DE STAKINGEN IN DE VERENIGDE STATEN DRUKKE POST VOOR DE KONINGIN SCHERPE CRITIEK UIT DE ANTILLEN BELGISCH PARLEMENT OP HET „VINKENTOUW" Truman neemt de staalindustrie over r 7 De Koninklijke reis in de V.S. PERSCONFERENTIE VAN MINISTER STIKKER TE NEW YORK De voorverkiezingen voor het Amerikaanse presidentschap r De Koningin naar Gouda „Swissair" neemt Duitse m dienst piloten Sowjet-Unie beantwoordt Westerse nota's over Duitsland De plaatselijke verkiezingen in Engeland De R. T. C. met de West Strafmaatregelen Vinkeniers verbond contra Kamerlid in een Maleis dorp Moeilijkheden voor de pers 35 Doden bij autobus ongeluk in Venezuela Landehjke collecte voor t.b.e.-bestrijding Geen reclame Groot-Brittannië en Egypte De Veiligheidsraad VRIJDAG 11 APRIL 1952. 7e Jaargang No. 2009. Proces tegen vier Italiaanse militairen WEERSVERWACHTING HOOGWATER. ZON - en MAAN STANDEN. Het mooie ueer set de mensen in beweging Tankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat5557 Terneuzen Telefoon 2510 N& 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Het besluit van president Tru man om de staalindustrie over te nemen, heeft in de V.S. veel stof doen opwaaien. Thans be vinden zich dus twee belangrijke industrieën in handen der rege ring, daar de spoorwegen reeds bijna drie jaar geleden door het leger zijn overgenomen. H. M. de Koningin zal op 18 Juli een bezoek aan de gemeente Gouda brengen, in het bijzonder ter opening van het gerestau veerde stadhuis. Op haar weg naar Gouda zal de koningin een enkele beziens waardigheid in de gemeenten Oudenwater en Haastrecht wor den getoond. Voorts staat de be- zichting van een bedrijf in de ge meente Moordrecht op het pro gramma. De Zwitserse luchtvaartmaat schappij „Swissair" heeft mee gedeeld, dat zij deze zomer 20 Duitse piloten in dienst zal ne men, die eerst als tweede en later als eerste piloot zullen werken. Ook zullen 12 Duitse radito- telegrafisten worden aangeno^ men. De contracten variëren van 2 tot 3 jaar. Men neemt aan dat de piloten later voor de Duitse „Lufthansa" zullen vlie gen. Uit de rede, waarin de presi dent de overneming van de staal industrie aankondigde, bleek dat deze maatregel niet tegen de ar beiders is gericht. Hij heeft hun zijn steun toegezegd voor hun looneisen. Politieke waarnemers schatten, dat Truman hierdoor de stemmen van ongeveer zes mil- lioen arbeiders voor de democra tische partij heeft gewonnen. Door deze maatregel heeft de president de werkgevers, de ju risten, politici, het congres en de industrie tegen zich in het har nas gejaagd. In de ogen van het publiek is hij de voorvechter van de belangen der arbeiders tegen over de „oorlogswinstmakers de verdediger van de kleinen tegenover de groten. Volgens A.F.P. maken de ar beiders gebruik van de houding der regering om met meer klem hun looneisen naar voren te bren gen. In dit verband wordt eraan herinnerd, dat 300.000 leden van de C.I.O., die werkzaam zijn bij telefoonmaatschappijen, het werk hebben neergelegd, terwijl 31.000 leden van de andere grote Amerikaanse vakbond, de A.F.L., die bij telegraaf maatschappijen werkzaam zijn, reeds zeven da gen in staking zijn. Het telegraaf- en telefoonverkeer ondervindt ernstige moeilijkheden. In de Amerikaanse pers is felle critiek geleverd op het optreden van president Truman. De „New York Times" schrijft b.v.: „De president noemt geen enkele wet van het congres, waarop het recht om een dergelijke beslis sing te nemen zou berusten". Het blad is van mening, dat hij mach tiging van het congres had moe ten vragen. „Het feit, dat de pre sident dit niet heeft gedaan, maar dat hij er de voorkeur aan heeft gegeven, de mening van het congres te negeren, terwijl de juridische commissie van de se naat juist op die dag besloot hem niet het recht te geven om een bedrijf als de staalindustrie over te nemen, kan slechts'de mening versterken, dat het optreden van Truman veel opschudding zal veroorzaken". Nu het federale gerechtshof Trumans besluit heeft goedgekeurd, is „een nieuw tijdperk begonnen, waarin de „stilzwijgende bevoegdheden van de president zeer uitgebreid zullen zijn", aldus het blad De „New York Herald Tribu ne" schrijft, dat thans „de fatale deur is geopend en de traditio nele waarden van ons stelsel van vrije onderneming in gevaar Z^De „Washington Post" is van mening, dat Truman „de machts middelen van een dictator heeft gebruikt. De Sowjet-minister van bui- nenlandse zaken, Andrei Wy- sjinsky, heeft de diplomatieke vertegenwoordigers der drie Westelijke geallieerden ontbo den om hun het antwoord op de recente nota over Duitsland te overhandigen. In diplomatieke kringen neemt men aan, dat het Sow-, jet-antwoord nogmaals uitdruk- king zal geven aan het Sowjet- standpunt, dat verkiezingen in geheel Duitsland een kwestie vormen, waarover de Duitsers zelf moeten beslissen. Minister Wysjinsky, zo ver- klaart men, heeft 25 Maart te- genover de Britse, Amerikaanse en Franse vertegenwoordigers 'n uiteenzetting gegeven van de belangrijkste punten, welke mo gelijk in het antwoord zijn op genomen. Donderdag is te Rome een pro ces begonnen tegen vier Italiaan se militairen, onder wie en ma joor, die van spionnage worden beschuldigd. Het proces is niet openbaar en het is niet bekendgemaakt, voor wie zij zouden hebben gewerkt. Het eindresultaat van de plaat selijke verkiezingen in Engeland en Wales toont, dat Labour 409 zetels netto heeft gewonnen. In vier belangrijke graafschappen veroverde zij de leiding op de conservatieven. Labour heeft nu een meerderheid in 12 van de 62 graafschappen in Engeland en Wales. Dit aantal was elf na het aan de macht komen van Labour na de oorlog. De „Democraat", orgaan van de democratische partij in de Ned. Antillen, constateert in het werkstuk voor de R.T.C. een ge brek aan visie. Het blad zegt in een hoofdartikel: Men wil vóór alles de alleen zaligmakende grondwet voor het koninkrijk der Nederlanden (die in werkelijkheid de grondwet voor Nederland is, aangezien Ne derland het rijk is en Nederland de souvereine staat is en de over zeese gebieden geen vis en geen vlees zijn) onaangetast laten. De Nederlandse grondwet zal regelen het koningschap, de rege ring van het koninkrijk en dc wetgeving van het koninkrijk, enz. Suriname en de Antillen zul len nu en dan even naar binnen worden gelaten in het heiligdom van het koninkrijk. Het Luikse parlementslid Phi- lippart heeft dezer dagen in de Belgische kamer van volksverte genwoordigers op hartstochtelij ke wijze 'bepleit, het houden van vinken in kooitjes te verbieden. Bij die gelegenheid diende hij te vens een wetsvoorstel in, op grond waarvan het vogelvangen met netten wordt verboden. De heer Philippart, die zeide te spre ken namens de Belgische natuur vrienden, zette in gloedvolle be woordingen uiteen, dat vinken nergens beter thuis zijn dan in de natuur zelf en hij declameerde tn dat verband zelfs een gedicht van Guido Gezelle, hetgeen na tuurlijk door de Vlaamse kamer leden ten zeerste werd gewaar deerd. Ongeveer 10.000 vogelvangers brengen leder jaar 10 mlllloen vogels in de bossen, tuinen en velden van België om het leven. De zangvogels worden weliswaar in kooitjes opgesloten, maar als ze niet goed zingen, worden zij voor de braadpan bestemd, zo riep hij bedroefd uit. Het Belgi sche parlement, aldus spr., mag het verbod niet op de lange baan schuiven uit vrees de vogelvan gers tegen zich in het harnas te jagen. De reactie is intussen niet uit gebleven en het „Belgische vin- keniersverbond" is op energieke wijze van leer getrokken tegen vogelvriend Philippart. Dit ver bond dat achtenswaardige bur gers als kantoorbedienden, wagenmakers en zelfs een bur gemeester en en hoogleraar telt, mensen die geen vlieg, laat staan een vink kwaad zouden doen, wijst er in een rondschrijven op, dat zangvogels het veel beter en veiliger hebben in een kooitje dan daarbuiten. Weet mijnheer Philippart niet, zo betogen zij ongeveer, dat 'n berekening heeft Uitgemaakt, dat de 20.000 sper wers, die België telt, jaa-lijks 20 millioen vinken verslinden? En dat zelfs een vink, die het geluk heeft niet door een roofvogel te worden opgepeuzeld, het in de natuur nooit zo lang uithoudt als zijn broers of zusters in ge vangenschap? Vijf jaar leven is voor een vink in de natuur al heel veel, maar bij zijn zaadbak je brengt hij het dikwijls tot de respectabele ouderdom van 20 jaar, zo heet het. dendste zanger hem geen geld, doch slechts twee papieren roos jes oplevert. Het verbond wil zich geenszins vereenzelvigen met de echte vogelvangers, die in de tijd van de grote trek dui zenden gevleugelde zangertjes in hun netten verschalken om deze aan de Brusselse restaurants te verkopen, een practijk welke ernstig wordt gebrandmerkt doch het verlangt, dat het van gen van vinken met netten ook in de toekomst zal blijven toege staan. gen voedsel hebben verschaft en weigeren inlichtingen te geven. Twintig uur van het etmaal mogen zij zich niet huiten het dorp begeven en twaalf uur, van zonsonder- tot zonsopgang, moe ten zij in huis blijven. Bovendien is het rijstrantsoen 40% vermin derd en zijn drie van de vijf groentenwinkels in het dorp ge sloten. Ook is een grote hoeveel heid rijst uit het dorp verwijderd, zodat er voor slechts twee weken voorraad is. De militaire autoriteiten in de Maleise staat Selangor hebben de vierduizend inwoners van het dorp Soengei Pelek bij Sepang verschillende strafmaatregelen Het werkstuk regelt alleen de' opgelegdomdatJJ ^timde n plaatsen, waar Suriname en de Antillen op Zon- en feestdagen binnen het koninkrijk mogen tre de. maar Nederland blijft onver wrikbaar het koninkrijk. Er is geen sprake van gelijkwaardig heid. Als iemand ooit wil controle ren, of er sprake is van gelijk waardigheid, kan hij eenvoudig de proef op de som nemen. Lees overal waar Nederland staat eens even de Antillen, overal waar de ministerraad staat, de landsregering, waar Tweede Ka mer staat lees de staten en kijk dan eens naar de resultaten. Als wij toch gelijkwaardig zijn, waar- om is dan het ene deel meer dan het andere, waarom hebben de staten dan minder te zeggen dan het Nederlandse parlement? Men begrijpe ons goed: wij lo pen niet naast onze schoenen van zelfoverschatting. Wij verwach ten geen gelijkheid; sterker nog: wij willen helemaal geen gelijke mate van macht hebben. Wi; eisen alleen een gelijksoortige macht. Het werkstuk is dan ook totaal onaanvaardbaar en wij be grijpen niet, hoe men zulk een wanproduct aan ons heeft dur ven voorleggen. Zelfs de toon van dit papier is koloniaal. Er is geen sprake van gezamenlijk iets op bouwen. Er is alleen sprake van „bun- name en de Nederlandse Antillen te doen deelnemen in het bestel van het koninkrijk, voor zover het rijksaangelegenheden be- ff Op een persconferentie heeft de secretaris van koningin Julia na, baron Van Heeckeren, mee gedeeld dat tot dusver in Ameri ka ongeveer duizend brieven wa ren ontvangen. De koningin had nog geen gelegenheid gehad ze alle te lezen, maar dat zou zo spoedig mogelijk gebeuren en elke schrijver of schrijfster mocht rekenen op ontvangstbe- vestiging en dankbetuiging. Ver zoeken om haar handtekening kon koningin echter niet inwil ligen, daar dit tegen de traditie is. Een van de aardigste zendin gen was 'n met de hand geschre ven en verlucht boekje, „De Dui kelaar", in 1944 uitgegeven ter gelegenheid van de verjaardag van prinses Beatrix. In dit boek je, waarvan slechts één exem plaar bekend is, werden politieke gebeurtenissen en de ontwikke ling van de oorlog beschreven ter informatie van onderduikers. Het is de koningin toegezonden door een thans in New York wo nende ex-Duitser, die tijdens de oorlog in Nederland onderdook. Wijlen Johannes Post, 'n Neder landse verzetsman die door de Duitsers werd terechtgesteld, had de zender van het boekje helpen onderduiken. Uit de streepjes op de laatste pagina van het boekje blijkt, dat het door achttien onderduikres is ge- lezen. Alvorens zich Woensdag naar de schouwburg te begeven, heeft het koninklijk paar een cocktail partij bij prins Aschwin bijge woond. aan het Metropolitan-museum, begeleidde de koningin en de prins op een rondgang door de „cloisters", dat een tendele oor spronkelijk Frans klooster is. indertijd door een schenking van Rockefeller steen voor steen van Frankrijk naar New York over bracht. De Nederlandse journalisten, fotografen en cameramensen, die de reis van het koninklijk paar volgen, vrezen grote moei lijkheden bij de uitoefening van hun werkzaamheden, daar het State Department heeft besloten slechts één vliegtuig ter beschik king te stellen voor de reis naar Detroit na de Paasdagen. Hier door zullen de meeste Nederland- se persmensen een groot gedeel te van de reis niet kunnen mee maken, daar zij niet over vol doende middelen beschikken ter financiering van vliegtochten hetzij naar Tennessee, naar San Francisco of Los Angeles en dan naar Canada. 's Middags waren koningin en prins de gasten geweest van prins Aschwin en diens vrouw. Prins Aschwin, die verbonden is Bij een autobus-ongeluk In de buurt van Higuerote in Vene zuela zijn 35 inzittenden om t leven gekomen. Zeven personen liepen verwondingen op. Het betreft hier een genoegen van de kleine man, dat hem bijna niets kost en waarvan de onder linge wedstrijden om- de wellui- In de week van 12 tot en met 17 Mei a.s. zal een landelijke in zameling worden gehouden voor de t.b.c.-sanatoria „Sonne- vaïick" en „Zonnegloren". treft" Wy komen niet om gunsten of baantjes. Dat men in het statuut uog grif een aantal baantjes aan Suriname en de Nederlandse An tillen uitdeelt, is slechts een des te grotere schande. Wij hebben niet gevraagd om een lid in de raad van state; wü willen geen Antilliaans lid van de hoge raad. WU verwachten met Suriname recht en geen politiek. U slaat ons in Suriname en de Neder landse Antillen te laag aan, mij ne heren. Wij willen geen baan tjes; wij willen geen paternali- teit. Wü willen alleen onze rech ten als geiykwaardigen hebben", aldus het blad. Dat een reclameleuze soms een bittere bijsmaak kan opwekken bleek gistermiddag, toen voor het hoofdpostkantoor te Amster dam in een stroom van verkeer plotseling een vrachtauto stil hield en een klein personenwa- gentje van achteren zó hard tegen de laadbak botste, dat het zwaar beschadigd aan bum pers en ingedrukte motorkap naar het trottoir moest worden geduwd. Op de achterruit van het nog nieuwe wagentje prijkten de woorden: „Alweer een Neder landse Morris". A TUI /\l De Egyptische regering heeft haar ambassadeur te Londen Amir Pasja opdracht gegeven zich met spoed naar G-oot-Brit- tannië te begeven en zich daar in verbinding te stellen met de Britse minister van buitenlandse zaken Anthony Eden. Amir Pasja bevindt zich thans in Egypte. Donderdag a.s. zijn in de Amen- kaanse staat Kansas voorverkie zingen voor het aanwijzen van candidaten voor de komende presidentsverkiezingen. Generaal Eisenhower is af komstig uit Kan sas. Men verwacht dat vele repu blikeinen op hem zullen stem men. Dinsdag a.s. worden er in New Jersey voorverkiezingen gehou den. Senator Taft, die hier candi- daat der republikeinse party is, heeft vergeefs gepoogd zijn can- didaatstelling ongedaan te doen maken. Zijn desbetreffend ver zoek werd te laat ingediend. De nog onvolledige uitslagen van de in Illinois gehouden ver kiezingen zijn: senator Taft 861.999; generaal Eisenhower 135.302; Stassen 145.643; gene raal MacArthur 6554 en gouver neur Warren 2245 stemmen. Bij de democraten leidde sena tor Kefauver. Hij verwierf venson van Illinois van wie men zegt dat Truman hem gaar ne als candidaat der democrati sche party zou zien aangewezen werden door kiezers bijge schreven. Zij verwierven op deze wijze resp. 9.050 en 79.930 stem men. Achttien Amerikaanse staten hebben tot nu toe 343 republi keinse afgevaardigden naar de in Juli a.s. te houden partijconven tie afgevaardigd. Volgens niet-of- ficiële gegevens zullen hiervan 181 op Taft, 76 op Eisenhower, 21 op Stassen, 6 op Warren en 2 op MacArthur stemmen. Van 57 kiesmannen is niet bekend, op wie zij zullen stemmen. Naar de democratische partijconventie zijn tot nu toe 161 kiesmannen afgevaardigd. Hiervan zullen 53 op gouverneur Stevenson, 40 op senator Kefauver, 23 op senator Humphrey, 7 op senator Kerr, 6 op president Truman en 5 op an- Minister Stikker heeft Woens dag op een persconferentie een verklaring voorgelezen. Hij zei- de daarin, dat de economische vooruitgang in Europa na de tweede wereldoorlog enorm is geweest. Er bestaat geen twijfel aan, aldus minister Stikker, dat het herstel volledig zou zijn ge weest, wanneer de dreiging van de communistische agressie de landen niet genoodzaakt had tot zware bewapeningsprogram ma's. Voor een zich nog van de gevolgen van de oorlog herstel lende economie betekent aan vaarding van een bewapenings programma, dat gemiddeld voor de Europese landen 30 procent van de nationale uitgaven vergt, een last, waarvan het gewicht niet vergroot kan worden, zon der de economische stabiliteit in West-Europa, en als gevolg daar van ook de bewapeningspro gramma's zelf, in gevaar te brengen. Nederland, zo vervolgde de minister, is één van de Europese landen, die in het afgelopen jaar hun financiële stabiliteit konden herwinnen, ondanks het feit, dat het overgegaan is tot een bewa peningsprogramma van grote omvang. Het spreekt vanzelf dat om deze beide doelen te be reiken men in Nederland zich grote opofferingen heeft moeten getroosten, die in de eerste plaats het gemiddelde verbruik der bevolking hebben getroffen. De Nederlandse regering heeft niet getracht hiervoor een tegen wicht te vinden in vermindering van de invoer of door het opleg gen van andere beperkingen aan de handel- Minister Stikker herhaalde daarna, dat Nederland als voor beeld kan dienen, daar het een land is, dat zich kwijt van zijn internationale verplichtingen, militaire en economische. De maatregelen, die de Nederlandse regering daartoe neemt, zijn over het algemeen niet van dien aard, dat zij de regering meer gezien maken. De landen van West-Europa zien zich thans voor een belang rijk vraagstuk geplaatst; het wel of niet verlengen van de Euro pese betalingsunie, welke op 30 Juni a.s. zou ophouden te be staan. Zij is de enige Europese organisatie, die op het gebied van internationale clearing be middeling kan verlenen en is dus onmisbaar. De oprichters van de E. ts. u. veronderstelden, dat vroeg of laat alle aangesloten landen eco nomische stabiliteit zouden kun nen bereiken. Dit is niet het ge val geweest en hierdoor valt de E. B. U. uiteen in landen, die een overwegende crediteurenpositie hebben en in landen met een overwegende debiteurenpositie. Eerstgenoemde landen dreigen de Unie te verlaten en de andere landen hebben reeds getracht maatregelen te doen aannemen, welke de handel binnen Europa zouden beperken. Men kan in deze toestand slecht verandering brengen door de E. B. U. te reorganiseren en door alle aangesloten landen col lectieve maatregelen te laten aanvaarden, die ten doel hebben de economische stabiliteit te be reiken. Elk eenzijdig of twee zijdig optreden moet ongunstig ontvangen worden. „Aangezien de Verenigde Sta ten belang hebben bij hand having van de Europese econo mische stabiliteit", zo besloot de minister, „zou het zijn nut heb ben, wanneer zij een collectieve oplossing van de economische vraagstukken zouden aanmoe digen." SCHIP IN DE I-JSEL VASTGELOPEN. Woensdagavond liep het 473 ton metende motorschip „Anna" van schipper Klop uit Haaften, de IJsel opvarende, bij Wijhe op de uiterwaard vast. Tot heden is het niet gelukt het schip vlot te krijgen, hetgeen by het snel vallende IJselwater steeds on waarschijnlijker wordt. Sleep boten zullen nogmaals een poging ondernemen. Het schip is voor twee derde verzekerd. medegedeeld door het K.N.M.I. ie De Bilt, geldig van Vrijdagoch tend tot Vrijdagavond. Weinig verandering. Veranderlijke bewolking met later op de dag kans op enkele verspreid optredende buien hoofdzakelijk in het Westen van het land. Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen. Nog weinig verandering in tem peraturen. ZATERDAG 12 APRIL. LUI rvciduveixxij vv.A - 484.281 van de in Illinois door de- dere candidaten stemmen. 27 At- mocratische kiezers uitgebrachte1 gevaardigden hebben zien niet stemmen. De namen van presi-1 verplicht een bepaalde candidaat dent Truman en gouverneur Ste-1 te steunen. Engeland zal zich verzetten tegen behandeling van de Tune sische kwestie, aldus heeft de En gelse afgevaardigde, Gladwyn jebb, in de veiligheidsraad ver klaard. Volgens Jebb zou een be spreking van dit geschil in de raad de spanning in Tunesië slechts vergroten en een overeen stemming tussen de Franse en Tunesische delegatie vertragen. v.m. n.m. Breskens 2.52 3.13 Terneuzen 3.27 3.48 Hansweert 4.07 4.28 Walsoorden 4.17 4.38 ZON MAAN op onder op onder April. 11 5.53 19.31 21.35 5.45 12 5.50 19.32 23.01 6.04 13 5.48 19.34 6.30 14 5.46 19.36 0.23 7.09 15 5.44 19.38 1.34 8.06 16 5.42 19.40 2.28 9.20 17 5.39 19.41 3.05 10.46 18 5.37 19.43 3.31 12.16 19 5.35 19.45 3.50 13.44 Het prachtige weer van de laatste dagen brengt beweging onder de mensen. De reismst voor de komende vacanties neemt kennelijk toe. Het is druk bij reisverenigingen en reisbu- reaux, die een aardige sprong in de boekingen voor het buitenland zien. Ook binnenlands neemt de be weging toe. Zij, die het zich ver oorloven kunnen, koesteren zich op de strandterrassen in de mil de zon. Voor de bollenvelden en voor de Keukenhof te Lisse is „de reiskoers" aanzienlijk geste gen. Indien het weer zo blijft, verwacht men in de bollenstreek een record-Paasbezoek. Uit Noordwijkerhout komt het enige sombere bericht in het zon- overschenen land. De bromfiets- rallye, die tegen Tweede Paasdag werd uitgeschreven, gaat niet door wegens gebrek aan belang stelling. Wél zullen de „e-mte fietsers", die door de plaatselijke V.V.V. van Noordwijkerhout zijn aangelokt, hun rallye en-masse rijden. Nog steeds stromen de aanmeldingen voor dit fietsfes- tijn binnen. In Noordwijkerhout bromt men dus niet. De speciale bloemen van deze streek, de nar cissen, bloeien er met vele velden vol. Uit toeristische kringen wordt vernomen, dat men 'n zeer groot Paasbezoek uit naburige landen tegemoet ziet.

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1