Uit de Provincie Binnenlands Nieuws Terry en Berry en „De witte Mand Van de Ree gjjfatrt/ N.C. L. B. W. WJELAMD VAN DER SCHANS FormalBatttra Fa WIELAND ZOON Officiële Berichten. SPORTNIEUWS LEF.RLING-VERPLIEGSTERS Als de gouden stralen der zon..»\ MOOIE WONING TERNEUZEN. EEDE. j AXEL GOES. HULST. SAS VAN GENT. SLUISKIL. VLISSINGEN. Veerdienst VlissingenBres- kens gestagneerd. IJZENDIJKE. Bri's scVp in rood Ha botsing geztnken Muiterij op Pakistaans schip Twee gekleurde Britse verstekelingen terecht Psychiatrische Inrichting „Vrederust BIJZONDERE DIENST VOOR IEDERÉÉN DE KERKERAAD DER NED. HERV. GEMEENTE. 9 E Taxibedrijf PROVINCIALE BONDSDAG C.J.M.V. schillende schietoefeningen en wedstrijd staan op het program. Verscnillende aanwezigen heb- Op Tweede Paasdag zal in Mid- ben ci00r het geven van een aarch- delburg een provinciale bondsdag ge bedrage i*ieegewerkt tot net worden gehouden van de Car. ouu- welslagen van deze avond. een weldra de gemeentezang zal be- geieiüen. worden gehouden fe Vrouwenfederatie en het Chr. onge Mannenveruond in zeeland. Het is voor de eerste maal in de geschiedenis van de Zeeuwse Pro vinciale Commissie, dat deze bondsdag gezamenlijk wordt ge houden. Naar verwacht wordt zul len ongeveer 1500 jongeren aanwe zig zijn. De bijeenkomsten worden gehouden in de veilinghal, terwijl de dag wordt besloten met een mars door Middelburg en een slot- samenkomst op de Markt. De dag begmt met een wijdings- dienst, die geleid zal worden door ds J. van Winterswijk, Ned. Herv. predikant te Grijpskerke en voor zitter van dn kring Walcheren van het C.J.M.V. Na deze dienst spreekt de voorzitter van de prov. commissie van het C.J.M.V., de heer C. Leunis, een openingswoord. Daarna wordt een gevarieerd pro gramma afgewerkt, waaraan me dewerking wordt verleend door de Chr mandolinevereniging „Con Amore" te Vlissingen en de heer J L Hamelink te Terneuzen, die zal declameren. Tevens is er sa menzang onder leiding van mej. W. A. ten Kate, landelijk secreta resse van de C.J.V.F. Mej. M. den Boer te Haamstede en de heer P. G. Vermaire zullen een korte speech houden over de betekenis van het werk. De midagbijeenkomst begint met een ceremonie, waarin het werk van de wereldbond wordt vertolkt. Daarna spreekt de wnd. presiden te van de C.J.V.F. in Zeeland, mevr. den Hollander, over het voor deze bondsdag vastgestelde onderwerp: ..Gooi open die deur De afd. Middelburg zorgt voor de opvoering van het historische spel ,Hoe het weeuwtje in het Hof van Holland gevrijd werd". Na afloop van de middagbqeen- komst zullen de deelnemers met enkele pijpercorpsen een mars ma ken door een deel van Middelburg. Tenslotte geven de pijpercorpsen op de Marict een taptoe, waarna ds L Schellevls. Ned. Herv. predi kant te Biezelinge, een slotwoord zal spreken. Zowel de mars als de slotsamenkomst zullen alleen door gang vinden, wanneer de weers omstandigheden het toelaten. Bij ongunstig weer vindt de slotsa menkomst in de veiling plaats. De regelingscommissie heelt contact ongenomen met de Vlaam se C.J.M.V. en C.J.V.F. en aange nomen mag worden, dat een aan tal leden van de Vlaamse bonden de bondsdag in Middelburg züllen bezoeken. Feestavond Zwem- en Polo club „De Schelde". Volgens de kalender heeft de lente haar intrede weer gedaan. De zwembeoefenaars, leden van de zwem- en poloclub „De Schelde hebben op hun feestavond in hotel Centraal deze lente, die helaas nog wat guur is, begroet. Straks komen de zwembroeken, badpakken en -mutsen weer uit de kasten te voorschijn. En zo gauw het maar enigszins kan, zullen blanke en spoedig weer door de zon bruinge brande lichamen het water van zweminrichtingen, rivieren en ka nalen doorklieven. Daarom kon er feestgevierd worden. Omdat de po pulaire zwemsport straks weer hoogtij zal vieren. Nadat de voorzitter, de heer M. C van Kerkvoort, allen een har telijk welkom had toegeroepen, was het woord aan humoristen, to neelspelers, liedjeszangers en mu zikale talenten onder de leden, wier optreden de gezelligheid ver hoogde. En staakten zij een ogen- Mik hun artistieke arbeid om een dronk te nemen, dan was daar de geduldige pick-up, die met een plaatje en een dansje bijdroeg tot het welslagen van deze gezellige feestavond. Autosport- Het voornemen bestaat op ?e Paasdag uit Axel een knobGlrit to organiseren. A Het initiatief daartoe gaat uit van de onlangs aldaar opgerichte motor- en autoclub „Maca'De deelnemers aan deze eerste race zullen allen een plaquette ontvan gen. Er zullen geen bijzondere eisen worden gesteld voor het ma teriaal waarmede wordt deelgeno men. Jaarvergadering V.V. „Red St.ir". Vrijdagavond hield de v.v. „Red Star" haar jaarvergadering. De voorzitter gaf een kort ver slag over het afgelopen jaar. Dit mocht bevredigend genoemd wor den. Een nieuw sportveld is in ge bruik genomen, alsmede een nieuw kleedlokaal. Ook het peil van de wedstrijden was vooruit gegaan. Hierna ging men over tot de ver kiezing van 3 bestuursleden we gens periodiek aftreden. De vice- voo -ziter, de secretaris en de pen ningmeester werden met algemene stemmen herkozen. Ook de elftal commissie werd herkozen. De penningmeester gaf hierna een overzicht van de inkomsten en uitgaven. Er bleek een batig saldo van 450. De trainingsavonden werden vastgesteld op Dinsdagen en Don derdagen. Van de rondvraag werd geen ge bruik gemaakt. De opkomst van de leden was goed te noemen. Do reddingsbrigade pakt aan. Gisteravond werd onze belang- Ktelline getrokken door bedrijvig heid van enkele personen in de hoeketalage van de heer Borgh- St^Leden van de Terneuzense red dingsbrigade plaatsten daar het eerst zichtbare en tastbare resul taat van hun actie, d'e er uitein delijk toe zal leiden, dat langs de waterkant reddingsmateriaal aan wezig is, indien dit onverhoopt noodzakelijk zou blijUen. Men is thans zo ver, dat 5 red- dingskasten met toebehoren ge reed zijn. Volgende week zal men met de plaatsing ervan beginnen Dit goede werk wordt mogelijk ge maakt door de geldelijke steun van velen die de noodzaak dezer ni ga- nisatie inzien. Het is te begrijpen, dat er geld nodig is om het red dingsapparaat goed te doen «mc- tionneren. De reddingskasten ko men in de eerste plaats langs hei kanaal. Toch zal getracht worden in de toekomst ook op plaatsen, waar veel wordt gezwommen, voor reddingsmiddelen t" zceen. zoalr aan de Oesterput, bij de koepel enz. De actie van de reddingsbrigade verdient ieders steun, omdat ziii dc beveiliging van onze zo waterrijke omgeving beoogt. De reddingskasten bevatten o.m een reddingsboei met een lijn van 55 m lengte en een werpklos; een dreg met een lijn van 20 m, een bijl, verband en niet te vergeten de aanwijzing welk telefoonnum mer men moet aanvragen om meerdere en direct gewenste hulp te verkrijgen. Nationale Reserve. In de bovenzaal van café-Jansen is een contactavond van „Steun Wettig Gezag" gehouden voor de vrijwilligers der nationale reserve in verband met de toetreding van 10 nieuwe vrijwilligers, die kort geleden in het gezellenhuis zijn geïnstalleerd. Door deze uitbreiding is de oefenklasse Axel op één na de grootste groep geworden in Oost Zeeuws-Vlaand eren. Namens de burgerij bood de plaatselijke commissie aan de vrij willigers een signaalhoorn aan om bij passende gelegenheden te wor den gebruikt. Bij deze aanbieding was de com mandant van het district Zeeland, overste De Feijter, aanwezig die de"e geste bijzonder op prijs stelde. Voorts bleek dat verschillende plannen voor de toekomst bestaan, oa. deelneming arm het landeliik oefenkamp „Golf-Llnks" te Arn hem en aan de Vierdaagse, Ver- Gemeentezang met begelel- ding van harmonium en ba zuinen. Zoals bekend zijn op 29 Januari in Wemeldinge in de Ned. Herv. kerk bazuinen in gebruik geno men. In het testament van de ambachtsvrouw Maria Coomans, die in 1787 aan de kerk belang rijke bezittingen vermaakte, was de clausule opgenomen, dat nim mer voor rekening der kerk een orgel ter begeleiding van de ge meentezang mocht worden ge maakt of ingericht. Om aan die dwangformule te ontkomen, werd 't besluit genomen bazuin- muziek in de eredienst in te voe- ren. D? plaatselijke predikant, Ds. J. G. van Ieperen, stelde zich evenwel in ve-binding met de sy node der Ned. Herv. kerk met het verzoek om in haar „raad voor kerk en overheid" te laten onderzoeken, welke mogelijkhe. den er zonder in strijd te ko men met de desbetreffende clau sule van het testament kon den bestaan, dat de Herv. ge meente te Wemeldinge toch van een orgel of van een harmonium bij haar godsdienstoefeningen ge bruik kon maken. De raad heeft thans geant woord, dat de bewuste clausule niet wil zeggen, dat bij voortdu ring een egel buiten de kerk moet worden gehouden. Plaat sing van een orgel zal echter niet mogen geschieden voor rekening van de kerk. Wanneer b.v. een stichting dit instrument in de krrk zou willen plaatsen, kan hiertegen op g*x>nd van de bepa lingen van het testament geen bezwaar worden Ingebracht. Het plaatsen van 'n harmonium kan evenmin enig bezwaar opleveren, aangezien dit instrument geens zins kan doorgaan voor een kerk orgel in de zin van 't testament. Een harmonlum zou dus, naar het de raad voorkomt, eventueel ook voor rekening van de kerk voogdij kunnen worden ge kaatst. Plaatsing van een orgel zal de raad toe juichen. Het is thans de bedoeling bin- len afzienbare tijd over te gaan ot het aanschaffen van een ^root harmonium met pedaal, vaarop een geluidsversterker vordt aangebracht, waarvan de nuzlek samen met die der ba zuinen (die uitstekend voldoen en laarom gehandhaafd blijven) Aanrijding. Op de Van Maalstedeweg vond Donderdag een tamelijk gecompli ceerde aanrijding plaats, d.e r'-rk tot materiële schade beperkte. De Renault van bakker F. uit Koe wacht stond aan de kant van de weg, toen de met een paa.d 1 e- ipannen bakkerskar van Van der li uit Clinge en een personen auto, die bestuurd werd door een woonwagenbewoner, eikaar wil den pas -oren. De laatste merkte vermoedelijk te laat de geparkeer de Renault op en reed er van ach ter '-iet flinke vaart op in. De bakkersauto werd aan de achterkant geheel ingedeukt en in de buitenvest geduwd. Het verkeer ondervond enige stagnatie, doordat de twee andere vehikels midden op de weg moesten blijven staan, tot de politie de zaak onderzocht had. Aanbesteding woningwet woningen. Door het gemeentebestuur werd Donderdag aanbesteed de bouv' van 35 woningwetwoningen aan de Dfjkstraat alhier. Hoogste inschrijver was A. van der Schoot te Tilburg voor f329.630; laagste inschrijver K. A. van Wiemee-sch te Axel voor 311.000. De gunning is aangehouden. Bedrijvigheid. Met het naderend week-end is de bedrijvigheid aan de kade der cokesfabriek toegenomen. Gister morgen kwam er een grote zee boot om cokes in te nemen. Het was het Poolse s.s. „Kolno". GEVONDEN VOORWERPEN. De korpschef der gemeentepo litie te Terneuzen maakt bekend, dat omtrent de volgende gevon den voorwerpen op de daarbij vermelde adressen inlichtingen zijn te bekomen: Bruin wollen kinderwant, Wil lem de Zwijgerlaan 48; lichte he renregenjas, Wulpenbek C 52a, Hoek; een imitatievoetbal, Irene- straat 26; nieuwe damesdirectoir, Chrysantstr. 11; damespolshor loge, Hondiusstr. 15; bruine cein tuur, Dijkstraat 5; rode kinder- portemomaie, Dahliastr. 2; haar- strik, Tholensstraat 14; zilveren o.oche, Nieuwediepstraat 5; grijze want, Nieuwediepstr. 51; rood kinderwantje, Dok weg 5; hang slot, Baandijk 18; doublé arm band, R.K. Meisjesschool; foto's, Bontepolder P 139; kinderbril in nikkelen montuur, Koedijk 2; meetrol, E-ernhardstr. 13; hoofd doek, Dijkstraat 54a; pijp, Lange Kerkstraat 42; kir.derwant. Nar cisstraat 24; broche met imitatie pareltjes, Schoolweg 11; zwarte baret; 5 rekenboeken lagere school; kinderwant, dasspeld, dop /an een vulpen, gouden sierspeld, blauwe shawl, ulauwe baret, want (blauw met rood-groen bloemetje); kindermuts (gebreid katoen), Bureau van politie. OPKOMST HERHALINGS OEFENINGEN. DE „ZWARTE ZEE" NAAR DE AZOREN. Sinds Woensdagavond half 12 is de sleepboct „Zwarte Zee" van L. Smit Co. op weg van Vlis singen naar de omgeving van de Azoren, om het Noorse schip „Soennavind", dat daar met een de "ecte stuur inrichting rond drijft, te hulp te komen. Verwacht wordt, dat de sleep boot Maandag of Dinsdag bij de Noor kan zijn. De eigenares van het schip, de rederij Borsestad te Porsgrunn, heeft een contract met L. Smit Co. afgesloten. ZWITSER MAAKT GOEDE SIER VAN ANDERMANS GELD De Rotterdamse recherche zoekt naa- de 3G-jarige boek houder Henri T. uit Genève, die te Rotterdam goede sier heeft gemaakt van andermans geld er. nu vermoedelijk naar Amster dam is vertrokken om daar zijn praktijken voo't te zetten. T. logeeree te Rotterdam in een hotel en zag kans de reke ning tot 355 te laten oplopen [Daarbij was ook geld, dat de hotelhouder item geleend had. Een taxichauffeur krijgt nog 30 aan ritten en ƒ20 die hij hem van 4 procent geheven zal wor-1 rails, terwijl een andere zwaar c-£n I werd beschadigd. Er deden zich Bij het groot aantal artikelen, geen persoonlijke ongelukken cat oij de voorgestelde wijziging voor. van tabel II zal worden o verge- D acht naar tabel I, behoren niet de elactrische waschmachines cn centrifuges voor huishoudelijk gebruik, noch de gas- n electri- sche fornuizen, die in de gewone huishouding worden gebruikt. Volgens de vereniging kan men speciaal de waschmachines en centrifuges in de huidige tijds. omstandigheden niet ais luxe beschouwen. In verband met de zeer lage waterstand is de veerdienst VlissingenBreskens gistermor gen gestagneerd geweest en zijn enkele reizen uitgevallen. Loodsdlenst gestaakt. Gisteravond te half elf werd de loodsdienst wegens harde wind gestaakt. T.b.c.-onderzoek. Onder voorzitterschap van de burgemeester werd in hotel-Du Pub een vergadering belegd met de huisbezoeksters voor dit voor !e volksgezondheid zo belangrijk mderzoek. Dit onderzoek zal riaats vinden op 15, 16, 17 en 18 \pril, telkens van 14 tot 17 uur m van 18 tot 20 uur in de open bare school aan de Tivoli. Hoewel de gelegenheid wordt opengesteld voor ingezetenen van '6 jaar en ouder, kunnen ook kin deren boven de 6 jaar eraan deel nemen. De huisbezoekers worden /erzocht uiterlijk Woensdag 2 \pril hun kaarten en gelden ter -.ecretarie af te dragen. Men ver- .vacht dat de huisbezoeksters ware propagandisten zullen zijn, opdat Ut voor ons volk zo belangrijk on derzoek zo goed mogelijk zal sla gen. BRAND IN TWEE VILLA'S TE HEELSUM. Vrijdagmiddag is brand uitge broken te Heelsum in villa „De Hut", waarschijnlijk door het uit branden van een kraaiennest :n de schoo'steen. Het rieten dak vatte vlam en aangewakkerd door de oostenwind stond het dak spoedig in lichte laaie. De brandweren uit Renkum en Oos- torbeek wren snel ter plaatse. Zij bestreden het vuur met acht stralen. Weldra kwam e- assis tentie van de brandweer uit Arn hem, die slangen uitlegde naar de Heelsumse b°ek om meer wa ter te krijgen. De brand was in- Ten behoeve van de dienstplich tigen, die op 1 en 3 April a.s. onder de wapenen komen, worden enkele extra-treinen ingelegd. Genoemde dienstplichtigen moeten van deze extra-treinen gebruik maken en daartoie op een dusdanig tijdstip van hun woonplaats vertrekken, dat zij op het betreffende station station aansluiting hebben op de voor hen bestemde trein. De dienstplichtigen die, in verband met hun plaats van bestemming, geen gebruik kunnen maken van één der hierna genoemde extra- treinen, moeten ingevolge hun lastgeving reizen nd de eerste reisgelegenheid né 7.00 uur. Op 2 April a.s. zijn geen extra-treinen ingelegd en moeten derhalve alle dienstplichtigen, die op d'e dag on der de wapenen komen, reizen met de treinen, of bussen van de nor male dienstregelingen, per eerste reisgelegenheid né 7.00 uur. De °xtra treinen lopen in de volgende dienstregelingen. Oo 1 April voor de opkomst te Dordrecht, Breda of Tilburg: Den Haag H.S. v. 8.37, Delft v. 8.47, Jch'cdam v. 8.58, Rotterdam D.P. v. 9.07, Feijenoord v. 9.17; Dord recht a. 9.31, Breda a. 10.08, Til burg a. 10.30. Voor de opkomst te Harderwijk of Wezeo een extra trein: Amster dam C.S. v. 9.10, Amsterdam M.P. v 919, Hilversum v. 9.39, Amers- fóo-t v. 9 55. Harderwijk a. 10.18, Wezen a. 10.4° en een extra trein: Zwolle v. 11.20. Wezep a. 11.31, Harderwijk a. 11.58. Op 3 April voor opkomst te Utrecht, Schalkhaar of Eefde een extra trein: Rotterdam Maas v. 7.59, Den Haag S.S. v. 7.56, Voorburg v. 8.01. Gouda v. 8.20, Utrecht C.S. v. 8.57, Amersfoort v. 9.20, Apeldoorn v. 9 57, Deven ter a. 10.10. Voor Eefde (Station Zutphen) te Apeldoorn overstap pen: Zutphen a. 10.33. leende. Een goed van vertrou-1 middels overgeslagen naar een wen z'jnde bankbeambte leende hem ook al 100 en een mede hotelgast wist hij te bewegen om 60 af te geven. Steeds was het voorwendsel, dat hij nog veel geld te goed had uit Zwitseriand. Ook de „Zingende ober" uit oen bekend café krijgt nog ruim 60 van hem. Met een gezelschap had de Zwitser champagne ge dronken en hij stond erop alles te betalen. Een ander nam toen, onder protest, de helft voor zijn rekening. Toen het op betalen van de ande-e helft aankwam moest de Zwitser bekennen geen cent bij zich te hebben. De ober nam toen zijn jas in onderpand. Op afgifte van zijn paspoort kreeg hij voorts nog ƒ40 op ren anJer adres los. De vorige week hebben nasporingen uitgewezen, dat T. naar Amsterdam is ver trokken, omdat het hem in Rot terdam te lastig werd gemaakt. Het kuststation North Foreland rad-o (op de Zuidoostelijke punt van Engeland) heeft een SOS op gevangen van het Britse schip „Seniority". Het schip meldt in een Oosterstorm een anker ver loren te hebben. Het tweede an ker sleept over de grond en het schip drijft snel af naar de kust. waar het, volgens de laatste me- deling, een mijl van verwijderd is. In een later uitgezonden bericht meldt de kapitein, dat het anker houdt en het schip thans niet onmiddellijk assistentie behoeft. Men denkt op eigen kracht Har wich te kunnen bereiken. Twee Engelse motortorpedo, boten, -die deelnamen aan de mij nenveegoefening voor de Neder landse kust, zijn gisterennacht o-— - met eikair in aanvaring geko- belendend pand, genaamd „ten men> waarbjj één van de twre is Anker", dat ook met riet was g - „ezon]<en- Er zijn geen pe-soon- dekt. Ook hier brand:e het cak ongeiukken bij gebeurd, af. Uit beide huizen had men aanvarjng geschiedde om- inmiddels het meeste huisraa Greeks vjer uur op 52 graden 3 gered. Verzekering dekt de scha- minuten jq 3 graden 0 minuten HUISVROUWEN VINDEN ELECTRISCHE WASCH- MACHINES EN CENTRIFUGES GEEN LUXE. Naar aanleiding van het inge diende ontwerp voor de in uit zicht gestelde technische herzie ning van de tabellen I, II en Ila van het besluit op de omzetbe lasting heeft het hoofdbestuur der Nederlandse vereniging van huisvrouwen de minister van fi nanciën met de meeste aandrang verzocht speciaal de electrische waschmachines en centrifuges voor huiishoudelijk gebruik af te voeren van tabel II, opdat hier O., halverwege tussen Nederland en Engeland, ter hoogte van Scheveningen. De dertien bemanningsleden van de gezonken boot we-den overgenomen door een Britse motorkanonneerboot. De zee sleepboot „Orkaan" van de Ne derlandse marine heeft nog assistentie verleend. De motorto-pedoboot, die zonk, is de M.T.B. 1030. De andere, de M.T.B. 1032 koerste met lichte schade naar Rotterdam. de. POGING TOT ONTVOERING IN LAREN 7 Een onbekend individu is door verbreking van een ruit een villa in de buitenwijk van Laren binnengedrongen. De man is naar boven gegaan, heeft een 11-jarig meisje van haar bed gelicht en naar beneden gebracht. Op het hulpgeroep van het kind snelde de vader, die zich reeds ter ruste had begeven, naar beneden. Hij trof daar zijn dochtertje in de woonkamer aan. De „ontvoerder verdween haastig door de open staande tuindeuren in het struik gewas. Van de man ontbreekt tot nu toe ieder spoor. TREINBOTSING TE ROTTERDAM. Bij Waalhaven te R'dam zijn ter ïoogte van de Hangarstraat, twee reinstellen van de spoorwegen, lie uit tegengestelde richting '■«amen, op elkaa:r febotst. Van laten Strekken, et eerste stel, dat uit De bemanning klaagt over een Jsselmonde kwam en uit 32 lege j slecMe behanaeling en bemid- lTTaarvan enr 'één geheel werd deling van de havenautoriteiten ersplinterd. De wagens kwamen ;edeeltelijk op de rijweg te lig- ;en. Van het tweede treinstel, iestaande uit 30 wagons met ko- I De bemanning van het Pakis- I taanse schip „Fatakada", dat op 25 Maart met een lading kolen uit Odessa te Le Havre was aan gekomen, is Donderdag aan het muiten geslagen. Zij weigerde het schip uit Le Havre naar Rouaan, wa°r een deel van de lad'ng getost moest worden, te voor niet langer oen omzetbc las - ring van 30 procent, doch slechts len, raakte een der wagor.s uit de KAARTEN. Kaartconipetltle T.S.V. In de bovenzaal van café „Lr Belle Vue" vond Donderdagavond de prijsuitreiking plaats van de kaartcompetitie, die de Terneu zense supportersvereniging ln het afgelopen winterseizoen had uitge schreven. De uitslag was: 1. P. 't Gilde 50 pnt; 2. en 3. J. Kaan en H. Blok 44 pnt; 4. J. Meii er 42 pht; 5. J. Koch 40 pnt; 6. J. Neve 38 pnt; 7., 8. en 9. P. va" Driel, J. Viveen en J. Quaars 36 pnt; 10. en 11. R. Scheele en J.. Meijer 34 pnt; 12. M. Kiel 32 pnt; w Toen iedereen dacht, dat het dat het er zo mooi voor stond nu afgelopen was met Wolk, voer de eland. was Satan, het paard vrijwel „Wij hebben neg één stooit - uitgeput. Wolk scheen zijn nodig", zei Jack Jones, die aan zei Jack. Dat liet het kereltje zich geen tweemaal zeggen. Stiekum tussen twee paardisten verscholen bracht hij zijn wind buks aan de schouder en drukte uitgeput. WOiK scneeii /ajii «wig -.w ---- krachten tct het mterste in te alles had gedacht. °P cen w™"w-Uikertiid schoot Jones spannen. Het resultaat was, dat van zijn hand kwam het ongure af TJgelykertjd scnoot Jones ,«rppn der beide dieren een stap mannetje met de windbuks a.m- no0 eenmaal m cie iu.,nt, 30 pnt14'L SChalk en A'de Brui,-in herder kwam. Dit betekende niet gerend. „Raak hem goed, Job van Le Havre heeft niet mogen baten. De Franse autoriteiten heb ben een beroep gedaan op de reder van het schip, die zich op het ogenDlik in Antwerpen be- Een Britse woordvoerder heeft medegedeeld, dat twee negers, die drie weken geleden in Spaans West-Afrika aan land waren ge zet door de kapitein van een Noors tankschip, op oen Spaanse vissersboot naar Las Palmas zfjn gebracht. De negers, die Britse onderdanen z'.jn, hadden zich als verstekelingen aan boord van 1 Noorse schip begeven. Zij wer den volgens het zeggen van de Noorse kapitein 80 km van Port Etiënne met voedsel voor twee dagen aan land gezet. De Britse ambassadeur in Ma drid heeft indertijd de Spaanse regering verzocht haar mede werking te verlenen hij .de op sporing van de twee verstekelin gen. X i Heden overleed tot onze diepe droefheid, na eer langdurig doch geduldig gedragen lijden, voorzien van de H.H. Sacramen ten der Stervenden, onze innig geliefde Echtge noot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de heer PETRUS HYPOLITU3 VAN CLEEMPUTTE, Echtgenoot van Coralia van Hecke, in de ouderdom van ruim 74 jaar. Terneuzen: Wed. VAN CLEEMPUTTE- VAN HECKE Den Helder: F. A. v. CLEEMPUTTE VAN CLEEMPUTTE- DE MEESTER en Kind Terneuzen: D. VAN CLEEMPUTTE M. VAN CLEEMPUTTE- ASSELMAN en Kinderen J. A. v. CLEEMPUTTE D. VAN CLEEMPUTTE- WISSE en Kinderen Terneuzen, 27 Maart '52. Baandijk 73A. De plechtige uitvaart dienst, waarna begrafe nis zal plaats hebben, op Maandag 31 Maart a.s„ om 9 uur, in de Paro chiekerk van de H. Wil- llbrordus tc Terneuzen DANKBETUIGING. Hiermede bstuig ik mijn oprechte dank voor de vele blijken van belangstelling bij het overlijden van mijn vrouw ontvangen. M. ROMEIJN. Terneuzën, 29 Maart 1952. Dahliastraat 14. Afd. HOEK. PAASVERZILVERING VAC ANTIEBONNEN op Zaterdag 5 April, van 23 uur, bij de heer J. DE JONGE, F 8, Hoek. Bezoekt de Jaarvergadering van de Chr. B. B. te Ter neuzen, op 31 Maart, in „Pro Rege", om half acht. te BERGEN OP ZOOM Geplaatst kunnen worden om opgeleid te worden voor het Rijksdiploma Ziekenver pleging B. Aanvangssalaris f 625,(naar leeftijd). Dit salaris kan na het behalen van het diploma stijgen tot ƒ2250,—. Alles met volledige huisvesting, genees kundige behandeling en dienstkleding. Diploma's geen vereiste. Drie weken vacantie. Zij, die de leeftijd van 18 jaar hebben bereikt of binnen kort hopen te bereiken en uit een Protestants Christelijk milieu komen, kunnen solliciteren of nadere inlichtingen vragen bij de geneesheer-directeur. Te koop, wegens aanschaf fing van gas: een Aristo Haard, als nieuw (volledige garantie), 200,cap. 289 m3. VERLINDE, Havenstr. 8, Terneuzen. ZONDAG 31 MAART, des nam. om 7.30 uur, in de NED. HERV. KERK te TERNEUZEN. Voorganger: Ds. K. J. H. BURGY, van Den Haag. Onderwerp: „Kunt U nog zingen, zing dan mee!' Komt U Zondagavond ook? U bent welkom!! liturgiën worden uitgereikt bij 't betreden der kerk. Vied. Gedipl. Chiropodist Pedicure en Voetverzorger Dijkstraat 65 - Tel. 2207 Spreekuur: Dagelijks van 912 uur. Verder vol gens afspraak. is dat ring, die de verloving tol een feil maakt Weer tijo er iwee gelukkige mensen. Toen lij deze nng zagen stond bun besluit vast Dit was hel symbool dat waarlijk paste bij bun liefdt Deze voegloze HDZ ring. van levend goud, die naast bei rijkskeur hei HDZ meesterteken drugt TE KOOP: met Kantoor centrum der stad. L. A. VAN DEN HEMEL Makelaar Telef. 2432 Terneuzen 1 125 NIEUWSTRAAT 14 TERNEUZEN Te koop: zes Kamerstoelen. Burg. Geillstraat 4, Terneu zen. Te koop: 2 Kozijnen met rolluiken, in goede staat. Te bevragen: Donze Visserstr. 89, Terneuzen. Te koop: prima Harmo nium, zwart 10 reg. 150, Drumstel compleet, z.g.am., 300,—; Viool ƒ200,— Brieven or.der No. 458, Bu reau V3n dit blad. Tc koop: een paar in goede staat zijnde Voetbalschoe nen, maat 40. Te bevragen: Nieuwediepstraat 69, Ter neuzen. Uit de band te koop: Woon huis. April aanvaardbaar. DE JONG, Blokke 3, Ter neuzen. Vele doctoren erkennen de Forma Nature schoenen els de meest geschikte Schoenen voor dragers va» losse steunzolen. De schoen voor moeilijke voeten Schoenhandel DIJKSTR. 65 TEL. 22071

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 3