Vreugde na twaalf jaar Binnenlands Nieuws Perzië Indonesië SPORTNIEUWS WIELRENNEN De Brits-Amerikaanse garanties AGENDA TENNIS Eric de Noorman in „Het land der duisternis li DUIVENSPORT HANDBOOGSPORT TERNEUZEN. BRESKENS BIERVLIET EEDE. GROEDE. SLUISKIL. IJZENDIJKE Dodelijk ongeluk te Maldeghem VLISSINGEN. Uit de Provincie Kantonrechter-plaats- vervanger. Bij Kon. Besluit zijn herbenoemd tot kantonrechter-plaats ver van. ger in het kanton Terneuzen de heren R. W. Zuur en mr H. C. M. van Son. Vismijn. De visaanvoer op de vismijn te Breskens bedroeg in de week van 19—25 Mei: 2472 kg bot, van 4916 ct.; 1874 kg schar, van 6017 ct.; 31 kg schol, van 5020 ct.; 351 kg tong, van 147-97 ct.; 1 kg griet, 103 ct.; 16 kg rog, van 44—30 ct., ii kg onverkochte vis voor vismeel, 7882 kg exportgarnalen, van 93 60 ct.; 1610 kg binnenland-garna len, van 6960 ct. Pseudo-vogelpest geconstateerd. Naar wij vernemen is ook al hier pseudo-vogelpest geconsta teerd. Bij de landbouwers P. van Vooren, J. Veraert en J. Adam en bij de handelaar J. Bracke moes ten alle kippen worden afge maakt. Bij laatstgenoemde, die pluimveehandelaar is, moest een groot aantal jonge hennen wor den afgemaakt. Dr Kersten uit Breda, inspecteur van de veeart- senijkundige dienst, heeft ter plaatse de toestand in ogen schouw genomen en in overeen stemming met het gemeentebe stuur zal werden getracht de ziekte te localiseren. Voor pluim vee is er een ophokverbod, ter wijl ook honden en katten binnen moeten blijven. Pseudo-vogelpest. Naar wij vernemen heeft de pseudo-vogelpest zich uitgebreid tot talrijke bedrijven te Eede Aardenburg en Heille. De veeratsenijkundige dienst heeft op verscheidene bedrijven de kippen vernietigd. Onder auto gelopen. Maandagmorgen geraakte in de Schuitvlotstraat te Groede, nabij de R.K. school, het 9-jarig zoontje van de heer Berckmoes onder een auto, bestuurd door de heer Verplanke uit Groede. Ver moedelijk zijn de beide benen van de jongen gebroken. De be stuurder van de auto treft geen schuld. De jongen is voor nader on derzoek overgebracht naar het ziekenhuis te Oostburg. De rijkspolitie stelt een onder zoek in. Daarvóór was hij werkzaam bij Philips te Eindhoven. Bij „De Schelde" zal hij belast worden met de adminstratie der finan ciële zaken. De heer Van Ginkel is M.T.S.'er (werktuigkundige). Aanbesteding. Ten verzoeke van de heer A. van Waes te IJzendijke werd openbaar aanbesteed het bouwen van een landbouwschuur. Ingeschreven werd door firma Proost, Graauw, 54.790; Leo Martens, Hoofdplaat, 53.000; Gebrs. Krieckaert, Hengstdijk, ƒ49.350; Em. van de Waeter, Biervliet ƒ48.600; Vict. Verstrae- ten, Hoofdplaat ƒ46.000; Bouw onderneming IJzendijke 45.849; C. Soelimans, Hoofdpl. 42.138. Het werk werd opgedragen aan de laagste inschrijver. Ontslag verleend. Bij Kon. Besluit is aan de heer P. J. F. van Hijfte alhier op zijn verzoek eervol ontslag verleend uit zijn functie van gezworene van het waterschap „Het Vrije van Sluis." Vergadering K. A. B. De K. A. B. heeft ter gelegen heid van het feest van de arbeid een feestvergadering belegd waarvoor grote belangstelling bestond. Als spreker van deze bijeen komst hoorden we de heer Ja cobs, die met zijn onderwerp „Feest en Arbeid" de aanwezigen wist te boeien. Op duidelijke wijze bracht hij naar voren wat door de arbeiders reeds was be reikt. Na afloop sprak de geestelijk adviseur, kapelaan Baaien, over „Ik zal de herder slaan en de kudde wordt verstrooid". Hierna bleef men nog lange tijd gezellig bijeen. 65-jarige bruiloft. De echtelieden Theophiel Rij- ckaert en Marie Bracke hopen op 2 Juni hun 65-jarige echtvereni ging te herdenken. De oudjes, die nog steeds bij hun zoon op de boerderij in de Sint Pieterspolder wonen, genieten een goede ge zondheid en men ziet hen nog dagelijks op de boerderij allerlei lichte werkzaamheden verrich ten. Het zal deze krasse luitjes die dag zeker niet aan belang stelling ontbreken. In de nacht van Zondag op Maandag te omstreeks 2 uur deed zich op de rijksweg Brussel —Oostende een ernstig ongeval voor, waarbij de 42-jarige R. v. d. Schragen, woonachtig te Knes- selaere, het leven verloor, v. d. S. begaf zich per fiets huiswaarts en is op het viaduct onder de ge meente Maldeghem met een tot nu toe onbekende auto in aanrij ding gekomen. Het hoofd werd van de romp afgereden. De rijkswacht heeft de zaak in onderzoek. v. d. S. is niet gehuwd. JOURNALISTEN OP BEZOEK. In' verband met de samenwer king op toeristisch gebied tussen België en Nederland brengen van 26 t/m 29 Mei a.s. op uitnodiging van de Algemene Nederlandse Vereniging voor Vreemdelingen verkeer A.N.V.V.) zeven redac teuren van Waalse en vijf redac teuren van Vlaamse dagbladen een bezoek aan Nederland, ten einde hier stof op te doen voor een reportage over bij onze Zui derburen minder bekende en toch toeristisch interessante delen van Nederland. Aan deze tocht ne men tevens deel een redacteur van een Luxemburgs dagblad, alsmede de Nederlandse corres pondent van het persbureau Belga. De belangstelling voor Neder land van Belgische toeristen is reeds thans zeer groot. Blijkens door de koninklijke marechaus- sée te Terneuzen, Eindhoven en Maastricht verstrekte gegevens bedroeg in 1951 het totaal aantal overschrijdingen van onze grens met België ruim zes en een half millioen tegen vier en een half millioen in 1950. In 1951 waren in totaal 85.000 Belgen en Luxem burgers de gasten van Neder landse hotels en pensions. In 1950 was dit getal ongeveer even hoog. OVERSTROOMDE GEBIED IN NOORD-ITALIE THANS DROOGGELEGD. De drooglegging van de hon derdduizend ha in de Po-vlakte, welke in November van het vo rige jaar werd overstroomd, is thans voltooid. Hoewel er nog dikke lagen mod der worden verwijderd, worden sommige stukken al weer be bouwd. Het werk ter versterking van de dijken langs de Po wordt nog voortgezet. GROOTVADER VOND KLEINKIND TERUG. De familie van Loo-Mahey uit Kessel-Loo nabij Leuven behoorde tot de vele duizenden Belgen, die na de Duitse invasie in Mei 1940 langs de door de stuka's bedreig de landwegen een veiliger heen komen naar Frankrijk zochten. De familie, die bestond uit groot vader Van Loo, diens schoon dochter Yvonne van Loo-Mahey en haar beide kinderen Denis en Georgette, werden bij Abbeville in Noord-Frankrijk gebombar deerd, waarbij de moeder en haar vierjarig zoontje Denis om het leven kwamen. Het meisje van twee jaar, Georgette, werd aan de linkerhand gewond en door de grootvader toevertrouwd aan een soldaat, die verklaarde haar te zullen laten verzorgen bij een hulppost van het Rode Kruis. Toen de grijsaard zich van de droeve taak had gekweten een laatste rustplaats te graven voor zijn schoondochter en kleinkind en hij voor Georgette wilde zor gen, kwam plotseling het be richt, dat Abbeville ontruimd moest worden, omdat voor nieu we bombardementen werd ge vreesd. Ondanks zijn protest werd de oude man op een militaire auto geladen en naar het zuiden geëvacueerd. Nadat de strijd in België en Frankrijk was geëindigd, keerde de man terug naar de plaats, waaraan zoveel droeve herinne ringen voor hem waren verbon den en hij stelde bij alle roode- kruisposten in de omgeving van Abbeville een onderzoek in naar de verblijfplaats van zijn klein kind. Al zijn moeite was echter vergeefs en niemand herinnerde zich iets van het meisje. Groot vader Van Loo zette zijn naspo ringen onverdroten voort en thans, 12 jaar later, is het kind, mede door zijn toedoen, ontdekt bij een familie te Doornik. Het blijkt nu, dat de tweejarige Geor gette door de soldaat in kwestie werd toevertrouwd aan de heer en mevr. Lefebvre uit die plaats, die eveneens door het oorlogsge weld van huis. en haard waren verdreven. Het kind droeg geen enkel kledingstuk, waaruit de i- dentiteit vastgesteld kon worden en daar aanvankelijke pogingen om de ouders op te sporen ver geefs waren, adopteerden de heer en mevr. Lefebvre, die kinder loos waren, de baby die zij de naam van Nadine Abbeville ga ven. Later, toen aangenomen werd dat de ouders dood waren, schonken zij het kind hun eigen naam. Toen het meisje 14 jaar werd, moest de in België ver plichte identiteitskaart worden gemaakt. Het parket van Doornik stelde bij die gelegenheid nog eens een uitgebreid onderzoek in bij de gehuchten in de omgeving van Abbeville. Hierbij kwam men 'ter ore, dat een oude man, afkomstig uit België, nog bijna ieder jaar naar Abbeville kwam om hier op sporingen te doen naar zijn klein kind. De Doornikse politie meen de te mogen concluderen, dat de in 1940 spoorloos verdwenen ba- bij Georgette van Loo dezelfde is als de thans 14-jarige Nadine Lefebvre, een gevolgtrekking die bevestigd werd door het feit, dat het meisje een groot lidteken heeft aan de linkerhand. De ge rechtelijke instanties zullen zich pas definitief uitspreken, nadat getuigen zijn gevonden van het drama, dat zich in 1940 te Abbe ville heeft afgespeeld. De vader van Georgette, die in 1940 elders zijn militaire plichten vervulde, is intussen hertrouwd hij heeft weer een zoon die Denis heet en meent met zekerheid in de fo to van de 14-jarige Nadine zijn Georgette te herkennen. In Kessel-Loo heeft zich inmid dels onder voorzitterschap van de gelukkige grootvader Van Loo een feestcomité gevormd, dat zich opmaakt Georgette een hartelijke ontvangst te bereiden, wanneer zij dezer dagen een bezoek gaat brengen aan haar vader en groot vader De droefenis in de harten der pleegouders Lefebvre is ech ter groot en wordt slechts getem perd door de hoop, dat de vader van Georgette erin zal toestem men, dat het meisje zij spreekt slechts Frans bij hen zal mo gen blijven, een verwachting, die door haar wel zal worden ge deeld. Schoolreis De grootste leerlingen van de R.K. school hebben een zeer af wisselende schoolreis gemaakt naar Zuid-Holland. Reeds bij het eerste ochtendgloren werd appèl geblazen en om 5 uur startten zij met een grote comfortabele reis- bus van de Z.V.T.M. Om 9 uur arriveerde men in het bekende vogelpark „Avifauna" te Alphen aan de Rijn. In de namiddag volg de een bezoek aan de residentie stad, waar o.m. de Ridderzaal werd bezichtigd. Later hebben ze het Westland doorkruist en een bezoek gbracht aan de veiling te Poeldijk. In Voorburg ging men op bezoek bij de paters Capucij- nen, waar de kinderen door de paters werden rondgeleid door het noodseminarie en de prachti ge tuin. Het was reeds duister, toen zij vermoeid, doch ten zeer ste voldaan door hun ouders in de Kerkstraat werden opgewacht. Onderdirecteur van „De Schelde". Naar wij vernemen is binnen kort de benoeming te verwach ten van de heer G. N. van Ginkel tot onderdirecteur van de „Ko ninklijke maatschappij De Schel de" te Vlissingen. De heer Van Ginkel, die 44 "jaar oud is, is thans chef van de administratieve afdeling der Ne derlandse spoorwegen te Utrecht. REEDS 75.000 VOOR „EREFONDS VOOR OUD-VERPLEEGSTERS". In vrijwel alle delen van ons land zijn de laatste tijd plaatse lijke comité's voor het „erefonds voor oud-verpleegsters" opge richt. Het gevolg hiervan is ge weest, dat het kapitaal van het fonds binnen enkele weken van ƒ50.000 tot 75-000 aangroeide. Er komen nog dagelijks belang rijke bedragen binnen bij het secretariaat (Weteringschans 86, Amsterdam; postgironummer 3650) zodat het zich laat aanzien dat binnen korte tijd de eerste honderdduizend gulden bijeen zullen zijn. Te Dordrecht werd dezer da gen een bazar ten bate van het erefonds gehouden. Deze bazar heeft ƒ6500 opgebracht. Ook in tal van andere plaatsen werden aanzienlijke bedragen ingeza meld, o.a. in Limmen, Grouw Middelharnis, Broek in Water land, Blaricum, Veenendaal, Nije- veen, Vreeswijk, Spanbroek, Ob- dam, Jisp, Venhuizen, Streefkerk. Het plaatselijk comité te Am sterdam heeft grootse plannen in voorbereiding, evenals Haarlem en Rotterdam. LANGERE DUUR T.L.-BUISLAMPEN. ^Tengevolge van efficiënter werkmethoden is Philips erin geslaagd de levensduur van de buislampen „TL" aanmerkelijk te verlengen. Was deze vroeger 2500 uur, thans bedraagt die, uitgaan de van een schakeling om de drie uur, 7500 branduren. Bij een normaal gebruik worden de buis lampen „TL" nu ook voor deze tijdsduur gegarandeerd. DE „VERBRANDE PAN" De stichting „Het Noord-Hol lands Landschap" heeft in „Boe kenrode" haar jaarvergadering gehouden, waarin de secretaris, Mr. H. Westerman te Amsterdam, het jaarverslag heeft uitgebracht. Het Ilperveld is vergroot, het Spaardammerveen is gekocht, waardoor de stichting een bezit heeft van ruim 36 ha. Onder haar beheer staan verder 9 ha. Het dagelijkse bestuur heeft aandacht besteed aan de „Verbrande Pan" te Bergen, naar aanleiding van berichten over vernieling van het natuurschoon. Er is een bezoek gebracht aan Bergen en het be stuur kreeg de toezegging dat er niets meer veranderd zou worden dan na overleg met deskundigen. Een der bestuursleden, die de plek pas heeft bezocht, was van mening, dat men nog niet gerust moet zijn over de toekomst. Hij drong aan op een actie. Meege deeld werd, dat de bestuursleden, donateurs en contribuanten uit genodigd worden op 5 Juli een bezoek aan Bergen te brengen- Dan kan de aangelegenheid weer besproken worden. Het dagelijks bestuur heeft verder plannen in het najaar een excursie te maken naar het westelijk deel van 't Gooi en het volgend jaar een naar „Wildrijk", een bezit van de stichting. HARINGVLOOT AAN SCHOT. De haringvloot is aan schot. Maandagmiddag tussen vier en vijf uur is op vrijwel alle schepen de visvlag gehesen. Nadat de schippers de aloude roep „Op hoop van zegen" hadden doen ho ren, voeren de schepen achteruit de vleet in zee. Iedere logger heeft al honderd meter netten in zee hangen. Als de netten volle dig „afgerold" zijn, hangen er 180 km netten in de Noordzee. Zullen de malse maatjes zich laten vangen? Dat is de vraag. Het scheepsvolk gaat op wacht of naar kooi en als op alle sche pen ,,'t Is van halen" klinkt, zal blijken wie de gelukkige vangers waren. Dan zal ook spoedig be kend zijn, welke snelle schepen als jagers de steven naar het va derland wenden, om de „Holland se nieuwe" aan te voeren. DUITS VLIEGTUIG OPGEGRAVEN BIJ GELEEN. Bij het opgraven van een Duits vliegtuig, dat op Oudejaarsavond 1944 nabij Geleen brandend neer stortte en diep in de grond drong, ontdekte men gisteren het stoffelijk overschot van de piloot. Met het oog op de identificatie zijn de werkzaamheden voorlo pig stopgezet. Enkele weken geleden heeft men in de gemeente Schinnen, eveneens bij het opgraven van 'n Duits vliegtuig, het stoffelijk overschot van de piloot ontdekt. VIJF BEAMBTEN VAN P. T. T GEARRESTEERD. Bij P.T.T. gedetacheerde re chercheurs van de rijkspolitie hebben in samenwerking met de Haagse recherche 5 beambten van P.T.T gearresteerd. Deze beambten worden ver dacht van diefstal van koper en lood uit het centrale magazijn van P.T.T. Zij zijn voor de of ficier van justitie geleid en na dien in verzekerde bewaring ge steld. In verband met deze zaak zijn ook 2 personen, verdacht van heling, aangehouden. SCHIETPARTIJ TUSSEN AMERIKAANSE SOLDATEN EN O .-DUITSE VOLKSPOLITIE Amerikaanse soldaten en leden van de Oost-Duitse volkspolitie hebben Maandag aan de zöne- grens tussen Oost- en West- Duitsland nabij Hof (Beieren) on geveer 15 schoten gewisseld, zo deelden Amerikaanse autoritei ten mee. Geruchten over ver scheidene doden en gewonden zijn zowel door de Amerikaanse als door de Oost-Duitsers tegen gesproken. Tot dusver blijkt uit het bericht niet, aan welke zijde het eerste schot is gevallen. De Perzische regering heeft be sloten, de staat van beleg in Te heran die op 30 Maart werd afge kondigd een maand te verlengen. Een woordvoerder van de Per zische regering heeft Zondag be richten over het aftreden van premier Mossadeq tegen gespro ken. In nauw met het Franse mini sterie van Buitenlandse Zaken verbonden kringen is Maandag verklaard, dat over de Brits- Amerikaanse garanties aan de Europese verdedigingsgemeen schap overeenstemming is be reikt. Volgens deze kringen be vatten zij de volgende termen: 1. Britse en Amerikaanse troepen zullen in Europa blijven zolang de toestand dit vereist; 2. Vóór de „conventie van Bonn" zal zijn geratificeerd, zul len geen Duitse soldaten worden gerecruteerd; 3. President Truman zal be kendmaken, dat het uittreden van een lid uit de E.V.G. zal worden beschouwd als verzaking van de „conventie van Bonn". 4. Deze garanties moeten on-, derworpen worden aan de goed keuring van het Amerikaanse congres en het Britse Lagerhuis. Naar verluidt hebben Engeland en Amerika Frankrijk meege deeld, dat de garantie slechts aanvaardbaar is, als zij van toe passing kan zijn op alle leden- staten en niet slechts op Duits land. Het zou onmogelijk zijn krachtiger actie te beloven, die dan ook zou moeten worden toe gepast, als b.v. Italië communis tisch zou worden en zich uit de E.V.G. zou terugtrekken. HEDEN: TERNEUZEN: Hotel Des Pays-Bas, 10.30 uur: Vergade ring Stembevoegde Ingelan den polder Vlooswijk. Café Du Commerce, 2 uur: Openbare verkoping van een winkelpand. Luxor Theater, 8 uur: Biosc. Morgen is het te laat. Lokaal Bethel, 7.30 uur: Evangelisatie. Vergaderzaal Vlooswijkstr. 48, 7.30 uur: Openbare vergade ring Staatkundig Geref. Partij. MORGEN TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc. „Morgen is het te laat". Concertgebouw, 8 uur; Biosc. „Alarm in de nacht express. AXEL: Het Centrum, 8 uur: Biosc. „Terwille van mijn kind". DE GROTE MEI-PRIJS TE HULST. Vandaag wordt op het par cours binnen de stadswallen van Hulst voor de vijfde maal de grote Mei-prijs verreden voor amateurs en nieuwelingen. Er zijn niet minder dan 150 renners ingeschreven, een aantal dat voorheen nimmer werd be reikt. De nieuwelingen en amateurs rijden een aparte course, zodat de sportliefhebbers twee wed- wedstrijden te zien krijgen. Vele bekende Nederlandse en Belgische coureurs zullen aan de start verschijnen, zodat het niet aan spanning zal ontbreken. WIM VAN EST STELT ZICH CANDIDATUUR VOOR DE RONDE VAN FRANKRIJK. De dorpsstraat in St. Willebrord leek Maandag op een mensenzee. Heel de bevolking was uitgelo pen om Wim van Est, de grote „wielerzoon", die BordeauxPa rijs gewonnen had, te verwelko men. Om half zeven kwam de overwinnaar het dorp ingereden. De heer Garin, directeur van de rijwielfabriek, waarvoor Van Est rijdt, was in zijn gezelschap. Wim kwam handen tekort om de gelukwensen van vele vrien den in ontvangst te nemen. Bur gemeester P. Alberts van Ruc- phen was er, Kees Pellenaars toonde zijn belangstelling en vele andere wielergrootheden gaven acte de presence. Van Est vertelde allereerst iets over de monsterrit Bordeaux Parijs. „Het is een zeer zware koers geweest en ik heb me ge heel moeten geven om te winnen, want de tegenstand van de Fran sen was zeer zwaar en het werd op het slot een enerverende strijd", zei Wim. Van Est was vol lof over zijn gangmaker, Martin van den Broek, een Belg, die steeds op de goede momenten wist te demar reren. „Zestig km vóór het einde viel de slag", ging Wim verder, ,,En toen was ik zeker van mijn zaak want ik wist dat ik in vorm was". Op de 15aan van het Pare des Princess wilde Van Est nog een poging wagen om het baan record te verbeteren, doch hij werd zo geïmponeerd door de duizendkoppige menigte, die het stadion bevolkte, dat het geen snelle, maar wel een zegetocht werd. Wim van Est vertelde ook dat hij met de directeur van de Tour de France, Jacque Goddet, ge sproken had en dat het voor 99% zeker was dat hij in de Tour zou starten alleen het contract is nog niet getekend, verklaarde hij. Naar wij van de zijde van de vertrouwensman in Nederland van de organisatoren van de Tour de France, de heer R. de Grood vernemen, heeft Wim van Est Maandagavond te St. Wille brord medegedeeld, dat hij zich gaarne candidaat stelt voor het team, dat ons land dit jaar in de ronde van Frankrijk zal verte genwoordigen. Wedstrijden voor de Zeeuwse competitie. Luctor et Emergo 3-Animo 3 35 Te Oostburg: H. E.: C. Jansen van Rozen- daalJ. Drok 8-6, 36, 36; J CramerE. Verstraeten 26, (L-4, 4—6; D E.: Mevr. J. Cramermevr. G. Dikötter 5—7; 1—6; mej. P. v d. Plasmevr. J. Schiltman (P—2, 6—4. H. D.: J. Spaas, J. DrokA. Gossijl, J. van Hauwe 46, 06; D. D.: Mevr. J. Schiltman, mevr. J. Jurrymevr. J. Cramer, mej. J. v. d. Plas 75, 36, 61; G. D.: Mevr. Cramer, J. Cra mermevr. Dikötter, E. Ver straeten 63, 63; mevr. Jurry, J. Spaas—Mej. P. v. d. Plas, J. v. Hauwe 36, 64, 36. TERREUR. In de afgelopen week is een bende van onbekende herkomst moordend en plunderend door de dessa Soemoenglarang «in het Cheribonse getrokken. Negen be woners verloren het leven, drie werden gewond en een honderd tal huizen ging in vlammen op. GEWAPENDE GROEP SLOEG TOE. Tussen Paré Paré en Baroe heeft een gewapende groep van circa 150 man vier autobussen aangehouden, toebehorende aan Indonesiërs en een sedan, toebe horend aan een Chinese ingeze tene van Makassar. Nadat de inzittenden de op dracht hadden gekregen de wa gens te verlaten, werden alle vijf voertuigen met een deel van de goederen in brand gestoken. Van de reizigers werd een groep door de gewapenden meegevoerd het binnenland in. ti 33. Een lompe huif kar, omstuwd door een groep onaandoen lijke lansiers en en kele slaven rijdt aan, wanneer Haifa en zijn lotgenoten gekneveld uit de toren worden geleid. „Hmeen bende- loze troep, en uiterst armzalig!" snuift de edelman minachtend. „Voorwaar een pas send gevolg voor deze schurk!" Doch de anderen antwoorden niet. Ang stig staren zij naar Scorr. De man in het wol- venvacht treedt hen glimlachend tege moet, in gezelschap van een voerman, wiens schurk achtige uiterlijk zelfs de op het ergste voorbereide Orm de rillin gen over de rug jaagt. „Dat zijn mijnehvrien den, die ik bijzonder in Uw zorgen aanbeveel, Alhabar!" zegt de lei der minzaam. „Vermakelijke dwazen, die menen dat zij over moed beschikken...!" - COP MARTEN TOONDER STUDIO'S De voerman stoot zo'n onheil spellend gegrinnik uit, dat Orm het angstzweet op het voorhoofd parelt. „Alleen een zot is moedig waar Scorr heerst," gichelt de spokige karrevoerder voldaan. „Zou het daaraan soms liggen dat er zo weinig zotten oud worden in deze streek?" „Staak Uw uitzinnig gesnap en huiver liever, galgenaas!" briest Haifa uit de hoogte. „Onze mach tige aanvoerder is U vanzelfspre kend ontkomen! Niets kan zijn moed weerstaan! Eer de avond is gevallen zijn wij vrij en bengelt gij aan de hoogste boom uit de om trek!" „Een prachtige zot!" krast Alha bar, zich smakkend van plezier de handend wrijvend. „Hij slaat geen verstandig woord uit! De mach tige aanvoerder ontkomen? Hé, hé, kijk daar maar eens, mijn jon gen!" Verbaasd staart Haifa in de aan geduide richting. In de verte stormt een angstig paard nader, omsloten en voortgejaagd door een horde wolven. Scorr knikt goedkeurend. „Ah...! Mijn dieren keren terug van de jacht!" mompelt hij vriendelijk tot Haifa. „En dat is het paard, waar op Uw vriend trachtte te ont komen. Hebt ge ooit met wolven gejaagd, mijn o zo hoopvolle vreemdeling? Het bewonderens waardige is dat zij nimmer een spoor loslaten?" En terwijl het triomfantelijke gehuil van de horde over de vlakte aanwaait, heeft Haifa het gevoel dat zijn hart stilstaat. Want het zadel is leeg Drive 1Animo 2 35. Te Sas van Gent: H. E.: A. VerhaegeDr C. D. Binkhorst 06, 06; C. v. Waes G. Vernimmen 0—6, 06; D. E.: Mej. D. Wautersmej. M. v. Mossevelde 26, 63, 63; mevr. v Waesmevr. IJsebaert 6—3, 6-U. H. D.: G. v. Waes, A. Verhaege Dr C. D. Binkhorst, A. IJse baert 6—3, 64. D. D.: Mej. D. Wauters, mevr. v. Waesmevr. IJsebaert, mej. v. Mossevelde 68, 63, 62. G. D.: Mevr. v. Waes, G. v Waesmej. v. Mossevelde. G. Vernimmen 36, 46; mej. Wau ters, A. VerhaegeMevr. IJse baert, A. IJsebaert 36, 46. „Strijd in Vrede", Groede. Wedvlucht uit Arras- Snelheid eerste duif 1038 meter. I. en 7. Vinjé-Elfrink, 2. Joh. van de Wege, 3. J. Merk, 4. J. de Rosck, 5. I. Vermeulen, 6. en 8. J. Stokkerman, 9- F. Dubois, 10. J. van de Wege. „Nog Sneller", Breskens. De duivenvereniging „Nog Sneller" hield een wedvlucht uit Arras. Snelheid eerste duif 1077 meter. 1. en 8. Vermeulen-Verduyn, 2. J. de Meester, 3. E. Pieters, 4. L. van de Wege, 5- J. van Dieren- donck, 6. I. Porrey, 7. J. Faas, 9. G. Pleyte, 10. P. Buijze. „De Verwachting" - AxeL Uitslag van het concours op Zondag 25 Mei. Vlucht op Arras, afstand 135 km. Snelheid eerste duif 1105 m. 1. E. v. Dorsselaer, Axel; 2. Jos. Engels, Axel; 3., 4. en 5. R. v. d. Veke, Zaamslag; 6. C. Wieland, Axel; 7. en 10. W. Herman, Axel; 8. Th. J. Borghsteijn, Axel; 9. J. Vasseur, Axel. Schieting in de Zandstraat. Ter gelegenheid van de kermis in de Zandstraat organiseerden ,,De Zeeuwse schutters" een schieting. De uitslag luidde: Hoogvogel: A. de Moor, West- dorpe; Zijvogels: P. van Es- broeck, Sluiskil en O. Dhert, Sel- zaete; Kallen: Alfr. van Es- broeck, Sluiskil en E. Verhelst, Westdorpe. Koningsschieting te Aardenburg. De handboogmij „St. Sebas- tiaan" hield haar jaarlijkse ko ningsschieting op de staande wip. Hoewel de heer J. de Lijcke, de huidige koning, zijn best deed om de titel te behouden, mocht hem dit niet gelukken. In de 24e ronde slaagde Eug. Blondeel erin om de hoogvogel te vellen en hij werd met een „Lang zal hij leven" tot koning voor het jaar 1952 uitge roepen.

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 3