Het ongeluk met de „K oningin Juliana Het westelijk antwoord op de Sowjet-nota Fiscale faciliteiten voor giften aan instellingen Schuman over het Saargebied Radiotoespraak van de Paus Twaalf gewonden in Triest Ook desinfectiemaatregelen voor emigratie naar Australië en N*-Zeeland DINSDAG 25 MAART 1952. 7e Jaargang No. 1994. ft WEERSVERWACHTING ZON- en MAAN STANDEN. onder HOOGWATER. Frankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactieadres: Noordstraat5557 Terneuzen Telefoon 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. OE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. De toestand van Truus Gau- tier en Ruth Horn, de twee vrouwelijke overlevenden van de ramp met de „Koningin Juliana", ontwikkelt zich zoals men naar omstandigheden kan verwachten aldus melden de artsen van het Amerikaanse legerziekenhuis te Frankfort. De Nederlandse ste wardess houdt zich goed, doch voorzichtigheid blijft geboden, aldus dit bericht. De toestand van Ruth Horn werd goed ge noemd. De toestand van dr. Paul Gchaumburg, de derdie over levende is, hachelijk en men weet niet, of hij in leven zal blij ven. Maandag is men begonnen met het overbrengen van de stoffe lijke overschotten der slacht offers naar de kapel van de be graafplaats te Frankfort. Naar verwachting zullen de lijken later vla Amsterdam naar de plaats van herkomst worden gebracht. Donderdag a.s. wordt te Frank fort een herdenkingsdienst voor de slachtoffers gehouden. De burgemeester van Frank fort, Dr Walter Kolb, heeft gis teren in een gemeenteraadszit ting de 44 slachtoffers van het ongeluk herdacht. Later bracht hij een bezoek aan de Nederland se consul-generaal te Frankfort, Mr A. Furnee, en de vertegen woordiger van de K.L.M. om de deelneming van de stad te be tuigen. De commissie van onderzoek heeft verschillende vluchten bo ven de omgeving van Frankfort gemaakt. Op verschillende pun ten langs de route, die de „Ko ningin Juliana" heeft gevolgd, werden luchtfoto's genomen. Een van de eersten, die het branden de wrak binnengingen, was de Amerikaan William G. Ritter, brandweercommandant van de militaire post te Frankfort. Hij reed in zijn particuliere auto naar het terrein van de ramp, voor de brandweerauto's uit. On der de bagage van het toestel trof men een boek van John Marquand aan, getiteld „De plaats, waarvan men niet terug keert". Stewardess Gautier nam op al haar vluchten altijd een zwart speelgoedhondje mee. Ditmaal had zij het vergeten. Haar ouders brachten het bij hun bezoek aan het ziekenhuis mee. KONINGEN EN PRINS BE TUIGEN K.L.M. DEELNE MING MET VLIEGRAMP. De tekst van het telegram van deelneming luidt: „Wij zijn diep geschokt door de ramp, welke uw maatschappij getroffen heeft. Onze oprechte deelneming gaat uit naar de nabestaanden van de passagiers en leden der beman ning, die hierbij het leven lieten. Bij de K.L.M. zijn telegrammen van rouwbelag binnengekomen van o.m. Mr. A. A. M. Struycken, gouverneur deE Ned. Antillen; dr. Sebaum, minister van het ver keer van de West-Duitse bonds republiek; de minister van bin nenlandse zaken, prof. dr. L. J. M. Beel; van de president-direc teur van de Swiss Air, de heer Berchpold en van commandant en officieren van de vliegbasis Leeuwarden. Lt.-gen. I. Aler, de chef lucht machtstaf, zond een telegram aan dr. Plesman namens de Ned. luchtmacht. SLACHTOFFERS VAN DE „KONINGIN JULIANA". De heer Arie de Koning, die Zaterdag bij het vliegongeval bij Frankfort om het leven is ge komen, was 46 jaar oud en con- stucteur-tekenaar bij de maat schappij „Wilton-Feyenoord" N.V. te Schiedam. Hij was ruim 24 jaar bij de onderneming in dienst. In December 1951 is hij in opdracht van de directie met het tankschip „Papendrecht" naar de reeds aan de Zuidpool aanwezige „Willem Barentz" ver trokken om aan boord van deze walvisvaarder de werking van de fabrieksinstallaties te bestu deren in verband met de bouw van de nieuwe walvisvaarder. De heer Bennink was een bekend maiskweke.r. De heer H. A. Bennink uit Apeldoorn heeft zich bekendheid verworven door zijn kennis van de hybride maisrassen. Jaren lang heeft hij in de Verenigde Staten gewoond, waar hij studies op dit gebied heeft verricht. Na oorlog vestigde hij zich in Nederland. Door zijn veredelings- werk heeft hij tal van hybride maisrassen gevonden, waarmee onder de Nederlandse omstandig, heden gunstige resultaten kon- den worden bereikt. Door zijn werk heeft de maisteelt in ons land belangrijke vorderingen ge maakt. De heer J. H. Feuth. De omgekomen heer J. H. Feuth is in 1911 te Schiedam ge boren. Hij was directeur van Kaufmanns huidenhandel te Rot terdam en woonde te Wassenaar. Hij was verder commissaris van de Delftse leerlooierij en drijfrie- menfabriek v./h. A. Adam te Delft en oud-commissaris van de N.V. De Arbeiderspers. Met de „Koningin Juliana" keerde hij terug van een zakenreis naar Zuid-Afrika. De heer Feuth laat vier kinderen achter. Tct dusver heeft men de stof felijke overschotten van 28 slachtoffers kunnen identifice ren. Hiervan zijn 26 overge bracht naar de rouwkapel van de hoofdbegraafplaats van Frank fort, één naar Amsterdam en één naar het Amerikaanse kerkhof te Frankfort. De stoffelijke resten van de overige slachtoffers blijven voor identificering in het stedelijke ziekenhuis. De nationaliteit van de dames Davies en Jardine en van de heer Garber is thans vastgesteld. Mevrouw Davies was Britse. Zij woonde in Londen. Mevr. Jardine was Zuid-Afrikaanse, de heer Garber Zuid-Afrikaan. Op negen staven van een kg is de 500 kg goud in staven, die het vliegtuig vervoerde, gevon den, aldus heeft een woordvoer der van de K.L.M. te Frankfort meegedeeld. Het goud, dat af komstig was van Johannesburg, was bestemd voor Parijs, Zürich en Amsterdam. Mogelijk zullen de vermiste staven nog gevonden worden, omdat het wrak en de plaats van de ramp nog niet nauwkeurig zijn onderzocht. De woordvoer der gaf geen nadere inlichtingen over de eigenaars of de bestem ming van de lading goud. DE TOESTAND VAN I)E GEWONDEN. Blijkens een Maandagavond om half acht bij de K.L.M. uit Frankfort binnengekomen tele gram is de toestand der gewon den van de Zaterdag verongeluk te „Koningin Juliana" als volgt: Mej. Truus Gautier is nog be wusteloos. Haar toestand is lich telijk beter. Zij heeft vermoede lijk geen shock, zoals aanvanke lijk werd geconstateerd, maar een hersenschudding. De haar behandelende geneesheer maakt zich niet ongerust. De toestand van mevr. Horn- Steinbrenner is goed. Zij klaagt over pijn in de borst. Haar alge mene toestand is uitstekend. De toestand van dr Schaum- burg blijft dezelfde. De patiënt is vrij rustig. Zijn toestand blijft zeker nog een dag zeer kritiek. „NEUK ZEITUNG" OVER HET ONGELUK. Het Amerikaanse dagblad in Duitsland, „Die Neue Zeitung", schrijft in een hoofdartikel naar aanleiding van het vliegongeluk bij Frankfort onder meer: „De cijfers bewijzen, dat de reusachtige uitbreiding die het wereldluchtverkeer de laatste ja ren heeft ondergaan, geenszins gepaard is gegaan met een naar verhouding groter aantal onge lukken. Vanzelfsprekend gebeu ren thans, nu ieder ogenblik hon derden vliegtuigen om de aard bol kruisen, meer ongelukken dan dertig jaren geleden. Maar naast de dramatische berichten over voorkomende rampen vol trekt zich het luchtverkeer vol strekt ondramatisch en daarom minder duidelijk voor het mense lijk bewustzijn en worden jaar lijks millioenen mensen over oceanen en bergruggen veilig naar hun reisdoel gebracht. De Nederlandse luchtvaartonderne ming K.L.M. heeft als een der pioniers van het internationale luchtverkeer een groot aandeel gehad in de ontwikkeling van de luchtvaart tot een betrouwbaar verkeersmiddel. De Nederlandse luchtvaartmij was een der eerste ondernemingen, die Duitsland na de oorlog weer bij het internatio nale verkeer betrokken. Zij is haar werk in Duitsland reeds in 1946 begonnen en het gebeurde van Zaterdag was het eerste on geluk, dat een vliegtuig van de K.L.M. sedertdien op Duitse bo dem is overkomen". Bij botsingen tussen studen ten en politie zijn Zondag te Triëst twaalf betogers gewond, van wie twee ernstig. De politie trachtte een groep betogers uit een te drijven, waarop zij met stenen bekogeld werd. De Westelijke geallieerden zul len er in hun antwoord op de Sowjet-nota over een vredesver drag voor Duitsland op aandrin gen, dat een toekomstig verenigd Duitsland het recht moet hebben zich bij het Europese leger aan te sluiten, aldus heeft een hoge Britse functionaris Maandag te Bonn verklaard. De Westelijke geallieerden zul len niet een Duits vredesverdrag aanvaarden, dat het nieuwe Duitsland verbiedt zich bij vreed zame initiatieven van het Wes ten aan te sluiten, zoals 't plan- Schuman voor een steenkool- en staalgemeenschap in Europa, al dus de zegsman. In de nota zullen twee belang rijke voorwaarden worden ge steld voor het openen van onder handelingen over het verdrag. Er moeten werkelijk vrije verkie zingen in geheel Duitsland wor den gehouden en de internatio nale status en de onafhankelijk heid van het herenigde Duitsland moeten worden gewaarborgd. Wat de onafhankelijkheid be treft, deze moet worden verze kerd zowel gedurende de bespre kingen over het vredesverdrag als daarna. Volgens waarnemers wordt deze voorwaarde gesteld om een herhaling van de gang van zaken bij de onderhandelin gen over een Oostenrijks staats verdrag te voorkomen. De Westelijke mogendheden gaan accoord met het Russische voorstel om Duitsland tot de Ver enigde Naties toe te laten, zodra het vredesverdrag zal zijn gete kend. Zij verklaren echter, dat Duitsland evenals andere landen Bij de Tweede Kamer is een ontwerp van wet ingediend tot wijziging van de inkomstenbelas ting, de loonbelasting en de ven nootschapsbelasting. Dit ontwerp beoogt de onlangs door de minis ter van financiën aangekondigde fiscale faciliteiten in het leven te roepen voor giften aan instellin gen van kerkelijke, charitatieve, culturele en wetenschappelijke aard. Deze faciliteiten komen op het volgende neer. Voor de berekening van de in komstenbelasting zullen deze gif- De Franse minister van bui tenlandse zaken Robert Schuman heeft op een te Parijs gehouden persconferentie o.m. verklaard, dat de onlangs met de West- Duitse bondskanselier dr Konrad Adenauer gevoerde besprekingen „niet zijn mislukt, maar dat ze evenmin geslaagd kunnen wor den genoemd. Zij betekenden echter wel een vordering in de richting van een vriendschappe lijke regeling betreffende het Saargebied." „De bondskanselier", aldus mi nister Schuman, „heeft de Saar- landse regering niet officieel er kend, doch hij heeft wel toege geven dat een regeling van het vraagstuk van het Saargebied slechts kan worden bereikt met medewerking van het bewind van dit gebied en die van het Saarlandse parlement. Dit blijkt uit de verklaring, die dr Adenauer voor de raad van Europa heeft afgelegd." Schuman zeide verder, dat de beslissing om een commissie, samengesteld uit vertegenwoor digers van W.-Duitsland, Frank rijk en het Saargebied, naar Saarland te zenden, om te onder zoeken, of de voorwaarden voor het houden van vrije verkiezin gen aanwezig zijn, in het geheel geen inbreuk betekent op de Saarlandse souvereiniteit". ,,De leden van deze commissie bezit ten geen enkele bevoegdheid om beslissingen te nemen. Slechts de Saarlandse volksvertegen woordiging kan bepalen, onder welke omstandigheden in dit ge bied verkiezingen zullen worden gehouden", verklaarde hij. Naar aanleiding van opmer kingen, dat Frankrijk „enige van zijn rechten op het Saargebied heeft prijsgegeven zeide minis ter Schuman: „Wij hebben niets prijsgegeven. Wij zouden ook een derde mogendheid, b.v. Groot-Brittannië, er bij hebben kunnen halen, om bemiddeling te verlenen, maar wat zouden Na Canada verlangen ook Nw- Zeeland en Australië, dat door het emigratieland maatregelen worden getroffen, waardoor het overbrengen van mond- en klauwzeer wordt voorkomen. De verlangde maatregelen zijn nagenoeg dezelfde als voor de emigratie naar Canada. Er is een absoluut verbod voor het meene men van stalbezems, borstels, zakken, dweilen of soortgelijke artikelen, die gebruikt worden bij de verzorging van het vee. Hooi en stro mogen niet als ver pakkingsmateriaal worden ge bruikt. Van alle emigranten uit de agrarische sector dienen werkkleding, werkschoeisel, landbouwgereedschappen, alsme de lederwerk zoals tuigen vooraf te worden ontsmet in de ontsmet tingsinrichting in de plaats van vertrek. Bovendien geldt voor alle emigranten, dat vooraf alle schoeisel moet worden ontsmet, dat men niet aan heeft op de dag van vertrek. Het schoeisel, dat de emigrant draagt op de dag van vertrek, wordt op het terrein van de vervoermaatschappij gedesin fecteerd. De gegeven voorschriften zul len streng worden gecontroleerd. De Australische regering zal ook als agrarische emigranten beschouwen degenen, die bij de uitoefening van hun beroep heb ben gewerkt met ruwe dierlijke producten, zoals slagers, bewer kers en vervoerders van huiden, personen uit het zuivelbedrijf en .dergelijke. Agrarische emigranten naar Australië. Voor zover het de K.L.M- vluchten naar Australië betreft blijft de huidige beslissing, om geen personen uit de agrarische sector aan te nemen, van kracht. Deze zaak zal opnieuw worden bezien door het ministerie van Gezondheid van Australië na ont vangst van het rapport van de veterinaire deskundigen, die een bezoek aan Nederland brengen. wij daarmede zijn opgeschoten? Wij hadden het vraagstuk aan de raad van Europa kunnen voorleg, gen. Zou dat een betere oplos sing zijn geweest? Ik meen van niet". En Schuman herhaalde: „Wij hebben het Saargebied niet prijs gegeven". Volgens Schuman bestrijdt W. Duitsland niet langer dat Frank rijk belang heeft bij het Saarge bied. „De Westduitse regering geeft thans toe, dat de volkshuis houdingen van Frankrijk en het Saargebied elkander aanvullen", zeide hij. „Aan de andere kant hebben de Westduitsers politieke belangstelling voor het Saarge bied. Zij willen de grens van '37 herstellen. Dit is een vraagstuk, dat alleen bij het sluiten van een vredesverdrag met Duitsland kan worden geregeld". Schuman meende dat „een Europese oplossing" van het vraagstuk van het Saargebied kans van slagen heeft. „Enige Duitsers aanvaarden een derge lijke oplossing, andere weer niet, doch dat is een vraagstuk waar voor de Duitsers zelf een oplos sing moeten vinden", verklaarde hij. De Franse minister besloot met de woorden: „Men zou zich niet kunnen voorstellen, dat het Saargebied buiten de Europese verdedigingsgemeenschap blijft, doch evenmin kan men zich voor stellen dat Saarlandse contingen ten in het voorgestelde Europese leger zouden worden opgenomen, zonder dat parlement en regering van het Saargebied hieraan hun goedkeuring hebben geschon ken". In antwoord op een vraag over een eventuële Europese status voor het Saargebied zeide Schu man dat, indien deze oplossing zou worden aanvaard, Saarland economisch met Frankrijk ver enigd zou zijn en politiek onaf hankelijk. De status van het ge bied zou kunnen worden gega randeerd door een internationale organisatie als de Raad van Eu ropa. Schuman zeide voorts, dat men geen plannen heeft voor een nieuw plebisciet in Saarland. Het nieuwe parlement van SaaHand, dat in de komende herfst zal worden gekozen, moet een besluit nemen ten aanzien van de defini tieve status van het gebied, aldus Schuman. ten in mindering van het zuiver inkomen mogen worden ge bracht, indien en voorzover de giften over een geheel jaar ge nomen in totaal meer dan 2% van het zuiver inkomen bedragen en tevens 100 gulden te boven gaan. Het bedrag aan giften, dat dan voor de belastingvermindering in aanmerking komt, mag echter niet groter zijn dan 3% van het zuiver inkomen. Dit wil zeggen, dat alles wat boven de 5% van het zuiver inkomen ligt, niet mag worden afgetrokken en dus al leen aftrekbaar is het bedrag, liggende tussen de minimum- en de maximumgrens. Uit de ge stelde dubbele minimumgrens van 2% en 100 volgt, dat men bij een zuiver inkomen tot en met 5000 alleen mag aftrekken, wat men geeft boven 2% van het zuiver inkomen, ook weer tot een grens van 5%. Kerkelijke belas tingen komen binnen de grenzen van deze regeling ook voor de af trek in aanmerking. Voor de ven nootschapsbelasting en de loon belasting geldt eenzelfde rege ling. Voor de inkomstenbelasting en de vennootschapsbelasting zal de faciliteit werken met betrek king tot het jaar, waarin de gif ten zijn gedaan. Bij aanvaarding van het ontwerp zal de regeling voor deze beide belastingen voor het eerst van toepassing zijn voor het jaar 1952. Voor hen die alleen onder de loonbelasting vallen (en dus niet achteraf nog in de inkomstenbe lasting worden aangeslagen) wordt de aftrek in verband met de techniek van de loonbelasting bepaald op basis van de giften en het loon in het afgelopen jaar. De faciliteit voor de loonbelasting zal voor het eerst toepassing vinden voor het jaar 1953. Straatcollecten enz. vallen bui ten de regeling. Bij een zuiver inkomen van 6000 is de minimumgrens ƒ120 en de maximumgrens 300, zodat ten hoogste 180 voor aftrek in aanmerking komt. DE NOODLANDING VAN DE „VENLO" Naar wij vernemen heeft Dr. A. Plesman. president-directeur der K. L. M„ aan gezagvoerder Creel van de bij Bangkok ge strande constellation „Venlo" een telegram gezonden, waarin hij zijn bewondering uitspreekt voor de welgeslaagde landing. Uit de tot op heden binnenge komen berichten blijkt o.a. dat de „Venlo" op het vliegveld Don Muang is geland. Nadat de pas sagiers en de bemanning het toe- stel hadden verlaten, vloog het in brand. Het is volledig uitge brand. Gevreesd wordt dat de bezit tingen van de passagiers en de bemanning, evenals de vracht en post voor het grootste gedeelte verloren zijn gegaan. De passagiers van de K.L.M.- Constellation „Venlo", die Zon dag op weg naar Sydney een ge slaagde noodlanding maakte bij Bangkok, hebben Maandag hun reis naar Nieuw-Guinea en Australië voortgezet. Zoals gemeld moest de „Venlo" kort voordat het toestel op het vliegveld bij Bangkok zou lan den, wegens storing in motor nummer drie, een noodlanding maken. Passagiers en beman ning bleven ongedeerd. Het toe stel werd grotendeels vernield. In een radiotoespraak tot de Italiaanse Katholieken ter gele genheid van „de dag van het ge zin" komt de Paus op tegen de genen die de „morele wet uit het particuliere en c-penbare leven willen verbannen". ,;Onze voorgangers en wij zelf, te midden van de door de oor log teweeggebrachte ommekeer en de duistere na-oorlogse ge beurtenissen, hebben nooit op gehouden er op te wijzen dat de door God begeerde orde voer het gehele leven geldt, het openbare leven in al zijn uitin gen inbegrepen, overtuigd als wij zijn dat daarin generlei be perking ligt van de werkelijke menselijke vrijheid. Die waar heid moet de jongeren inge prent worden door degenen die in het gezin of op school de ver antwoordelijkheid dragen voor hun opvoeding, als zaad voor een betere toekomst". i -» *3 De Paus weidt vervolgens uit over de plicht het geweten op te voeden en te vormen. Hij eis te in dit verband voor de kerk het recht om bij te dragen tot de vorming van het gemoed. De Paus keert zich vervolgens tegen de argumenten van de voorstanders van wat hij „de nieuwe moraal" noemt. Hij zei wetten van de christelijke mo raal niet onverzoenlijk of waan wijs handelt, zoals men haar zou willen verwijten, doch met volle overtuiging. „Nochtans", zo vervolgt Pius XH „is de kerk genoodzaakt in te grijpen wan neer kwesties van morele aard c.}p het spel staan. Het goddelijk gebod voor de reinheid van ziel en lichaam zonder beperking geldt voor de hedendaagse jeugd. Die jeugd heeft de morele verplichting en met de hulp der gratie, de mo gelijkheid zuiver te blijven. Wij verwerpen en van hen die de val tijdens de puberteitsjaren als onvermijdelijk beschouwen en als een kleine fout slechts. De jongeren moeten de door de deugd opgelegde opofferingen aanvaarden. De wil Gods geldt voor het gehele leven en men zou de moraal niet uit de kunst, de wetenschap, de politiek en de economie kunnen verbannen. Voedt het gemoed cp in de/ vrees en de liefde voor God. Laat het in waarheid geschie den. Bemin zelf de waarheid en verban uit Uw opvoedende taak al hetgeen onbezonnen is, prent in het geweten der jon geren het begrip van de vrij heid, de ware vrijheid, de maar Gods beeld geschapene waar- het recht moet hebben zich met andere staten te verbinden, waar het gaat om doeleinden, die over eenkomen met die van de V.N. In dit verband wordt gewezen op de samenwerking van West- Duitsland met West-Europa. De V.N. zijn volgens de Westelijke nota nog niet in staat alleen de internationale veiligheid te ga randeren, waardoor defensiege meenschappen als de Europese verdedigingsgemeenschap zeer belangrijk zijn. Het zou onduld baar zijn, als Duitsland niet tot deze organisatie zou mogen toe treden, ook al omdat het naar de mening van de Westelijke mo gendheden tegenwoordig voor een land onmogelijk is alleen eigen veiligheid te waarborgen. Deze verklaringen zullen dooi de Westelijken worden afgelegd om verwijten van onduidelijkheid bij eventuele toekomstige onder handelingen te vermijden. Als de Sowjet-Unie een gun stig antwoord geeft op boven staande punten en de kwestie van verkiezingen in geheel Duitsland en de onmiddellijk on afhankelijkheid van de daaruit voortvloeiende regering voor ge heel Duitsland regelt, zullen de Westelijke mogendheden tot be spreking van het vredesverdrag bereid zijn. Commentaar leverend op de Westelijke nota heeft een hoge Britse functionaris tegenover Reuter verklaard, dat de Weste lijke mogendheden tegen onzij digheid van een toekomstig ver enigd Duitsland gekant zijn. Vol gens de Westelijken zou Duits land dan tezeer vatbaar zijn vóór Russische uitnodigingen voor samenwerking in ruil voor han del met Oost-Europa of in ruil voor Oostduitse gebieden, nu on der Pools bewind. De Westelijke mogendheden houden niet star vast aan toela ting van de V.N.-commissie voor Duitsland in de Sowjet-zone, al dus deze woordvoerder. Zij zijn echter vastbesloten, dat er toe zicht op de verkiezingen in ge heel Duitsland zal moeten zijn, hetzij door de V.N., hetzij door neutralen. Gevraagd of opneming van West-Duitsland in de Atlantische gemeenschap zou worden opge houden, totdat het duidelijk zou zijn wat de Russen willen, ant woordde de woordvoerder, dat het waarschijnlijk mogelijk zal zijn de oprechtheid van de Rus sen te peilen vóór de huidige on derhandelingen over de overeen komsten met West-Duitsland af gesloten zullen Zijn. De woordvoerder noemde de onlangs in Washington geuite mening, dat de verdragen met West-Duitsland begin April voor ondertekening zullen zijn „on realistisch". Het werk aan de verdragen zal nog wel vele we ken duren, aldus de woordvoer der. GEEN PAASVEETENTOON- STELLING TE UTRECHT. Naar wij van het tentoonstel- lingsbestuur vernemen, zal de op 31 Maart a.s. te Utrecht vastge stelde Paasveetentoonstelling niet doorgaan, gezien het gering aantal inschrijvingen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdagoch tend tot Dinsdagavond. Dezelfde temperatuur. In de ochtend plaatselijk mist. Overigens zwaar bewolkt met in de Zuidelijke helft van het land nog enige regen of motregen. La ter op de dag verspreide opkla ringen. Zwakke tot matige wind uit uiteenlopende richtingen. Weinig verandering in tempera tuur. dat de kerk in de toepassing der dig", aldus Paus Pius XH. ZON MAAN op onder op Maart: 25 6.31 19-02 6.10 18.58 26 6.29 19.04 6.23 20.24 27 6.27 19.05 6.36 21-48 28 6.24 19.07 6.53 23.12 29 6.22 19.08 7.14 30 6.20 19-10 7.43 0.32 31 6.18 19.12 8.22 1.42 WOENSDAG 26 MAART. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 1.56 2.31 3.11 3.21 n.m. 2.20 2.55 3.35 3.45

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1