DE HERDENKING DER GEVALLENEN De R/T+C* met de West in een nieuwe fase Minister Stikker in Nederland terug De positie van Adenauer De bestandsbesprekingen Het conflict in de staalindustrie Zij stierven, opdat wij zouden leven 1 MAANDAG 5 MEI 1952. 7e Jaargang No. 2027. labourfunctionarik VEERSVER W ACHTIN G HOOGWATER. ZON- en MAAN STANDEN. onder onder Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: N oor dstr aat5557 Terneuzen Telefoon 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE Verschijnt dagelijks - Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. TE DEN HELDER. In aanwezigheid van de verte genwoordiger van H.M. de konin gin, luitenant ter zee eerste klas se J. G. Stegeman, de bevelheb ber der zeestrijdkrachten, vice- admiraal A. de Booy, en de direc teur-generaal van de scheepvaart, de heer W. L. de Vries, zijn Za terdagmorgen in Den Helder de gevallenen van de koninklijke marine en de koopvaardij her dacht De plechtigheid geschied de vóór het monument voor hen, die vielen, dat staande op het ha venplein, nog steeds de sporen van de laatste wereldoorlog draagt. Zowel de bevelhebber der zee strijdkrachten als de directeur- generaal van de scheepvaart hielden herdenkingstoespraken Laatstgenoemde herinnerde er aan, dat 2400 leden van de Ne derlandse koopvaardij in de laat ste wereldoorlog zijn gesneuveld, hetgeen 20 procent van het to taal aantal leden betekent. De vlootaalmoezenier B. J. Wil mink besloot de toespraken met gebed. De vertegenwoordiger van H.M. de koningin legde vervol gens een krans aan de voet van het monument, gevolgd door de bevelhebber der zeestrijdkrach ten, de directeur-generaal van de scheepvaart en luitenant-kolonel Hubert Mallien, commandant van het Belgische 13e artillerie-batal jon. Tot slot kregen die deputa ties uit marine- en koopvaardij kringen gelegenheid kransen te leggen, terwijl de nabestaanden der gevallenen de trappen van het monument met bloemen be dekten. OP DE GREBBEBEBG. Zaterdagmorgen is op de be graafplaats op de Grebbeberg de jaarlijkse militaire herdenkings plechtigheid gehouden. Vele hoge militaire en burgerlijke autoritei ten waren aanwezig, o.a. luite nant-generaal B. R. B. E. Hassel- man, chef generale staf, generaal Winkelman en luitenant-generaal Buurman van Vreden. De ere wacht gevormd door een com pagnie garde regiment grena diers en jagers onder het com mando van kapitein Vooren stond voor de ingang opgesteld. Op het kerkhof hing de vlag halfstok. Vier militairen van ge noemd regiment vormden de vlaggewacht. Door vier ereroffels werd de komst aangekondigd van de mi nister van Oorlog en Marine, ir C. Staf, en vice-admiraal N. A. Rost van Tonningen, chef van het mi litaire huis van H.M.. De minister van Oorlog sprak een korte her denkingsrede uit. De koninklijke militaire kapel onder leiding van kapitein Rocus van Yperen speel de ,,Letzter Frühling" van Grieg. Waarna de vice-admiraal N. A. Rost van Tonningen namens H.M. de koningin en Z.K.H. prins Bernhard een krans legde aan de voet van het monument. De minister van Oorlog legde daarna een krans, gevolgd door de chef generale staf van de ko ninklijke landmacht en door ver tegenwoordigers van de lucht macht, de voormalige brigade prinses Irene, de Nederlandse bond van oud strijders, en dra gers van het mobilisatiekruis, de stichting „Nationaal monument Grebbeberg", oorlogsgravenstieh. ting en door andere deputaties. Nadat 2 minuten stilte in acht waren genomen, werd de plech tigheid met het Wilhelmus ge sloten. TE MIDDELBURG. Op de algemene begraafplaats te Middelburg werd Zaterdag morgen de jaarlijkse militaire herdenking der gevallenen in het derde militaire district (de Zuide lijke provincies) gehouden. Deze werd o.m. bijgewoond door de waarnemende bevelheb ber in de derde militaire afdeling, kolonel C. J. A. van de Putte, het lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland, de heer C. Philipse na mens het provinciaal bestuur en de burgemeester van Middelburg mr dr N. Bolkestein. De plechtig heid geschiedde bij het monu ment voor de gevallenen, waar een peloton van de C.O.A.K. (cen trale opleiding administratief ka der) Tilburg de erewacht had be trokken. Nadat de boodschap, welke ko ningin Wilhelmina op 10 Mei 1940 tot haar volk richtte, was voorgelezen, ging de veldprediker luitenant-kolonel Ds D. A. Bos voor in gebed, waarna de zang klasse van de rijkskweekschool te Middelburg het „Wilt heden nu treden" zong. Terwijl het mu ziekcorps van het regiment Lim burgse jagers het „Sur la tombe" op het graf speelde, werden door schoolkinderen rose en gele tul pen bij het monument en bij de graven van de op deze begraaf plaats rustende gevallenen ge legd. Kolonel Var. de Putte hield een rede, waarin hij er op wees, dat de bevrijding niet los te den ken is van de offers, welke velen er voor hebben gebracht. Hij her dacht in het bijzonder de Neder landers zowel als de geallieerden, die in Zeeland zijn gevallen. Wij moeten tonen geleerd te hebben offervaardig te zijn, vóórdat een ramp ons bereikt, aldus de kolo nel, en hij vervolgde: Dan is de herdenking van onze doden zin vol en hun nagedachtenis waar dig. Hij legde hierna een krans bij het monument. De heer C. Philipse verklaarde, dat de nagedachtenis van de ge vallenen bij de Zeeuwse bevol- knig in hoge ere wordt gehou den. Het muziekcorps speelde „Aan hen, die vielen". De leger aalmoezenier luitenant-kolonel Beuker ging vervolgens voor in gebed. Tenslotte werd een mi nuut stilte in acht genomen. Na dat de plechtigheid met het spe len van het volkslied was geslo en, werd nog een rondgang langs de graven gemaakt. DE NATIONALE HERDEN KING IN DE RIDDERZAAL De men de moeilijkheden te overwin nen dan blijft evenzeer de roe ping van kracht om God te die nen in dit leven op de plaats waar wij gesteld zijn. De pianiste Steil Andersen speelde hierna een ballade van Grieg en vervolgens heeft Max Croiset enige gedichten gezegd. „Die Haghe Sanghers" zongen tenslotte het eerste couplet van het Wilhelmus. De bijeenkomst werd besloten met het gezamen lijk zingen van het zesde couplet van ons volkslied. HERDENKING TE WILLEM STAD (CURACAO). Zaterdag is op de marinebasis bij Willemstad 'n herdenking van de gevallenen uit de tweede we reldoorlog gehouden. De gouver neur zeide in een rede: Zij stier ven, opdat wij zouden leven. Hun offer werd aanvaard. Wij moe ten onze trouw aan de doden doen blijken door de wereld be ter te maken. De vlootpredikant voerde ver volgens het woord en de vlootaal moezenier sprak een gebed uit, waarna >>The last post" klonk. ***%-«.- ronferen- Het was een sobre, maar indruk- igen door ^.datAejonie..ren, wekkende plechtigheid. De besprekingen zijn nog niet over het dode punt. ruim een maand geleden aangevangen besprekingen op de rondetafelconferentie met de West schenen thans in een nieu we en belangrijke fase te zijn ge treden. Het tot voor kort gevolg de tijdrovende systeem van punt- gewijze behandeling van het werkstuk, waarbij men in de 2 gevormde secties in drie weken tijd slechts was gekomen tot punt 32 van het 48 punten tellen de document, is, naar wij verne men, verlaten. Het ligt in de be doeling het werkstuk thans in zijn geheel in behandeling te ne men. Verwacht wordt, in de krin- De reis van de koningin en de prins naar Amerika is een groot succes geweest en de stemming was boven verwachting vriende lijk. Het meest verrassende was Grand Rapids, waar de duizen den spontaan hun Nederlandse gevoelens tot uitdrukking brach ten. Hoofdzakelijk voor H. M. is bet een zware tijd geweest. De stemming was bijzonder prettig en er is een „goodwill" ontstaan, yodat verschillende problemen, die weliswaar niet van enorme betekenis waren, opgelost zijn. Op lange afstand heeft dit bezoek zeker betekenis. Aldus was de menig van onze minister van Buitenlandse Za ken, Mr D. U. Stikker, die Zater dagmorgen met de „Nieuw Am sterdam" van de H. A. L. in ons land terugkeerde. Ook op een aantal politieke vraagstukken gaf deze bewinds man zijn visie. Sprekende over de kwestie Tunesië meende de minister dat een oplossing, die door onderhandelen tussen Frankrijk en Tunesië bereikt zou hunnen worden, van meer be lang is dan dat men de zaak in de Veiligheidsraad zal behandelen. De Nederlandse stemonthouding noemde de minister de meest verstandige politiek. Er is weinig kans op een nieuw crediet voor de E.B.U. Aan het eind van deze maand zal een ver gadering van de O.EE.S. een hieuw rapport van de „directing board" moeten bestuderen. Mr Stikker sprak, van een critieke situatie, die gevolgen kan hebben omdat zondei een betalingsrege ling het moeilijk zal zijn tot eco nomische overeenstemming te komen. Hij zag de toestand ech ter niet hopeloos in. De Duitse bijdrage aan de W. Europese verdediging noemde spr. een moeilijk probleem en de zes aangesloten landen zullen moeten proberen een oplossing te vinden. In verband met de komende verkiezingen in Amerika is het moeilijk voor 'het congres om dol lars voor economische doelein den beschikbaar te stellen. Mr Stikker had een prettige reis gehad, afgezien van de storm, die woedde. In de grand- hall werden stoelen en tafels om vergeworpen, ruiten braken en sommige passagiers hebben ar men of benen gebroken, zo be sloot hij. ZEEPOST VOOR OPVARENDEN VAN Hr. Ms. „VAN GALEN". Wederom is er gelegenheid tot het verzenden van zeepost aan opvarenden van Hr. Ms. torpedo- bootjager „Van Galen", uit te rei ken te Willemstad. Deze dient uiterlijk 13 Mei a.s. om 22.00 uur te Amsterdam aanwezig te zijn. Adressering als volgt: Naam, rang of kwaliteit, marinenum mer aan boord van Hr. Ms. „Van Galen" Amsterdamse. S.Marine. In de Ridderzaal is ook dit jaar weder een bijeenkomst gehou den ter herdenking van allen, die in de strijd voor de vrijheid zijn gevallen, de Nederlandse gealli eerde militairen, de verzetsstrij ders en de velen, die in concen tratiekampen of gaskamer het leven hebben gelaten. Ter gelegenheid van deze ze vende nationale herdenking was in de Ridderzaal een stemmige versiering aangebracht met groen en bloemen, waarbij het paars overheerste. Tegen drie uur vulde de zaal zich met genodigden, o.w. leden van de Raad van Staten, verschei dene leden van het kabinet, le den van het corps diplomatique nabestaanden van gevallenen vertegenwoordigers van land lucht- en zeemacht, afgevaardig den van in en door de oorlog en de bezetting gegroeide organisa ties en van andere verenigingen Te ruim drie uur werd de ver tegenwoordiger van H. M. de Ko ningin, Mr J. H. L. J. Baron Sweerts de Landas Wyborgh naar zijn zetel geleid. De voorzitter der Eerste Ka mer, de heer Mr J. A. Jonkman sprak er zijn waardering over uit, dat zoveel vertegenwoordi gers van andere mogenheden bij deze herdenking aanwezig heb ben willen zijn, hun verzekerend, dat de Nederlanders ervan over tuigd zijn, dat de door de bond genoten gebrachte offers onont beerlijk zijn geweest voor de be vrijding van Nederland en dat vrede en vrijheid niet gewaar borgd kunnen worden dan al leen wanneer alle volkeren daar toe samenwerken. Hierna zong het Kon. Mannen koor „Die Haghe Sanghers" on der leiding van Jos Vranken een viertal liederen. Vooral Jan Cam per ts „Het lied der achttien doo- den", getoonzet door Jos. Vran ken jr. maakte diepe indruk. De jonge Amerikaanse pianist Jack Abram, die het vorige jaar voor de eerste maal in ons land optrad en thans hier te lande we derom concerteert, heeft vervol gens de ballade in es-kleine terts van Chopin uitgevoerd. Vervolgens nam prof. Dr Ir H. van Riessen het woord. Hij zei o. m.: Deze dag, waarop bij monu menten, op begraafplaatsen en andere punten overal in Neder land plechtigheden worden ge houden, betekent een dag van ge meenschappelijk nationaal her denken, Een dergelijke dag is vooral van belang, omdat naar mate de oorlogstijd verder ach ter ons komt te liggen en het le ven voortgaat, de herinnering aan die periode zou kunnen ver flauwen. Wat ons in de eerste plaats moet bezighouden is het eerbetoon aan de doden, die on der de slagen van de bezetter ge- vallenzijn en wier dood in zekere zin ook een draad van ons eigen leven heeft doorgesneden. Spreker besloot zijn rede met te zeggen, dat het leven en de dood van de thans herdachte landgenoten voor ons een aan sporing moet zijn in een tijd, die een gelijke situatie biedt als toen. Want nog steeds staan de rechten en vrijheden van volke ren en mensen op het spel. En als het de wil van God is, dat de volkeren er niet toe zullen ko- de kapper met het aparte cachet markt 16 - brouwerijstr. 9 terneuzen tie, die in de afgelopen weken een enigszins moeizaam verloop heeft gehad, en gedurende welke de drie delegaties het werkstuk een diepgaand onderzoek Onder medisch toezicht gedipl. haarkundige betere toiletartikelen, parfume rieën. aan hebben onderworpen en van ge voelens en bezwaren overvloedig blijk werd gegeven, thans een aanmerkelijk vlotter verloop zal hebben en dat de stof spoedig zal kunnen zijn afgewerkt. Van de zijde der Surinaamse delegatie is als streefdatum voor de beëin diging. der conferentie half Mei gesteld. Van Nederlandse zijde is de wenselijkheid geopperd om met de behandeling van het werkstuk geheel gereed te zijn vóór 10 Mei. Bij de beide West-Indische delegaties is eveneens een stre ven naar groter voortvarendheid merkbaar. Een belangrijk resultaat van het tot nu toe gepleegde overleg is, dat de meningen en standpun- ten der drie delegaties thans in grote lijnen zijn gekomen vast te staan, zodat met de oplossing der belangrijkste geschilpunten een begin kon worden gemaakt. Dit betekent vooral een grotere druk op de centrale sectie, die, in nauw contact met de delegaties, in dit belangrijke stadium, zwaaT en verantwoordelijk werk zal hebben te verrichten, waarvan grotendeels het verdere verloop der conferentie zal afhangen. Na een maand van vrij druk overleg, heeft het werkstuk veel van zijn oorspronkelijk aanzicht verloren. Uit de smeltkroes van gedachten, meningen en voorstel len is, zoals in het jongst com muniqué der drie voorzitters van de delegaties werd medegedeeld, een nieuwe redactie van de pun ten 1 t/m 12 te voorschijn geko men, welke redactie overigens, zoals op de laatst gehouden ple naire vergadering van 29 Aprü bleek, nog geenszins in staat is, partijen tot overeenstemming te brengen. De grootste verschillen doen zich voor tussen de Nederlandse en de Surinaamse delegatie, welk verschil van mening op enkele essentiële punten vrij diep gaat, aldus vernemen wij. De verschilpunten zijn thans bij de centrale commissie in be handeling. Hoewel de besprekin gen ter R.T.C. nog niet over her dode punt heen zijn, is, naar wü van betrouwbare zijde vernemen, evenmin sprake van een „vast lopen" der conferentie. Alle hoop is gevestigd op de kracht en «Je staatsmanskunst van de leden der centrale sectie, op wie de taak rust, de tussen partijen ge rezen verschillen zoveel mogelijk te nivelleren en aldus mede te werken aan een snelle en succes volle afwikkeling der rondetafel conferentie met de West. OVER DE CONTROLE OP DE DUITSE BEWAPENING. „Slechts Britse soldaten zijn in staat op Duitse soldaten het oog te houden. Het is niet vertrouwd deze controle de Fransen, Italia nen en Nederlanders in handen te geven", aldus heeft de voormali ge Labour onderstaatssecretaris van oorlog, Wyatt, te Chippen ham verklaard. Daarom drong hij er op aan, dat Engeland tot de Europese verdedigingsge meenschap zou toetreden. Hij, zei, dat niemand in de La- bourpartij het denkbeeld van Duitse herbewapening aanstond, doch het was onontkoombaar. „De vraag is echter, hoe con trole op de Duitse herbewapening moet worden uitgeoefend om te voorkomen, dat zij een gevaar- voor de wereldvrede wordt", al dus Wyatt. VERSNELLING VAN DE WAPENZENDINGEN NAAR EUROPA. Vooraanstaande functionaris sen van de Amerikaanse regering hebben toegezegd, dat de wapen zendingen naar Europa in de ko mende jaren aanzienlijk zullen worden versneld, aldus een me dedeling van de senaatscommis sie voor buitenlandse betrekkin gen. In het rapport wordt gezegd dat aan het einde van het vorige jaar slechts voor 'n negende deel van de voor militiare hulp aan Europa beschikbare fondsen was verscheept. Het verzet van twee der Duitse regeringspartijen tegen het ver drag, dat in West-Duiteland de bezetting zal moeten beëindigen en de bondsrepubliek zal in schakelen in de Europese defen- siegemeensehap, wordt in poli- tiekekringen in Bonn beschouwd als een direct gevolg van de Russische initiatieven om tot een hereniging van Duitsland te komen. Een woordvoerder van de libe rale partij, die het standpunt dezer partij bekend maakte, deel de mede dat het voornaamste principiële bezwaar tegen de verdragen was, dat deze toe komstige rgeering van een ver enigd Duitsland geen vrijheid van 'handelen meer zouden laten. Dit gold zowel voor het souve- reiniteitsverdrag als voor het verdrag over het Europese leger. In deze critiek stemt de liberale partij niet alleen overeen met de Duitse partij en een groot deel van de christelijke partij, doch ook met de socialistische oppo- sitie. Dr. Adenauers jongste verkla ring als zouden de verdragen geenszins een verplichting voor een centrale Duitse regering in houden blijkt volgens de reacties der partijen door de tekst der verdragen te zijn gelogenstraft. De verklaringen van Schuman in Parijs hadden trouwens al aangetoond, dat de lezing van Dr. Adenauer ten behoeve van de openbare mening de draag wijdte der verdragen wat al te zeer had ingeperkt. De regerings partijen (ook in de christelijke partij rommelt het) blijken nu plotseling de meeste bezwaren te delen, die de sociaal-democratie tegen de verdragen heeft. Zij zien in een groot aantal artikelen een vereeuwiging van het bezet tingsrecht. Zij willen de nieuwe financiële verplichtingen vermij den, die in het verschiet komen; zij willen ook de buitenlanders in de verdeling der oorlogslasten betrekken, terwijl de geallieerden erop staan, dat deze minstens voor zes jaren van deze bijzon dere last zullen worden vrijge steld. Zij willen meer Duitse be voegdheden in de behandeling van de nog gevangen oorlogs misdadigers en zij betwisten de geallieerden het recht de nood toestand uit te roepen bij drei gende onrust. Alle drie de rege ringspartijen werken thans aan een lange lijst van gevraagde wijzigingen en de spreker der liberale partij deelde mede, dat onder deze omstandigheden de door Dr. Adenauer genoemde termijn van 20 Mei voor de on dertekening der verdragen be slist niet kan worden gehand haafd. De meeste omstreden teksten zijn reeds vastgelegd. Dit is niet het geval met de verdeling der financiële lasten. Teneinde meer miëdplen beschikbaar te houden maal afgeschreven, dan zal het het opstellen van haar de Duitse politici^ gemakkelqker eisen dfvisieT h^f't de"'Duitse vallen hun* aarzeling te oyerwin- regering de eis gesteld de fcezet- nen. Men neemt in Bonn met aan thfgskosten met twee derde Je verlagen. Deze zouden daardoor tot 4,2 milliard worden vermin derd en de militaire deskundigen der geallieerden verzetten zich daartegen met kracht onder het motief, dat twintig geallieerde divisies in de hand meer veilig heid bieden dan twaalf Duitse in de lucht. Naar van ingewijde zijde verluidt zal het moeilijk zijn deze financiële knoop door te hakken, zonder dat de minis ters der betrokken landen op nieuw bijeenkomen. Wanneer twee der regerings partijen en sommige leden der christelijke partij de ratificering van de verdragen onmogelijk zouden maken, zou dit naar alle waarschijnlijkheid de val van de regering-Adenauer betekenen. Het lijkt er vooralsnog niet op dat de tegen Adenauer rebel lerende partijen zo ver willen gaan. De liberale partij schijnt bereid tot een compromis bereid en men verwacht niet, dat al haar eisen zullen worden inge- wiligd. Daarbij komt, dat over de ratificatie der verdragen wel niet zal behoeven te worden be slist, voor de notawisseling met Moskou opheldering heeft ge bracht over de reële eenheids kansen. Zijn deze kansen een- geval heeft de liberale partij bij voorbaat verklaard, dat men uit haar verzet geen zwenking van haar buitenlandse politiek mag afleiden. Juist de beide rebelle rende part yen hebben grote ijver aan de dag gelegd om de Duitse divisies snel te verkrijgen ten einde Duitsland daardoor, zoals zij zelf verklaren, meer stemmen in het internationale koor te geven. KONINGIN EN PRINSES WIL HELMINA BIJ 100-JARIG BE STAAN VAN DE KONINGS SCHOOL. Koningin Juliana en prinses Wil helmina hebben Zaterdag een be zoek gebracht aan de Konings- school te Apeldoorn, die geopend werd op 3 Mei 1852 en Zaterdag dus 100 jaar bestond. De koningin kwam in de loop van de ochtend. De 6-jarige Dic kie Koller viel de eer te beurt de koningin een tuiltje Lelietjes van Dalen aan te bieden. Het bezoek duurde ruim een uur. In de middag arriveerde prin ses Wilhelmina om eveneens van haar belangstelling te getuigen. Na de school te hebben bezich tigd onderhield de hoge bezoek ster zich nog geruime tijd met de regernten en enige oud- leerlin gen. De bestandsonderhandelaars „Migs". Vijf Noordelijke toestel van de Verbondenen en de Noor- len werden neergeschoten, delijken zijn Zondag voor de der de maal in besloten zitting bijeen geweest. Over het resultaat van het onderhoud, dat 13 minuten duurde, is niets meegedeeld. Van daag worden de besprekingen voortgezet. De strijd in de lucht. Volgens de vijfde luchtmacht- groep zijn Zaterdag in gevechten tussen 59 „Sabre"-straaljagers der V.N. en een onbekend aantal President Truman heeft de pre sidenten van Amerika's grootste staalbedrijven Zaterdag meege deeld, dat de regering bereid is de lonen der staalarbeiders heden te verhogen, als de directies voor dien geen overeenstemming met de vakverenigingen bereiken. Truman zei op de bespreking, waaraan ook werd deelgenomen door vakverenigingsleiders, dat hij niet wilde dat de regering de arbeidsvoorwaarden in de opge vorderde industrie zou bepalen. Er bleef echter geen andere keus als werkgevers en vakvereni ging niet tot een accoord kwa men. Het zal waarschijnlijk een week duren alvorens de staalproductie weer op volle toeren is. Het hooggerechtshof heeft Za terdag uitgemaakt, dat de rege ring de lonen van de staalarbei ders niet kan verhogen, tenzij de industrie hiermee accoord gaat. Het hof besloot met zeven van de negen stemmen de kwestie van dé opvordering der staalin dustrie door de regering in be handeling te nemen. Op 12 Mei zal het hof hiertoe bijeenkomen. Voorts schortte 't hooggerechts hof het vonnis van rechter Pine op, waarin de opvordering door de regering onwettig werd ver klaard. Dit betekent, dat de rege ring het beheer over de bedrijven behoudt, waardoor de arbeiders regeringsemployé's blijven, voor wie staken verboden is. DE AMERIKAANSE STAAL CRISIS IN EEN IMPASSE. De onderhandelingen tussen de Amerikaanse staalindustriëlen en de arbeiders, welke op het Witte Huis werden gevoerd, zijn mis lukt. In een officieel communiqué wordt medegedeeld, dat „op dit ogenblik" geen overeenstemming kan worden bereikt. „Superforten" vein het type B-29 bestookten de spoorbrug bij Hoeitsjon met bommen van 60 ton, zonder dat tegenstand van jachtvliegtuigen werd ontmoet. Andere „Superforten" bombar deerden werven te Hanhoeng en stellingen aan het Oostelijke front. De activiteit te land was ge ring. Volgens een woordvoerder van het Amerikaanse achtste leger zijn in April naar schatting 4.340 Noordelijken door de landstrijd krachten der Verbondenen ge dood, 5.123 gewond en 155 gevan gen genomen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandag ochtend tot Maandagavond. ENKELE BUIEN. Wisselend bewolkt met enkele buien en een kans op onweer. Zwakke tot matige wind tussen Z.O. en Z.W. Weinig verandering in temperatuur. In de nacht van 1 op 2 Mei is in een hotel te Den Haag 'n twee tal enveloppen ontvreemd, inhou dende reischeques van verschil lende buitenlandse banken en bankpapier in vreemde valuta. De enveloppen bevonden zich in het kantoor. De gestolen geld middelen hebben een waarde van ongeveer 3.750. DINSDAG 6 MEI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 11.25 0A0 0.50 n.m. 11.44 12.19 12.59 1.01 ZON MAAN cp op Mei. 5 5.03 20.12 15.15 3.15 6 5.01 20.13 16.30 3.26 7 5.00 20.15 17.4S 3.37 8 4.58 20.16 19.11 3-50

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1