„De Volharding te Zaamsiag kreeg nieuwe instrumenten De economische wereldconferentie te Moskou RADIO? Binnenlands nieuws OPSTELLENWEDSTRIJD over „VERENIGD EUROPA" RU10ER IN DUBLIN Met Pasen „Naar de Speeltuin" in de bioscopen de V. S. De Veiligheidsraad en de Tunesische kwestie Wat brengt de Rijwiel- en Hoiofhandel 0. FM.4NNAE^T TERNEUZEN. CLINGE. GROENENDIJK. HULST. KLOOSTERZANDE. SLUISKIL. VLISSINGEN. SCHOONDIJKE. Locomotietrijwielen zijn verkrijgbaar bij Axelsestraat 1 6 Tel. 2220 ïelefonistenstaking in aanvaring voor pr. OTTERPLAAG IN HELENAVEEN. Churchill over besprekingen mei Truman en Stalin Worden de sigaren goedkoper De crisis in de Engelse textielindustrie De bioodvergiftiging in Frankrijk Uit de Provincie Ongeval. Gistermiddag begaf de heer J. H.. wonende in de Hondiusstraat. zich per rijwiel naar zijn werk. Op de weg aan de Oostkolk ge raakte een pakje, dat hij met een touwtje aan zijn hand had gebon den. bekneld tussen het stuur van zijn rijwiel. Het gevolg hier van was dat de heer H. zo onge lukkig op de grond terecht kwam dat een paar ribben werden ge broken benevens de pink van zijn rechterhand, terwijl hij aan het hoofd enige bloedende wonden opliep. Nadat dokter Van Breda Vries man de eerste hulp had verleend, werd de heer H. naar zijn woning gebracht. Het gladde wegdek. De heer A. J. L. uit Hoek wil de te ongeveer 4 uur gistermid dag toen hij met zijn auto op de provinciale weg Terneuzen Axel in de richting Terneuzen reed, ter hoogte van de hofstede van de landbouwer M. de Bruij- ne een voor hem in dezelfde rich ting rijdende jeep van de P.Z.E. M., waarop een kabelhaspel was geplaatst, voorbijrijden. Tenge volge van het gladde wegdek be gon bij het passeren de personen auto te slippen en reed tegen eni ge naast de weg staande boom pjes. De bestuurder van de jeep J. S. uit Sluiskil, vrezende dat de auto ook tegen de jeep terecht zou komen, remde af met het ge volg dat ook zijn wagen slipte en beide voertuigen in botsing kwa, men. De personenauto werd zwaar beschadigd en werd per takelwa gen weggesleept. Pastoor Huygen ter aarde besteld. Onder grote belangstelling had in de parochiekerk de plechtige uitvaart plaats van pastoor Huy gen, die tijdens een reis met zijn auto te Hulst aan een hartver lamming overleed. Het stoffelijk overschot was daags voordien met een lijkwagen gebracht tot aan het Zeegat, waar het door de plaatselijke verenigingen was af gehaald en daarna opgebaard in de kerk. De mis werd opgedragen door deken Plasschaert uit Hulst, geassisteerd door pater Van Bek hoven en kapelaan Van Osta. Vele geestelijke zowel als wereld lijke autoriteiten uit de streek brachten de overleden herder de laatste eer. Passiespel. Voor een volle zaal werd Zon dagavond in het Patronaatsge- bouw een passiespel opgevoerd, dat in elk opzicht een succes is geworden. Het spel, waarin in korte trek ken het lijden van Christus werd weergegeven, werd uitgevoerd door de zangvereniging „De Zon nestralen" onder leiding van mevrouw FassaertKrachten te Kloosterzande, terwijl de cos- tuums, welke uit Engeland waren aangevoerd, met de grime wer den verzorgd door mevr. I. Voet uit Kloosterzande. Het muzikale gedeelte berustte in handen van de heer Totté, terwijl het geheel onder leiding stond van de heer C. Craham uit Engeland. Auto gestolen. Toen de heer M„ na enkele be zoekers met zijn bestelwagen te hebben weggebracht, 's nachts thuis kwam, bemerkte hij dat zijn voor de deur geparkeerde luxe wagen was verdwenen. De rijkspolitie werd hiervan in kennis gesteld, waarna in samen werking met de Belgische rijks wacht een nader onderzoek werd ingesteld. Het bleek, dat een ze kere W., afkomstig uit Axel, de wagen had weggenomen en naar de Belgische Paal was gereden. Daar had W., die oud-militair is, enkele makkers ontmoet uit zijn diensttijd. Nadat men enkele biertjes had gedronken, reden de vrienden naar Antwerpen. In het dorp Kemzeke reed W. een wiel rijder aan, doch hij reed door. in Antwerpen bezochten ze enkele gelegenheden en daarna toog men terug naar Nederland. In de buurt van de grens vertelde W. dat hli de wagen had ontvreemd te Hulst. De vrienden verlieten de wagen en W. reed alleen huis waarts. De politie was inmiddels op liet spoor gekomen van de vrienden van W„ een uit Hulst en een uit St. Jansteen. Het spoor ging ver-, der naar Axel, waar W. van zijn bed werd gelicht en ingesloten. De wagen werd later bescha digd onder Axel teruggevonden. Eierprijskamp. De bijartclub D.O.S. hield een biljartprijskamp om 250 eieren bij de heer C. F. Moerman. Door het slechte weer bleef de deel neming beperkt tot 26 spelers. De eerste prijs (60 eieren) werd gewonnen door G. Penne- man, Kloosterzande, en R. v. d. Velde, Hoekenboseh. De 2e prijs, bestaande uit 55 eieren, was voor Al. Baart, Zou- tedijk, en Al. Jonkheim, Kloos terzande. Al. Neve, Groenendijk, en P. Linders, Walsoorden, won nen de 3e prijs (50 eieren). De 4e en 5e prijs vielen resp. ten deel aan de paren A. MaayenA. Tie- leman en P. Leijnesael—P. Tiele- man. Een extra-prijs, n.l. 2 tulbanden, was voor het duo J. de WaalF. van Hijfte. Semi- artsexamen Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het semi- arts-examen de heer P. J. A. de Waal te Kloosterzande. drukt, in het talud van de weg terecht kwam. Zowel de bestuurder der auto als de wielrijder kwamen er goed van af, doch de auto, die door een kraanwagen werd opgeta. keld. was vrij zwaar beschadigd. Palmpasen. Ook dit jaar werd Palmpasen in onze parochie op een waardige wyze gevierd, waarbij vooral de zieken werden bedacht. In de voorafgaande week hadden de meisjes van de jeugdbeweging een inzameling gehouden. Fruit, eieren, geld enz. waren welkome gaven om bet plan uit te werken. En zo zagen we dan Zondag na de Hoogmis een bonte stoet meis jes uittrekken naar de verschil lende wijken van ons dorp om de palmstok aan de hiervoor in aan merking komende zieken uit te reiken. Aan deze versierde palm stok waren verschillende verras singen voor de zieken gehangen. Onnodig te zeggen dat deze hier mede bijzonder in hun schik wa ren en dat de meisjes alle eer van haar werk hebben gehad. Aanvoer pyriet. Zondagmorgen kwam het Been- se s.s. „Herald" voor de kade van de Comp. Néerl. de l'Azote met een lading Rio Tinto-pyrict, wel ke als grondproduct wordt gelost. Franse onderscheiding voor Vlissingse artsen. De president van de Franse re publiek heeft de artsen H. C. A. Detmar en H. P. Veening onder scheiden met een benoeming tot „chevalier de l'ordre de la santé publique". Op 21 Februari 1951 kapseisde in de Wielingen de Franse traw ler „Duc de Normandie". Op de kiel van het omgeslagen schip wisten zich twee leden van de be manning in veiligheid te bren gen. Zij werden opgenomen door de „Flying Enterprise". Deze seinde naar Vlissingen om medi sche bijstand. De genoemde art sen hebben zich tot Antwerpen met de beide slachtoffers bezig gehouden en slaagden erin één hunner te redden. De onderschei ding werd hun gisteren medege deeld door de consul van de Franse republiek te Vlissingen, de heer W. M. van Aller. Bescherming van het strand. Het Vlissingse strand wordt reeds sedert enkele jaren door de zee bedreigd. Om hieraan een einde te maken, heeft men over wogen om een nieuw paalhoofd aan te leggen. Thans verkeren de plannen voor een nieuwe oplos sing in een vergevorderd sta dium. Het ligt in de bedoeling enige tientallen meters in zee. evenwijdig aan de laagwaterlijn een dam op te werpen en de tus sen die dam en de laagwaterlijn gevormde kom met zand te vul len. Men verwacht, dat eb en vloed het strand dan in de toe komst op de gewenste breedte zullen houden. De gladde weg Gisteravond slipte ter hoogte van het gehucht Kruisdijk een personenauto bestuurd door de heer H. de V., die ter plaatse niet bekend was. Op de weg Schoon dijkeBreskens komen gedeelten voor, en zulks nog wel in tal van bochten, die bij nat weer bijzon der glad zijn. De heer De V. werd hiervan de dupe en bij het nemen van een bocht slipte de auto. die, nadat het achterwiel van de juist pas serende wielrijder De P. uit Schoondijke geheel werd inge Terneuzen In de jeugdweek van 1217 Mei a.s. wordt aandacht gevraagd voor het streven naar een ver enigd Europa onder het motto: „Jong Nederland wil leven in een vrij en zelfstandig Europa". De Nederlandse jeugdgemeen schap schrijft ter gelegenheid van deze week een opstellenwed strijd uit. Jongelui in de leeftijd van 14 t/m 24 jaar worden uitge nodigd een opstel van- pl.m. 600 woorden te schrijven met als on derwerp: „Wat verwacht je van een verenigd Europa?" Men kan kiezen uit de volgen de ondertitels: a. in het alge meen; b. geestelijk/cultureel; c. economisch; d. sociaal; e. militair. De opsteller; moeten vóór 1 Juli 1952 worden ingezonden bij de Nederlandse jeugdgemeen schap te Amsterdam- Br wordt onderscheid gemaakt tussen werkende en studerende jeugd en vervolgens tussen 14 t/m 17-jarigen en 18 t/m 24-jari- gen. -■> Een jury bestaande uit des kundigen op het gebied van het jeugdwerk en van de Europese beweging, zal uitmaken welke van de opstellen tot de beste moeten worden gerekend. Als prijzen worden o.a. beschikbaar gesteld een retourvlucht Amster dam—Parijs per K.L.M., en twee complete Dickens-series- Zondagavond zijn In Dublin ruim 20 personen gewond, toen na een protestbij eenkomst van de Labourpai'tij ongeregeldhe den ontstonden. (Op de bijeenkomst was gepro testeerd tegen de verleden week in het Ierse parlement inge diende begroting. Volgens de begroting zouden de inkom stenbelasting en de belasting op benzine, sigaretten, bier en whisky worden verhoogd. De ongeregeldheden begon nen, toen na afloop van de bij eenkomst de menigte weigerde door de politie gegeven aanwij zingen op te volgen. Winkelruiten werden ingesla gen en verscheidene politie mannen gewond. Des nacht keerde de rust in de stad weer. Zaterdagmiddag waren de nieu we instrumenten tentoongesteld in het verenigingsgebouw te Zaamsiag. Op het podium, versierd met bloemen en keurig omgeven door gekleurd papier, kwamen de in strumenten prachtig uit. Om 7.30 uur begon de officiële uitreiking, doch vooraf sprak de voorzitter R. J. v. d. Veke een woord van welkom. Hij begroette in het bijzonder de burgemeester en verder de oud-directeuren de heren H. Wis se en Aug. Eeckhout. Het was voor bestuur en wer kende leden een buitengewone dag. Een complete nieuwe be zetting instrumenten was ten toongesteld van beroemde mer ken zoals: Mahillon te Brussel, Karl Hammersmidt uit Burghau en Beaugnier te Parijs en gele verd door de firma Hakkert uit Rotterdam. Met de Kerstda gen was een bazar georgani seerd, welke een flink batig saldo heeft bezorgd, waarvoor dank werd gebracht aan de heer Ser- rarens, de penningmeester en aan allen die hiertoe hebben me de gewerkt. Door intekening werd nog een mooi bedrag bij eengebracht. Verder werd nog aangeklopt bij verschillende in gezetenen, die voor de rest heb ben gezorgd. Hierna gaf de voor zitter het woord aan de burge meester. Als blijk van waardering over handigde de voorzitter een akte tas aan de directeur voor diens werk, verricht bij de aanschaf fing der instrumenten. Voordat zal worden overge gaan tot de uitreiking en inge bruikneming van de nieuwe in strumenten wil ik hier nog een enkel woord spreken, aldus de burgemeester. Toen mij werd gevraagd om hier voor dit speciale doel aan wezig te willen zijn, heb ik met graagte mijn medewerking toe gezegd, omdat ik met bewonde. ring Uw actie heb gevolgd en omdat ik recht blij ben met het door U behaalde succes. Uw oude instrumenten vol deden niet meer met als gevolg weinig voldoening bij het gebruik en telkens terugkerende onkos ten. Dat was voor het welzijn van Uw vereniging een groot be zwaar. Bovendien verkoelde hierdoor de belangstelling der werkende leden. U had goede leiding nodig (dus een goede directeur) en goed ge reedschap (dus goede instru menten. Die directeur bezat u meester dank had gebracht voor het gesprokene, werd overgegaan tot de uitreiking en ingebruik neming der nieuwe instrumenten hetgeen symbolisch geschiedde door een tuba te overhandigen aan het oudste lid, de heer A. de Visser, en een klarinet aan het jongste lid Leen Willemsen. De tuba werd met een toepasselijk woord uitgereikt door de burge meester, de klarinet door de voorzitter. Alvorens tot de uitreiking van de instrumenten werd overge gaan, heeft de oud-directeur de heer. Eeckhout uit Hulst, het be stuur en de leden toegesproken. Hij memoreerde de tijd, toen hij te Zaamsiag directeur was en reeds toen had hij wel in de ga- ten, dat er te Zaamsiag een mu ziekgezelschap zou groeien- dat er wezen mag, want er zaten toen reeds goede krachten in waar onder de heer H. Wisse, die later directeur zou worden. Hij sprak ook de directeur van thans toe, de heer Meijers en hij feliciteer de „De Volharding" met deze directeur. Hierna liet de heer Meijers enkele instrumenten proberen, o.a. tuba, saxophoon en trombone en het bleek, dat het niet aan de instrumenten zal liggen, want er kwam heel wat uit. Van de uit reiking werd een foto gemaakt. De collecte en de loterij hebben 120 opgebracht. Na de uitreiking is nog een korte repetitie gehouden om de instrumenten in te blazen. Het Nederlandse filmpje „Naar de Speeltuin" vervaar digd door de N.V. Haghefilm, zal met Pasen in een 20-tal bi oscopen over bet gehele land verspreid, worden vertoond. De hoofdrollen worden ge opeeld en gezongen door de jeugdige Heleentje van Capelle, het kinderkoor „De Karekieten", Agnes Fonville (de moeder), Carl Tdbi (de vader) en het Orkest zonder Naam onder lei ding van Ger de Roos. 16.000 Employé's van de „Wes tern Electric Company" zijn Maandag in staking gegaan voor hogere lonen. Het telefoonver keer in 43 Amerikaanse staten dreigt te komen stil liggen, aangezien de betrokken vakver eniging heeft meegedeeld, dat haar 300.000 leden de staking zullen steunen. De onderhandelingen tussen de „Western Electric", een doch teronderneming van de „Bell"- maatschappij. en de vakver eniging waren op niets uitge lopen. Ook in andere staten hebben employé's van „Bell"-maat schap pijen het werk neergelegd, zoals in Ohio en in New Jersey, waar 10.000 telefonisten in staking zijn gegaan. In Michigan, Nevada en Noord-Californië worden ook stakingen voorbereid. Wegens het smokkelen van 215 kg gebrande koffie zijn twee Nederlandse chauffeurs te Bent- heim tot zes en vijf maanden ge vangenisstraf veroordeeld en tot een gezamenlijke boete van 8600 mark. VERGIFTIGINGSGEVAL IN VEENENDAAL. In het gezin van de familie Wa gensveld te Veenendaal heeft zich een geval van vergiftiging voorgedaan. De vergiftiging is waarschijnlijk veroorzaakt door het gebruik van eenden eieren. Bij vijf leden van het gezin wer den de verschijnselen geconsta teerd. De toestand van de vader en een kind van negen jaar was echter zo ernstig, dat zij naar het ziekenhuis ter plaatse moesten worden overgebracht. OVER GASCOMFOOUTJE GEVALLEN. Een GS-jarige invalide alleen wonende man is Zaterdagavond in de keuken van zijn woning aan de Commelinstraat te Amsterdam over een op de grond staand gas- comfoortje gevallen, waarbij hij ernstige brandwonden opliep Zondag is hij daaraan bezweken. De bovenburen werden enige tijd later door een gaslucht op het ongeval opmerkzaam ge maakt. De Veiligheidsraad zal ver moedelijk Woensdag de Tune sische kwestie weer bezien. Het wordt waarschijnlijk ge acht, dat Amerika zich voor een volledige behandeling van het geschil zal verklaren, zulks In afwijking van het vorige week door de Amerikanen ingenomen standpunt. Een Amerikaanse woordvoerder heeft gezegd dat zijn delegatie in de raad en ook de ambtenaren van het state department die zich met de kwestie bezighouden onder de indruk zijn gekomen van de krachtige argumenten, die vo rige week door de Arabisch- Azfatische groep van 12 landen naar voren zijn gebracht. Het krachtigste argument was dat het onbillijk is de behande ling van de zaak zonder meer van de hand te wijzien als 12 landen, een vijfde deel van het aantal leden dus, er van. over tuigd zijn dat er een geschil bestaat. NEDERLANDSE KUST. Het Engelse schip „Markab" (7310 ton) is Maandagmorgen vroeg ter hoogte van de Neder landse kust in aanvaring ge komen met het Australische schip „Canberra" (7710 ton). De „Markab" heeft een flink lek opgelopen, doch koerst terug naar Emden. De „Markab" was met een lading steenkool op weg naar Hamburg. De „Canberra" is op weg naai Southampton. CHINEES REST At KANT UITGEBRAND. Zondagavond is een Chinees restaurant aan het Westeinde te Voorburg uitgebrand. Het woon huis van de eigenaar, dat boven het restaurant is gelegen, bleef behouden. De brand ontstond om ongeveer 19.30 uur. De eigenaar was toen reeds weg. Ook de wo ning was verlaten. Bij de bran dende gaskachel te drogen gelee* de grondstoffen voor de berei ding van Chinese gerechten heb ben waarschijnlijk vlam gevat De Voorburgse brandweer onder commando van M. Janzen was de brand in een kwartier mees ter. Een raming van de schade kan nog niet worden gemaakt. Vol gens de brandweereorpmandant bedraagt de schade zeker enige duizenden guldens. Of verzeke ring dit dekt, is niet bekend. De eigenaar was op weg naar Amsterdam om zijn vrouw en kinderen op te halen. Nadat door de Mij. Helena veen grote hoeveelheden volwassen karpers zijn uitgezet in speciaal daartoe aangelegde vijvers en 'n nartij pootvis is gebracht in de vele vaarten van deze ruig be groeide Peelontginning, zijn zo veel otters in deze omgeving op gedoken, dat men langzamerhand van een plaag kan spreken. Bijna iedere dag vindt men kop pen en staarten van karpers, ter wijl bovendien vele vissen aan gebeten zijn. Onlangs vond men de overblijfselen van een snoek, die getuige de afmeting van de kop. zeker een meter lang ge weest moet zijn. Er is een otter gesignaleerd, waarvan de lengte van kop tot staart op anderhalve meter werd geschat. middellijk zaken te doen met communis- rëeds en het gemis van de goede tisch China. Engelse zakenlieden, die de economische wereldconferentie te Moskou bijwonen, hebben de indruk gekregen, dat er voor Engeland kansen zijn om on- en op goede schaal Het socialistische Lagerhuislid Norman Dodds heeft premier Churchill Maandag in het Lager huis gevraagd, of hij „nog steeds even geestdriftig is gestemd over een bijeenkomst tussen Truman, Stalin en hemzelf, als hij het in 1950 en 1951 vóór de Lagerhuis verkiezingen was". „De grote meerderheid van het volk", al dus Dodds, t.zou liever zien, dat u een poging waagde en des noods zou falen dan dat u in het geheel niets beproefde". Churchill antwoordde dat hij, „indien de omstandigheden en de algemene toestand gunstig zou den zijn, gaarne een ontmoeting met president Truman en maar schalk Stalin zou hebben". „Het is niet zo zeer een kwestie van geestdrift, maar van welge meendheid en die is bij mij de zelfde gebleven", aldus Churchill. KonUnenplaag. Teneinde paal en perk te stel len aan de schade, die konijnen aanrichtten aan de tuinderijen in Helena veen, heeft de Mij. Helena- veen, die de jacht verpacht, vorig jaar aan de jachtopziener een premie in uitzicht gesteld voor ieder staartje, dat hij ten kanto re der maatschappij zou inleve ren. Ofschoon de jachtopziener zich goed heeft geweerd en voor 500 aan konijnenstaartjes heeft ingeleverd, moest toeh nog 1400 aan wildschade worden uitbetaald. A DA HEEFT VVEEIÏ EEN SEG JtOTINGSO VERSCHOT. Voor de zesde achtereenvolgen de maal liet de begroting van Canada een overschot. De inkom sten in liet afgelopen begrotings jaar overtroffen de uitgaven met 355,737.000 dollars, zo blijkt uit de Maandag gepubliceerde cijfers. De vorige herfst heeft de mi- Janzen was] nister van Financiën een over schot van 300 miiiioen dollars voorspeld. Nu een wetsontwerp tot tijde lijke verlaging van de accijns op sigaren is ingediend, vragen ver scheidene sigarenrokers zich af, wanneer de sigaren eindelijk goedkoper zullen worden. De vakgroep sigarenindustrie herinnert er aan, dat dit natuur lijk afhangt van de vraag of de Kamers het wetsontwerp zullen aannemen en vervolgens: wan neer zij dit zullen doen. Vele rokers verkeren in de mening, dat een en ander bin nen het verloop van enkele we ken zijn beslag zal hebben ver kregen en in gedachten profite ren zij al van de komende prijs verlaging. Zij zien daarbij echter over het hoofd, dat het wetsorit werp de beide Kamers nog moet passeren en dat het Paasrecès is begonnen. De Tweede Kamer zal het wets ontwerp niet vóór Mei kunnen behandelen en in de Eerste Ka mer zal het zeker niet vóór einde Mei of begin Juni aan de orde komen. Als het wetsontwerp wordt aangenomen, zal de ve .'laging in elk geval niet vóór 1 Juli ingaan De rokers moeten dus nog een paar maanden geduld hebben instrumenten werd des te meer gevoeld. Langer wachten kon niet en dus werd de koe bij de horens gevat,. Uw actie begon dan ook pas na rijp beraad en op meer dan één wilze is deze gevoerd, waarbij geld. moeite noch tijd werden ge- spaard. Het leek bijna niet moge lijk om een en ander tot een goed einde te brengen. Alle kansen en mogelijkheden moesten vooraf grondig onder de loupe worden genomen en met recht was in dit geval van toepassing: Bezint eer gij begint. Toch is het gelukt en ten be wijze daarvan zien we hier voor ons een keur van instrumenten, die niet alleen mooi zijn voor het oog maar ook goed van kwaliteit en in de gewenste toonzetting. „De Volharding" heeft daar mee de mogelijkheid gekregen een muziekgezelschap te worden, dat er wezen mag. Deze aanschaffing bracht be langrijke financiële consequen ties met zich. Er ligt nog werk voor de boeg voor jaren, kon het zijn voor weinige jaren. Dat laatste zou betekenen, dat de aangegane schuld in korte tijd werd weggewerkt. Ik hoop van harte, dat dit tweede deel van Uw taak evenzeer zal slagen als het thans afgesloten gedeelte. We mogen aannemen, dat de burgerij van Zaamsiag ook in de toekomst achter U zal staan. Opnieuw is gebleken, dat Zaam siag „De Volharding" niet wil missen en dat is te begrijpen, omdat deze vereniging al veel voor deze kleine gemeenschap heeft gedaan. Een muziekvereni ging kan moeilijk worden gemist hetgeen vooral blijkt bij feeste lijkheden in de gemeente of bij andere belangrijke gebeurtenis sen. Bovendien is een gezond en bloeiend verenigingsleven van groot belang voor de gemeen schap. Er kunnen omstandigheden zun en die waren in dit geval aanwezig dat een vereniging slechts met de grootste moeite 't hoofd boven water kan houden. Ineens komt er dan een opleving en tonen de leden wat zij nog kunnen en willen met als gevolg dat van alle zijden helpende han den worden uitgestoken. Van harte wens ik U geluk met het behaalde succes en ik feliciteer U met het bezit van zulk een keur van instrumenten. Ik spreek daarbij tevens mijn be wondering uit voor de moed en de durf en de volharding waar mee U deze zaak hebt aangevat. Wat hier is tot stand gebracht, geeft moed voor de toekomst, en dat niet alleen voor Uw vereni ging. U hebt getoond wat kan worden bereikt, als men gemeen schappelijk de schouders er on der zet en de ernstige wil heeft om te slagen. Het behaalde suc ces zal een stimulans zijn voor uzelf en voor anderen, nu en in de toekomst. Nadat de voorzitter de burge Zij deelden in een persconfe rentie mee, dat tie Chinese vertegenwoordigers op de con ferentie oprechte zakelijke be doelingen hebben en dat zij uit vrees, dat er mogelijkheden verloren zullen gaan een aantal Engelse organisaties telegra fisch hebben verzocht actief deel te nemen aan de bespre kingen te Moskou. De Engelse zakenlieden heb ben met de Chinezen reeds lijs ten van beschikbare artikelen uitgewisseld en men Is thans begonnen met het bespreken van hoeveelheden, die voor le vering beschikbaar zullen zijn. Er kunnen op zeer korte ter mijn met China contracten worden gesloten voor de leve-, ring van woltops, kamgaren en wollen maniusfacturen, katoenen garens enz. waarvan de leve ring niet aan beperkingen on derhevig is. China is bereid in ruil voor deze goederen eieren, oliën, grote verscheidenheid van levensmiddelen, granen, sojabo nen en andere agrarische pro ducten aan Engeland te leve ren. Het Britse kabinet is Maandag bijeengekomen ter bestudering van de maatregelen, die genomen moeten worden in verband met de inzinking in de textielindu strie in Lancashire, waar 75.000 arbeiders gedeeltelijk of geheel werkloos zijn. Verwacht werd, dat de Brtise minister van Financiën tijdens het debat in het Lagerhuis gis teravond een verklaring zou af leggen over de toestand in deze industrie. Parlementsleden van beide zij den hebben aangedrongen op op heffing van de omzetbelasting op katoen- en rayon-textielverkopen in Britse winkels, teneinde de binnenlandse verkopen te doen toenemen. De Franse medische deskundi gen, die een onderzoek hebben ingesteld naar de oorzaak van de broodvergiftiging, die zich in Augustus in Pont St. Esprit voor. deed zijn in hun tweehonderd bladzijden tellend rapport, dat Zaterdag verschenen is, niet tot een duidelijke conclusie gekomen. Volgens het rapport moet de vergiftiging worden toegeschre ven aan „een vergif in het meel, een van die min of meer bepaal de vergiften, die geen chemische reacties vertonen en niet altijd uitgekristalliseerd kunnen wor den". Dergelijke vergiften ont staan soms door gisting in orga nische substanties, doch zijn zel den dodelijk, aldus het rapport. WOENSDAG 9 APRIL HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gew. muzek; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nws.; 8.15 Orkest; 9.00 Voor de zieken: 9.30 Waterstanden; 9.35 Gram.. 10.30 Morgendienst; 11.00 Cau serie; 12.10 Oram.; 12.30 Me dedelingen; 12.33 Piano; 12.59 Klokgelui; 13.00 Nieuws; 13.15 Causerie; 13.20 Ensemble; 13.50 Gram.; 14.45 Voor de jeugd; 15.00 Rectal: 15.15 Gram; 15.30 Kwartet; 16.00 Voor da jeugd; 17.20 Orgel; 17.50 Cau serie: 18.00 Nieuws; 18.15 Gr.; 18.30 Gev. muziek; 19.00 Cause rie; 19.15 Boekbespreking; 19.30 Gram.; 19.40 Radiokrant; 20.00 Nieuws; 20.07 Commen taar; 20.15 Orkest; 21.35 Lij densoverdenking22.05 Orgel; 22.45 Gcbedc 23.00 Nieuws; 23.15 Gram.; 23.20 Causerie; 23.35 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.00 Gram.; 10.00 Schoolradio^ 10.20 Voor de vrouw; 10.30 Piano; 10.45 Voor de vrouw; 11.00 Gram.; 12.09 Voordracht; 12.15 Accordeon; 12.55 Kalender; 13.00 Nieuws; 13.15 Klas. muziek; 13.40 Orgel; 14.00 Gesproken portret; 14.15 Voor de jeugd; 15.09 Kinder koor; 15.20 P, ano15.30 Voor de zieken; 16.00 Voor de jeugd; 17.20 Politiekapel17.50 Rege ringsuitzending; 18.00 Nieuws; 13.15 Variae 18.20 Actualitei ten; 18.30 Roemeense muziek; 18.50 Reportage; 19.00 Cause rie; 19.15 Amusementsmuziek; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Nieuws20.05 Commentaar; 20.15 Dansmuziek; 21.00 Hoor spel; 22.10 Causerie; 22.25 Kwartet; 23.00 Nieuws; 23.15 Schaken; 23.20 Gram.; 23.45 Orgel. Bij de jongste wervelstormen in Oost-Bengalen zijn 279 perso nen om het leven gekomen, al dus heeft de minister van Bin nenlandse Zaken van Pakistan in het Parlement medegedeeld. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Orkest; 12.50 Koersen; 12.55 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram-; 17.00 Nieuws; 17.10 Dansmuz.; 17.30 Voordracht; 17.45 Gram.; 17.50 Boekbespreking; 18.00 Piano; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.; 19.47 Causerie; 20.00 Orkest; 20.45 Actualiteiten; 20.55 Orato rium; 22.00 Nieuws; 22.15 Zang; 22.50 Gram.; 23.00 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 3