Nederland-Zweden 00 RADIO? 1 Van de Ree De ken thee Eric de Noorman in „Het land der duisternis SPORTNIEUWS Binnenlands Nieuws Zes man op een vlot over de Oceaan „Een heitje voor een karweitje" bracht 1 ton op Nederlandse KINDERTEKENINGEN naar Amerika Zwak spel aan beide zijden Wat brengt de DUIVENSPORT. GEMEENTE TERNEUZEN VOETBAL Stijging van temperatuur Acheson oyer Duitsland VREEMDE AVONTUREN VAN EEN ZEEMAN. Afrastering net Dagmeisje net Dagmeisje Een humeur verjaagt U ermee Huiselijkheid vergaart U ermee Tegenslag verdraagt U ermee 10°/o korting bespaart U ermee En betere waar En 10 procent Alleen DeGruyter De 27-jarige hartspecialist dr Alain-Lo-uis Bombard, heeft een wetenschappelijke expeditie ge organiseerd. Nog deze maand zullen zes imannen op een geper fectioneerd vlot zee kiezen in Monaco om als „vrijwillige schip breukelingen" de Atlantische Oceaan over te drijven, waarbij ze hun eten en drinken uit de zee moeten halen. Dr Bombard wil daarmee be wijzen, dat de mens in staat is lange tijd zonder ander drinken en voedsel te leven, dan hetgeen de zee hem oplevert. Het benodigde zoetwater zal verkregen worden uit de licha men van gevangen vissen, daar het lichaam van deze dieren zoet en geen zout water bevat. De verkenners van de beide Nederlandse padvinders-organi saties hebben met hun actie „een heitje voor een karweitje" die van 14 tot en met 19 April werd gehouden 100.000 gulden 400.000 heitjes verdiend. Een boven verwachting grote opbrengst. Het bedrag, dat voor de helft aan de beide hoofdkwartieren wordt afgestaan, stelt de Ne derlandse padvinders in staat alle gebrekkige jongens van de N.P.V. uit te zénden naar een internationale bijeenkomst, die het volgend jaar in België voor hen wordt gehouden. 25. „Hoe! Een pijl te schieten door de ver verwijderde speer!" tiert Haifa ontzet. „Zijt ge buiten Uw zinnen, man? Die af stand is te groot, geen sterveling lukt zo'n schot, zelfs mij niet!" „Alleen de Noor man slaagt hierin," zegt Togir met kin derlijke vanzelfspre kendheid. „En deze vreemdeling zegt, flat hij de Noorman is." „Geef mij een boog", onderbreekt Eric 'hem kort. „Alleen daden kunnen de jonge hoofdman overtui gen." Terwijl hij de pees beproeft schatten zijn scherpe ogen de afstand. De speer in de verte is slechts zichtbaar als een zwarte lijn tegen de grauwe hemel. „Ge moogt twee pijlen gebrui kenklinkt Togir's stem drei gend. „De eerste om de afstand te meten, de kracht van de wind 4Cre_. DO-O" 1TUO.O-» en de kracht van Uw boog. Doch als Uw tweede pijl het doel mist, treffende speren van mijn mannen uw hart en dat van Uw vrienden!" Zonder antwoord te geven brengt Eric de boog omhoog. Als uit brons gegoten staat hij een ogenblik roerloos, al zijn aandacht gericht op zijn doel, terwijl Orm achter hem, jammerend de han den voor het gezicht slaat. „Nu is het afgelopennu spoelen de wildemannen ons zo dadelijk de voeten," voorspelt de naargeestige roerganger kermend. „Nu worden we zo dadelijk dood geslagen Suizend heeft de eerste pijl de boog verlaten, ze trachten hern met de ogen te volgen, dan gaat een zacht gemompel op. „Ge mistzegt Togir straK. Eric blijft staan, zijn blik meet de afwijkinghij weegt de boog in zijn handen en voelt de kracht van de wind. „Te laag gericht!" mompelt hij. Dan legt hij bedaard de laatste pijl op de boog. Over de kring van krijgers daalt een doodse stilte Naar aanleiding van de reis, die het koninklijk paar heeft gemaakt naar Amerika, is op verzoek van H. M. de Koningin een collectie van 434 Neder landse kindertekeningen per K.L.M. naar de Nederlandse am bassade verzonden. De collectie zal in verschillen de steden der Ver. Staten wor den tentoongesteld. Na deze exposities zal de collectie aan het „Arts for worlds Friend ship Committee" worden over gedragen. Dit comité is bezig een inter nationale uitwisseling van kin dertekeningen te organiseren. Op deze wijze zullen Nederland se kinderen en kinderen uit an dere landen met elkaar in con tact kunnen komen en de ken nismaking dan per brief kunnen voortzetten als zij dat willen. Te Weurt onder de rook van Beuningen (Gld.) is onder de hoenders van een particulier vo gelpest uitgebroken. Ruim 100 kippen werden afgemaakt. VRIJDAG 16 MEI HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gew. muziek; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.55 Kookpraatje; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Water standen; 9.35 Gram.; 10.30 Mor gendienst; 11.00 Hoorspel; 12.15 Gram.; 12.30 Mededelingen; 12.33 Lichte muziek; 12.59 Klok gelui; 13.00 Nieuws; 13.15 En semble; 13.45 Gram.; 14.00 Cau serie; 14.15 Gram.; 15.00 Piano; 15.30 Gram.; 15.40 Voordracht; 16.00 Kwartet; 16.30 Voordracht; 16.50 Gram.; 17.00 Verzoekpro gramma; 17.30 Causerie; 17.40 Gram.; 17.45 Fries programma; 18.00 Nieuws; 18.15 Lichte mu ziek; 18.30 Gram.; 18.50 Cause rie; 19.15 Regeringsuitzending; 19.35 Gram.; 19.40 Radiokrant; 20.00 Nieuws; 20.10 Vijf minu ten; 20.15 Gram.; 20.45 Cause rie; 21.05 Orkest; 22.00 Cause rie; 22.10 Ensemble; 22.30 Or gel; 22.45 Gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.50 \oor de vrouw; 9.00 Gram,; 10.00 ?rfoA6^leJ 10 05 Mori?enwijding; 10.20 Schoolradio; 10.50 Gram 11.00 Piano; 11.15 Causerie; 11.35 Gram.; 12.00 Dansmuziek; 12 30 Mededelingen; 12.33 Sport - 12.48 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gr.- 13.20 Orkest; 14.00 Kookpraatje; 14.20 Gram.; 15.20 Voordracht- 16.00 Orgel; 16.30 Voor de kin deren; 17.00 Orkest; 17.30 Cau serie; 18.00 Nieuws; 18.15 Felici taties; 18.45 Denk om de bocht; 19.00 Piano; 19.30 Causerie; 19.50 Berichten; 20.00 Nieuws- 20.05 Boekbespreking; 20.10 Gram.; 20.30 Benelux20.40 Causerie 21.00 Gev. programma; 21.30 De ducdalf; 21.50 Buitenl. over zicht; 22.05 Lichte muziek; 22.30 Gram.; 22.40 Causerie; 22.45 Gebed23.00 Nieuws 23 15 Causerie; 23.20 Orkest. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.- 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.;' 12.50 Koersen; 13.00 Nieuws; 13.15 (Orgel; 14.00 Schoolradio- 15.30 Gram.; 17.00 Nws.- 17 10 Orkest; 18.00 Gram.; 18.10 Cau serie; 18.20 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Actualiteiten; 19.50 Voordracht; 20.00 Gram.; 20.15 Orkest- 20 45 Kunstoverzicht; 22.00 Nieuws; 22.15 Causerie; 22.45 Gram.- 23.00 Nieuws. Het Nederlands elftal heeft in het Olympisch stadion te Amster. dam een gelijk spel weten te be vechten tegen de ZWeden. Na een door beide ploegen zeer zwak ge speelde wedstrijd kwam het ein de met blanke stand. Óver het algemeen heeft de oranje-ploeg een spelletje vertoond, waarvoor menige eerste klasser zich zou schamen. Met kunst en vliegwerk heeft de achterhoede in de tweede helft stand gehouden en Zeker verdient dit deel van het elftal, waarin Kraak al een zeer grote rol speelde en waarin ook Hendriks, die tien minuten na rust de door een hoofdwond uitgeschakelde Terlouw kwam vervangen, het in de wedstrijd tegen Sunderland verkregen vertrouwen niet be schaamde, een pluim. Maar daar tegenover staat, dat het spel der Zweden, hoe fel dit na de hervat ting ook werd, al evenmin het internationale peil bereikte. Nadat Biesbrouck de toss van zijn Zweedse collega Nilsson had verloren en de kleine parmantige Italiaanse scheidsrechter Orlan- dini Van Melis het sein tot de af trap had gegeven, trok de Neder landse aanval er met vlotte frisse aanvallen tussen uit. En het bleef niet bij een eerste poging, want nadat de combinatie op de rech tervleugel dood was gelopen op de stevige linksback Andersson werd weer een aanval vanuit het middenveld opgezet en toen Ben- naars in het centrum een vlijm scherpe dieptepass naar Lenstra zond, gingen de liefhebbers er eens goed voor zitten met gezich ten van: dat gaat aardig, dat be looft wat. Inderdaad, het spel van de oranjetruien in de eerste tien minuten hield een belofte op een goede wedstrijd in zich, maar het zou helaas anders uit komen. Bin nen drie minuten had Nederland twee corners genomen en de klei ne Van der Kuil had al kans ge zien een kniehoge pass van links in een luchtsprong over de lat te kaatsen. Inmiddels waren ook de Zwe den er een paar maal tussenuit getrokken. Het waren nog maar enkele schuchtere terreinverken ningen, waarbij de fout werd ge maakt de tengere midvoor Wes- terberg met hoge ballen te bedie nen, een kolfje naar de hand van Terlouw, die met zijn hoofd elke doorstoot in de weg stond. Naar voren ging dan weer de bal; Abe Lenstra fungeerde daarbij op het middenveld als nuttig verbin dingsspeler. Lenstra was actief maar lang niet alle dribbels van Abe lukten en ook kwamen vele passes weer voor de voeten van tegenstanders terecht, maar hier tussendoor leverde hij toch een paar juwelen van ballen af. Van Melis, die het met zijn geringe technische capaciteiten al heel moeilijk had tegen de prachtig spelende spil-aanvoerder Karl Erik Nilsson 35 jaren en 45 interlandwedstrijden was van de eerste tot de laatste minuut ongevaarlijk. Bennaars beperkte zijn goede acties tot een paai redelijke passes naar Clavan, die wel hard werkte, maar ook al geen grootse dingen presteerde en aan de andere kant durfde Van der Kuil geen duels aan met zijn tweemaal zo grote en zware tegenstanders en liet hij het bij een paar voorzetten. In de mid denlinie speelden Wiertz en Ter- louw goed, maar was aanvoerder Biesbrouck zwak. Er werd een partij voetbal gespeeld, die niet anders kon worden aangeduid dan met de woorden: lauw, slap. Het beste deel van de ploeg was ongetwijfeld de verdediging, waarin Odenthal er van het begin af aan goed het oog in had en Alberts na een wat weifelend be gin ook tot een struikelblok voor alles wat blauw-wit droeg, groei de. Daarachter stond een Kraak in topvorm, die naar mate de wedstrijd vorderde, het steeds drukker kreeg. De aanvankelijke Nederlandse voorsprong in het aantal geno men corners veranderde in een achterstand hetgeen wees op het overnemen van het initiatief door de gasten. Hoekschoppen van linksbuiten Sandberg, die als ge vaarlijke „inswingers" op Kraaks doel af kwamen stichtten even verwarring in de achterhoede. Éénmaal ontsnapte het Neder landse do'el op het nippertje. Bij een hoge voorzet van linksbuiten Sandberg kon niemand bij de bal komen, alleen de hoogopsprin- gende midvoor Westerberg, die met zijn kopbal de uitgelopen Kraak passeerde, maar waarbij de bal zó hard tegen de grond kwam, dat het leder over de lat stuitte. Nadat Van Melis nog eens een kans had verknoeid, moest Kraak een paar maal al zijn talenten ten toon spreiden op schuivers van Brodd en Lief- gren. Toen was het rust. Wie gedacht had, dat het Ne derlands elftal na de rust uit een ander vaatje zou gaan tappen, kwam bedrogen uit. Weer golfde een drietal aanvatyeh op het Zweedse doel af,'"maar na vijf minuten was het spel weer even doods en mat als het voor rust was geweest. Na ongeveer 8 mi nuten spelen moest Terlouw wor. den vervangen. Bij een kopbal liep de Spartaan een bloedende wond naast het rechteroog op en hoewel Van der Leek hem met een pleister de strijd weer in wil de zenden, voelde Terlouw zich toch niet meer in staat zijn plaats in te nemen en het was de spil van Vitesse, Hendriks, die hem kwam vervangen. Het veldover- wicht der Scandinaviërs werd zó groot, dat er nauwelijks tijd was voor Alberts om zijn afzakkend broekje voor een nieuwe om te ruilen. In het middenveld slaag de Biesbrouck er niet in zich te herstellen. Ook Bennaars bleef onder de maat en zodoende was het voor Wiertz en Lenstra, die zijn 25ste interlandwedstrijd speelde, een ongelijke strijd op het middenveld, waar het Zweed se vierkant, zonder tot groots spel te komen, geen uitgesproken zwakke plekken vertoonde. De tijd vorderde en de scheme ring begon reeds te vallen. Het spel sleepte zich voort naar het einde zonder ook maar één vlaag van goed voetbal. Het was 00, maar hoewel nog alles mogelijk was, bleef de strijd zonder span ning. Beide verdedigingen waren te sterk voor de aanvallers. Bijna werd een misverstand tussen Hendriks en Odenthal noodlottig, maar Kraak stopte het harde schot van Brodd uitstekend en toen enkele minuten later Kraak alleen voor de toestormende bui tenspelers Raaberg en Sandberg kwam te staan ne hij door hen werd gepasseerd was het Oden thal, die de bal met een forse trap voor de doellijn weghaalde. De Zweden behielden het initia tief en in het Nederlandse kamp begon men te twijfelen aan de goede afloop. In de laatste fase van de strijd ketste de witte bal nog eenmaal tegen de paal toen Alberts was gepasseerd. Korte tijd daarna floot de Italiaan Or- landini, die uitstekend had geleid, al had hij het niet moeilijk, voor het einde. DE TELEVISIE-UITZENDING NEDERLAND—ZWEDEN. Voor de eerste maal in de ge schiedenis van het Nederlandse voetbal heeft een interlandwed- strijd buiten de 64.000 in het Olympisch stadion een ontelbaar kijkers er buiten gehad. Hoewel dit aantal moeilijk is te schatten, mag men gerust van 10.000den spreken, want overal in ca- fé's, in huiskamers en voor éta lages verdrongen de kijkers zich voor het televisietoestel. De Nederlandse televisiestich ting bracht in een extra uitzen ding de primeur van een directe reportage van NederlandZwe den. Hoewel het doorlopend kijken naar de strijd op het scherm eni ge inspanning kostte, konden de toeschouwers buiten het stadion duidelijk het spel volgen. Wel werd dit bemoeilijkt door 't feit, dat de spelers van beide ploegen in witte broek en - voor het oog van de televisiekijker althans in gelijke shirt speelden. Alleen de zwarte kousen der Zweden waren afwijkend en gaven het nodige houvast voor de doelrich- ting waarin werd gespeeld. Voor al in de eerste helft, toen het nog goed licht was, was het beeld scherp en helder. Er stonden drie lenzen op het veld gericht, die nauwlettend de bal volgden. Niet alleen de spe lers switchten telkenmale, ook regisseur Erik de Vries bleek 'n kundig switcher van het televi siebeeld. Hij koos steeds uit het drietal, dat hem op de monitors ter beschikking stond, het beste om uit te zenden. Via een straal zender op de Marathontoren en een „link" op het nieuwe Amster. damse telefoonkantoor werd het beeld naar Lopik gestuurd om vandaar te worden uitgezonden ten gerieve van het grootste aan. tal kijkers, dat de televisie in ons land tot nu toe heeft gehad. De reacties bij de teletoeschou- wers liepen uiteen. De een was vol lof, anderen klaagden over hoofdpijn. Er was echter alge meen waardering voor de kwali teit van de uitzending. Ook te Terneuzen werd de te levisieuitzending van de wed strijd goed ontvangen. Bij de heer N. W. de Buck, die ons in de gelegenheid stelde dit experi ment bij te wonen, verscheen het beeld duidelijk op het scherm en was het waarlijk of men tus sen de 64000 toeschouwers plaats had genomen. Tegen het einde van de wed strijd echter leek het veel op 'n schimmenspel, doordat de sche mering was gevallen, waardoor veel van de scherpte van 't beeld verloren ging. De in de tweede helft in het veld gebrachte witte bal was zeker voor de televisie uitzending geen overbodige luxe. VERKEERSDRUKTE BIJ 'T OLYMPISCH STADION. 1000 Wagens uit de lichting Den Haag strandden. Op de parkeerplaatsen bij het Olympische stadion te Amster dam werden gisteravond bij de interlandwedstrijd Nederland Zweden ruim 9000 auto's, ruim 200 bussen en ongeveer 8000 fiet sen geparkeerd. Dit was meer dan bij de wedstrijd Nederland Engeland B. Tegen half vier reden de eerste bezoekers de stad binnen en om vijf minuten vóór zeven was al het rijverkeer voor het stadion aïgelopen. Een groot aantal be zoekers, die per auto uit de rich ting Den Haag kwamen en die geen parkeer „P" op hun voor ruit hadden, Verdwaalden in de Aalsmeerbuurt. Wat de reden is geweest, dat deze bezoekers de bij de toegangsbewijzen behoren de „P" niet is uitgereikt of niet hebben ontvangen, was de ver keerspolitie niet bekend. Het ge volg was echter, dat ongeveer 1000 personenauto's op en in de naaste omgeving van het Hoofd dorpplein bleven steken en daar maar werden neergezet. De rijkspolitie leidde op de rijksweg van Den Haag het ver keer voor het stadion via Schip hol en Amstelveen. Toen het par keerterrein voor het verkeer uit de richting Den Haag maar half vol was toog de politie op onder zoek en vond de gestrande wa gens in de Aalsmeerbuurt. Van automobilisten uit Den Haag, die arriveerden toen de wedstrijd reeds begonnen was, vernam de verkeerspolitie, dat bij Wassenaar het verkeer min der vlot was gelopen. De ijsheiligen laten dit jaar verstek gaan. Wel drong met Westelijke winden wat koelere lucht van de Noordzee ons land binnen, waardoor de temperatuur overdag niet zo hoog opliep als we dat de laatste dagen gewoon waren, maar nachtvorst van be tekenis kwam niet voor. Daaren tegen trad in Noord-Scandinavië wel een aanzienlijke afkoéling op als gevolg van het binnenstromen van koude lucht uit de Poolstre ken. De koude lucht beweegt zich op het ogenblik evenwel niet ver der meer naar het Zuiden. Op de oceaan komt een Z.W. luchtstroming voor, die warme en vochtige lucht in de richting van Ierland en Engeland trans porteert. Deze vochtig-warme lucht is ook tot ons land, doorge drongen. Gevolg hiervan is, dat de temperatuur onder invloed van de zon in de komende dagen hoger zal worden. Regen is de eerste dagen niet te verwachten. In het gebouw der directie van openbare werken te Tunis is Woensdagmiddag een bom ontploft. Er zijn drie gewonden. Twee New Yorkse artsen heb ben een nieuw plaatselijk verdo vingsmiddel gevonden, efocaïne genaamd, dat gedurende tien da gen na een operatie de pijn kan wegnemen. Het middel moet ter plaatse van de operatie of in de zenuwen die daarheen leiden, worden ingespoten. Vijf Spaanse soldaten zijn om het leven gekomen en zeven ge- wonnd, toen Dinsdagavond een brandweerauto inreed op een af deling militairen nabij Barcelona. De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Dean Ache- son. zei Woensdag op zijn pers conferentie naar aanleiding van het feit, dat de autoweg van Ber lijn naar West-Duitsland voor ge. allieerde patrouilles aan beide zijden gesloten is: „Iedereen, met inbegrip van de Sowjet-regering, begrijpt goed, dat de V. S. vast besloten zijn hun positie in Ber lijn te handhaven en te helpen bij de bescherming van de belan gen van het volk van West-Ber- lijn". De V. S. zouden een „dringend" onderzoek instellen naar het op houden der patrouilles. De ver klaringen van vice-premier Ul- bricht waren van enigszins oor logszuchtige aard, aldus Acheson. Minister Acheson is van plan binnen ongeveer tien dagen naar Europa te vertrekken met het oog op de voorgenomen onderte kening van het stelsel van ver dragen tussen de Westelijke mo gendheden en West-Duitsland. Ook is Acheson van plan tegen woordig te zijn bij de onderteke ning "v§g het verdrag voor de Europese verdedigingsgemeen schap. UIT FABRIEKSSCHOORSTEEN GEVALLEN. Bij de kaasfabriek „Aurora" te Meerkerk was men Woensdag middag bezig met het verrichten van reparaties aan een fabrieks schoorsteen. De 26-jarige kaas maker A. van Bruggen, wonende te Ameide, ging op zeker ogen blik naar boven om een kijkje te nemen en kwam op een stellage ongeveer 25 meter boven de be gane grond. Door onopgehelder de oorzaak kwam hij te vallen. Hij trachtte zich vast te grijpen, maar stortte van grote hoogte naar beneden. Het slachtoffer, dat binnenkort zou gaan trou wen, was op slag dood. Een matroos bij de grote vaart, de 22-jarige C. H. S„ kwam op 11 Maart j.l. na een zeereis thuis en nam te Rotterdam intrek bij zijn ouders. Daar het niet boter- 1. 3>g h': :j ,1c ..'.Iers van zijn meisje te Ilmege: sberg wonen, maar ook dat beviel hem niet. Hij ging de wijde watervlakte weer opzoeken, zo vertelde hij, maar hij zei niet. dat zijn maatschap pij hem had ontslagen. Hij trok het land in en op Goede Vrijdag belandde hij in een Lim burgse plattelandsgemeente, waar hij zich te goed deed aan spijs en drank in de provisiekel der van de burgemeesterswo ning. Hillegersberg trok hem waar schijnlijk meer en de matroos j kwam terug. In de nacht van 16 j op 17 April brak hij in en de buit, 350 groot, werd opgesoupeerd I aan „wijntje en trijntje". Toen het geld verdwenen was, j bracht hij een bezoek aan de Hil- legondakerk en uit de offerbus sen ontvreemdde hij 45. De volgende nacht brak hij in een woning aan de Statenlaan in. Met de buit een scheerappa- raat, een actetas, een portefeuil le en een geldkistje nam hij zijn intrek in de kelder van een school. Allereerst ging hij zich met zijn pas verworven bezit scheren en inspecteerde het geld kistje, dat voor hem waardeloze papieren bevatte, die hij dan ook maar opstookte. Na deze avonturen ging hij via Amsterdam naar Franeker, waar hij een inbraak pleegde en 70 in de wacht wist te slepen. Deze maakte hij in Den Helder op. Verder trekkend logeerde hij in Heiloo op een hooizolder. Een bakker vond hem daar en stuur de hem weg. De nacht daarop liep hij bij een inbraak in een voetbalkeet te Castricum tegen de lamp en nu was het uit. Nogmaals moest hij thans on der politiegeleide alle plaatsen langs, nu in omgekeerde volgor de. Deze reis eindigde in het po litiebureau te Hillegersberg. Daar gaf hij zijn wandaden, in deze ge meente gedaan, volmondig toe. Deze week wordt hij opgeslo ten in het Alkmaarse huis van bewaring. JONGETJE GEDOOD DOOR TRAP VAN EEN PAARD. Dinsdagmiddag is het 5-jarig zoontje van de fam. H. uit de Eaisonstraat te Roosendaal ge dood toen een paard het kind tegen de borst trapte. Het ventje, dat bij zijn grootouders op bezoek was, ging wat spelen in een wei waarin het paard liep. Toen het kind op het paard toeliep rende het dier plotseling weg, waarbij het met een hoef het kind trof. „Tot Weerziens" - Siuis. Prijsvlucht uit Breteuil op Zon dag j.l. Deelname 149 duiven. Snelheid le duif 1457 m. 1., 2. en 9. P. de Smit; 3. P. Groosman; 4. en 8. O. de Meijer; 5. C. v. d. Walle6. F. de Kaes- tecker; 7. P. de Broek; 10. A. v. d. Bussche. OPENBARE RAADSVERGADERING. De burgemeester van Terneu zen brengt ter algemene ken nis dat een openbare vergade ring van de raad der gemeente zal worden gehouden op Maan dag 19 Mei a.s., des namiddags 7 uur. Terneuzen, 14 Mei 1952. De burgemeeester voornoemd, P. TELLEGEN. Zaterdag 17 Mei hopen onze lieve Ouders en Groot ouders JAC. DE LEIJSER en J. HERREBOUT de dag te herdenken dat zij 35 jaar geleden in het hu welijk traden. Hun dankbare Kinderen en Kleinkinderen. Terneuzen, Baandijk 45. TE KOOP: de bestaande van het oude tennisveld „Animo" aan de Leeuwen- laan. Te bevragen bij de hoofd opzichter bouw Protestants Ziekenhuis. PROT. ZIEKENHUIS te Terneuzen vraagt een Aanmelden des avonds tus sen 6.30 en 7 uur. Gevraagd, wegens huwelijk der tegenwoordige: een Mevr. VAN DRONGELEN, Axelsestraat 118, Terneuzen NIEUWSTRAAT 14 TERNEUZEN IE LAST m ftv?

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 3