Een belangrijk Amerikaans-Nederlands contract voor de Nederlandse scheepsbouw Tito over Triest Het Koninklijk bezoek aan Amerika Toestand in Tunesië is rustig De bijeenkomst van de Raad van de O» E. E» S. Verklaring van President Truman 18 Mijnenvegers voor Amerikaanse rekening Nederlands motoftchip door storm gehavend De dreigende staking in de Amerik. staalindustrie. Verklaring vice-president van de Britse liberale partij Hoofd van de Amerik. defensiemobilisatie afgetreden DE KWESTIE-KATYN Verlaging van accijns op sigaren, WEERSVERWACHTING ZON- en MAAN STANDEN. Tien doden bij paniek in bioscoop onder onder HOOGWATER. Frankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: N oor dstraat5557 Terneuzen Telefoon 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW DINSDAG 1 APRIL 1952. 7e Jaargang No. 2000. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. In de afgelopen week zijn be- sprekingen gehouden tussen ver tegenwoordigers van het Ameri kaanse departement van Marine met vertegenwoordigers van de ministeries van Marine en Finan i clën van het regerings-commis- sariaat voor het economische en militaire hulpprogramma. Deze besprekingen hebben ge-1 leid tot een voorlopige overeen komst tot de bouw in Nederland van 18 mijnenvegers voor Ame rikaanse rekening. Deze voor- i lopige overeenkomst is Maandag getekend door kapitein ter zee V. S. N. Gordon Rule, en vervol gens door minister Staf, minister van Marine, met zijn handteke ning bevestigd. Het Nederlandse motorschip „Rini" is Zondagavond na een moeilijke reis van drie dagen de haven van Kings Lynn (Norfolk) binnengelopen. Sinds het vaartuig Donderdag Hull (Yorkshire) verliet met een (pding voor Honfleur (Norman- dië) hadden kapitein Hendrik Klein uit Stadskanaal, eigenaar ën gezagvoerder van de „Rini", diens vrouw, die hem reeds veer- Ken jaar op zijn reizen verge zeld, en de uit vijf leden bestaan de bemannnig geen slaap gehad- Zij hebben die tijd vrijwel uit sluitend van brood geleefd, aan gezien reeds in het begin van de reis de kombuis onder water liep en de inventaris werd vernield. De stuurhut is aan bakboord ingedrukt en de hutdeuren zijn wegespoeld. Het zal verscheidene dagen duren voor de schade zal zijn hersteld. De vrouw van de kapitein -heeft kneuzingen opgelopen, doordat zij door overslaande golven van de kajuitstrap is geslagen. De handen van de gezagvoerder zijn ernstig ontveld bij zijn pogingen het schip in de juiste koers te houden. Hij verklaarde: „Ik steek nu sinds vijf jaar regelmatig de Golf van Biscaye over, maar ik heb nog nooit zulke hoge golven meegemaakt als op deze reis". Het type mijnenveger dat vol gens deze voorlopige overeen komst door de Nederlandse scheepsbouw zal worden ge bouwd, is het Britse type voor oen kustmijn-enveger. Dit type is door de Noordatlantische or ganisatie aanvaard. De uitwer king van de technische opzet van dit type schip zal door de koninklijke marine in samen wer- kng met de Nederlandse werven ter hand worden genomen. Deze 18 -mijnenvegers zullen vermoedelij-k een bedrag van ongeveer 26 millioen dollars v-ooir de Nederlandse economie opbrengen waarmede een be langrijke steun is verkregen voor de dollarbetalingstoalans van Nederland. Het contract strekt zich uit over een periode van ongeveer 3 j,aar. Na voltooi ing zullen deze schepen aan de koninklijke marine worden ge geven voor de vervulling van ta ken in het kader van het Noord- atlantüsche verdrag. De bouw van deze 18 mijnen vegers vormt één geheel met de bouw van een 14-tal mijnenve gers, die de Nederlandse rege ring voor eigen rekening even eens door de Nederlandse scheepswerven zal laten uitvoe ren. Het met deze 14 mijnvegers gemoeide bedrag van 76,3 milli oen guldens zal, zoals dezer da gen door de minister van Finan ciën bekend werd gemaakt, wor den gefinancierd uit daartoe vrij gegeven gelden van de tegen waarderekening. Het Nederlandse ministerie van Marine is reeds in oriën terend contart getreden met de Nederlandse werven, die voor de uitvoering van deze order van 32 mijnenvegers in aanmerking ko men. Het ligt in de bedoeling, dat scheepswerven -binnen korte tijd zullen worden gesloten, nadat de volksvertegenwoordiging haar goedkeuring aan het totale pro gramma zal worden gehecht. Deze order is het eerste scheepsbouw project dat de Amerikaanse regering in West- Europa onderbrengt volgens het „off-shoreprocurement pro gram". Met dit programma wor den twee doelstellingen beoogd. In de eerste plaats verwacht men van Amerikaanse zijde van de inschakeling van het West- europese productieapparaat een vecsnell'ng en verruiming van de productie van militair mate- rresi, dat nodig is voor de op bouw van de Weste-uropese strijdkrachten en dat de Ame rikaanse regering aan deze strijdkrachten schenkt cnder de bepalingen van de „Mutual Se- cuirty act" (wederzijdse veilig heidswet) In de tweede plaats verwacht men, dat de Westeuropese lan den uit deze opdrachten belang rijke -dollarinkcmsten zullen kunnen trekken, die tot steun voor de economie van deze lan den zullen dienen. De waardevolle betekenis van deae overeenkomst is dat de Amerikaanse autoriteiten de ca paciteit van de Nederlandse scheepswerven en machinefa brieken en de ervaring en kunde van de Nederlandse scheepsbou wers gaan benutten ter verster king van de algemene militaire paraatheid en eveneens van de economische situatie van Neder land in de komende jaren. Na de ondertekening verenig de het gezelschap zich aan een lunch !n kasteel Oud-Wassenaar. Daar zaten om. aan minister Ir C. Staf, de heren Selden Chapin, ambassadeur van Amerika, Cla rence Hunter, admiraal Jones en de Amerikaanse marine- en marine-luchtvaartattaché te 's-Gravenhage, kapitein ter zee C. W. Parker. De voor Maandag vastgestelde bespreking over loonsverhoging tussen leiders van de Amerikaan se staalindustrie en de vakbond zijn „voor onbepaalde tijd" uit gesteld. Uit Zondag door beide partijen uitgegeven verklaringen is ge bleken. dat er nog geen uitzicht bestaat op" 'h regeling. De arbei ders in de staalindustrie hebben gedreigd op 8 April een staking te beginnen, tenzij hun eisen voor loonsverhoging worden in gewilligd.' De vice-president van de Britse liberale partij, Dingle Foot, heeft op een bijeenkomst van de Britse afdeling van de Lberale internationale ver klaard. dat Engeland niet moet toetreden tot een Europese fe- dleratie, doch dient te helpen aan het herstel van het „grote bondgenootschap" uit de tweede wereldoorlog. Dit kan slechts, wanneer men erkent, dat de belangrijkste ID- slissingen door 2 of 3 regerin gen Engeland, de Vér. Sta ten en misschien Frankrijk raceten worden genomen, aldus Foot, die hieraan toevoegde, dat de door hem bedoelde samen werking niet moet worden nage streefd door middel van confe renties of door het vermen van een federatie, aangezien dit zijns inziens tijdsverspilling zou betekenen. Volgens Foot hebben Europa en de Ver. Staten redenen voor ernstige 'klachten tegen Enge land wegens de algemene be woordingen, waarin de Britse politici over de buitenlandse po litiek van het land spreken. Ze kere redevoeringen van Chur chill, oud-premier Attlee en wij len minister Bevin zouden de indruk kunnen wekken, dat En geland een bondgenootschap overwoog, terwijl het in het ge heel niet waarschijnlijk was, dat het volledig lid van een Europese verdedigingsgemeen schap zou worden, aldus Foot, Maarschalk Tito, het Joego- jet-politiek gevoerd via de Itali- Charles E. Wilson is naar aanleiding van een loonceschil ln de staalindustrie afgetreden als hoofd van de Amerikaanse defensiemotollisatie. President Truman heeft het entslag aanvaard en John Steel- man, de speciale assistent van Wilson verzocht voorlopig als hoofd op te treden. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdag ochtend tot Dinsdagavond. MEER WIND. Over het algemeen veel bewol king en later op de dag plaatse lijk enige sneeuw of regen. Zwakke tot matige en later tot krachtig toenemende N.-O. tot N. wind. Ongeveer dezelfde tem peraturen. Slavische staatshoofd, heeft voor beide huizen van het parlement een rede gehouden over de kwestie-Triëst. Hij word heilliaaldelijk door luide toejuichingen onderbro ken. Hij noemde het besluit tot het houden van 'n driemogend- hedenconferentie te Londen door Amerika, Engeland en Italië een onrechtvaardigheid. Het Westen moet zich niet verbazen als het door dit op treden aan sympathie bij ons verliest. Ik wens dit niet doch wijs er op, dat het Westen nog steeds op ons 'kan rekenen als een factor voor de vrede. Joego-Slavië zou in het geval van een conflict veel meer bij dragen dan het Westen van iemand, die het thans steunt, hoopt. Wij hebben onze bondge noten nooit verraden. Wij wen sen geen koehandel meer in ons nadeel. aanse communisten, is identiek aan de politiek der fascisten. De toestand zou dan cok niet ver anderen, als De Gasperi bij de komende verkiezingen zijn functie zou verliezen. Voor do Italiaanse legatie is door arbeiders op vrachtauto's een demonstratie gehouden. Men droeg spandoeken met op-, schriften als „Wij wensen niet 'n andermans goed. Wij willen ons eigendom behouden" en „Geen opjossing van de kwestie-Triëst zonder Joegoslavische medewer king". Miha Marinka, premier van de Sloveense volksrepubliek heeft een resolutie ingediend, waarin de nationale vergadering uit drukking 'geeft aan haar ver wachting, dat die federale rege ring de nodige maatregelen zal treffen „tegen alle pogingen om nieuwe offers van het Joegosla vische volk te eisen". Slovenië is Polen zal niet ingaan op de uit nodiging van Amerika voor een verder onderzoek van de massa moord. ip het bos van Katyn, al dus een te Londen ontvangen bericht van het Poolse pers bureau. De Poolse regering was niet van plan zich verder met de zaak te bemoeien. De Katyn-commissie van het Amerikaans Huis van afgevaar digden zal de komende veertien daren in Duitsland een 50-tal ge tuigen, meest Duitsers, horen. Deze getuigen hebben zich vrij willig gemeld. Bovendien zullen waarschijnlijk te Londen of Pa rijs een Fin, een Deen, een Belg, 0->n p°n r/.vvit en oen Italiaan onder ede wor den gehoord. Volgende maand worden te Londen 30 5 50 getuigen gehoord. B;i de voorbereiding hebben de Amerikaanse congresleden nauw samengewerkt met de Poolse re gering in ballingschap. Enkele getuigen zullen waarschijnlijk in het openbaar worden onder vraagd. KONINKLIJK PAAR VLIEGT MET DE „PRINSES BEATRIX". Het koninklijk paar zal van daag met de D.C.-6 P.H.-T.P.T., de „Prinses Beatrix" de reis naar de Verenigde Staten maken. Prinses Wilhelmina rdet bij vertrek van Koningin en de Prins. Prinses Wilhelmina zal niet op Schiphol aanwezig zijn bij het vertrek van Koningin Juliana en Prins Bcrnhard naar de Verenig de Staten. Prinses Wilhelmina zal op Soestdijk afscheid nemen van het koninklijk paar- De vier prinsessen zullen heden niet op Schiphol zijn bij het ver trek van haar ouders naar de Verenigde Staten- In een bioscoop te Lima, waar een kinderfilm werd vertoond, zag iemand een foto van de muur vallen. Hij riep „Aardbeving" en snelde naar de uitgang. Er ont stond een hevige paniek, waarbij talrijke kinderen onder de voet werden gelopen, Tien kinderen kwamen om het leven; 39 werden gewond, van wie 10 ernstig. Joego-Slavië kan nooit instem- door zijn ligging het meest be- ,«in, i- tm'/Izon Kii 't wpaaffefuV Triöoi- ZON MAAN op op April. 1 6.15 19.14 9.14 2.40 2 6.13 19.15 10.17 3.24 8 6.10 19.17 11.27 3.55 4 6.08 19.19 12.40 4.17 5 6.06 19.21 13.54 4.34 6 6.04 19.22 15.07 4.47 7 6.01 19.24 16.21 4.58 8 5.59 19.25 17.35 5.09 9 5.57 19.27 18.52 5.19 WOENSDAG 2 APRIL. Breskens Terneuzen H'.nsweert Walsoorden v.m. 6.52 7.27 8.07 8.17 n.m. 7.21 7.56 8.36 8.46 oplossing van het vraagstuk- Triest is onveranderd en de kort geleden gestelde voorwaar den voor het houden van een plebisciet bleven eveneens gel dig. Joego-Slavië kan nooi instem men met een verdeling van de Joegoslavische zone van Triëst en evenmin met een Italiaanse bezetting van de huidige Brits- Amerikaanse zone. Tito zeide te vrezen, dat het Westen in de „brei van de Ita liaanse eisen" zou geraken en toe zou geven aan de „fascisti sche elementen". Het Joegoslavische volk was in cpstand geraakt naar aanlei ding van de anti-Joegoslavische demonstraties in Italië. De Ita liaanse regering was hiervoor verantwoordelijk. Triëst en andere delen van Joego-Slavië kwamen na de eer ste wereldoorlog aan Italië als beloning voor de Italiaanse me dewerking met de geallieerden. De driemogendhedenverkla- ring van 1948 noemde Tito een schande. Joego-Slavië zou nooit een oplossing aanvaarden, waar aan het zelf niet meegewerkt had. De maarschalk zeide ongerust te zijn over het feit, „dat het Westen blijkbaar niet inziet, dat de Sowjet-Unie van de gele- renhe'd ten nadele van Joeeo- Slavië gebruik maakt." De Sow- In de school van Hecht en Sterk in Commewijne (Surina me) ontstond g-ote opschudding, toen de leerlingen dezer dagen een kaaiman in de klas ontdek ten. Een paar schooljongens slaagden erin het beest met stok ken te doden. Het had een leng te van 1,85 mtr. In Tunis deden berichten de ronde, dat Talleb Tsjenik, zoon van de Tunesische ex-premier was overleden. Deze berichten zijn door de familieleden tegen gesproken. Taleb Tsjenik is reeds enige tijd ernstig ziek. Men meent, dat de berichten zijn verspreid om onrust te ver wekken. De nieuw aangewezen Tune sische premier Baccoetsje, heeft zijn lesprekingen nog niet vol tooid. Na een onderhoud met Hadi Noera, de enige leider van de nationalistische Neo-destoer, die nog niet is gearresteerd, verklaarde deze, dat de partij net aan de nieuw te vormen re gering zal deelnemen. De bey van Tunis heeft een decreet getekend, waarbij zijn zoon prins Tsjaildy, wordt ent- slagen als hoofd van zijn secre tariaat. In deze hoedanigheid zou naar wordt gemeend, prins Tsjaldy dienst hebben gedaan als verbind'ngsman tussen de bey en de Neo-destoer. in Tunesië is het rustig, hoe wel des morgens alle Arabische winkels in de stad Tunis geslo ten blijven. In Ariana zijn 5 Tunesiërs, verdacht van sabotage gearres teerd. Onder een*brug nabij"Tu- nis zijn enige wapens en 20 zelfvervaardigde granaten ge vonden. In Hizerta en Sfax zijn 10 per sonen, beschuldigd van sabotage gearresteerd. ARRESTATIE TE TUNIS De tweede secretaris van de Neo Destoc, Hedi Noeira, is te Tunis gearresteerd, nadat hij ge weigerd had deel uit te maken van de nieuwe regering van Sa- lah Eddin Baccoesj. Noeira was de enige nationalitische leider- die nog op vrije voeten was. Hij weigerde de functie omdat naar zijn zeggen de regering „onder druk" werd gevormd. Gemeld wordt, dat de nieuwe premier moeilijkheden onder vindt bij de regeringsvorming. Volgens politieke waarnemers ziin de meeste representatieve leiders Baccoesj vijandig gezind. De censuur heeft alle nieuws over de staking, die voor van daag is uitgeroepen, uit de kran ten gehouden. De kleinhande laars zullen geen voedingsmidde len ontvangen, daar de centrale marktbedrijven geen aanvoer hebben. De Franse autoriteiten hebben aangekondigd, dat zij alle reeeringsarbeiders, die aan Op paleis Soestdijk zullen zij afscheid nemen, opdat zij niet de school behoeven te verzuimen. De Koningin zal toch een tapijt vinden op New Foundland. Zoals bekend, zullen Koningin Juliana en Prins Bernhard de eerste nacht in Amerika door brengen in hotel Gar. der op New Foundland. Een Groningse firma was zo getroffen door het bericht, dat er in dit hotel geen kleden op de vloer liggen, dat zij per K.L.M. een groot tapijt naar hotel „Gander" heeft gestuurd om in deze leemte te voorzien» Eloemen naar Amerika. Te Aalsmeer is Maandag een groot aantal bloemen van de al- lerbeste kwaliteit verpakt, die een geschenk vormen van de Nederlandse bloemisten aan Amerika ter gelegenheid van het bezoek van het koninklijk naar. In 23 dozen zijn 4000 lila fre sia's, 500 rode en gele rozen, 850 pakken witte seringen en 2300 auiërs in ppr-p-o-do ldcren verpakt. De zending is met het lüntoestel van de K.L.M. verzon den. Een-Nederlandse arrangeur gaat met de zending mee om de bloemen te rangschikken en te ve-zorgen. De bloemen van deze eerste zending zijn best°md voor het bezoek van het koninklijk paar op 3 April aan de Army and Na vy-club in Washington. De koningin zal aan zestien gewonde Koreastrijders een bou quet overhandigen. Voor het galadiner op 4 April wordt een tweede zending ge stuurd. Amerikaanse Zondagsbladen over het komende bezoek. De Zondagsbladen van New York hebben large artikelen over de Nederlandse koninklijke fami lie gepubliceerd. De „Sunday News" zegt dat er veel op het spel staat bij het be zoek van Koningin Juliana aan Amerika. Sympathie voor de per soon van de koningin zou "jel eens kunnen betekenen, dat Ne derland dollars ontvangt en dat Amerika de Nederlandse troon zal steunen. Veel zal afhangen van de rede, welke Koningin Ju liana in het congres zal houden. Deze gebeurtenis zal door radio en televisie over het gehele land uitgezonden worden. Pe „New York Times" publi ceert in haar weekblad een be richt van de correspondent in Nederland, Daniël Schorr, waarin deze een persgesprek met de ko ningin op het paleis Soestdijk beschrijft. De koningin, zo zegt hij, houdt niet van „koninklijk praalvertoon". Zij handhaaft met vaste hand haar rol van echtge note en moeder. trokken bij 't vraagstuk-Triëst. De resolutie is aangenomen. In Belgrado is een demonstra tie gehouden, waaraan ongeveer 200.000 personen deelnamen. Men x-iep bereid te zijn het leven te of feren voor de verdediging van Joego-Slavië's rechten in het vnje gebied. In het afgelopen weekeinde zijn in het gehele land demonstraties gehouden, doch het betreft hier wel de grootste. Inmiddels heeft het Britse mi nisterie van Buitenlandse Zaken medegedeeld, dat de drie-mogend- hedenhesprekingen Donderdag zullen beginnen. De Britse mili taire gouverneur van de zone, sir John Winterton, wordt van daag in Londen verwacht. Hij reist met de militaire trein. Een woordvoerder van het ministerie zeide, dat ten onrechte bericht was, dat Winterton in het week einde was aangekomen. Bij de demonstraties in Belgra do heeft de secretaris van de Joegoslavische communistische partij van een geïmproviseerd spreekgestoelte de menigte toe gesproken. Hij zei onder meer: „Wij hebben ons door Moskou geen vrees laten aanjagen en wij zullen ons ook niet door Rome bang laten maken". De Weste lijke mogendheden deden Joego- Slavië groot onrecht. Dit land immers had 1.700.000 levens ver loren in de tweede wereldoorlog, alles voor een gemeenschappelij ke zaak. Drie belangrijke feiten, komen van de jongste bijeenkomst van de O-E.E.S. naar voren, welke het de organisatie mogelijk heb ben gemaakt een lastige klip te omzeilen. Ofschoon de begroting en de personeelsomvang van de orga nisatie voor Europese economi sche samenwerking met ongeveer 30 procent zijn verminderd, heb ben de ministers zich eenstemmig voor handhaving van de organi satie uitgesproken en voor steun in al haar werkzaamheden. Om trent het agendapunt Europese betalingsunie zijn de debatten het felst geweest. De Belgische mi nister heeft op het punt gestaan een soort ultimatum in te dienen, waarin verklaard werd, dat het hem niet langer mogelijk zou zijn na 30 Juni aan de verplichtingen van deze organisatie te voldoen, wanneer de aan België verschul digde credieten niet terugbetaald zouden worden. Hij heeft oplos singen voorgesteld en in het bij zonder de V. S. verzocht hun aankopen in Eurooa te vergroten. Tenslotte heeft de raad besloten dat jaarlijks een o. derzoek zal worden ingesteld naar de toe stand en de economische vooruit zichten van de aangesloten lan den met deelneming van de V- S. en Canada met het oog op de ge meenschappelijke samenstelling van de economische program ma's. De raad besloot aan de be stuurscommissie van de E.B.U. volmacht te geven de ramingen omtrent het bedrag aan inwissel bare valuta nodig voor de hand having van de unie opnieuw te onderzoeken, nauwkeuriger voor stellen op te stellen omtrent de positie van bepaalde crediteuren- landen en voorstellen te doen tot vergroting van het inwisselbare bezit van de unie. Ten aanzien van België besloot de raad, dat dit land voor de maand April, Mei en Juni goud betalingen zal ontvangen tot een bedrag van 80 millioen dollar, waarvan resp. 35 en 25 millioen voor de maanden April en Mei. De raad besloot aan te bevelen de beschikbare middelen van de E.B.U. met 178 millioen dollar te vergroten. Ook zal een leidende commissie voor het handelsver keer worden ingesteld, welke alle handelspolitieke vraagstukken die de organisatie aangaan, zal moeten onderzoeken. Deze com missie zal aan de raad rapport uitbrengen over de vorderingen, die bereikt werden op het gebied van de liberalisatie van het han delsverkeer. Het reeds eerder aangekondig de ontwerp van wet tot verlaging van de accijns od sigaren is nu aan de Tweede Kamer aangebo- de staking meedoen, zullen be-den. Het ontwerp bevat een ver- straffen. lagin" van de accijns op sigaren Tijdens het weekeinde hebben van 27% tot 14% en od een se- ste-ke politie-af delingen huizen noritas van 33% tot 20%. Het en kantoren van nationalisten en eerst overwogen stelsel van ge- communisten doorzocht. Er zijn differentieerde tarieven is na ge- geen arrestaties verricht, maai pleegd overleg met de Benelux Franse ambtenaren beweren do cumenten te hebben gevonden, waa-nit huikt d->t de twee groe pen samenwerken. Woensdagmorgen 26 Maart heeft de huwelijksambtenaar in Paramaribo het bijzonder druk gehad. Niet minder dan 22 huwe lijken werden die dag gesloten. Twaalf werden aangegaan door vrijwilligers, die binnenkort naar Korea zullen vertrekken. partners niet in het ontwerp ge volgd. Voorts is de gewichtsgrens tussen sigaren en senoritas ten gunste van de sigaren verlegd, en wel van 3,5 kg naar 3 kg per 1000 stuks. De verlaging zal gedurende 2 jaren van kracht zijn. Bij het in we-king treden van de wet zal onder bepaalde voorwaarden een evenredige teruggaaf van siga- renaccijns over de bij d" indus trie, groot, en kleinhandel aan wezige voorraden worden ver leend. President Truman heeft Zon dag op een bijeenkomst van de democratische partij te Washing ton verklaard, dat hij „met even veel geestdrift" voor de partij zal ijveren, als hij zou doen, wan neer hij zich vvèl canaidaat had gesteld. De president werd bij zijn aankomst door de 2000 aan wezigen begroet met uitroepen als „Wij willen Trumai.". Hij verklaarde er van overtuigd te zijn, dat in do democratische par te „het behoud van de wereld en dit grote land van ons ligt". Reacties op Trumana verklaring. De Amerikaanse hoge commis saris in Duitsland, McCloy, noemde Trumans besluit moedig en doordacht. Gouverneur Stevenson, van wie men meent, dat Truman hem gaarne als zijn opvolger zou zien heeft in een radio-interview laten doorschemeren het niet aornemelijk te achten, dat hij, Stever.son, benoemd zou worden tot democratisch candidaat.

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1