Eerste Kamer over bromfietsen de Het loonconflict in de haringvisserij Jaarvergadering van de K,N,A.C. De weg Berlijn-Helmstedt RA DIO? VOGELVRIJ Duitse migratiemissie in Australië RADIO EN TELEVISIE IN ENGELAND DE GEBEURTENISSEN OP KOJE De staking in de Amerik. olie-industrie Ds Niemoeller spreekt te Den Haag Zware lasten drukken op motor-wegverkeer OM DE PERSVRIJHEID Leeuwen en burengerucht HET PERZISCHE OLIEGESCHIL Reducties op jeugdvervoer per autobus DE AMERIKAANSE HULPVERLENING De lonen in de Amerikaanse olie-industrie Lindberghs vlucht wordt herdacht Wat brengt de TWEEDE BLAD Vrijdag 16 Mei 1952 7e Jaargang No. 2037 In het voorlopig verslag van de Eerste Kamer over het ontwerp van wet tot wijziging van de wegenverkeerswet merkten sommige leden op, dat voor de bromfietsen op nog andere pun ten dan het verstrekken van kentekenen een regeling nodig is. Met name ten aanzien van het verkeer op de wegen is dit het geval. Aannemende dat een cylinderinhoud van 50 cm3 als grens zal worden genomen, zul len de bromfietsen beneden die grens onbeperkt op de rijwiel paden worden toegelaten. De aan het woord zijnde le den achtten dit niet bevredigend en zij wezen er op, dat ook de minister een aanzienlijke ver meerdering van het aantal ver keersongevallen verwacht, nu hij met het oog daarop de om kering van de bewijslast voor de bedoelde voertuigen wenst te handhaven. Deze leden hebben voorts ernstige bezwaren tegen de een. tralisatie van de afgifte van rij_ bewijzen. Naar hun mening be hoort die uitgifte door de pro vinciale griffies te blijven ge schieden. Inzake de medische verklaring achtten zij het gewenst, dat tot de vroegere toestand zou worden teruggekeerd, dat althans wor den afgeschaft de z.g. eigen ver., klaring en de fiatterring er van door het centraal bureau voor de afgifte van bewijzen van rij vaardigheid. Van andere zijde werd deze wens ondersteund. Tenslotte werd gevraagd, waarom het nodig is, dat de grenzen van de bebouwde kom men van overheidswege door plaatsnaamborden moeten wor den aangegeven, nu een aantal jaren geleden de K.N.A.C. en de A.N.W.B. op afdoende wijze be doelde borden hebben aange bracht. Men achtte de plaatsing van andere borden door de overheid een nutteloze geldverspilling, welke vooral In de tegenwoordi ge tijd achterwege dient te blijven. De twee leden van een West- Duitse migratiemissie die een rondreis hebben gemaakt langs Duitse immigrantencentra in Australië, hebben te Canberra verklaard, dat het merendeel van de 5000 Duitse immigranten ontevreden is over zijn omstan digheden en nog niet weet, of het in Australië zal blijven. Zij voegden hieraan toe, dat de verdere immigratie van W. Duitsers In gevaar zal ko men, indien de omstandigheden, waaronder de immigranten moeten leven, niet verbeteren. De Britse regering heeft mee gedeeld, dat over enige jaren, wanneer personeel en grond stoffen aan de wapenindustrie 'kunnen worden onttrokken, commerciële televisie zal wor den ingevoerd. Intussen zal echter de mono polistische positie van het staatsbedrijf, de „British Broad, casting Corporation (B.B.C.), op het gebied van radio en te levisie worden versterkt. De uitgaven van de B.B.C. zullen zoals tot dusver worden bestre den uit de verplichte luister en kijkbijdragen. De regering kondigde in haar verklaring ook nieuwe maatrege len aan om te verhinderen, dat de B.B.C. „aan politieke doelein den ondergeschikte wordt ge- muukt" Een 'college van hoge func tionarissen, onder wie de pre mier, de leider van de oppositie en de president van het hoog. gerechtshof, zal onder leiding van de voorzitter van het La gerhuis verantwoordelijk zijn voor de benoeming van het be. stuur van de B.B.C., dat grote bevoegdheden heeft. DE NEDERLANDSE UITVOER NAAR WEST-DUITSLAND. De Westduitse autoriteiten hebben gisteren een bedrag van 485.000 mark toegewezen voor de invoer van spiritualiën uit Nederland, waarvan 420.000 M. voor rum en arak. De opperbevelhebber der V.N.- strijdkrachten in korea, generaal Mark Clark, heeft Donderdag 't ,,accoord" dat de vorige comman dant van het krijgsgevangenen kamp Koje, brigade-generaal Col son, met de communistische ge vangenen had gesloten, geheel gedesavoueerd. Colsons nota aan de commu nisten „heeft geen enkele waar de", aldus de verklaring. „Generaal Colsons bevoegd heid om met de communisten te onderhandelen hield niet de bevoegdheid in om ook maar een enkele van de gemene en valse klachten, waarop de com munisten hun eisen grondves ten, te aanvaarden. Uit een on_ derzoek is gebleken, dat de hele zaak zorgvuldig was voorbereid om propaganda te maken, ten einde de krijgsgevangenkwestie tie te Panmoendjon te bene velen". Generaal Dodd en generaal Colson zijn in Tokio aangeko men. Generaal Clark heeft spe culaties in de pers, dat de beide generaals naar Tokio waren ge komen om een reprimande in ontvangst te nemen, ongegrond genoemd. De „Pan American World Airways" heeft meegedeeld, dat in verband met de staking in de Amerikaanse olie-industrie de 3 vluchten per week van Londen naar Helsinki en 1 van de 4 vluchten per week van Londen naar Beiroet via Brussel, Frankfort en Instanbul komen te vervallen. Op het ogenblik worden geen beperkingen in de transatlan tische dienst overwogen, aldus de „Pan American". Men verwacht, dat de meeste vliegdiensten, die via Hongkong lopen, de volgende week zullen worden geschorst. Het bestuur van Hongkong heeft Dinsdag last gegeven het plaatselijk verbruik van vlieg- tuigbenzine tussen 13 Mei en 10 Juni met 35 procent te vermin deren. De vakbonden hebben rich gis teren tot het college van rijksbe middelaars gewend met het ver zoek in te grijpen in het looncon flict tussen de reders en de ha ringvissers. Hoewel het rich na de Woensdag tussen de werkne mers en de reders gehouden be sprekingen liet aanzien, dat een oplossing in het geschil zonder arbitrage mogelijk was, zijn deze optimistische verwachtingen la ter weer in rook opgegaan. De besprekingen zijn thans definitief vastgelopen. De door de loonraad der reders bij de werknemers ingediende tegen voorstellen, die voor de laatsten aanvaardbaar leken, zijn tij dens een spoedvergadering van de leden der redersvereniging grotendeels verworpen. De loonraad van de reders- vereniging bracht een aantal tegenvoorstellen ter tafel, die voor een belangrijk deel tege moet kwamen aan de door de werknemers gestelde eisen. Om. werd een aantal verbe teringen in de sociale positie van de haringvissers voorgesteld zoals een 2 procent, vacantie- toeslag, een vergoeding voor slijtage aan oliegoed enz. Daar entegen stelden de reders voor het seizoen in drie „teeltperio den" in te delen. Voor elke pe riode was een verschillend ga rantieloon voorgesteld. Hoewel dit voorstel niet geheel beant woordde aan de eis der werk nemers, leek het de laatsten toch wel aanvaardbaar. Ook de vastgestelde deelpercentages konden de goedkeuring weg dragen. Woensdagavond zijn de leden van de redersvereniging in spoedvergadering bijeengeweest. Zij konden zich op een aantal punten niet accoord verklaren met de tegenvoorstellen. De be sprekingen zijn daardoor vast gelopen. Om een oplossing van het ge schil vóór 20 Mei mogelijk te maken, zal de kwestie thans worden voorgelegd aan het col lege van rijksbemiddelaars. Of men vóór die datum een oplossing zal vinden, is nog een open vraag. RUITEN IN DEN HAAG BEKRAST. Dezer dagen hebben twee gro te magazijnen, gelegen aan de Grote Markstraat te Den Haag bij de politie aangifte gedaan, dat onbekenden de ruiten van hun étalages met een scherp voorwerp, waarschijnlijk een glassnijder, hebben bekrast. In totaal zijn bij de twee magazij nen eentwintigtal ruiten ernstig beschadigd. Volgens de politie zijn ook bij andere winkels, die geen aangifte hebben gedaan, de étalageruiten op ernstige wijze toegetakeld. Op uitnodiging van de plaatse lijke oecumenische raad te Den Haag zal ds. Martin Niemöller, president der evangelische kerk in Hessen en door de Duitse voor de contacten met de buiten landse kerken, spreken in een samenkomst, welke gehouden zal worden op Dinsdag 27 Mei a.s. in de grote kerk te 's-Gra- venhage. Ds. Niemöller zal in deze bijeenkomst, die geleid wordt door ds. M. N. W. Smit, Ned. Herv. pred. te Den Haag en voorzitter van de Haagse oecu menische raad, spreken over: „De gekruisigde Heer, de hoop dezer wereld". Op 28 Mei zal ds. Niemöller ontvangen worden door het mo- deramen der generale synode van de Ned. Herv. kerk, waarna hij een bezoek hoopt te brengen aan het theologisch seminarium der Herv. kerk te Driebergen. Te Parijs is de eerste jaarlijk se bijeenkomst van het inter nationale persinstituut gehou den. 23 Landen waren vertegen woordigd. De vergadering veroordeelde eenstemmig de pogingen van regeringen om invloed uit te oefenen op het verspreiden van nieuwsberichten. Een vertegenwoordger van 'n Amerikaans persagentschap verklaarde, dat het door de Ver. Naties opgestelde document over de „vrijheid van bericht geving" in zijn huidige vorm „vrijwel alles tracht te regelen, behalve juist het bevorderen van een vrije nieuwsversprel- ding". De 55-jarige Franse leeuwen- temster Marie Rancy toonde zich verontwaardigd, toen een rechtbank te Parijs haar tot een boete van 6000 francs (ongeveer 60) veroordeelde wegens het houden van een leeuw en een leeuwin in haar woning in een Parijse voorstad. „Wij hebben thuis al meer dan 100 jaar deze dieren gehouden", zo zeide zij. „Het is de eerste keer, dat er iemand over klaagt". Een buurman had de zaak aanhangig gemaakt, omdat, naar hij zei, de. leeuwen een on prettige geur verspreidden, des nachts brulden, hem en zijn ge zin uit de slaap hielden en zijn 3 kinderen schrik aanjoegen. „Dat is niet waar", aldus ma dame Rancy. „De leeuwen zijn zeer vredelievende dieren. Zij werken de gehele dag op de ker mis en zijn 's nachts zo moe, dat zij vast slapen". Het hof was echter van me ning, dat de leeuwen een me nagerie vormden in de beteke nis van de wet, die het oprich ten van fabrieken, slachthuizen en menagerieen in woonwijken verbiedt. Premier Mossadeq heeft de Perzische „gemengde commissie voor oliezaken" uitgenodigd hem eind Mei naar Den Haag te vergezellen, wanneer het in ternationale gerechtshof voort zal gaan met de behandeling van het Perzische oliegeschil. De commissie heeft Mossa- deqs uitnodiging evenwel niet aanvaard. Zij heeft er op gewe zen dat zij in de eerste plaats voor technische doeleinden is ingesteld en dat zij niet recht streeks te maken heeft met de juridische kant van het geschil. Een of twee leden der com missie zijn echter bereid pre mier Mossadeq als raadgevers naar Den Haag te vergezellen. De organisatie voor het per sonenvervoer, de Nederlandse vereniging van transport-onder nemingen (N.V.T.O.) en de fe deratie van Nederlandse organi saties voor het personenvervoer (F.N.O.P.), waarin bijna alle z.g. lijndiensten en tourwagenbedrij- ven in ons land verenigd zijn, hebben met de plaatselijke over koepelende jeugdwerk-instanties, verenigd in het gewestelijk jeugdcontact in Zuid-Holland, wederom een regeling getroffen voor goedkoop jeugdvervoer in de a.s. zomervacantie. Op een vastgesteld minimum bedrag, gebaseerd op het aantal te rijden kilometers, zullen re ducties worden toegekend van 15 voor jeugdvervoer en 10 wegens 'besparing door coördi natie van lege heen- of terugrit ten met nieuwe opdrachten. De senaatscommissie voor de strijdkrachten heeft met 7 tegen 6 stemmen een voorstel verwor pen om het voor de Amerikaan se hulpverlening aan het bui tenland bestemde bedrag op nieuw te verminderen en wel met 400 mlllioen dollar. Het reeds verminderde bedrag bedraagt thans 6900 millioen dollar. Dit bedrag is eveneens goedgekeurd door de senaats. commissie voor de buitenlandse betrekkingen. Het ontwerp is naar de se naat teruggezonden. Donderdagmiddag is te 's-Gra- venhage de algemene vergade ring gehouden van de Koninkl. Nederl. Automobielclub. In zijn openingswoord heeft de voorzitter, jhr. mr. J. Th. M. Smits van Oyen erop gewezen, dat hetvraagstuk op het motor - wegverkeer helaas een klassiek geworden thema moet worden geacht. Er gaat bijna geen jaar voorbij, of er moeten nieuwe belastingen worden gesignaleerd. In dit verband sprak de heer Smits van Oyen zijn bezorgdheid uit over het aanhangige wets ontwerp inzake het beperken van de parkeerheffingen, waarvan het averechtse resultaat zal zijn, dat de gehate geldophalerij bij het overdag parkeren niet de kop wordt ingedrukt, terwijl de mees te gemeenten zich zullen haasten van de gesanctionneerde moge lijkheid tot de instelling van een heffing voor het 's nachts laten staan te profiteren. Spr. noemde het een onbillijk heid, dat geen voldoende fond sen beschikbaar worden gesteld, om de meest urgente werken met spoed en zonder beknibbe len af te maken. Men vergeet nog steeds, dat een modern wegennet, waarvan gelukkig enkele gedeelten be staan, voor Nederland geen luxe is. Een uitstekend wegennet en een relatief lage benzineprijs vormen een van de beste waar borgen om automobilisten uit de vreemde naar ons land te trek ken met alle heilzame gevolgen daarvan voor onze deviezenpo- sitie. Juist de laatste jaren blijkt deze factor van de grootste be tekenis. I Ook het jaarverslag van de secretaris, mr. B. Ph. baron van Harinxma thoe Slooten wijst op de zware lasten, die in het ach ter ons liggende jaar opnieuw aan het reeds overbelaste mo- torwegverkeer werden opgelegd. De verontrustende en discri minerende bedreiging van de economie van het automobiel- verkeer heeft zich ondanks de vele protesten van allen, die bij het motorwegverkeer zijn be trokken, gerealiseerd. In het licht van de enorme be lastingverzwaringen, waaraan de personenauto's de laatste kwarteemv werden onderworpen, werd reeds het vorig jaar het door de regering als matige ver hoging voorgestelde percentage van de verhoging voor deze auto's (gemiddeld 75 procent) als onaanvaardbaar gekwalifi ceerd. De wanverhouding, die bestaat tussende totale opbrengst van de verschillende belastingen, waaronder het motorwegverkeer gebukt gaat, en de totale uitga ven ten bate van dat verkeer, in clusief het onderhoud voor de wegen, moge blijken uit de vol gende cijfers over de jaren 1951 en 1950, waarin voor de wegen werd uitgegeven resp. 46,8 en 47,6 millioen gulden, terwijl aan belastingen werd opgebracht 159,1 en 218,3 millioen gulden. Sinds de bevrijding heeft het motorwegverkeer ruim 524 mil lioen gulden méér opgebracht dan aan de wegen en bruggen is besteed. Niettemin heeft de mi nister van Financiën op vragen in de Kamer medegedeeld, dat hij niet kon instaan voor het feit, dat de belastingdruk op het motor- wergverkeer niet nog groter zou worden. De verkeersveiligheid heeft de K.N A.C. van oudsher ten zeerste geïnteresseerd. Aangezien zij daarbij nimmer schroomde ook de hand in eigen boezem te ste ken, meent zij thans te mogen zeggen dat men er na de oorlog nog niet in geslaagd is. het lang zame verkeer tot dezelfde disci pline te brengen, welke de door- snee-automobilist kenmerkt. Er mocht wel eens meer waar dering worden uitgesproken voor het doortastend optreden van de automobilisten, waardoor vele fouten der andere weggebruikers nog tijdig worden opgevangen. De commissie voor loonstabi- lisatie heeft de loonsverhoging, die aan de 90.000 stakende arbei ders op 15 dollarcent per uur gesteld. Dit besluit van de commissie betekent geen aanbeveling, maar een aanwijzing van de maximum-verhoging, die zij kan goedkeuren. De afgevaardigden van de vakvereniging en de regering stemden voor de loonsverhoging, terwijl de werkgevers tegen stemden. Tevoren had de commissie een motie van de vakvereniging voor een loonsverhoging van 18 cent verworpen. Hetzelfde gebeurde met een voorstel van de werkge vers om de verhoging ten hoog ste 10 cent te laten bedragen. Drie vakverenigingsleiders Ter herdenking van het feit, dat 25 jaar geleden Charles Lindbergh zijn avontuurlijke Oceaanvlucht maakte, organi seert de Nederlandse vereniging van aerophilatelisten „De Vlie gende Hollander", Zondag 18 Mei een openbare wedstrijd luchtpost-tentoonstelling in de machinistenschool te Rotter dam. Een internationale jury zal de 20 inzendingen beoordelen. Zeldzame brieven, vervoerd door de Oceaanvliegers Lind bergh, Kingsford Smith en Bal- bo, worden geëxposeerd. Er zijn curieuze documenten van Zep pelin, Do-X en K.L.M., alsook nog nimmer geëxposeerde coK lecties op het gebied van héli- -coptèrevervoer, ballonpost en zweefvliegen. Tijdens de tentoonstelling zal de pionier-postvlieger luit.-kol. Koppen spreken over zijn eerste postvlucht Holland-Java-Hol land, nu juist 25 jaar geleden. deden onmiddellijk een beroep op „alle oliemaatschappijen, die belang hebben bij een spoedige bëindiging van de staking", om onderhandelingen met plaatse lijke vakbonden te openen. De directeur van het bureau voor economische stabilisatie Roger Putman, verklaarde zich accoord met de uitspraak van de commissie voor loonstabili- satie. Naar zijn mening brengt de genoemde verhoging geen gevaren voor de industrie of de nationale economie met zich mee. Ook in Zwitserland zijn geval len van mond- en klauwzeer waargenomen. 46) (Nadruk verboden). Zwijgend zetten de mannen nog een tijdje de tocht voort over het heidepad, toen Frankes linksaf boog, de 'heide weer in. „We gaan hier over het rivier tje", verklaarde de stroper. De Vledder Aa bleek ook hier gemakkelijk doorwaadbaar. Maar al spoedig kwamen ze weer op een zandweg. Frankes volgde deze over enkele honderden me ters. Nu werd weer een pad in geslagen, dat thans naar een bos gebied voerde. Licht hakhout wisselde hier af met gedeelten van hoog geboomte. „We zijn nu spoedig bij de keuterij, waar mijn vriend woont. Het wordt tijd ook", zei Fran kes, wiens gang steeds langza mer was geworden. „Hoe heet de man?" vroeg Godfried. Historisch verhaal uit de -Drents-Friese grensstreek door H. VAN NORG. „Bertus de Vilder. Hij heeft die naam gekregen, omdat hij de boeren bij het slachten helpt. Hij is ook stroper." Ze stonden weldra voor het in het bos verscholen boerderijtje. Een hond, die zich in de stal be vond, sloeg alarm. Frankes tikte op de ruiten. De hond begon wild te blaffen. De beide mannen hoorden gestom mel in de kamer. Daarna een mannenstem: „Wie is daar?" „Willem Frankes." „Ik hoor het al, Willem. Ik zal licht maken en je binnen laten." Na enige ogenblikken werd de deur geopend. De beide mannen traden binnen, zich bukkende in de lage deuropening. Bertus de Vilder grendelde onmiddellijk de deur weer. Ze gingen de huiskamer in. De stroper liet zich direct op een stoel neervallen. Gewapende Russische wachten te Berlijn hebben gisteren weer een patrouille-auto van de Ame rikaanse militaire politie, die de autoweg van Berlijn naar Helm- stedt wilde oprijden, aangehou den en teruggezonden. Volgens geallieerde functio narissen in Berlijn worden ge allieerde patrouilles van Helm- stedt naar Berlijn wel doorge laten. Woensdagavond hadden de Russen een patrouille-jeep van de Amerikanen toegestaan van Berlijn naar West-Duitsland te rijden, nadat drie westelijke ge allieerde officieren zich naar het Russische legerhoofdkwartier te Potsdam hadden begeven om de maatregelen te bespreken. De Brits-Amerikaanse patrouil les hebben voornamelijk tot taak geallieerde civiele automobilis ten, die op de 160 km lange auto weg pech krijgen, te helpen, daar zij in geen geval de weg mogen verlaten. Een Britse patrouille is Don- „Bij Wodan, wat zie jij er uit, Willem", riep de huisheetr met verbazing. „We zijn in de slag geweest, kerel." „Ik begrijp het, ik begrijp het. Wat voor een knaap heb je bij je?" vroeg Bertus. En zich tot Godfried wendende: „Gaat toch zitten, man." „Dat is de enige brave kerel in het Gelderse heer. Ik zal je straks alles vertellen, Bertus, maar ik voel me nu nog zo ondragelijk moe." „Gooi jullie je natte plunje maar uit. Ik zal vuur maken, dan kan de rommel wat drogen. Rust nu eerst maar wat." De Vilder veegde de as van het ibestopte vuur in de haard, blies er op en gooide er wat turf- vlokken en hout op. Spoedig daarop reeds gaf het haardvuur een weldadige warmte af aan de beide natte, verkleumde en ver moeide mensen. De doorweekte bovenkleding werd over een paar stoelen dicht bij het vuur gehan gen. „Hebben jullie ook honger en dorst, vrienden?" vroeg de gast heer. „Alleen dorst," was het ant woord. derdagmorgen door de Russische controle te Berlijn doorgelaten. De teruggezonden Amerikaanse patrouille zou later nogmaals proberen door de controle heen te komen. Een Amerikaanse patrouille-auto uit Helmstedt is ongehinderd in Berlijn aange komen. Nader wordt gemeld, dat Rus sische militaire autoriteiten het Amerikaanse hoofdkwartier tele fonisch hebben medegedeeld, dat door een „betreurenswaardige vergissing" een Amerikaanse patrouille niet tot de autoweg bij Berlijn werd toegelaten. Aan de Amerikanen is verzekerd, dat een dergelijke vergissing niet weer zal worden begaan. In het Chesapeake en Dela ware kanaal is aan boord van het Amerikaanse tankschip F. L. Hayes na een ontploffing brand uitgebroken. Vijf leden van de 10 koppen tellende bemanning wor den vermist. Het schip was gela den met drie millioen liter ben zine met een hoog octaange halte. De Vilder begaf zich naar één der bedsteden en vroeg: „Is er nog karnemelk, Jans?" Een vrouwestem klonk: „In de kelder". De man haalde de karnemelk en reikte de beide mannen een kroes vol. Hij zette een kruik op tafel. Als jullie meer wilt heb ben, schenk dan maar in." Toen Frankes wat bekomen was, vertelde 'hij in het kort, wat hij in het laatste jaar had be leefd. De huisheer maakte onder het vertellen allerlei grimassen van be- en verwondering. Toen de wilddief uitgesproken was, zei hij: „Je moogt de hemel dan ken, dat je nog leeft, Willem." „Ja, maar nou wat anders. Kunnen we ons hier een paar dagen schuil houden, Bertus?" „Hoe durf je het te vragen, Willem! Jullie kruipt straks maar in de andere bedstede. Mor gen zal Jans je wonden uitwas sen. Ze moet daarvoor water hebben, waarin ze kruiden heeft uitgekookt, die ze zelf heeft ge zocht. Je blijft hier zolang, tot ie ie weer helemaal beter ge- voelt." (Wordt vervolgd). ZATERDAG 17 MEI HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gew. muziek; 7.40 Nieuws; 7.55 Hoogmis; 9.30 Waterstan den; 9.35 Gram.; 10.00 Voor de jeugd; 10.15 Gram.; 10.30 Voor de school; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram.; 12.00 Angelus; 12.03 Orkest; 12.30 Mededelingen; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 Amusementsmuziek; 14.00 Boekbespreking; 14.10 Gram.; 14.20 Eng. les; 14.40 Piano; 15.00 Orkest; 15.25 Kroniek van let teren en kunst; 16.03 Koor; 16.30 Causerie; 17.00 Voor de jeugd; 18.00 Nieuws; 18.15 Weekoverz.; 18.25 Lichte muziek; 18.40 Re geringsuitzending; 19.00 Gram.; 19.15 Vraaggesprek; 19.25 Lich te muziek; 19.52 Actualiteiten; 20.00 Nws.; 20.08 De gewone man; 20.15 Lichtbaken; 20.35 Gram.; 21.00 Gev. programma; 21.55 Gram.; 22.30 Wij luiden de Zondag in; 23.00 Nieuws; 23.15 Esperanto; 23.22 Orkest. HILVERSUM n: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.33 Gram 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.58 Voor de vrouw; 9.00 Gram.; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwij ding; 10.20 Voor de arbeiders; 11.30 Piano; 12.00 Accordeon; 12.30 Mededelingen; 12.33 Gr.; 13.00 Nieuws; 13.15 Hoorspel; 13.30 Dansmuziek; 14.10 Voor de jeugd; 14.30 Koor; 14.50 Boek bespreking; 15.05 Dansmuziek; 15.30 Causerie; 15.45 Lichte mu ziek; 16.15 Sport; 16.30 Orkest; 17.15 Voor de jeugd; 18.00 Nws.; 18.15 Varia; 18.20 Gram.; 18.35 Volksdansen; 19.00 Art. staal kaart; 19.30 Causerie; 19.40 Causerie; 20.00 Nieuws; 20.05 Actualiteiten; 20.15 Muz. come- die; 21.15 Tirolermuziek; 21.45 Soc. commentaar; 22.00 Sextet; 22.30 Hoorspel; 22.50 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Zang; 12.50 Gram.; 13.00 Nws.; 13.15 Gram.; 13.45 Lichte muziek; 14.00 Piano; 14.30 Verzoekpro gramma; 15.00 Gram.; 15.15 Muziek uit Indonesië16.30 Gr. 16.45 Eng. les; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.30 Koor; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Accordeon; 19.40 Voordr. 19.50 Accordeon; 20.00 Gev. pro gramma; 21.30 Gram.; 22.00 Nieuws; 22.15 Jazzmuziek; 22.45 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.05 Ver zoekprogramma. In Boden (Noord-Zweden) is de voormalige verslaggever van het communistische blad „Norrs- kensflammen" gearresteerd, al dus is in kringen van de Zweed se veiligheidspolitie vernomen. Hij wordt met zes anderen, die zich reeds in arrest bevinden, be schuldigd van spionnage voor de Sowjet-Unie.

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 5