PANMOENDJON Algemene en duurzame vrede' Minister Wemmers in Zeeuws-Vlaanderen Oude-dag-voorziening zaak voor het gehele volk Vergadering van 18 minuten Persconferentie van Truman Eisenhower waarschuwt tegen vermindering van de buitenlandse hulpverlening PRINS BERNHARD per vliegtuig naar de Staatsmijnen DE INDISCHE REDERING EN DE COMMUNISTEN Geen vrij vervoer meer over de Wester schelde Kraagbrug wordt in Augustus aanbesteed Heden parafering van het verdrag inzake Europees leger Het kleurlingenstemrecht in Zuid-Afrika Het Prol. Sa&iateriym bij Breda Het onderzoek naar de corruptie in de Ver. Staten Lindbergh 25 jaar geleden over de Oceaan VERBOD VAN STAALUITVOER OPGEHEVEN. WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAAN STANDEN. op onder op onder Mei. 9 4.56 20.18 20.37 4.07 10 4.54 20.20 22.03 4.31 11 4.53 20.21 23.21 5.06 12 4.51 20.23 5.57 13 4.50 20.24 0.23 7.08 14 4.48 20.26 1.06 8.33 Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: N oor cTstraat5557 Terneuzen Telefoon 2510 -— Nó 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW VRIJDAG 9 MEI 1952. 7e Jaargang No. 2031. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. De afgevaardigden te Pan-- moendjon zijn gisteren voor het eerst na 7 Uesloten vergaderin gen weer in het openbaar bij eengekomen. Beide partijen verklaarden op deze vergadering van 18 minu ten, dat zij niet van hun stand punt inzake het uitwisselen van krijgsgevangenen zouden afwij ken. Inmiddels hebben Amerika, Nieuw-Zeeland, Canada en En geland hun volledige instem ming met de laatste voorstellen betuigd. Een functionaris te Washing ton heeft verklaard, dat het „definitieve voorstel" niet als 'n ultimatum moet worden gezien. Verder wordt gemeld, dat de marine, met inbegrip van het iuchtwapen, Noordelijke stellin gen heeft bestookt. Langs het front vinden pa- trouülegevechten plaats. Volgens het hoofd van de V. N.-delegatie, vice-admiraal Turner Joy, heeft de bijeen komst van gisteren „niets con structiefs" opgeleverd. De Noordelijken vroegen niet naar nadere bijzonderheden omtrent de voorstellen der V. N„ doch hielden daarentegen een De Atlantische opperbevel hebber in Europa, generaal Eisenhower, heeft geantwoord op een schrijven van de voor zitter der Amerikaanse senaats commissie voor de buitenlandse betrekkingen, senator Connally, waarin hij de generaal vroeg zijn mening te geven over de uitwerking van de besnoeiingen op het Amerikaanse programma voor de buitenlandse hulpver lening. De commissie heeft het door president Truman verzochte be drag van 7900 millioen dollar voor deze hulpverlening reeds met een milliard dollar ver minderd, alvorens het aan de senaat voor te leggen. Het betreft hier zowel econo mische als militaire hulp. „Het is volkomen duidelijk", schrijft Eisenhower, „dat een vermindering van de voor het militaire hulpprogramma aan gevraagde gelden met een mil liard dollar grote invloed zal hebben op de uitvoering er van. Zou het congres het aange vraagde bedrag nog verder ver minderen dan zal dat derge lijke moeilijkheden veroorzaken, dat mogelijk een drastische her ziening van het gehele Ameri kaanse hulpverleningsprogram ma noodzakelijk zal zijn. Dit zou de voorgenomen op bouw der Westerse verdedigings_ macht, die ik van vitaal belang acht voor de veiligheid der Ver. Staten, in gevaar kunnen bren gen", aldus Eisenhower. „propagandarede, die nergens goed voor was". Zij handhaafden hun eis, dat 132.000 krijgsgevangenen naar Noord-Korea terugkeren, terwijl de Verbondenen bereid zijn 70.000 man te repatriëren. Een woordvoerder der Noorde lijken deelde mee, dat de leider van zijn delegatie, generaal Nam II, het voorstel der V. N. „categorisch" heeft afgewezen. „Als u enig belang heeft bij het bereiken van een wapen stilstand, moet u uw onredelijke voorstel voor de repatriëring van krijgsgevangenen intrek ken", zo had generaal Nam II verklaard. Generaal Clark, de nieuwe opperbevelhebber van de V. N.- strijdkrachten in Korea, is in ge_ zeischap van generaal Ridgway naar Korea vertrokken voor be sprekingen met de V N.-delega tie tij de bestandsonderhande lingen. Hij zal ook contact op nemen met de officieren en manschappen van de strijd krachten der V. N. Volgens een Noordelijke ver bindingsofficier te Panmoen- djon, hebben vliegtuigen der Verbondenen deze maand twee nachtelijke aanvallen op een krijgsgevangenenkamp te Tsjangsong nabij de Zuidelijke oever van de Yaloe uitgevoerd. Een woordvoerder van de Ver bondenen zeide dat er een on derzoek zal worden ingesteld. Prins Bernhard zal heden in verband met zijn bezoek aan de jubilerende Staatsmijnen heden per vliegtuig op het vliegveld Beek (L.) aankomen. De Commissaris der Konin gin in Limburg zal de Prins aan het vliegveld afhalen en naar Heerlen begeleiden. In de loop van de middag zal de hoge gast naar het vliegveld terugkeren voor de thuisreis. Op 20 Mei a.s. is het 25 jaar geleden, dat de Amerikaan Char les Lindbergh als eerste vlieger de Atlantische Oceaan overvloog. Lindbergh, die reeds enige ja ren als postvlieger tussen Chica go en St. Louis de stuurknuppel had gehanteerd, startte op 20 Mei 1927 van het New Yorkse vliegveld. Precies 33,5 uur later landde hij met zijn eendekker op het vliegveld Le Bourget bij Pa rijs. Lindbergh had toen bijna 6000 km gevlogen. De gemiddelde uursnelheid bedroeg 179 km. De communisten, wier partij in Vóór-Indië thans op één na de sterkste is, hebben de Indi sche regering vijf dagen voor de opening van de eerstfe door alge mene verkiezingen gekozen volksvertegenwoordiging aange boden haar zes maanden zonder oppositie haar gang te zullen laten gaan, indien de uit leden van de congrespartij samenge stelde regering zich bereid ver klaart het uit 20 punten bestaan de programma uit te voeren, dat in 1936 op de bijeenkomst van het congres te Karatsji werd op gesteld. Op deze zestien jaar vóór de datum, waarop Voor-Indië on afhankelijk werd, gehouden bij eenkomst bepaalde de congres partij ojn-, dat elke grondwet, die zij zou opstellen wanneer de onafhankelijkheid zou zijn be reikt, een bepaling zóu bevatten, dat niemand in hechtenis kan worden gesteld of gehouden In dien daarvoor geen in de wet ge noemde redenen bestaan. Er is thans in India een wet van kracht, waarin is bepaald dat personen, wier optreden in srtijd wordt geacht met de vei ligheid van de staat, in preven tieve hechtenis kunnen worden gesteld. Het aanbod der communisten is gedaan op een tijdstip, nu mel ding wordt gemaakt van een aan de regering toegeschreven voor nemen om in de eerste bijeen komst der nieuwe volksvertegen woordiging een wetsontwerp in te dienen, dat voorziet in verlen ging van haar bevoegdheid over eenkomstig de wet op de preven tieve hechtenis. Op grond van deze wet bevinden vele commu nisten in Voor-Indië zich in de gevangenis. Het Franse ministerie van buitenlandse zaken heeft mee gedeeld, dat deskundigen uit Frankrijk, Italië, W.-Duitsland en de 3 Beneluxlanden heden het verdrag inzake het Euro pese leger zullen paraferen. Het verdrag, dat nog niet is voltooid, zal dan voor een laat ste bestudering aan de regerin gen der 6 landen worden ge zonden. De 6 ministers van buiten landse zaken zullen, naar wordt verwacht, ongeveer 20 Mei bij eenkomen om die punten te be spreken, waarover de deskundi gen nog geen overeenstemming hebben bereikt. Deze punten zijn o.m.: 1. De positie van Saarland binnen het Europese leger. 2. De duur van het verdrag. 3. De zetel van het defensie commissariaat, de parlemen taire vergadering en het hof van justitie. Indien de nieuwe contractuele overeenkomsten met W.-Duits land tegen genoemde datum zijn getekend, zullen de 6 ml nisters het verdrag betreffende de Europese verdedigingsge meenschap (E.V.G.) onderteke nen. De tweede dag van het bezoek van minister Wemmers was voor een deel gewijd aan Zeeuws- Vlaanderen. In de morgenuren heeft de mi nister eerst nog besprekingen ge voerd in de Statenzaal te Middel burg, waar ook het gemeentebe stuur van Vlissingen was uitge nodigd. Na een bezoek aan het polderhuis van de polder „Wal cheren" voor een bespreking met het dagelijks bestuur bood het gemeentebestuur van Oostka- pelle een koffiemaaltijd aan ten gemeentehuize. Via Vlissingen, waar de sluis- werken en de bekende „fuik" werden bezichtigd, arriveerde het gezelschap even over twee te Breskens. Reeds op de provin eiale boot, de „Koningin Juliana", toonde de minister grote belang stelling voor de bekende (volgens sommigen „beruchte") fuik te Breskens, die al geruime tijd zor gen baart, daar de mechanische installatie niet bevredigend werkt en de gehele bouw niet afdoende blijkt te zijn. De hoofdingenieur-directeur van de rijkswaterstaat, ir Th. Heijblom, legde de minister van de voorsteven boven op de boot uit, hoe het aanleggen thans ge schiedt. Het gezelschap heeft vervol gens de havenwerken van Bres kens in ogenschouw genomen vanaf de zij-aanlegplaats, die ge bruikt wordt voor het aanleggen van de kleinere veerboten. PERSCONFERENTIE TE TERNEUZEN. 's Middags om vier uur heeft het provinciaal bestuur de minis ter een thee aangeboden in hotel Rotterdam te Terneuzen. Hier waren ook aanwezig het gemeen tebestuur van Terneuzen en de gemeente-secretaris. Bij monde van de burgemeester, mr Tell^, gen, zijn enige belangrijke desi derata ter kennis van de minister gebracht. Deze betroffen in de eerste plaats het nieuwe tracée van het kanaal Gent-Terneuzen De burgemeester verzocht bij de toekomstige vaststelling van dit tracée ook aan de Westzijde van dit kanaal ruimte te laten voor industrievestiging. Verder drong de burgemeester erop aan meer gelegenheid te bieden voor auto en veevervoer op de lijn Terneu zen-Hoedekenskerke, terwijl ook de aanbesteding van een nieuwe brug aan de „Kraag" in Augus tus tegemoet kan worden gezien, waarmee een hinderlijk obstakel tussen Terneuzen en Zaamslag uit de weg zal worden geruimd. Op uiterst beminnelijke wijze heeft minister Wemmers de vertegenwoordigers van de pers te woord gestaan. Bij dit inter view waren mede aanwezig de Commissaris der Koningin, Jhr mr A. F. C. de Casembroot; het college van Ged. Staten met uit zondering van mr Van der Weel; de directeur-generaal van de rijkswaterstaat, ir A. G. Maris; de directeur-generaal van ver keer, de heer H. van Galen Last; de rijksinspecteur van het ver keer in Zeeland, mr J. L. Nieu wenhuis; de hoofdingenieur-di recteur ir Th. Heijblomde hoofd-ingenieur ir J. van de Kerk en de burgemeester van Terneu zen. Minister Wemmers leidde het gesprek in niet de voor Zeeuws- Vlaanderen teleurstellende mede deling, dat de regering aan Ged. Staten de wens te kennen heeft gegeven op korte termijn tot wederinvoering te komen van een volledig tarief voor de veren op de Westerschelde, waarmee de vóór 1946 bestaande toestand dus wordt hersteld. Deze aangelegenheid moet worden gezien tegen de achter grond van de aanzienlijke tekor ten, welke de veren hebben op geleverd. Tegen een tekort van ongeveer 200.000 in 1938/'39 wordt het tekort voor 1952 ge raamd op niet minder dan 2.250.000. Het ligt in de bedoeling de ta rieven vast te stellen op een ba sis, die overeenkomt met het 3e klasse-tarief van de spoorwegen voor dezelfde afstand. Het tarief voor auto's zal gebaseerd worden op de rijkosten voor eenzelfde afstand op de weg. Naar de minister mededeelde, wordt er met deze tariefstelling naar gestreefd het tekort op $e veerdiensten voor een derde deel te dekken. Indien een voor het rijk bevre digende regeling tot stand kan worden gebracht, zal de exploita tie der veren in handen van de provincie blijven. Het laat zich aanzien, dat de invoering der tarieven reeds in de loop van deze zomer haar be slag zal krijgen. De minister wees er nog op, dat invoering der volledige tarieven geen grotere kapitaalsinveste ring voor de verbetering der diensten inhoudt. Een tweede fuik te Breskens is stellig nodig maar de toekomstige bouw zal afhangen van de armslag, die de rijksbegroting biedt. Uiteraard is ook het personen vervoer op de lijn HulstSt Ni klaas ter sprake gekomen, welk vervoer per 18 Mei plotseling wordt stopgezet. Dit schijnt voor de Nederlandse regering een ver rassing te zijn geweest en het strookt niet met de afspraken, welke dienaangaande waren ge maakt. Minister Wemmers zal zich hierover met zijn Belgische ambtgenoot in verbinding stellen teneinde tot een voor deze gehe le streek bevredigende oplossing te komen. Het goederenvervoer op de lijnen TerneuzenHulst en HulstSt Niklaas blijft ge handhaafd. Ondanks alles ontbrak voor ons Zeeuws-Vlamingen ook de humoristische noot niet, toen de minister mededeelde dat de dienstregelingen van de Z.V.T.M. op de betrokken diensten in het spoorboekje van de Nederlandse Spoorwegen zal worden opgeno men. De Commissaris der Koningin dankte aan het eind de minister voor zijn mededelingen. Te ruim 5 uur verliet het ge zelschap Terneuzen. President Truman verklaarde Donderdag op zijn wekelijkse persconferentie o.m. dat, indien zijn programma's voor de Ame- kaanse buitenlandse politiek en de hulpverlening aan het buiten land ten uitvoer zouden worden gelegd, in de wereld een algeme ne en duurzame vrede zou heer- sen, „Sinds Duitsland en Japan zich hebben overgegeven, is mijn ge hele politiek er op berekend ge weest een duurzame vrede tot stand te brengen. Wij kunnen zeggen dat dit bij voortduring de politiek der Verenigde Staten is geweest. Toen de koude oorlog in Grie- keland, Turkije en Berlijn was be- gonnen met tenslotte de uitbar sting in Korea, moest alles in het werk worden gesteld om te voor komen, dat de gehele vrije we reld onder communistische over heersing zou komen. Wij zijn er tot nu toe in geslaagd een derde wereldoorlog te voorkomen. De Zuidafrikaanse premier, Dr D. Malan, heeft zich bij de behandeling in de volksraad van het regerings-wetsontwerp tot instelling van een parlemen tair hooggerechtshof bereid ge toond tot een compromjs over de kwestie van het kleurlingen stemrecht, aldus meldt de „Dai ly Telegraph". Naar aanleiding van een sug gestie van Dr COlin Steyn, voor malig minister van arbeid, die tot de „Verenigde Partij" (op positie) behoort), om te pogen met de kleurlingen zelf tot overeenstemming te komen, zeide Dr Malan dat bij een der gelijk compromis de oppositie betrokken zou moeten zijn. Na van zijn kant voorzichtig uitdrukking te hebben gegeven aan vrees voor een compromis in hoofdzaken, zeide hij dat het voor de regering niettemin zeer wel mogelijk zou zijn om met de rechtervleugel van de ver enigde partij over het kleurlin genstemrecht besprekingen te voeren. „Wij zouden kunnen zien in hoeverre wij tot overeenstem ming kunnen komen en in hoe verre wij van mening verschil len", aldus voegde Malan er aan toe. Hij dacht evenwel dat de regering niet al te zeer van me ning: verschilde met deze rech tervleugel van de oppositie, welke „bereid schijnt het be ginsel van partheid, dat de tra ditionele politek van Z.-Afrika vormt, te aanvaarden". Volgens de correspondent van de „Times" zeide Dr Malan nog, dat hij zelf reeds eerder een na tionale benadering van de kwes tie had voorgesteld, doch dat dit initiatief was gestrand op het feit, dat de verenigde partij de apartheid niet als de tra ditionele politiek van het land wilde aanvaarden. Het was on mogelijk om met de kleurlingen zelf te onderhandelen omdat zij geen vertegenwoordigende or ganisatie hebben. De toestand is niettemin zeer ernstig. De Verenigde Staten hebben te kampen met stakingen in de staal, en olie-industrie en er zijn ook enige moeilijkheden bij de kopernijverheid. Bovendien schijnt het congres met zijn huidige standpunt tegenover het programma voor de wederzijdse hulpverlening en de voor de landsverdediging aan gevraagde gelden de mening te zijn toegedaan, dat dergelijke pro gramma's niet langer noodzake lijk zijn". „Wat in de laatste tijd in de Verenigde Staten is gebeurd, be tekent rechtstreekse hulpverle ning aan Stalin", vervolgde Tru man, „doch indien de Verenigde Staten voort kunnen gaan met het uitvoeren van hun program ma's voor de landsverdediging en de wederzijdse beveiliging en met het nemen van maatregelen om betere economische toestanden in de wereld te bevorderen, zal er geen derde wereldoorlog zijn. Ik hoop nog steeds, dat wij al deze zaken kunnen verwezenlijken en dat de wereld op deze wijze een algemene en duurzame vrede zal krijgen". Er werden Truman vele vra gen gesteld over zijn plannen na het beëindigen van zijn president schap. Hij zeide o.m. de nieuwe president te zullen steunen, „het geen de plicht van iedere Ameri kaanse burger is". De bond voor staatspensionne- ring heeft gisteren te Amsterdam zijn algemene vergadering ge houden. In de morgenbijeenkomst werd na een toelichting een resolutie van het bestuur aangenomen, die een bevestiging inhoudt inzake doel en standpunt van de bond ïi.l.: een premie-vrij staatspen sioen als bodempensioen vcor man en vrouw op een nader door de regering vast te stellen leeftijd en wel zodanig, dat de ouden van dagen daarvan op be scheiden voet onbezorgd kunnen leven. x Aan de resolutie is o.a. het vol gende ontleend: „De bond heeft met voldoening kennis genomen van de maatregelen, die zijn ge troffen om bij toepassing van de noodwet-Drees 100 gulden van 't Het college van commissaris sen der interkerkelijke prote stantse stichting „Zuid-Neder lands Sanatorium" te Breda be sprak in een te Breda gehouden vergadering de huidige situatie van de plannen tot sanatorium- bouw. De bespreking hierover werd ingeleid door de voorzitter van het bestuur ds P. van Tol, gereformeerd predikant te Mid delburg. Ondanks de zorgvolle economi sche omstandigheden, waarin ons land verkeert, werd voorzet ting der arbeid volkomen verant woord geacht. Een onlangs door de medische commissie ingestel de enquête, waarin ook aandacht werd geschonken aan het lande lijke aspect der sanatoriumver- pleging en de nieuwe geneeswij zen. toonde aan dat de totstand koming van een sanatorium niet alleen in een regionale behoefte zal voorzien, daar het zuiden geen prot. sanatorium heeft, doch dat het ook een landelijk belang dient. Het bevolkingsonderzoek dat thans op gang komt, zal ver- tie-bureaux onbekende t.b.c.-lij- ders ontdekken, waarvan stellig de helft sanatoriumgevallen zijn. De daling in de aantallen nieuwe moedelijk 1,2% bij de consulta- gevallen (1949: 17461, 1950: 16097, 1951: vermoedelijk 15000) blijkt telkenjare geringer in om vang te worden. Het aantal be weegt zich dus naar een zeker stabiel peil, dat nog hoog genoeg ligt. Niet inkrimping der verple- gingsruimte komt dus de eerste jaren aan de orde, veeleer tot standkoming van beter geoutil leerde inrichtingen dan de nood- qanatoria kunnen zijn, en dan verplegen in eigen geestelijke sfeer, zo dicht mogelijk bij de woonplaatsen der patiënten, daar de gemiddelde duur der verple ging anderhalf jaar bedraagt, dit ter voorkoming van het de gene zing vertragend heimwee of af breken der kuur. Ook de geringe mogelijkheden der thuisverpleging door de wo- ningschaarste speelt een rol van betekenis. In het licht van deze overwe gingen werd besloten ook verder t|aar wegen te zoeken om de bouwplannen eventueel in be perkter opzet te verwezenlijken. Bij het onderzoek naar de beschuldigingen van corruptie in New York heeft de bookma ker Harry Gross, een bekende figuur uit de onderwereld, de namen genoemd van gemeente lijke functionarissen, die hij geld zou hebben gegeven om „bescherming" te verkrijgen voor zijn onwettige practijken. Zoals bekend zijn onlangs de huidige ambassadeur van de Ver. Staten in Mexico, William O'Dwyer, voormalig hoofd van de New Yorkse politie en ver scheidene andere functionaris sen voor een tribunaal beschul digd van directe of indirecte bescherming van de georgani seerde misdadigheid in New York. Gross, die een gevangenisstraf van 12 jaar uitzit, verklaarde, dat hij door middel van 'n der de 20.000 dollar had gestort voor de verkiezingscampagne van oud-burgemeester O'Dwyer. Hij noemde voorts William O'Brien, tot 1950 hcofd van de New Yorkse politie en 115 poltieagen- ten, die hij eveneens geld zou hebben gegeven om „bescher ming" van de onderwereld te verkrijgen. Een agent, die zijn ronde deed van 8 uur 's morgens tot 4 uur 's middags, gaf hij bijv. 3 dollar per week, aan andere politie-beambten betaalde hij 15 tot 100 dollar per maand naar gelang van hun rang en de agenten van politie-auto's, die in de wijken patrouilleerden, 40 dollar per maand. Met Kerstmis werd dubbel uitbetaald. Aldus de verklarin gen van Gross, die volgens A. F. P., in de kranten grotere koppen kregen dan de atoomontploffing in Nevada. De Amerikaanse regering heeft Donderdag het verbod op het ver voeren van staal uit opslagplaat sen opgeheven. Het werd op 29 April enige uren na het begin van een staking van 650.000 staalarbeiders opgelegd. Na drie dagen werd het werk op verzoek van Truman hervat. Volgens de minister van Han del, Sawyer, is uit een onderzoek bij de industrie gebleken, dat de voorraden weer groot genoeg zijn en dat het verbod kan ver vallen. eigen inkomen van aftrek vrij te stellen. Hierin ziet de bond 'n belangrijke principiële beslissing voor de toekomstige blijvende ouderdomsregeling. Het wordt toegejuicht, dat de plannen van de vakcentralen over een voor ziening voor de ouden van dagen, toegezonden aan de minister van Sociale Zaken, in vele opzichten tegemoet komen aan de opvattin gen van de bond hierover. Beslo ten werd te bevorderen dat door eigen actie, eventueel in samen werking met andere organisa ties, een definitieve regeling voor de oude dagsvoorziening tot stand komt, waarbij deze voorziening op basis van verze kering wordt afgewezen en de financiering zal moeten geschie den door middel van een belas ting naar draagkracht van het gehele Nederlandse volk". De bondsleden worden in de reso lutie aangespoord een grotere activiteit te ontplooien „om te bereiken, dat een pensioen voor ouden van dagen zonder aftrek van eigen inkomsten en zonder een regeling van gemeentelijke klasseindeling tot stand zal kun nen komen". Naar aanleiding van de radio causerie van staatssecretaris Van Rhijn over de plannen der regering heeft de bond in een schrijven aan de sociaal-economi sche raad nogmaals het stand punt van de bond uiteengezet. Het hoofdbestuurslid, de heer C. J. van Lienden, zeide in de toelichting op de resolutie o.a., dat de voorstellen der regering de indruk geven dat men op het departement nog altijd streeft naar een oplossing van 't vraag stuk in de richting van een ver zekering met de mogelijkheid van vrijstelling van premiebetaling in speciale gevallen. Spreker was van oordeel, dat het de taak van het hoofdbestuur zal zijn met de vakcentralen in contact te treden, teneinde een nadere interpretatie over de door deze gedane voorstellen te ver krijgen. Eveneens moet contact met de middenstandsorganisaties worden opgenomen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdagoch tend tot Vrijdagavond. Nog warm. Enkele overdrijvende wolken velden met een kans op een regenbui of onweer in het Zuiden en midden van het land. Over het algemeen weinig verandering in temperatuur. Meest matige wind tussen Oost en Zuid. ZATERDAG 10 MEI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 1.53 2.28 3.08 3.18 n.m. 2.17 2.52 3.32 3.42 ZON MAAN

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1