Staking in Amerikaanse staalindustrie afgelast RECHTSZAKEN m m. VenJkoJk Terry en Berry en „De witte Eland ft Wat brengt DE RADIO? Duitse bommenwerper uitgegraven Iedereen moet hei treten HOLTAP KARPETTEN Verenigingsdrukwerk VULPENNEN AXEL Losse Stoelen!! N.V. Finra P. I. VAN DE SANDE Versmalling in rijksweg Den Haag 2 Londen-Parijs per hélicopter Noodbevoegdheden van president Truman verlengd Telegrafische gelukwensen aan Koningin 20 Schapen zonder eigenaar 23.10 27.10 34.50 43.00 45.00 48.0° 65.00 SCHOONMAAK De zaak met de meeste voorraad N.V. Fa P. J. VAN DE SANDE, Terneuzen SPECIALITEITEN VAN VERKADE JMaria Café ~Npir Chobisco BISCUITS Last van zenuwen w 'i "■K,. Een sportieve inbreker De goede oude tijd is terug. Er is weer koffie, Goudmerk-koffie—waarvan de heerlijke geur bij het zetten het hele huis doordringt. Er is weer koffie, Goudmerk-koffie—i waarvan de verkwikking een mens echt^ goea doet. Er is weer koffie, -Goudmerk-koffie—,. die extra kleur en fleur geeft aan de mooiste momenten van de dag! Doe mee aan die ontdekking: schenk met Pasen een extra geurig kopje Goudmerk. Door 10% korting kunt ook U zich de luxe van een topklasse koffie veroorloven! De arbeiders in de Amerikaan se staalindustrie hebben na het bevel van Truman om de indus trie over te nemen, de staking- afgelast. De staking in de Amerikaanse staalindustrie is niet doorge gaan. Een half uur na het af breken der onderhandelingen tussen werkgevers en vakbond had president Truman de mi nister van handel, Sawyer, op dracht gegeven de industrie over te nemen en te drijven. Voorts had Truman de minis ter gemachtigd met de vakbond van metaalarbeiders te onder handelen over arbeidsvoorwaar den. In een door de radio en teleu visie uitgezonden rede van uit het Witte Huis had Truman verklaard, dat „de nationale veiligheid en de vredeskansen afhangen van de Amerikaanse defensie productie en deze pro ductie hangt af van staal". Een uur vóór de staking van ongeveer 650.000 arbeiders zou beginnen heeft daarop de voor zitter van de bond van arbei ders in de staalindustrie, Mur ray, de staking afgelast. „De arbeiders zullen voor him regering blijven werken", aldus Murray. Truman verklaarde voorts te verwachten, dat werkgevers en werknemers zouden voortgaan met besprekingen. „Het is mijn oprechte hoop, aldus de president, dat de par tijen zonder verwijl als het mogelijk is heden reeds tot overeenstemming zullen ko men". Twee grote staalmaatschap- pijen hebben Woensdagmorgen een aanklacht tegen president Truman ingediend, waarin zij de wettigheid van zijn bevel aan de regering om de staalindustrie over te nemen bestrijden. De betrokken maatschappijen verklaarden, dat alle andere staalondernemingen ook een aanklacht zullen indienen. De minister van handel Sa-- wyer heeft meegedeeld, dat hij de arbeiders in de staalindustrie de onlangs door de raad voor loonstabilisatie aanbevolen loonsverhoging en andere voor delen niet zal geven „voor dat de partijen tot overeenstemming zijn gekomen". Hij benoemde de presidenten van de staalonder nemingen tot „bedrijfsleiders van hun fabrieken". In zijn rede, waarin hij het overnemen van de staalindu strie door de regering bekend-' maakte, deed president Truman een feite aanval op de directies der maatschappijen. Hij deelde mee, dat per ton een winst van 22 dollar wordt gemaakt, het geen neerkomt op 2,5 milliard dollar per jaar- Volgens de pre sident zouden de door de raad voor loonstabilisatie aanbevolen maatregelen, die door de direc ties echter van de hand zijn gewezen, neenkomen op een stij ging van de productiekosten met 5 dollar per ton, zodat de maatschappijen nog een winst van 17 tot 18 dollar per ton zouden maken. Politieke waarnemers zijn van mening, dat de president, indien 'hij zich candidaat voor de ko mende presidentsverkiezingen 'had gesteld, niet anders zou hebben gesproken. Deze opvatting versterkt de geruchten, die onlangs de ronde hebben gedaan, als zou Truman, hoewel hij 10 dagen geleden of ficieel meedeelde zich niet can didaat te zullen stellen, wellicht „zwichten" voor een eventueel verzoek van het congres der de mocratische partij, dat in Juli te Chicago bijeenkomt, om toch als candidaat der partij op te treden, indien er geen andere vooraanstaande candidaat zou zijn. In de omgeving van de president wordt deze opvatting bestreden en gezegd, dat het besluit van Truman onherroe pelijk is. AFP tekent hierbij aan, dat men in het algemeen niet over tuigd is door dit dementi. Men blijft van oordeel, dat de wijze, waarop de president het vraag stuk van de dreigende staking in de staalindustrie heeft aan gepakt, veel lijkt op een voor bereiding om zich opnieuw can didaat te stellen. Er waren Woensdag aanwij zingen, dat, niettegenstaande 't aflassen van de staking door de vakbond, de maatschappijen de arbeiders wellicht niet zullen oproepen om het werk te her vatten. Twee grote staalfabrie ken te Pittsburg hebben bijv. nog niet een dergelijke oproep gedaan. RELLETJES IN EINDHOVEN, genoemde relletjes heeft ge- NOGMAALS TER SPRAKE. Het laatste bedrijf van de rel letjes te Eindhoven waarbij gedurende de vorige zomer in de Eindhovense binnenstad militai ren, burgers en militaire politie betrokken waren speelde Dinsdagmorgen voor het hoog militair gerechtshof te 's-Graven- hage. Daar verscheen delSienstplich- tige soldaat G. K. die zich we gens feitelijke insubordinatie en opzettelijk een meerdere in zijn tegenwoordigheid mondeling be ledigen, door de krijgsraad te velde Zuid te 's Hertogenbosch, in October van het vorige jaar tot een jaar gevangenisstraf, waar van 10 maanden voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar hoorde veroordelen. Op 18 December van het vorige jaar werd voor het hoog militair gerechtshof reeds een aanvang met de behandeling van deze zaak gemaakt, doch werd later aangehouden. K. wordt namelijk reeds ge ruime tijd in het neurose hospi taal verpleegd. Hij was Dinsdag morgen ter zitting verschenen en bekende het hem ten laste gelegde feit gepleegd te hebben. Welke rol hij verder bij de boven- m Evenals Petit Beurte voot elk uut van de dag geschikt. 53 ctp. 250 gr. 'n Biscuit met een suiker- laagje.waarvan de heerlijke mokka-smaak-1 iedereen op valt. 30 ,ct per 100 gram. San Francisco 'n Specialiteit van Verkade, voller van smaak dan de gewone neu trale biscuits. 24 ctp, 100 gr. Croquette Het lichte bis- cuitje met de fijne vanille- smaak. 55 a per 250 gram. Een luchtig biscuitje, ge- couvreerd met heerlijke cho colade. 50 ct per 100 gram. Wegens de uitvoering van wer ken aan de rijksweg Den Haag- Amsterdam in Den Deijl is deze weg aldaar over een grote leng te versmald. De automobilisten, die zich op Goede Vrijdag, de Paasdagen en de bollenzondagen naar de bol lenstreek willen begeven, wordt aangeraden zoveel mogelijk dit punt te vermijden, omdat de kans op verkeersopstoppingen groot is. Automobilisten, komende uit Zuidelijke en Oostelijke richtin gen zullen door middel van bor den zoveel mogelijk worden ge leid via Voorburg, Voorschoten en de Haagse Schouw- Om ver keersopstoppingen bij de brug gen uit over de Vliet in Voor burg te voorkomen, wordt men verzocht om, komende uit de richting Rotterdam niet bij de Hoornbrug, maar wat Noorde lijker bij de aldaar aanwezige verkeerslichten rechts af te slaan. Mijnhirdt't Zenuwtabletten helpen U er overheen. \k Pug Malone ging vlak voor Jones staan. „Hondsvot!" riep hij. Dit nam Jones niet. „Doodskist!" antwoordde hij en sloeg naar Malone. „Die gaan elkaar te lijf", lachte Terry, „laten ze elkaar maar goed raken!" „Je durft niet tegen Malone!" riep Berry tegen Jones. „Jij bent bang voor Jones!" riep Terry tegen Malone. Dit was genoeg voor de twee schavuiten om als tijgei'3 op elkaar toe te springen. Spoedig ontstond een bewe gende kluwen van stompemde en trappende armen en benen, waaruit beledigingen opstegen sneller zou blijken dan die per Oomet-straalvliegtuig, omdat zij niet per bus of auto naar Lon- dense luchthavens behoefden te reizen. De plaats aan de Zuidelijke rivieroever was nog niet be paald1. Een alternatief was het dak van het Victoria station. speeld werd niet nader aange duid, daar de advocaat-fiscaal bij de zee. en landmacht, mr Zaayer, direct overging tot het nemen van conclusie in deze zaak. Hij verzocht het hoog militair gerechtshof K. te veroordelen tot twee maanden gevangenisstraf met aftrek van twee maanden voorarrest en ontslag uit de mi litaire dienst. K.'s verdediger, de kapitein Bakker uit Bussum, deelde het hof mede, dat K„ gezien zijn mentale toestand, reeds voor de militaire dienst is afgekeurd. Voor het overige verzocht hij het hof conform de conclusie van mr Zaayer, in deze zaak arrest te wijzen. Eenstemmig heeft het Ameri kaanse huis van afgevaardig», den een wetsontwerp goedge keurd, dat de noodbevoegdheid van president Truman na het van kracht worden van 't Ja panse vredesverdrag handhaaft. Maandag had president Tru man om verlenging van de noodbevoegdheden gevraagd. Tegen 1957 zullen helicopters van de Zuidelijke Theemsoever in Londen opstijgen voor het onderhouden van een vaste dienst op Parijs- Lord Douglas of Kirtleside, president van de British Euro-; pean Airways, die deze voor spelling deed, zei dat, waar het de passagiers betrof, de reis Met het oog op de beperkte openstellingsduur van de P.T.T.- kantoren op a.s. Koninginnedag verdient het aanbeveling, tele grammen aan H. M- de Konin gin met gelukwensen ter gele genheid van haar verjaardag vroegtijdig, liefst vóór of op 28 April, aan te bieden. Deze telegrammen worden verzameld en op 30 April be steld- Onder de gemeente Bemelen nabij de molen van het gast huis werden Maandag en Dins dag de wrakstukken van een Duitse jachtbommenwerper, met behulp van een dragline, opge graven. De beide motoren zaten 7 tot 8 meter diep in de grond- Er werden in totaal nog zes bommen door de mijnoprui- mingsdienst uit Venlo gedemon teerd- De werkzaamheden wer den uitgevoerd door een firma (Wolters Qerrits) uit Nijme- j gen. Deze fiffina haalde de vo rige week eveneens een Duits vliegtuig bij Kessel uit de grond- De bij Bemeten neergestorte Messerschmidt werd in Septem ber 1944 door Amerikaanse jachtvliegtuigen omlaaggescho- ten en boorde zich diep in de zachte landbouwgrond. Door de pachter en Amerikaanse mili tairen werd toen -de kuil maar weer dichtgegooid. Enkele weken geleden waren ondernemende lieden uit Be- melen reeds met de opgravingen begonnen, doch op een diepte van bijna 2 meter stootte men al op de eerste bom, zodat het werk moest worden gestaakt, waarna de opruimingsdienst werd gewaarschuwd. VRIJDAG 11 APRIL HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gew. muziek; 7.45 Over denking; 8.00 Nieuws; 8.15 Gr.; 8.25 Hoogmis; 9.45 Gram.; 9.55 Waterstanden; 10.00 Gram.; 11.00 Voor de zieken; 11.40 Gr.; 12 30 Mededelingen; 12.33 Gr.; 12-55 Zonnewijzer; 13 00 Nws.; 13 20 Actualiteiten; 13.40 Voor dracht; 13.45 Orkest; 15.00 Hei lige Kruisweg; 16.00 Voor de zieken; 17.00 Voor de jeugd, 17.15 Orkest; 18.00 Nws.; 18.2a Gram.; 18.45 Voordracht; 19.00 Gram.; 19 05 Voordracht; 19 20 Gram.; 1930 Causerie; 20.00 Nieuws; 20.08 Passiespel; 23.00 Nieuws; 23.15 Schaken; 23.20 Orkest. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7-30 Gram.; 8.00 Nieuws; 818 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.00 Gram.; 10.00 Causerie; 10.05 Morgen wijding; 10.20 Gram; 10.45 Or gel; 11.10 Voordracht; 11.30 Piano; 12.00 Orgel; 12-30 Mede- delingen; 12.33 Sport; 12.48 Gram-; 1300 Nieuws; 13.15 Gr.; 13.20 Orkest; 14.00 Kookpraatje; 14.20 Gram.; 14.45 Voordracht; 16.00 Gram.; 16.30 Voor de kin deren; 17.00 Koor; 17 20 Ca«se- rie; 18 00 Nieuws; 18.15 Felici taties; 18 45 Denk om de bocht; 19.00 Koor; 1915 Prijzenpraatje, 19-30 Avondmaalsdienst; 21.00 Gram.; 21.30 Vragenspel; 21.50 Buitenl. weekoverzicht; 22.05 Orkest; 22.40 Voordracht; 22.45 Gebed; 23.00 Nieuws; 2315 Cau serie: 23.30 Gram. BRUSSEL VI.: 12 00 Gram. 12-30 Weerbericht: 12.34 Orkest 12.50 Koersen; 12.55 Gram' 13 00 Nieuws; 1315 Orgel; 14.00 Gram.: 15.00 Orkest; 15.30 Gr.; 17.00 Nieuws; 17.10 Klank/beeld; 18.00 Causerie; 18.30 V.oor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Actualiteiten; 19.50 Causerie; 20.00 Gram.; 20.15 Orkest; 21.00 Kunst; 22.00 Nieuws; 22-15 Cau_ serie; 2245 Gram.; 23.00 Nws. In een weiland' langs de Vleu- tenseweg te Utrecht zijn twintig schapen, 18 witte en 2 zwarte, aangetroffen, waarvan de eige naar niet bekend is, noch de (wijze waarop de dieren in het weiland zijn gekomen. Zij zijn overgebracht naar de schutstal van >de veemarkt. Intussen vraagt de Utrechtse politie zich af of de dieren af komstig zijn van diefstal. Een inbreker, die de gouden Lonsdale-gordel van de Britsse halfzwaargewicht-kampioen in Cockell had gestolen, kreeg be rouw toen hij er achter kwam, wie hij benadeeld had. Hij was 's avonds het huis van de bokser in Suray binnenge drongen en had het gordel, 'de hoogste Britse boksonderachei- ding welke aan titelhouders wordt uitgereikt, meegenomen De volgende dag werd het be stuur van de Britse boksbond opgebeld en een stem zeirie: „Zeg de kampioen, dat ik de gordel zal terugsturen. Ik wist niet dat het de zijne was".' Fa B. H. POT van en duurder i deGruyter en theezaak) 580419i LEN RUIME SORTERING VOOR DE met leer- en stofbekleding, biezen mat en houten zitting. Ruim 20 modellen in vooraad en in elk gewenst aantal leverbaar. Losse NACHTKASTJES, WASKASTJES, LEDIKANTEN, KLEERKASTEN, enz. enz 2-pers. compleet r qq STALEN LEDIKANT toet voetbord 3Ö"U

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 6