Uai Je S De medezeggenschap der Duitsche arbeiders RECHTSZAKEN Sportnieuws rcmncic Eric de Noorman in „Het land der duisternis' Messali Hadj naar Parijs overgebracht Ds Loos zal niet tot de R. K.-kerk overgaan Nieuw Amerikaans passagierschip Waarschuwingsborden tegen bosbrandgevaar POPENT "OOM 75 Keuringen van merriën VOETBAL srv DUIVENSPORT „Le Monde" antwoord! TERNEUZEN. AXEL. XLOOSTERZANDE. MIDDELBURG. RETRANCHEMENT. SLUISKIL. VLISSINGEN. ZUIDZANDE. voor opname in het Keurstamboek van de Kon. vereniging Het Nederlandsche Trekpaard' AGENDA ANDERLECHT WON VAN ARSENAL. WEDVLUCHT UIT BRETEUIL. Streng bewaakt is de Algerijn se nationalistische leider Mas- sali Hadj gisteren op het mili taire vlievelgd Villacoublay bij Versailles aangekomen. Hij werd onmiddellijk naar een onbekende bestemming in W.-Frankrijk verder vervoerd. Messali is leider van de „bewe ging voor de overwinning van democratische vrijheid" (de Al gerijnse nationalistische par tij). Woensdag werd hij door de Fransen te Orleansville in O. Algerije in hechtenis genomen, nadat twee personen het leven hadden verloren bij botsingen tussen de politie en nationalis ten. Met een Frans militair vliegtuig werd Messali van Al giers naar Villacoubley overge bracht. Het Franse ministerie van binnenlandse zaken wil niet meedelen, waarheen hij zal wor den overgebracht. Een woord voerder van het ministerie heeft echter verklaard, dat Messali's vrijheid van beweging beperkt zal blijven tot een departement in Frankrijk. Te Parijs wordt vernomen, dat Messali Hadj tot het Franse de partement Deux-Sevres beperkt is. Niort, de hoofdstad van het departement, zou zijn verblijf plaats zijn. DE VEERDIENSTEN OVER DE YVESTERSCHELDE. Het Eerste Kamerlid de heer Kramer (Arb.) heeft aan de minister van Verkeer en Water staat de volgende vragen ge steld: 1. Heeft de minister kennis genomen van de persberichten, volgens welke de minister tij dens een bezoek aan Zeeland heeft meegedeeld, dat de rege ring voornemens is, voor de veerdiensten over de Wester- schelde nog deze zomer weer een volledig tarief in te voeren, zodat dan alle personen, ook voor rijwielen, zullen hebben te betalen? 2. Indien deze berichten juist zijn, is de minister dan bereid in het licht van de op 30 Maart 1949 en op 15 Maart 1950 in deze Kamer telkens zonder hoofdelijke stemming aangeno men moties de Kamer nauw keurig in te lichten over de voornemens, welke de regering ter zake koestert en over de overwegingen welke haar daar toe hebben geleid? 3. Is de regering bereid, aan die voornemens geen uitvoering te geven, vóórdat de Kamer liet antwoord der regering op deze vragen zal hebben overwogen? „Le Monde" heeft Donderdag geantwoord op de onthulling van de maritieme medewerker van het Algemeen Handelsblad, dat het „rapport-Fechteler" in grote trekken en veelal woordelijk ge lijkluidend is aan een artikel van commander Anthonij Talerico van de Amerikaanse marine in de „proceedings" van September 1950 van het Amerikaanse mari ne-instituut. Het blad schrijft: „Indien blijkt, dat de opvattingen van comman der Talerico niet tot voorwerp van een officieel rapport zijn ge maakt, zullen wij erkennen, dat van ons goed vertrouwen mis bruik is gemaakt wat betreft de vorm, waarin zij zijn aangeboden. Maar de kern blijft en wettigt de vragen, die wij gesteld hebben. De grote lijnen van de Ameri kaanse strategie, zoals zij zich in de feiten aftekenen ten aanzien van het Middellandse Zeegebied, rechtvaardigen ons standpunt en vereisen met het oog op de hoog ste Franse belangen precieze verzekeringen". i Commander Talerico, aldus gaat „Le Monde" verder, behoor de ten tijde van het verschijnen van zijn artikel tot de leiding van de „General Line school", die on geveer overeenkomt met de Fran se hoge krijgsschool voor het leger en de luchtmacht. Hij maakt op het ogenblik deel uit van de afdeling „planning" van de Amerikaanse marine, aldus het blad. „Care" heeft tot 1 Maart 1952 voor 2,6 millioen gulden aan levensmiddelen en voor 1,7 millioen gulden aan textiel voor de burger bevolking in Korea verstrekt. Ver der nog voor 200.000 aan artike len voor medische zorg. Klokken van Nederland. Hedenmiddag om 3.30 uur zal een opname worden gemaakt van het klokgelui vanuit de toren van de Ned. Herv. kerk. Deze opname zal op 11 Augus tus om 1 minuut voor één door de N.C.R.V. worden uitgezon den. Jaarvergadering „O. N. I." Gisteravond vond in het club lokaal „Le Belle Vue" de drukbe zochte jaarvergadering plaats der hengelaarsver. „Ontspanning na Inspanning", onder voorzitter schap van de heer C. v. d. Broe- cke, die in zijn openingswoord zijn voldoening uitsprak over het druk bezoek der leden, waarna hij het afgelopen jaar de revue liet passeren. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden goed gekeurd. Bij de bestuursverkie zing werden herkozen de heren C. v. d. Broecke, F. Hamelink en P. de Ridder en gekozen de heren S. Kiel, W. Riemens en J. de Zeeuw. In de kascommissie de heren P. Ringelberg, J. Sol en L. van Wijck. In het komende seizoen zal door de leden kunnen worden gevist op de Oostelijke leiding en West- vest, terwijl ook besloten werd het z.g. „Gat van Pinte" als viswater te behouden. Het seizoen zal worden ge opend met een vrij concours op de leiding op 2 Juni (Tweede Pinksterdag), terwijl daarna nog 3 concoursen zullen worden ge houden. De laatste gelden voor wedstrijden om de kampioensbe- Nadat de voorzitter had mee gedeeld dat het bestuur nog steeds „in de maag" zit met een gevonden trouwring volgde een geanimeerde rondvraag, waarna de vergadering werd gesloten. De heer D. A. van Houte 25 jaar tandarts. De heer D. A. van Houte hoopt 20 Mei de dag te herdenken, waarop hij 25 jaar geleden te te Utrecht op 21-jarige leeftijd tot tandarts werd bevorderd. De heer Van Houte, een zoon van de directeur der voormalige rijks normaalschool te Axel, vestigde zich als tandarts te Rotterdam, waar hij nog steeds practiseert. De grote belangstelling van de heer Van Houte gaat uit naar het terrein van de sociale tand heelkunde en de sociale vraag stukken en problemen, die de volksgezondheid in het algemeen betreffen. In talloze artikelen over deze onderwerpen heeft hij van die belangstelling getuigd. Sedert 1946 is de heer Van Hou te vice-voorzitter van de afd. Rot terdam van de V.V.D. en sedert enkele maanden lid van de ge meenteraad te Rotterdam. In deze functie had hij reeds enige malen de gelegenheid te pleiten voor uitbreiding van de schooltandverzorging. Behalve een receptie in het maatschappijhuis van de Ned. mij tot bevordering der tandheel kunde te 's-Gravenhage op 17 Mei zal de viering van dit jubi leum in besloten kring worden gevierd. Jubileum voetbalvereniging. Op 1 November a.s. zal de voet balvereniging „Hontenisse" haar 25-jarig bestaan vieren. Het spreekt vanzelf, dat dit heuglijke feit met de nodige luister zal worden herdacht. De actie om de daarvoor benodigde gelden bijeen te brengen wordt Zondag reeds ingezet met een dansavond in de zaal Van Laere. Het bestuur wil aan deze avond verschillende at tracties verbinden, terwijl rappe en vaardige handen de zaal een feestelijk aanzien zullen geven. Weekmarkt op 21 Mei. Met het oog op de Hemel vaartsdag is de wekelijkse markt te Middelburg de volgen de week vastgesteld op Woens dag 21 Mei in plaats van op 22 Mei. Openstelling grenskantoor. Het grenskantoor alhier, dat tot dusverre in de maanden April en Mei slechts op Zon- en feest dagen geopend was, zal voortaan op verzoek van de toeristenbond A.N.W.B. in deze maanden ook opengesteld zijn op alle Zaterda gen en Maandagen, steeds van 8 tot 20 uur. Voor het week-end verkeer naar de Belgische kust betekent dit een aanzienlijke verbetering. Van 1 Juni tot en met 30 Sep tember is het kantoor, zoals voor heen, elke dag geopend, even eens van 8 tot 20 uur. Concerten. Dinsdagavond a.s. zal de R. K. fanfare concerteren voor het Kleine Casino in het villapark. Daar Strodorpe en omgeving geruime tijd niet konden wor den bezocht, zal ook deze wijk eens extra worden bedacht. Dit concert is vastgesteld op ker- mis-iZondag, begin Juli. Engels schip gestrand. Donderdagmorgen om onge veer 6.30 uur is op het Roeiers- hoofd bij Vlissingen gestrand het Engelse motorschip „Gold finch" van de „General Steam Navigation" te Londen, varend van Londen naar Gent en gela den met stukgoed. Het schip meet 454 b.r. ton. Sleepboot assistentie voer uit n.l. de „Adrien Letzer" van "Vlissingen, de „Pres. John P. Best" van de firma Best te Vlissingen en het bergingsvaar tuig „Bruinvis". De sleepboten waren er 's mid dags nog niet in geslaagd het schip vlot te trekken. Later werd gemeld dat het schip is vlotgesleept. Het schip ging op de rede van Vlissingen voor anker en zou gisterenavond de reis naar Gent voortzetten. Opbrengst bazar. De met Pasen gehouden bazar ten bate van de Ned. Hervormde kerk heeft met de verloting netto ruim ƒ2800,opgebracht. Dezer dagen werd gemeld, dat Ds J. Loos, Ned. Herv. predikant te Hilversum, ontheffing uit zijn ambt had verzocht, omdat hij voornemens was over te gaan naar de R. K.-kerk. Ds Loos heeft thans meege deeld op dit laatste voornemen te zijn teruggekomen. Wel heeft hij zijn verzoek tot ontheffing gehandhaafd, omdat hij zich niet kan verenigen met de hui dige kerkorde in de Ned. Herv. kerk. Omtrent zijn verdere plannen kon Ds Loos nog geen mededelingen doen. Op het ogenblik worden snel heidsproeven genomen met het nieuwe Amerikaans passagiers schip „United States" van de „United States-lines". Het 51.000 ton metende schip kan in oorlogstijd 14.000 man vervoeren. Het zal worden ge bruikt op de transatlantische dienst. De bouwkosten bedragen 72 millioen dollar, waarvan de Amerikaanse regering een aan zienlijk deel heeft bijgedragen. Het is het grootste koopvaar dijschip, dat ooit op een werf in de V. S. is gebouwd. Hoewel de snelheid nog ge heim wordt gehouden, verklaar de vice-admiraal Cochrane van de Amerikaanse marine, dat het vaartuig sneller is dan enig ander passagiersschip of oor logsschip, behalve een torpedo- boot jager. Elk jaar gaat in ons land waardevol natuurschoon verlo ren tengevolge van door onach- zaamheid veroorzaakte bosbran den. In overleg met de hoofdafde ling bosbouw van de stichting voor de landbouw zal de A.N. W.B. voortaan het verkeei^op de Veluwe en in de Stichtsche Lustwaranda waarschuwen te gen het vooral in droge perioden dreigende bosbrandgevaar. Deze maatregel is genomen ter com pletering van de voorzieningen, welke de bosbrandweren daar reeds plegen te treffen. Langs de belangrijke wegen zullen in smalle kokers beves tigde borden worden geplaatst, welke door de A.N.W.B. zodanig zijn geconstrueerd, dat zij wanneer de centrale posten in Apeldoorn en Utrecht een pe riode van brandgevaar melden in een handomdraai naar het verkeer kunnen worden gericht. Deze opvallende rode borden vermelden de waarschuwing „bosbrandgevaar" en vertonen voorts als symbool de bekende vuurhaan. De alarmering zal het werk zijn van de Wegenwacht, die hiervoor aan de telefoonposten de melding „brandgevaar" door krijgt. Ook op hun zijspan bevestigt de Wegenwacht, die in dit ge bied patrouilleert dan 'n soort gelijke waarschuwing. De A.N.W.B. beoogt hiermee in tijden van brandgevaar toe risten en verkeer tot de uiterste waakzaamheid op te wekken en daardoor het verloren gaan van nog meer recreatiegebieden te voorkomen. In Dusseldorp, Keulen en Brunswijk is het Westduitse vak verbond Donderdag zijn campag ne begonnen voor de uitbreiding van de medezeggenschap der ar beiders in de industrie tot alle be drijven. Gedurende twee uren stond in deze steden het tramver keer stil en de arbeiders van vele bedrijven verlieten het werk om protestdemonstraties tegen de regering bij te wonen. Onder de enkele duizenden arbeiders, die in deze steden aan de protes ten deelnamen, vielen slechts in Dusseldorp enkele kennelijk com munistische groepen op. Het vak verbond had te elfder ure nog een waarschuwing aan zijn leden gericht om tegen misbruik der demonstraties door communisti sche elementen te waken. Na de demonstratie van de vijftienduizend arbeiders ont stond echter te Dusseldorp een schermutseling tussen politie en honderd communisten, die met rode vlaggen en spandoeken op marcheerden. De politie voerde een charge uit met de knuppel. lijke fractie. Sommige communisten verzetten zich met gebruikmaking van vlaggestokken. Volgens de poli tie duurde het gehele incident 10 minuten en werd niemand ge wond. De leiders van het vakverbond hebben in de demonstraties de arbeiders opgeroepen tot actief verzet tegen het wetsontwerp voor een bedrijfswet, dat eind dezer maand in het parlement in behandeling zal komen. In een tijdens de demonstraties voorge lezen resolutie werd met algeme ne staking gedreigd voor het ge val het hangend ontwerp niet zal worden gewijzigd. De scherpe actie van het vak verbond heeft in Bonn, behalve bij de socialisten, allerwege af keuring gevonden. Politici der regeringspartijen hebben het on behoorlijk genoemd dat het ver bond door stakingen druk op het parlement zou gaan uitoefenen. Bovendien achten zij het tijdstip voor de actie slecht gekozen, daar men er thans slechts de agi tatie van de communisten mee in de kaart zou spelen. Het vakverbond hoopt door zijn actie een splitsing teweeg te brengen in de regeringscoalitie en wel met name in de christelij ke partij, welker voormannen zich vroeger herhaaldelijk voor een recht van medezeggenschap hebben uitgesproken. De wet, die mijnwerkers en staalwerkers vorig jaar vijftig procent zeggen schap in hun fabrieken gaf, werd gesteund door de socialistische en het grootste deel der christe KEURING TE ZAAMSLAG. Marva van de Punt, 162059, eig. P. J. Destombes, Boschkapelle; Acrona, 134510, eig. C. v. d. Meij- den, Boschkapelle; Paula v. Stop peldijk, 165990, eig. O. Verbist, Boschkapelle; Gerrie v. Kapelberg, 165577, eig. J. W. Scheele, Vogel waarde; Juliëtte v. Melo, 164055, eig. Kr. van Arenthals, Zaamslag; Janna Jacoba, 168160, eig. Abr. Dieleman, Zaamslag; Ina van Graauw, 166563, eig. P. A. P. Die leman, Zaamslag; Juliana v. Zaam slag, 163242, eig. Abr. Haak, Zaam slag; Brinda, 167417, eig. L. Th. M. de Moor, Zaamslag; Bella, 167354, eig. J. de Regt-Dieleman, Zaam slag; Lena van Zorgvliet, 163428, eig. L. W. de Regt Lzn, Zaamslag. KEURING TE HULST. Gonda van Kielpad, 167744, eig. René de Rechter, Clinge; Vera van Donkerzicht, 164041, eig. J. Segers, Clinge; Mabelia, 166988, eig. D. Burm, Nieuw Namen; Annita van Eduardshoeve, 166050, eig. Gebr. Maerman, Graauw; Mona van Hoogland, 167021, eig. C. A. Serra- rens, Graauw; Carla, 164491, eig. J. Verschueren, Graauw; Corrie v Molenhoek, 163581, eig. J. L. de Putter, Hontenisse; Lena v. Noten- dijk, eig. P. J. de Theije, Hon tenisse; Gerarda, 164017, eig. Wed. Th. Vereecken, Terhole; Wilma v. Ferleman, 157941, eig. V. van Dam me, Hulst; Lia van Schuddebeurs, 165416, eig. C. Dobbelaar, Hulst; Tillie v. d. Heuvel, 166510, eig. A. van Acker, St. Jansteen; Kitty v. d. Heuvel, 166509, eig. A. v. Acker, St. Jansteen; Clara van Lamper 168198, eig. J. B. van Acker C. H. M. Plasschaert, Absdale; Leo nora van Steen, 165483, eig. Jos. Dobbelaer, St. Jansteen; Nicola v d. Punthoeve, 165037, eig. J. A. In- ghels, St. Jans-teen; Hetty, 166068, eig. G. L. Martens, St. Jansteen; Madeion, 164935, eig. C. L. Marti net, St. Jansteen; Oda van Kijkuit, 166624, eig. L. J. Pieters, St. Jan steen; Lena, 164060, eig. J. de Rechter, St. Jansteen; Flora van Carlo, 166940, eig. P. Suij, Absdale; Kaline v. Keilen, 167426, eig. G. J. V. Vael, Absdale; Nora, eig. J. N. van Daele, Koewacht; Olga, 163418, eig. Gebr. Hermans, Stop peldijk; Frida, 164995, eig. A. J. Michielsen, Stoppeldijk; Mirza van Cambron, 164552, eig. F. Morres, Stoppeldijk; Rosa v. h. Pauwhof, 167674, eig. C. Verschueren, Stop peldijk; Magda v. h. Pauwhof, 167695, eig. C. Verschueren, Stop peldijk; Olga van Koeput, 164905, eig. Gebr. Vereecken, Stoppeldijk; Gonda van Havik, 164457, eig. Wed. Aug. Serrarens, Vogelwaarde. HEDEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc. „De onvindbare Pimpernel". AXEL: Bovenzaal Hotel 's Lands Welvaren, 1421 uur: Hengelsportshow. MORGEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc. „De onvindbare Pimpernel". Concertgebouw, 8 uur: Biosc. „De Gele Hel". AXEL: Bovenzaal Hotel 's Lands Welvaren, 1021 uur: Hengelsportshow. Het Centrum, 6.30 en 9uur: Biosc. „Bakersprookje" ECONOMISCHE POLITIERECHTER. Tal van zware boeten. De economische politierechter te Middelburg heeft deze week aan een aantal inwoners van Zeeuws Vlaanderen zware geld boeten opgelegd. J. A. van L„ dameskapster te Axel werd veroordeeld tot 25 boete of 10 dagen, daar zij in haar woning enige dames had ge knipt, zonder in het bezit te zijn van een vestigingsvergunning. Chr. v. d. W„ groentehandelaar te Hulst, had naast groenten ook kruidenierswaren in voorraad in zijn winkel, hoewel hij daarvoor niet de vereiste vergunning bezat. De politierechter legde hem des wege 50 boete op. K. v. d. B., klein-landbouwer te Vogelwaarde, had rode peen ge teeld in strijd met het besluit voedselvoorziening. Dit kostte hem 100 of 20 d. M. R. de P., kolenhandelaar te Aardenburg, zag zich veroor deeld tot 25 of 10 d„ daar hij kolen had afgeleverd zonder be stelbon of kwitantie. A. H., timmerman te Aarden burg, had te hoge prijzen in reke ning gebracht voor reparatie- en verbouwingswerkzaamheden. Een verbouwing in de West straat kostte 1900, terwijl hij hoogstens 1425 had mogen vra gen. H. achtte het mogelijk, dat hij zich vergist had. De politie rechter legde hem 150 of 20 da gen op. Th. P. S., electricien te Hulst, toonde 's avonds om 8 uur zijn apparaten aan enige bezoekers klanten. Hij moet er 6 boete voor betalen. Tenslotte werd A. J. C„ melk handelaar te Hontenisse, veroor deeld tot 10 boete, omdat hij in plaats van de melk door een kraan af te tappen ze van boven uit de melkbus schepte. PTT-BEAMBTE STAL GELD UIT BRIEVEN. „De rechtbank heeft het idee, dat er in Rotterdam bij de P.T.T verscheidene personen zijn, de goeden niet te na gesproken, die zich aan brieven vergrijpen". Deze opmerking maakte de president van de Rotterdamse rechtbank, toen de 23-jarige P.T.T.-besteller B. van der V. te rechtstond. Deze zou zich enige brieven hebben toegeëigend, ze hebben weggemaakt of hebben vernie tigd of geld eruit hebben gesto len. De verdachte bekende. De president noemde het een „misse lijke daad. Men moet de post kun nen vertrouwen". De officier van justitie merkte op, dat geld aangetekend verzon den moet worden, doch dat een voudige mensen dit vaak niet we ten. Hij wist niet of verdachte, die van vijftig a zestig brieven had gesproken, wel helemaal de waarheid sprak. De officier eiste een gevangenisstraf van een jaar met aftrek. Verdachte's raadsman meende, dat deze straf ruïneus zou zijn voor verdachte en zijn jonge ge zin. Hij drong dan ook aan op een gecombineerde straf. Uitspraak over 14 dagen. ZIJN EX-VERLOOFDE MESSTEEK TOEGEBRACHT. Ook in hoger beroep is de 24- jarige los werkman A. van G. uit Amsterdam, die de vorige zomer zijn ex-verloofde enkele messte ken toebracht, wegens poging tot doodslag tot drie jaar met aftrek veroordeeld. Het Amsterdamse gerechtshof heeft daarmede het vonnis van de rechtbank bevestigd. Het meisje, een 24-jarig schil dersmodel, is intussen van de haar toegebrachte verwondingen genezen. De veroordeelde had enige tijd met haar samengewoond. Hoewel zij ondertrouwd waren geweest, verbrak zij de verhouding. Op de avond van 17 Juli 1951 kwam Van G. de woning aan het Rem- brandtplein binnen, waar zij bij haar oom en tante logeerde en sommeerde haar met hem mee te gaan. Toen zij weigerde, trok hij een dolkmes en stak haar in borst en rug. Haar oom riep een agent te hulp, die erin slaagde de buiten zich zelf zijnde man nog tijdig te overmeesteren. BOSWACHTER DOODGESCHOTEN. Twee verdachten tot 15 jaar veroordeeld. Conform de eis heeft de Am sterdamse rechtbank de 43-jarige koopman H. P. en de 32-jarige los werkman M. Ch. P. uit Bus- sum veroordeeld tot 15 jaar ge vangenisstraf wegens diefstal van goederen, gevolgd door ge weldpleging. De beschuldigden hadden op 17 Juni 1947 de 58-jarige boswachter Albert van der Schagt, na door hem bij het stelen van goederen uit een kampterrein op de heide nabij Hilversum te zijn betrapt zwaar mishandeld. Eén van hen heeft de boswachter met diens eigen pistool een nekschot gege ven, waaraan de man is overle den. Zij hadden zich ook schul dig gemaakt op 16 October 1946 aan een inbraak te Laren, waarbij zij waren verrast door de be woonster, die door de inbrekers was vastgegrepen en bewuste loos geslagen. Vier jaar lang zijn de veroor deelden erin geslaagd zich San berechting te onttrekken, omdat de politie hen niet kon opsporen. Dat men hen tenslotte he,eft kunnen vinden, is het gevolg ge weest van verraad. Een broer van de 32-jarige werkman P. opgesloten te Am sterdam wegens een delict, hoop te uit zijn voorlopige hechtenis te worden ontslagen, wanneer hij de justitie „waardevolle inlichtin gen gaf over een nimmer opge helderde moord en roofoverval in het Gooi". -Men nam hem een verhoor af, waarop hij zijn eigen broer verraadde en tevens de an dere verdachte. De broer bleek gevangen te zit- ten wegens rijwieldiefstal in het huis van bewaring te Haarlem. Hoewel deze aanvankelijk tracht te te ontkennen, viel hij door de mand. Daarna werd ook H. P. gearresteerd. Hoewel het tweetal 14 dagen geleden ter zitting toegaf, dat zij samen de boswachter hadden mishandeld, bleeft het enige duis tere punt: wie loste het dodelij ke nekschot, nadat de man be wusteloos was geslagen? De verdachten beschuldigden elkaar hiervan. Ter zitting zeide de officier, dat niet vast was ko men te staan, wie de moord ge pleegd had, deshalve hij 15 jaar tegen beide verdachten eiste we gens diefstal met geweldpleging., de dood ten gevolge hebbende. MOORD OP PASGEBOREN KIND. De officier van justitie te 's Hertogenbosch eiste een gevan genisstraf van zes jaar tegen de 31-jarige chauffeur T. M. uit Ge- mert, die in Januari j.l. zijn pas geboren kind van het leven had beroofd. Uit het requisitoir bleek, dat de man handelde volgens de wens van zijn vrouw, wier in vloed bijkbaar zó groot was, dat verdachte geen weerstand had kunnen bieden. „Het echtpaar, dat in November 1951 is gehuwd, wenste de schande niet te aan vaarden", aldus de officier. Het had reeds lang tevoren vastgesteld, dat 't kind op een of andere wijze moest verdwijnen. Daarom werd niet voor een wieg of baby-uitzet gezorgd. Toen het kind, eerder dan zij verwacht had, werd geboren, heeft de man het kind ongekleed en onver zorgd in een cartonnen doos ge legd en deze doos op de cemen ten vloer van de slaapkamer ge plaatst. De temperatuur in die kamer was om en nabij het vries punt. Volgens 't medisch rapport was de dood door te sterke afkoeling teweeggebracht. De officier zeide voorts, dat de vrouw op juridi sche gronden niet strafbaar kon worden geacht, al zal dit het rechtsgevoel van de juridisch on geschoolden niet bevredigen. Me de uit een oogpunt van generale preventie eiste hij bovenvermelde straf. De verdediger wees erop, dat een te ver doorgevoerde fat soensopvatting de achtergrond van het misdrijf vormt. De recht bank zal over 14 dagen uitspraak doen. De zeevaartcommissie van de internationale arbeidsorganisa tie, welke reders en zeelieden omvat, heeft éénstemmig aanbe volen, dat Nederland, Noorwe gen, Engeland en Frankrijk zul len worden uitgenodigd om het volgend jaar een Aziatische zee vaartconferentie bij te wonen. De Amerikaanse luchtmacht maakt bekend, dat men afgezien heeft van de bouw van een twee- motorig vrachtvliegtuig met straalaandrijving, daar bij een proefvlucht een lek ontstond. 26. Zo snel schiet de Noorman zijn tweede pijl af, dat deze reeds trillend de schacht van de speer door boort als de krijgers van Togir nog gespan- naar hem kijken. Doch dan slaakt Hal- fa een vreugdekreet, die de hem omringen de mannen aan steekt...... „Een meesterschot! Voorwaar! Ik had 't zelf kunnen doen!" Terwijl overal om hem heen het gejuich van bewonderende stemmen klinkt, laat Eric glimlachend de boog zakken en wendt zich zonder een woord te spreken tot Togir... „Noorman!" De jonge hoofdman buigt zich. „Thans woont schaamte in mijn hart. Vergeef mij mijn wantrou wen, heer! Wees welkom bij mijn volk En stralend leidt hp Ene naar JJlo G ««esse het vuur dat enkele krijgers nu snel ontsteken. „Thans begint men te beseffen wat een beroemd edelman als ik toekomt!" snuift Haifa later ver genoegd, als Togir hem hoffelijk de beste stukken wildbraad aan biedt. „Ge hebt boden uitgezonden om de Noorman te vragen U bij te staan tegen Uw vijanden," begint Eric rustig, want hij voelt dat an dere zorgen de jonge hoofdman drukken. „Vertel mij, welke vijan den bedoelt gij?" „Wij leven in angst, heer!" zegt de hoofdman somber. „De „Dui vels van de Beer" omringen ons en jagen ons op als dieren. Nim mer hebben wij zoveel wreedheid leren kennen Hij zwijgt plotseling en heft het hoofd met een ruk op. Want uit de verte waait de wind eensklaps van snel een angstaanjagend gericht: Het bloeddorstige gehuil vele schelle stemmen, die schijnen te naderen. Hoort!" schreeuwt Togir, ter wijl hij doodsbleek opspringt Hoort! De wolven van Scorr!...' BONDSPLOEG TEGEN OOSTENRIJK B. Van Roessel middenvoor. De Nederlandse bondsploeg, welke Donderdag 22 Mei op de Olympische dag in het stadion te Amsterdam tegen Oostenrijk B uitkomt, is door de keuzecom missie van de K.N.V.B. als volgt samengesteld: Doel: Landman (Sparta). Achter: Odenthal (Haarlem) en Alberts (Vitesse). Midden: Wiertz (DWS), Hen driks (Vitesse) en Biesbrouck (RCH), aanvoerder. Voor: Van der Kuil (VSV), Bennaars (Dosko), Van Roessel (Willem- II), Mommers (Willem II) en Clavan (ADO). Reserves zijn: Van der Land (HBS), De Jong (ADO), Van Sehijndels (SVV) en Künehian (HBS). Te Brussel behaalde de Bel gische ere-divisieclub Ander. lecht een 1-0 overwinning op de Engelse prof-club Arsenal. Bij de rust was de stand 0-0. „Strijd in vrede" Groede. Deelname 562 duiven. Snelheid eerste duif 1645 meter. 1. M. de Clerck, Aardenburg; 2 G. Dusardeijn, Groede; 3. en 7. Th. de Smidt, Schoondijke; 4. I. Porrey, Breskens; 5. O. de Meij er, Sluis; 6. W. du Bie, Schoon dijke; 8. De Poorter, Schoondij ke; 9. C. v. d. Walle,"Sluis; 10. C. Marteijn, Sluis. „De Luchtbode" Zuidzande. Deelname 144 duiven. Snelheid le duif 1610 m. 1. P. de Meij; 2. en 10. P. de Hullu3. Jac. Wille; 4. J. Dui- ninck; 5. P. Bokelaar; 6. C. Ver- planke; 9. J. van Haneghem. „De Vrede" - Sas van Gent. Prijsvlucht uit Breteuil. Snel heid eerste duif 1648 meter. 1. en 2. J. Heida, Sas van Gent; 3. F. Thijs, Zandstraat. 4. J. van de Berge, Sas van Gent; 5. L. Geernaert, Sas van Gent; 6. M. Pielaat, Zandstraat; 7. G. de Cooker, Westdorpe; 8. A. van de Putte, Sas van Gent; 9. R. Cappaert, Sas van Gent; 10. J. Klaassen, Sas van Gent.

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 2