RECHTSZAKEN Burgerlijke Stand RADIO? Terry en Berry Verzet tegen Malan Leeuwarder kantonrechter laat Friese eed toe Maiiiuuiuprijzen voor garnalen Amerikaanse vertegen woordiging bij het Vaticaan PREDIKBEURTEN Amerikaanse militairen mogen geen dagboek bijhouden en „De witte Eland LOO? DER BEVOLKING TERNEUZEN. AXEL. HOEK. KOEWACHT. OOSTBURG. SLUISKIL. MEDEPLICHTIG AAN MOORD OP HAAR MAN? Vreemde vliegtuigen boven Denemarken Wat brengt de Uit de Provincie GË VAAR LIJ K PUNT IN DE RIJKSWEG PERKPOLDER— HULST. Slipgevaar te Kloosterzande wordt bestreden. Over een lengte van ongeveer 200 meter is dé traverse door Kloosterzande, onderdeel van de rijksweg Perkpolder-Hulst, voor zien van bazaltkeien. In vier jaar tijd zijn op dit kleine stukje weg twaalf slipongevallen voorgeko men. Thans verneemt de Toeris tenbond A.N.W.B. echter, dat de rijkswaterstaat in het komende seizoen de bazaltkeien van een asfaltlaag zal voorzien, waardoor men het slipgevaar hoopt op te heffen. Voorj aarsvergadering „Terneuzen Klimop". Er bestond voor de Vrijdag' avond in café „Du Commerce" door de Vereniging voor de Han deldrijvende Middenstand „Ter- neuzen Klimop" gehouden leden vergadering een vrij grote be langstelling, waarover de voor zitter, de heer H. Ribbens, in zijn openingswoord zijn voldoening uitsprak. De. uitgebreide agenda werd in vlot tempo afgewerkt. Na vast stellen der notulen werden de in gekomen stukken behandeld. Op korte termijn zal het ge meentebestuur van advies wor den gediend inzake de winkelslui tingswet. Wat betreft de wense lijkheid van het invoeren van een z.g. koopavond zal onder de leden een enquête worden gehouden. Z.h.s. werd besloten medewer king te verlenen aan het aanbie den van een eigen gebouw ter gelegenheid van het a.s. jubileum van de Koninklijke Nederlandse Middenstandsbond. De voorzitter deelde mede, dat thans spoedig de invoering van het spaarzegelsysteem kan wor den tegemoet gezien. Nadat de administrateur, de heer L. Stolk, het jaarverslag, en de penningmeester, de heer Jon- gepier, het financieel verslag van „Klimop" en de winkelweekkas hadden uitgebracht, werd in de vacature van de kascommissie benoemd de heer Schellinkhout. Bij de bestuursverkiezing wer den herbenoemd de heren Minne- boo en Van Grembergen, terwijl in de vacaturen werden benoemd de heren Kemper en Van der Poel. Gezien het succes van de vorig jaar gehouden winkelweek zal ook dit jaar een Oma-week met hraderij worden gehouden. Ge- memoreerd werd het enorm drukke bezoek op de laatste dag van de winkelweek, waprop dank zij de grote offervaardigheid der leden zulk een prachtprogramma kon worden aangeboden. De a.s. winkelweek zal in de laatste helft van Augustus wor den gehouden, waarin o.m. de Haagse Tramharmonie een con cert zal geven, terwijl over ver dere attracties nog besprekingen worden gevoerd. Na een uitvoerige rondvraag van huishoudelijke aard. werd even vóór middernacht de ver gadering door de voorzitter ge sloten. Jaarvergadering Alg. Bond van Ouden van Dagen. Zaterdagmiddag vergaderde in „Het Centrum" de afd. Axel van bovengenoemde bond onder lei ding van de heer Abr. Maas, die na het openingswoord een mi nuut stilte vroeg wegens het overlijden van een drietal leden. Van de 53 leden bleken slechts 19 ter vergadering aanwezig. De heer voorzitter betreurde de af wijzende houding die 't gemeen te-bestuur heeft aangenomen t.o.v. de verzoeken om tegemoet koming in de kosten van het le vensonderhoud. Erkentelijk is de bond de verenigingen, die aan zijn leden gratis toegang verle nen op haar uitvoeringen. Bij acclamatie werd de heer P. Deij als bestuurslid herkozen. In zijn slotwoord wekte de voorzit ter de aanwezigen op te trachten nieuwe leden te winnen. De ver gadering werd daarop gesloten. De Paasveemarkt. Onder een stralende lentezon en een marktterrein dat herscha pen was in een tentoonstelling van een kleine honderd stuks hoornvee, mét daarnaast een uit gebreide inzending van varkens, opende Zaterdagmorgen de heer W. Koster Jz. déze Paasveemarkt, die zoals hij zeide, door de ge meentelijke overheid, het zaken leven en de burgerij als een tra ditie wordt beschouwd. Spr. ver welkomde de heer Van Bende- gem, als vertegenwoordiger van het college van B. en W., verdere autoriteiten en de talrijke belang stellenden, waaronder velen van over de grens. Ofschoon de algemene conjunc. tuur aan het dalen is. maakt de veehandel hierop een gunstige uitzondering: de handel is leven dig en de prijzen handhaven zich niet alleen, doch trekken nog aan. In dit licht gezien, zullen er heden goede transacties tot stand komen, hetgeen de grote beteke nis van de Axelse Paasveemarkt nog duidelijker zal demonstreren, aldus spr. Hij dankte allen, die door een financiële bijdrage of anderszins aan het organiseren dezer veemarkt steun verleenden. Speciaal de dierenarts de heer De Putter, die belangeloos het vete rinaire werk verrichtte, werd dank gebracht, evenals de dienst van gemeentewerken, die het ter rein zo keurig in orde bracht, de rijkspolitie, die voor een perfecte regeling van het verkeer zorgde, en de vertegenwoordigers van de pers wier aanwezigheid en mede werking op hoge prijs werd ge steld. Met de wens, dat deze Paasveemarkt een succes zou worden en een waardige voort zetting zou zijn van de vooraf gaande, verklaarde de heer Kos ter de Axelse Paasveemqfkt en tentoonstelling voor geopend. Onmiddellijk hierna vingen, on derwijl nog steeds vee werd aan gevoerd, de keuringen aan. De belangstelling was reeds des morgens groot en de vrolijke muziek van de plaatselijke repor- tagedienst Van Cadsand bracht op het marktplein de feestelijke sfeer. We laten hier de resultaten der keuring volgen: Ere-pi-y»: H. B. Picavet, Hulst. Vette runderen met 4 tanden en meer, niet gekalfd: le pr. A. de Block F. Vermoet Sas van Gent; 2e en 2e a pr. Gebrs. Ver straten, Axel. Vette runderen met 2 tanden: le pr. A. J. Kras, Sas van Gent; 2e pr. H. Bossche, Sas van Gent. Vette runderen zonder tanden: le pr. Gebrs Verstraten, vnd.; 2e pr. H. Picavet, Westdorpe. Runderen met 4 tanden: le pr. A. Verbist Zn, Zuiddorpe. Stieren: 2e pr. Ad. Scheele, Axel Ossen met 2 tanden: 2e pr. Gebrs Van Duijsse, St. Jansteen, Dikbillen met 2 tanden: le pr. H. Picavet, vnd.; 2e pr. A. Plas- schaert, Zuiddorpe. Dikbillen zonder tanden: le pr. H. Picavet, vnd.; le a pr. J. Schee- Ie. Hoek; 2e pr. H. Picavet, vnd.; 2e a pr. H. B. Picavet, vndn. Vette koeien: le pr. H. B. Pica vet, vnd. Vette schotten, niet volset: le pr. Wed. J. Verstraten-Boer, Axel. Kampioen Vetvee: H. B. Pica vet, vnd. Reserve kampioen vetvee: A. Verbist, Zuiddorpe. Schoonste vet varken: le pr. A. F. Audenaerd, Axel; 2e pr. Leopold de Mefj, Axel. Schoonste vleesvarken: le pr. A. F. Audenaerd, vndn; 2e pr. L, de Mei), vnd. Beste zeug: le pr. A. F. Aude naerd, vnd.; 2e pr. Gebrs de MeU, Zuiddorpe. Zwaarste varken: le pr. A. F. Audenaerd, vnd.; 2e pr. Gebrs de Meij, vnd. Vooral in de namiddag verme nigvuldigde zich de belangstel ling. Burgemeester Van Oeveren, die van zijn belangstelling en me deleven getuigde, hing de prach tige lauwerkrans om de bekroon de stier van de heer H. B. Pi cavet uit Hulst, welk toneeltje op de gevoelige plaat werd vereeu wigd. Nog nimmer trok hier een Paasveetentoonstelling de thans betoonde belangstelling en uit de aanvoer van circa 150 stuks is nu de levensvatbaarheid wel vol doende bewezen. Zaterdag in café De Eenhoorn in vergadering bijeen. Als afgevaardigden naar de alge mene vergadering te Utrecht wer den gekozen de heren A. Hoolhorst te Oostburg en A. Djjk te Bier vliet. De bespreking van de jaarlijkse excursie leverde nog geen resulta ten op. Men vond het nog al vroeg de landbouwtentoonstelling welke van 610 Juni te Aalst CB.) wordt gehouden en waar ook veel op hel gebied van de bijenteelt te zien zal zijn, te gaan bezoeken. Besloten werd aan het bestuur over te la ten tegen het einde van Juni een excursie te organiseren. In Nederland is men wat betreft het verantwoord imkeren momen teel in 'n critiek stadium. De heer Hoolhorst was verheugd, dat van de zijde van de Ned. ver. in het bijenblad „Het Groentje" hieraan richting wordt gegeven. Spr. meen de, dat men hot met zorg moet volgen, naar de plaatselijke om standigheden moet aanpassen en op de gegevens van de dracht wer ken. Voor W. Z. Vlaanderen achtte spr. het moeilijk omdat er zeer weinig koolzaad is en men op het fruit en de paardebonen moet wachten. De eerste proeven met de wilgensoort stam Minderhout zijn van zodanig resultaat, dat spr. een ieder kan aanbevelen die te planten om zo zelf voor de vroe ge drachtbronnen te zorgen. Hierna hield de heer Van Wllle- gen, assistent-rijksbijeenteeltconsu- lent te Goes, een bespreking over de wetenschappelijke bedrijfsvoe ring. Tijdens de rondvraag kwam de nijpende kwestie van het bezoek van Belgische bijenvolken naar Nederlandse koolzaadvelden ter sprake in verband met het grote besmettingsgevaar voor de mijt- ziekte. De rijksbijenteeltconsulent, de heer Mommers, overweegt hiervoor geen vergunningen te ge ven. Rest nog het gevaar van de Belgische bijenvolken, die op de koolzaadvelden die te zijner tijd in de Braakman zullen komen, zullen vliegen. In dit verband gaf de heer Van Willegen de raad geen zwer men van onbekende oorsprong te scheppen, maar deze te vernietigen Actie voor tamboerkorps. Teneinde propaganda te maken voor de uitbreiding van het tam boerkorps en om de benodigde gel den bij elkaar te krijgen, werd Za terdagmiddag door de Harmonie een muzikale mars gemaakt. De 5 reeds aanwezige tamboers liepen voor de Harmonie uit, ter wijl twee borden werden meege voerd, waarop de leuzen „Geef ons tormmels" en „Steunt onze actie". Bonte, avond. Zaterdagavond werd op de Ge hoorzaal door de accordeonver eniging „Paolo Soprani" uit Ter neuzen met medewerking van de „Waikapua-Hawaiians", eveneens uit Terneuzen, een bonte avond gegeven met een zeer gevarieerd programma. Het was jammer dat deze avond zo laat in het seizoen werd gegeven want de belangstelling hiervoor had beter kunnen zijn en het gebodene had zeker een volle zaal verdiend. De opvoeren den bleken wei de slag te hebben er spoedig de stemming in te brengen en het duurde dan ook niet lang of de aanwezigen zon gen uit volle borst de populaire refreintjes mede, zodat zij eer. vrolijke avond hebben medege maakt. Noodlanding. Vrijdag n.m. werd een Belgisch vliegtuig, dat boven de gemeente Koewacht cirkelde, wegens mo tordefect genoodzaakt tot het ma ken van een noodlanding. De landing had plaats op een stuk bouwland in de wijk „Het Zand". Aan het vliegtuig werd practised geen schade aangericht ook de twee inzittenden bleven ongedeerd. Na herstelling, welke door per soneel van de „Sabena" te Brus sel werd uitgevoerd, kon het vliegtuig na een uur weer opstij gen. Vergadering Onderlinge Vee- veraekerlngsmaatschappü In café De Vujjst kwamen de leden van de Onderlinge Veeverze kering Maatschappij voor W. Z. Vlaanderen in vergadering bijeen. Alvorens over het enige agenda punt te kunnen beslissen ging de vergadering ertoe over het voort bestaan van de maatschappij voor onbepaalde Lijd te verlengen. De vereniging werd 46 jaar ge leden door het comité van voorbe reiding bes-taande uit de heren Joh le Clercq uit Sluis en A. Leenhouts te Retranehement in samenwer king met de pionier op landbouw gebied Vorsterman van Oven in het leven geroepen. Het was daar om een zwarte bladzijde uit de ge schiedenis van de maatschappij, dat het bestuur zich genoodzaakt had gezien haar secretaris-pen ningmeester te moeten schorsen en de algemene vergadering voor te stellen hem te ontslaan, welke bestuursvoorstel werd aangenomen met 90 stemmen vóór, 14 tegen en 10 biljetten van onwaarde. Vergadering Ver. ter bevorde ring van de bijenteelt in Neder land. De afd. V/. Z. Vlaanderen van bovengenoemde vereniging kwam Een telegram voor het Ko ninklijk Paar. Vorige week Dinsdag 1 ApriJ werd vanuit Sluiskil naar Schip hol het volgende telegram ver zonden: „Aan H. M. Koningin Juliana en Z, K. H. Prins Bernhard. SCHIPHOL. „Goede reis en behouden thuis- komst." Personeel en leerlingen R. K. School Sluiskil." Hierop werd Vi ijdag j.l. het vol gende schrijven terugontvangen: .Aan Personeel en Leerlingen R. K. School te Sluiskil. Hare Majesteit de Koningin heeft mij verzocht U haar vrien delijke dank te willen overbren gen voor het zeer gewaardeerd telegram Hare Majesteit toege zonden ter gelegenheid van haar reis naar de Verenigde Staten. De Particulier Secretaresse van H. M. de Koningin, (w. g.) N. Smitt-Avis." Redding bij verdrinkings- ongevallen. Ook hier ter plaatse zijn maat regelen getroffen om, indien zich verdrinkingsongevallen voor doen,. zo actief mogelijk te kun nen ingrijpen. Eind vorige week is er een kast met hulpmiddelen aange bracht aan de Chr. lagere school. Ln deze kast bevinden zich naast boei, arëg en werplijn, nadere ge gevens betreffende telefoonnum mers en adressen, die men moet trachten te waarschuwen. Ook dc brandweerauto werd dezer dagen verrijkt met een zuurstofkoffer. Onderscheiding brandwacht le klas. In het gymnastieklokaal van de O.L. school vond een kleine plechtigheid plaats waarbij de brandwacht le klas de heer VV. Jansen werd onderscheiden met het kruis van 12% jaar trouwe dienst. Hierbij waren aanwezig de manschappen der Sluiskilse brandweer, afgevaardigden van de brandweer van Terneuzen, de heren Versprille, Van der Peijl en Simons, en de commandant van de bedrijfsbrandweer der A.C.Z.C., de heer F. v. d. Hooft. Burgemeester Tellegen noem de de taak van de brandweer een der belangrijkste van de samen leving, het beschermen van eigen, dommen van medeburgers tegen de vernielende elementen van het vuur, hetgeen met vele opof feringen gepaard gaat. Hij stelde de jubilaris van deze dag de weerbare Sluiskilse jeugd ten voorbeeld. Hierna spelde de burgemeester het onderscheidingskruis op de borst van de heer Jansen en reikte hij hem de begeleidende oorkonde over. Nadat de jubilaris een heil dronk Was gewijd, volgde een ge zellig samenzijn waarop de com mandant der brandweer, de heer Vermeulen, de burgemeester dank bracht voor de uitreiking van ds onderscheiding aan de ju bilaris. Verder bracht hij dank aan de afgevaardigden der Ter- neuzense brandweer. Spr. noem de het voor da burgemeester, als hoofd <jer gemeente, een gfote geruststelling te weten dat de brandweer te Sluiskil steeds pa raat is. De burgemeester besloot de plechtigheid met de wens dat de goede brandweergeest zoals deze in corps Sluiskil te bespeuren valt tot in de lengte van dagen mag blijven bestaan. Nog geruime tijd bleven de manschappen gezellig onder el kaar en wisten het aangename met het nuttige te verenigen door nog enkele brandweerproblemen op te lossen. Dat wij als Sluiskillenaren trots mogen gaan op ons corps moge blijken uit het feit, dat van de 16 manschappen er 8 in het bezit zijn van een onderscheiding terwijl over enkele maanden een staat van 40-jarige trouwe dienst zal worden herdacht. Jaarvergadering K. A. R. Voor de alhier gehouden jaar vergadering der K. A. B., welke gepresideerd werd door de heer R. de Waal, bestond grote, be langstelling. Na het K. A. B.-gebed en de ver welkoming liet de voorzitter en kele werkzaamheden gedurende het afgelopen jaar de revue pas seren. Hoewel de ontspannings avonden Zich over een grote be langstelling mochten verheugen, sprak hij zijn teleurstelling uit over de geringe opkomst bij de ontwikkelingsavonden, waarop talrijke actuele onderwerpen zijn behandeld. De door de vakbon den ontplooide acties hebben een stempel gedrukt op de beweging. Het ledental steeg met 19 en bedraagt thans 290. Het kinder feest was bijzonder geslaagd, ter wijl ook de jaarlijkse bedevaart en Credo Pugno-club in de be langstelling stonden. De penningmeester kon mede delen dat er een batig kassaldo yvas van 898i67. Ook de kassen van het Priesterfonds, Herwon nen Levenskracht en Centrale Volksbank behaalden mooie re sultaten. Besloten werd om de jaarlijkse bedevaart, welke vroe ger in Zuiddorpe'werd gehouden, te verleggen naar O. L. ter Eec- ken. Getracht zal worden tot op richting van 'n kleinvee-centrale. De geestelijke adviseur sprak de hoop uit, dat de leden actiever zouden deelnemen aan de komen de ontwikkelingsavonden, terwijl de aalmoezenier van de K. A. J. dank bracht voor de steun, die hij had mogen ondervinden voor het jeugdwerk. Ten bate van de Norbartstich- ting, ten bate van zwakke kin deren, werd een door dé firma Meert aangeboden beeld verloot, dat ruim 50 opbracht. Met de gebruikelijke Chr. groet werd de vergadering gesloten. Nieuwe weg. De reeds geruime tijd in een slechte toestand verkerende weg op het Strodorpse is herbestraat en verrijkt mei een rijwielpad van klinkers. Hét geheel mag zeer zeker een goede verbetering worden genoemd. De werkzaam heden, die op 6 weken waren be groot, werden in ruim 3 weken voltooid. Een groep geestelijken van de „Nederlands Hervormde of Ge reformeerde kerk" in Zuld- Afrika heeft tegen vandaag te Kaapstad een bijeenkomst be legd om te protesteren tegen de politiek van premier Malan. Aanleiding hiertoe is het af wijzen door Malan van de be slissing van het hof van beroep inzake de afzonderlijke verte genwoordiging van kleurlingen. De betrokken geestelijken villen van de regering eisen, dat het hof van appèl in zijn eer wordt hersteld en dat een einde wordt gemaakt aan de „invloed van geheime politieke organisaties". MIDDELBURGSE RECHTBANK OPLICHTING Tegen de 21-jarige Vlissingse waterklerk W. J. V. werd voor de Middelburgse arrondisse mentsrechtbank één jaar ge van- genisstraf, waarvan vier maan den voorwaardelijk met 2 jaar proeftijd, aftrek van twee maan den voorarrest en ondertoezicht stelling geëist wegens oplichting V. werd er van beschuldigd drie stadgenoten voor bedragen van resp. 2000, 1150 en 1000 te hebben opgelicht. In totaal zou hij Vlissingers voor een bedrag van ongeveer 37.000 hebben be nadeeld. Op het moment van zijn arrestatie nad hij nog een schuld van 20.000. V. bekende het hem te laste gelegde. Over 14 dagen ten laste gelegde. Over 14 dagen zal vonnis worden gewezen. Op Woensdag 23 April staat te Middelburg terecht de ongeveer 30-jarige weduwe A. C. van B., Nederlandse van afkomst, die in België, waar zij woonachtig was, tot levenslange gevangenisstraf Weer is de eedskwestie in Friesland ter tafel gekomen, nu voor de Leeuwarder kantonrech ter Mr. J. A. de Jong, een getui ge verscheen, die om principiële redenen weigerde de eed in de Nederlandse taal af te leggen. Deze getuige zeide, dat de Friese taal hem door God was gegeven en dat hij het daarom als zijn plicht beschouwde God in die taal te bedienen. Hoewel na overleg met de ambtenaar aan de getuige werd toegestaan zich van de Friese taal bij het afleggen van de eed te bedienen, verzocht de ambte naar de kantonrechter de afge legde verklaring ter zijde te leg gen. Ingevolge het verzoek van het departement van justitie werd van dit geval rapport opge- maakt en toegezonden aan de minister. werd veroordeeld wegens mede plichtigheid aan de moord op haar man, door haar minnaar gepleegd. Op grond van een psychiatrisch rapport werd zij opgesloten in een krankzinnigen gesticht, doch zij wist te ontsnap pen en naar Zeeuws-Vlaanderen uit te wijken. Een verzoek van België om haar uitlevering, werd niet ingewilligd. Thans zal de vrouw voor hetzelfde misdrijf in Nederland terecht moeten staan. DE EPIDEMIEEN IN CHINA. Volgens in kringen van de Ver enigde Naties te Tokio ontvan gen berichten uit geloofwaardige bron, zijn tengevolge van de ln een groot deel van communis tisch China heersende epidemie- en ongeveer 50.000 personen be zweken. Er zouden 400.000 zie- i ken zijn. Genoemde kringen ver- 1 klaren niet over gegevens te be schikken over de epidemieën ln Noord-Korea. Het Amerikaanse huis van af gevaardigden heeft besloten geen diplomatieke missie bij het Vati caan in te stellen, voordat de be noeming van het hoofd van een dergelijke missie door de senaat, is goedgekeurd. Verleden jaar verwekte de be noeming door Truman van Mark Clark tot ambassadeur bij het Vatieaan een storm van protest in de V. S. De benoeming werd te laat naar de senaat gezonden om in de laatste zitting te kun nen worden goedgekeurd. DINSDAG 8 APRIL. Gereformeerde Gemeente. Axel: 7 uur Ds. J. B. Bel, van Krabbendijke. Het bedrijfschap voor visserij producten heeft voor garnalen minimum-verkoopprijzen voor de vissers vastgesteld, welke met ingang van vandaag zullen gelden. Voor garnalen, bestemd voor exportdoeieinden, bedraagt de minimumprijs 60 cent per kg. Voor garnalen, bestemd voor het binnenland, d.w.z. handels- en pellerijgarnalen geldt een minimumprijs van 50 cent per kg. De bijdrage van de vissers in het garnalenfcnds. dat is inge steld cm deze minimumprijzen te kunnen handhaven, is vastge steld op 3 procent van de op brengst. DEMONSTRATIES IN ZUID AFRIKA. Duizenden Naturellen, Indiërs, kleurlingen en ook een aantal blanken hebben Zondag in Zuid- Afrika gedomonstreerd tegen de apartheidspolitiek van de rege ring. Van incidenten wordt geen melding gemaakt. Te Johannesburg kwamen 5.000 mensen op het vrijheids- plein bijeen. Te Durban demon streerden 1200 personen en te Port Elizabeth baden 10.000 niet- blanken, meest Naturellen, om vrijheid. OVERVAL IN COLUMBIA. Op weg van Libano naar Iba gue, in Columbia, is Zaterdag middag een overval gepleegd op een officieel gezelschap, waartoe de jongste zoon van de waarne mende president van het land, Enrigue Urdaneta, en de gouver neur van het departement Toli ma behoorden. Het gezeschap was onder escorte van militairen. Acht personen werden doodge schoten en drie gewond. Onder de doden bevinden zich twee ad vocaten en vijf militairen van 1 escorte. Urdaneta en de gouver neur bleven ongedeerd en zetten de reis voort. Alle draadverbin dingen met Libano waren ver broken, hetgeen erop wijst dat de aanval goed is voorbereid. Enkele onbekende vliegtuigen hebben tijdens de afgelopen week drie maal over Deens grondge bied gevlogen De vliegtuigen werden waargenomen in Holste- bro, Skive en Ringkoebing in West Jutland. De toestellen wa ren niet van nationaliteitstekens of andere registratietekens voor zien. De plaatselijke autoriteiten in deze steden hebben rapporten naar de luchthaven Kastrup ge zonden. De burgerluchtvaart autoriteiten hebben geen verkla ring kunnen geven en hebben de rapporten thans aan de staf van de luchtmacht gestuurd. Officieel is medegedeeld, dat het onmogelijk Deense militaire of vliegtuigen van de civiele luchtvaart kan betreffen. TERNEUZEN. Huwelijks-aangiften. 31 Maart. Willy E. P. Schelstraete, 24 j., jm. (wonende te Westdorpe) en Maria L. J. van Maele, 24 j., jd. Huwel.-voltrekkingen. 2 April. Adriaan L. Sorber, 22 j., jm. en Johanna H. van der Hooft, 20 j., jd. Geboorten. 27 Maart. Marijke Josephine Johanna, d. van Joseph A. A. J. de Bruijn en Maria S. Rammeloo; Gelein Pieter, z. van Pie ter H. Hamelink en Janneke J. Florussen; Martha Johanna Ge. rarda, d. van Gerardus Th. van Ben ten en Paula A. L. Ceelaert (wonende te Koewacht). 30 Mrt. Cornelia, d. van Cornelis Verschel ling en Maatje Verhelst. Overleden. 27 Mrt. Petrus Hip- politis van Cleemputte, 74 j„ De Amerikaanse legerleiding heeft bepaald, dat buiten de Vér. Staten verblijvende mili tairen er geen dagboek op na mogen houden. Dit besluit is een gevolg van het publiceren door de commu nisten van gedeelten uit een dagboek, dat werd bijgehouden door generaal Robert Grow, ge wezen Amerikaans militair at taché te Moskou. DINSDAG 8 APRIL HILVERSUM I; 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.; 7.45 Een woord voor de dag; 3.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 9.30 Waterstanden; 9.35 Gram.; 9.40 Causerie; 10.00 Voor de jeu'gd; 10.15 Gram.; 11.00 Voor de vrouw; 11.30 Gram.; 12.00' Angelus; 12.03 Orkest; 12.30 Mededelingen; 12.55 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.20 Causerie»; 13.25 Lichte muziek; 14.00 Klas sieke muziek); 15.15 Gram.; 15.30 Causerie; 16.00 Voor de zieken; 16.30 Ziekenlof; 17.00 Voordr. 17.15 Voor de jeugd; 17.45 Rege ringsuitzending; 18.00 Nieuws; 18.15 Reportage; 18.30 Causerie; 19.00 Sport; 19.10 Gram.; 19.40 Causerie»; 19.50 Gram.; 20.00 Nieuws; 20.03 De gewone man; 20.15 Orkest; 20.30 Lijdensmedi tatie; 21.30 Gram.; 21.40 Orkest; 22.05 Gram.; 22.45 Gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Causerie; 23.25 Sport; 23.30 Gram. HILVERSUM H: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gram.; 7.50 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Mor genwijding; 9.15 Gram.; 9.25 Voor de vrouw; 9.30 Gram.; 10.50 Voor de jeugd; 11.00 Voor de zieken; 11.30 Piano; 12.00 Gev. mua'ek; 12.30 Mededelingen: 12.40 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.20 Orkest; 14.00 Voor de vrouw; 14.30 Gram.; 14.40 Schoolradio; 15.00 Gram.; 15.30 Causerie; 16.00 Gram.; 16.30 Voor de kin deren; 16.50 Kinderkoor; 17.15 Gram.; 17.30 Piano; 18.00 Nws.; 18.15 Reportage; 18.25 Lichte muzi ek; 18.55 Voor de kinderen; 19.00 Piano; 19.15 Causerie, 19.20 Jazz-muziek; 19.50 Cause rie; 20.00 Nieuws; 20.05 Actuali teiten; 20.15 I chte muziek; 21.15 Allerlei; 21.20 Vragenbe- antwoording; 21.35 Lichte muz.; 22.05 Klankbeeld; 22.35 Gram.: 22.45 Buitenl. overzicht; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht: 12.43 Orkest; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.: 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.15 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.50 Beekbespreking; 18.00 Voor de jeugd; 18.30 Voor de soldaten: 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.; 20.00 Hoorspel; 21.10 Gram.; 22.00 Nieuws; 22.15 Causerie; 23.00 Nieuws. j*j y-'-'-y*- ie. -r Doordat Satan ergens bleef haken, brak het touw waarmee hij aan zijn tegenstander Wolk verbonden was geweest. Het paard bleef hem een ogenblik versuft aan zitten kij ken, alsof hem hel niets meer aanging. Toen ontdekte Satan, dat hij vrij was. Venwonderlijk vlug was hij op de been. „Dit is Satans ellendigste dag nog ndet", dacht het paard en het beende zo snel weg, dat het al uit het gezicht was voor dat iemand er ehg i'n had. De mensen keken namelijk naar iets anders. Uit het wfak van het tentie kwamen 3 hoofden te voorschijn. Eerst dat van Wolk met zijn sneeuwwittte gewei, daarop de half ontstelde, half vrolijke ge zichten van Terry en Berry. „Het ging goed met de hoorn, Berry", zeil Terry, alsof zijn broer het zelf niet had gemerkt. echtg. van Corolla A. van Hecke. 28 Mrt. Jacobus Ch. van D~onge- len, 1 j., z. van Cornelis D. van Drongelen en Maria de Pooter. 3 April. Clasina Moens, 77 j„ wed. van Anton F. Berwald. GRAAUW EN LANGENDAM Overlijden. 1 Maart. Maria L. Lansu, 57 j„ echtg. van Theodo- rus de Beule (overl. te Breda). 20 Maart. Martha M. Kamoen, 49 j„ echtg. van Theodorus van Heese (overl. te Hulst). 24 Maart. Alphonsus Hulshout, 71 j., echtg. van Mathilda A. Lem- sen. VOGELWAARDE. Gehuwd. 27 Maart. F. Dekker. 24 j. en H. J. Westerbeke, 19 j. Geboren. 5 Maart. Eduardus Petrus, z. van J. H. Wauters en E. L. Lambert. 15 Maart. Char les Johannes, z. van C. Chris- tiaens en M. Stallaert; 13 Mrt. Theresia Irena Maria, d. van H. P. Wijnacker en R. A. Jan sen; 20 Maart. Johny Martha Eduardus, z. van P. J. van Hoo ve en M. M. Giele. Overlijden. 5 Maart. C. van den Bosch, 73 j., echtg. van M. E. de Nijs. 6 Maart. E. P. Wau ters, 1 dag; 7 Maart. J. Polfik' 77 j., weduwn. van M. van der Veen. 11 Maart. Ta. Rottier, CS j., echtg. van I. L. de Bruijn. 30 Maart. Th. A. P. Peersman, 67 j„ weduwn. van M. L. van Kroos nenbiirg. TERNEUZEN. In de week van 27 Maart tot 3 April hebben zich in deze gemeen te gevestigd: E. Ottjes, L. Kerkstraat 106, van Antwerpen; C. V. M. Pijnen, Ka zernestraat 27, van Wcensdrecht; C. Luijpen, Jul. vén Stolbergstr. 14, van Zwijndrecht; H. G. van Tol, Nieuwstraat 41, van Vlissin- gen. Vertrokken: J. J. C. den HamerReinhond, le Verbindingstr. 4, naar Zaam- slag; A. A. Pladdet, Catspolder- dijk 5, naar Zaa.nslag; M. L. de Smet, Axelsest". 37, naar Axel; J. J. Haak, le Kortestraat 1, naar Australië; F. Dekker, Axelsestr. 152, naar Zaamslag; C. Hamelink, W. de Zwijgerlaa'n 56, naar Vlis- singen; J. Bondewel, Vinkenstr. 18, naar Puttershoek; J. J. F-an- coijs, Hondiusstr. 4, naar Eindho ven; J. Krijger, P 37, naar Nieuw Zeeland; C. J. E. de Wolf, Fa- brieksstr. 5, naar Axel; J. Lou- rens, Beatrixstr. 3, naar Axel. VOGELWAARDE. Ingekomen E. J. Boeding van Sas van Gent; A. Heljens en gez'n van Zaandem: R. E. Heijens van Aardenburg; J. A. Straoband van Vlissingen; E. S. P. Schelf hout van Tilburg; A. M. van Deursen van Hulst. Vertrokken Th. C. M. de Nijs naar Huij- bergen; Wed. A. de Winne Eijsackers naar Koewacht; A. van de Velde en echtg. naar Hulst; E. W. de SmetMaas en zoon naar Clinge; P. J. de Waal naar Frankrijk. r

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 3