KONINGIN WAREN EN PRINS „THUIS Clandestine uitvoer via Antwerpen KOREA De zaak Westerling Conferentie te Moskou Ontvangstcentrum voor Nederlandse emigranten in Australië i msm Bezoek aan „Holland" in Michigan Amerikaanse en Russische vliegtuigbouw Het bezoek aan Grand Rapids De opvolger van Eisenhower O.M. tekent hoger beroep aan Nederlands-Chinese overeenkomst Inschakelen van kinderen bij collectanten ongewenst? VRIJDAG 18 APRIL 1952. 7e Jaargang No. 2014. tt Voorverkiezingen in New Jersey ZON- en MAAN STANDEN. Truman beveelt Harriman krachtig aan onder onder VEERSVERWACHTING HOOGWATER tTankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat55—57 Terneuzen Telefoon 2510 Nd 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Be koningin en de prins waren woorden en die waren raak ge- Woensdag „thuis". Zij waren in Holland, op ongeveer 45 km van Grand Rapids in de staat Michi gan. Er stroomde geen confetti uit wolkenkrabbers; de koningin behoefde niet te zeggen, dat het haar toescheen, alsof ze door een donkere rotsspleet reed en de hemel niet kon zien, want de lage huisjes in Holland deden eerder denken aan 'n stuk grond in Zuid-Limburg. Ver over tijd arriveerden ko ningin en prins in Holland. Het tijdschema was reeds overschre den, toen men Grand Rapids ver liet, maar de koningin en de prins wilden niemand teleurstel- ren van hen, die zich langs de ruim veertig kilometer lange weg naar Holland hadden opge steld. En dat waren er duizen den en nog eens duizenden. Wij geloven niet, dat er iemand was thuisgebleven in het plaatsje Zeeland of in het plaatsje Fries land of een van al die andere dorpen daar in Michigan. Huismoeders torsten spandoe ken, waarop bijvoorbeeld stond: „Goeden dag, koningin" en een boertje stond eenzaam langs de weg met een grote oranjewimpel. Telkens moest de meer dan honderd meter lange autostoet stilhouden, omdat de koningin, hoe kort ook maar, een ogenblik wenste te praten met al die Ame rikanen van Nederlandse af komst. die te hoop waren gelo pen en voor wie dit de dag van hun leven was. Het hoogtepunt van deze glo- rietocht werd ongetwijfeld be reikt, toen men aankwam in het centrum van Holland. Met de stoet holden jongens en meisjes in Nederlandse kle derdrachten mede, fietsten jon gens en meisjes op rijwielen, die in ware oranje-voertuigen waren omgetoverd. Zo bereikten koningin en prins het stadhuis, waar burgemeester Henry Harrington zich tot tolk maakte van alle inwoners. „Wij weten, dat u zich veel vrienden hebt gemaakt in grote steden, groter dan Holland. Hier behoeft u zich geen vrienden te maken. U heeft ze. Wij allen," zo sprak de burgemeester. De koningin was kennelijk ont roerd door de grootse ontvangst, (Be deze Nederlandse afstanune lingen haar hadden bereid en zij drukte het aldus uit: „Ik kan alleen maar zeggen: hartelijk dank voor dit welkom thuis". De gouverneur van de staat Michigan sprak ook nog enkele Twee republikeinse leden van de oommissie voor de strijd krachten van het Amerikaanse huis van afgevaardigden hebben verklaard, dat de Sowjet-Unie 3 of 4 vliegtuigen produceert te gen de Ver. Staten 1. In een gezamenlijke verkla ring dringen deze afgevaardig den, Norblad en Nelson, er bij de commissie op aan een onder soek in te stellen naar „de grote achterstand in de productie van gevechtsvliegtuigen". Het is hoog tijd om er achter te komen, wat er aan het huio dige productiesysteem hapert, aldus Norblad en Nelson. troffen. „Deze plaats in Michi gan is werkelijk van u", zeide nij. „Al deze mensen zijn wel loyale inwoners van de Verenigde Staten, maar majesteit, „zij zijn en blijven uw loyale onderda nen". En dat bewezen zij met het inzetten van het Hollandse lied: „Holland, o Holland ik vind je zo mooi", en verder met het uitvoeren van klompendansen op de bekende melodieën. De terugreis naar Detroit, waar het konirkliik paar de nacht nog in het Cadillac-hotel zou doorbrengen, werd niet per auto en van Grand Rapids af per vlie r. tuig gemaakt, zoals aanvankelijk het plan was geweest, doch per speciale trein. Met een bezoek aan de univer siteit van Michigan werd het be zoek aan het Oosten van de Ver enigde Staten besloten. Na de middag vertrok het koninklijk paar per vliegtuig naar San Francisco, waar men in de avond hoopte aan te komen voor het bezoek aan de Westkust. Onderweg stopte de trein in de nooiastaa van Michigan, La„ sing, waar gouverneur Williams alvorens afscheid van het ko ninklijke echtpaar te nemen, 'n oorkonde overhandigde, waarin mededeling werd gedaan, dat het bestuur van Michigan had beslo ten de zestiende en zeventiende April uit te roepen tot: „Queen Juliana-days". In de considerans van het be sluit wordt gezegd, dat zelden 'n bezoeker meer heeft gedaan om j het ideaal van een betere ver standhouding tot stand te bren gen tussen volkeren, die ge meenschappelijke overtuigingen en doeleinden hebben, dan Neder lands minzame koningin Juliana. Tijdens de rit bracht prins Bernhard een bezoek aan de die sellocomotief en onderhield zich enige tijd met de journalisten in het voor de pers gereserveerde rijtuig. De „San Francisco Chronicle" bericht, dat generaal Ridgway, de geallieerde opperbevelhebber in het Verre Oosten, door de geza menlijke chefs van staven te Washington is voorgedragen als opvolger van generaal Eisenho wer in Europa. Het blad publi ceert dit in een exclusief bericht van zijn Washingtonse corres pondent. Volgens hem wordt de goed keuring door de Navo-landen van de keuze van generaal Ridgway spoedig verwacht. Veldmaar schalk Montgomery, de plaats vervangende geallieerde opper bevelhebber, zou in het tijdvak van Eisenhowers vertrek tot de komst van de nieuwe opperbevel hebber het opperbevel op zich nemen. Zoals bekend zal Eisen how er op 1 Juni zijn functie van geallieerd opperbevelhebber fjuropa neerleggen. Enkele duizenden Amerikanen van Nederlandse afkomst hadden zich Woensdagmiddag verzameld voor het Pantlind-hotel in Grand Rapids om wat zij nog steeds beschouwden als hun koningin en hun prins een onvergetelijk welkom toe te roepen in deze stad, waar een derde van de be volking van honderdtachtigdui zend inwoners Nederlandse na men draagt. De koningin en de prins wa ren tijdig uit Detroit vertrokken en kwamen omstreeks tien uur met een Constellation van het leger op het vliegveld van Grand Rapids aan. Het was een ietwat schuchtere ontvangst. De meesten van hen, die naar het vliegveld waren gekomen, hadden noch de koningin noch de prins ooit aanschouwd. Het was als een ontmoeting met een ver familielid, van wie men wel eens een levensteken heeft ont vangen, doch in feite slechts zeer weinig weet. Er heerste onder de enorme massa mensen, verzameld op het vliegveld een soort gespannen sfeer, welke zich echter spoedig ontlaadde, toen koningin en prins zich ongedwongen langs hen be gaven. Er waren erewachten van padvinders en padvinsters in kleurrijke uniformen en na tuurlijk de in blauw en geel ge klede charmante „majorettes die haar staven vaardig hanteer den. Na het spelen der volks liederen reed een langgerekte stoet auto's door de vele rijen dikke mensenhaag naar het Cal- vijn-college. Hier werd op deze dag een leerstoel hernoemd naar koningin Juliana. In de aula sprak pre sident Spoelhof de koningin toe: „Wij beschouwen deze gebeurte nis als een van grote betekenis voor onze academie. Deze bij eenkomst bevestigt de band, wel ke het heden van het college ver bindt met zijn geestelijke en cul turele verleden in de geschiede nis van Nederland. Hij deelde daarop mede, dat ter gelegenheid van het konink lijk bezoek besloten is de leer stoel in de Nederlandse taal te herdopen in „The Queen Juliana chair of the language and culture of the Netherlands". De koningin antwoordde in 'n •korte, geïmproviseerde toe spraak, waarin zij zeide te voe len, dat wetenschap hier wordt onderwezen in het teken van de wijsheid, dat hier een inspiratie leeft tot eerlijk onderzoek en dat zij de indruk heeft, dat hier komt „al wat waar, werkelijk en we zenlijk is". Na deze plechtigheid begon de officiële intocht in de stad, die veel weg had van een middel grote Nederlandse plaats op ko ninginnedag. Overal van de da ken woeien Nederlandse cn Ame- kaanse vlaggen, waren bomen, lantaarnpalen, auto's en de be woners zelve rijkelijk met oranje gedrapeerd, marcheerden mu ziekkorpsen door de straten op de maat van de vrolijke marsen. Zelfs de venters met oranje luchtballonnetjes ontbraken niet in Grand Rapids. In het Pantlind-hotel versche nen H. M. en de prins op het bal- con 'van de tweede verdieping, waaronder duizenden waren sa mengestroomd. De burgemees ter, de heer Paul Goebbel, sprak het koninklijk paar toe: „Neder land was het land, dat in 1776 als eerste buitenlandse staat de Ver enigde Staten als een vrije natie erkenden", zeide hij. „We waren toen een jong land, dat trachtte op eigen benen te staan. U gaf ons uw medewerking en leende ons geld. U hielp ons de grote natie te worden, die wij heden ten dage zijn. Deze geste was vol komen in overeenstemming met de tradities van het huis van Oranje Naussau. Wij in Grand Rapids zijn dankbaar voor de vele bijdragen, die mensen van Nederlandse ^ifkomst voor deze stad hebben 'geleverd". De burgemeester overhandig de H. M. de sleutel van de stad en zeide: „Deze sleutel Is niet alleen de sleutel tot elke deur in deze stad; het is ook de sleutel tot onze harten". De koningin antwoordde deels in het Engels, deels in het Ne derlands: „Ik kan niet anders zeggen dan dat wij ons gevoelen of we thuis gekomen zijn." En tot alle Nederlanders in de me nigte voor het hotel: „Ik geloof wel te kunnen zeggen, dat u ons Nederlanders goed vertegen woordigt. koningin en zo ontstond er een amusante woordenwisseling, wie van hun tweeën een kou zou vat- ten". Ik geloof dat het een uitste kend getrouwd paar is, een in spiratie voor iedereen". De gouverneur vertelde nog een amusante geschiedenis, die hem en zijn vrouw in 1939 in Ier- land was overkomen. Hij had toen een auto gehuurd en overal waar mensen hen zagen en naar hij dacht herkenden, groetten zij eerbiedig. „Ik was hierover erg onder de indruk, tot ik tot de ontdekking kwam, dat de ge huurde auto de Cadillac was, die het Nederlandse prinselijke paar had verkocht. De mensen op straat hadden alleen maar de auto herkend, waarin de toen malige prinses en prins eens een tochtje in Ierland hadden ge maakt". De gouverneur zeide, dat hij weliswaar een grote belangstel ling in Michigan had verwacht, maar dat een dergelijke menigte op de been zou zijn met een der gelijk enthousiasme, daarop had hij zeker niet gerekend. „Geen enkele president van dë Verenig de Staten heeft ooit in Michigan zulk een ontvangst gehad". Iemand had hem tijdens het bezoek gevraagd, hoeveel inwo ners Holland eigenlijk had. Zijn antwoord had geluid: „Tel ze maar, ze zijn hier allemaal". Gouverneur Mennnen gaf de prins bij het afscheid een butter fly-dasje ten geschenke, dat hij voor zichzelf had laten maken en dat hij als een soort persoonlijk herkenningsteken beschouwde bij zijn politieke campagnes. Het is een groen dasje met witte stippen. Een dergelijk dasje heeft hij ook geschonken aan president Truman en de hertog van Edin burgh. De gouverneur van Michigan over het bezoek. In de trein, die het koninklijk paar Woensdagavond van Hol land terugbracht naar Detroit interviewde een A.N.P.-verslag- gever de gouverneur van Michi gan, de heer G. Mennen. „Wan neer de koningin zich candddaat zou stellen voor het gouverne ment van Michigan, zou zij spoe dig op deze plaats zitten, want zij is een uitstekende campaig ner", zeide de gouverneur. „Zij is werkelijk een prachtige sportieve vrouw. Op weg van Grand Rapids naar Holland stond zij erop het dak van haar auto opengeslagen te laten, hoewel er een sterke wind woei. De konin gin en de prins hadden hierover een ruzietje, want de prins was bezorgd voor het welzijn van de te bieden. Erepromotie in Ann Arbor. Koningin Juliana en Prins Bernhard werden Donderdag morgen in het universiteitsge bouw van Michigan in Ann Ar bor ontvangen door de president van de universiteit, de heer Har lan Hatcher. Na een korte receptie vertrok het gezelschap naar het gebouw van de „Rachkam Graduate- school", waar aan H. M. een ere doctoraat werd aangeboden. In de grote hall van de school, waar de plechtigheid werd ge houden, bevonden zich o.a. tien Nederlandse studenten, die op het ogenblik aan de universiteit van Michigan studeren. De pre sident zeide in zijn toespraak, dat deze bijzondere zitting werd gehouden ter ere van het ko ninklijk paar van een land, waar mede Michigan jarenlang nauwe banden van vriendschap onder houdt. De universiteit van deze staat in het bijzonder is trots op haar banden met Nederland. Het is een universiteit, ge sticht, ontwikkeld en gesteund door de staat Michigan. Zij werd gesticht in 1817, toen dit gebied bijna geen inwoners had. In de groei van de universiteit hebben burgers van Nederlandse af komst een belangrijke rol ge speeld. Vijf jaar geleden hield de universiteit een speciale zit ting om het feit te herdenken, dat een eeuw geleden de eerste Nederlandse nederzetting in Mi chigan werd gesticht. De heer Hatcher beschouwde het als een erkenning van de geest, zoals gemanifesteerd door koningin Juliana en in het bij zonder door haar koninklijke bijdrage voor de vrede en het welzijn van de naties, dat de universiteit van Michigan heeft besloten haar een ere-doctoraat in de rechtswetenschappen aan Prof. Karl Litzenberg, hoog leraar in de Engelse taal, las vervolgens de overwegingen voor die hebben geleid tot het verlenen van het eie-doetoraat. Hierin worden aangehaald de woorden, die Alfred Lord Ten nyson honderd jaar geleden schreef over koningin Victoria en die zoals hij zeide ook op koningin Juliana kunnen slaan: „A thousand claims to reference closed in her, as mother, wife and Queen". De koningin legde er in haar antwobrd de nadruk op, dat zij het ere-doctoraat aanvaardt als een bewijs van de levendige vriendschap, die tussen de twee naties bestaat. De koningin en de prins ge bruikten na afloop de lunch in de terraskamer van de universi teit. Een journalistieke ,,grap". Koningin Juliana is Woensdag tweemaal met haar vliegtuig in Grand Rapids aangekomen, ten minste wanneer men het plaatse lijke radiostation van deze stad mag geloven. De oorzaak hiervan ligt bij de journalisten, die de tocht van 't 'koninklijk paar volgen en die de radioverslaggevers een geduchte poets hebben gebakken. Zij kwa men met hun vliegtuig, even eens een Constellation, tien mi nuten eerder dan de koningin op het vliegveld van Grand Rapids aan. De journalisten begrepen wel, dat men daar beneden de indruk zou hebben, dat het koninklijk paar elk ogenblik zou landen en om deze indruk te ver sterken, maakten zij onmiddellijk na de landing de deur van het vliegtuig open, haalden een vrou welijke collega naar voren en lieten die minzaam wuiven naar de bevolking, die op het vlieg veld was samengestroomd. De radioverslaggever werd het slachtoffer van deze grap en be schreef prompt voor zijn toe hoorders, hoe de koningin ge kleed was en hoe charmant zij de bevolking groette. Tien minuten later kon hij opnieuw beginnen. Ambtenaren van het Belgische ministerie van Financiën stellen op het ogenblik te Antwerpen een onderzoek in naar de clande stiene uitvoer via de Antwerpse haven van grote partijen Spaans katoengaren naar Frankrijk. Ter verduidelijking diene dat de Franse regering iedere invoer van katoengaren uit Spanje heeft verboden. Volgens het blad „Het Volk" zou het Spaanse katoen garen na aankomst uit Spanje worden opgeslagen in transito pakhuizen en daar van Belgische herkomstetikettisn worden voor zien. Hierdoor behoeft op de ka toen geen overdrachtbelasting te worden betaald. Het katoengaren wordt vervolgens als Belgisch product naar Frankrijk ver scheept. Naar het blad verder schrijft zou een dergelijke smok kelhandel eveneens op grote schaal worden gedreven met Russisch katoenafval. Deze zou VERTREK UIT DETROIT. H. M. koningin Juliana en prins Bernhard hebben om kwart over een plaatselijke tijd de universiteit van Michigan in Ann Arbor verlaten en zich op weg begeven naar Willow Run Airport, bij Detroit, vanwaar zij met een constellation van de Amerikaanse luchtmacht naar San Fransisco zullen vertrekken. via de haven van Antwerpen naar de Verenigde Staten worden verscheept. De Belgische zaken lieden, die zich met deze transac ties bezighouden, zouden Rus land ter betaling van de katoen- afval rubber en koper leveren, die met kleine Russische schepen via Antwerpen zou worden ver voerd. Te veel krijgsgevangenen op Kor je. De Noordelijken hebben er Donderdag bij de geallieerden op aangedrongen te antwoorden op hun voorstel om de onderhande lingen over de krijgsgevangenen te hervatten. Van geallieerde zijde is bekend gemaakt, dat Noordelijke krijgs gevangenen op het eiland Korje bij de Zuidkust van Korea zullen worden overgebracht naar klei nere kampen ten Z. van de 38ste breedtegraad. Op het eiland heb ben zich ongeregeldheden voor gedaan, die aan overbevolking werden geweten. Het communistische persbu reau „Nieuw China" zegt, dat de onderhandelingen over het toe zicht op een wapenstilstand „vastgelopen" zijn. Geallieerde tanks hebben Woensdag bij een aanval ten Z. W. van Koesong aan het centrale front ongeveer 240 Noordelijken gedood, aldus een mededeling van het achtste leger. Twee tanks werden beschadigd. De officiële einduitslag van de in de Amerikaanse staat New Jersey gehouden voorverkiezin gen voor het aanwijzen van can- didaten voor de presidentsverkie zingen in November a.s. is, wat betreft de uitgebrachte republi keinse stemmen, als volgt: Generaal Eisenhower 387.854. senator Taft 228.380 en oud-gou verneur Stassen, die thans rector is van de universiteit van Penn sylvania, 23.187 stemmen. Gouverneur Stevenson heeft, zoals nader is gemeld, na het be kend worden van de uitslag der stemming in New Jersey ver klaard geen candidaatstelling door de democratische partij voor het presidentschap der Ver enigde Staten te kunnen aanvaar den. Stevenson heeft reeds eer der gezegd gesteld te zijn op zijn gouverneurschap van Illinois. Men beschouwde Stevenson als de keuze van Truman om door de democratische partij voor het presidentschap candidaat te wor den gesteld. In Moskou is Dinsdag tussen Nederlandse zakenlieden en de Chinese delegatie, die heeft deel genomen aan de economische conferentie, een handelsovereen komst van 4,6 millioen pond ster ling getekend. Krachtens deze overeenkomst zal de Chinese volksrepubliek ojn. zijde, tabak, porselein, sojabonen en grondno- ten leveren en uit Nederland sui ker, papier, chemische grondstof fen, meststoffen en metalen In- voeren. De schrijver Maurice Druon, de journalist Claude Morgan en de heer Michel Goldschmidt, leden van de Franse delegatie op de conferentie te Moskou zijn per vliegtuig uit Moskou aangekomen op het vliegveld Schiphol op doorreis naar Pa rijs. In een interview verklaarden zij, dat de waarde van de han delstransacties, die gesloten zijn door de Franse delegatie met de Sowjet-Unie, de Chinese volksrepubliek, O.-Duitsland en Roemenië, 30 milliard Franse francs bedragen. De protocollen van de verdragen zijn reeds ge tekend door de delegaties, doch de transacties, die werden af gesloten door de Westelijke de legaties, moeten nog worden goedgekeurd door hun regerin gen. De Duitse zakenlieden hebben daar met de Sowjet-Unie en China proforma-contracten ge sloten voor meer dan 500 mil. iioen mark. De mogelijkheid deze te realiseren wordt thans in Bonn onderzocht. Zij wordt echter met het oog op de poli tieke beperkingen niet groot ge acht. Naar het A.N.P. van bevoegde zijde verneemt, heeft het Open baar Ministerie te Amsterdam in opdracht van de minister van justitie hoger beroep aangete kend tegen de afwijzing door de rechter commissaris van de vor dering tot arrestatie van U. P. P- Westerling. Te verwachten is, dat de rechtbank op korte ter mijn een beslissing zal nemen. VOORWAARDEN VOOR DE VRIJLATING. Westerling, die zoals gemeld Woensdagavond is vrijgelaten, deelde gisteren mede, dat hem daarbij de voorwaarden waren gesteld, dat hij Nederland niet zou verlaten en niet zou onder duiken. Hij heeft in deze voor waarden toegestemd en daarop zijn woord gegeven. Hij zeide zijn woord ook te zullen nakio>- men, indien er eventueel sprake zou zijn van uitlevering. INDONESIË EN DE KWES TIE WESTERLING. Naar aanleiding van de be richten over kapitein Wester ling heeft de Indonesische mi nister van buitenlandse zaken a.i., Mr Wilopo, meegedeeld dat de regeringspolitiek ten aan zien van Westerling onveran derd blijft. De Indonesische re gering heeft uitlevering van Westerling gevraagd. In een telegram aan de com missaris is gevraagd de waar heid van de persberichten over de aanhouding van Westerling te onderzoeken. KAMERLID STELT VRAGEN. Het lid van de Tweede Kamer de heer Donker (Arb.) heeft aan de minister van Justitie de vol gende vragen gesteld: Wil de minister ter geruststel standpunt, dat de regering in neemt met betrekking tot de mo gelijkheid ener strafvervolging tegen Westerling, alsmede met betrekking tot haar houding ten opzichte van het door Indonesië gedane verzoek tot uitlevering? President Truman heeft Don derdag de directeur van het pro gramma voor de Amerikaanse hulpverlening aan het buitenland (de „M.S.A.")I9^.verell Harriman, krachtig aanbevolen als candi daat der democratische partij voor de komende Amerikaanse presidentsverkiezingen. B. en W. van Amsterdam heb ben een circulaire uitgegeven, waarin wordt gezegd, „dat het in schakelen van kinderen bij het inzamelen van gelden ongewenst is. „Het is gebleken, dat de laatste tijd het inzamelen van gelden door kinderen, waarbij zij prik- kaarten, verkoop van zegeltjes, lijsten enz. als middelen bezigen, zulk een omvang heeft aangeno men", aldus B. en W., „dat wij menen goed te doen hiertegen te waarschuwen". Wanneer men meent, dat de collecten beperkt blijven tot ken nissen- of familiekring, zodat de inzameling geen openbaar karak ter draagt, moeten B. en W. dit betwijfelen. DIAMANTSMOKKELAARS GEARRESTEERD IN ISRAEL. De Israëlische politie heeft een groot smokkel-complot voor dia mant ontdekt. Te Haifa zijn zes hooggeplaatste Israëliërs gear resteerd. De namen zijn nog niet bekend gemaakt. Voor anderhalf millioen Israëlische ponden aan gesjfepen diamant is in beslag genomen. Deze diamant was in Israel geslepen. Het schijnt dat de bende ruwe diamant smokkel de uit Frankrijk, Zwitserland en België. Na in Israel geslepen te zijn, werd de diamant weer naar het buitenland gesmokkeld. ZON MAAN op op April. 18 5.37 19.43 3.31 12.16 19 5.35 19.45 3.50 13.44 20 5.33 19.47 4.04 15.10 21 5.31 19.48 4.17 16.35 22 5.28 19.50 4.29 17.58 De Australische regering heeft besloten, dat Nederlandse immi granten, die nog niet in het be zit zijn ener eigen huisvesting in Australië, in het vervolg niet meer zullen worden onderge bracht in Bathurst, maar in het ontvangstcentrum Bonagilla. Bo- nagilla is een uitstekend inge richt oud-militair kamp nabij 't plaatsje Wodonga, dat aan de zuidelijke oever van de Murray ligt, waar deze rivier de grens vormt tussen de staten Victoria en New South Wales. Het eigen lijke centrum van de streek, waar vooral veeteelt wordt be oefend, is het tegenover Wodon- llng, zo mogelijk, van de gealar- i ga gelegen stadje Albury, dat 'n meerde publieke opinie op de bevolking heeft van 16.000 zielen, kortst mogelijke termijn de Ka- I 0p 640 km van Sydney en op 320 mer nauwkeurig inlichten over km van Melbourne, de juiste toedracht van zaken bij Op ko-te afstand van kamp Bo de arrestatie en daarop gevolg- nagilla bevinde zich de enorme de invrijheidstelling van Wester- meer het Hume-reservoir ont stond. Uit dit stuwmeer worden uitgestrekte districten bevloeid, die daardoor landbouwkundig van grote betekenis zijn ge worden. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdagoch tend tot Vrijdagavond. Volop lente. Droog en zonnig weer met ma tige, tijdelijk zwakke wind tussen Oost en Noord. Ongeveer dezelf de temperatuur als gisteren. ling? Wil de minister voorts de Ka mer omstandig inlichten over 't Hume-dam, de stuwdam waar mee de loop van de machtige Murray is gereguleerd en waar achter ais een lang gerekt stuw- ZATERDAG 19 APRIL. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 9.31 10.06 10.46 10.56 n.m. 10.14 10.49 11.29 11.39

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1