De toestand in Korea ttDag der strijdkrachten" in Amerika De Tunesische kwestie WEST-DUITSLAND De cijferher vorming Arabische Liga wenst raadsvergadering De R.T.C. met de West Toespraken van president Truman en Acheson ZEEPOST Hamman over de bestandsbesprekingen Bradley acht komende twee jaren critiek voor Westen De geallieerde patrouilles van en naar Berlijn Nieuw ontwerp statuut naar de delegaties MAANDAG 19 MEI 1952. 7e Jaargang No. 2039. WEERS VERW ACHTIN G HOOGWATER. ZON- en MAAN STANDEN. Frankering bij abonnement: Ter neuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat5o57 Terneuzen Telefoon 2510 Nó 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenües: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. De stafofficieren der Verbonde- nen en van de communisten zijn Zondag gedurende 44 minuten in voltallige zitting bijeen geweest. Heden wordt er weer vergaderd. Een geallieerde patrouille heeft Zondag een bajonetaanval uitge voerd op een in communistische handen zij-nde heuvel ten Noord westen van Panmoendjon. In het gevecht, waarbij ook van lichte vuurwapens gebruik werd ge maakt, zijn 27 communisten ge dood, 13 gewond en 20 bunkers beschadigd. Geallieerde jachtbommenwer pers hebben Zaterdag aanvallen uitgevoerd op doelen in Noord- West-Korea. Zij werden daarbij, blijkens een mededeling van de 5de Amerikaanse luchtmachts- groep, „op zeer agressieve wijze aangevallen door communistische „Migs." De jachtbommenwerpers werden vergezeld door „Sabre- straaljagers." De „Mig's" tracht ten de „Sabre's" te ontwijken om hun aanvallen op de jachtbom menwerpers te concentreren. In de mededeling der 5de lucht- machtgroep wordt niet gerept over de verliezen van vriend en vijand. „B-29"-bommenwerpers hebben 100 ton bommen uitgeworpen in nachtelijke aanvallen op de spoor wegemplacementen van Ham- hoeng, in Noord-Oost-Korea en op het vliegveld van Sariowon in West-Korea. Admiraal Turner Joy verklaar de te Panmoendjon, dat de geal lieerden de gevangenen der Noordelijken „met uw volle me deweten en toestemming" naar hun mening hadden gevraagd. „De Mythe, dat al uw mensen uit vrijwilligers bestaan, is voor goed uit de wereld geholpen en kan niet meer terugkeren". Joy beschuldigde de commu nisten van „kletspraat" door steeds te spreken over „onmense lijke behandeling" van krijgsge vangenen en andere „misdadige handelingen" in Korea. Na de bijeenkomst zei de ad miraal: „Naar mijn mening werd het nu tijd hen eens de les te lezen". In een uitzending van radio-Pe king zijn de V. N. Zaterdag er van beschuldigd 67 maal aan het front in Korea gifgasgranaten te hebben afgeschoten. Voorts zijn volgens mededeling van radio-Peking in April 486 vliegtuigen van de V. N. neer geschoten. LOVETT WAARSCHUWT COMMUNISTEN. De Amerikaanse minister van defensie, Robert Lovett, heeft de waarschuwing geuit, dat indien van communistische zijde in Ko rea gebruik gemaakt zou worden van gas of bacteriologische wape nen, dit een beantwoording zou uitlokken waarvan „de vrije we reld zich tot nog toe heeft ont houden". BEWAKING VAN KO-JE VERSTERKT. De opperbevelhebber van de V.N. in Korea, generaal Clark, heeft bekendgemaakt, dat ter versterking van de bewakings troepen een Amerikaanse regi ment naar het eiland Koje is ge zonden, „teneinde algehele con trole over de gevangenen aldaar te verzekeren". „De communistische gevange nen hebben niet slechts herhaal delijk hun toevlucht genomen tot geweld, doch, klaarblijkelijk han delend volgens instructies van buiten af, gedreigd met een fnas- sale poging tot uitbreken, die on herroepelijk zou leiden tot geweld en bloedvergieten", aldus de ver klaring van generaal Clark. De generaal verklaarde, dat de V. N. zullen voortgaan de ge vangenen te behandelen volgens de conventie van Genève, doch ook de gevangenen zullen zich aan de bepalingen van deze con ventie moeten houden. Te allen tijde wordt van hen discipline en orde geëist, aldus generaal Clark PETITIE VAN KOREAANSE KRIJGSGE VAN GENEN. Vijftienduizend Koreaanse krijgsgevangenen, die zich in handen der Verbondenen bevin den, hebben Vrijdag een petitie aan het Zuidkoreaanse parlement gezonden, waarin zij vragen niet naar Noord-Korea te worden te ruggestuurd. De petitie zal aan de onderhan delaars der Verbondenen te Pan moendjon worden gezonden. De gevangenen maken deel uit van een aantal, dat onlangs van andere gevangenen op het eiland Koje is gescheiden. de kapper met het aparte cachet markt 16 - brouwerijstr. 9 terneuzen ook voor geverfd en moeilijk haar voor individuele haar- en huid verzorging geven wij gaarne in lichtingen. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de corres pondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld: Indonesië en Nw.-Guinea m.s. Willem Ruijs (29 Mei) Antillen: s.s. Bennekom Mei) Suriname: m.s. Nestor Mei) Canada: m.s. Sibajak Mei) en m.s. Noorddam Mei); Argentinië, Uruguay, Bolivië, Chili: m.s. Alhena (21 Mei); Nieuw JZeeland en Australië: s.s. Straithaird (17 Mei). (21 (23 (19 (21 President Truman heeft Vrij dag bij een diner ter gelegenheid van de „dag der strijdkrachten" te Washington verklaard, dat ,wii aan de rand van succes staan" bij het streven naar we reldvrede. Hij verzocht het con gres de gelden, die hij hierbij voor de strijdkrachten noodzake lijk acht, toe te wijzen. De president beschuldigde man nen in en buiten het congres er van „kleinzielige politiek te be drijven" ten aanzien van de toe wijzingen voor de defensie. „In deze koude oorlog moet het con gres geven, wat wij vragen", al dus Truman, die opvattingen, als zouden de uitgaven voor de defensie kunnen leiden tot een economisch bankroet, „onzin" noemde. De enige mensen, die te lijden hebben van de Amerikaan se krachtinspanning waren, naar de mening van de president, de militairen in Korea en hun ge zinnen thuis. zonder Amerikaanse hulp kunnen stellen. „Wij moeten ons aanpas sen aan onze bondgenoten; wij kunnen niet dicteren of over heersen", aldus Acheson. Hij besloot met de woorden: „De kracht der verenigde vrije landen ligt niet slechts in hun vermogen om weerstand te bie den aan een rechtstreekse mili taire aanval, doch evenzeer in hun bekwaamheid om de behoef ten van hun volken te bevredi gen en zich te verzekeren van de steun hunner onderdanen voor de zaak, waarvoor zij strijden". Op een bijeenkomst in New York heeft Harriman, preten dent naar het candidaatschap van de democratische partij voor de komende presidents verkiezingen, zich uitgesproken tegen het stellen van een ulti - matum aan de communistische delegatie in Panmoendjon. Een ultimatum leidt tot oor log, aldus Harriman. Volgens generaal Bradley, chef van de Amerikaanse gene rale staf, gaan de Westelijke landen twee critieke jaren tege moet. Op een bijeenkomst te Hous ton ter gelegenheid van de „dag der strijdkrachten" verklaarde hij, dat „de vrije landen zich tot het uiterste moeten inspan nen om hun krachten te ver groten". In de komende 2 jaar moeten de Ver. Staten, behalve voor versterking van eigen strijd krachten, ook voor een zo snel mogelijk opbouwen van de ver dedigingskracht van hun bond genoten zorg dragen, aldus de generaal. In gewoonlijk betrouwbare kringen te Parijs is verklaard, dat de V.S. in een nota aan Frankrijk er bij dit land op aan gedrongen hebben zeer snel vér strekkende hervormingen in Tu nesië in te voeren. In de nota wordt gezegd, dat de Amerikaanse regering, indien de Tunesische kwestie opnieuw door de V.N. zou worden behandeld, zich niet langer van stemming zou kunnen onthouden met be trekking tot de eisen tot bespre king van de kwestie, aldus wordt vernomen. Een woordvoerder van het Franse ministerie van Buiten landse Zaken weigerde te beves tigen, dat een dergelijke nota was ontvangen, maar in gewoonlijk welingelichte kringen is men het er algemeen over eens, dat een nota van bovengenoemde inhoud is overhandigd. Voorts wordt vernomen, dat de Franse minister van Buitenland se Zaken, Robert Schuman, en het kabinet door deze nota onaan genaam getroffen zijn en thans bezig is aan een antwoord. Men meent te weten, dat hierin zal worden verklaard, dat de gebeur tenissen in Tunesië alleen Frank rijk en de Tunesiërs aangaan. Verantwoordelijke Franse func tionarissen en politieke leiders zijn reeds lang van mening, dat de V.S. de Tunesische nationalis ten hebben doen verstaan, dat zij op Amerikaanse steun tegen de Franse regering zouden kunnen rekenen. Franse leiders geloven, dat de goede samenwerking met de Tu nesiërs zonder deze Amerikaan se aanmoediging reeds hersteld zou zijn. De Franse ambassadeur te Washington zou reeds eerder bij de Amerikaanse regering stappen hebben gedaan. Intussen wordt de toestand in Tunesië steeds meer gespannen en hij wekt ernstige bezorgdheid bij de Franse autoriteiten. Zij vrezen, dat de bomaanslagen zul len toenemen, in het bijzonder tijdens het aanstaande Moham medaanse feest Ramadan. Men meent te weten, dat de Franse opperbevelhebber, generaal Gar- bey, om versterkingen heeft ver zocht. Afdelingen van het leger en de politie hebben een uitgebreid onderzoek ingesteld in Sfax, een stad aan de Oostkust. Alle be langrijke punten werden bezet en de voorbijgangers gecontroleerd. Tevoren waren vier arrestaties verricht in het Arabische stads deel, nadat ongeveer 50 personen gepoogd hadden een betoging te houden en twee politiemannen-in burger hadden mishandeld. Op de veemarkt werd een onontplofte bom gevonden. Bij een bomexplosie in een transformatorstation te El Aria na, een voorstad van Tunis, werd weinig schade aangericht. Van gezaghebbende zijde te Washington is met de meeste klem het bericht tegengesproken, dat de Verenigde Staten een no ta aan de Franse regering zou den hebben gezonden over de toe stand in Tunesië. Wel bestaat er een geregeld contact tussen bei de regeringen over deze kwestie, zo wordt te Washington ver klaard. Twee Tunesiërs, die schuldig zijn bevonden aan poging tot moord op een Franse boer, zijn Zaterdag door een Frans militair gerechtshof ter dood veroordeeld. Zij hadden, op 21 Februari j.l. de in een auto gezeten boer van uit een hinderlaag beschoten. Twee andere Tunesiërs, die op uitkijk stonden en de in hinder laag liggenden hadden gewaar schuwd toen de auto er aan kwam, zijn wegens medeplichtig heid resp. tot levenslang en 20 jaar dwangarbeid veroordeeld. Er zijn Zaterdag j.l. in Tunesië enige bomaanslagen gepleegd waarbij niemand werd gewond. DE V. S. EN DE TUNESI SCHE KWESTIE. De Verenigde Staten hebben bij Frankrijk aangedrongen op be spoediging van „rechtmatige" politieke hervormingen in Tune sië, aldus hebben Amerikaanse functionarissen in Washington verklaard. Waarnemers menen, dat, als de Fransen in Tunesië geen vorderingen zouden maken, de Amerikaanse houding in de Veiligheidsraad ten opzichte van de Tunesische kwestie mogelijk zal worden gewijzigd. Een woordvoerder van het En gelse ministerie van buitenland se zaken heeft te Londen ver klaard, dat de Britse houding on veranderd blijft. Engeland be schouwt de kwestie als zijnde 'n binnenlandse aangelegenheid. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Acheson heeft op de „dag der (Ameri kaanse) strijdkrachten", een toe spraak gehouden, waaraan het volgende is ontleend. Acheson zeide van mening te zijn dat het Kremlin zijn beslis singen neemt met één oog gericht op de handelingen der vrije we reld. Hij betoogde dat, ongeacht de vooruitzichten van een rege ling van het Koreaanse conflict, „het aldaar bereikte op zichzelf reeds een reusachtige prestatie der Verenigde Naties is geweest". Hij wees QP de noodzaak om de vrue krachten gezamenlijke een dusdanige kracht te doen ont wikkelen, „dat een aanvaller, ter wijl hij nog moeilijkheden zou ondervinden met zijn pogen om ondervonden tegenstand te over winnen, tevens reeds de volle zwaarte van vergeldingsaanval- len zou ondervinden". Acheson zei van mening te zijn, dat er geen oorlog zal uit breken, „indien wij in gebieden, waar politieke spanning heerst, een dusdanige kracht ontwikke len, dat het een mogelijke aan valler tevoren volkomen duide lijk zal zijn dat hij moeilijk resul taten van een aanvalsoorlog kan verwachten". Hij zeide dat de Verenigde Staten, in hun streven om paal en perk te stellen aan het communistische streven naar wereldoverheersing, zijn aange wezen op de hulp van andere landen, terwijl omgekeerd de an dere vrije staten het tendenz niet VERKIEZIN GSTOESPR AAK VAN TRRUMAN. President Truman heeft Zater dag te Washington zijn eerste toespraak over de binnenlandse politiek gehouden sinds hij heeft bekend gemaakt zich niet meer candidaat voor het president schap te zullen doen stellen. Hij verklaarde ervan overtuigd te zijn dat een democraat tot pre sident der Verenigde Staten zal worden gekozen, „want U kunt er op rekenen dat de republikei nen iets zullen doen, waarmede zij geheel in onze kaart zullen spelen." Volgens Truman wordt de re publikeinse partij overheerst door iso'lationisten, „die elke republi keinse candidaat de wet zullen voorschrijven, al heeft hij nog zulke vooruitstrevende denkbeel den op het gebied der buitenland se politiek." „De republikeinen vormen de partij van het groot kapitaal. U kunt er zeker van zijn, dat zij dit nog wel volkomen duidelijk zul len doen blijken, vóórdat de ver kiezingscampagne is geëindigd. Zij zullen er zeker in slagen de boer, de arbeider en de gemid delde Amerikaanse burger in het algemeen, de stuipen op het lijf te jagen vóórdat er gestemd is. En wanneer er dan wordt ge stemd, zullen de democraten het winnen," aldus Truman. H.M. DE KONINGIN BRENGT OFFICIEEL BEZOEK AAN BREDA. H. M. Koningin Juliana zal op 16 Juli a.s. een officieel bezoek brengen aan Breda ter gelegen heid van het 700-jarig bestaan van deze stad. TOESPRAAK VAN PRINS BERNHARD. Bij een bezoek aan Schotland heeft prins Bernhard te Glasgow een 2000 leden van een jongens vereniging toegesproken. Hij hield hen voor dat zij opgroeiden in een tijdsgewricht, waarin de wereld bijzonder veel behoefte heeft aan hetgeen door de ver eniging wordt nagestreefd, n.l. 't aankweken van discipline en een krachtig geloof in de Christel'j- ke beginselen. De prins heeft Schotland in een door hemzelf bestuurde Dakota bezocht. De prins bracht de Zaterdag nacht door op kasteel Wemyss te Renfrewshire als gast van Lord Inverclyde en bezocht Zondag 't Greenock-centrum van de Britse vereniging van zeelieden. De prins uitte zijn waardering over 't werk der vereniging voor zeelieden van alle landen. Zondagmorgen is prins Bern hard per vliegtuig weer naar Ne derland teruggekeerd. DR ADENAUER SPREEKT TOT CHRISTEN-DEMOCRATISCHE UNIE. GROTE BELANGSTELLING IN BELGIE. „Voor de cijferbeweging be staat in België grote belangstel ling", zeide ing. A. Hamerlynck, de oud-Terneuzenaar, die in de Belgische universiteitsstad Gent de promotor is van de beweging, welke zich ten doel stelt cijfer- inversie tegen te gaan. Niet vijfentwintig zeggen maar twintig-vijf is populair gezegd de primaire doelstelling van deze beweging, die in Nederland en België de interesse heeft van mathematici en philologen. In het laboratorium voor spy chologische en experimentele paedagogiek van de universiteit te Gent hebben prof. Verbist en dr. Van Herrewege onlangs proe ven genomen met een klas van 17 kinderen, waarbij bleek dat het aantal cijferinversiefouten met het systeem van getallen- benoeming dat de cijferbeweging propageert, 90 procent minder was dan bij het huidige stelsel van benoeming. Bovendien wa ren de kinderen slechts een week in de nieuwe methode geïnstru eerd. „Mensen die regelmatig mét cijfers omgaan, maken minstens één cijferinversiefout perweek" zo betoogt ing. Hamerlynck, die in zijn enthousiasme zo ver ging de huidige mens cijfertechnisch te zien als „de man uit het ste nen en bronzen tijdperk, die zit te werken op een moderne schrijfmachine". De heer Hamerlynck zal in Ne derland besprekingen voeren met vertegenwoordigers van de mi nisters van oorlog, economische zaken, sociale zaken, financiën en onderwijs. Ing. Hamerlynck denkt zich zijn nieuwe getalenbenoeming te beginnen bij het cijfer 13, dat dan uitgesproken zal moeten worden als tien-drie. De West-Duitse bondskanselier, dr Konrad Adenauer, heeft Za terdag beraadslaagd met leden der Christen-democratische unie, de (Katholieke) grootste Duitse regeringspartij. Adenauer deelde zijn aanhan gers mede, dat, indien West- Duitsland thans niet de contrac- tuële overeenkomsten zou teke nen, welke in de plaats moeten komen van het bezettingsinsti tuut, de Westerse verbondenen géén aanbod zullen doen om nieuwe onderhandelingen te ope nen. Hij zeide, dat de Sowjet-Unie in dat geval haar druk op West- Duitsland „op reusachtige wijze zou versterken." De West-Duitse bondskanselier gaf toe dat zijn politiek om West- Duitsland als vrije deelgenoot te doen deelnemen aan de West Europese verdedigingsgemeen schap „een zeker risico met zich brengt," „doch", zeide hij, „een „neen" nü van West-Duitsland zou tot onze neutralisatie en on afwendbaar tot een ramp leiden En neutralisatie van West-Duits land zou de vernietiging van West-Europa betekenen, met alle gevolg van dien, zoals de ontwor teling der Westerse cultuur en een vervolging tot het uiterste van de Christelijke Kerk." Dr Adenauer gaf als zijn over tuiging te kennen, dat de con- tractuële overeenkomsten en het E. V. G.-verdrag het komende weekeinde voltooid zullen zijn. Vernomen wordt dat de 145 vooraanstaande C. D. U.-leden na de beraadslaging met de bonds kanselier diens werk aan boven genoemde verdragen goedkeur den, doch hem verzochten te blij ven pogen een wijziging te krij gen in de z.g. „noodbepaling", welke inhoudt dat de bevelheb bers der Verbonden troepen in West-Duitsland gerechtigd zijn de staat van beleg af te kondigen, indien zij dit uit veiligheidsover wegingen noodzakelijk achten. De C. D. U.-leden geven wél toe, dat deze bepaling noodzakelijk is, doch zij wensen de bevoegdheden van de bevelhebbers in deze te beperken. se De algemene secretaris van de Arabische liga, Azzam Pasja, heeft de Egyptische minister van buitenlandse zaken, Hassoena Pasja, verzocht een spoedverga dering van de raad der Arabische met de geallieerden, die parallel dienen te lopen met besprekin gen over Duitsland tussen de Westelijke geallieerden en de Sowjet-Unie. Zaterdagmiddag heeft de par lementsfractie van de christen democratische unie de politiek van Adenauer ten aanzien van de onderhandelingen over de overeenkomsten met de geal lieerden goedgekeurd. Tevoren hadden Adenauer en staatssecretaris van buitenlandse zaken Hallstein aan de afgevaar digden van de C.D.U. verslag uit gebracht over de ontwerp-over- eenkomsten. Zaterdagmorgen hebben de Russische wachtposten bij Ber lijn de Britse en 'Amerikaanse patrouille-wagens op de autoweg naar West-Duitsland doorgelaten, aldus hebben geallieerde ambte naren verklaard. Spoorwegverkeer in de Sow- jet-zöne buiten de andere sectoren om gevoerd Volgens voorschriften van de Sowjetrussische bestuurscom missie wordt met ingang van Zondag alle spoorwegverkeer op lange trajecten in de Sowjet- zone van Duitsland en van en naar Oost-Berlijn buiten de Wes telijke sectoren van Berlijn om gevoerd. Tengevolge van deze maatre gel doen de sneltreinen de sta tions in de Westelijke sectoren niet meer aan, behalve het sta tion Zoo, dat voor het interzona le verkeer werd gehandhaafd. VERKLARING VAN DUITSE SOCIALISTEN. De bestuursraad van de Duit sociaal-democratische (oppo sitie) partij heeft Zaterdag een verklaring uitgegeven, waarin wordt gezegd, dat Adenauers handtekening onder verdragen ter beëindiging van het bezet tingsstatuut en tot instelling van de Europese verdedigings gemeenschap van nul en gerer waarde zou zijn. In de verklaring wordt kanse lier Adenauer er van beschuldigd, dat hij „opzettelijk en onvergeef lijk" nalaat het volk en de bonds dag in te lichten over- de inhoud van de verdragen ter beëindi ging van het bezettingsstatuut. De socialisten herhalen hun ver zoek om een debat in de bonds dag vóór de ondertekening van de verdragen. Volgens de verkla ring sluit Adenauers politiek de weg naar Duitse hereniging af. De sociaal-democratische partij eist nieuwe liga te beleggen, naar verluidt op aandringen van de vertegenwoor digers der nationalistische partij en in Noord-Afrika. Sadah ben Yoessef, ex-minis ter van Tunesië, Alal el Fassi, voorzitter van de Marokkaanse Istiqlal, en Tsjazli el Makki na mens de Algerijnse nationalisten zouden Zaterdag het algemeen secretariaat van de liga een nota hebben doen toekomen, waarin zij om een dergelijke bijeenkomst verzoeken met het oog op ..de internering van de bey van Tu nis, de deportatie van de Alge rijnse leider Messalk Hadj en ernstige incidenten in Marokko". In een aan de pers verstrekt communiqué verklaart de leider der Marokkaanse nationalistische partij, dat de laatste weken hon derden Marokkanen zijn gedood en duizenden mannen en vrou we zijn gevangen genomen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandagoch tend tot Maandagavond. Vrij zonnig. In de vroege ochtend nog hier en daar mist. Overigens wisse lend bewolkt met slechts enkele verspreide buien. Zwakke tot ma tige wind tussen Noord en West. Voornamelijk in de kuststre ken iets lagere middagtempera- turen. DINSDAG 20 MEI. De voorzitters der delegaties ter conferentie Nederland-Suri- name- Ned. Antillen hebben Za terdagochtend het volgende com muniqué uitgegeven: „In de Zaterdagochtend gehou den vergadering van de centrale commissie is het voorstel voor 'n nieuw ontwerp-statuut behan deld. In dat voorstel is uitgegaan van de gedachte, dat de grondbe ginselen van de nieuwe rechtsor de in een statuut van eenvoudi ge opzet worden neergelegd, ter- wijl daarnaast een aantal statu- onderhandelingen taire regelingen zullen worden getroffen ter uitwerking vi deze grondbeginselen". De centrale commissie heeft besloten dit ontwerp-statuut aan de drie delegaties voor te leggen. 20 Studenten van de universi teit te Durham, Engeland, had den uitgerekend dat zij tezamen een touwtrekpartijtje tegen een olifant zouden moeten winnen. Toen de „wedstrijd" begon, wan delde de olifant met het touw en 't 20-tal studenten kalmpjes weg. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 11.25 0.40 0.50 n.m. 11.25 12A0 12.50 ZON MAAN op onder op onder Mei. 19 4.40 20.33 2.36 15.43 20 4.39 20.34 2.49 17.04 21 4.38 20.36 3.03 18.26 22 4.36 20.37 3.20 19.48 23 4.35 20.39 3.43 21.05 24 4.34 20.40 4.14 22.14 25 4.33 20.41 4.56 2310 26 4.32 20.43 5.51 23.51

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1