Uit de Provincie Binnenlands Nieuws Sportnieuws WAT BRENGT DE RADIO* MARKTBERICHTEN BILJARTEN. TAFETENNIS. KERKNIEUWS DUIVENSPORT. Eric de Noorman in „Het land der duisternis" TERNEUZEN. AXEL. BRESKENS EEDE. GOES. 21 opge- HOEK. HULST. PHILIPPINE. RETRANCHEMENT. SAS VAN GENT. SLUIS. WESTDORPE. IJZENDIJKE. ZAAMSLAG. AGENDA Concert op de Markt. Ter gelegenheid van de jaar dag van H. M. de Koningin zal hedenavond te 9 uur door de Harmonie Terneuzen een concert op de Markt worden gegeven, waarbij het volgende programma ten gehore zal worden gebracht: 1. Wilhelmus. 2. Appèl aux Trompettes. 3. The Geisha. 4. Heinzelmarchens Wachtparade. 5. Flot du Danube. 6. De Tamboer. 7. Kleim Ouverture. 8. With Sword and Lance. Huldiging van de heer Joh. van der Peijl. Zoals wij in onze editie van gis teren reeds berichtten, werden aan onze stadgenoot Joh. van der Peijl, voor het verstrekken van waardevolle gegevens aan de ge allieerden tijdens de bezetting, door de prins-regent van België twee onderscheidingen verleend. In verband hiermede werd hij Dinsdagmorgen op het kantoor van de N.V. Waterleiding Mij „Zeeuws Vlaanderen" gehuldigd door de president-commissaris van de maatschappij, de heer B. A. Th. M. Truffino. Op het hoofd kantoor huldigde de spreker de heer Van der Peijl voor diens werk tijdens de bezetting. Zijn werkzaamheden, zo zeide spr., bleven niet beperkt tot onze streek en ons eigen vaderland. Hij heeft ook contacten gelegd in het buitenland en daardoor de zaak van geheel West-Europa ge diend. De heer Truffino wenste de heer Van der Peijl geluk namens het bestuur, namens de directie en het gehele personeel. De heer Van der Peijl dankte in enkele woorden voor de hem wel zeer verrassende hulde. „Het geen ik heb gedaan", zo zeide hij, „is niet van zoveel belang ge weest en ik heb dit beschouwd als mijn plicht. Er zijn mensen geweest, die veel meer hebben gedaan dan ik". Omhoog gelopen. Tijdens afgaand water kwam gisteravond om half negen bij het binnenlopen van de Weste lijke haven de door een Belgische sleepboot getrokken Nederland se Rijnaak „Flotille" op de bin nenkant van de Oostelijke haven- dam terecht. Met behulp van de sleepboten ,,En Avant XVI", „John P. Best", „Walvis" en de eerstgenoemde Belgische sleepboot, kwam de „Flotille", die geladen is met ko len voor de Cokesfabriek te Sluis kil, weer vlot. Koninkl. onderscheiding. Ten stadhuize alhier is op 29 April door de burgemeester op verzoek van de minister van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening aan de heer C. de Putter, voorzitter van de Zeeuw se C.B.T.B., mededeling gedaan, dat hij bij Koninklijk besluit is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Dit geschiedde in tegenwoor digheid van het college van bur gemeester en wethouders der ge meente Axel en van het dagelijks bestuur van de Zeeuwse C.B.T.B. De heer De Putter Is behalve de genoemde functie o.a. ook wet houder der gemeente Axel, lid der prov. staten, hoofdbestuurs lid van de C.B.T.B. in Nederland, voorzitter van de afd. Oost Zeeuws Vlaanderen van de C.B.T. B„ lid van de Stichting voor de Landbouw, pres. commissaris der N.V. Graansilo Axel. Hij bekleedt voorts nog verschillende kerke lijke en maatschappelijke func ties. Concerten Koninginnedag. Ter gelegenheid van de jaar dag van H. M. koningin Juliana zal hedenavond door de beide mu ziekgezelschappen alhier een concert op de Markt worden ge geven met onderstaande pro gramma's. 8 uur: Concordia." 1. Wien Neêrlands Bloed. 2. Locarno, mars. 3. Aphrodite, ouverture. 4. Ie Strauss Walsen-potpourri. 5. The Middy, mars. 6. Tzigane, 2 dansschetsen. 7. Tiroler Lander. 8. 2e Strauss Walsen-potpourri. 9. Prinses Maria, mars. 10. Wilhelmus. 9 uur: „Hosanna." t. Wilhelmus. 2. Jeugd, mars. 3. Corbeille d'Eté. 4. Iris. 5. Cendrillonette. 6. De Garde, mars. 7. Slotkoraal. Laatste winteruitvoering K.T.C. Deze plaatselijke toneelvereni ging gaf onder de gebruikelijke belangstelling haar laatste uit voering in dit seizoen. De naam „Koestraatse" toneel club wordt wel een wat enge voorstelling van haar werkelijke hoedanigheid, daar de meeste spelers thans reeds in andere straten wonen en ook nu weer versterkt werden met spelers van .uidere verenigingen, hetgeen het moet gezegd het spel op de planken geen afbreuk heeft gedaan. Opgevoerd werd een toneel spel in 3 bedrijven van de zeekant getiteld „De Vrouw Maria" vaart uit". Een bal besloot deze welge slaagde uitvoering. Tussen goud en diamant. Het nog krasse echtpaar Van BritsomVan Remortel aan de Emmastraat alhier herdacht gis teren de dag waarop zij voor 55- jaren in het huwelijk trad, in de uitgebreide kring van kinderen, klein- en achterkleinkinderen. Ook van de zijde van de buurt bewoners ontbrak het- niet aan belangstelling, alsmede van de zijde van het spoorwegpersoneel van hier en uit de omgeving. Vismijn. Visaanvoer op de vismijn te Breskens in de week van 20 tot 26 April. 3488 kg bot van ƒ0,26—ƒ0,16; 2600 kg schar van ƒ0,60ƒ0,16; 158 kg tong van ƒ2,00ƒ1,41; 47 kg rog van 0,400,24 3666 kg exportgarnalen van ƒ0,65—ƒ0,60; 1888 binnenland garnalen van 0,68O,50. Mist op de Schelde. Tengevolge van een plotseling opkomende mist konden Dinsdag morgen twee diensten op de lijn Vlissingen-Breskens niet worden uitgevoerd. Naar men ons mededeelt, is de prov. boot nabij de Vlissingse ha ven nog even in aanraking ge weest met de stenen glooiing, zonder evenwel schade op te lo pen. Gelukkige vinder. Enige tijd geleden werd als oefening door een Engels militair vliegtuig een radiotoestel per pa rachute bij Breskens uitgewor pen, waaraan een kaart was be vestigd met het verzoek de kaart op te zenden naar het adres, dat erop stond vermeld. Een en an der werd gevonden door de heer W. de Vlieger uit Breskens, die de kaart opstuurde. Gisteren ontving hij een schrij ven waarin hij werd bedankt voor het opzenden met de mededeling, dat hij het radiotoestel kon be houden. Wethouder Sturtewaegen gehuldigd. In het parochiehuis „Sancta Maria" had de huldiging plaats van wethouder C. Sturtewaegen, die door H.M. koningin Juliana is benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. De heer P. Rooze, die de rij der sprekers opende, zeide dat deze onderscheiding niet zonder meer wordt geschonken. Vol bewondering is men voor de werklust van de heer C. Sturtewaegen. Niets is hem te veel. Men mag blij zijn zo'n figuur in de gemeente te hebben. Spr. wenste de gehuldigde geluk en hoopte dat hij nog lang plezier van de onderscheiding mag heb ben. Hierna nam de Pastoor het woord. Hij verheugde zich zo'n man in zijn parochie te hebben, want meestal is het zo, dat eerst het kruis Kornt en dan de hulde. S. heeft gekregen, hetgeen hij heeft verdiend. Burgemeester Van Dongen, die hierna het woord nam, had deze orde van de Commissaris der Ko ningin gekregen met de woor den, „dat slechts aan harde wer kers zoiets te beurt valt". Spr. was blij dat er zoveel belangstel ling was, want, zo zeide spr., de heer Sturtewaegen behartigde de belangen van Eede. De geridderde dankte de aan wezigen voor de hem gebrachte hulde en zeide dat deze onder scheiding voor hem een aanspo ring zou zijn bij het volbrengen van zijn taak in de eventueel nog moeilijke jaren, die te wachten zijn. De Kon. „Aardenburgse Fanfa ren" bracht de heer Sturtewaegen ,een serenade. Het monument. Zoals men zich zal herinneren werd destijds besloten om op de plaats waar H. M. Koningin Wil- helmina bij haar terugkeer uit Engeland voor het eerst de va derlandse bodem betrad, een mo nument op te richten. Wij vernemen, dat over enige weken de hiervoor benodigde na tuursteen zal worden aangevoerd en met de bouw een aanvang zal worden gemaakt. Zodra het borstbeeld gereed zal komen, zal het monument op plechtige wijze worden onthuld. Goed afgelopen. In een onbewaakt ogenblik dronk de 5-jarige Willem Root- saert uit een fles gevuld met am moniak. De In allerijl ontboden dokter Rijk uit Aardenburg wist door krachtig ingrijpen erger te voor komen. Nieuw orgel in N. H. kerk te Wemeldinge. De Ned, Herv. gemeente te Wemeldinge voerde enkele maan den geleden de bazuinmuzlek in haar eredienst in ter begelei ding van de gemeentezang. Zij is nu bovendien overgegaan tot de aankoop van een uniek Instru ment, een z.g. Mannborg-zwel- orgel, een creatie van de Mann- borgfabrieken van 1939. Dit or gel heeft geen pijpen en Is een reusachtig tweeklaviers-harmo- nium, maar volgens bekende or ganisten, die het bespeeld heb ben, kan het wat klankvolume en klankmogelijkheden betreft met een normaal kerkorgel wed ijveren. Na de uitspraak van de raad voor kerk en overheid, waarin werd gezegd, dat het volstrekt niet strijdig kon zijn met het tes tament van ambachtsvrouwe Maria Coomans, wanneer in de kerk te Wemeldinge een harmo nium werd geplaatst, heeft het comité, dat werd ingesteld om de hand te leggen op een instru ment, dat geheel zou beantwoor den aan de eisen, die men daar aan meende te moeten stellen. Men gelooft nu hierin in alle op zichten te zijn geslaagd door aan koop van het Mannborg-zwelor- gel. Dit instrument heeft een in houd van 15 spel en bevat 2 kla vieren, vrij pedaal, 3 zwelkasten, 2 vibrators, pedaalkoppel 1 en 2 en een motorsysteem, dat volko men geruisloos is. Het kerkbestuur heeft besloten boven een gedeelte der koorkerk 'n gaanderij te laten aanbrengen, waar dit nieuwe instrument in de toekomst samen met de ba zuinblazers een plaats zal krij gen. Voorlopig wordt het achter in de kerk opgesteld. te Retranchement bracht. Concert. Hedenavond om half 8 zal op de markt ter gelegenheid van de verjaardag van H. M. de Konin gin een concert worden gegeven door de plaatselijke muziekver eniging E.N.Z.K. Pluimveeteelt. De afd. Hulst van de vereni ging tot bevordering der pluim veeteelt in Zeeland hield haar algemene vergadering in „De Ko ning van Engeland" bij de heer Cattoir te Hulst. Bij afwezigheid van de voor zitter, baron Collot d'Escury, fungeerde de heer Ed. Dekker te Zaamslag als zodanig. Deze ver welkomde de aanwezigen en in het bijzonder de heer J. Wisse als rijks-pluimveeconsulent. Als bestuursleden werden her kozen de heren Iz. de Feijter Wz. te Axel en E. Ferket te Koe wacht. Op voorstel van de heer Iz. de Feijter werd besloten deel te ne men aan de Z.L.M.-tentoonstel- ling op 26, 27 en 28 Juni te Axel. Ter bevordering van de pluim veefokkerij werden de leden aan gespoord in groten getale deel te nemen aan deze tentoonstelling waarin een stuk propaganda voor de V.P.Z. zit. O.m. zal de electri- sche afrastering worden geëxpo seerd benevens de nieuwe zomer- hokjes voor 40 a 50 hennen en de controle-legnesten. Slecht waren de leden te spre ken over de eieren-ophaaldienst. Naar het oordeel der vergadering zou een meer doeltreffende maat regel zijn de eieren in elke plaats op een centraal punt bijeen te laten brengen. Dit zou iedere pluimveehouder toejuichen, daar men dan de hoogste prijs per kg zou maken wanneer de eiervei- ling te Goes aan deze maatregel zou medewerken. Nog werd be pleit meerdere lezingen over de pluimveeteelt te laten houden, daar nog heel wat te verbeteren valt op dit gebied. Daarna sloot de voorzitter on der dank voor de flinke opkomst. Ook aan de heer Wisse werd voor zijn deskundige adviezen dank gebracht. Overdracht muziektent. Ondanks het gure weer waren Zondag bij de plechtige over dracht van de muziektent door de muziekvereniging aan het ge meentebestuur veel bezoekers aanwezig. Na een receptie voor de bestu ren der gastverenigingen op het gemeentehuis maakten de acht ijeelnemende gezelschappen een muzikale rondgang door de ge meente. Alvorens de overdracht plaats vond, verzocht de voorzitter een minuut stilte om het overleden lid A. Speliers te herdenken. De voorzitter van de fanfare droeg toen de kiosk'over aan de gemeente, waarna de burgemees ter een woord van dank sprak. De fanfare werd vervolgens uitgenodigd de tent in gebruik te nemen. Het Wilhelmus en een mars werden ten gehore ge bracht. Benoemd. De heer J. C. Faas te Retran chement werd benoemd tot ad ministratief ambtenaar bij de centrale dienst „West Zeeuws Vlaanderen" te Oostburg. Verkoop Emma-bloempjes. De verkoop van Emma-bloem pjes voor t.b.c.-bestrijding heeft N.V. Stijfsel- en GlucosefabHek ,,Sas van Gent" 40 jaar. In Juni a.s. zal het 40 jaren ge leden zijn dat de fabriek van de N.V. Stijfsel, en Glucosefabriek „Sas van Gent" in werking werd gesteld. De oprichting geschied de door de heer L. M. E. J. Calle- baut, geboren te Aalst op 3 Juli 1891, nu wonende te Brussel, aan wie als minderjarige daarvoor handlichting was verleend. De heer Callebaut zal dus in Juni ook 40 jaren de leiding Van de fabriek hebben gevoerd. Thans is hij gedelegeerde van de raad van bestuur der vennootschap. Gemeenteraad. De gemeenteraad kwam Maan dagavond in voltallige vergade ring bijeen. Het enige punt op de agenda vermeldde het aangaan van een rekening-coUrant-over- eenkomst met de Onderlinge Oorlogsschadeverzekering Maat schappij tot een bedrag van ƒ500.000 a 3 rente, waartoe met algemene stemmen werd be sloten. Geslaagd. Bij de te Rotterdam gehouden examens voor chemisch analyste is o.m. geslaagd onze dorpsgenote mej. Veerle van Waes. Aanbesteding. Voor de heer J. van Sorgen werd onderhands aanbesteed het verbouwen van een woon- en win kelhuis aan de Koninginnestraat te IJzendijke. Metselwerk: Aug. Claeijs IJzendijke ƒ4750; W. Vermeulen Waterlandkerkje ƒ4350; Timmerwerk: Fa Varin en Van de Bunder ƒ3520; C. S. Marteijn ƒ3468; Ph. Lippens 2895; Smidswerk: V. Groosman ƒ709,75; SchilderwerkRené Gillis 1250. De gunning werd aangehouden. Concert op de markt. Ter gelegenheid van de ver jaardag van H. M. de koningin zal de muziekvereniging heden avond om 7.30 uur een marsen concert geven in de kiosk op de Markt. Koninkl. onderscheiding. Bij Kon. besluit is aan de heer C. Zegers te Zaamslag-Reuzen- hoek de bronzen eremedaille, ver bonden aan de Orde van Oranje- Nassau, toegekend. De heer Ze- fers is eind 1951 65 jaar gewor- en en is sedert 1905 werkzaam als landarbeider in dienst van de familie A. Dïeleman in de Grote Huijssenspolder. De burgemeester heeft de ge decoreerde met deze onderschei ding in kennis gesteld en de me daille met een toepasselijk woord uitgereikt. Hierna werd nog het woord gevoerd door de heer Die- leman, die een enveloppe met in houd overhandigde en een extra vacantiedag gaf. Mede aanwezig waren enkele familieleden van de heren Zegers en Dieleman. Herdenking bevrijdingsdag. Óp Zaterdag 3 Mei zal weer de gebruikelijke stille tocht naar de begraafplaats worden gemaakt ter herdenking van de oorlogs slachtoffers. De tocht vangt aan om half acht van het gemeentehuis. Men lope twee aan twee in volkomen stilzwijgen. Gedurende de tocht wordt de klok geluid. Deze houdt twee mi nuten voor acht uur op. Dan wordt op de begraafplaats twee minuten stilte in acht genomen. De klokslag van acht uur is het teken dat de stilte ten einde is. Op de begraafplaats kunnen bloemen worden gelegd op de graven van de gevallenen. De schoolkinderen zullen zich aansluiten bij de openbare school. Het gemeentebestuur verzoekt op Zaterdag 3 Mei van 6 uur n.m. af halfstok te vlaggen en op Maandag 5 Mei, de bevrijdings dag, op de gewone wijze. STEIGER VIEL OM. Maandagmiddag om half twaalf is bij een bouwwerk aan de van Bleiswijkstraat in Den Haag een stalen buizen steiger, die 66 m lang en 7 m hoog was, omgeval len. Een arbeider, die in de nabij heid aan het werk was, viel van schrik flauw; een stucadoor en een voeger zij zaten op de stei ger liepen geringe verwondin gen op. Het ongeval gepeurde, doordat een opperman een staal draad van een heipaal losmaakte- Aan deze staaldraad bleek het lot van de steiger te hangen. De arbeidsinspectie onderzocht, of de veiligheidsvoorschriften bij dit bouwwerk wel in acht zijn genomen. BE BRAND OP DE „DONGEDYK". Naar wij van de zijde der Hol land-Amerika Lijn vernemen zijn deskundigen van de technische organisatie van het kantoor van de Holland-Amerika Lijn te New-York naar Vancouver ver trokken om zich op de hoogte te stellen van de omvang van de schade, ontstaan door de brand, die aan boord van dit schip Heeft gewoed. De schade wordt echter door de verzekering gedekt, hoewel de -„Dongedyk" niet tegen be drijfsschade is verzekerd. SLAAPWANDELAARSTER VIEL UIT RAAM. De 13-jarige dochter van de heer H. van de Bijl te Lemmer ging als slaapwandelaarster uit haar bed. In plaats van de slaap kamerdeur te openen, ging zij door het venster en viel van vijf meter hoogte op de betonnen te gels. Zij brak beide armen en moest naar het ziekenhuis te Sneek worden overgebracht. SCHOT IN DE JORDAAN. Er klonk Maandag een schot door de Jordaan. Temidden van 'n opgewonden menigte trachtte een Amsterdams agent van poli tie een vluchteling te achterha len, maar iemand gooide hem 'n fiets voor de voeten. Toen trok hij zijn dienstpistool en loste een schot in de lucht. Het begon om half acht met een relletje op de hoek van de Tweede Anjeliersdwarsstraat en de Westerstraat. Het publiek in de Jordaan was toegestroomd om te zien hoe een vechtpartij, die daar begonnen was, zou af lopen. Twee agenten poogden met zachte drang de menigte te verspreiden, toen plotseling de 20-jarige Amsterdamse magazijn bediende J. H. één der agenten 'n harde slag tegen het hoofd toe diende, waardoor deze bloedend op straat bleef liggen. In de consternatie zette de an dere de achtervolging op de vluchtende magazijnbediende in en loste daarbij het reeds versnel de schot. De magazijnbediende werd later aangehouden. Met behulp van inmiddels ge arriveerde motorrijders van de politie werd de orde in de omge ving hersteld. Naar de politie tenslotte nog mededeelt heeft de gewonde agent een lichte hersenschudding opgelopen. Hij werd naar zijn wo ning vervoerd. SPOORWEGEN OP 3 MEI TWEE MINUTEN STIL. In verband met de nationale herdenking op Zaterdag 3 Mei hebben de Nederlandse spoorwe gen bepaald, dat op deze dag in overeenstemming met de twee minuten algehele stilte van 20.00 tot 20.02 uur ook alle treinen en rangeerdelen op het gehele net op dit tijdstip zullen stilstaan. De algemene Synode van de verenigde Evangelische en Lu therse Kerken in Duitsland heeft zich te Hamburg uitgesproken tegen de politieke activiteit van Ds. Niemöller. DONDERDAG 1 MEI HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Gr.; 9.00 Voor de vrouw-, 9.30 Water standen; 9.35 Gram.; 10.30 Mor. gendienst;-11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram.; 11.50 Causerie; 12.00 Angelus; 12.03 Gram.: 12.30 Mededelingen; 12.55 Zon newijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 Ensemble14.00 Verbondsdag van 't meisjesverbond C.J.F.V.; 14.30 Gram.; 14.45 Voor de huis vrouw; 15.15 Gram.; 15.30 Zang; 16.00 Bijt ellezing; 16.30 Gram 16.40 Clavecimbel; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Orkest; 18.00 Nws.; 18.15 Orkest; 18.40 Op de stel ling; 18.50 Gram.; 19.05 Levens, vragen; 19.20 Gram.; 19.30 Com mentaar; 19.40 Radiokrant; 20.00 Nieuws; 20.10 Gev. pro gramma; 21.00 Familiecompeti tie; 22.15 Overzicht; 22.35 Gr.; 22.45 Gebed; 23.00 Nws.; 23.15 Orkest HILVERSUM II: 7.00 Opening van het 1 Mei-.programma; 7.20 Nieuws; 7.35 Orgel; 8.00 Ope ning van het 1 Mei-programma 3.20 Nieuws; 8.35 Kamerkoor; 9.00 Gram.; 9.20 Voor de vrouw; 10.00 Causerie; 10.05 Morgen wijding; 10.20 Voor de jeugd; 10.40 Causerie; 11.10 Gram.; 11.35 Viool; 12.00 Voordracht; 12.15 Zang; 12.50 Toespraak; 13.00 Nieuws; 13.15 Volksdan sen; 13.40 Orgel; 14.00 1 Mei bijeenkomst in Het Gooi; 14.30 Orkest; 14.45 Gram. 15.20 Klank beeld; 16.15 Voor de jeugd; 16.45 Dansmuziek; 17.15 Rege ringsuitzending; 17.30 Declama. torlum: ;18.00 Nieuws; 18.15 Or kest; 18.40 Toespraken; 19.10 1 Mei-viering in Berlijn, Wenen en Brussel; 20.00 Nieulws; 20.05 1 Mei-viering te Winterswijk; 21.30 Cabaret; 22.00 Orkest; 23.00 Nieuws; 23.15 Esperanto; 23.20 1 Mei-viering in Berlijn, Wenen, en Brussel. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.42 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.30 Voor de soldaten; 14.00 Gram.; 16.25 1 Mei-viering; 17.00 Gr.; 17.15 Voor de kinderen; 18.15 Koor; 19.00 Nieuws; 19.30 Zang; 19.40 Causerie; 19.50 Klank- beëld; 20.20 Gram.; 20.40 Actua liteit; 21.00 Voor de vrouw; 22.00 Nieuws; 22.15 Piano; 23.00 Nieuws; 23.05 Üansmuziek. VEEMARKT ROTTERDAM. 29 April. Totale aanvoer 5275. Vette koeien en ossen 680; ge- bruiksvee 1407; vette kalveren 80; graskalveren 115; nuchtere kalveren 2042; varkens 122; biggen 275; paarden 156; veu lens 10: schapen of lammeren. HEDEN TERNEUZENLuxor Theater 8 uur: Biosc. „Een heer in het verkeer". AXEL: Het Oentrum, 8 uur: B'-osc. „De onsterfelijke ser geant". MORGEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc. „La Traviata". TERNEUZEN. Revanchewedstrijd kampioen 1951 en 1952. De biljartliefhebbers die giste ren verstek lieten gaan voor de revanchewedstrijd biljarten ia. hotel Centraal tussen de kam pioen 1952, de heer B. van der Eijk, en de kampioen 1951, de heer G. van Damme, hebben een spannend biljartevenement ge mist. Nadat v. d. Eijk had geopend met een serie van 10 en Van Damme, na een zwak begin in de 8e beurt een serie van 21 maakte, was de stand na 10 beur ten 44—39. Bij de 20e beurt was de stand 96141, na de 30e beurt 187194. In een spannende eind- phase eindigde Van der Eijk op 249, Van Damme boekte toen 221 caramboles. Van der Eijk maak te de partij vol en Van Damme eindigde op 229. Een spannende partij, die in 43 beurten werd afgespeeld. Hoogste serie Van der Eijk 32, Van Damme 23. Animo sterker dan O.N.A. Maandagavond waren de da mes- en herenteams van C.N.A. te gast bij Animo in Sas van Gent. Laatstgenoemde was zó goed op dreef dat Sluiskil met lege handen naar huis werd ge stuurd. De uitslag was: Animo II—C.N.A. I 7—3; Ani mo IV—C.N.A. II 7—3. Animo I 121; weide of zuiglammeren C.N.A. I (dames) 6 4. 122; bokken of geiten 45. Prijs per kg. Vette koeien le kw. 3 tot 3,25; 2e kw. 2,80 tot 3; 3e kw. 2,60 tot 2,80. Vette kalveren le kw. 3 tot 3,30; 2e kw. 2,85 tot 3; 3e kw. 2,65 tot ƒ2,85. Slachtpaarden le kw. 2,60; 2e kw. 2,50; 3e kw. 2,40. Prijs per stuk. Graskalveren le kw. 380; 2e kw. 280 3e kw. 200. Nuchtere kalveren le kw. ƒ48; 2e kw. 46; 3e kw. 44. Biggen le kw. 65; 2e kw. 58; 3e kw. 50. Schapen le kw. 130; 2e kw. 120; 3e kw. 100. Kalf- en melkkoeien le kw. 1200; 2e kw. 1050; 3e kw. 900. Vare koeien le tow. 875; 2e kw. 775; 3e kw. 700. Vaarzen le kw. 860; 2e kw. 750; 3e kw. 675. Pinken le kw. 580; 2e fcw. 480; 3e kw. 380. Overzicht. Vette koeien aan voer iets m'nder, stijgende prij zen, prima boven notering. Vette kalveren aanvoer even kie ner, handel vlot, prijzen on veranderd. Nuchtere kalveren aanvoer korter, handel redelijk, prijzen iets stijver. B'ggen aanvoer iets minder, handel gced, prijzen prijshou dend. Slachtpaarden aanvoer iets ruimer, handel stroef, prijzen stijgende. Schapen aanvoer als vorige week, handel matig, prijzen iets minder. Kalf. en melkkoeien aanvoer tamelijk, handel kalm, prijzen oplopend. Vare koeien aanvoer flink, handel goed, prijzen iets stijver. Vaarzen en pinken aanvoer groter, handel stil, prijzen on veranderd. DONDERDAG 1 MEI. Oud-Gereformeerde Gemeente. Terneuzen: 3.15 uur Eerw. heer L. Gebraad, van Tholen. Hu welijksbevestiging. Steeds Sneller" - IJzendijke Bovengenoemde vereniging hield een prijsvlucht vanuit Bre- teuil. Snelheid eerste duif 1025 m. per minuut. Uitslag: 1. en 2. A. Lammens, 3. H. Steenaert. 4. H. Groosman, 5. C. Mornout, 6. en 7. Abr. van der Meulen, 8. P. Dellaert, 9. Cor Neijssen en 10. W. van der Slikke. „De Vrede" Sas van Gent De duivenhoudersvereniging „De Vrede" hield een prijsvlucöt vanuit Breteuii. Snelheid eerste duif 1070 m. Uitslag: 1. en 2. G. Ingels, 3. A. v. d. Bilt, 4. J. de Kraker, 5. J. Klaassen, 6. G. Be gijn, 7. H. Marquiniè, 8. A. Ver moet, 9. A. ClayssenS en 10. F. Kox. „Vrije Vlucht" Saspat en „E.D.B." Schoondijke. De duivenverenigingen „Vrije Vlucht" te Sasput en „E.D.B." te Schoondijke hielden gezamenlijk vanuit Breteuii een wedvlucht Snelheid eerste duif 1062 m. Uit slag: 1. R. Blaakman, 2. Cl. de Wever, 3. A. Neyssen, 4. en 9. De Poorter II, 5. H. Riemens, 6. I Gebr. Boogaert, 7. A. File bert, 8. W. Jansen en 10. B. Pijcke. „Recht voor Allen" Shüs. De postduivenhoudersver. nam Zondag met 64 duiven deel aan de prijsvlucht op Breteuii. De hoogste snelheid bedroeg 1040 m. De uitslag was:. 1. G. Caniere, 2. Gebr. van Winsberghe, 3., 7. en 8. D. van Kerkhove (Retranchement); 4. en 10. J. van Hoorn (Retranche ment), 5. S. Blokdijk (Retranche ment), 6. J. Korthals (Draai brug), 9. M. Leurgens (Retran chement). In de onaangeduide serie won de heer Van Kerkhove een paar fietsbanden en in de aangeduide serie won de heer Van Hoorn een wekker. „Nog Sneller" Breskens. Prijsvlucht uit Breteuii van „Nog Sneller" te Breskens. Inleg 192 duiven. Snelheid eerste duif 1070 m. 1. J. Faas, 2„ 3. en 6. P. Buize, 4. A. Quaars, 5. I. Porrey, 7. Ver meulenVerduijn, 8. Dierkx Hartog, 9. W. Bruinoge, 10. 3. J. Risseeuw. 12. Als Eric eindelijk zijn plaats op de boeg van het vreemde schip verlaat hebben duisternis en nevel elk uitzicht onmoge lijk gemaakt. „Maak U geen zor gen, heer!" mompelt Haifa. „Mannen als wfj versagen nimmer. Morgen kunnen wi) immers het zoeken naar ons eigen vaar tuig voortzetten .Morgen zijn we alleen maar nog ver der van elkaar afge dwaald!" zegt de Noorman bitter. Zwij gend staart hij een tijdlang over de duis tere zee, waar nevels als geesten over de golven jagen. „Ik wou dat het zicht beter werd," herneemt hp eindelijk kort. „Dan konden we tenminste onze koers op de sterren nagaan." „We varen maar één koers met dit spookschip, „gromt ergens uit het donker de sombere stem van Orm, de roerganger. „Recht naar de ondergang! Let op mijn woor den „Snoer toch Uw domme mond, man!" snuift Haifa. „Dit bijgeloof is stuitend voor beschaafde lie den... en de nevel wordt minder!" onderbreekt hij zichzelf verheugd. „WaarlijkIk zie stargeflon- ker in de verteHeer Eric! Ziet! Gloort ginds geen helder uit zicht „Het ziet er inderdaad uit alsof we het einde van de mistbank na deren!" zegt de Noorman opge lucht en wendt zich snel tot de roerganger. „Stuurboord, Orm! wist het welLet op mijn woor. Het roer moet stuurboordBij den, heb ik al de tijd gezegd. Dit de geesten, man! Wat bezielt U!" Want met een gil van ellende is de morsige roerganger opgespron gen en wijst verwezen naar de hemel. „Daar! Daar! kermt hp. „Ze komen ons halenIk is een spookschipNu is het te laat... Daar!... Ze komen...! De slagmaagden... De Walkyren! Ze rijden aan uit de lucht!....— Kijk

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 3