Binnenlands Nieuws MRBMem het 5e Scheldecriterium SPORTNIEUWS Voorting wint Eric de Noorman in „Het land der duisternis' "AKKERTJES? VOETBALSPORT DUIVENSPORT Publieke belangstelling neemt af VERDACHTEN VAN ROOF OVERVAL AANGEHOUDEN. DROOGTE DEED PEELBRANDEN ONTSTAAN. verloren aagen Vakverenigingsleider Sachs in Zuid-Afrika gearresteerd ATHLETIEK ZEILSP0RT 1 DE JACHT OP DE „HOLLANDSE NIEUWE" IS BEGONNEN. Aan de Kon. Wilhelminahaven te Vlaardingen, waar juist een week geleden de leesten werden gevierd ter gelegenheid van Vlag getjesdag was. he£ Zaterdagmid dag buitengewoon druk. De gehele vloot lag daar voor vertrek gereed. Van alle kanten kwamen de bemanningen, waar van velen uit Scheveningen, Katwijk en andere plaatsen. Om drie uur mocht de vloot vertrekken en de klok had nog niet geslagen of het startsein werd gegeven en de motorlogger VI. 56 „Eben Haëzer" voer het eerst de havenmond uit. onmid dellijk door de andere schepen gevolgd. Toen werd het een hollen en draven naar de havenhoofden en de Maasboulevard om de beman ningen 'n vaarwel toe te roepen. Vele auto's en touringcars ston den klaar om de reis naar Hoek van Holland te aanvaarden met de velen die de vloot tot aan zee wilden begeleiden. Het grootste gedeelte van de schepen is vertrokken. Dinsdag morgen om 6.00 uur mag het res- tant uitvaren. De eerste hopen in de loop van heden de visgronden te bereiken, zodat s-avonds aan ,£pni een grijze morris in het Rijn- De vrijwillige bosbrandweren van Nunspeet, Elspeet en Huls horst en de in de nabijheid gele gerde militairen bestreden 't vuur krachtig. Om half zes was de brand bedwongen. ZWARE BRAND TE ZUTPHEN. Zaterdagmiddag om kwart vóór drie brak brand uit in het Kofa- magazijn in de Beukerstraat te Zutphen. Het werd een lastige blussing, doordat het pand uit 3 vroegere winkelpanden bestaat. In het middelste daarvan, het smalste perceel, is de brand in de magazijnvoorraad ontstaan. Van daaruit verspreidde het vuur zich ook over de bovenverdie ping van de andere twee panden. De brandweer bestreed het vuur met 8 stralen. Na een paar uren blussen was het gevaar voor ver dere uitbreiding geweken. De wa- terschade is bijzonder groot. De totale schade wordt op een paar ton geschat. TWEE DELFTSE STUDENTEN VERDRONKEN. Vermoedelijk misleid door de duisternis en in verband met de onbekendheid van de weg te Leiden, is in de nacht van Zater dag op Zondag omstreeks half schot kan worden gegaan. De „Hollandse nieuwe" kan dan Woensdag worden tegemoet ge zien. Uit Scheveningen vertrok de eerste logger om tien minuten vóór half vier. Het was de Sch. 263, de „Aurora" die het eerst de neus buiten de havenhoofden stak. Na enige dagen nauwgezet speurderswerk is de Amsterdam se recherche onder leiding van de inspecteur A. M. Koppejan er Zaterdagochtend in geslaagd de hand te leggen op de hoofddader en enige medeplichtigen aan de roof-overval op de 61-jarige kas telein Meyerink van een café in de Staaistraat te Amsterdam. Zoals bekend verschenen Woensdagavond j.l. tegen slui tingstijd in het café aan de Staal- straat twee mannen, van wie de jongste de niets vermoedende kastelein bij het uitvoeren van de bestelling een paar tikken op het hoofd gaf. Toen de caféhouder zich verweerde, trok de bezoeker een pistool en loste twee schoten, waardoor de kastelein niet ern stig werd gewond. De jongste van de beide daders vluchtte op een fiets; de oudere kon door om standers worden gegrepen. De laatste liet tegenover de politie niets los. Toen Vrijdag het onderzoek op een min of meer dood punt was gekomen, verscheen op het poli tiebureau een jongeman, die door de verslagen in de dagbladen zich herinnerde iets te hebben opge vangen van een overval. Toen de politie dit spoor nauwkeurig volgde, kon weldra worden over gegaan, in een perceel aan de Houtmankade, tot arrestatie van de 37-jarige J. L., die verdacht wordt als hoofdschuldige de scho ten te hebben gelost. Hij heeft inmiddels tegenover de politie een volledige bekentenis afge legd. Behalve de reeds gearres teerde 51-jarige H. A. en de hoofdschuldige, kon de politie tot aanhouding overgaan van twee broers A. en J. B., die van mede plichtigheid worden verdacht. Volgens de politieverklaringen heeft J. L. toegegeven, dat het motief van de misdaad roof van het geldkistje was, dat zich onder de toonbank van het café zou be vinden. Aanvankelijk heeft men getracht de buit zonder geweld te pakken te krijgen, doch toen dit niet lukte is men tot de geweld pleging overgegaan. Tengevolge van de langdurige droogte woedt er sinds enige tijd een hardnekkige brand in de Peel onder Mariaveen, die moei lijk te bestrijden is, omdat 't vuur ook ondergronds doorsmeult. Een gelukkige omstandigheid is, dat er nog geen krachtige westen wind is opgetreden, want bij wes tenwind zou de brand zeer grote omvang kunnen aannemen. Tot dusverre zijn reeds verscheidene partijen turf verloren gegaan. Met man en macht is de laatste dagen gewerkt om belangrijke hoeveelheden turf, die eveneens gevaar liepen, in veiligheid te brengen. Het vuur bedreigde ook de noodwoning van de tuinder L. die slechts met veel moeite gered kon worden. In de gemeente Bel- feld is de brandweer Woensdag en Donderdag j.l. drie maal uit gerukt om bos- en heidebranden te bestrijden. TWEE GEHEIME ZENDERS OPGESPOORD. De gemeente-politie te Emmen heeft in samenwerking met de radio-opsporingsdienst van de P.T.T. twee geheime zenders in het dorp Weerdinge (gem. Em men) gevonden. De ene zender die in de aether verscheen onder de naam „Hesta" bevond zich ten huize van een zekere A., terwijl de andere, uitzendend onder het motto „Oslo", werd gevonden in de woning van P. De zendinstallaties zijn in be slag genomen. HEIDEBRAND BIJ NUNSPEET Zaterdagmorgen om half drie brak een heidebrand uit op de Veluwe tussen Nunspeet en Els peet, niet ver van het militaire kampement. De brand besloeg al ras een oppervlakte van acht èi negen hectare. en Schiekanaal, ter hoogte van het perceel Roomburgerweg 20, gereden. Enkele omwonenden, die vrij spoedig op het ongeval werden attent gemaakt, begaven zich te water en wisten na enige tijd de beide inzittenden op het droge te brengen. Plet waren de 26-jarige Delftse student J. H. Bekker en de 25-jarige P. J. W. de Boer, eveneens student en bei den wonende te Delft. Ogenblikkelijk werd kunstmati ge ademhaling toegepast en zuur stof toegediend. Nadat dit ge ruime tijd was geschied, werden beiden ter verdere behandeling naar het academisch ziekenhuis overgebracht. Helaas is het niet meer mogen gelukken de levens geesten van beiden op te wekken. De beide studenten waren op de terugreis van de Hollandia- r oei wedstrijden te Alphen aan de Rijn. NA 45 JAAR TERUGGEVONDEN. Bij het asperge-steken vond het meisje M. Laarakker te Weller- looi bij Venlo een trouwring, welke afkomstig bleek te zijn van de reeds 42 jaar overleden mevr. Deckers-Albers. De ring is in be zit gesteld van haar dochter mevr. H. Wijnhoven-Deckers, die zich nog goed kan herinneren, dat de ring 45 jaar geleden werd verloren. 2 HEIDEBRANDEN LANGS SPOORLIJN. Het vastlopen van twee rem- blokken van trein 229, komende van Amerfoort, die om 15.35 te Apeldoorn moest arriveren is naar door de bosbrandweer te Apeldoorn wordt aangenomen, oorzaak geworden van twee hei debranden langs de spoorlijn na bij Kootwijk in de Houten Assel. De wagenvoerder had niets van het gebeurde gemerkt, doch een gepasseerde blokpost waar schuwde het blokhuis aan de Jachtlaan te Apeldoorn, waar de trein tot stilstand werd gebracht. Nadat daar de blokken waren verwijderd, kon de trein, die geen schade had, uiteraard met ver traging, de reis vervolgen. De beide heidebranden namen tenge. volge van de enorme droogte grote omvang aan enige hec taren doch konden na circa een uur door de bosbrandweer uit Apeldoorn, geassiteerd door militairen, worden bedwongen. gebruiken. Dinsdag tijdens een fruitteeltdemonstratie in Gelder- malsen zal hij zijn robotpaard in ontvangst nemen. BRAND IN HOTEL TE NIEU W-MILLIN GEN. Zaterdagavond ongeveer 10 uur is een felle brand uitgebroken in het geheel vernieuwde hotel-res taurant „Jan van de Veluwe", ge legen aan de rijksstraatweg ApeldoornMillingen. De brand ontstond vermoedelijk doordat vonken uit de schoorsteen op het kurkdroge rieten dak terecht kwamen. Wegens de koude had men namelijk op de benedenver dieping een houtvuur gestookt. De brandweer uit Apeldoorn was spoedig aanwezig en bestreed samen met de brandweer uit het militaire kamp het fel oplaaien de vuur. Tegen elf uur was men de brand grotendeels meester. De gehele bovenverdieping brandde uit, terwijl de benedenverdieping zeer ernstige schade opliep. De gehele schade wordt geschat op ongeveer 60.000. OPA KLIJZING (ROKENDE?) OP REIS. Opa Klijzing heeft nog geen rust. Hedenmiddag zal zijn stem weer door de aether klinken (n.l. in het Vara-programma „Boven de zestig"). Ook de Nederlandse kampioen, de heer S. de Ridder, zal aanwezig zijn. Donderdag 12 Juni gaat opa naar Philips' gloeilampenfabriek, waar men ook een pijprokersclub wil oprichten. Die pijnen op gezette tijden...verdrijf ze!De moderne vrouw blijft ook in die dagen monter enfit: zij neemt eenAKKERTJE'! he'oen direct Als sportief gebeuren is het Op het tweede gedeelte van de vijfde Scheldecriterium ongetwij-j route had hij een voortdurende feld weer tot zijn recht gekomen. strijd te voeren met de Franse De echte sportliefhebbers hebben deelnemers, maar ondanks ver- kunnen genieten van een mooie woede pogingen van Diot, Gue- course met spannende momenten guen en Varnajo bleef de Bra- DRIELING GEBOREN. In het gezin van de landbouwer H. Spoolder in de buurtschap Haarle bij Nijverdal in Overijssel, is een drieling geboren, alle drie meisjes, die elk vijf pond wegen. Moeder en kinderen maken het goed. Het gezin Spoolder bezat reeds 12 kinderen, zodat het in één keer werd uitgebreid tot 15 TRACTOR GEWONNEN. Op de agrarische jaarbeurs te Utrecht (17 Mei aldaar gehou den) stond een grote fles met 17.442 bonen erin. De bezoekers mochten het juiste aantal raden en konden daarmee een Diesel tractor ter waarde van 8.000 winnen. De landbouwer C. van Bommel uit Opijnen (Betuwe) schatte 't aantal bonen op 17.448 en werd daarmee de eigenaar van de trac tor. De heer Van Bommel, oor logsslachtoffer en baas over 10 ha grond, kan de machine goed Solly Sachs, de Zuidafrikaanse vakverenigingsleider, die van de regering bevel heeft gekregen binnen een maand af te treden, is Zaterdag toen hij op de trap pen van het stadhuis van Johan nesburg een bijeenkomst toe sprak, gearresteerd. In het regeringsbevel, dat was uitgevaardigd krachtens de wet op de onderdrukking van het communisme, werd tevens ver klaard, dat Sachs in de provin cie, waar hij thans woont, moet blijven en slechts vergaderingen van godsdienstige aard, recepties e.d. mag bijwonen. De bijeenkomst was bedoeld als protest tegen de regeringsmaat regel. De menigte, die tegen de arrestatie protesteerde, werd door de politie uiteengedreven. De politie voerde charges met gummistokken uit tegen de dui zenden demonstranten, onder wie ook vrouwen. Bij de gevechten, waarbij stoelen, flessen, stokken en andere wapens werden go bruikt, werden de glazen deuren van het stadhuis ingeslagen. Ten minste vier vrouwen en twee mannen werden naar het zieken huis overgebracht. Na de arrestatie van Sachs deelde de leidster van de arbei ders in de kledingindustrie, Rose de Freitas, mee, dat de vakver eniging heden het werk voor één dag zal neerleggen uit protest tegen de regeringsmaatregel. Het weekblad „Guardian", dat Vrijdag op grond van de wet op de onderdrukking van het com munisme werd verboden, heeft Zaterdag in een verklaring ge zegd, dat de regeringsmaatrege len kunnen worden beschouwd als een „slechts tijdelijk succes van de extreme anti-democrati sche krachten in Zuid-Afrika". Voorts zegt het blad, dat het „nooit door een onder leiding van de communistische partij is uit gegeven". De politieke correspondent van de „Cape Argus" heeft meege deeld, dat het parlementslid Sam Khan en het lid van de provincia le raad van de Kaapprovincie Fred Carneson op grond van bo vengenoemde wet van hun lid maatschap vervallen zijn ver klaard. Beide waren vertegen woordigers van de inheemsen. Later werd Sachs onder borg stelling vrijgelaten. Heden zal hij voor het gerecht moeten verschij nen, beschuldigd van overtreding van de wet op onderdrukking van het communisme. Zaterdagavond is van de zijde der politie meegedeeld, dat bij ge vechten 15 politiemannen en 41 demonstranten waren gewond. en zonder vrees voor al te veel tegenspraak durven we beweren, dat deze wedstrijd de beste van de vijf is geworden. Helaas kunnen we dit niet van de publieke belangstelling zeg gen. Het schijnt dat veel bezoe kers uit verre omgeving, die de eerste jaren op het aardige kijk spel waren afgekomen er lang zamerhand genoeg van hebben gekregen. Voor hen is het mooie er af en de organisatoren zullen er iets op moeten vinden om te voorkomen, dat deze wedstrijden de weg opgaan van de wielerba nen te Sas van Gent en Terneu- zen. Zonder publiek kan men ten- slotte geen wielerwedstrijd op touw zetten. De eerste helft van de course was min of meer eentonig. Een groep renners, waaronder we Voorting, Wagtmans, De Beucke- laere, Rijckaert, Suijkerbuijk en Vos opmerkten, heeft enige tien tallen ronden met 'n voorsprong van circa 150 meter vóór het pe loton gezeten. Deze groep werd ingelopen, waarna een hele tijd slechts een paar premies de le vendigheid er in brachten. In de tweede helft echter ging op een gegeven ogenblik de lont in het kruitvat. Het werd toen een spectaculaire strijd, die het publiek van minuut tot minuut boeide. De op tal van plaatsen schaarse rijen toeschouwers wa rén middelerwijl al aardig ge dund. Van de 60 aangekondigde ren ners verschenen er 42 aan de start, voor een straatcourse ook meer dan genoeg. De jonge coureurs Suijkerbuijk en „Tarzan" van Breenen brach ten in de eerste ronden met Wagtmans al direct leven in de brouwerij. De laatste, wiens ha ren hem af en toe ietwat hinder den, sleepte de eerste premies in de wacht. Nadien trad ook Voorting op de voorgrond. Deze knaap heeft een fraaie course gereden. Hij be schikt over sprinterscapaciteiten, die hem dan ook de grootste premie-buit bezorgden. Frans Vos zag even na de 50e ronde kans om een kleine 200 meter uit te lopen, op 100 meter gevolgd door Suijkerbuijk. Na weinige ronden had het peloton de vluchtelingen echter weer te pakken. Toen zette Wagtmans de beslis sende strijd in. Goed gesteund door Voorting en Van As, ging het laaste 27 ronden in een moorddadig tempo rond Terneu zen. Dat bleek voor menige ren ner te zwaar. Zelfs „Tarzan" van Breenen kon dit tempo niet ten volle bijsloffen. Veertien ronden vóór het eind sloegen de drie latere prijswin naars hun slag. Wagtmans, Voor ting en Van As werkten zich los en lieten de overigen voorgoed hun rugnummers zien. De eindsprint was natuurlijk voor Voorting. Van As, die een goede indruk achterliet, werd tweede en op 20 seconden volgde Woutje Wagtmans als derde. De le prijs van 300 met een lauwerkrans was dus voor G. Voorting uit Roosendaal. Hij leg de de 136 km af in 3 uur en 31 min. (Tijd in 1951 was 3 uur 38 min.) De 2e prijs (ƒ250) was voor P. van As, eveneens uit Roosendaal. 3e Wout Wagtmans 200 4. C. Bijster, Haarlem 150); 5. A. van Oers 100); 6. F. Vos; 7. W. v. d. Velde; 8. A. Guns. 9. A. Suijkerbuijk; 10. V. Mekeirel. bander meester van het terrein. Onder vrij gunstige weersom standigheden werd in de nacht van Zaterdag op Zondag het startsein gegeven voor de 52 ste BordeauxParijs. Dertien renners verschenen aan de start bij de Quatre Pavil ions, even buiten Bordeaux. Te Poitiers, op 233 km van Bor deaux zat Diot op kop, gevolgd door Van Est en Varnajo. De speciale premie te Chattelerault werd gewonnen door de Italiaan Sforachi. Te Tours lagen alle deelnemers op 336 km van de start nog bij elkaar. Eerst na Amboise, op 352 km nam de strijd ernstige vormen aan. Sfo rachi demarreerde het eerst. Eerst haalde Varnajo hem in, vervolgens kwam Diot bij en ten slotte slaagde ook Van Est, Gue- guen en De Rijcke erin de vluch teling in te lopen. Voorbij Blois (396 km) had dit zestal een voor sprong van 2 minuten 10 secon den. Op de lange rechte wegen vóór en na Orleans (453 km) vonden talrijke uitlooppogingen plaats, maar direct resultaat leverden deze pogingen niet op. In de om geving van Etampès (519 km) trachtte Van Est opnieuw ertus sen uit te komen en inderdaad gelukte hem dit hij het uitkomen van het stadje. Alleen beklom hij de heuvel. Op het hoogste punt kwam Van Est alleen door, ter wijl achter hem de Franse con currenten gezamenlijk trachtten hem weer in te halen. Op dat moment was de course echter beslist. Van Est liep steeds ver der uit en op de hoogte van Dourdan (536 km) had Van Est een voorsprong van ruim 1 mi nuut. Zeer regelmatig bleef Van Est rijden en het gevolg was dan ook, dat zijn voorsprong met se conden kon worden vergroot. Toen onze landgenoot de baan van het Pare des Princess opreed bleek hij een voorsprong te heb ben van 2 min. 57 sec. op Diot. De uitslag luidt: 1. Wim van Est 586 km in 17 uur 36 min. 14 sec.; 2. Maurice Diot (Frank.) 17 uur 39 min. 11 sec.; 3. Jean Gueguen (Frank.) 17 uur 40 min. 33 sec.; 4. Robert Varnajo (Frank.) 17 uur 41 min. 8 sec.; 5. Berton (Frank.} 17 uur 42 min. 53 sec.; 6. Sciardis (Frank.); 7. Sforachi (It.); 8. De Rijcke (België). ONDERAFDELING ZEELAND. Zaterdag 24 Mei. Promotie 2e klasse. Tem. BoysMEVO 33. Zondag 25 Mei. Reserve le klasse. Clinge IIZeelandia II 20 Clinge II kampioen. 3e klasse. Sluis IIBreskens IV 13 Breskens IV kampioen. 3e klasse C. Hontenisse IVSluiskil III 3—6. Bekercompetitie. Hontenisse II's Heer Arends- kerke 51. Nederlaagwedstrijden. PSKTerneuzen II 35; PSK IITerneuzen III 18. STANDENLIJSTEN Willem II 2 2 0 0 8—4 4 Hermes DVS 2 2 0 0 4—2 4 Haarlem 2 0 0 2 3—5 0 Ajax 2 0 0 2 3—7 0 Stormvogels 3 2 1 0 10—7 5 Volendam 3 2 1 0 7—5 4 EBOH 4 0 1 3 10—15 1 Excelsior 3 3 0 0 94 6 Helmondia 2 1 0 1 4—2 2 Internos 3 0 0 3 3—10 0 Sp.cl. Emma 2 1 1 0 3—2 3 TEC 2 1 1 0 4—3 3 WH '16 2 0 0 2 1—3 0 Hoogezand 4 0 1 3 7—15 1 WIM VAN EST WON BORDEAU X—P A R IJ S. Voor de tweede maal in zijn wielerloopbaan heeft Wim van Est de monsterrit Bordeaux Parijs gewonnen. In 1950 werd hij, tot grote verrassing van de Franse wielerdeskundigen, eer ste, het vorig seizoen kwam hij als tweede aan ondanks het feit, dat hij als favoriet was gestart en gisteren is hij wederom als eerste de baan van het Pare des Princess opgereden, na de reus achtige rit van bijna 600 km. TERNEUZEN Tern. BoysMevo 33. Zaterdagmiddag eindigde de wedstrijd gespeeld op het terrein aan de Molendijk tussen Tern. Boys en Mevo in een gelijk spel (33). Gedurende de gehele wed strijd toonden de Boys een over wicht over hun tegenstanders, doch Mevo legde zich toe op hard nekkig verdedigen. Nadat de rust was ingegaan met gelijke stand (11) wist Me vo de score zelfs door enkele uit vallen op te voeren tot 13. Het had er dus voor de Boys maar somber uitgezien, ware het niet dat in de laatste 7 minuten voor het einde Smallegange twee maal had weten te scoren en daardoor de puntjes werden gedeeld (3-3). HET STADHUIS-TOURNOOI. TerneuzenHulst 61. Voor de eerste ronde betraden allereerst Hulst en Terneuzen het veld. 800 Toeschouwers volg den het spel. Aanvankelijk ging de strijd gelijk op. Zelfs waren de blauwgelen af en toe zeer agres sief en oefenden daardoor druk op het Terneuzense doel. De 2e klassers toonden echter meer routine en bleven meester van het terrein. Eenmaal bracht de bovenlat van het Hulsterdoel red ding toen Klouwers hard in schoot. Tal van Terneuzense aan vallen volgde, doch dan gebeurde wat iemand verwachtte en de Hulstenaren wisten bij een der sporadische aanvallen te doelpun ten. Lang duurde deze voor sprong niet want 7 minuten later scoorde Van Alphen de gelijkma ker en uit een voorzet van rechts scoorde Gort (21). Vóór de pauze kwam Terneuzen nog aan een o.i. onverdiend doelpunt, dat ontstond na een duidelijk waar neembaar buitenspelgeval. Rust 31 voor Terneuzen. In de tweede helft kregen wij weinig fraais meer te zien. Wel iswaar gaf de Hulsterploeg soms aardig partij, doch zij sukkelde met een volslagen gemis aan pro ductiviteit en Terneuzen voerde de score zonder grote inspanning op tot 61 door doelpunten van Van Waes, Koch en Sandrini. Uitslagen van Zondag 25 Mei. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Willem IIAjax 52; Hermes DVS—Haarlem 2—1. EERSTE KLASSE C. BleijerheideNAC afg. PROMOTIE TWEEDE KLASSE. A: VolendamEBOH 42; B: IntexmosExcelsior 23; C; Sportclub EmmaWH '16 10; DHoogezandHeracles 16 Heracles promoveert naar de le klasse. VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSTRIJDEN. BreskensZomerghem Bel gië) 110; Breskens IIIJzen dijke 42; Breskens jrVlissin gen jr 0—2. AxelCorn Boys 50. Ook de tweede match voor de lste ronde bracht geen fraai spel. De Sassenaren boden bij monde van hun voorzitter, de heer Kalle, aan de Axelse ploeg bloemen aan in verband met het pasbehaalde 2e klasserschap. Door de heer J. Dieleman Az. werd de Sassenaren voor deze geste dank gebracht en de wens daaraan vastgeknoopt, dat ook Corn Boys eenmaal het genoegen zal mogen smaken van promotie naar hoger regionen. De daarop volgende strijd was weinig boeiend. Na 12 minuten stelde Borghstijn Van de Velde in staat te doelpunten. De Sassena ren hadden geen geluk, want tweemaal werden hun mooie kan sen geboden, maar er bleek geen schutter aanwezig, zodat de rust met 10 inging. Na de pauze nam Axel het heft geheel in handen. Van de Velde vergrootte na ruim 20 minuten spelens de voorsprong. Verder waren het de beide vleugelspelers Den Engelsman en Borghstijn, die de score opveerden. Ten slotte was het nogmaals Den Engels man die de roos wist te treffen. In de finale zullen de aloude tegenstanders nu op Tweede Pinksterdag om het zilveren stad huis kampen, terwijl Hulst en Com Boys om de derde prijs moeten strijden. Atletiekwedstrijden te Oostburg. Zondag werden te Oostburg op het gemeentelijk sportterrein de eerste atletiekwedstrijden van het district Zeelanci van de Kon. Ned. Athletïfek Unie gehouden. De heer F. Colijn van het district Zeeland sprak bij het openen van de wedstrijden v/oorden van dank aan het adres van de burgemeester van Oostburg, mr K. Hoekzema, cn aan de politie voor de medewer king die het district bij het orga niseren van de wedstrijden heeft mogen ondervinden. Spr. wees er op, dat het district traditiegetrouw het athletiekseizoen te Oostburg opent. Hierna namen de wedstrij den een aanvang. De wedstrijden werden gadege slagen door een veeltallig publiek. Het was jammer, dat de wedstrij den, die aangekondigd waren als internationale wedstrijden door het niet opkomen van de ingeschreven Belgische clubs nu het karakter van provinciale wedstrijden kregen. Bijzondere prestaties vallen niet te vermelden. Mej. W. J. Cijsouw (Marathon) bereikte, op 2 cm na, bij het vèrspringen dames met 4,84 m het Zeeuwse record. Voorts valt nog te vermelden dat de 47-jarige veteraan-lange afstandsloper Jan Manders uit Sluiskil bij de 3000 m hardlopen eveneens aan de start verscheen. Hoewel hij zich niet wist te klasseren liep hij kranig de wedstrijd uit. De uitslagen: 100 m dames: 1. L. Minderhout (De Zeeuwen) 13 sec.; 2. T. Maas donk (Hellas) 13,6 s.; 3. T. Donze (De Zeeuwen) 14,6 s. 100 m heren B-klasse: 1. G. de Pagter (De Zeeuwen) 11,8 s.; 2. J. Johanisse (Hellas) 11,8 s. 100 m heren C: 1. B. Bos (EMM) 12 s.; 2. A. W. Smits (De Zeeuwen) 12.1 s.; 3. G. de Feber (Marathon) 12.2 s. 1500 m heren: 1. G. Dobbelaere 4 min. 29,2 s; 2. D. Haak 4.31,8; 3. P. W. van Acker 4.33, allen van Marathon. Finale 80 m meisjes: 1. A. Plom pen (Marathon) 11,1 s.; 2. E. Wijg- man (De Zeeuwen) 11,4 s.; 3. M. Laurens (Marathon) 11,6 s. Finale 80 m jongens: 1. A. van Olm (De Zeeuwen) 10 s.; 2. G- de Roo (Hellas) 10,1 s.; 3. P. Rozen berg (De Zeeuwen 10,4 s. Finale 100 m heren D-klasse: 1. A. de Bart (De Zeeuwen) 12,1 s.; 2. A. van Laere (Hontenisse) 12,8 s.; 3. v. d. Burck (Mar.) 12,9 s. Finale 60 m meisjes: 1. W. J. Cij souw 8,2 s.; 2. J. J. v. d. Wejjden 8,9 s.; 3. De Wever 9,6 s„ allen van Marathon. Vèrspringen dames: 1. W. J. Cij souw 4,84 m; 2. L. Minderhout 4,80 m; 3. F. VaarzonMorel (EMM) 4,30 m; 4. T. Haasdonk (Hellas) 4.22 m. 3000 m heren: 1. G. Dobbelaere 9 min. 52,6 s.; 2. P. W. van Acker 10.4,2; 3. E. Steijns (Hontenisse) 10.5,8; 4. H. Witte (Marathon) 10.7,8; 5. W. Steijns (Hontenisse) 10.17,1. 200 m heren: 1. G. de Feber 25.3 s.; 2. A.'Bilius (De Zeeuwen) 25 4 c.; 3 F. Helmich (Marathon) 25.5 s. Kogelstoten heren: 1. M. Groot jan» (De Zeeuwen) 11.95 m; 2. G. de Pagter 11.04 m; 3. J. Johanisse 10,44 m; 4. B. Bos 9.63 m. Hoogspringen dames: 1. W. J. Cij souw 1,375 m; 2. T. Haasdonk 1,335 m; 3. F. VaarzonMorel 1,285 m; 4. J. J. v. d. Weijden 1,285 m. 800 m heren: 1. G. Dobbelaere 2 min. 6,8 s.; 2. A. Bilius 2.7,6; 3. B. Walker (De Zeeuwen) 2.12,3; 4. L. Woltering (De Zeeuwen) 2.27,8; 5. Laporte (De Zeeuwen) 2.27,9. 800 m junioren: 1. De Rooy (Ma rathon) 2.9,8; D. Kaak 2.11,2; 3. ,T. v. d. Berg 2.14,6; 4. E. Steijns 2.23,8; 5. D. Lutejjn (Marathon) 2.24,3. Vèrspringen heren: 1. J. Johann's- se 6,165 m; 2. G. de Feber 5,67 rn; 3. B. Bos 5,60 m. 32. Met een kreet van afschuw heft Hal- fa zijn zwaard, wan neer de man in het wolvenvacht de ver splinterde deur doet wijken. Haat en woede verwringen Scorrs ge laat tot een duivels- masker. Haifa heeft het gevoel, dat een boosaardig roofdier op het punt staat zich op hem te storten. „Kom nader!" briest de ridder, zijn laatste zelfbeheersing verlie zend. „Ha! Ik vrees u niet, lafhartige! Ik zal u weerstaan, zoals het een held be taamt...!". Maar meteen voelt hij Orms hand op zijn arm. „En... het is beter een leven de lafaard dan een dode held te zijn", prevelt de morsige roergan ger angstig. Doch hoe zacht zijn woorden ook zijn, zij ontgaan Scorr niet. Langzaam verglijdt zijn Al •«es woede van zijn gezicht om plaats te maken voor een trek van spot tende voldoening. „Hoe wijs van u, mijn vriend!" zegt hij. „Maar toch vergist gij u! O. de dood kan zoveel verkieslijker lijken dan het leven zo buiten gewoon veel verkieslijker. Ge moest eens met de gevangenen kunnen spreken die reeds een men senleven in mijn kelders doorbren gen. Ah, maar dat kunt ge binnen kort, herinner ik mij nu. Wel, daar zult ge veel kunnen leren. Heel veel zelfs is het niet Togir, mijn o zo dapper opperhoofd, die meent dat hij Scorr kan weerstaan?" En haast liefkozend raakt de zweep de jonge hoofdman even aan, die hem vol angst gadeslaat. Dan wenkt Scorr met een hoofd knik enkele slaven, die onderdanig naderbijsluipen. „Bindt hen", zegt hij grijnzend. „En leidt hen weg. Doch wee uw huid als ge te hard handig met mijn vrienden zijt... ik heb heel bijzondere plannen met hen!" Internationale zeilwedstrijden. Zaterdag en Zondag werden op de Schelde internationale zeilwed strijden gehouden in de vlinder klasse, georganiseerd door de R.B.S.C. te Gent. Onder ideale weersomstandighe den werden de wedstrijden geva ren. De einduitslag was: 1 België; 2. Frankrijk; 3. Engeland. „E.M.M." - Terneuzen. Prijsvlucht der Zeeuwse con courscombinatie uit Mons op 17 Mei met 2190 duiven. Snelheid eerste duif 1149 m. 6, 10, 166, 176 W. v. d. Linde; 13, 40, 435. J. Wisse; 61. Koster Dey, Axel; 75. J. D. Haak, Hoek; 78. J. Dhaeze; 89. P. J. v. d. Bulck; 140. J. de Visser; 130, 233. J. Ver- berkmoes; 179 D. Deurwaarder; 190. P. van Hoeve. „De Eendracht" - Terneuzen. Prijsvlucht uit Arras op 25 Mei. Snelheid eerste duif 1097.5 m. 1, 3. en 10. C. Hofman; 2. J. v. d. Peyl; 4. en 6. J. F. v. d. Veen; 5. en 8. Chr. v. Driel; 7. A. v. Fraaij- enhove; 9. W. v. d. Linde. „De Vrede" - Sas van Gent. Duivenuitslag „De Vrede" uit Sas van Gent op Arras, Donder dag 22 Mei. Snelheid eerste duif 1176.7 mtr. 1. J. Klaassen; 2., 5., 7., en 8. A. Schouwvliege; 3. J. v. d. Broecke; 4. G. Ingels; 6. L. Morcus, West- dor pe; 9. F. Kox en 10. J. v. d. Berghe. „Steeds Sneller" te IJzendijke. Prijsvlucht op Hemelvaartsdag uit Arras. Afstand 130 km. Snel heid eerste duif 1017 m. 1. O. Marten; 2. en 5. A. Lam mens; 3. en 4. C. de Putter; 6. P. Dellaert; 7. J. Deprez; 8. C. Martens; 9. M. van Acker; 10. A. de Smet.

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 3