Kritieke fase der onderhandelingen in Korea ENGELAND Het Middellandse Zee commando Een millioen smokkelaars in actie PERSCONFERENTIE VAN ACHESON „VERENIG U OF a ONDER" Wijzigingen in het kabinet Nu reeds 1038 jaar gevangenisstraf uitgedeeld Moord en rampok op ondernemingen Onenigheid onder de socialisten over Westduitse herbewapening Na een zeer langdurig onderzoek is het de West- duitse recherche in samenwerking met de Ameri kaanse federale-recherche in West-Duitsland gelukt de hand te leggen op een aantal leidende figuren van de grootste internationale smokkelorganisatie van onze tijd. Verdienstelijk werk werd eveneens gele verd door de Westduitse douane-recherchedienst en de Westduitse grenspolitie. De gearresteerden zul len te Freiburg voor de grote strafkamer terecht staan. OOK VERDOVENDE MIDDELEN. vVEERSVERW ACHTIN G HOOGWATER. ZON- en MAAN STANDEN. op onder op onder Mei. 8 4.58 20.16 19.11 3.50 9 4.56 20.18 20.37 4.07 10 4.54 20.20 22.03 4.31 11 4.53 20.21 .23.21 5.06 12 4.51 20.23 5.57 13 4.50 20.24 0.23 7.08 14 4.48 20.26 1.06 8.33 15 4.46 20.27 1.35 10.03 Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noorö'straat5557 Terneuzen Telefoon 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijsƒ5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DONDERDAG 8 MEI 1952. 7e Jaargang No. 2030. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Generaal Ridgway heeft een verklaring uitgegeven, waarin hij de voorwaarden der Verenig de Naties bij de recente onder handelingen te Panmoendjon pu- bliceert. Hierin zegt hij, dat de Noorde lij-ken het laatste aanbod der V. N. hebben verworpen „hoewel deze de grens vormen tot waar de Verenigde Naties kunnen gaan." De Verenigde Naties zijn bereid 70.000 krijgsgevangenen „die zich niet werkelijk met geweld tegen terugkeer verzetten", aan de Noordelijken uit te leveren in ruil voor 12.000 man, die de Noordelijken volgens hun zeg gen in krijgsgevangenschap hou den. De V. N. zouden dan bereid zijn alle verwijzingen naar de bouw van vliegvelden in een wa penstilstandsovereenkomst weg te laten. De V. N. blijven zich echter verzetten tegen een Sowjet-deel- neming aan de commissie van toezicht op het nakomen van het bestand. In de verklaring van Ridgway wordt verder gezegd, dat „de verantwoordelijkheid voor de vrede in Korea bij de communis tische leiders berust". „Onze po sitie is zodanig, dat wij er niet van kunnen en zullen afwijken", aMus Ridgway. De delagaties van beide par tijen zijn Woensdag bijna drie kwartier in plenaire zitting bij eengeweest. Van de zijde der Verbondenen is meegedeeld, dat de Noordelijken hebben verzocht Donderdag in openbare zitting bijeen te komen, zulks na een voorstel der Verbondenen om de besprekingen te verdagen „tot een zodanig tijdstip" als de Noordelijken wensten. Generaal Nuckols, woordvoer der van de Verbondenen, heeft na afloop van de bijeenkomst van Woensdag verklaard, dat de Noordelijke delegatie op 2 Mei zich bereid heeft verklaard af te zien van haar eis, dat de Sow- jet-Unie vertegenwoordigd zal zijn in d.e commissie van toezicht op de naleving van een bestand. Zij liet deze eis varen op voor waarde, dat de Verbondenen 132.000 der 160.000 krijgsgevan genen die zij vasthouden, vrijla ten. Men gelooft, dat de kwestie van de uitwisseling der gevange nen thans het enige belangrijke onopgeloste vraagstuk is, men weet nog niet, of generaal Ridg- way's verklaring, dat het jong ste voorstel der Verbondenen door de Noordelijken was afge wezen, werd opgesteld vóór of na de jongste ontwikkelingen te Panmoendjon. Zoals bekend be vatte het voorstel een aantal punten, die als geheel moesten worden aangenomen. De toekom stige bijeenkomsten van de on derhandelaars zullen openbaar zijn. Generaal Nuckols zeide nog, dat er na 2 Mei geen voortgang was gemaakt en dat er slechts één kwestie was overgebleven, „een fundamentale", de kwestie der gevangenen. De voornaamste afgevaardigde der Verbondenen, admiraal Tur ner Joy, zei, dat de kwestie der vertegenwoordiging van de Sow- j et-Unie in de commissie van toezicht op een bestand „ooit een werkelijke kwestie" was. Zij was geschapen om de Noordelijke onderhandelingspo sitie te versterken, aldus de ad miraal. Generaal Ridgway heeft nog verklaard, dat het opperbevel der V. N. bereid blijft na een wa penstilstand, elk geschikt inter nationaal orgaan of gezamenlij ke rode-kruisgroepen, samen met waarnemers van beide zij den, toe te laten om personen te ondervragen, die door het opper bevel der V. N. worden vastge houden en hebben te kennen ge geven, dat zij zich met geweld tegen repatriëring zouden ver zetten". Het opperbevel is voorts bereid een ieder te repatriëren, die dan te kennen zou geven te willen terugkeren, aldus de ge neraal. Een woordvoerder van het Brit se ministerie van buitenlandse zaken heeft verklaard, dat de Britse regering is geraadpleegd over de verklaring van Ridway. Zij had deze goedgekeurd. De verklaring betekent niet, dat de besprekingen zijn afgebroken, al dus de woordvoerder. Volgens de Amerikaanse onder minister van defensie, Foster, zijn de laatste geallieerde voor stellen „rechtvaardig en defini tief". Foster voegde hieraan toe, dat de voorstellen door alle ge allieerden zijn goedgekeurd en dat geen andere concessie zal worden gedaan. Smokkel van verdovende middelen naar Japan. Volgens een rapport van het hoofdkwartier van generaal Ridgway smokkelen Chinese communisten verdovende midde len naar Japan om de communis- tische partij aan geld te helpen. Dit rapport is door de Ameri kaanse vertegenwoordiger in de commissie der V. N. voor verdo vende middelen aan de commis sie voorgelezen. Generaal Eisenhower heeft te Rome een aantal verklaringen uitgegeven, die een samenvat ting vormen van enkele van zijn belangrijkste overtuigingen, verworven ih zijn ambtsperiode in Europa, aldus de „New York Times". De volgende punten, welke in feite neerkomen op een „ver enig u of ga ten onder", zou men kunnen zien als de kern van de afscheidsboodschap aan Europa: tenuitvoerlegging van het reeds geratificeerde plan-Schuman. De spoedige vorming van een Westeuropese defensiegemeen schap met inbegrip van West- Duitsland en een Duits aandeel in een Europees leger. Tenslotte met bijeenroepen van 'n Europese constituerende vergadering, die een grondwet voor de „Verenigde staten van Europa" zal moeten opstellen. Dit, aldus het blad, vormt reeds lang de basis van de Ame rikaanse buitenlandse politiek en de nadruk, welke generaal Eisenhower er weer op deze za ken heeft gelegd, zal gesteund worden door alle lagen van de Amerikaanse openbare mening. CHOLERAEPIDEMIE IN CALCUTTA. De vorige week zijn in Calcut ta 160 personen overleden ten gevolge van cholera het groot ste aantal in een week sedert het uitbreken van de epidemie in Maart j.l. In totaal zijn thans 757 perso nen aan cholera overleden. Premier Winston Churchill heeft Woensdagavond de volgen de wijzigingen in zijn regering bekendgemaakt: Alan Lennox-Boyd, thans mi nister van staat voor koloniale aangelegenheden, wordt minister voor het verkeer en de burger luchtvaart. Iain MacLeod wordt minister van openbaar welzijn in de plaats van Crookshank. Henry L. Hopkinson, thans mi nister voor de overzeese handel, wordt minister van staat voor de koloniën. Crookshank was tot nu toe, be- halve minister van openbaar welzijn, ook leider der conserva tieve Lagerhuisfractie. Hij blijft laatstgenoemde functie bekleden, terwijl hij tevens de titel van ge heimzegelbewaarder krijgt. De Markies van Salisbury, ge heimzegelbewaarder, minister Het 18 maanden oude me ningsverschil tussen Engeland en Amerika over het marine opperbevel in de Middellandse Zee zal naar 't hoogste politieke niveau worden verwezen, zo wordt van gezaghebbende zijde te Londen vernomen. De Amerikaanse admiraal Fechteler is naar Washington vertrokken om rapport uit te brengen over zijn mislukte po gingen om het Britse verzet te gen de benoeming van een Ame. rikaanse admiraal in te bren gen. Behalve over de nationaliteit van de bevelhettber bestaat er verschil van mening over de ta ken van de geallieerde marine eenheden in de Middellandse Zee in tijd van oorlog. Biji zijn vertrek verklaarde de admiraal: „De besprekingen waren vol maakt openhartig. Ik zou niet willen zeggen, dat de Britse ar gumenten krachtiger waren dan de mijne". Fechteler dacht niet, dat de meningsverschillen over de be noeming reeds uit de weg waren geruimd. Hij was er echter ze ker van, dat een oplossing zou worden bereikt, die voor Enge land èn Amerika bevredigend zou zijn. Een woordvoerder van het Franse ministerie van buiten landse zaken heeft gezegd, dat de kwestie niet kan worden ge regeld zonder Frankrijk. De besprekingen te Londen konden slechts van voorbereidende aard zijn-ten ongetwijfeld zou'Frank rijk te zijner tijd worden ge raadpleegd. voor de betrekkingen met het ge menebest en leider der conser vatieve Hogerhuisfractie, heeft zijn eerste functie opgegeven. De beide andere blijft hij bekleden. Er is nog geen nieuwe minister voor de overzeese handel be noemd. Churchill deelde voorts mede dat de koningin drie nieuwe ge heimraden heeft benoemd, n.l. Hopkinson, MacLeod en MacLay. Het aftreden van MacLay was een gevolg van ziekte en niet, zo als van bepaalde zijde is gezegd, van onenigheid met premier Churchill. Geen der nieuwe ministers zal in het kernkabinet worden opge- nomor Afgezien van het voorzien in de bestaande vacature van het ministerie van vervoer is het voornaamste doel van de kabi netswijziging het ontlasten van Crookshand. Als leider van het Lagerhuis staan hem in de ko mende maanden veel werkzaam heden te wachten, omdat de rege ring van plan is de staalindustrie en het wegvervoer te denationali seren, waartegen labour sterk gekant is. Als lord geheimzegel bewaarder zal Crookshand in het kabinet blijven zonder meer werk opgedragen te krijgen. MINISTER EDEN OVER VIER-MOGENHEDEN- CONFERENTIE. In antwoord op vragen van de socialistische leden heeft de Brit se minister van buitenlandse za ken Eden Woensdag in het La gerhuis verklaard dat Groot- Brittannië zeker niet bereid is te wachten met het tot stand brengen van een zo nauw moge lijk verenigd Westen, totdat een conferentie met de Sowjet-Unie is gehouden. „Dit sluit echter niet de mogelijkheid van het uit schrijven van een viermogend- hedenconferentie op 'n daarvoor geschikt tijdstip uit", voegde hij hieraan toe. Het socialistische Lagerhuis lid Bing merkte op dat een ver enigd Duitsland veel wenselijker is dan twee gescheiden Duitse delen, die tegen elkander bewa pend worden. Eden antwoordde dat hij met de hele aangelegen heid van het overleg met de Sow jet-Unie, waarbij thans de moge lijkheid van het uitschrijven van vrije algemene verkiezingen in geheel Duitsland aan de orde is, met vele zaken rekening moet houden, waarvan de door het lid Bing naar voren gebrachte er één is. Het socialistische lid Doods vroeg wat voor kwaad er kon schuilen in het houden van vier- mogendheden besprekingen, ten einde uit te vinden of de voorstel len ernstig gemeend zijn. Eden antwoordde dat het lid Doods hem vroeg de inhoud van het Westerse antwoord op de jongste Russische nota over Duitsland bekend te maken. „En dat kan ik nu nog niet doen". Toen de socialisten na zijn toe voeging, dat de Westerse mo gendheden zeker niet de moge lijkheid van het houden van vier- mogendhedenbesprekingen op 'n geschikt tijdstip uitsluiten, ble ven interrumperen, zeide Eden: „Hebben wij niet de les geleerd waarop vier-mogendhedenbespre- kingen, die niet voldoende zijn voorbereid, vooruitgelopen?. De Britse regering is niet bereid aan een vier-mogendhedenconfe- rentie deel te nemen, indien niet op duidelijke wijze het doel der besprekingen is aangegeven en deze op degelijke wpze zijn voor bereid". De grote smokkelorganisaties in West-Duitsland hebben dit land voor jaarlijks 4.000.000.000 DM schade (aan deviezen) toe gebracht, doch dit is nog slechts een gedeelte. In het jaar 1951 werden ten laste van voornoem de organisaties der groot-smok kelaars in West-Duitsland door de grenswacht en de douane recherche voor 80.000.000 DM aan goederen in beslag genomen. Voor een waarde van 18.000.000 DM werden in ca. 70.000 strafza ken boeten opgelegd en 1038 ja ren gevangenisstraf wérden door verschillende Duitse recht banken opgelegd. Het aantal in West-Duitsland voor de bedoelde groot-smokkel organisaties werkzame agenten en spionnen bedraagt plm. één millioen personen. Opgemerkt zij voorts, dat ca. 5 van de illegaal in West-Duitsland inge voerde goederen worden in be slag genomen door de bevoegde autoriteiten. Gebleken is, dat ook bezettings autoriteiten (burgers eit mili tairen) zich met smokkelarij bezig houden, hetgeen een scha de voor de Westduitse fiscus be tekent van ca. 350.000.000 DM. welke laatste ondermeer kans zag' om bijna 6.000.000 Ameri kaanse sigaretten en sigaren il legaal in Duitsland in te voeren. Enkele dagen later volgde de zeer opzienbare arrestaties van de Frankfurter advocaat en strafpleiter Dr. Book en de Oos tenrijker H. Schindelka, filmma nager, die zich beiden aan zeer ernstige deviezentransacties heb- ben schuldig gemaakt; het gaat hier om bedragen van circa 500.000 DM. Onder de arrestanten bevinden zich o.m. Karl Klingenschmidt, destijds leider van de Westduitse douane-recherchedienst in Ba den, die in zijn functie de smok kelaars onschatbare diensten heeft bewezen. Voorts de douane recherche-spion genaamd Dünn- haupt, die de internationale ver bindingen tussen de organisaties en de leider (Klingenschmidt) van de douanerecherche verzorg de, alsook de Zwitser Megarini, vertegenwoordiger van de firma Levy en Stand,emann in Zwitser land (een smokkelfirma) die in West-Duitsland contacten heeft gelegd tussen zijn „firma" en eventuële crediteuren en afne mers van smokkelwaar. Mega rini zag tevens nog kans zijn be middeling te verlenen bij het il legaal over de Duitse grens brengen van ca. 100.000 Ameri kaanse sigaretten. Het vervoer van deze sigaretten had plaats met een Zwitsers vliegtuig, welk toestel werd bestuurd door een Amerikaans piloot. Gelijktijdig werd door de re cherche in arrest gesteld een zekere Hans Koneth, eveneens van Zwitserse nationaliteit, van beroep fruithandelaar te Bazel, Het omvangrijke onderzoek bracht tevens aan het licht, dat door de voornoemde organisaties grote hoeveelheden sigaretten met verdovende inhoud vanuit Amerika West-Duitsland werden binnengesmokkeld. De leider van deze smokkelaarsafdeling de Turkse staatsburger genaamd Edwin Kahmi werd door West duitse en Amerikaanse recher cheurs in zijn woning aangehou den terwijl tijdens een daarop volgende huiszoeking in de wo ning van Kahmi een hoeveelheid van deze zgn. Marihuana-siga- retten werden in beslag geno men. Gelijktijdig werden te München door de douane-recher che grote partijen suiker en kof fie in beslag genomen, afkom stig uit Oostenrijk en Italië, een en ander ter waarde van 20.000.000 DM. Tijdens een onderzoek van Westduitse politie-rechercheurs en leden van de Engelse Gehei me Dienst te Dusseldorf, waar eveneens een smokkelaarscen trum was gevestigd werden sporen ontdekt van de in 1945 verdwenen schilderijen van de familie Krupp, welke een waar de vertegenwoordigden van ca. 2.000.000 DM. Zes van deze ver dwenen schilderijen werden door de politie opgespoord, juist op het moment dat getracht werd bedoelde schilderijen van de hand te doen. De helers zullen zich binnenkort voor de rechter moeten verantwoorden. Thans onderzoekt men nog be paalde gegevens met betrekking tot de smokkelarij van volkswa gens en B.M.W.-motoren van Duitsland uit naar het buiten land. Dr. Franzheim te Keulen, een expert op het gebied van de Westduitse douane-recherche, heeft verklaard, dat als leidende figuren der groot-smokkelaars organisaties in West-Duitsland ondermeer optreden de „Oost- West-smokkelspecialist" 'n Ame rikaan, Bawnik te New York, de Zwitserse „firma" Levy en Stan- demann, de Poolse millionnair Romek Faber wonende te Brus sel, alsmede de bekende Ameri kaanse speelclubkoning Lucky Luciano (één der bekendste ex- gangsterleiders in Amerika, hij woont thans in Palermo; destijds werd tegen hem door de Com missie van onderzoek van de Amerikaanse senaat een uitvoe rig onderzoek ingesteld, waarna Luciano het raadzaam oordeelde de States te verlaten). Hij wordt er van verdacht de leider te zijn van een grote internationale smokkelorganisatie in verdoven de middelen met agentschappen over de gehele wereld. ST AKIN GSDREIGIN G IN BELGIE AFGEWEND. De vakverenigingen in België hebben een compromis-oplossing goedgekeurd, die is uitgewerkt door vertegenwoordigers van re gering, arbeiders en werkgevers. De toeslag van 50 centimes op het uurloon zal aan de arbeiders in een andere vorm worden door betaald. INDONESIË. Dezer dagen werd in de dessa Tjirojim het huis van de admi nistrateur van de onderneming Tjigutiuah door een bende van circa 10 man bezocht. Drie Europeanen, die toeval lig op bezoek waren, werden vastgebonden, doch werden on gemoeid gelaten. Aan contanten werd een bedrag van rp 2000 buitgemaakt, terwijl verder voor een waarde van circa rp 2500 aan goederen werd gestolen. Maandagavond werd een aan. tal schoten gehoord in de kam pong Balud bij Buitenzorg. Toen de orde bewakers van 'n nabijgelegen post een onderzoek instelden, troffen zij de lijken aan van 2 mannen, van wie één werd herkend als de admini strateur van de onderneming Tjibihung. In de boezem der Britse socia listische partij heerst onenigheid over de voorgestelde Westduitse herbewapening. De Lagerhuis fractie heeft in een vaak storm achtige bijeenkomst vergeefs ge poogd de tegengestelde stand punten te verzoenen. Het officiële standpunt der Britse socialistische partij betref fende een eventuële Westduitse herbewapening is nog steeds ge grondvest op de verklaring, wel ke partijleider Attlee in Febru ari 1951, toen hij nog premier was, heeft afgelegd. Attlee zeide bij die gelegenheid, dat z.i. eerst de andere Atlantische staten be wapend zouden moeten worden. Duitse militaire eenheden zouden in de Westeuropese verdedigings macht moeten worden opgeno men om het ontstaan van een nieuw Duits militairisme te ver mijden. Ook zouden de Duitsers zelf met herbewapening moeten instemmen. Kortgeleden echter hebben te Bonn vertegenwoordigers der Britse, Franse en Westduitse so cialistische partijen een bijeen komst gehouden. Na deze bijeen komst heeft de nationale partij raad van „Labour" de volgende eisen gesteld: Er moet een vier- mogendhedenconferentie worden gehouden (Verenigde Staten, Groot-Brittannië, Frankrijk en de Sowjet-Unie) over de moge lijkheid van het verenigen van Oost. en West-Duitsland. Voorts zouden in West-Duitsland nieu we algemene verkiezingen moe ten worden gehouden, waarna de nieuwe volksvertegenwoordiging zich zou moeten uitspreken over de voorgestelde deelneming aan de verdediging van West-Europa. Deze verklaring van Labours nationale partijraad heeft vele partijleden verbaasd, maar zowel de plaatsvervangende partijlei der en oud-minister van buiten landse zaken Morrison als de ge wezen socialistische minister van landsverdediging Shinwell hun medewerking hebben verleend aan een politiek van voorzichtige herbewapening van West-Duits land. Attlee opende de bijeenkomst der socialistische Lagerhuisfrac tie met een overzicht van de be slissingen van de partijraad, waarna hij toelichtte wat deze beslissingen inhielden en waarom zij werden genomen. Aan het daarop volgende debat is noch door Morrison noch door Shinwell deelgenomen. Verschei dene fractieleden gaven blijk van sterk uiteenlopende meningen. Er waren er die aandrongen op een spoedige Westduitse herbe wapening om de Russen te tonen, dat het Westen niet kan worden afgebracht van zijn besluit zich opnieuw te bewapenen, tenzij 't Kremlin werkelijk bereid is ern stig in te gaan op voorstellen voor een vier-mogendhedenconfe- rentie ter oplossing van interna tionale geschilpunten. Andere sprekers waren even wel van mening, dat een West duitse herbewapening het wel licht onmogelijk zou maken met de communisten tot een overeen stemming te komen. De gewezen socialistische mi nister voor de betrekkingen met het gemenebest Noël-Baker sprak zich vóór het standpunt van de partijraad uit. Op zijn wekelijkse persconfe rentie heeft minister Acheson Woensdag verklaard alle hoop te hebben, dat de verdragen met West-Duitsland in Mei voor on dertekening gereed zullen zijn. Bij de onderhandelingen werden vorderingen gemaakt, doch het was nog onmogelijk een juiste datum te noemen, aldus Ache son. Hij wilde geen direct antwoord geven op vragen, of Amerika de mogelijkheid van een bespreking van de vier hoge-commissarissen in Duitsland over verkiezingen in geheel Duitsland had geop perd. Hij kon wel zeggen, dat in Londen de standpunten werden uitgewisseld en gecoördineerd. In het algemeen was volgens Acheson de opzet van de Weste lijke antwoordnota er achter te komen, welke bedoeling van de Sowjet-Unie achter haar nota's school, KOREA. Acheson verklaarde voorts, dat als de communistische onderhan delaars in Korea tot een bestand wilden komen, zij de jongste V.N.-voorstellen zouden aanvaar den. Hij noemde deze voorstellen eerlijk en redelijk en zij werden ten volle door de Amerikaanse regering gesteund. De Sowjet-beschuldigingen, dat de Verenigde Staten in Korea ge bruik maken van bacteriologi sche oorlogvoering, noemde Acheson een internationale mis daad. Hij betwistte de echtheid van gemelde bekentenissen van twee in Korea gevangen geno men Amerikaanse vliegers. Het was zo helder als glas, dat de ver. klaringen van de vliegers door communistische propagandisten waren gedicteerd. De verklarin gen bevatten al de communisti sche cliché's, die een Amerikaan vreemd zijn", aldus de minister. Acheson zeide, dat als men trachtte te bepalen wat de wer kelijke bedoelingen van het Kremlin waren, rekening gehou den moest worden met de inten sieve Sowjetpropaganda op het gebied van bacteriologische oor logvoering. Er waren „fragmen ten van bewijzen" van deze be doelingen, zo zei hij. De aanval op een Frans verkeersvliegtuig door Sowjet-jagers hield enig verband met de bedoelingen van de mensen in Moskou, die nota's schrijven. De regering van Oost- Duitsland, waarin communisten de overhand hebben, stookt de Westduitsers op hun regering met geweld omver te werpen. En maandenlang is daar de in tensieve propaganda over bacte riologische oorlogvoering. Het was volgens Acheson nodig er achter te komen, wat het doei van deze handelingen was. Acheson zeide, dat een groot land, zeggende dat het over vre de en vermindering van interna tionale spanning wilde spreken, tegelijkertijd een campagne van haat voerde met elk ter beschik king staand middel. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag ochtend tot Donderdagavond. Zonnig. Overwegend zonnig weer, maar later op de dag in het Zuiden van het land een kans op enkele ver spreid voorkomende buien. Zwak. ke tot matige wind uit Oostelijke richtingen. Iets warmer. VRIJDAG 9 MEI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 1.13 1.48 2.28 2.38 n.rn. 1.38 2.13 2.53 3.03 ZON MAAN

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1