DE TOEKOMST VAN DUITSLAND Minister In t Veld opent 10.000ste nieuwe woning in Den Haag Abadi' over onafhan kelijkheid van Japan DE OPPOSITIE TEGEN MALAN Radiovliegwedstrijd Bradley acht 1954 een gevaarlijk jaar «Pijnlijke associaties uit de Hitlertijd» Niets geleerd en nieis vergeten DE KWESTIE-WESTERLING Elf droppings De mogelijkheid van een blokkade van China PANM0ENDJ0N Collins over de sterkte van het Amerikaanse leger. Amerikaanse matcrialenaankopen in Europa OPSTAND IN CANADESE GEVANGENIS WEERSVERW ACHTIN G HOOGWATER. ZON- en MAAN STANDEN. Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat5557 Terneuzen Telefoon 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs S ct. DE VRIJE ZEEUW DINSDAG 6 MEI 1952. 7e Jaargang No. 2028. Verschijnt dagelijks - Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. zingen in Duitsland zou kunnen worden geplaatstsamenwer king met een Duits-nationale partij dan wel met de sociaal- democratie. Vole christelijke af gevaardigden zien in een samen gaan met de socialisten de beste waarborg voor een democrati sche ontwikkeling in Duitsland. Een politiek oorlogje speelt aeh af in het land Hessen, dat naar de mening van politieke waarnemers een aanwijzing kan geven van de weg, welke de Westduitse partijen voor de bondsdagverkiezingen van vol gend jaar zullen inslaan. Het streven om tot één grote „natio nale" rechtse partij te komen is duidelijk te voorschijn getreden. Hen dergelijke partij zou in de liem bestaan uit de in de Bonnse coalitie vertegenwoordigde Duit se partij, aangevuld met de rech tervleugel van de liberale partij. De bedoeling zou daarbij voor zitten ook de steeds roeriger wordende oude en nieuwe nazi s te verzamelen. Minister Hellwe- ge, een der twee ministers die de Duitse partij in het kabinet te Bonn vertegenwoordigen, heeft deze toeleg onlangs in Hamburg verdedigd met de opvatting, dat men „goedwillende en onbesmette vroegere nationaal-socialisten de kans moet geven hun krach ten weer aan de politieke opbouw te geven. Nazi's, die vroeger op leidende posten hadden gestaan, zouden zich uit eigen beweging nog wat op de achtergrond moe ten houden. De komende beslissingen over de toekomst van Duitsland en zijn rol in de Europese verdedi gingsgemeenschap hebben er reeds toe geleid, dat de lege ringspartijen in sommige delen van Duitsland met medewerking van de als neo-nazistisch bekend staande groepen zijn samenge smolten tot anti-socialistische vérkiezingsfronten. Lijstverbin- dingen en directe afspraken tus sen de regeringspartijen en de bij het constitutionele gerecht te Karlsruhe als „ongrondwettig aangeklaagde socialistische rijks partij zijn geen zeldzaamheid. In de bondsdag zelf houden de rechtse extremisten zich op de achtergrond, sedert afgevaardig den van het regeringsfront hen niet meer zo zorgvuldig mijden. Bij de Duitse partij en bij vele rechtse liberalen zit de toeleg voor om na een eventueel verbod van de belangrijkste nazipartij de grote kiezersmassa, die zich in Noord-Duitsland achter deze par tij heeft geschaard, over te ne men. In redevoeringen, die politici der regeringspartijen in de pro vincie houden, valt het telkens op dat zij meer de nationalisti sche dan de democratische trom roeren. Dr Erich, secretaris dei- Duitse partij, een verkiezingslei der van deze partij en van de C.D.U. in Neder-Saksen, ver klaarde onlangs in Hamburg: „Ik geloof niet, dat de formele parlementaire democratie in ons volk op de duur wortel zal schie ten". Erich is Gauleiter der N.S.D.A.P. in Italië geweest. De leiders van de rechtervleugel der liberalen zijn de fractieleider in de bondsdag Euler, de Keulse fa brikant Von Rechenberg en de Dusseldorpse advocaat Middel- hauve. Zij zijn zelf geen Hitier- genoten geweest, hetgeen niet van al hun medewerkers kan worden gezegd. Zo wordt het libe rale weekblad „Die Deutsche Zu- kunft" in Dusseldorp, dat on langs nazistisch klinkende aan vallen op Nederland richtte, ge redigeerd door voormalige lei ders der Hitier-Jugend. In Hessen is het streven van de Duitse partij om zich in na tionalistische richting te verbre den, op verzet van de socialisten gestuit. Deze hebben verschei dene verkiezingsvergaderingen der partij onmogelijk gemaakt en o.m. minister Seebohm belet te spreken. De reden daarvan is. dat de Duitse partij een groot aantal uit de nazitijd beruchte figuren als lijsttrekkers op het toneel heeft gebracht: in Frank fort de Hitler-burgemeester Krebs, in Wiesbaden de vroege re S.S.-leider Pfeffer von Salo mon, in Offenbach de oud-bur gemeester Schranz. De laatste heeft groot tumult uitgelokt door op een vergadering te ver kondigen, dat Hitiers gevange nen in 1945 „met vet gevreten hoofden" uit de concentratie kampen zijn gekomen. In de in meerderheid socialistische land dag van Hessen is het tot hefti ge protesten tegen deze „provo caties" gekomen. Van Amerikaanse zijde heeft men zich daarbij aangesloten en geconstateerd, dat de actie der Duitse partij in Hessen pijnlij ke associaties" aan de Hitlertijd doet opkomen. Terwijl de liberalen in Hessen tegen deze koers van hun bond genoten geen bezwaar hebben gemaakt, hebben zij zich in Wurtemberg-Baden verzet tegen een anti-socialistische koers. Het gevolg daarvan is een scherpe strijd in de liberale partij en het teloor gaan van de veilige meer derheid der regeringspartijen in de bondsraad. In politieke kringen in Bonn wordt er op gewezen, dat de re- gering-Adenauer bij de grote na- tionale beslissingen, die voor de deur staan, voor een belangrijk deel moet steunen op partijen met duidelijk nationalistische tendenzen. Steeds meer treedt bij deze partijen de bedoeling op de voorgrond de Europese samen werking voor te stellen als een voortzetting van de nationaal- socialistische „nieuwe orde". Zo heeft het blad van de libe rale fractieleider Euler, de „Deutscher Kurier", de mening verkondigd, dat ,»de Duitse s°l" daat aan het oostfront practisch de beschermer van de Scandina vische vrijheid is geweest". Bedenkingen tegen de rechtse ontwikkeling in de beide rege ringspartijen worden vooral ook in de katholieke pers geuit. De „Kölnische Rundschau" en de „Rheinische Merkur" hebben waarschuwingen doen horen en het katholieke weekblad „Mi chael" schreef: „De hernazifice- ring loopt thans niet meer over de S.R.P. of soortgelijke obscure groepen, doch over het brede ta pijt van een regeringspartij". „Deutschland über alles" weer Duits nationaal volks lied. De president der Westduitse federale republiek, Theodor Heuss, heeft na een briefwisse ling met kanselier dr Adenauer, besloten dat het „Deutschland über alles" weer het Duitse na tionale volkslied zal zijn. Dr Adenauer had president Heuss o.m. verzocht „niet langer j te aarzelen met het uitvoeren van het reeds een maand geleden door het Westduitse kabinet ge dane verzoek om het „Deutsch land über alles" weer tot natio naal volkslied te verklaren". De bondskanselier had er ook op ge wezen, dat een spoedig besluit van de president „mede met het oog op buitenlandse politieke overwegingen dringend gewenst was". in deze reacties weerspiegelt zich, zo menen waarnemers in Bonn, reeds het dilemma, waar voor Dr. Adenauers christelijk- demoeratische unie na verkle in de persdienst der Westduit se socialistische partij wordt pre sident Heuss geprezen om zijn aanvankelijk verzet tegen het voorstel der Westduitse regering om het „Deutschland über alles" weer tot nationaal volkslied te maken. Hieraan wordt echter toegevoegd, dat de president „on der druk der bondsregering heeft toegegeven", hetgeen de socialis ten betreuren, „daar hierdoor het aanzijn kan worden gegeven aan het ontstaan van gevoelens van ontstemming in en buiten Duits land." Woordvoerders der drie Wes terse geallieerde hoge commissa rissen wilden geen commentaar geven op het door president Heuss uitgevaardigde besluit dat het „Deutschland über alles" weer als nationaal Duits volks lied zal worden beschouwd. Zij zeiden dat het kiezen van een volkslied een geheel Duitse aan gelegenheid is. Op de dag der bevrijding heeft de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting, mr J. in 't Veld, de 10.000ste nieuwe womng welke na de oorlog in de gemeen te 's-Gravenhage is gereedgeko men, in gebruik gesteld. De heer H. Koopman, wien de ze nieuwe woning is toegewezen, merkte o.m. op dat dit betekent, dat hij op deze bevrijdingsdag tevens bevrijd wordt van de last der samenwoning. In de namiddag verenigde zich een uitgebreid gezelschap met de minister waren o.a. het college van B. en W. en vele hoofden van diensten aanwezig in het per ceel Gramsbergenlaan 173. Hier verzekerde minister In 't Veld, dat hij met vreugde deze 10.000e woning had geopend. Het ge meentebestuur van Den Haag en met name wethouder ir Feber en spr. hadden elkaar in het verle den wel eens lelijk aangekeken, maar de minister verklaarde niet de behoefte te hebben tot verwij ten. Integendeel, hij was ver heugd, dat de woningbouw in Den Haag nu behoorlijk op toe ren is gekomen. Van de drie gro te steden staat Den Haag thans duidelijk aan de spits. Dat is een compliment waard, vond de mi nister, die hieraan toevoegde, dat hij alle waardering heeft voor de wijze, waarop Den Haag de za ken heeft aangepakt. Hij merkte op, dat 10.000 woningen bij elkaar betekenen een stad van een grootte als Gouda. Z.i. kan men moeilijk zeggen, dat er niets ge beurd is. Buitenlanders staan verbaasd over wat hier te lande op het gebied van de woningbouw geschiedt. Er zijn in de pers wel eens vergelijkingen gemaakt met de woningbouw in West-Duits- land, die daar veel krachtiger zou zijn aangepakt, maar de minister zeide et ergerniswekkend te achten, dat men daarbij op on juiste gronden vergelijkingen trekt en dan de Nederlandse re gering in gebreke stelt. Men staat hier voor de grootste bouwplan nen van West-Europa en men mag trots zijn op wat in deze om geving wordt gepresteerd. is thans enige stijging in de woningbouw in Nederland waai te nemen. Op 1 April LI. waren 42.000 woningen in uitvoering tegen 37.600 op 1 Januari. Thans zal het cijfer rond de 44.000 lig gen. Men is de inzinking, die door verschillende oorzaken was ontstaan, te boven. Of dit niveau kan worden gehandhaafd, is een financiële kwestie. Het succes der woningbouwleningen en der spaarbrieven geeft reden tot op timisme en dit is de geestesge steldheid welke we hard nodig hebben, aldus minister In 't Veld. Het ochtendblad „Abadi" te Djakarta schrijft in een hoofdar tikel. dat met het herstel van de Japanse souvereiniteit een nieu we phase is ingetreden in de ont wikkelingen in het Verre Oosten. Het oog van de gehele wereld is thans gevestigd op het Japanse volk Men slaat nauwlettend gade, of Japan zich waardig toont een plaats in te nemen in de rij der vrije naties. „Abadi" meent, dat dit grotendeels afhangt van De woordvoerder van het Indi sche hoofdparket, Mr. Moro, heeft aan Aneta meegedeeld ,dat „de misdaden, door Westerling be dreven, een crimineel karakter dragen. De misdaden zijn van dien aard, dat wij zijn uitlevering zuilen verzoeken". De woord voerder zei, dat termen aanwezig zijn om Westerling te vervolgen- Hij voegde hieraan toe, dat het onmogelijk is om bij verstek een proses legen Westerling te begin nen. Naar aanleiding van tegen strijdige berichten over Wester ling heeft het parlementslid Sjamsuddin Sutan Makmur een verklaring van de minister van Justitie verzocht over de mening der regering ten aanzien van de kwestie van de uitlevering van Westerling. Voorts wenst Mak mur van de regering te verne men, welke stappen zij genomen heeft diens uitlevering te verkrij gen sedert bekend is, dat hij zich vrijelijk in Nederland mag be wegen. Indonesische secr.-generaal van Justitie naar Nederland De secretaris-generaal van het Indonesische ministerie van Ju stitie, Mr Besar, zal zich heden per vliegtuig naar Nederland be geven voor een bespreking van de eis van Indonesië tot uitleve ring van Westerling. Aneta ver nam dit in een onderhoud met de procureur-generaal, Mr Su- prapto, over de kwestie-Wester ling. Mr Suprapto deelde ook mede, dat sultan Hamid reeds sedert Djakarta is De Zuidafrikaanse regering ziet zich in de huidige parlemen taire crisis over de grondwet tegenover een combinatie van reusachtig veel geld en macht geplaatst, die sterker is dan wel. ke ooit tevoren in Zuid-Afrika heeft bestaan, zo verklaarde de Zuidafrikaanse mimster-presi- dent, Dr. Daniël Malan, in een te Porterville in de Kaapprovin cie gehouden toespraak. „Wij vinden tegenover ons de verenigde en socialistische par tijen, de inheemse parlements leden en het aan niemand ver antwoording schuldig zijnde „Fakkelcommando" (een organi satie van oud-strijders). Buiten de volksvertegenwoordiging be staan verscheidene organisaties, waaronder de voornaamste poli tieke verenigingen van inheem sen en Voor-Indiërs, die zich ook in de politieke crisis over de grondwet tegen de regering heb ben verklaard en die het leider schap der genoemde verenigin gen volgen. En dan zijn er nog de communisten, die zich met ondergrondse en staatsvijandige bedrijvigheid bezig houden. Zij allen hebben zich tegen de regering en de nationale partij verenigd en zij beschikken voor hun politieke strijd over ruime geldmiddelen, die hen in hoofd zaak door Oppenheimer worden verschaft (Harry Oppenheimer, lid van de volksraad voor de verenigde partij, is een zoon van sir Ernest Oppenheimer, presi dent-directeur van de „Beers- company", één van de grootste maatschappijen voor de exploita tie van diamantmijnen in de wereld). Oppenheimer beschikt over millioenen ponden en hij stelt deze ter beschikking van onze tegenstanders. De verenigde partij heeft nu het stadium bereikt, dat zij niet enige weken naar Djakarta is langer als een onafhankelijke overgebracht en is opgesloten in partij kan worden beschouwd. Zij de gevangenis Tjipinang. Hij zei- treedt op in samenwerking met de dat de sultan wordt beschul- het „Fakkelcommando zodat digd van strafrechtelijke misdrij- alles, wat er nog aan zelfstan- ven. Het tijdstip, waarop hij voor idigs van onze tegenstanders het gerecht zal worden gebracht, I overblijft, bestaat uit dit com hangt af van de verdere ontwik- mando en Oppenheimer. keling van de kwestie-Westetr- Ik heb reeds reden gehad om ling, aldus de procureur-gene- voor het optreden van het „Fak- raaj I kelcommando" te waarschuwen. Ik heb toen gezegd dat de rege ring deze organisatie een ge vaar acht. Ik herhaal thans deze waarschuwing en zij is nog wel- gemeender dan de vorige". „Ook de politie schijnt het Fakkelcommando" gevaarlijk te achten, daar haar leiders het nodig hebben geacht in de pe riode van de behandeling door de volksvertegenwoordiging van het wetsontwerp om een parle mentair hooggerechtshof te stichten, politieversterkingen in Kaapstad te brengen.. „Ik heb geweigerd in te gaan op een verzoek van de verenigde partij om opheldering over^ de handelwijze van de politie, daar ik weiger hun spel mee te spe len. Ik weiger mede te delen dat wij wel en niet weten, doch ik kan U wel zeggen dat hetgeen wij weten reeds ernstig genoeg is", zo besloot Dr. Malan. PRINSES MARGRIET BIJ DE VOORSTELLING VAN .DOORNROOSJE." In het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Den Haag heeft prinses Margriet Maandag middag de voorstelling bijge woond van de kinderoperette „Doornroosje", die ten bate van de stichting 1940—1945 werd ge geven. Zij was vergezeld van Jkvr. C. J. A. N. Sickinghe, ver zorgster van de prinsesjes. Generaal Omar Bradley, voor zitter van de commissie van Amerikaanse stafchefs, heeft in Washington verklaard, dat ge zien het rhythme der ontwikke ling van de Sowjetrussische mi litaire macht de periode 1954 de gevaarlijkste zal zijn voor de vei ligheid van de Verenigde Staten. Getuigend voor een subcommis sie voor toewijzingen van de Amerikaanse senaat verklaarde Bradley, dat „militaire overwe gingen, die op dit ogenblik onze vijanden zich van oorlog doen onthouden, misschien tegen 1954 hun afschrikwekkende efflect verloren zullen hebben". „Tegen die tijd zullen zij in staat zijn ons land critieke scha de toe te brengen", aldus de ge neraal, die doelde op de mogelijk heid, dat de Verenigde Staten tegen 1954 hun superioriteit op het gebied van atoomwapens mogelijk zullen hebben verloren. „Als onze vijanden van plan zijn een oorlog te beginnen en zij hebben verklaard dat volgens hun theorie oorlog met de vrije landen onvermijdelijk is dan zullen zij al wat logischerwijs in hun macht ligt doen om de op bouw van onze paraatheid te ver tragen en mogelijk besluiten toe te slaan vóór wij sterk zijn", al dus Bradley. De opperbevelhebber van de Amerikaanse vloot in de Stille Oceaan, admiraal Radford, heeft in Hongkong op vragen van ver slaggevers verklaard, dat esn blokkade van de Chinese kust, indien de bestandsonderhandelin gen in Korea mislukken, „moge lijk een manier zou zijn om de toestand in evenwicht te hou den". Hij bezat de faciliteiten om, in dien hij daartoe bevel kreeg, de Chinese kust te blokkeren. Admiraal Radford brengt een kort niet-officieel bezoek aan Hongkong. Dinsdag zal hij naar Formosa reizen om „een alge meen denkbeeld van zijn verant woordelijkheden op te doen' Op de avond van de bevrijdings dag hebben drie vliegtuigen van de rijksluchtvaartschool, ter her innering aan de voedsel-drop- pings van 1945, boven elke pro vincie een verlichte parachute uitgeworpen. Deze parachute moest door de feestvierders die met „de beide benen op de grond" stonden worden gevon den. Door middel van de radio werden de luisteraars van de gang der zaken op de hoogte ge houden. De vinder diende deze parachute met de daaraan beves tigde vrijheidswimpel zo snel mogelijk naar een bepaald adres te brengen. Daar werd hij of zij door een reporter onder vraagd en daar werden de prij zen, bestaande uit biljetten voor een rondvlucht per K.L.M. voor 2 personen boven Nederland en een bewijs voor een vlucht in een tweezitter zweefvliegtuig van het zweefvliegcentrum der Kon. Nederlandse vereniging voor luchtvaart Teriet bij Arnhem, aangeboden. Verlichte parachutes werden achtereenvolgens afgeworpen boven Assen. Den Haag, Hilver sum, Haren (Gr.), Amersfoort, Goes, Deventer, Workum (Fr.), Tilburg, Harderwijk en Venlo. Boven Goes werd eveneens een horloge van één der inzittenden van het vliegtuig uitgeworpen, per ongeluk natuurlijk. De „Easy Sugar", de roeplet ters voor de P.H.U.E.S. was boven Den Haag duidelijk waar neembaar. De tweemotorige „Beechcraft" cirkelde verschei dene malen boven de hofstad, die o.a. door het licht van de maan en door de verlichte regerings gebouwen, het verlichte Vredes paleis, de van een lamp voorzie ne „platte" Haagse toren voor de inzittenden wel goed zichtbaar is geweest. Enkele minuten over half tien werden de landings- lichten van de vliegmachine ont stoken, nog een bocht en uit de lager gekomen machine schoot de parachute. De „Easy Sugar maakte een scherpe linker bocht en vloog over het Malieveld, waar de parachute was losgelaten en verdween vervolgens in Zuidehj ke richting. De laatste verlichte parachute werd neergelaten boven Venlo. De boven Deventer afgeworpen parachute bleek te zijn terecht gekomen onder Raalte. In Gro ningen zwom 'n adspirant-vinder over een kanaal om de parachu te te bereiken. De boven Harder wijk uitgeworpen parachute werd gevonden onder Hierden. De boven Workum (Fr.) uitge worpen parachute bleek te zijn afgedreven. Zij kwam terecht in de omgeving van Sexbierum, op 15 20 km afstand hemelsbreed van Workum. De parachute die boven het vliegveld van Venlo werd afgeworpen, was twee mi nuten daarna in het bezit van de vinder. de houding van het Japanse volk zelf. De naties, die geleden hebben onder de Japanse bezetting, zijn de Japanse handelingen nog niet vergeten en andere naties wen sen een bewijs te hebben, dat Ja pan zijn fouten heeft ingezien en dat het land ernstig zal trachten deze fouten te herstellen tenein de daarmee het vertrouwen van de anderen terug te winnen. Het blad meent verder, dat de onafhankelijkheid van Japan een toetssteen vormt voor de Ameri kaanse politiek in het Verre Oos ten, daar de Verenigde Staten de meeste verantwoordelijkheid dra gen voor het herstel van de Ja panse souvereiniteit. Het zal moeten blijken, of de Amerikaan se bezetting van zes jaar het Ja panse volk, dat vroeger bekend stond als ultra-nationalistisch, chauvinistisch, militairistisch en agressief, een zodanige democra tisering heeft doen ondergaan. dat het een volk is geworden, dat de vrede lief heeft en de oorlog verafschuwt. „Abadi" besloot met te zeggen dat, wanneer Japan met besef van zijn verantwoordelijkheid zich zal aanpassen aan de ge meenschap der vrije naties, het land gunstig zal worden ontvan gen door de andere volkeren, doch wanneer dit niet het geval blijkt te zijn, kan Japan er zeker van zijn, dat het geen vrienden zal krijgen onder de naties. De besprekingen te Panmoen- djon inzake een wapenstilstand hebben gisteren 11 minuten ge duurd. De geallieerde woordvoerder, generaal Nuckols, verklaarde na afloop dat het grootste deel van de vergadering werd ingenomen door een verklaring van gene raal Nam II, die tenslotte had voorgesteld de zitting tot heden te verdagen. Generaal Nuckols wilde niet zeggen, of er voortgang is ge maakt of nieuwe voorstellen werden gedaan. De stafchef van het Ameri kaanse leger, generaal Collins, heeft voor een subcommissie van het Amerikaanse huis van afge vaardigden verklaard, dat de V.S. geen enkele geregelde divisie be schikbaar hebben om de strijd- krachten in Korea af te lossen of te versterken. Op het ogenblik zijn er in de V. S. slechts twee divisies luchtlandingstroepen, een' pantserdivisie en vier divisies van de nationale garde. In Korea staan zes Amerikaanse divisies,, in Japan twee en in Europa vijf, waaronder een pantsergroep, al dus Collins. Zondag is te Parijs een Ame rikaanse missie aangekomen voor het aankopen van grote staalgietstukken in Europa ten behoeve van de bouw van straal vliegtuigen voor de Amerikaanse luchtmacht. Uit een voorlopig onderzoek is gebleken, dat ren aantal giete rijen in Frankrijk en Duitsland in staat is het verlangde type gietstukken te leveren. In de „Bordeaux-gevangenis" te Montreal zijn Zondagavond 500 gevangenen in opstand ge komen uit protest tegen de voe ding. Er is naar schatting voor ruim 300.000 gulden schade aangericht. Tien bewakers en gevangenen zijn gewond. De opstandelingen sloegen in een van de kamers der gevangenisleiding alles kort en klein en stichtten brand in cellen, de werkplaats, de can- tine, het ontspanningslokaal, de keuken en bij de gevangeniska pel. De politie kwam spoedig na het uitbreken van de opstand in grote getale bij de gevangenis aan, doch wachtte bijna 4 uur buiten, in de hoop, dat de ge vangenen uit zichzelf zouden bedaren. Toen dit niet het geval bleek te zijn, betraden zij het terrein van de gevangenis, terwijl een politie-inspecteur te kennen gaf, dat goed voedsel, onder meer fruit, werd binnenge bracht. Daarop trokken de gevange nen zich in hun cellen terug. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdagoch tend tot Dindsdagavond. Wisselend bewolkt. Wisselend bewolkt met voorna melijk in de namiddag enkele buien en een kans op onweer. Meest matige Zuid-Westelijke windn. Weinig verandering in temperatuur. WOENSDAG 7 MEI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 0.01 0.36 1.16 1.26 n.m. 12.22 12.57 1.37 1.47 ZON MAAN op onder op onder Mei. 6 5.01 20.13 16.30 3J26 7 5.00 20.15 17.48 3.37 8 4 *8 20 18 19.11 3.50 9 4.56 20.18 20.37 4.07

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1