België-Nederland 4-2 li atoiö A. VAN DEN BRUELE ICIeuwpoftloclera Firma P. J. van de Sande Belastingamnestie in Frankrijk BILJARTEN. WIELRENNEN GEMEENTE TERNEUZEN Stemmen bij volmacht Ook bij sport QShiClCtS Laat t ij d i g A. van den Biggelaar Co N.VRoosendaal Voordal U uw winterkleding opbergt ahsofyut onzichtbaar! NET MEISJE A. v. d. Bruele pvan de saOTE A.J. VAN AKEN i, SPORTNIEUWS Verdiende zege voor de Rode Duivels NOORDSTRAAT 45 Tel. 2546 TERNEUZEN de kauwgom met die langdurige frisse smaakt per pakje. Ondertrouwkaarten en -Brievon Verlovings- en Geboortekaartjes C - IN EEN BOEK VAN: Prachtige dozen Prima en Prismalo in prijzen vanaf f 1129 tot 1 3,59 Het Antwerp-stadion te Deurne Coppens, die in samenwerking ia weer het toneel geweest van 'n spannende voetbalkamp tussen de elftallen van België en Neder. met de rechtervleugel, waarin Lembereehts nog even snel bleek als vroeger en rechtsbinnen tanrh een strijd, die ditmaal vol- Bensch Anoul overtrof, 't groot- komen verdiend met 4—2 door ste gevaar voor de Nederlandse de Rode Duivels werd gewonnen. Het was weer een wedstrijd, zo als men alleen van de derby der lage landen gewend is, volop spanning, sensationele momen ten, verrassende doelpunten, maar slecht, soms wanhopig slecht voetbal. De spelers werden aan prinses Josephine Charlotte en prins Al- bert voorgesteld. Voordat de wedstrijd een aan vang nam kreeg het publiek de gelegenheid hartelijk te lachen. Aanvoerder-doelman Meert wilde zich te haastig van zijn trainings pak ontdoen zodat hij met zijn trainingsbroek ook half z'n voet balbroekje uittrok. Gelukkig werd hij door zijn snelle reactie voor een pijnlijke situatie be- spaard en na een schichtige blik naar de prinselijke loge te heb ben geworpen liep hij kalm naar zijn doel. De eerste Nederlandse aanval in de eerste minuut van de wed strijd gaf Van der Kuil al de ge legenheid te tonen, dat hij zich In dit internationale milieu thuis voelde. Met 'n handige overstap, die hnksback Saeren op het ver keerde been bracht, legde hij met zijn hak de bal dood om vervol gens met zijn linker voet een af gemeten voorzet te geven. Van Melis stond goed opgesteld, maar diens kopbal was zacht en slecht gericht. Het spel in deze eerste fase was aantrekkelijk en snel en het peil was behoorlijk. De voorhoe de van het Nederlandse elftal kon menige aanval opzetten en hierbij bleek, dat zowel Van de Kuil als Clavan er goed het oog In hadden. In het centrum van de Oranjeaanval boterde het ech ter minder goed» Bij de Belgen was het midvoor De Franse nationale vergade ring heeft met 336 tegen 205 stemmen besloten de regerings voorstellen voor belastingam nestie in overweging te nemen. Tevoren had premier Pinay verklaard, dat hij aan de stem ming de betekenis van een ver trouwensvotum zou hechten. Daarna begon men de bespre- ki'rvg van de artikelen, die de maatregelen tegen de belasting ontduiking inhouden. Pinay wil, dat deze artikelen ongewij zigd worden aangenomen. Een der artkelen werd echter, naar het schijnt bij verrassing, door een amendement dat bij hand opsteken werd aanvaard, in - grijipend veranderd. Men weet nog niet, of Pinay deze stem ming als een belangrijke neder laag zal opvatten. defensie vormde. De Arnhemmer Alberts kon dan ook zeker niet van een ge makkelijk internationaal debuut spreken. Maar Alberts verricht te het zware werk naar behoren en vooral zijn kopvverk was uit stekend. Intussen begon zich tussen Ter- louw en de veel kleinere, maar stevige Coppens een duel te ont wikkelen, dat de aandacht van de arbiter en op ongezonde wijze ook die van het Belgische pu bliek in toenemende mate begon TERNEUZEN Vier minuten later was de stand 22Twee minuten na het doelpunt van Van Melis nam het Nederlandse elftal de leiding, toen Clavan zich vrijspeelde, in schoot, via Van Melis de bal weer terug kreeg en toen diagonaal in de rechterhoek knalde. Was het „Nederlands kwartiertje" weer gekeerd? Coppons gaf In de 38e minuut 'n afdoend antwoord op deze vraag. Een throughpass door het midden bracht de bal bij de kleine midvoor, die ineens en hard inschoot. Kraak, die door Terlouw in het uitzicht werd belemmerd, werd totaal verrast en hij stak dan ook geen hand naar de bal uit, al was het schot onder geen enkele omstan digheid houdbaar geweest. Voor het einde van de eerste helft werd aangekondigd, kreeg Lenstra nog een kans, maar zijn schot was te tam. Met de harde wind en regenvla gen in de rug trok de Nederland se voorhoede bij de hervatting naar voren. Het was een beslis sende fase van de strijd, want één ding was duidelijk: wie nu Met nog twaalf minuten te spe- len kwam het vierde Belgische doelpunt, dat het Nederlandse elftal de nekslag gaf. Weer maakte Coppens zich los van Terlouw en weer rende de Bel gische midvoor met de bal aan zijn voeten op Kraak af. Alberts kwam te hulp, maar met een schijnbeweging werd ook de Arnhemmer uitgeschakeld. Nog had Kraak de bal bijna bemach tigd, maar via zijn handen rolde de bal langzaam via de paal in het doel. (4—2) De Belgen, bij wie rechtshalf Van Kerkhoven, na enige tijd op de rechtsbuitenplaats te hebben meegesukkeld, met een knietje het veld verliet, om door Mees te worden vervangen, draaiden nu op volle toeren. Het pleit voor de Nederlandse verdediging, dat het bij 42 is gebleven. Teriouw waagde zich niet meer naar voren en Alberts en De Jong hielden stand op de flanken. Kraak werd heus niet gespaard in de laatste periode van de strijd, maar dank zij zijn goed opstellen en timen maakte het eerste doelpunt scoorde, zouhij zich steeds meester van de zich zo goed als ker -winnaar i door de aanhoudende regen glad kunnen noemen. Fel zaten beidegeworden bal. Bij één van zijn op te eisen. Weldra kon Terlouw geen been meer uitsteken of ge loei en gefluit vulde de lucht. Kenmerkend voor Holland België waren ook de situaties, die voor beide doelen ontstonden. Bijvoorbeeld toen Bensch vrij voor Kraak kwam te staan om de bal daarna keihard tegen de zich weer steeds goed opstellen de doelman aan te schieten. De veelvuldige Belgische aan vallen stichtten door de beweeg lijkheid en de grotere persoonlij ke snelheid van de Rode Duivels nog al eens verwarring in het Nederlandse strafschopgebied. De Nederlandse uitvallen bleven echter ook gevaarlijk, maar de dekking van de Belgen was goed. Nadat Anoul uit vrije positie hoog had over geschoten, kon de Luikenaar in de volgende minuut er was toen bijna een half uur gespeeld de score openen. Een aanval vla de linkervleugel bracht de bal voor de voeten van de Belgische linksbinnen, diens schot stuitte af op 't been van Alberts, maar rolde toen naar Lembereehts, die naar bin nen zwenkend een voorzet gaf. Kraak was uit positie gespeeld en Anoul, die het leder weer be maéhtigde, kon toen ongehinderd inschieten. (10) Van Melis zorgde in de 35e minuut voor de gelijkmaker. Hij kreeg de bal in zijn bezit terwijl hij met zijn rug naar Meert stond gekeerd. Het lukte hem zich snel om te draaien en zich te ontdoen van twee verdedigers. Op het schot dat toen volgde, had Meert I geen kijk. (11) ploegen op de bal en om beurten trokken de voorhoeden ten aan val. Toch was de ijver en de be zieling, waarmee de Belgen voch ten voor de leiding en de over winning onmiskenbaar groter. Coppens, die in tegenstelling tot de stijl van Mermans, Ter louw steeds opzocht, had in de 3e minuut van de tweede helft succes. Even over de middenlijn kreeg hij de bal toegespeeld. Terlouw stond weer achter hem, maar met een flitsende beweging van z'n romp maakte de midvoor zich los en in de ren naar het Nederlandse doel verloor de Rot terdamse spil alleen nog maar mee'- terrein. Kraak kwam de snelle Rode Duivel een paar pas sen tegemoet, maar Coppens wist, dat het moeilijk was om de Nederlandse doelman op deze manier te passeren, gaf de bal op het laatste moment met een korte getrokken pass over naar de meegelopen Lembereehts, die zich inmiddels van Alberts had ontdaan. K-aak en de blonde man van Vitesse deden nog een laatste wanhopige poging, maar Torke tikte de bal rustig in de hoek om daarna zijn midvoor te gaan omhelzen. (3—2) De Belgen werden sterker. De slag in het centrum was nu de finitief door de Rode Duivels ge wonnen en gestuwd door de hardwerkende kanthalfs, van wie vooral Maertens zich een uitstekend speler toonde, trok de aanval van de gastheren onop houdelijk naar het Nederlandse strafschopgebied op. Door goed verdedigen konden de pogingen van de Belgen om de voorsprong te vergroten en de zege te verze keren voorlopig nog teniet wor den gedaan. De Nederlandse aan val zat intussen niet stil, maar deze linie had te weinig stoot kracht. Fraai werk van Van der Kuil leverde nog menig gevaarlijk moment op voor de Belgen. Zo kreeg Abe Lenstra een kans na een virtuoze solo van de Velse- naar, maar het schot van de Fries werd door Diricx uit het doel getrapt. Even later ver dween een kopbal van Lenstra uit een combinatie met Van Me lis over de lat. Enkele minuten vóór het einde wist Dees de overwinning der Boys veilig te stellen (42). Een aardige, vlotte wedstrijd. TIENTALLEN GEWONDEN BH WEDSTRIJD TE STUTTGART. Tijdens de beslissingswedstrijd om het kampioenschap van Zuid- Duitsland tussen V.F.B. Stutt gart en F.C. Nürnberg in het Neckar stadion, welke 70.000 toe schouwers trok. hebben de poli tie en het Duitse Rode Kruis han den vol werk gehad met het ver lenen van eerste hulp aan per sonen die in het gedrang letsel hadden gekregen. Velen waren ook gewond doordat met flessen werd gegooid. Ongeveer 90 ge wonden werden ter plaatse ge holpen, maar zeven andere moes ten naar een ziekenhuis worden vervoerd. Na afloop van de wedstrijd sprong een meisje uit een rijden de tram waarbij ze zulke zware kneuzingen opliep, dat men voor haar leven vreest. reddingen kwam hij dusdanig met Coppens in botsing, dat hij na afloop nog klaagde over pijn in ^e borst. Zo verstreken, met het Neder landse doel onder druk, de laat ste minuten. BelgiëNederland (jeugd) 1-2 De jeugdwedstrijd BelgiëNe derland ls met 21 door Neder land gewonnen. De ruststand was 10 voor onze landgenoten BrusselAmsterdam 40 De stedenwedstrijd Brussel Amsterdam is met 40 door de gastheren gewonnen. De rust stand was 20. AntwerpenRotterdam 22 De stedenwedstrijd Antwerpen Rotterdam is In een gelijk spel geëindigd: 22. Hah'e finale Engelse Cup. De ontmoeting tussen Arsenal en Chelsea in de halve finale van de Engelse Cup is in een gelijk spel (11) geëindigd. Bij de rust stond Arsenal met 1—0 voor. De wedstrijd zal heden worden overgespeeld. Schotland—Engeland 1—2 De ontmoeting tussen Schot land en Engeland in Hampden- Park in Glasgow is met 21 door Engeland gewonnen. De ruststand was 20. De wedstrijd werd bijgewoond door 130.000 toeschouwers. Tem. BoysKruiningen 42. Op het terrein aan de Molen dijk werd Zaterdagmiddag een vriendschappelijke wedstrijd ge speeld tussen bovengenoemde elf tallen, waarvoor bevredigende belangstelling bestond. In de aanvang toonden de Boys beter samenspel dan hun tegen standers en waren hierdoor meer in de aanval. Voor de rust scoor de De Kraker tweemaal voor de Boys. Ruststand 20. Na de rust verkleinde de links binnen van Kruiningen de achter stand (2—1), waarop De Kraker er 3—1 van maakte en wederom de linksbinnen der gasten met een doelpunt antwoordde (32) K.O.T.Kwadcndamme 62, Gisteren werd in hotel Cen traal een returnwedstrijd ge speeld tussen 8-tallen van boven genoemde clubs. Met dezelfde cijfers als bij de ontmoeting te Kwadendamme won „Krijt op Tijd" (62). De gedetailleerde uitslag luidt: Meert (150 in 38 brt. Hoogste serie 21) wint van Daelman (129 —38—28); v. d. Eijk (150—23— 24) wint van P. Bal (712320) v. Damme (1502928) wint van Daelman (1142918); Kole (1251916) wint van Goense (56—19—9); Molet (75—29—151 wint van L. de Rijcke (4929 9); Kramer (702613) verliest van Nieuwdorp (75269); Lau. rens (753210) wint van J. de Rijcke (6832—9); Augusteijn (604051 verliest van I. Bal (75—40—15). DE RONDE van VLAANDEREN De Belg Decock heeft de Ron de van Vlaanderen voor profs gewonnen. Het klassement luidt: 1. Decock 258 km. in 7 uu^ en 27 min; 2. Petrucci (It.) op 2 leng Ltten, Ereda, Dorst, Tilburg, Goirle, Poppel (Belgische grens), Turnhout, Kasterlee, Geel, He renthals, Lier, Mechelen, Wille- broeck, Dendermonde, Aalst, Gent, Lokeren, St. Niklaas. 3e étappe: Sb NiklaasTonge ren op Woensdag 4 Juni. St. Niklaas, Antwerpen, Merk- sem, Deurne, Lier, Heist op den berg, Scherpenheuvel, Diest, Helchteren, Gruitrode, Mechelen a. d. Maas, Lanaken, Vroenhoven, Riemst, Roclenge, Sluizen, Ton geren. 4e étappe: TongerenEindho ven op Donderdag 5 Juni. TongerenMaastricht, geneu traliseerd. Ie halve étappe (tijdrace): Maastricht, Heer, Bronsveld, St. Geertruid, Heer Noorbeek, Slenaken, Epen, Mechelen, Gul pen, Wijlre, Valkenburg, Berg, Gerlach, Speubeek, Geleen. 2e halve étappe: Geleen, Lutterade, Einighau- sen, Limbrecht, Sittard, Susteren, Hoosteren, Echt, Brachterbeek, Linne, Roermond, Haelen, Rog gel, Meijl, Asten, Ommel, Vlier den, Deurne, Helmond, Stiphout, Germen, Nunen, Tongelre, Eind hoven. 5e étappe: EindhovenVeen- dam op Vrijdag 6 Juni. Eindhoven, Son, Sb Oedenrode, Veghel, Uden Zeeland, Escharen, Grave, Nederhasselt, Nijmegen, Bemmel, Huissen, Elden, Arnhem Woesthoeve, Loenen, Wilp, De venter, Wesepe, Raalte, Liemer- velp, Ommen, Zuidwolde, Ker- kenbosch, Hoogeveen, Beilen, Laaghalen, Amen, Rolde, Gieten, Bareveld, Borgercompagnie en Veendam. 6e étappe: VeendamUtrecht op Zaterdag 7 Juni. Veendam, Wildervank, Spij kerboor, Annen, Anlo, Gasteren, Loon, Assen, Bovensmilde Kloos terveen, Appelscha, Zorgvliet, Doldersum, Vledder, Frederiks- oord, Eesveen, Steenwijk, Nije- veen, Meppel, Staphorst, Rou- veen, Zwolle, Hattem, Wapen veld, Heerde, Epe, Ems, Vaassen, Apeldoorn, Hoog Soeren, Uddel, Garderen, Putten, Nijkerk, Hoe velaken, Amersfoort, Oud Leus den, Pyramide van Austerlitz, Zeist, Bunnik, Utrecht (stadion). 7e étappe: Utrecht-Amsterdam op Zondag 8 Juni. Utrecht (omloop), via de Klop- dijk naar Westbroek, Tienhoven, Oud Maarsevcen, Breukelerveen, opgenomen. Overigens is het lue - zersregister geheel of gedeeltelijk tegen betaling der kosten voor een ieder in afschrift verkrijg baar. Ook kan een ieder op grond, dat hij zelf of een ander in strijd met de Kieswet al dan niet of niet behocrlijk in 'het kiezers- register is opgenomen, te allen tijde schriftelijk aan burgemees ter en wethouders verbetering van het register vragen. Ter neuzen, 4 April 1952. Burgemeester en Wethouders voornoemd. ten; 3. Schotte (B) z.t.; 4. Van Muijeveld, Nieuw Loosdrecht Est (N.) op 15 sec; 5. Rédolfi HUvereum, vandaar^noordwajirts (It.) op 25 sec.; 6. Bobet (FY.) op 1 min. 20; 7. Keteleer (B.) op 1 min. 50; 8. Ollivier (B.) op 2 min. LUSTRUM-RONDE VAN NEDERLAND 1952. De route voor de „lustrum ronde van Nederland 1952" is als volgt vastgesteld: le étappe: AmsterdamEtten op Maandag 2 Juni 1952. Amsterdam (Dam), Sloten, Bad hoevedorp, Haarlem, Aerdenhout, Vogelenzang, Noordwijkerhout, Noordwijk, Katwijk a. d. Rijn, Wassenaar, 's-Gravenhage, Sche- veningen, Loosduinen, Poeldijk, Naaldwijk, Vlaardingen, Schie dam, Rotterdam, Barendrecht, Rijsoord, Dordrecht, Moerdijk- brug, Zevenbergsche hoek, Ter- heyden, Breda, Ginneken, Rijs- bergen, Etten. 2e étappe: EttenSt. Niklaas op Dinsdag 3 Juni. 1 en pl.m. 3 km vóór Bussum links af, Ankeveen, Weesp, pl-m. 2 km vóór Diemerbrug linksaf, Ouder kerk, Amstelveen, Amsterdam (Olympisch stadion). KIEZERSREGISTER. Burgemeester en Wethouders van Temeuzen brengen ter vol doening aan artikel Y 5, derde lid der Kieswet ter openbare kennis, dat het kiezersregister, vermel dende de in het bevolkingsregis ter der gemeente opgenomen kiesgerechtigde personen, over eenkomstig de nieuwe kieswet is aangelegd. Een ieder kan kosteloos de in lichtingen uit het kiezersregister verkrijgen, waaruit hij kan op maken, of hij zelf of een ander daarin al dan niet behoorlijk is VERKIEZINGEN TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL. 1. De Burgemeester van Ter neuzen brengt ter openbare ken nis, dat ter secretarie dezer ge meente kosteloos verkrijgbaar zijn de formulieren voor de ver zoekschriften om bij volmacht te stemmen ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal op 25 Juni 1952. 2. D gelegenheid tot het stemmen bij volmacht is open gesteld: a. voor de kiezer die blijkens een geneeskundige verklaring tengevolge van zijn lichamelijke toestand vermoedelijk niet in staat zal zijn in persoon aan de stemming deel te nemen; b. voor de kiezer die blijkens een door hem ingediende verkla ring op de dag der stemming vermoedelijk zal vertoeven bul ten de gemeente, in welker kie zersregister hij op de dag der candidaatstelling is opgenomen. 3. Het verzoekschrift moet uiterlijk 11 Juni 1952 door de kiezer worden ingediend bij bur gemeester en wethoude-s der gemeente, In welker kiezers register hij op de dag der candi daatstelling is opgenomen. 4. Bij het verzoekschrift moet behalve de verklaring hierboven genoemd onder a of b zonodig bescheiden tot staving daarvan, een verklaring van de gemach tigde worden ingediend, dat deze bereid is als zodanig op te treden. 5. Hij die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te treden, moet zijn opgenomen in het kiezersregister, waarin de naam van de verzoeker voor komt, en bevoegd zijn tot het deelnemen aan dezelfde verkte zing. 6. Een kiezer mag niet meer dan één aanwijzing als gemach tigde aannemen, behoudens dat hij een tweede aanwijzing mag aanvaarden, indien het betreft het stemmen bij volmacht na mens huisgenoten. 7. De volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trek ken of in persoon aan de stem ming deel te nemen. 8. Een kiezer aan wie is toe gestaan in een andere gemeente aan de stemming deel te nemen, is niet bevoegd om bij volmacht te stemmen. Temeuzen, 4 April 1952. De Burgemeester voornoemd, P. TELLEGEN. moet U toch 'ns kijken of er hieraan niets ge stopt moet worden. WIJ STOPPEN ALLE WEEFSELS WOL- EN KOUSENHUIS ADAMS v GEVRAAGD voor kantoor en winkel. (Mulo of derg. diploma.) Zo mogelijk kunnende ty pen. Boekhandel A. J. VAN AKEN. Brouwerijstr. 2 - Terneuzen uw KOUSEN repareren WOL- EN KOUSENHUIS Noordstraal^TeL 2546 Vele modellen Snel gereed! Drukkerjj „DE SCHELDE' Brouwerijstraat 2 Terneuzen Anór-u*

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 4