Australië wijzigt immigratie-politiek! RODENT ood West-Duitsland en de Russische antwoordnota Wijziging W egen verkeerswet Wat brengt DE RADIO? V Sluiting van kamp Bathurst eerste stap in nieuwe richting Cycloon boven Tanganjika Generaal Juin opperbevel hebber in West-Europa? De Japanse oorlogsindustrie NOG STEEDS DE URKER VISSERS Dreigende staking in Japan Eric de Noorman in „Het land der duisternis" DE BLOEMBOLLEN Woningbouw te Culemborg TWEEDE BLAD Vrijdag 18 April 1952 7e Jaargang No. 2014 Het wordt de regeerders in Canberra, de hoofd stad van het Australische gemenebest, steeds duide lijker, dat dit land sinds 1945 op veel te grote voet heeft geleefd. Dat het zeven jaren heeft geduurd voor men tot deze conclusie kwam, was te danken aan de goede prijzen, die men lange tijd heeft ge maakt voor agrarische producten als zuivel en wol. Maar de ijzeren wet van debet en credit is niet blij vend te ontduiken. Snel oplopende prijzen en lonen waren de onmiskenbare tekenen van een voortvre- tende inflatie, en een uitermate ongunstige handels balans heeft tenslotte de kiap op de vuurpijl gegeven: Australië moet bezuinigen. De aangiftebiljetten inkomstenbelasting - laiuuliijh (xöttd X? AGENDA ZEEUW Er zijn in dit grote land met zijn geringe bevolking vele maat regelen genomen om paal en perk te stellen aan de voort schrijdende inflatie. Men is vorig jaar begonnen de belastingen op te voeren, met name voor luxe artikelen. Daarna volgde een beperking van credieten voor aankoop van kapitaal-goederen. Kon men voordien op storting van ongeveer 300 (ƒ2500) een huis kopen en dat in circa 20 jaar afbetalen, thans is dat niet meer mogelijk. Naar Europees voorbeeld trachtte men .het geld „schaars" te maken, doch deze eerste pogingen hebben weinig of geen resultaat opgeleverd. Wel hadden zij invloed op de arbeidsmarkt. De luxe-industrieën kregen een harde klap en vele kleine bedrij ven legden het loodje. Geen nood echter, er waren overvloedig veel betrekkingen open bij meer vita le bedrijven, die evenwel lagere lonen betalen. In overleg met de andere lan den van het Britse gemenebest heeft Australië enkele weken ge leden zijn importen met 50 be knot. Dit was nodig omdat het land veel meer kocht dan het uitvoerde en men moet nu een maal de tering naar de nering zetten. Als laatste maatregel is thans de wijziging van de tot nu toe geldende immigratiepolitiek op handen. TE ARM. Australië heeft astronomische bedragen uitgetrokken voor de immigratie van werkers uit schier alle Europese landen. Ne derland speelde daarin een grote rol. Zijn inwoners aarden hier doorgaans uitstekend en onze levenswijze verschilt weinig van die der Britse volkeren. Maar daarmee kon Australië er alleen niet komen. Behalve aardige mensen om het land te bevolken heeft dit werelddeel vooral werkers nodig om de bin nenlandse productie op te voe ren. Aan dat laatste nu hebben de Immigranten te weinig bijge dragen. Begrijpelijkerwijs tracht ten zij zoveel mogelijk geld te verdienen en ging hun voorkeur derhalve uit naar de bestbetaal- de betrekkingen. De laatste tijd heeft men dit trachten te voorkomen door iedere immigrant aan een con tract te binden, doch het is reeds te laat. Het is duidelijk, dat mensen, die Australië straatarm binnenkomen, de eerste jaren in economisch opzicht geen winst opleveren. Zij sparen wèl, maar geven al hun geld weer uit aan huishoudelijke aanschaffingen e.d., zodat van nationale uitbouw van kapitaal geen sprake is. Nederland heeft daarin onmis kenbaar grote schuld. Het zond zijn burgers naar dit werelddeel met 10 oftewel 85 gulden op zak. Wie zelf alle kosten kon dragen, mocht per gratie 90, dat is omstreeks 775 gulden, bij zich steken. En daarmee moet men dan een bestaan opbouwen! B.v. in de landbouw, waar men tenminste 5000 nodig heeft om een beetje aan de slag te kunnen. Zonder dat dit officieel is aan gekondigd heeft de Australische regering met de sluiting van de ontvangstkampen in Bathurst en Mildura de kogel door de kerk gejaagd. Het zal voortaan niet meer zo eenvoudig zijn om met een gezin naar dit land te emi greren, omdat vooral in die groep de economische „waarde" het laagst ligt. Er moeten dus naar verhouding meer vrijgezellen in het gestelde aantal worden op genomen. Kan Nederland die jonge mannen niet leveren of wil men dit in Den Haag niet dan staan er vele andere regerin gen in Europa klaar om „graag" te zeggen. Duitsland, Italië en ook Engeland willen het arbeids- overschot wel naar Australië af voeren. MINDER WERK. Ook de arbeidsmarkt begint steeds meer tekenen van luste loosheid te vertonen. Op zichzelf is dat geen ongezond verschijn sel, want het werd langzamer hand te gek, dat een ongeschoold arbeider, zolang hij maar bereid was het gestelde minimum aan arbeid te verrichten, vrijwel evenveel verdiende als een be kwaam vakman. De positie van de vakbonden was en is nog in vele gevallen zo sterk, dat hun leden doen en laten wat goed is in hun ogen. De enorme getallen vacatures beginnen af te nemen. Minister Holt die zowel over de arbeids verdeling als over de immigratie gaat, verklaarde dezer dagen, dat in 6 maanden in 50 van de behoefte aan arbeiders was voor- Een cycloon heeft boven de haven Lindi in Z.-Tanganjika gewoed. Drie inheemsen zijn om het lieven gekomen en 9 anderen, die zich in een boot bevonden, welke als wrak is teruggevon den, worden vermist. 20.000 Per sonen zijn dakloos geworden. De schade, die de wervelstorm en de hevige regenval, waarmee zij gepaard ging, alleen aan re geringseigendommen heeft aangericht, wordt op ruim 100.000 pond sterling geschat. zien. Een landbouw, en vee teeltautoriteit verklaarde de vol gende dag, „dat Australië ten minste voor het platteland geen immigranten meer nodig had". Vast staat, dat de spoeling dun ner wordt. En men kan erop rekenen, dat de vakbonden alles op alles zullen zetten om in de eerste plaats de Australiërs zelf aan het werk te houden, mocht de nood aan de man komen. Zo ver is het gelukkig nog lang niet. Australië zelf grijpt in. Het is echter spijtig te bedenken, dat Nederland er als natie toe bijge dragen heeft de immigratie te bemoeilijken door een uitgespro ken krenterige politiek. Volgens de „Daily Telegraph" zal generaal Aiphinse Juin, op perbevelhebber der landstrijd krachten in W.-Europa, 5 Mei naar Londen komen voor een bespreking van 3 dagen met mi nister-president Churchill en militaire leiders. De militaire correspondent van dit blad heeft vernomen, dat generaal Juin weldra alge meen opperbevelhebber der lucht-, zee- en landstrijdkrach ten in W.-Europa zal worden. Op het ogenblik heeft de Amerikaanse generaal Norstad het bevel over de luchtstrijd krachten en de Franse admiraal Jaujard over de zeestrijdkrach ten in W.-Europa. De Amerikaanse autoriteiten in Japan hebben met ingang van Dinsdag volledige vrijheid gegeven om zijn oorlogsindu strie weer op gang te brengen. Het-hoofd van de economische afdeling van het geallieerde op perbevel in Japan, generaal Marguat, heeft het Japanse mi nisterie van handel en industrie een memorandum doen toeko men, waarbij toestemming wordt verleend voor het ver vaardigen van wapens en vlieg tuigen voor de Amerikaanse troepen. Tot verleden week Zaterdag was nog maar ruim 'n derde van het aantal uitgereikte aangiftebiljet ten voor de inkomstenbelasting over 1951 terugbezorgd, zo deelt men ons van de zijde van het mi nisterie van Financiën mede. Het aangiftebiljet had uiterlijk Dins dag ingeleverd moeten zijn. Al leen voor effectenbezitters is de termijn verlengd tot 29 April. Daarom wordt er aan herinnerd, dat dit jaar voor het eerst op het niet of te laat inleveren van het aangiftebiljet een boete is ge steld. Deze komt neer op een ver hoging van de aanslag met vijf procent, met een minimum van 5. Deze straf is in het leven ge roepen, juist om te voorkomen, dat aangiftebiljetten oningevuld blijven liggen. Wie dit toch doet, haalt zichzelf extra kosten op de hals. Nou en of I Je moet wel eens even uitblazen. En dan een Strand en.... )e knapt weer op, manl Bovendien is de prijs nog VERLAAGD tot In Bonn is het politieke leven na de korte Paasrust weer krach tig voortgezet. Dr. Adenauer en de drie hoge commissarissen zijn voor het eerst in Adenauers re sidentie bijeengeweest om op nieuw gang te brengen in de besprekingen over de verdragen, die Duitslands souvereiniteit en zijn militaire inschakeling moe ten regelen. Hoewel deze onderhandelingen onder druk van de komende ver kiezingen in Amerika en van de Russische initiatieven stonden, waren zij vóór Pasen blijven hokken. Moeilijke punten, zoals de grootte van de Duitse bijdrage voor de op zijn grondgebied staande legers en de rechtelijke status van 't vreemde personeel, zijn nog onopgelost. De vier onderhandelaren van Bonn heb ben nu besloten te proberen het tempo op te voeren. Maandag a.s. komen zij weer bijeen en van Dinsdag af zullen de deskundi gen permanent vergaderen tot alle moeilijkheden geregeld zijn. Het Britse aanbod tot het slui ten van bijstandsverdragen met de deelgenoten van het Euro pese leger wordt in Bonn alge meen opgevat als een bijdrage tot bespoediging van het slepen de tempo, dat in de voorgaande maanden al menige optimistische voorspelling van Adenauer heeft gelogenstraft. Het Britse aanbod is er naar Duitse opvatting op gericht de laatste weerstanden in Parijs tegen opneming van West-Duits land in de E.V.G. te overwinnen. In Bonn wordt de toezegging ten zeerste gewaardeerd. In politieke kringen wordt het plotseling versnelde tempo voornamelijk toegeschreven aan de Amerika nen. Washington zou nog, voor zijn congres half Juni uiteen gaat, de verdragen willen ratifi ceren teneinde een vertraging tot begin 1953 te voorkomen. Een door een journalist aan generaal Hays, de scheidende plaatsvervanger van de Amerik. hoge commissaris, in de mond gelegde verklaring als zouden de verdragen desnoods ook zonder zulk een ratificatie in werking kunnen treden, is prompt tegen gesproken. Zij had in Duitsland nogal opzien gebaard. Oe vol doening in regeringskringen te Bonn over de Britse geste wordt door de socialistische oppositie niet gedeeld. De socialisten zijn van mening dat een Britse garantie aan de problematiek van het bevoegde verdragsysteem niets verandert. Zij doelen daarbij kennelijk op de moeilijkheden, die een mili taire inschakeling van Duitsland voor een herstel der Duitse een heid zou doen ontstaan. De so cialisten worden hierin door een belangrijk gedeelte der pers ge steund. Woensdag heeft de „Frankfurter Allgemeine Zei- ting" de eis gesteld, dat de kan selier bij zijn Westelijke partners erop zal aandringen, dat in de notawisseling met Moskou min stens dezelfde spoed zal worden betracht als in de onderhande lingen. „Het Westen kan niet van ons verlangen, dat wij de kleinste kans op hereniging zon der noodzaak voor onafzienbare jaren vertragen", zo schrijft dit gezaghebbende blad. Niets wijst er echter op, dat Adenauer deze wenk ter harte heeft genomen. Bij de bespre kingen van Woensdag schijnt de tweede Moskouse nota in het ge heel niet ter sprake te zijn ge komen. Een Nederlandse zegsman heeft tegenover AFP meege deeld, dat men bij de regeling van het geschil tussen de naar Argentinië geëmigreerde Urker vissers de Belgische reder van Iseghem op de goede weg is. Een oplossing schijnt voor de deur te staan. Van de 20 vissers hebben 13 besloten in Argentinië te blij ven en hun gezinnen over te laten komen. Zeven hebben ge vraagd naar Nederland te mo gen terugkeren. Wat de eersten betreft is Van Iseghem bereid het arbeids contract te annuleren en hun toe te staan elders werk te zoeken. De financiële kwestie moet thans nog geregeld wor den. De vissers zullen, aldus AFP, gemakkelijk werk kunnen vin den in Mar del Plata en ver scheidene reders zijn bereid hun eis om de Zondagsrust in over eenstemming met hun godsdien stige overtuiging in acht te ne men, in te willigen. In de memorie van antwoord van de minister van Verkeer en Waterstaat op het voorlopig verslag van de Tweede Kamer over het ontwerp van wet tot wijziging van de Wegenver keerswet schrijft de minister, dat bij de verkeersongevallen zoveel bromfietsen betrokken zijn, dat het gevaar van de bromfiets op de weg groter is te achten dan dat, hetwelk wordt veroorzaakt door het berijden van een gewoon rijwiel. komt de minister Het komt hem daarom juist voor ook voor de bestuurders van bromfietsen welke voer tuigen tot de categorie motor rijtuigen blijven behoren de voor de bestuurders van motor rijtuigen bestaande zogenaamde omgekeerde bewijslast van kracht te doen blijven. - i PARKEREN Tegen hinderlijk parkeren kan worden opgetreden door het door de plaatselijke bevoegde instantie vaststellen van een wachtverbod, eventueel een be perkt wachtverbod voor een be paalde tijd of langer dan een bepaalde tijdsduur, indien het belang van de vrijheid van het verkeer of de veiligheid op de wegen een dergelijk verbod rechtvaardigt. Een en ander geldt uiteraard ook voor vracht auto's en verhuiswagens. Voor een algemeen geldend verbod tot parkeren gedurende de avonduren en in de nacht bestaat, gezien het nijpende ge brek aan garageruimte, waar door motorrijtuigen vaak nood gedwongen de nacht in de open lucht moeten doorbrengen, voor alsnog geen voldoende aanlei ding. Van deze gelegenheid wordt gebruikt gemaakt een wijziging voor te stellen van art. 24 van "de Wegenverkeerswet. Volgens de huidige redactie verbiedt dit artikel van een weg een zodanig gebruik te maken, dat deze daardoor meer dan gewoonlijk in beslag wordt genomen. Deze formulering blijkt in de prak tijk niet te voldoen, daar zij voor het instellen van een ge rechtelijke vervolging geen hou vast biedt, terwijl een nadere precisering van de uitdrukking „meer dan gewoonlijk in beslag nemen" in het Wegenverkeers reglement niet mogelijk is. Het daarom ge wenst voor weder aansluiting te zoeken bij de oorspronkelijke redactie van art. 24 met behoud van de bevoegdheid van B. W. tot het verlenen van een ont heffing op wegen, welke alle zijn gelegen binnen een ge meente en voor zover daaronder niet zijn wegen, onder beheer van een provincie. Het Japanse eiland Hok kaido is door een wervelstorm getroffen. Van de 3000 huizen zijn de daken afgewaaid. Enige vissersboten worden vermist. ZATERDAG 19 APRIL HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gew. muziek; 7.45 Gebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 9.30 Waterstan den; 9.35 Gram.; 10.00 Voor de jeugd; 10.15 Gram.; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram.; 12.00 Angelus; 12.03 Piano; 12.30 Me dedelingen; 12.33 Gram.; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 Orkest; 14.00 Boekbespre king; 14.10 Gram.; 14.20 Eng. les; 14.40 Amateurprogramma 15.15 Kroniek van kunst; 15.53 Orkest; 16.25 Causerie; 16.55 Voor de jeugd; 17.55 Schaken; 18.00 Nieuws; 18.15 Vraagge sprek; 18.25 Amusementsmuz.; 18.40 Regeringsuitzending; 19.00 Gram.; 19.15 Pari. overzicht; 19.25 Amusementsmuziek; 19.52 Actualiteiten; 20.00 Nieuws; 20.08 De gewone man; 20.15 Lichtbaken; 20.35 Gram.; 21.00 Gev. programma; 21.55 Gram.; 22.30 Wij luiden de Zondag in; 23.00 Nieuws; 23.15 Esperanto; 23.22 Gram. HILVERSUM U: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.33 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.00 Gram.; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de arbeiders; 11.30 Piano; 12.00 Orkest; 12.30 Me dedelingen; 12.33 Orgel; 13.00 Nieuws; 13.15 Hoorspel; 13.30 Orkest; 14.10 Voor de jeugd; 14.30 Zang; 14.50 Boekbespre king; 15.05 Dansmuziek; 15.30 Vragenbe,antwoording15.45 Politlekapel16.15 Sport; 16.30 Orkest; 17.20 Voor de jeugd; 18.00 Nieuws; 18.15 Varia; 18.20 Lichte muziek; 18.35 Volksdan sen; 19.00 Art. staalkaart; 19.30 Causerie; 19.40 Causerie; 19.55 Causerie; 20.00 Nieuws; 20.05 Actualiteiten; 20.15 Operette; 21.30 Soc. commentaar; 21.45 Sextet; 22.15 Hoorspel; 22.35 Lichte muziek; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram.; 23.35 Sport; 23.45 Orgel. BRUSSEL VI.12.00 Gram. 12.30 Weerbericht; 12.34 Orkest; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 14.30 Piano; 15.00 Gram.; 15.45 Ver. zoekprogramma; 16.15 Gram.; 16.30 Orkest; 16.50 Eng. les; 17.05 Nieuws; 17.15 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws. 19.30 Accordeon; 19.40 Cause rie; 19.50 Accordeon; 20.00 Gev. programma; 21.30 Verzoekpro gramma; 22.00 Nieuws; 22.15 Jazzmuziek; 22.45 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.05 Gram. Het gemeenschappelijk sta kingscomité van de Japanse vakbeweging heeft zijn goedkeu ring gehecht aan het afkondi gen van een staking voor 1 mil- lioen man uit protest tegen een wetsontwerp van de regering, dat inbreuk zou maken, op het recht op collectieve onderhan delingen over loonkwesties. Men verwacht, dat het sta kingsparool van toepassing zal zijn op mijnwerkers, metaalbe werkers, arbeiders in de elee- trische en auto-industrie en op personeel van verwante bedrij ven en industrieën. Het wetsontwerp geeft de proc.-generaal de bevoegdheid toezicht te oefenen op organi saties en deze zo nodig in haar werkzaamheden te beperken of te verbieden, zo haar activiteit gericht is op het verwekken van onrust, het omverwerpen van de regering of indien zij op andere wijze „ondemocratisch" hande len. De narcissen staan thans nog volop in bloei. Men verwacht algemeen, dat dit week-einde nog vele goud gele velden te bewonderen zijn temidden van de kleurige velden van hyacinthen en vroege tul pen, welke er thans reeds goed voor staan. Indien het mooie lenteweer van de laatste dagen blijft aan houden, kan men in de omge ving van Hillegom Zondag ook reeds de langstelige tulpen zien De „Keukenhof" is reeds één bloemrijke kleurenweelde. Ook de grote kas biedt de bezoekers nog een rijke kleurenpracht 2. „Een koude wind en warm water, dat is 'n boos voorteken, let op mijn woorden", voorspelt de roergan ger Orm naargeestig. Eric heeft zich alweer omgewend om de mannen die met zeil bezig zijn, z'n bevelen te geven, maar Haifa werpt de morsige zee man 'n vernietigende blik toe. „Hoe waagt gij het ons met uw dwaas bijgeloof lastig te vallen", snuift hij fier. „Dit soort baker sprookjes zijn goed voor oude vrouwen, van wie de geest ver molmd is. Een man als ik gehard in de krijg, vertrouwd met kunst en wetenschap, bedreven in de schone taal, staat daar boven. Het bijgeloof van een dom zeeman wekt slechts mijn lachlust op"! „Ik heb nog onder een man ge varen, die niet aan voortekenen geloofde...", mompelt de roergan ger berustend. „Ik hoop dat ge iets van hem geleerd hebt!" zegt heer Haifa snijdend. Orm trekt droef aan zijn snor. „Ik had geen Het gemeentebestuur van Cu lemborg zal er vermoedelijk in slagen het gehele bouwvolume voor 1952 en de achterstand van 1951 te realiseren door de z.g. 1400-woningen, die men in Cu lemborg gaat bouwen. De archi tecten Dionisius te Culemborg hebben enige tijd geleden een woning ontworpen, welke met in begrip van de grondprijs niet meer kost dan ƒ9500. Hierop krijgt men een rijkspremie van 3800. zodat nog 5700 resteert. Met een hypotheek van 4300 blijft er dus nog 1400. Iedere in woner van Culemborg, die dit bedrag in de gemeentekas stort, kan zulk een huis laten bouwen. Er. blijkt nogal belangstelling voor deze woningèn te bestaan, want er zijn nu al meer dan 50 aanvragen. De gemeente Culemborg zal d« bouw door middel van kasgeld leningen vóór financieren. In 1951 hield men in Culemborg we gens geldsgebrek een volume voor 30 woningen over. Het nieu we bouwvolume voor 1952 van ruim 30 woningen zal waar schijnlijk met de andere woning bouw niet toereikend zijn om alle aanvragers van een woning te voorzien. De gemeente heeft dan ook het plan dit jaar een voor- schot-volume aan te vragen van de toewijzing voor 1953. Het ligt in de bedoeling enkele van dez« z.g. 1400-woningen over een paar weken aan te besteden en onmiddellijk daarna de r«st van de woningen. Woensdag zijn 3 Zweedse mi litaire vliegers om het leven gekomen, 2 bij het neerstorten van hun vliegtuig, 1 tengevolge' van een botsing tussen zijn vliegtug en een ander toestel. tijd om iets te leren", knort hij hoofdschuddend. „Het schip ver ging eer we een dag uit de kust waren. Met man en muis ik was de enige die gered werd Maar misschien valt het mee, dit maal. Misschien krjjgen we nu al leen hongersnood of muiterij! Ik wil niemand ongerust maken"! Heer Haifa gaat stampend heen, zijn knevels in de wind, de mantel fier geplooid. Een man als hij laat zich niet bang maken door de bij gelovige praatjes van een roergan ger. Trouwens, die man vergist zich natuurlijk. Waarom zou het water warm zijn? Wie heeft er ooit gehoord dat een schip in warm zoetwater voer! Onzin! Ba kerpraatjes! Een krijger met een helder verstand laat zich daardoor niet in de luren leggen. Hoewel... „Feitelijk is het mijn plicht als on derbevelhebber dit te onderzoe ken", mompelt Haifa. „Niet omdat ik ook maar enige waarde hecht aan dom bijgeloof, natuurlijk. Dat heeft hier niets mee te maken. Het is meer wetenschappelijke belang stelling". Met een schuwe blik naar Orm werpt hij een houten emmer over boord en schept voorzichtig wat zeewater op. „Maar als ervaren zeevaarder moet ik deze Orm bewijzen, dat hij een bang soort leugenaar is en overigens Hij steekt zijn hand in het wa ter. Even blijft het doodstil. „De Zeven Geesten van de Zee staan ons bijprevelt Haifa asgrauw. „De zee is warm Snel! Dit moet heer Eric weten..." HEDEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc. „Onder de he mel van Parijs". TERNEUZEN: Pro Rege, 18.3022.00 uur: Tentoon stelling grafische kunst en handenarbeid. Parochiehuis, 8 uur: Fancy-Fair en Boetseer-de- monstratie ten bate van het Wit-Gele Kruis. AXEL: Het Centrum, 8 uur: Biosc. „De Jantjes". MIDDELBURG: Londense- kade 13, 11 uur: Aanbeste ding uitvoeren verbetering weg TemeuzenAxel, weg- vak Terneuzen, lang 692 im. MORGEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc. „Onder de he mel van Parijs". Concertgebouw, 8 uur: Biosc. „Liebe 47". Pro Rege, 1522 uur: Tentoonstelling grafische kunst en handenarbeid. Parochiehuis, 2 uur: Fancy-Fair en Boetseerde- monstratie ten bate van het Wit-Gele Kruis. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: Biosc. „De Jantjes".

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 5