schenkt rust na een drukke dag Uil «Ie Srovincic RECHTSZAKEN Binnenlands Nieuws Jeugddienst Officiële Berichten. Aanbesteding de ideale verkwikking PT Het bier is weer best Het HUIS Winkelpand TERNEUZEN. KAPELLE. AXEL VLISS1NGEN. IJZENDIJKE J. P. VISSER Gevestigd J. BOOR een Woonhuis 2 VERPLEEGHULPEN Ned. Herv. Gemeente J. HOLLEBEK 33 Als het werk er op zit, moet een mens éven tot zichzelf komen. De machinist die de trein veilig binnenreed en de vertegenwoordiger die óók de hele dag tussen de wielen zat, staan naast elkaaf in een café bij het station. Terwijl zij er rust vinden bij een welverdiend glas bier, zit U misschien al thuis op Uw balcon. Maar met dezelfde lafenis! Want bier stelt je op je gemak - en het smaakt zo lekker! )F=r= Stro- en Vilthoeden DUIJVESTEIN Openbare Verkoping Openbare Verkoping Woon-en Winkelhuis Voorzitter O.N.I. Men deelt ons mede, dat in de jongste vergadering van de hengelaarsvereniging O-N.I. tot voorzitter is gekozen de heer C. J. van den Broek, N. J. Harte- straat 12 te Terneuzen. I Jeugddienst Ned. Herv. kerk. De jeugddienst van a.s. Zon dagavond in de Ned. Herv. kerk zal worden geleid door de be kende Amsterdamse predikant Ds H. A. Visser. Gezien de grote belangstel ling die er in September van het vorig jaar bestond, toen Ds Visser eveneens de jeugddienst leidde, mag worden verwacht dat ook Zondag weer velen aan wezig zullen zijn. De dienst be gint om 7 uur, terwijl de kerk om half zeven geopend is. Gouden jubileum Drukbezochte receptie. Hoewel de familie De Haas van Dijke het 50-jarig bestaan harer zaak bij voorkeur zonder feestelijk vertoon had willen laten passeren, bleken vele rela ties, vrienden en bekenden daar anders over te denken. Zij heb ben het jubileum tot een onver getelijke dag gemaakt. Vele bloemen en bloemstukken had den de woonkamer en winkel in een lusthof herschapen. De recep tie trok een druk bezoek. Daar is heel wat gepraat over het ver leden en het heden. Toen de oude Van Dijke in 1902 z'n intrek nam in de zaak, moest hij boven gaan wonen, omdat beneden de smidse van Verlinde gevestigd was. Anecdo tes waren er bij de vleet. Zo werd er eens een dolle stier in de tra- vaille gedreven, die er op een gegeven ogenblik met travaille en al vandoor ging en een eind verder moest worden doodge schoten De heer Kraak uit Middelburg, die toentertijd in dienst was van de firma Mes te Middelburg, had 50 jaar geleden de openingseta lage verzorgd. Thans door de heer De Haas attent gemaakt op het jubileum, sprak het vanzelf, dat hij op de grote dag acte de présence gaf. Oud-Terneuzen is op de recep tie vaak nog opgehaald, soms met een tikkeltje weemoed, als was het alleen maar, omdat meerde ren in die tussentijd een dagje ouder geworden zijn. Het zijn mooie dagen geweest voor de heer en mevrouw De Haas—Van Dijke en de veelheid der prachtige bloemencollecties hebben ondubbelzinnig doen blij ken, in welk een ruime kring men met dit jubileum heeft meege leefd. Verkeersongevallen. Gistermiddag te half twee be gaf de heer St. zich per rijwiel naar zijn kantoor, toen hij in de Nieuwstraat werd ingehaald door een vrachtauto bestuurd door de heer A J. V. Vermoed wordt dat de heer St. met de laadbak van de vrachtauto in aanraking is ge komen ter hoogte van de achter wielen. Hierdoor werd hij tegen de grond geworpen, waarbij hij een hoofdwonde opliep. Na door dokter Granaada ver- bonden te zijn is de heer St. per ziekenauto naar zijn woning in de Van Steenbergenlaan ge bracht. Te 6 uur reed de heer C. L. v. L op zijn bromfiets op het rij wielpad van de rijksweg even over de noodbrug van de West- sluis toen een militaire personen- £*ito, bestuurd door de korporaal p. C. W. uit Breda hem achterop kwam rijden. Zonder op het verkeer te letten stak de heer v. L. de rijweg over tengevolge waarvan hij door de vrachtauto tegen de grond werd geworpen. Gelukkig liep dit bij- zonder goed voor de heer v. L. af, doch zijn bromfiets was van vo ren geheel in elkaar gedrukt. De auto werd aan de linkerzij kant slechts licht beschadigd. tegenheid om de nieuwste snuf jes voor hun sport te komen bewonderen. Er was voor een kapitaal aan vi^sersbenodigdheden uitgestald en" naar wij vernamen was de exposerende firma over het de biet op de openingsdag tevreden. Een succes. De heer P. Schauwaert te Axel behaalde dezer dagen op de te Eindhoven gehouden vakschool dagen voor het bakkersbedrijf een eerste prijs in de afdeling sierstukken der tentoonstelling, i Kranslegging op Franse militaire begraafplaats. Vrijdagmiddag werd op de Franse militaire begraafplaats te Kapelle 'n korte herdenkings plechtigheid gehouden voor de in Mei 1940 gesneuvelde Franse militairen. Tijdens deze herdenkingsplech tigheden werden kransen gelegd door een vertegenwoordiger van de Franse ambassade, door „Le Souvenir de Francais Comité Pays Bas" en het gemeentebe stuur van Kapelle. Ds Hospin hield namens „Le Souvenir de Francais" een korte toespraak, waarin hij de gevallenen her dacht. Modeshow. Gisteren had te Axel een mode show plaats, die in het teken stond van de actuële vraag: „Aparte modellen tegen popu laire prijzen". Verschillende Axelse firma s exposeerden in de branches da- mes-zomerkleding, dameshoeden, schoeisel, tassen etc. in restau rant „Zomerlust" aan de Kinder dijk. Een tweetal lieftallige manne quins brachten de modellen naar voren, terwijl de heer Stegeman via de microfoon uitleg gaf. Vooral de afdelingen damestas sen, schoenen en hoeden muntten uit door zeer aparte modellen. De firma's Koster-Deij, Deij, Chr. Smies en het schoenenhuis Dieleman hebben hier iets tot stand gebracht, dat zeker navol ging zal vinden. Mantels, deux- pièces, regenkleding, enz. trok ken de algemene belangstelling, die tegen de avonduren overwel digend was. Telkens werden de j dames-mannequins door de aan wezigen met applaus beloond. In totaal brachten zij een 50-tal ver schillende modellen voor het voetlicht. Hengelsport-tentoonstelling. Gisteren en heden exposeert de fa. Meijer op de bovenzaal van de heer C. Jansen met een keur van allerlei voor de hengelsport benodigde attributen. De hengelaars benutten reeds vanaf de opening deze unieke ge- Het monument voor de com mando's te Vlissingen. Zoals bekend zal op Zaterdag 31 Mei a.s. te Vlissingen een mo nument voor het vierde com mando, dat zo'n groot aandeel heeft gehad in de bevrijding van Walcheren, worden onthuld. Naar wij thans vernemen, zul len de Britse en de Franse leden van het commando naar Vlissin gen worden vervoerd met resp. de Engelse torpedobootjager „Op portune" en het Franse fregat „Surprise". Vóór de onthulling zal worden gesproken door de burgemeester van Vlissingen, Mr. B. Kolff, en de minister van Oorlog en van Marine, Ir. C. Staf. Na de onthulling en kransleg ging wordt achtereenvolgens ge sproken door de Britse ambassa deur te 's-Gravenhage, sir Ne- vile Montague Butler, en de oud commandant van de commando's, brigade-generaal B. W. Leicester. Veerboten hadden pech. Omstreeks kwart voor vijf arri veerde de provinciale veerboot „Prins Hendrik" gistermiddag uit Breskens voor de aanlegfuik in Vlissingen. Door een manke ment aan de brug konden de auto's de boot evenwel niet verla ten. De reparatie nam nogal eni ge tijd in beslag. Na anderhalf uur was het euvel verholpen. Een andere provinciale boot, die om half vier uit Zierikzse naar Katseveer was vertrokken, is op een zandplaat aan de grond ge lopen. De fietsers, die zich »s>ti boord bevonden werden ongedul dig en besloten de veeru^. ^e verlaten. Zij namen de fietsen op de rug en begaven zich over de schorren naar de Zuid-Beve- landse wal. Bevordering bü de P.T.T. De heer P. de Pierre, besteller bij de posterijen te IJzendijke, is bevorderd tot besteller le klasse. Electrisch ca.rillon in de toren der Nederl. Herv. kerk. IJzendijke; heeft een carillon gekregen, hetwelk geplaatst is in ae toren der Ned- herv. kerk. Het bestaat uit 8 klokken met een gewicht van 350 kg. De diameter loopt van 14 tot 45 cm. Ook in de toren van het gemeentehuis zijn een tweetal klokken aangebracht, welke bediend worden via een moederklok in de werkkamer van de opzichter. Door middel van een mechanisme, dat aan de wijzeras is vastgemaakt, wordt het carillon in werking gebracht. Het zijn nog maar bescheiden wijsjes, die het kleine carillon ieder kwartier ten beste geeft, maar men hoopt te zijner tijd het carillon tot 18 klokken, een klei ne beiaard, te kunnen uitbreiden. Nadat het carillon zijn wijsje over de velden heeft doen gal men, geeft de klok op het raad huis met een mooie bimbamslag de hele en halve uren aan. Op iedere klok staat als inscriptie. „IJzendijke anno 1951". Verder zijn op iedere klok spreuken en namen van het koninklijk huis gegraveerd, bijv.: „In vreugd' en rouw Blijf Gode getrouw". „Uw stemme zij ten allen tijd, Tot heil van IJsendijck gewijd" relatie gegaan, met wie hij een afspraak had in een nachtclub. Toen hij omstreeks kwart voor vier in de morgen de club ver liet, zou hij twee borrels en een glas bier hebben gedronken. Hij beweerde nadrukkelijk niet dron ken te zijn geweest. „Toen ik een agent zag, die een stopsein gaf", aldus verdachte, „was het eerste wat ik dacht: uit de voe ten komen, want mijn rijbewijs is afgenomen. Ik had niet de bedoeling de agent omver te waren gesprongen. Verdachte rijden." De twee agenten verklaarden, dat zij zeker onder de auto zou den zijn geraakt als zij niet op zij doofde dadelijk zijn lichten en stoof weg. Een andere automo bilist, die een en ander zag ge beuren, stopte direct, opende het portier voor de agenten en zette de achtervolging in. Ter hoogte van de Sarphatistraat werd hij ingehaald. President: „Hoe was het mo gelijk, dat u maar één agent zag?" Verd.: „De ander moet m oe schaduw van een geparkeerde auto gestaan hebben". President: „En die auto; was die wel van u?" Verd.: „Neen, die was van mijn baas". De garagehouder, bij wie in dienst was, verklaarde dat deze over de auto mocht beschikken, wanneer het zaken betrof. De officier meende, dat het primair ten laste gelegde, dood slag, niet bewezen was. Wel achtte hij poging tot zware mis handeling bewezen. Hij eiste tegen verd., die reeds twee maan den in vóórarrest zit, drie maan den gevangenisstraf met aftrek. De verdediger vroeg een voor waardelijke straf voor zijn client. De uitspraak is bepaald op 30 Mei. producten naar Engeland. De be snoeiing van het Britse invoer- programma met ongeveer 50% dreigt de aardbeienkwekers ge voelige verliezen te bezorgen. Gunstiger zijn de perspectieven voor de uitvoer naar West-Duits- land, waar speciaal voor het ver se product veel belangstelling bestaat. Bij een redelijk prijspeil zullen de Westduitse importeurs behoorlijke hoeveelheden afne men. NIET AAN BEVEL TOT STOPPEN VOLDAAN. „Een eigenaardig misverstand',' zei de officier van justitie bij de Amsterdamse rechtbank tegen de 43-jarige autohandelaar J. G. S„ die ervan beschuldigd werd in de vroege ochtend van 9 Maart op het Thorbeckeplein te Amsterdam getracht te hebben twee agenten van politie omver te rijden. „Eigenaardig, omdat ik niet geloof, dat deze man de opzet had de agenten aan te rijden. Hij wilde slechts zo vlug mogelijk weg komen, ómdat hij in de mening verkeerde, dat hem zijn rijbewijs ontzegd was wegens een vonnis van de rechter. For meel was het hem echter veroor loofd te rijden, aangezien het vonnis nog niet was ingegaan. Feitelijk mocht hij niet rijden, aangezien hij geen rijbewijs meer had." S. die in dienst was als ver koper voor een garagehouder, was de bewuste avond naar een BEVERWIJK REKENT OP OVERVLOEDIGE AARDBEIENOOGST. De aardbeivelden in en rond Beverwijk vertonen een rijke bloei, zo rjjk als in de laatste 10 jaar niet meer is voorgekomen. Nu de zo gevreesde nachtvors ten in de eerste helft van Mei zijn uitgebleven en ook de „IJsheili- gen" geen schade hebben aange richt, zijn de verwachtingen van de tuinders over het algemeen zeer optimistisch, al kan het weer in de komende weken dit optimisme natuurlijk logenstraf fen. Blijven échter ongunstige weers omstandigheden uit, dan belooft Kennemerland dit jaar een over vloedige aardbeien-oogst en aan zienlijk lagere prijzen dan vorig jaar, toen de prijzen tot ongeken de hoogte opliepen. Het optimisme van tuinders en veilingdirectie wordt overigens verzwakt door de ongunstige si tuatie in de export van tuinbouw. „GEDUPEERDE BRUIDEGOM" HERKEND. Verrassende wending. In de zaak van de „vermiste bruid" heeft zich thans een ver rassende wending voorgedaan. De man, die de stoot tot deze zaak heeft gegeven en zich aan diende als Rudolf van Stephen, de zoon van een Rotterdamse handelaar, is door de Italiaanse politie geïdentificeerd als dege ne, die een dag of tien geleden in „Villa Medicis", zetel van de Franse academie te Rome, heeft ingebroken en onder dekking van het nachtelijk duister wist te ontkomen. Het is vermoedelijk een uit de westelijke zóne van Duitsland afkomstige Duitser. Zijn ver blijfplaats is op het ogenblik on bekend De carabinieri van Saler no hadden hem, toen de laatste identificatie nog niet bekend was en men nog op zoek was naar de „vermiste bruid", verlof gegeven naar Rome te gaan om zich daar bij de politie en het Nederlandse consulaat te mel den De man heeft zich echter niet meer laten zien. De identificatie is geschied aan de hand van de gerecon strueerde foto van een identi teitsbewijs, dat de betrokkene in snippers gescheurd in de „Villa Medicis" had achtergelaten. De carabinieri van Salerno herken den van deze foto de man, die was komen vertellen, dat zijn jonggetrouwde vrouw en zijn auto met bezittingen op de weg tussen Napels en Paestum ver dwenen waren, terwijl hij op zoek was geweest naar een monteur. Het Zwitserse paspoort ten name van Daniël Leman uit Bern, dat op de plaats, waar bruid en auto verdwenen zouden zijn, werd aangetroffen, blijkt door de „gedupeerde" bruidegom uit de „Villa Medicis" te zijn meegeno men en aan een gast van de Franse academie toe te behoren. bus te stappen en raakte bekneld tussen de waarschijnlijk te vroeg sluitende automatische uitgangs deuren. De chauffeur, die dit voor in de wagen niet tijdig be merkte, reed weg. Als gevolg werd de oude dame enkele me ters meegesleurde alvorens an dere buspassagiers de chauffeur op het ongeval opmerkzaam maakte. Nadat deze daarop de bus weer tot stilstand had ge bracht bleek, dat de vrouw er betrekkelijk goed was afgeko men. Met een wondje aan de linkervoet en enige schaafwon den aan haar rechterbeen is zij in een ambulance van de G.G. en G.D. naar het Onze Lieve Vrou we gasthuis vervoerd. Na daar behandeld te zijn kon zij naar haar woning worden terugge bracht. LIJK OPGEHAALD. De Rotterdamse rivierpolitie heeft het stoffelijk overschot ge borgen van de 32-jarige Duitse stoker Hermann Kustermann uit Hamburg, (Garstenstrasse 52). Het werd drijvende gevonden in de Nassauhaven. De man, opva rende van de Rijnsleepboot „Hans Gertjes 3", werd sinds 12 Mei vermist. Het stoffelijk over schot is naar de algemene be graafplaats Crooswijk vervoerd. STORING BIJ DE HAAGSE TRAM. Donderdagavond tegen half elf viel plotseling op het gehele net van de Haagse tram de stroom uit, doordat de beugel van lijn 14 op de Groothertoginnelaan aan de bovenleiding bleef haken, waardoor deze leiding brak. Na enkele minuten gingen de lichten in de trams weer aan en kon men verder rijden, maar na enige tientallen meters viel de stroom op sommige trajecten op nieuw uit, weer voor een korte tijd. In een kwartier tijd herhaal de zich dit vijfmaal, waarna de trams lange tijd stil bleven staan. Gebleken is, dat twee dra den kortsluiting maakten. Om streeks middernacht was het euvel verholpen. Intussen waren op verscheidene lijnen bussen in gelegd. ONGELUK MET AUTOMATISCH SLUITENDE AUTOBUSDEUREN. Donderdagavond tegen midder nacht is in Amsterdam een on geluk gebeurd, dat veroorzaakt is door de automatisch sluitende deuren van een autobus. Op de Stalinlaan trachtte de 68-jarige mevr. C. van Geelen uit de stads- De Heer en Mevrouw HORENSMA— VON WYTTENBACH geven met blijdschap ken nis van de geboorte van hun dochter MARIJKE MENNA ELISABETH. Amsterdam (O.), 13 Mei '52. Robert Kochplantsoen 27. Tijdelijk adres: Camperstr. 17, A'dam (O.). Op Dinsdag 20 Mei a.s. hopen onze geliefde Ouders, Behuwd-, Groot- en Over grootouders ADRIAAN G. VAN DRIEL en MARIA S. CLARISSE hunne 55-jarige Echtver eniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven, is de wens van Hun dankbare Kinderen, Behuwd-, Klein- en Ach terkleinkinderen. Terneuzen, Mei 1952. Baandijk 81. Tandarts - Terneuzen Wegens verhuizing naar SCHELD EK ADE 58 GEEN praktijk van 19 tot en met 24 Mei. Voor spoedgevallen de beide andere tandartsen. te SAS VAN GENT TANDARTS. Spreekuren: Dinsdag t/m Zaterdag 910 Maandag t/m Vrijdag 1.30-3 en volgens afspraak. Sas van Gent, Westkade 47, Telefoon 109 TE KOOP: Te bevragen bij C. VAN LANGEVELDE, Reuzen- hoek C 11, Zaamslag. In „SCHELDE-OORD" kunnen geplaatst worden Zich melden des avonds tussen 78 uur. Terneuzen ZONDAG 18 MEI, 7 uur Ds. H. A. VISSER, van Amsterdam. Plaatsen vrij Vanaf heden is mijn bedrijf verplaatst van Singelweg naar PIRONSTRAAT O 83. Tevens aangeboden dub bele BEGONIA'S tegen de bloei. Aanbevelend, Pirotistraat O 83 - Tel. 204 Axel Het Bestuur der Water kering van de calamiteuze polder NIEUW-NEUZEN zal op Vrydag 6 Juni 1952, des namiddags te 2 uur, in het hotel „Centraal" te Terneuzen, trachten aan te besteden: het herstel, de vernieu wing en het onderhoud van de aarde-, kram-, rijs- en steenglooiings- werken aan de Water kering van de calami teuze polder tot 30 April 1953. Aanwijzing op Vrijdag 30 Mei 1952, des voormiddags van 10 tot 11 uur. Samen komst aan het Directiege bouw. Buitendien geschiedt geen aanwijzing. Het bestek is tegen beta ling van ƒ3,franco per post 3,10 door overschrij ving van laatstgenoemd be drag op' postrekening No. 28109, ten name van voor noemde Waterkering, van af Woensdag 21 Mei 1952 verkrijgbaar ten huize van de Secretaris-Ontvanger, Leeuwenlaan 4, en zal voor gegadigden ter inzage lig gen in het Directiegebouw. Terneuzen, 10 Mei 1952. Het Bestuur van voor noemde Waterkering, H. P. WOLFERT, Voorzitter J. DE FEIJTER, Secr.-Ontvanger. voelt zich weer een ander mens 't werk klaar een klaar glas bier l ft- S5S8S -ft- 1 HERHALINGSOEFENINGEN. De militairen, die op Maan dag 19 Mei 1952 in de leger plaats „De Wittenberg" bij Stroe voor herhalingsoefenin gen onder de wapenen moeten komen, dienen te reizen met de- treinen van de normale dienst regeling (Zomerdienst) met de eerste reisgelegenheid na zeven uur tot Amersfoort of Apeldoorn. Voor het vervoer van Amers foort of Apeldoorn naar Stroe zullen naar behoefte extra- treinen worden ingelegd, waar van de vertrektijden op de sta tions Amersfoort of Apeldoorn bekend gemaakt worden. Opnieuw gearriveerd: een schitterende keuze voor jonge en oudere dames Alle kleuren Lage prijzen Polderstraat Zaamslag ZAAMSLAG. Notaris HOVING te Ter neuzen. zal op Dinsdag 10 Juni 1952, des nam. 2 uur, bij de heer R. J. van de Veke aan het Plein Noord te Zaamslag, ten verzoeke van de weduwe en erven A. P. Wisse, in het openbaar verkopen met erf en tuin aan de Axelsestr. A 137 te Zaam slag, groot 4.04 are, onver- huurd. Betalingkoopsom binnen 30 dagen; onkosten binnen 6 dagen na de toewijzing. Aanvaarden bij de betaling. Lasten vanaf 1 Juli 1952. Nadere inlichtingen ten kantore van de Notaris voornoemd. Noordstraat, Terneuzen Notaris G. J. VAN CAM- PEN te Terneuzen zal op Dinsdag 27 Mei 1952, des nam. 2 uur, te Terneuzen in het Café „Du Commerce", bij de heer H. de Vrieze, ten verzoeke van de Erven J. J. Lansen; publiek ver kopen: Het op zeer goede stand gelegen ruime met aanbehoren en erf te Terneuzen, aan de Noord straat 64, kadaster sectie L, nummer 414, groot 1 are 17 centiare, voorzien van cen trale verwarming. Het pand is voor allerlei bedrijfsdoeleinden geschikt. Het wordt verkocht vrij van huur. Te aanvaarden bij betaling der kooppenningen. Lasten van 1 Januari 1952. Betaling der koopsom bin nen één maand en der on kosten binnen 8 dagen. Voor bezichtiging zich te wenden adres Noordstraat 65, Terneuzen.

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 3