Nieuw drama bij bet Ijzeren Gordijn NOG GEEN OVEREENSTEMMING De industriële productie in de Sowjet-Unie Generaal Eisenhowers afscheidsbezoek aan Nederland Kerkdiensten SMOKKELAARS ONTPOPTEN ZICH ALS MOOR VOOR DE ZONDAG Het bezoek van het ZWEEDSE KONINGSPAAR aan Finland KOREA Gelijke tred met de Westerse landen Nog een „Super Constellation" voor de K.L.M. Onderzoek naar ongelukken met THUNDERJETS EINDE DER OLIE-STAKING De smokkelarij bij Aken Zelfontdekking ZATERDAG 17 MEI 1952. 7e Jaargang No. 2038. VLUCHTELINGEN WORDEN VAN HUN LAATSTE BEZIT BEROOFD! In de omgeving van Hannover in West-Duitsland bevindt zich het zogenaamde IJzeren Gordijn. Het scheidt het voormalige „groot-Duitsland" in twee gedeelten en juist op deze veel besproken zone-grens bevinden zich uitgestrekte bossen van honderden ha oppervlakte. In de kleine grensplaatsjes aan West- Duitse zijde Helmstedt, Grasleben, Walkenried en Mariënthal doen vreemde geruchten de ronde. Deze geheimzinnige verhalen zijn eveneens doorgedron gen in de stoffige bureaux van de recherche van Hannover en in de kazernes en de vooruitgeschoven grensposten van de West-Duitse grenspolitie. IVEERSVERW ACHTIN G HOOGWATER. ZON- en MAAN STANDEN. op onder op onder Mei. Minister Sn 't Veld opende tehuis voor bejaarden Een vieemde geschiedenis INDONESIË Belgische mijnwerkers zullen een premie ontvangen Frankering bij abonnement.: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noords traat55—-57 Terneuzen Telefoon 2510 Né. 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct DE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Het is éen bijna publiek ge heim geworden in de grensstre ken rondom Hannover, dat vele vluchtelingen, die uit Oost- Duitsland en nog van verder weg komen, hun einddoel de vrij heid niet bereiken. De grensbewoners, de boeren, de bosarbeiders en houthakkers en de bij de dodelijke zönegren- zen patrouillerende manschap pen van de Westduitse Grens- polizei kunnen U vertellen van mensen, die dood en halfnaakt in de onmiddellijke omgeving van de grens worden aangetrof fen. Velen hunner zijn afschuwe lijk verminkt en met wonden overdekt en de bagage der onge- lukkigen ligt her en der in de uitgestrekte wouden verspreid. Patrouillerende grenswachters vonden lijken, mannen en vrou wen; de boeren en de bosarbei ders vonden mensen dood en uitgeschud; spelende kinderen en minnende jongelieden vonden levenloze lichamen op hun pad. De grote en prachtige wouden, bekend om de grootse en mooie natuur, worden sindsdien geme den. De boeren en houthakkers gaan met een jachtgeweer gewa pend aan de arbeid. De man schappen der Westduitse Grens politie flinke en sterke jonge kerels wagen zich niet in de bossen dan zwaar bewapend en in patrouille, en voorzien van politiehonden verrichten zij hun controle-arbeid en steeds weer worden mensen gevonden, kort bij de grensdood en uitge schud LUGUBER RAPPORT. In het „Landeskriminalpolizei- amt Niedersachsen", gelegen aan de Prinzenstrasse no. 8 te Han nover, stapelen de dossiers zich op en zij dragen alle het nummer 12/52. Deze dossiers behandelen de geheimzinnige doden en ze vertellen in droge en ambtelijke taal, dat in de hiervoor genoem de grensgebieden thans 50 doden zijn gevonden en begraven. Mensen die door moord om het leven werden gebracht; mensen die de vrijheid zochten en kort vóór of bij het oversteken van Oost-Duitsland hun domicilie hebben. Enkelen hunner, die in West-Duitsland in de grensstre ken wonen, bevinden zich thans in arrest en zijn inmiddels tot langdurige gevangenisstraffen veroordeeld. Zo hebben een zekere Heinz Müller, bijgenaamd „Pieper", en een zekere Pleil zich schuldig gemaakt aan moord op politieke vluchtelingen en zij deden zulks, zoals overduidelijk gebleken is met behulp van medeplichtigen gekleed gaande in de uniformen van het Russische leger, die plotseling kort bij de zóne-grens opdoken en de vluchtelingen en „gidsen" in gebrekkig Duits sommeerden zich over te geven. De politieke vluchtelingen wer den dan neergeschoten en uitge schud en de gidsen kregen hun deelom vervolgens nieuwe slachtoffers te zoeken voor hun misdadige practijken. De beschaafde wereld zou gaarne van Rusland willen we ten, of en in hoeverre hier spra ke is van een nieuw drama van Katün, daar het niet aan te ne dat een groep misdadi Op een banket, dat president Paasikivi ter gelegenheid van het officiële bezoek, dat koning Gustaaf Adolf en koningin Louise van Zweden van 24 tot 26 Mei aan Finland zullen bren gen, zal geven, zal de Russische gezant als enige vertegenwoor diger van een grote mogendheid aanzitten. De gezanten van Amerika, Engeland en Frankrijk zijn niet uitgenodigd, omdat, naar een functionaris van het paleis van de president meedeelde, „er geen ruimte is". Om deze reden zijn alleen de vertegenwoordigers van buur landen, waaronder ook Dene marken wordt gerekend, uitge nodigd. Er is een uitzondering gemaakt voor de Nederlandse gezant te Helsinki. Het besluit van president Paasikivi heeft verscheidene diplomaten verrast. men is, - de grens de dodelijke streep I gers in Sowjct-Russiseh machls de dood op hun weg vonden; zij gebied ns n i- hebben de gulden vrijheid dus niet bereikt De slachtoffers waren allen dood en uitgeschud. Op de 50 lijken vond men hoegenaamd géén papieren of officiële stuk ken (passen en dergelijke). In slechts enkele gevallen volgde aangifte van de feiten. Deze aangiften waren afkomstig van mensen, die aan de dood waren ontsnapt en zij hebben geleid tot enkele arrestaties door de West duitse politie, waarna een diep gaand onderzoek volgde. Alras bleek, dat verscheidene personen debet moesten zijn aan de afschuwelijke moordzaken, aan de grenzen gepleegd, en vast kwam te staan, dat goed georga niseerde groepen misdadigers zich in Oost-Duitsland vlak bij het ijzeren gordijn ophouden Deze bandieten maken er hun beroep van politieke vluchtelin gen, komende uit Oost-Duitsland en gaande naar het Westen, aan te bieden hen de grens over te smokkelen. Gebleken is voorts dat een aantal van deze „gidsen" in West-Duitsland en andere in op een dusdanige wijze tewerk kan gaan. Zelfs de on gekroonde koningen van de mis daad in Chicago hebben dit nog niet kunnen presteren (Nadruk verboden). t— Donderdagmorgen is in Den Helder de 40.000ste inwoner in geschreven. Het was de zoon van de familie F. van Wijngaarden. Bij de aangifte werd de vader door het college van B. W. ont- vangen, waarbij hem een spaar bankboekje met een bedrag van 100 werd overhandigd. Krijgsgevangenen nog steeds het struikelblok. De voornaamste Noordelijke afgevaardigde te Panmoendjon heeft Vrijdag bijna de gehele duur van de vergadering een half uur het woord gevoerd. De leider der geallieerde on derhandelaars, admiraal Joy, noemde de uiteenzetting van generaal Nam II een „langdra dige herhaling van stereotiepe propaganda". Het betoog van generaal Nam II had betrekking op de repatriëring van -krijgs gevangenen. De geallieerden hebben de Noordelijken meege deeld, dat slechts 70.000 van de 170 000 krijgsgevangenen in han den van de V. N. terug willen. De Noordelijken staan op de te rugkeer van alle militaire ge vangenen, ongeacht hun ver langens. Van het front wordt slechts geringe activiteit gemeld. Drie Noordelijke straaljagers van 't type Mig 15 zouden Donderdag bij pogingen om geallieerde luchtaanvallen ten N. van Pjongjang en op Noordelijke spoorlijnen af te slaan zijn neergeschoten. Volgens een communiqué van de 5e luchtmacht is de Ameri kaanse jachtvlieger Walter Ma- hurin, die 20 overwinningen op zijn naam heeft staan, Dins- dag door Noordelijk luchtdoel geschut boven Sinoeidjoe neer geschoten, aldus meldt A.F.P. RUSSISCHE BESCHULDI. GING TEGENGESPROKEN. Volgens een Franse woord voerder te Berlijn, is bij het eer ste onderzoek gebleken dat Maandag geen Frans vliegtuig buiten de luchtcorridor naar Berlijn heeft gevlogen. Hij zei te geloven, dat het jongste Russi sche protest het derde binnen drie weken deel uitmaakte van een Russische propaganda campagne. In een aanvullend economisch rapport, dat gisteren door de Verenigde Naties is gepubliceerd, wordt erop gewezen, dat de in dustriële productie in de Sowjet- Unie en Oost-Europese landen gelijke tred houdt met die in de Westerse landen, waarbij de na druk ligt op „kanonnen gaan vóór boter". In 1950 is de productie in de Sowjet-Unie, Polen, Hongarije, Roemenië en Bulgarije in verge lijking met het vóóroorlogse ni veau veel sterker gestegen dan in de rest van de wereld. Hier aan wordt toegevoegd, dat de be schikbare inlichtingen wijzen op een algemene vertraging in het tempo der uitbreiding, doch de productiestijging zette zich des ondanks voort in een tempo dat minstens even hoog is als in de West-Europese landen en in de wereld in haar geheel. De ten dens tot uitbreiding van de zware industrie ten koste van de lichte medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Zaterdag ochtend tot Zaterdagavond. Droog en zonnig. Droog weer met enkele over drijvende wolkenvelden. Matige noordelijke tot noordoostelijke wind. Dezelfde of iets lagere middagtemperaturen. ZONDAG 18 MEI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 9.13 9.48 10.28 10.38 Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden MAANDAG 19 MEI. v.m. 10.23 10.58 11.38 11.48 n.m. 9.40 10.15 10.55 11.05 n.m. 10.48 11.23 12.03 12.13 ZON MAAN 17 4.43 20.30 2.11 12.58 18 4.42 20.32 2.24 14.21 19 4.40 20.33 2.36 15.43 20 4.39 20.34 2.49 17.04 21 4.38 20.36 3.03 18.26 22 4.36 20.37 3.20 19.48 Hier volgen enkele bijzonder heden over generaal Eisenho wers afscheidsbezoek aan Ne derland. De generaal komt op 19 Mei te 16.10 uur per vliegtuig op het vliegveld Gilze-Rijen aan en wordt daar verwelkomd door de voorzitter van het comité ver enigde chefs van staven, vice- admiraal jhr. E. J. van Holthe. Terstond daarop rijdt de gene raal per auto naar Breda voor een bezoek aan de Koninklijke militaire academie. Hij zal hier de cadetten van leger en lucht macht en een detachement adel borsten toespreken. Na afloop van deze plechtigheid begeeft het gezelschap zich naar Den Haag. De volgende morgen, op 20 Mei, zal generaal Eisenhower eerst in gezelschap van de mi, nister van oorlog en van marine, dr. C. Staf, een bezoek brengen aan de minister-president, dr. W. Drees. Van hier gaat de generaal, in gezelschap van de minister president en minister Staf, naar de Treveszaal aan het Binnenhof, waar hij een buitengewone ver gadering van de ministerraad zal bijwonen. Na afloop hiervan rijdt de ge neraal naar het ministerie van oorlog voor een bespreking met de minister, de beide staats secretarissen en het comité ver enigde chefs van staven. Om ongeveer kwart over elf vertrekt de generaal van Den Haag naar het paleis Soestdijk, waar generaal en mevr. Eisen hower door H.M. de Koningin voor de lunch zijn genodigd. Het ligt in het voornemen van de generaal, in de middaguren een bezoek te brengen aan de „Spiritual Life Conference", een bijeenkomst van geestelijke ver zorgers der Nato-strijdkrachten, welke in hotel Figi te Zeist ge houden wordt. Generaal Eisenhower wordt die dag te ongeveer 16.20 uur op Schiphol verwacht, vanwaar hij per vliegtuig naar Parijs terug keert. Hem zal uitgeleide wor den gedaan door de minister van oorlog en Van marine en het comité verenigd echefs van sta ven. De Lockheed vliegtuigenfabriek heeft bekendgemaakt, dat zij van de K.L.M. een order heeft ontvangen voor de levering van een Lockheed „Super Constel lation" verkeersvliegtuig. Wij vernemen nader dat dit toestel is besteld om het bij Bangkok onherstelbaar bescha digde Lockheed-toestel der K.L. M. te vervangen. Zoals men weet had de K.L.M. al 9 van deze machines besteld. industrie was in de Sowjet-Unie en de andere Kominformlanden meer uitgesproken dan in de V. S. en het Westen. In de Oost- Europese landen bewoog de staalproductie zich in de eerste helft van 1951 op een jaarniveau van 9.3 millioen metrieke ton tegen 6.4 millioen in 1938. In Oost-Duitsland steeg de staal productie in 1950 in vergelijking met 1949 met ruim 60 In de eerste helft van 1951 viel een verdere stijging met boven het gemiddelde voor 1950 vast te stellen. De snelle industralisatie der Kominformlanden blijkt ook uit de statistieken, welke wijzen op het feit dat de productie van de machine-industrie die van tex tiel heeft overtroffen. In het rapport wordt opge merkt, dat hoewel de productie voor bewapeningsdoeleinden niet afzonderlijk wordt vermeld, de uitgaven krachtens het recht streekse defensiebudget in 1951 naar raming ongeveer 15 ll0" ger waren dan in 1950. De in het rapport genoemde cijfers voor de Sowjet-productie van strategi sche grondstoffen in 1951 zijn o.m. (alles in metrieke ton): steenkool 281 millioen, ruwe olie 42 millioen, electrische kracht 103 miliard kilowattuur, ruw ijzer 22.1 millioen ruw- en ge walst staal 55.4 milioen. Volgens het rapport was de totale productie van de ma chine-industrie in de Sowjet- Unie in 1951 ruim 2% maal zo groot als in 1940. Vrijdagmorgen is te Epe het onder auspiciën van de ,,Ds. J. A. Prinsstichting" tot stand geko men vrijzinnig-protestants tehuis van bejaarden. „Licht in duus- ter" officieel door mr. J. in 't Veld, minister van wederop bouw en volkshuisvesting in ge bruik gesteld. Het tehuis, dat is gebouwd onder architectuur van prof. Wieger Bruin, ligt in een rustige omgeving. De verzorging van de bejaar den, aldus de minister, vraagt van de regering een diepgaande studie. In vergelijking met on geveer vijftig jaar geleden is in deze verzorging veel verbetering gekomen. In ons land, dat het laagste sterftecijfer ter wereld heeft, leven thans 800.000 men sen van 65 jaar en ouder. Volgens de statistiek zal dit aantal oplopen en zullen er in 1970 elf a twaalfhonderdduizend zijn. Aan het stichten van tehui zen als deze zal de regering alle mogelijke steun verlenen om on ze bejaarde mensen een rustige en gelukkige levensavond te schenken, aldus de minister. De Amerikaanse luchtmacht heeft alle „Thunderjet"-ijagers op de basis Manston een verbod tot opstijgen opgelegd. De laatste 3 weken zijn 2 van deze toestellen neergestort. Er wordt een grondig onderzoek ingesteld. De toestellen zullen op de grond moeten blijven totdat de oorzaak van de ongelukken is vastgesteld, aldus is door een zegsman verklaard. Donderc-ag geraakte een Thunder jet in de lucht in brand en viel daarna in zee. De be stuurder redde zich met 'n val scherm. Drie weken geleden vloog een Thunderjet eveneens in de lucht in brand en kwam terecht op een dorp. De bestuurder en twee dorpelingen verloren het leven-. Het rapport-Fechteler De Franse journalist J. Bloch Morgange, die het z.g. rapport- Fechteler aan het Franse blad „Le Monde" heeft verstrekt, was niet verrast, dat het rapport gro tendeels overeenkomt met een artikel van commander Anthony Talerico van de Amerikaanse marine. „Ik ben thans bezig d# teksten der beide documenten met elkaar te vergelijken", aldus Bloch-Morgange. „Het laatste document bevat vele wijzigingen en aanvullende gegevens. Ik heb nooit beweerd, dat het rapport door admiraal Fechteler zelf is opgesteld. Ik zei dat het opge steld was door zijn diensten. Het is niet uitgesloten, dat comman der in actieve dienst in de rapport is. Deze moet nu in het gebied van de Middellandse Zee zijn. Ik geloof niet dat een offi- cifer in actieve diennst in de „proceedings" van het marine instituut theorieën heeft verkon digd, geheel tegengesteld aan die van de bevelvoerende admiraal in het betrokken gebied of van de president van het instituut. Ge geven de overeenkomst tussen de publicatie van 1950 en het rap- port-Fechteler zou ik zeggen, dat beiden uitdrukking geven aan een theorie, die afkomstig is van of aanvaard is door admiraal Fechteler", aldus de journalist. Knight, voorzitter van de vakvereniging van arbeiders, werkzaam bij de Amerikaanse oliebedrijven, die is aangesloten bij het grote Amerikaanse vak verbond van het C.LO, heeft te Washington verklaard dat men „bezig is een einde te maken aan de staking in de olie-indu strie." Beambten hebben echter ver klaard dat deze staking slechts kan worden beëindigd door het afsluiten van een reeks plaat selijke overeenkomsten tussen de vakverenigingen en de werk gevers. Bij het afsluiten van dergelijke overeenkomsten zijn 22 vakverenigingen die honder den categorieën arbeiders ver tegenwoordigen, betrokken. Deze ambtenaren hebben er de nadruk op gelegd dat slechts geleidelijk een einde kan komen aan de staking. Hij zeide echter dat, „mits een behoorlijke mate van samenwerking aan de dag wordt gelegd", een voldoend aantal plaatselijke regelingen tot stand kan worden gebracht om hetgeen hij noemde „een toenemend tekort aan benzine voor vliegtuigen" te doen ver minderen. Nederlandse commissaris bezoekt Ambon. De Nederlandse commissaris te Makassar, mr. Van Straten, bevindt zich thans te Ambon, waarheen hij de reis maakte met het m.s. „Baud". Bij afwezigheid van de Indonesische gouverneur kwamen de burgemeester van Ambon en de commissaris van politie hem aan boord begroeten. De heer Van Straten zeide door deze ontvangst verrast te zijn. Het doel van zijn bezoek aan Am- bon is met de daar wonende Nederlanders te spreken, hen te helpen bij eventuele moeilijkhe den met paspoorten, ondersteu ning, aangelegenheden betref fende de burgerlijke stand, enz. Mr. Van Straten deelde mede tot Maandag op Ambon te zullen blijven. De Akense douane nam gedu rende de maand April o.m. 6750 kg koffie, 19.700 sigaretten, 9 auto's en 5 fietsen in beslag. 177 Smokkelaars werden in April te Aken samen tot 48.000 D.M. boete en ruim 20 jaar gevange nisstraf veroordeeld. Van 1 Jan. af tot en met 30 April 1952 hield de Akense doua ne in totaal 3000 smokkelaars aan, op wie o.m. 26.000 kg koffie en 130.000 sigaretten gevonden werden. Het aantal in verband met smokkelarij in beslag geno men auto's en fietsen bedroeg tezamen tijdens deze periode resp. 40 en 15. De boeten die de smokkelaars kregen beliepen toen tezamen ongeveer 1 mil lioen D.M. en de gevangenis straffen 134 jaar. De activiteit van de smokke laars is naar het oordeel van de Akense douane-autoriteiten de laatste tijd toegenomen. Dit geldt vooral voor de Nederlands-Duit se grens, waar met name de ge motoriseerde smokkelaars steeds meer belangstelling voor tonen. Een en ander in verband met het feit, dat deze grens zwakker wordt bewaakt dan de Duits- Belgische grens ten zuiden van Vaals. Tegen U, U allen heb ik ge zondigd, en gedaan wat kwaad is in Uw ogen. Ps. 51 6. Waarom is zo menig leven troosteloos, terwijl men toch be lijdt de enige Troost te kennen? Waardoor komt het, dat zo menige arbeid in Gods Konink rijk krachteloos en ongezegend blijft, terwijl men toch bidt om een zegen en het goede bedoelt? Het antwoord mag wel zijn: omdat er een ban is in zulk een leven; een ban bij de arbeiders van het Koninkrijk. Niet altijd wordt die uitdruk king verstaan, omdat men zich zelf niet kent. In onze dagtekst hebben wij 't voorbeeld van een man, in wiens leven de ban is opgeheven. Een man, die tot schuldbelijde nis verootmoediging en vrijma king is gekomen. Welk een ure moet dat in Da vids leven geweest zijn, toen hij tot zelfontdekking kwam! Een jaar lang had hij voortgeleefd in zonde en schuld. Uiterlijk dezelf de, schijnbaar de voorganger van zijn volk, biddend met opgeheven handen in het heiligdom. En nu op eenmaal had God zo onweerstaanbaar bij hem aange klopt, dat alle bedekselen vielen. Dat hij de afgrond zag, die hem van God scheidde. Die donkere ure was wel een ure van droefheid, maar ook van een wederaanneming tot het kindschap Gods. Kennen wij iets van deze droef heid? Bidden wij voor alle din gen om zelfontdekking en waar heid tussen de Here en ons hart. O God, Gij maakt Uw kinderen [klein, Hoe machtig zij zich wanen; Gij weet tot in het diepst der ziel U wel een weg te banen! De Belgische mijndirecties heb ben zich in principe accoord ver klaard met het verlenen van een premie van fr. 600 aan alle mijn werkers. Deze vergoeding, welke in de plaats treedt vande zgn. winterpremie van fr. 0,50 per uur, die tot 1 April gold zal op 31 Mei worden uitgekeerd. Op een volgende vergadering van de nationale mijncommissie zal tevens de kwestie van de zgn. ancienniteitsvacantie ter sprake komen. Dinsdagochtend zal 'n bijzon dere ministerraad worden gehou den ter ontvangst van generaal Eisenhower. ZATERDAG 17 MEI. NED. HERV. KERK Schoondijke: 7 uur Avondgebed. ZONDAG 13 MEI. NED. HERV. KERK. Axel: 10 uur Ds. P. J. Pennings; 2.30 uur Ds. G. Jansma, van 7nn rvi clnp* Hoek: 10 uur Ds. D. A. ten Haaft (Bed. H. Doop); 2.30 uur Ds. D. A. ten Haaft. Hontenisse: 9.30 uur Ds. K. Ver- Hulst: 10.30 uur Ds. J. Homan (Bed. H. Doop). Sas van Gent: 10 uur Ds. A. C. Honders. Philippine: 2.30 uur Ds. A. C. Hon ders. Sluiskil: 10 uur en 2.30 uur Ds. Joh. W. Starrenburg. Terneuzen: 10 uur Ds. J. Schol ten; 2.30 u. Ds. P. A. v. d. Vlugt. 10 uur Dienst voor Jongeren in „Bethel". Voorganger: Ds. P. A. v. d. Vlugt. 7 uur: Ds. H. A. Visser, van Am sterdam. Jeugddienst. Zaamslag: 9.30 uur Ds. G. Jansma; 2.30 uur Eerw. heer C. H. Hefj- boer. West Zeeuws-Vlaanderen. Aardenburg: 10.30 uur Ds. L. S. Blom. Biervliet: 9.30 uur Ds. H. C. P. M. Wiebosch. Breskens: 10 uur en 6.30 uur Ds. J. H. van Beusekom. Cadzand: 10 uur Ds. Y. van dei- Schoot. Groede: 9.30 uur Ds. C. B. Boere. Hoofdplaat: 11 uur Ds. H. C. P. M. Wiebosch, van Biervliet. Nieuwvliet: 10 uur Ds. J. van de Graaff. Oostburg: 10 uur Ds. W. J. Four- nier. Retranchement9.30 uur Ds. A. C. W. ten Cate. Schoondijke: 9.30 uur Ds. M. J. W. Schopenhauer. Sluis: 9.30 uur Ds. L. P. W. Groen veld. St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. L. P. W. Groenveld. St. Kruis: 9 uur Ds. L. S. Blom. Waterlandkerkje:- 10 uur Ds. W. B. Bergsma. IJzendijke: 10 u. Ds. C. Blomaard. Zuidzande: 10 u. Ds. H. Kuijlman. GEREFORMEERDE KERK. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. D. A. Vogel, van Geleen. Terneuzen: 10 uur en 4.30 uur Ds. H. Pestman. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. J. J. Ritsema. GEREFORMEERDE KERK (Onderh. art. 31 D.K.O.) Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. K. Deddens. Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. J. ten Hove. CHR. GEREFORMEERDE KERK. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE. Hoek: 9.30 uur en 2 uur: leesdienst Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Ds. Aangeenbrug. OUD GEREF. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 u. leesdienst. LEGER DES HE1LS. Terneuzen: 10 en 7 uur Samen komsten. KOOMS-KATKOLIEKE KERK. Axel: 7.30 uur en 10 uur. H. H. Missen. Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur. H. H. Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur en 10.30 uur H. II. Missen. Philippine: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Sluiskil: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Sas van Gent: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur. H. H. Missen. Terneuzen: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur. H. H. Missen. Westdorpe: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur. H. H. Missep. Uur en 10 uur. 10 uur. en Zandstraat: 7.30 H. H. Missen. Zuiddorpe7.30 uur H. H. Missen. DINSDAG 2» MEI. NED. HERV. KERK. Sas van Gent: 2.30 uur Ds. A. Q. Honders (Huwelijks-inzegening) Zaamslag: 3'! uur Ds. G. Jansma. Huwelijks-inzegening

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1