Mislukte aanslag Adenauer op Springstof in postpakket KOREA Tegengaan van licht vaardige echtscheidingen Zuiveringsacties tegen de Vietminh België verwacht veel Nederlandse toeristen Egypte Premie van 200 francs voor bezoekers HAMEA VOETBALSPORT. VRIJDAG 28 MAART 1952. 7e Jaargang No. 1997. De vliegtuigramp bij Frankfort TWEEDE KAMER: ZON- en MAAN- STANDEN. HOOGWATER. Ruim 68 miüioen gu'den voor warkvarruiming 'VEERSVERWACHTfNG Frankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: N oor dstraat5557 Terneuzen Telefoon 2510 Nd 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Eén dode en vier ge wonden. In de kelder van hel hoofdbu reau van politie in München is Donderdagavond een aan bonds kanselier Adenauer geadresseerd pakket ontploft. Een springstof fen-deskundige van de politie werd levensgevaarlijk gewond; 1 politie-agenten liepen verwon dingen op. De ondercommissaris van poli tie in München, Weitmann, heeft meegedeeld, dat twee tot nog toe onbekende mannen het pakket Pp straat aan twee jongens van twaalf jaar hadden gegeven met het verzoek, het te posten. Zij gaven de jongens drie mark voor de moeite. Door de grote fooi waren de Jongens echter achterdochtig ge- wo-den en zij brachten 't pakket op het politiebureau. Een springstoffendeskundigc verwijderde het verpakkingsma teriaal van het pakket, dat een boek bevatte. Hierbij moet hij 'n verborgen contact hebben aan ge- raakt, want plotseling ontploften in het boek verborgen spring stoffen. De deskundige werden beide handen afgerukt. Een in zijn onmiddellijke nabijheid Staande politieman werd even eens ernstig gewond. Een andere politieman werd lichter gewond. De kelderruimte werd volledig verwoest. Onmiddellijk na de ontploffing werd 't hoofdbureau hermetisch afgesloten. Alle uitgangen wer- den bewaakt. Commissaris Weit- mann heeft meegedeeld, dat de Jongens door twee rechercheurs wo-den ondervraagd. Hun na men zijn nog niet bekendge maakt. De 46-jarige zwaargewonde springstoffen-deskundige is ge huwd. Hij heeft drie kinderen. Weitmann deelde nog mede, dat de beide Jongens een tramcon ducteur gevraagd hadden, wat zij met het pakket zouden doen. 3>e conducteur gaf de jongens over aan een politie-agent, die hen naar het hoofdbureau bracht. Op het ogenblik van de ont ploffing stond de ''eur van de kelder open, waardoor de druk golf van de ontploffing zich kon verplaatsen en nog ernstiger ge volgen uitbleven. Om half elf is ln het zieken Kanselier Adenauer heeft zijn leedwezen en zijn medeleven met de slachtoffers van de ontplof, fing betuigd. Volgens het Amerikaanse 8ste leger hebben de Verbonden troepen 'n „vast! esloten" Noor delijke proef aanval aan het westelijke front dn Korea afge - slagen. Amerikaanse piloten meldden, dat zij een heel dorp ten Z.-W. van Yonan, 80 km ten N.-W. van Seoel, vernietigd hebben. Het marfnehcofdkwartier der Ver- tjndenen meldt, dat een Noor delijke commandopost met 120 man zich in het dorp bevond. Volgens radio-Peking heeft de plaatselijke bevolking „een Amerikaanse poging om de wa tervoorziening van Pjongjang met cholera-bacillen te besmet ten" verijdeld. Een Amerikaans toestel wierp met bacillen besmette vliegen uit op het ijs van de rivier de Tatong de bron \oor de wa tervoorziening van Pjongjang maar dorpelingen hebben de komenen. Honde~den ingezetenen LAGERE PRIJZEN VOOR SCHOENItEPARAHES IN FRANKRIJK. De Franse regering heeft in het kader van haar politiek tot pi ijs- verlaging de prijzen voor het re pareren van schoenen verlaagd met ongeveer 20 francs. Tevens werden maximumprijzen vastge steld voor kappers, daar deze voornemens waren de prijzen te gen het eind van de maand te verhogen. ROUWDIENST VOOR DE SLACHTOFFERS In de kapel van de centrale be graafplaats te Frankfo-t is Don derdag een rouwdienst gehouden voor de 45 slachtoffers van de verongelukte „Koningin Julia na". Geestelijken van de rooms- katholieke, de protestantse en e Grieks-orthodoxe kerk leidden beurtelings de dienst, die werd bijgewoond door leden van het diplomatieke corps, onder wie de Nederlandse ambassadeur in Duitsland, functionarissen van de K.L.M., leden van de West- duitse regering en van het ge meentebestuur van Frankfort, en enkele verwanten van de omge- vliegen vernietigd, aldus radio- Péking. De „Prawda" beeft Donderdag foto's gepubliceerd van „bom men en insecten, die door de Amerikanen op Chinees grond gebied zijn uitgegooid". Artillerie-duels ln Korea. De stafofficieren van de V.N. en de Noordelijken hebben Don derdag op hun derde geheime zit- ting geen overeenstemming kun- nen bereiken over het vraagstuk van de uitwisseling van krijgs gevangenen. Volgens een woord- voerder der V. N. is dit het enige punt, -dat nog moet worden gere- geld. Een stafofficier der V. N. deel de mee, dat men het Noordelijke voo'Stel om de uitwisseling te baseren op de lijsten, die in De cember door beide partijen z'.jn verstrekt, „verder heeft onder zocht". De woordvoerder deelde mee, van Frankfort waren eveneens aanwezig. Een aparte dienst werd voor de twee Israëlische slacht offers gehouden op de Joodse begraafplaats De Nederlandse ambassadeur en de vice-president van de K.L.M. wijdden in hun toespraak ook enige woorden aan dq Duit sers, die in het brandende vlieg tuigwrak zijn doorgedrongen om overlevenden te redden. MEJ. GAUTIER BUITEN LEVENSGEVAAR. De toestand van mej. Truus Gautie-, de stewardess van de „Koningin Juliana" is thans Met Crème HAMEA gezonde zuivere huid. Met HaMEA Gelei goed verzorg de handen. Dozen en tuben 47-93 ct. Het is de Hamamelis die het 'm doet PERSCONFERENTIE VAN MEVROUW ROGSEVELT IN DJAKARTA. Mevrouw Roosevelt, die voor een bezoek van enige dagen in Indonesië vertoeft, heeft op een persconferentie gezegd, dat de Verenigde Staten nooit de bedoe ling hebben gehad de morele of geestelijke leiding in de wereld op zich te nemen. De Ver- Staten zijn slechts in staat economische hulp te bieden aan de landen, die ze nodig hebben. Het vraagstuk van het commu nisme besprekend, legde mevr. Roosevelt er de nadruk op, dat het niet juist is verscheidene be- vo.kingsgroepen in verschillende landen als communisten te be schouwen, maar dat het duidelijk was, dat zij onbewust de commu nistische praktijken dienden. De 4 merikanen, zo vervolgde zij, be ginnen zich er rekenschap van te geven, dat het niet Europa is, waar men gewoon is te denken dat de communistische bedrei ging de ernstigste is, maar Azië. Mevr. Roosevelt heeft op een congres van de Indonesische vrouwenvereniging gesproken over haar optreden in de Ver enigde Naties. Zij vertrekt vandaag naar Ma nilla op weg naar de Verenigde Staten. De Tweede Kamer heelt Don derdagmiddag de beraadslagin gen hervat over het wetsontwerp tot wijziging van de bepalingen betreffende echtscheiding tenein de lichtvaardige echtscheiding tegen te gaan, hervat. De heer Stokvis (CPN) be spreekt het wetsontwerp in en gere zin. Hij is van oordeel, dat onder geen beding een wijziging in de bewijsvoering mag worden geïntroduceerd. Het amende ment van de heer Bachg, dat de leden van de gezinsraad en het personeel geheimhouding oplegt, juicht hij toe. Spr. gaat mede met de gedachte, dat het aller uiterste gedaan moet worden om een huwelijk in stand te houden, doch hij verzet zich tegen midde len, die fout zijn. Het echtscheldingsgeding moet niet onnodig moeilijker worden gemaakt. 'Mevr. Fortanier-de Wit (WD) verklaart, dat alles moet worden de in een huwelijk verstoorde harmonie te herstellen moet wor- den overwogen. Spr. bepleit de wensenjKne.u van auwei.jKsvooi- lichting in en buiten het gezin, waardoor het lichtvaardig slui ten van huwelijken kan worden voorkomen. Zij ontwikkelt be zwaren tegen de plicht om voor de gezinsraad te verschijnen. Wat verwacht de minister van deze staatsdwang? vraagt zij. Het is een te diep ingrijpen in het per soonlijk leven van de mens. Betekent de verschijnings plicht, dat er ook een spreek- plicht bestaat? Wanneer men wel verschijnt, maar niets zegt, wordt het een schijnvertoning. Naar haar oordeel zal een be tere rem voor lichtvaardige echt scheiding zijn een sanctie op de alimentatieverplichting en een hogere uitkering voor het eerste gezin dan tot r.u toe wordt toege wezen. De minister van Justitie, de heer Mulderije, is van oordeel gedaan o'm de jongemensen er- j dat, als de echtsche.ding^ frequent van te doordringen, dat het hu-1 voorkomt, i mnotennot welijk een duurzame verbintenis behoort te zijn. Elk middel om Strijdkrachten der Franse unie zijn in Tonkin ongeveer tachtig km ten Z.O. van Hanoi een grote zuivering sop er atie begonnen. Een zelfde operatie is in midden- Vietnam ondernomen. Hier wer den 200 mail der Vietminh bui ten gevecht gesteld. Fen woordvoerder van het Franse leger heeft medegedeeld, dat bij de zuiveringsoperatie in Tonkin mariniers, die krachtig door vliegtuigen werden ge- steund, vijf bataljons van de goed. Het levensgevaar is pewe- Vietminh hebben aangevallen, ken. De toestand van mevr. Horn Hij verklaarde dat de operatie blijft onveranderd gunstig. Zij is waarschijnlijk enige tijd zal V71II llrt» huis de springstoffen-deskundige dat de bestandsbesp-ekingen Ja.. TT:: So nlaf tri OAr hll rvVi rf" Vi oKViori fTO overleden. Hij is niet meer bij bewustzijn geweest. D P.A. meldt nader, dat de overledene voor een collega moest invallen. Hij lag thuis ziek te bed en werd door een politic auto naar het hoofdbureau over gebracht om het pakket te onderzoeken. De politie heeft bekend ge maakt, dat het pakket ongeveer 30 cm lang, 20 cm breed en 8 cm hoog was. De springstof was verborgen in een deel van de „Brockhaus" encyclopaedie. Uit het verhoor van de jongens is gebleken, dat niet twee, doch één man het pakket heeft over handigd. De gemelde tweede on bekende was een voo-bijganger, mogelijk slechts een nieuwsgieri. ge buitenstaander. De onbekende wordt door de politie beschreven els een man van ongeveer 30 jaar, die een slecht verzorgde in druk maakte. Voorts wo-dt nader meegedeeld, dat de deskundige het pakket op een tafel plaatste en de aanwe- zl~en verzocht het vertrek te ver laten en de ijzeren deur te slui ten. Blijkbaar is het pakket te snel ontploft, want twee politie mannen en twee verslaggevers, die het vert-ek nog niet verlaten hadden werden gewond. enige opheldering" hebben ge bracht. De strijdkrachten der V. N. hebben een communistische aan val aan hte westelijke front afge slagen. De artillerieduels te land en ter zee duren voort. gisteren overgebracht naar de orthopaedische kliniek van de univers'teit te F'ankfort. De Nederlandse slachtoffers van het ongeluk met de „Konin gin Juliana" zullen eind drzer week naar ons land worden ove-- gebracht en in het begin van de volgende week ter aarde worden besteld. De stoffelijke overschotten vnn de buitenlandse slachtoffers zul len dezer dagen naar de resoec- tieve begraafplaatsen in het bui tenland worden overgebracht. ren, daar d.t g:b,ed door rivie ren wordt doorsneden. Aan de operatie in midden- Vietnam werd deelgenomen door verscheidene bataljons infante rie, valschermtroepen, eenheden amphiblegevechtswagens en vele vliegtuigen. Eenheden valscherm troepen zijn ongeveer dertig km ten N.W. van de oude Amamieti- sche hoofdstad Hue gedaald. Franse vliegtuigen hebben Don derdag dertig vluchten gemaakt. De woordvoerder van het Fran se leger deelde voorts mede, dat ZON MAAN op onder op onder Maart: 27 6.27 19.05 6.36 21-48 28 6.24 19.07 6.53 23-12 29 6.22 19.08 7.14 30 6.20 19.10 7.43 0.32 31 6.18 19.12 8.22 1.42 ZATERDAG 29 MAART. B-eskens Terneuzen Hansweert Y/alsoorden v.m. 3.51 4.23 5.03 5.16 n.m. 4.19 4.54 5.34 5.44 De toeristische statistiek in België is gebaseerd op het aan tal overnachtingen in de hotels. Voor de Nederlandse bezoekers bedroegen die in 1949 in totaal 195.000. In 1950 waren er 212.000 overnachtigingen van Nederlan ders in de Belgische hotels en in 1951 werd een totaal van 275.000 bereikt. Als men van de totalen de overnachtingen van de han delsbezoekers aftrekt, kan ge zegd worden, dat in de tijd van twee jaar het bezoek van Neder landse toeristen aan België is verdubbeld. Dit deelde de heer Struyf, ad junct-commissaris-generaal voor toerisme van het Belgische mi nisterie van Verkeerswezen, me de tijdens een ten huize van de Belgische ambassadeur te Den Haag gehouden bijeenkomst. Aan deze bijeenkomst werd door een aantal journalisten, di recteuren van reisbureaux en vertegenwoordigers van de orga nisaties op hei gebied van het toerisme deelgenomen. De heer Struyf wees erop, dat het vorig jaar weer een groter aantal Nederlandse toeristen naar de toeristische geb'eden te de Ardennen en de Maasstreek trok. In deze twee streken be droeg het aantal overnachtingen niet minder dan 100.000. Het toerisme wordt in het bij zonder beïnvloed door de prijzen der hotels. In België zijn de hotel- prijzen niet aan door de overheid vastgestelde minima en maxima gebonden. De hotelhouders ste1- len zelf hun prijzen voor het vol gend seizoen vast, zodat een vrije concurrentie mogelijk is. Het gemiddelde voor een dag met volledig pension bedroeg in 1949 163,74; in 1950 147,20; in 1951 157,20 en voor dit jaar be draagt dat 159.30 francs. Meer dan 45 pet van de hotels hebben hun prijzen niet verhoogd in vergelijking met 1951; 15 pet verlaagden de prijzen en 40 pet kondigde een kleine verhoging aan. Voor 52 pet der hotels wor den prijzen beneden 150 francs berekend. Dit alles betekent, al dus de heer Struyf, dat de hotel- prijzen in België slechts met 1 pet ziin gestegen in vergelijking met 20 tot 30 pet in de meeste Europese landen. Een premiestelsel. Teneinde vóór en na het hoog seizoen meer bezoekers naar Be1 verblijf naar rato van de hotel- prijs een premie. Zo zal iemand die in de genoemde periode 7 da gen in België verblijft in een ho tel dat een prijs van 125 tot 175 franks per dag berekent, na die 7 dagen een premie van 200 fres ontvangen. Tenslotte gaf de heer Struyf nog een overzicht van de voor naamste manifestaties op veler lei terrein, die dit jaar in België zullen worden gegeven. Dr W. L. Groeneveld Meijer, directeur-generaal voor de mid denstand, bracht namens de aan wezigen dank aan de Belgische ambassadeur en aan de adjunct commissaris-generaal voor toe risme in België. TAFT KAN ZICH NIET MEER TERUGTREKKEN. Het oppergerechtshof van New-Jersey heeft bepaald, dat d' republikeinse senator Robert uicei uczucivcra ricicti ue - cv i tjpuuiiKeiiLöc öciidiui j iudcx t gië te trekken, is men het vorig Tafft, die zijn naam van de stern- jaar overgegaan tot de inveerin" lijst vnor de voo-verkiezingen van een premiestelsel. Behalvevoor het presidentschap in New- d? kunststeden zijn daarbij dit Jersey wil "e laten schrappen, jaar ook de Ardenrn en de Maas- 7'ch niet rmer kan terugtrekken, streek betrokken. Al naar gelang De voorverkiezingen in New- men 7 dagen of meer in België Jersey worden gehouden op vijf- verblijft, ontvangt men na dat tien April. de Dinsdag j.l. begonnen operatie „Mimosa" in de nacht van Woensdag op Donderdag is be ëindigd. „De Franse verliezen zijn licht", zeide hij- Hij voegde hier aan toe, dat de operatie „Mimosa" de eerste is van een reeks derge lijke zuiveringsacties, die ten doel hebben het gebied ten N.W. van Hue van opstandelingen te zuive- ren. De Vietminh had in de af gelopen maanden uit deze streek regelmatig aanvallen onderno men. Tijdens de debatten in de Eer ste Kamer over de rijksbegro ting voor 1952 heeft de minister van financiën medegedeeld, dat dit jaar nog enkele noodzakelijke uitgaven moeten plaats hebben, die bij het opstellen van de be groting voor 1952 niet konden worden voorzien, o.a. uitgaven voor werkloosheidsbestrijding van verschillende aard. Het A.N.P. verneemt thans, dat de regering voornemens is een bedrag van 63,5 millioen gulden beschikbaar te stellen ter finan ciering van maatregelen in het belang van de werkverruiming. De indiening bij de Staten- Gene-aal van oen suppletoire be groting voor het dienstjaar 1952 kan spoedig tegemoet worden gezien. Ismailia, oen centruim van on geregeldheden in de Suezka- malzóne, is van Donderdag af voor het eerst sedert vijf maan den weer toegankelijk voor de Br'tse troepen. De Br'tse troepen hebben Woensdag het dorp Kafr Abdoe, nabij Suez ontruimd. Het dorp was bezet na de aanvallen O' 1 de waterzuherings'nstallaties in Januari j.l. De Egyptische be woners kunnen terugkeren in het onbeschadigde deel van het dorp. Zuivering onder ambtenaren. Uit Caïro wordt gemeld, dat de Egyptische regering heeft beslo ten een zuivering onder het ad ministratieve personeel uit te voeren. Er zullen commissies van onderzoek worden irgesteld. De wafdistische partij heeft be sloten aan de komende verkie zingen deel te nemen. Zij ver zocht de regering de staat van be'eg op te heffen en politieke gevangenen vrij te laten, zodat deze hun stemolicht kunnen ver vullen. Vcorts protesteerde de partij tegen het nlaateen onder huisarrest van de wafdistische oud-ministers Scrag el din Pasja en Hassan Pasja. Deze besluiten van de wafd zijn door de voor zitter, ex-premier Nahas Pasja, aan premier Hilaly Fasja gezon den. .„«.A-ze de grondslagen der maatschappij aantast. Het euvel oer lichtvaardige echtscheiding behoort krachtig te worden be streden. Wijzigingen met betrek king tot de echtscheidingsgron den kunnen beter bij de wijziging van het burgerlijk wetboek wor den behandeld. Er zal heel wat aan vastzitten om vast te stellen, wanneer van onheelbare tweespalt moet wor den gesproken, meent de minis ter. Z.i. is het in strijd met de logica nu uitbreiding der gron den te verlangen naar ~anlp:d;ng van de geïntensiveerde verzoe ningspoging. Ais er met Ue gi o- te leugen wat moet gebeuren, zal de wetgever het moeten doen, maar het is duidelijk, dat dit niet de opzet en de strekking van het ontwerp is. Allereerst zou nodig zijn het aanvaarden van een ge sprek over de echtscheidings gronden. De meningen lopen uit een, ook in kerkelijke kringen. De gezinsraad is het centrale punt van de verzoeningspogin gen, zodra vaststaat, dat de ge- ztesrechter niet slaagt. De ver plichting om voor de raad te ver- scinjneii moet worden gehand haafd ter wille van een dieper gaand onderzoek, waartoe de ge- zinsrechter niet in staat zal ziin. In uitzonderingsgevallen kan de gezinsrechter en de gezinsraad voorgeleiding eisen. Dat dit een te vergaande staatsmacht is, kan spr. niet inzien. Een verplichting tot spreken kan natuurlijk niet woeden opgelegd. Naar aanleiding van de opmer kingen van mevr. Fortanier-de Wit inzake alimentatie herinnert de minister aan de mogelijkheid van lijfsdwang. De bepaling van de grootte der alimentatiebijdra- ge is een zaak, die de wetgever niet aangaat. Het amendement-Stokvis wil de termijn voor de verzoenings pogingen van de gezinsraad be korten tot drie maanden. Spr. zegt dat er meer tijd nodig zal zijn. Het amendement van de heer Bachg, dat geheimhouding wil opleggen, is de minister bereid over te nemen. Komende tot een amendement van de heer Gerbrandy, dat be oogt de grote leugen op te rui reldbeschouwelijke aard. De kerk is een goddelijke instelling en de organisaties zijn menselij ke instellingen. De heer Burger (Arb.) merkt op, dat in het amendement spra ke is van kerkgenootschap dan wel organisaties. Er wordt dus al onderscheid- gemaakt. Tenslotte gaat het er maar om, dat de gezinsraad zo goed moge lijk geïnformeerd zal zijn. Na repliek wordt de stemming over het wetsontwerp en ver schillende amendementen aange houden. De bouw van kazernes op de Kalmthoutse heide. Bij de aanvang der vergade ring heeft de heer Koersen (KVP) aan de staatssecretaris van oorlog de volgende vragen gesteld: 1. Heeft de staatssecretaris kennis genomen van het A.N.P.- bericht van 22 Maart 1952, dat het antwoord bevat van de Lel- gische minister van Buitenland se Zaken aan senator Sledsens betreffende „het gevaar, dat het natuurreservaat der Kalmthout se heide bedreigt door de militai re maatregelen en de onteigenin gen der Nederlandse regering?" 2. Kan de staatssecretaris mee delen, of de gegevens in dit pers bericht juist zijn, met name of reeds tevoren dringende en her haalde stappen van de Belgische ambassadeur hebben plaats ge had? 3. Is er grond voor de mening, dat de uitvoering der Nederland se plannen belangen treffen van een deel der Belgische bevolking zonder het gevoel te hebben ge geven, dat de mening van deze Belgische bevolkingsgroep in ernstige overweging is genomen, waardoor de goede verstandhou ding tussen beide landen zou kunnen worden geschaad? 4. Heeft de regering reeds haar standpunt bepaald ten aanzien van de wens der Belgische rege ring, dat geen enkele onherroepe lijke maatregel zal worden geno men, vóórdat vertegenwoordi gers der twee landen de kwestie aan een gemeenschappelijk on derzoek hebben onderworpen? Staatssecretaris Kranenburg verklaart kennis te hebben geno men van het betrokken bericht, dat een getrouwe weergave is van de mededeling van de Leer Van Zeeland. De Belgische ambassadeur heeft voorstellen gedaan de wer ken achterwege te laten. De derde vraag beantwoordt spr. ontkennend. De bouw der kazernes te Os- sendrecht is begonnen. Over het oefenterrein is nog geen beslis sing genomen. De regering verwacht, dat een gemeenschappelijke bespreking een oplossing zal brengen. HET NEDERLANDS ELFTAL VOOR ANTWERPEN. Het Nederlands elftal voor de wedstrijd tegen België, Zondag -6 April a.s. te Antwerpen, is als men. zegt spr.: Wie zou daartoe volgt samengesteld: niet willen medewerken. Het Doel: Kraak (Stormvogels). "aat echter buiten de orde van Achter: De Jong (ADO) en Al- dit ontwerp. Bovendien buigt berts (Vitesse). men een zeventigjarige praktijk Midden: Wiertz (DWS), Terlouw niet met een handomdraai om. 1 (Sparta) en Biesb-ouck (RCH) Tenslotte ontraadt hij een aanvoerder, amendement van mevr. Ploeg- Voor: v. d Kuil VSV). v. d. Tuyn Ploeg om in het request om ver- (HDVS), Van Melis (Eindhoven), lof tot het instellen van een vor- Lenstra (Heerenveen) en Clavan dering tot echtscheiding niet (ADO). slechts te doen vermelden het Reserves: Landman (Sparta), kerkgenootschap, doch ook de Bakers (PSV), Van Schijndel organisaties van levens, en we- (SW) en v/d Bogert DOS), reldbeschouwelijke aard. Vervolgens komen de artike len aan de orde. Art» 816 van het wetboek van burgerlijke rechtsvordering, dat Dinsdag 26 Februari in Gent ge- o.m. opsomt wat het verzoek- speeld, een zware hersenschud- schrift aan de gezinsrechter ding opliep, heeft gisteren na 'n moet vermelden, noemt daarbij verblijf van 4 weken, geheel het- o.m. „het kerkgenootschap, steld het ziekenhuis verlaten. Na waartoe partijen of een van haar enkele dagen BENNAARS HERSTELD. Rlnus Bennsars, die in -'e wed- strijd Rode DuivelsZwaluwen, mochten behoren". Mevr. Ploeg-Ploeg (Arb.) ver dedigt haar amendement om hiervoor te lezen: „Het kerkge nootschap dan wel organisaties van levens, en wereldbeschouw- lijke aard, waartoe partijen of een van haar mochten behoren". Mevr. Fortanier-de Wit (WD) sluit zich bij het amendement aan. De heer Stokman (KVP) ont wikkelt bezwaren tegen het amendement. Hij heeft ket 0___ rust zal hij zijn arbeid kunnen hervatten. medegedeeld door het K.N.MI. te De Bilt, geldig van Vrijdag, ochtend tot Vrijdagavond. WINTERWEER. Aanvankelijk in het uiterste zuidoosten van het land zwaar bewolkt met enige sneeuw, ove- ïuneiiuemeni. j vj mccu -<. be- rigens opklaringen en s'echts on zwaar, dat on één lïin worden ge- kele verspreide buien. Vrij kraeh- steld de kerkgenootschappen en ttee tot ni'ti™ N.O. wind. Kou- organisaties van levens- en we-1 der dan gisteren.

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1