Staakt de economische oorlog! De Van Riebeeckfeesten m Kaapstad De onderhandelingen in Korea Amerikaanse hulp aan het buitenland VOGELVRIJ Rusland zoekt een handelsweg naar het westen MOSKOU S NIEUWE LEUZE Senator MacMahon over de H-bom Het plechtig besluit Betogingen in Zuid-Afrika Bouw van grote tankschepen in Schollaiu AUSTRALIË EN DE KWESTIE-NW.-GUINEA De strijd tegen corruptie in communistisch China BEKENDMAKING VAN ATOOMGEHEIMEN Behandel wol als een troetelkind Aanleg van kanalen in Hongarije De economische situatie in het Britse Gemenebest tt De door de communisten nu al enige jaren lang gevoerde propaganda voor de „wereldvrede" in het teken van Picasso's duif is langzamerhand dood gelopen. Daarom heeft men een nieuwe leuze aan geheven: „Staakt de economische oorlog! Brengt de handel tussen Oost en West weer op gang!" En een internationale economische conferentie, die dezer dagen in Moskou wordt geopend en met veel tam tam is aangekondigd, heeft tot taak gekregen deze leus op de grootst mogelijke schaal in de landen bui ten het Sowjet-blok te verbreiden. het uitvoerverbod. AGENDA De atoombom bij de Amerikaanse marine Linoleum Krommenie Ook zijden stoffen Wetenschappelijke vinding staat ons ten dienste vereisen grote zorg TELEFOON NOORDSTRAAT 58-60 - TERNEUZEN Engeland debloVkeert Egyptische saldi De nieuwe agitatie en dat is zeker niet de minst belangrijke zijde van de zaak spruit voor een aanzienlijk deel voort uit de eigen economische behoeften van de communistische staten. Daar over wordt in de propaganda niet gerept. Veeleer stelt men het voor, alsof slechts de ande ren hun voordeel met een weder opleving van de handel tussen Oost en West kunnen doen. In derdaad heeft de inkrimping van de goederenruil met het Westen de Sowjet-Unie en haar satellie ten grote moeilijkheden berok kend. Ongetwijfeld zijn bij de in dustrialisering van Oost-Europa sinds het einde van de oorlog enorme vorderingen gemaakt. De Sowjet-Unie kan tegenwoordig niet slechts graan, hout, pelzen, en enige andere grondstoffen en halffabrikaten uitvoeren, maar ook een aantal machines, trans portmiddelen en andere indus trieproducten. Het gaat echter nog ver boven de Russische krachten, de behoeften van de satellieten en vooral van rood China, die omvangrijke economi sche programma's hebben opge steld, te dekken. De leveranties, welke het China van Mao Tse toeng tot nog toe van Moskou ontving, zijn kleiner dan die, welke de Sowjets het bijna twin tigmaal kleinere Polen in de eerste jaren na de oorlog konden doen. In de Sowjet-Unie zelf is men gedwongen geweest, het project van een nieuwe reorganisatie in de landbouwsector door samen smelting van de kolchosen tot nog reusachtiger bedrijven ten gunste van een veel bescheide ner compromis te laten schieten. Tegelijk klaagt de Prawda steen en been over een onvoldoende rationalisering in de landbouw. En ook over de uitvoering van de industriële productieplannen to nen de Sowjet-autoriteiten zich op vele gebieden ontevreden. Men heeft in economische krin- «-en van het Westen sterk de in druk, dat het de Sowjet-Unie naast zekere hoogwaardige pro ductiemiddelen vooral aan enkele schaarse grondstoffen en niet in de laatste plaats aan vloeibare brandstoffen ontbreekt. Dit is voor een deel het gevolg van het Amerikaanse uitvoerver bod van strategisch belangrijke goederen haar het Oosten. Ruw berekend wint de Westelijke we reld vijfmaal meer aardolie dan het Oostelijke blok en de ijverige tussische pogingen om de be staande tekorten weg te werken net synthetische olie (kolen ïeeft de Sowjet-Unie genoeg) schijnen tot nog toe gefaald te hebben. Een wederopleving van de handel met het Westen zou de Russen dus zeer te stade komen. Daarmede wil echter niet gezegd zijn, dat de Oost-Westhandel ook niet vele West-Europese landen zou kunnen aanlokken. West- Europa is sterk aangewezen op de invoer van levensmiddelen en grondstoffen en op de uitvoer van industriële producten. In dat opzicht zou het toch nog altijd overwegend agrarische Oost- Europa een uitstekende handels partner kunnen zijn. Maar de vraag is meer dan gerechtvaar digd, of de Moskouse economi sche conferentie werkelijk gele genheid zal bieden, de mogelijk heid van dergelijke ruilovereen komsten nuchter te onderzoe ken, of dat zij slechts de politie ke propaganda tegen de econo mische solidariteit van het Wes ten ten doel heeft. EIGEN FOUT. De voornaamste oorzaken van het verval van de handel tussen Oost en West in de jaren na de oorlog liggen in de economische politiek van het Oostelijke blok zelf. Industrialisering ten koste van een verdere ontwikkeling van de landbouw heeft de leverantie mogelijkheden van het Oosten beperkt: de door de Sowjets op de satellieten uitgeoefende dwang, hun handelsverkeer bij na geheel naar Moskou te rich ten, heeft eenzelfde effect gehad. Daarbij vergeleken heeft het Amerik. uitvoerverbod slechts een bescheiden rol in de ontwik keling gespeeld. En daar nu niets er op wjjst, dat het Oosten ook maar enige verandering in zijn tot dusver ge volgde economische politiek wil brengen, moet men wel aanne men, dat het ook ditmaal weer om propaganda te doen is en dat de Moskouse conferentie zal uit lopen op een grote teleurstelling voor de vele nïet-communistische economen en zakenlieden, die naar de Sowjet-Unie zijn getrok ken om te onderzoeken of er toch niet enige waarheid in de Rus sische beweringen schuilt. HEDEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc. „Bloedvlag bo ven Quinto". Patronaatsgebouw, 2 uur: publieke verkoping van een inboedel. MORGEN: TERNEUZEN: Hotel Cen traal, 1 uur: Aanbesteding recht tot het rapen van broed- en mosselzaad in de calami'.teuze polder Nieuw- Neuzen. Luxor Theater, 8 uur: Biosc. „Bloedvlag boven Quinto". AXEL: Het Centrum, 8 uur: Biosc. „Walzer der Liebe". Senator MacMahon, voorzit ter van de Amerikaanse con., grescommissie voor atoom energie, heeft in een radiorede gezegd dat de fabricage van de waterstofbom „onderweg" is. Hij liet niet uitkomen of hij bedoelde dat de vakmensen nog bezig zijn vast te stellen of de H-Bom gemaakt kan worden, dat de blauwdruk/ken al gereed zijn dan wel dat men aan de constructie van de bom al be gonnen is. De senator zei dat grote vor deringen zijn gemaakt bij de ontwikkeling van atoomwa pens. De subcommissie der onder handelaars, die de kwestie van toezicht op een wapenstilstand behandelt, is Maandag gedu rende 7 minuten bijeengeweest, zonder vorderingen te maken. Geen van beide partijen had een nieuw voorstel. Niettemin hebben waarne mers de indruk, dat men ge makkelijk tot overeenstemming zal komen, wanneer de kwestie van de repatriëring der krijgs gevangenen eenmaal is opge lost. De Verbondenen hebben onlangs nieuwe voorstellen be treffende deze kwestie gedaan. Zij worden door de Noordelij'- ken bestudeerd. De waarnemers zijn van mening, dat sluiten van een wapenstilstandsover eenkomst in zicht lis. Van het front. Het Amerikaanse 8ste leger meldt, dat het aan het Weste lijke front rustig is, na de felle Chinese aanvallen van Zondag. Ook elders is het rustig. De oorlogsschepen en vliegtuigen der Verbondenen zettén echter hun aanvallen cp verbindingen voort. De Van Riebeeckfeesten, die een hoogtepunt van het Afri kaanse nationale leven zijn ge weest, zijn Maandag plechtig ge ëindigd met wijdingsdiensten in alle Afrikaanse en Engelse bedehuizen van Kaapstad, en een bijeenkomst aan de voet van het standbeeld van Jan van Riebeeck voor de jaarlijkse kranslegging, waarmede op initiatief van de afdeling Kaapstad van het alge meen Nederlands verbond in 1921 werd begonnen. De kranslegging voltrok zich ditmaal zeer plechtig. Een ere wacht opende 'n stoet van hoog waardigheidsbekleders, waarin ook de officiële delegaties der stamlanden een plaats hadden gekregen. Aan de Nederlandse ambassadeur viel de- eer te beurt het gebed en de gelofte van Jan van Riebeeck voor te lezen. Kransen zonder tal werden bij Van Riebeecks standbeeld neer gelegd. Toen de eerste krans ge legd werd, vuurde de erewacht een salvo af. De avonddiensten in de kerken waren vervroegd om de gele genheid te bieden, de plechtige sluiting in het stadion bij te wo nen. De voorzitter van het cen trale Van Riebeeck-comité, Dr Van der Merwe, las een wijdings- boodschap voor, waarin, in de af gelopen weken in vrede en nieu we opgang het begin ener sa- De Verenigde Staten hebben sedert het einde van de oorlog tot het begin van dit jaar in totaal 39 milliard dollars besteed voor hulpverlening »an niet-commu- nistische landen, zo maakt het Amerikaanse departement van handel bekend. Op 1 Januari j.l. was van de gevoteerde bedragen In de voornaamste steden van India is Zondag een „dag van Zul.d-iAfriika" gehouden om de door de Indiërs in de unie van Zuid-Afrika georganiseerde betogingen te ondersteunen. Door verscheidene politieke partijen, in het bijzonder door de socialistische partij, waren bijeenkomsten georganiseerd. Er werden resoluties aange nomen, waarin de regering van India werd verzocht „met alle middelen de strijd van de In diërs in 'Zuid-Afrika te steu nen". Het grootste tankschip, dat ooit aan de wereldvloot werd toege voegd, een vaartuig van 31.745 ton, werd Zondag op de Clyde in gebruik genomen. Het tankschip werd gebouwd voor de Worldtan- kers Corporation in Liberia en zal zijn eerste reis vermoedelijk naar het midden-oosten maken. Twee andere tankschepen, die voor de maatschappij worden be bouwd, zullen 44 000 ton elk meten. nog 16,2 milliard dollars voor verdere hulpverlening beschik baar. Onder het Europese herstel programma werd voor 11,4 mil liard dollars aan hulp verleend. In 1951 hebben de aan het bui tenland verstrekte credieten en schenkingen 5029 millioen dollars bedragen of 393 millioen dollars meer dan in 1950- Van de aan het begin van dit jaar beschikbare gelden was ongeveer 11 milliard dollars bestemd voor militaire hulp. Op genoemde datum was reeds een bedrag van een mil liard dollars in de vorm van cre dieten beschikbaar gesteld aan het buitenland, terwijl nog 1,8 milliard dollars voor credietver- lening beschikbaar was. In 1951 heeft de militaire hulp onder het programma voor wederzijdse be veiliging 1,6 milliard dollars be dragen of 1 milliard dollars meer dan in 1950. Ondanks de verhoging van de militaire hulp is de economische en technische hulpverlening on der het programma voor weder zijdse beveiliging slechts in ge ringe mate gedaald, namelijk van 2,8 tot 2,6 milliard dollars. De hulpverlening aan de lan den van het Europese herstelpro gramma heeft in 1951 3586 mil lioen dollars bedragen. Hiervan ging naar Frankrijk 476 millioen dollars, West-Duitsland 386 mil lioen dollar; Italië 300 millioen dollars; Engeland 236 millioen dollars; Griekenland 210 millioen dollars; Oostenrijk 161 millioen dollars; Nederland 150 millioen dollars; België/Luxemburg 55 millioen dollars en andere E.H.P.- landen 1612 millioen dollars- De Australische minister van buitenlandse zaken R. Casey heeft te Djakarta meegedeeld, dat hij president Sukarno had uitgelegd, dat enige verandering in de souvereiniteit van Ned.- Nw.-Guinea een „fatale invloed op de Australische openbare mening" zou hetoben. Hij zei dit, toen hij na de conferentie inzake het plan- Colombo te Karatsji op de te rugweg naar Sydney te Djakar ta vertoefde. Hij zei, dat „Indonesië zeer besliste wensen" in Nederlands- Nw.-Guinea had. Minister Casey had „vrij en uitgebreid" over Nederlands- Nw.-Guinea gesproken in zijn eerste 'bezoek aan president Sukarno. Ofschoon Indonesië zijn wen sen inzake Nederlands-Nieuw- Guinea had, hechtte president Sukarno waarde aan de vriend schap en de openbare mening in Australië, aldus Casey. „Ik heb uitgelegd, dat het ge hele vraagstuk besproken moest worden in het groter verband van de internationale politiek en dat het een fatale invloed op de Australische me ning zou hetofoen, als er veran dering in de souvereinlteit zou komen". Meer dan 50.000 personen hebben Maandag te Kanton (Zui'd-China) een communisti sche massabijeenkomst in het raam van de actie der regering tegen particuliere handelaren bijgewoond, aldus radio-Kan ton. De campagne, die December van het vorige jaar begon, is gericht tegen omkoperij, belas tingontduiking, ontvreemding van staatseigendommen en on regelmatigheden bij het sluiten van regeringscontracten. Vóór deze bijeenkomst hebben te Kanton, volgens genoemde radio 44.000 personen bekend, dat zij zich aan onwettige han delingen hebben schuldig ge maakt. Naar werd meegedeeld zullen 10 eigenaars van parti culiere ondernemingen zich voor een volkstribunaal moeten verantwoorden. Volgens radio-Kanton heeft het „hevige offensief van de Bourgeois-klasse" de regering, sinds de communisten de stad 2 jaar geleden in handen kre gen, een verlies van 15.800.000 Hongkong-dollars (ruim 10 mlloen gulden) berokkend. menleving was herdacht, die op grondslag van het Christendom rustte, Zuid-Afrika werd toege wijd aan de zaak der westerse be schaving. Alle aanwezigen het waren er zeerwelen zongen een wij dingslied. In de stilte van een Zuidafri- kaanse avond weerklonk daarna een gedeelte van de Negende symphonie van Beethoven. De minister van binnenlandse zaken, Dr Dönges, sloot officieel het Van Riebeeckfeest. Bij de nationale dankdienst in het stadion te Kaapstad heeft Dr K. H. E. Gravemeijer aan elk der drie kerken, de Nederduits-Her- vormde kerk, de Nederduits-Ge- reformeerde kerk en de Gerefor meerde kerk, een bijbel aangebo den in de nieuwe vertaling, die onlangs is gereedgekomen. Op de dag. gewijd aan de Afri kaanse grond, zijn als symbool van de pogingen de bodem te be waren en te behoeden tegen ero sie en brand, bij de Tafelberg en bij het kasteel bomen geplant door verschillende ministers en andere autoriteiten. Ook een aan tal der afgevaardigden heeft 'n boom geplant. Voor Nederland deed dit Jhr. Mr F. Beelearts van Blokland. LUC IFERS VOOR DE KANKER BESTRIJDING. Van het „Koningin Wilhelmi- nafonds" ontvingen wij een mon sterpakje van de nieuwe K.W;F. lucifers. De bekende vereniging is er ten bate van de kankerbe strijding in geslaagd zich de me dewerking te verzekeren van het grootste Nederlandse lucifers concern te Eindhoven. De K.W.F. lucifers zijn van uitstekende kwa liteit. Ze zijn verpakt in platte doosjes, die uitermate handig zijn voor vestzak of damestas. Via grossiers en sigarenwinke liers worden ze onder het publiek gebracht. De prijs bedraagt slechts drie cent per doosje en het Koningin Wilhelmina-fonds vertrouwt, dat het Nederlandse publiek met het kopen van. deze doosjes zijn steun zal geven aan de kankerbestrijding. Amerika, Engeland en Cana da hebben besloten enige atoomgeheimen bekend te ma ken om universiteiten en labo ratoria te helpen bij 't atoom onderzoek, aldus maakt de Amerikaanse commissie voor atoomenergie bekend. Het zullen geen geheimen zijn, waar een eventuele tegen stander wat aan kan hebben Onder meer zullen nieuwe fei ten bekend worden gemaakt over het gedrag van uranium en plutonium in een atoom- oven. Kleine atoombommen, die „on beperkte aanvalsmogelijkheden bieden voor de luchtvaart van de marine" kunnen door alle nog te vervaardigen gevechtsvliegtuigen der Amerikaanse marine worden meegenomen, aldus heeft vice-ad- miraal John Cassady, plaatsver vangend chef der vlootoperaties, verklaard in een geheime zitting van een subcommissie der se naat, die de paraatheid van de V.S. onderzoekt. Een gedeelte van Cassady's rede is gepubli ceerd. „Bovendien brengen wij wijzigingen aan bij een aanzien lijk aantal gevechtsvliegtuigen, die reeds gebouwd zijn of worden gebouwd, opdat zij hetzelfde ver mogen hebben", zo voegde hij er aan toe. „Ondanks de opmerke lijke aanvalskracht van het klei ne atoomwapen, zien wij het feit niet over het hoofd, dat op som mige speciale doelen beter grote bommen gericht kunnen worden Wij hebben thans op onze vlieg dekschepen toestellen, die de gro te bom kunnen uitwerpen. Een zeer verbeterd aanvalsvliegtuig, dat op een vüegdekschip gesta tionneerd wordt, is thans in de maak". waakl voor hun gezondheid Wist U, dot deze vloerbedekking niet alleen hygiënisch, maar zelfs bacteriën- dodend is endat volgens de moderne kleurenpsychologie de fraaie kleuren zo weldadig inwerken op het gemoed Laat daarom Uw kinderen spelen op Linoleum Krommenie. Talloze wetenschappelijke was- proeven zijn genomen met wollen en zijden stoffen van de meest uiteenlopende kleuren en samen stelling. Onomstotelijk is daar door bewezen, dat alleen een al- kalivrij wasmiddel, dat boven dien vermengd is met „Kleur Actief", in staat is wol voor krim pen en vervilten te behoeden, glanzende zijde van een doffe aanslag te vrijwaren en de kleu ren fris en gloednieuw te houden. Dit wasmiddel is bet alkalivrije Castella Wolwas met „Kleur Ac tief", waarvan duizenden en nog eens duizenden vrouwen reeds enthousiaste verbruiksters zijn, omdat het prachtige resultaat hen telkenmale versteld doet staan en met dankbaarheid vervult. Be zorgde de „fijne" was de huis vrouwen niet iedere keer hoofd brekens? Was er- niet altijd angst voor verkleuren, krimpen of ver vilten als de babykleertjes, of mooie jumpers en zijden japon nen aan een wasbeurt toe waren? De komst van het alkalivrije Castella Wolwas met „Kleur Ac tief" maakte in één slag een eind aan deze huisvrouwelijke zorgen en iedere vrouw heeft met blijd schap kunnen constateren, dat al deze tere kledingstukken nu vier maal zo lang mee gaan. Het alka livrije Castella Wolwas met „Kleur Actief" (rose pak) is voor een huisvrouw een even grote hulp op wasdag als het Castella voor de Gezinswas met „Actief Wit" (blauwe pak). (Adv.) De Britse ambassadeur te Cai ro, Sir Ralph Stevenson, heeft Zaterdag de Egyptische minister van buitenlandse zaken meege deeld. dat Engeland onmiddellijk 10 millioen pond van het Egypti sche sterlingsaldo zal vrijgeven. Egypte had hierom verzocht met het oog op zijn sterlingmoei- lijkheden. Historisch verhaal uit de Drents-Friese grensstreek door H. VAN NORG. 14) Nadruk verboden. Ja, in het overigens wel wat eentonig leven van een scheper waren ook lichte bladzijden, meende .Folkert- Daarbij behoor den ook de herfstdagen, als hij het wild in allerlei soorten in zijn strikken verschalkte. Schaapherders golden vaak luie, oudere en voor ander werk ongeschikte kerels te zijn. Maar deze regel, als ze al een regel mocht heten, gold niet voor Fol kert. Hij was niet bejaard, maar nog een jonge, ongehuwde kerel van vijf en twintig jaar. Hij was ook niet lui, maar hield nu een maal niet van het monotone ge bonden boerenleven; hij zocht meer vrijheid en het avontuur. Hij was bovendien niet loom of vadsig, integendeel. De scheper met zijn kleine, vrij tengere ge stalte was onrustig en beweeglijk als het water in de rivieren. Folkert dreef zijn schapen over de heide bezuiden de Zwarten dijk in de richting van Fokken- hof. Het was als altijd stil op de grote vlakte. Een enkele maal daags slechts zag men een voet ganger of voertuig over de hier en daar diep en breed uitgesto- ven Drentse weg zich voortbewe gen. Rustig verliep de morgen. Een schaap, dat ging afdwalen, werd tot orde geroepen door Folkert's kluitenschap of als het weerbar stig bleef door een beet in de poten door Siep. Ongeveer op het tijdstip, dat de zon die dag de hoogste stand aan de hemel had bereikt, zag de scheper op de Drentse kant van de eeuwenoude heerweg een groep manspersonen zich voort bewegen. Folkert's scherpe ogen gewend om over de wijde vlakte te turen, onderscheidden al spoe dig een tiental personen. Maar het duurde nog enkele minuten, voor hij kon vaststellen, dat het krijgsknechten waren. .Natuurlijk", mompelde hij bit ter, „daar heb je weer een bende van die struikrovers, die het landvolk uitplunderen. Zeker weer Geldersen, want ze komen uit het Drentse land." Toen de naderende mannen de scheper met zijn kudde gewaar werden, weken ze van de weg af en kwamen op hem toe. Folkert verwachtte weinig goeds van hen, maar wat kon hij anders doen dan hen rustig afwachten? Zodra het tiental haveloze ke rels, waarvan een deel met een geweer, een ander deel met een lange lans was gewapend, hem had bereikt, nam een oudere het woord. Scheper", zo zeide hij, „ge hebt hier een mooie kudde. Ge moet ons een vijf en twintig schapen afstaan." Het kookte Folkert in zijn bin nenste, maar hij deed zijn best kalm te blijven. „Afstaan? Wat bedoelt gij? Tegen betaling? Ze zijn niet van mij." De woordvoerder lachte cy nisch. „Wat verbeeld ge je, kin kel. Tegen betaling kunnen we overal terecht." „Maar ge zijt hier in Fries land," wierp Folkert nog tegen. „Wat interesseert mij Fries land! Vooruit, haal het aantal goede dieren uit de kudde." De jonge scheper beet zich op de lip. „Maar hoe kan ik vijf en twintig afzonderen? De anderen zullen volgen." „Kerel, lig niet langer te klet sen! Vlug, zeg ik je, of we zullen je op de plaats koud maliën en dan nemen we de hele kudde mee." Folkert voelde, dat langer tegenstreven niets ten goede zou uitwerken. Men trachtte nu een vijf en twintigtal dieren af te zonderen. Het was een wild ge ren van mannen en schapen. De ordelijke kudde was in een mini mum van tijd tot een chaos ge worden. Siep, die van de gehele situatie niets begreep, rende als een bezetene tussen de dieren, deelde links en rechts een knauw uit en maakte de wanorde nog groter. Eindelijk gelukte het aan de mannen om een aantal schapen af te zonderen onder leiding van de hamel. De rest van de grote kudde dwaalde als verwilderd naar alle windstreken over de grote heidevlakte. De hoofdman telde de dieren van de bijeengedreven groep. Het waren er ruim dertig- „Zoveel tc beter", mompelde hij. De schapen werden nu naar de oude Drentse weg gedreven en Folkert werd gedwongen daaraan mede te werken. Hij deed dit met haat in het hart en de lelijke woorden, die hij kwasi op de schapen loste, waren In werke lijkheid voor de huurli>gen be doeld. (Wordt vervolgd.) De Hongaarse regering heefi plannen opgesteld om de droge Pusztagebieden in het oosten van het land door grootscheepse irri- gatiewerken in vruchtbaar ak kerland te veranderen, aldus ra- dio-Boedapest. Een hoofdkanaal Van honderd km lengte zal het water van de Theisz naar de Puszta leiden. Eten tweede groot kanaal in enkele jaren gereed en bevaarbaar zijn voor schepen tot 1000 ton. Ben stelsel van kleinere kanalen zal voor de irrigatie van de grote kanalen worden afgetakt. Het gebied zal over een lengte van 200 km worden bebost. Volgens de Australische eco nomist sir Douglas Copland is het zeer goed mogelijk, dat de invoerbeperkingen, die Austra lië onlangs heeft ingesteld, het begin vormen van een interna tionale economische recessie en dat zij de ontwikkeling van het gehele Gemenebest in gevaar brengen. In een redevoering, gehouden ter gelegenheid van een jaar beurs, zei Copland, dat het nam- zijn mening aanbeveling ver dient, dat de landen van het Britse Gemenebest trachten Amerikaanse hulp te verkrijgen voor economische expansie in het Gemenebest naar het voor beeld van het Europese herstel programma. Het streven naar beperking van de investeringen noemde hij een wanhoops-politiek, die geen rekening houdt met de rol, die investeringen in het econo mische leven spelen.

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 2