GEEN REDEN VOOR VEILIG GEVOEL Koninklijk bezoek Rotterdam aan GIJZELAARS IN HET OERWOUD TURNER JOY WORDT VERVANGEN TUNESIË Tot midden 1953 WEK DE GAL IN UW LEVER OP Haast met recrutering van Duitse soldaten Koningin Juliana legde de eerste steen voor de herbouw van de historische St. Laurenskerk Panmoendjon KERKNIEUWS TREINRAMP IN INDIA Britse firma's vertrekken uit China BOTSINGEN TE PARIJS De arrestatie in Zweden Alle optimisme over verminderd oorlogsgevaar ten spijt lijdt het geen twijfel, dat de komende maanden voor West-Europa nog zeer kritiek zullen zijn. Het bewijs van deze stelling kan men vinden in de buiten gewone spoed, die in het bijzonder van Amerikaanse zijde wordt gezet achter de op het ogenblik plaats vindende besprekingen tussen de vertegenwoordigers van het Westen en de regering te Bonn, welke moe ten resulteren in een „vredescontract", dat het thans nog geldende bezettingsstatuut zal vervangen. Nogmaals de publicatie van „Le Monde" Generaal Eisenhower in ons land Schumacher legt een verklaring af Officiële publicatie De foesfand in de Amerikaanse olieindustrie Zwitserse volksstemming VEERSVERW ACHTING HOOGWATER ZON- en MAAN STANDEN. Fr anker ing bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: N oorcfëtraat5557 Terneuzen Telefoon 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks DINSDAG 20 MEI 1952. 7e Jaargang No. 2040. Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Dit.vredescontract", dat West- Duitsland de gelijkberechtiging met de andere Westelijke mo gendheden zal hergeven, moet op zijn beurt de weg vrij maken voor de Europese defensiege meenschap, waarvan zoals be kend Frankrijk, West-Duitsland, Italië en de Beneluxlanden deel zullen uitmaken. De bedoeling is, dat beide overeenkomsten die over het „vredescontract" en over het Europese leger op een en dezelfde dag, de ene in Bonn, de andere in Parijs of mo gelijk Den Haag worden ge tekend. De haast, die het Westen ach ter de totstandkoming van deze verdragen zet, vindt haar verkla ring in twee dingen: het rapport, dat generaal Eisenhower onlangs bij het eenjarig bestaan van het geallieerde hoofdkwartier uit bracht en de hernieuwde Russi sche poging West-Duitslands in tegratie in het Westelijke defen siesysteem te vertragen. Wat het rapport van Eisenho wer betreft, alle daaraan gegeven geruststellende uitleggingen kun nen het feit niet verdoezelen, dat aan 't einde van dit jaar ter ver dediging van West-Europa nog slechts 25 divisies in het veld zul len staan, terwijl er dan een re serve van nog eens 25 divisies, volgens plan binnen drie tot der tig dagen na het uitbreken van een oorlog te mobiliseren, be schikbaar zal zijn. PAS IN 1953. Eisenhowers rapport laat er geen twijfel aan bestaan, dat met een zo betrekkelijk kleine strijd macht reeds bij het begin van een eventuele oorlog West-Duits land, met inbegrip van het Roer gebied, Nederland en Denemar ken onmiddellijk aan de vijand zouden worden overgelaten. Slechts met hulp van een sterk Duits troepencontingent zou een dergelijke catastrofe zijn te ver mijden. Maar zolang genoemde verdragen niet getekend zijn, kan er geen Duitse soldaat op de been worden gebracht. Zelfs indien de overeenkomsten nog in Mei ge tekend zijn en vóór 1 Juli door de betreffende parlementen worden goedgekeurd, zal het toch niet vóór het midden van 1953 zijn, dat Duitse troepeneenheden de balans iets gunstiger voor het Westen zullen maken. De andere tot snel handelen aanzettende factor is, zoals al ge zegd, de Russische poging om West-Duitsland met de verlok king van een herstel der Duitse eenheid van het sluiten van een bondgenootschap van het Westen af te houden. Tot nog toe heeft het Kremlin zijn aanbiedingen aan West-Duitsland voortdurend verhoogd, maar ook het laatste aanbod vrije verkiezingen in geheel Duitsland onder controle der Grote Vier heeft zelfs de oppositie in Bonn hoewel deze zegt wel op verdere Russische concessies te willen wachten, niet kunnen verleiden. Ook de Duitse socialisten weten te goed, dat het woord „vrijheid" voor de Sowjets heel wat anders betekent dan voor hen. GEEN TERUG. Daarbij kan worden opge merkt, dat voor de Westelijke mogendheden zelf, ook al wordt dit nooit openlijk gezegd, eigen lijk geen enkel Russisch aanbod in aanmerking kan komen om de doodeenvoudige reden, dat de huidige situatie in de wereld een terugtrekking der Amerikaanse en Britse troepen uit Duitsland niet toestaat. En daar de Russen ongetwijfeld met nog aantrekke lijker voorstellen zullen komen, willen zij West-Duitsland zo spoe dig mogelijk de Europese defen siegemeenschap binnenhalen om beter tegen eventuele verrassin gen van Russische zijde gevrij waard te zijn. Al te veel moeite zal hun dat niet meer kosten. Alle bezwaren die de Westduitse oppositie tegen een opneming van de republiek van Bonn in het Westelijk defen siestelsel maakt, zijn een kwestie van tactiek om nog wat meer concessies van het Westen los te krijgen cn niet van werkelijk verzet. De meerderheid der Duit sers is thans met de regering- Adenauer, anders dan een half jaar geleden, volkomen bereid soldaten ter verdediging van het Westen, d.w.z. ook het eigen land, te leveren. En daarom kon bonds kanselier Adenauer dezer dagen in een radiorede gemakkelijk alle argumenten der oppositie over nemen en tegelijk... rustig door gaan met de onderhandelingen, die op de spoedige afsluiting van het bondgenootschap met het Westen zijn gericht. Maar, men weet hiet, enig gun stig effect kan daar vóór midden 1953 niet van worden verwacht en eerst dan zal men zich hier op reële gronden iets veiliger mo gen voelen. Naar een functionaris bij de Amerikaanse burgerluchtvaart te Miami heeft medegedeeld, worden een collega van hem en een Braziliaanse majoor-vlieger in het Braziliaanse oerwoud na bij het wrak van de onlangs ver ongelukte „stratocruiser'.' van de „Pari American Airways'-' als gij zelaars vastgehouden door een groep van dertig of meer man nen, die enige dagen vóór de of ficiële expeditie van de „Pan American Airways" met val schermen in de omgeving van het wrak waren geland. De „strato- De Amerikaanse kapitein-luite nant ter zee Talerico heeft te Napels een verklaring afgelegd tegenover een redacteur van de „Giornale di Napoli". „Le Mon de" ontleent er het volgende aan. „Het in „Le Monde" gepubli ceerde z.g. „rapport-Fechteler" is in grote trekken een weergave van mijn in September 1950 in de z.g. „proceedings" opgenomen artikel. Er zijn echter strategisch onhoudbare opvattingen inge last", aldus Talerico. Hij verklaarde verder dat de ge deelten van het z.g. „rapport" waarvan schrijver verklaarde dat zij letterlijk waren overgenomen, inderdaad woord voor woord kloppen met hetgeen hij heeft geschreven. „Doch een niet te goeder trouw zijnde journalist heeft genoemde onhoudbare op vattingen ingelast, die in „Le Monde" schuin gedrukt zijn weergegeven en die de wereld mening hebben opgeschrikt", zei Talerico. Naar de „Observer" meldt, was het z.g. rapport- Fechteler drie maanden, voordat het in „Le Monde" verscheen, reeds gepu bliceerd in de particuliere nieuwsbrief, die wordt uitgege ven door Bloch-Morhange, de journalist die het stuk later aan „Le Monde" ter hand stelde. cruiser"' zou grote hoeveelheden diamanten hebben vervoerd. De mannen, die op eigen gele genheid een onderzoek naar de lading van het vliegtuig wilden instellen, eisen met een Ameri kaans hefschroefvliegtuig naar de bewoonde wereld te worden teruggebracht, terwijl bij de Ame rikaan Scott Magness en de Bra ziliaanse majoor Miranda Correa die na de eerste landing van het hefschroefvliegtuig op het lan- dingsterrein waren achtergeble ven, als gijzelaars vasthouden om hun eis kracht bij te zetten. Bovendien wordt de bestuurder van het hefschroefvliegtuig, naar hij radiografisch aan zijn basis in Panama seinde, gedwongen de groep avonturiers te bevoorra den, waarbij hij gevaarlijke vluchten van 100 km moet ma ken boven een dichte wildernis. Volgens genoemde zegsman staat de groep onder leiding van Lino de Mattos, een parlements lid uit de staat Sao Paulo. Er zou den zich ook verslaggevers onder bevinden, die worden betaald door het hoofd van de „Aeromis Brazil" (de Braziliaanse lucht vaartmaatschappij De lijken van de 50 bij de ramp omgekomen inzittenden zijn Zon dag door de officiële expeditie, die Vrijdag j.l. het wrak bereikte, naast de overblijfselen van het vliegtuig begraven. Later is in Rio de Janeiro ver nomen, dat de Amerikaanse en de Braziliaanse functionarissen zouden worden vastgehouden, omdat een hefschroefvliegtuig van de groep niet-officiële para chutisten is beschadigd en een verzoek om met de Amerikaanse helicopter te worden geëvacu eerd zou zijn afgewezen. NED. HERV. KERK. Bedankt voor Zierikzee, L. J. van der Kam te Kedichem. Te Panmoendjon is de verga dering Maandag na 7 minuten zonder resultaat geschorst. Turner Joy noemde generaal Nam II een aartsleugenaar. Vol gens Nam II hebben de commu nisten de geallieerden niet toe gestaan de gevangenen naar hun mening over repatriëring te vragen. Volgens Joy hebben de communisten dit eerst toe-, gestaan, doch zij zijn er van te ruggekomen, toen de meeste gevangenen te kennen gaven, dat zij niet terug wilden. Vice-admiraal Turner Joy zal als bevelhebber der vlootstrijd- krachten in het Verre Oosten vervangen worden door vice- admiraal Briscoe, aldus maakt het hoofdkwartier der Ameri kaanse vlootstrijdkrachten in het Verre Oosten bekend. In deze bekendmaking wordt niet gesproken over Joy's func tie van voornaamste afgevaar digde der V. N. bij de bespre kingen te Panmoendjon. U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal in uw ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onover troffen om de gal te doen stromen Eist Carter's Leverpilletjes. 45 Personen om het leven gekomen. 45 Personen zijn om het leven gekomen en 35 gewond bij een treinramp in Midden-India. Het gebeurde tussen Palana en Bikaner, waar een personen trein op een goederentrein liep. Alle grote Britse firma's in communistisch China treffen voorbereidingen om haar zaken af te wikkelen en te vertrekken, aldus verklaart Engeland in een nota, die door de Britse zaakge lastigde te Peking, Lamb, zal worden ingediend. Te Londen wordt vernomen, dat de Britse zaakgelastigde te Peking de nota inmiddels heeft overhandigd. Minister Eden zal vandaag in het Lagerhuis een verklaring over de kwestie afleggen. In wel ingelichte kringen te Londen meent men te weten, dat Groot- Brittannië voor het ogenblik niet voornemens is de diploma tieke betrekkingen met de rege ring te Peking te verbreken. Zo als bekend heeft Engeland deze regering erkend. Nader wordt gemeld, dat ge neraal.majoor William Harrison, lid van de delegatie voor de be sprekingen over een wapenstil stand in Korea, Turner Joy van Vrijdag af in Panmoendjon zal vervangen. Joy keert naar de Ver. Staten terug. Hij wordt di recteur van de marine-academie te Annapolis (Maryland). Vice.admiraal Joseph Clark zal vice-admiraal Briscoe opvol gen als bevelhebber van de Amerikaanse zevende vloot. Militaire autoriteiten te Seoel hebben verklaard, dat brigade generaal Francis Dodd, de oud commandant van het krijgsge vangenkamp op het eiland Koje, die onlangs door communistische krijgsgevangenen gegijzeld werd, in een ziekenhuis is opgenomen ter observatie. Zijn toestand zou niet ernstig zijn. Maandagmiddag om 16.15 uur is generaal Eisenhower uit Parijs per vliegtuig te Gilze-Rijen aan gekomen. Hij zal een bezoek van twee dagen aan ons land bren gen. Bij zijn aankomst op het vliegveld werd hij verwelkomd door de voorzitter van het comi té verenigde chefs van staven, vice-admiraal jhr. E. J. van Holthe. Na inspectie van de opgestelde erewacht reed de generaal per auto naar Breda voor een bezoek aan de Kon. militaire academie- De restauratie van de Grote of St. Laurenskerk te Rotter dam is Maandagmorgen aange vangen. H. M. Koningin Juliana heeft tijdens 'n bijzondere dienst in deze kerk, waarin voorging Ds. F. Oberman, voorzitter van de centrale kerkeraad der Ned. Herv. gemeente, de eerste steen gelegd, die zal leiden tot het de finitieve herstel van de door de oorlogshandelingen geschonden kerk. Na de kerkdienst ging H. M over tot het leggen van de eerste steen voor de herbouw van dit historische bedehuis. De steen, waarop vermeld staat ,Deze steen is gelegd door H.M. Koningin Juliana op 19 Mei 1952 als teken van de herbouw van onze kerk", hing in een takel bó ven de voet van een der toekom stige zuilen waarop de kerk zal rusten. Na de steenlegging heeft de koningin de aanwezigen toege sproken. H. M. zei: „Hoe groot een stad ook wordt, meestal is het toch slechts één toren, die dé toren van de stad blijft en één kerk gebouw blijft de Grote Kerk en hoe hoog andere gebouwen er om heen ook mogen worden, zij zijn dit door hun eigen importatie. Daarentegen is de kerk met zijn toren het teken, dat omhoog wijst uit al deze aardse belangen uit en die is daarom om zo te zeg gen het levend teken van de ziel van een stad, die sterker door strijd wordt. Rotterdam heeft lang zonder zijn St- Laurenskerk moeten be staan het teken, dat al die tijd uitsluitend uit haar geest bestond was duidelijker zichtbaar dan enig bouwwerk van steen en het werd gezien over de gehele we reld. Het is dan ook eenvoudig een kwestie van diepe voldoening, dat het uiterlijke moment zich binnenkort weer naast dat van de geest zal kunnen laten zien. Veel ligt er uitgebeeld in een middeleeuwse kerk, de stad, ook de moderne stad weet dat en kent de geschiedenis ervan of voelt haar onbewust aan. Deze St. Laurens in nieuwe vorm zal de kenmerken blijven dragen van zijn herstel uit het midden der 20ste eeuw en zal de Rotter dammers steeds blijven herinne ren aanwat daaraan vooraf ging. Sterker dan voorheen wil hij een centrum van de stad zijn. Later zal men zich afvra gen: en toen is hij dan weer op gebouwd dat was blijkbaar geen probleem in die moeizame tijd rond 1950. En het antwoord zal zijn: Na tuurlijk is hij toen weer opge bouwd, want Rotterdam was, is en blijft immers: Rotterdam." Aan de grens van de gemeen te werd H.M. Maandagmorgen begroet door mr. P. J. Oud, bur gemeester van Rotterdam en mr. K. P. van der Mandele, kanjer- heer in buitengewone dienst. Het mooie weer had vele kijk- lustigen gelokt en onder harte lijk gejuich werd de auto waar in onze landsvrouwe was geze ten, omringd. De stoet begaf zich vervol gens door de zich feestelijk met vlaggen getooide stad naar de St. Laurenskerk. Vele Maasstad bewoners hebben zich langs de route opgesteld om de lands vrouwe te kunnen begroeten. In de St. Laurenskerk hadden zich reeds om tien uur tal van genodigden verzameld en zij konden luisteren naar muziek ten gehore gebracht door de ma- rinierskapel van de koninklijke marine. Een enthousiaste menigte juich te de koningin voor het stadhuis toe, toen zij zich op het balkon vertoonde alvorens zich naar de Rubroekstraat te begeven. In een open auto zette zij dwars door de stadswijk Crooswijk de tocht voort naar het clubhuis „De Jeugdhaven" in de Rubroek straat. Voor het tehuis werd H. M. een speciaal welkomstlied toegezongen, geaccompagneerd door het muziekcorps van de ambachtsschool aan de Tamboer straat. Nadat H. M. was begroet door Ds. J. M. van Krimpen, overhandigde de kleine Hennie Bouman haar een bouquet van latherus en anjers, terwijl zij een versje voordroeg. In de benedenzaal werd het bestuur van „De Jeugdhaven" aan H. M. voorgesteld. Ds Van Krimpen vertelde de koninklijke bezoekster iets over de indeling van het gebouw. Later ging H. M. naar het dag verblijf, waar aan tafels een 12- tal logeergasten zat. Eén van hen, H. J. Hammer, sprak na mens zijn medebewoners H. M. toe. Hij zeide God dankbaar te zijn, omdat deze de mensen kracht had gegeven deze stich ting tot stand te brengen. „Bent u blij, dat u hier geko men bent", vroeg de koningin aan een 86-jarige bewoner, die blijk baar verrast door de vraag, het antwoord schuldig bleef. Nadat de koninklijke bezoekster een kopje koffie had genuttigd, wer den tafels verschoven; een grote kring van verpleegden werd ge vormd en ook de koningin sloot zich hierbij aan. Zij onderhield zich geruime tijd met ieder persoonlijk en zij vertelden H. M. fragmenten van hun levensge schiedenis. Toen één van de ver pleegden, in Apeldoorn geboren, vertelde, dat zijn vader adjudant aan het koninklijk paleis was ge weest, vroeg de koningin hem di rect zijn naam. Hierna bezich tigde de koningin de keuken, de slaapvertrekken en nog andere verblijfsruimten in het tehuis, waarbij voorgelicht door Ds Van Krimpen. Na ongeveer een uur vertrok de koningin weer in een open auto en ook nu waren het gezang en de toejuichingen niet van de lucht. Langs de route hadden zich duizenden opgesteld. Met dit bezoek aan het club huis en logement „De Jeugdha ven" behoort het koninklijk be zoek aan Rotterdam weer tot 't verleden, een bezoek dat bij ve len ongetwijfeld in de herinne ring zal voortleven. KONINKLIJK BEZOEK AAN OLYMPISCHE DAG. Koningin Juliana en Prins Bernhard zullen de Olympische dag, welke Donderdag 22 Mei, Hemelvaartsdag, in 't Olympisch stadion wordt gehouden, be zoeken. De voorzitter van de West duitse sociaal-democratische par tij, dr. Kurt Schumacher, heeft er tegen gewaarschuwd, dat West-Duitsland integratiever dragen tekent, „die het effect van een verdelingsdocument zouden hebben". De Duitse eenheid heeft voor de S.P.D. voorrang boven de „in tegratie van een deel van Duits land in een internationaal stel sel". De deling van Duitsland vormt een bedreiging van de vrede. De dringendste taak is deze deling te voorkomen, aldus Schumacher, die opnieuw direc te besprekingen voorstelt en zich tegen een verdere nota-uitwis seling verzet. De vice-voorzitter van de S.P.D.Erich Ollenhauer, heeft in een schrijven aan de voorzit ter van de bondsdag, Hermann Ehler, geëist, dat het parlement nog deze week de gelegenheid krijgt het „Duitse verdrag" te bespreken. De Franse resident-generaal in Tunesië, De Hauteclocque, heeft Zondag in Tunis bekend ge maakt, dat de avondklok in Tu nesië voor de duur van 30 dagen met het oog op de viering van de Mohammedaanse ramadan, zal worden opgeheven. In genoemde periode mogen Mohammedanen vóór het vallen van de avond geen spijs of drank tot zich nemen. Een week geleden hebben de Franse autoriteiten de avond klok van 8V2 uur weer ingesteld, nadat er bomaanslagen waren gepleegd. De Hauteclocque maakte een en ander bekend aan een banket, waaraan o.m. de Franse minister Emmanuel Temple aanzat. Het bezoek van Temple heeft de hoop gewekt, dat de vastgelopen FransTunesische onderhande lingen weer op gang zullen komen. Temple, die in de jong ste wereldoorlog bij een Noord- Afrikaanse divisie heeft ge diend, zou naar men verwacht bij zijn besprekingen met gema tigde nationalistische leiders her inneren aan de indertijd bestaan de FransTunesische wapen broederschap. In de omgeving van de Champs Elysees te Parijs hebben zich Zondagavond botsingen voorge daan tussen de politie en de monstranten, die protesteerden tegen de deportatie uit Algerië van de nationalistische leider Messali Hadj. Twee politiemannen zijn in 'n ziekenhuis opgenomen en negen liepen lichte verwondingen op. 143 N.-Afrikanen zijn aange houden. Zondag zijn op de Champs Elysees te Parijs 43 N.-Afrikanen gearresteerd, die demonstraties hielden. Op vier na, die van ver schillende vergrijpen worden be schuldigd, zijn allen weer vrijge laten. In Zweden is de 8ste commu nist gearresteerd, beschuldigd van spionnage voor de Sowjet- Unie, aldus wordt uit de omge ving van de veiligheidspolitie gemeld. Zijn naam is niet be kendgemaakt. HERHALINGSOEFENINGEN. Voor de militairen, die op Woensdag 21 Mei 1952 in de legerplaats bij Oirschot voor her halingsoefeningen onder de wa penen moeten komen, lopen de volgende extra-treinen: Rotter dam D.P. v. 9-05 - Feijenoord v. 9.13 - Barendrecht v. 9.20 - Zwijndrecht v. 9.27 - Dordrecht v. 9.43 - Lage Zwaluwe v. 9.57 - Breda v. 10-12 - Tilburg v. 10.31 - Eindhoven a. 11.00. Een extra trein: Amsterdam, C.S. v. 9.41 - M.P. v. 9.46 - Am- stel v. 9.51 - Utrecht C.S. v. 10.17 - 's-Hertogenbosch v. 11.01 - Eindhoven a. 11.32. Een extra trein: Groningen v. 8.46 - Zuidlaren v. 9.03 - Assen v. 9.16 - Beilen v. 9.31 - Hooge- veen v. 9.45 - Meppel v. 10.03 - Zwolle v. 10.31 - Eindhoven a. 12.54. Een extra trein: Leeuwarden v. 8.42 - Grouw-Irnsum v. 8.56 - Akkrum v. 9.04 - Heerenveen v. 9.18 - Wolveg'a v. 9.35 - Steen- wijk v. 9.52 - Meppel v. 10-09 - Zwolle v. 10.44 - Deventer v. 11.12 - Zutphen v. 11.29 - Arn hem v. 12.04 - Nijmegen v. 12.31 - Eindhoven a. 13.51. Met deze treinen moeten rei zen de militairen, woonachtig in één der hier vermelde plaatsen en tevens de militairen, die via één dezer plaatsen naar Eindho ven reizen en derhalve op een dusdanig tijdstip van hun woon plaats moeten vertrekken, dat zij op het betreffende station aansluiting hebben op de ,-xtra- trein. Militairen komende uit het Oosten des lands, van de richting Ènschede-Oldenzaal- Hengelo moeten zonder bijbeta ling via Deventer reizen met de trein, die om 10.51 uur te Deven ter aankomt. Militairen uit Apeldoorn moeten eveneens zon der bijbetaling via Deventer rei zen met de trein, die te 10.50 te Deventer aankomt. Deze week worden de bespre kingen tussen de Amerikaanse olie-maatschappijen, waar ge staakt wordt, en de vakbonden voortgezet. In het weekeinde zijn in verschillende delen van het land afzonderlijke regelingen tot stand gebracht, waardoor naar schatting 6000 arbeiders naar het werk zullen terugkeren. De rest der 90.000 arbeiders in de betrokken oliebedrijver» is nog steeds in staking. De bevolking van Zwitserland heeft met 421.459 tegen 328.032 stemmen het plan van de socia listische partij om een vermo gensheffing in te stellen voor de financiering van het bewape ningsprogramma, verworpen. 53 der stemgerechtigden nam aan deze stemming deel. Alleen de kaajüfns Zürich, Bazel en Tessino waren vóór het socia listische plan. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdagoch tend tot Dinsdagavond. Zonnig en droog. Droog en zonnig weer met een zwakke tot matige Noordooste lijke tot Oostelijke wind. Onge veer dezelfde temperatuur als gisteren. WOENSDAG 21 MEI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden 11.47 0.22 1.02 1.12 n.m. 12.18 12.53 1.33 1.43 ZON MAAN op onder op onder Mei. 20 4.39 20.34 2.49 17.04 21 4.38 20.36 3.03 18.26 22 4.36 20.37 3.20 19.48 23 4.35 20.39 3.43 21.05

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1