plaats vinden, voor welk doel mi nister Letourneau over ongeveer twee weken naar de V. S. zal vertrekken. De ministers Eden en Acheson gebruikten het middagmaal als gasten van de Italiaanse premier, De Gasperi, die tevoren een be spreking met minister Schuman had gehad. Bij de Amerikaans-Franse be sprekingen in de middag kwam de kwestie Noord-Afrika ter sprake. Minister Acheson, die vergezeld was van de Ameri kaanse afgevaardigde bij de V.N., Jessup en de onderminister voor buitenlandse zaken betreffende Europa, Perkins, verklaarde na afloop, dat de besprekingen vruchtbaar en interessant zijn ge weest. Zij worden vandaag voort gezet. Min.-president Robert Men zies van Australië, die op het ogenblik in Engeland vertoeft, heeft een uitnodiging van de Nederlandse regering tot een bezoek aan Nederland aangeno men. Hij zal Dinsdag 10 Juni hier te lande aankomen en de volgende dag weer vertrekken. De heer Menzies zal worden vergezeld door zijn echtgenote, de heer Alan Watt, secr.-gen. van het ministerie van buiten landse zaken en enkele leden van zijn persoonlijke staf. Omtrent het bezoek van de Australische premier Menzies wordt van gezaghebbende zijde te Londen nog vernomen dat de premier vermoedelijk door konin gin Juliana in audiëntie zal wor den ontvangen en een onderhoud zal hebben met dr Drees. Moge lijk zal daarbij de kwestie Nieuw- Guinea en de politiek jegens In donesië ter sprake komen. Premier Menzies zal vervolgens een tweedaags officieel bezoek aan Parijs brengen. INDONESIË. Naar eerst thans wordt ver nomen heeft eind vorige week een deel van de beruchte ram- pokbende van Sujud een aanval gedaan op de onderneming Bit ting in de buurt van Semarang. De bende was 20 man sterk en voorzien van automatische wa penen. De aanval was speciaal gericht op de woning van de administrateur die niet thuis was. Voor het huis werd betreden werd er intens vuur geopend op de woning. Uit de woning werd voor 2000 roepiah aan goederen en 800 aan contanten geld weg gehaald alsook een mauserka rabijn en een pistool. Sedert Maandag hebben 7000 scheepsherstellers te Antwerpen het werk neergelegd. 'Zij eisen een wijziging van de thans van kracht zijnde loon- overeenkomsten. De staking wordt niet door de vakbonden gesteund. De metaalbewerkers in het Gentse, die een week in staking zijn geweest, hebben het werk hervat. Zij zullen over een pe riode van 3 maanden een pre mie van 400 frank uitgekeerd krijgen, terwijl hun lonen met ingang van 1 Augustus met 40 centimes per uur zullen worden verhoogd. De officiële verdeling van 731 zetels in provinciale raden is: Blok van het centrum, 328 zetels, waarvan de christen-de mocraten 20, de republikeinen 9 en de onafhankelij ken 11. Linkse blok 257 zetels, com munisten 150, Nenni-socialisten 85 en linkse onafhankelijken 22). Rechtse blok 136 zetels (mo narchisten 60, Neo-fascistische „Italiaanse sociale beweging" 57 en rechtse onafhankelijken 19). Andere groeperingen 10 ze tels. In Texas zijn de republikein se en de democratische conven tie in wanorde uiteen gegaan als gevolg van onenigheid over het verkiezen van pretendenten voor de presidentschapscandi- datuur. Aanhangers van generaal Eisenhower verlieten een repu blikeinse vergadering nadat aanhangers van senator Robert Taft in de meerderheid bleken. Afgescheiden groepen hielden toen afzonderlijk een verkie zingsvergadering. Bij de democraten kwam het zelfs tot een handgemeen. Hun conventie viel ook uiteen in of ficiële en niet-officiële vergade ringen. Verwacht wordt, dat senator Taft in Texas minstens 2 stem men meer zal krijgen dan Eisenhower. De Britse minister van bui tenlandse zaken, Eden, is Woens dag in de loop van de middag met een vliegtuig van de Britse luchtmacht uit Parijs te Berlijn aangekomen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag ochtend tot Donderdagavond. Koud weer. Wisselend bewolkt met enkele buien. Matige tot krachtige Wes telijke tot Noordwestelijke wind. Koud. VRIJDAG 30 MEI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 6.03 6.38 7.18 7.28 n.m. 6.18 6.53 7.33 7.43 ZON MAAN

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1