Uit de Provincie Terry en Berry en „De witte Eland RADIO? FEMA Binnenlands nieuws 77% BILJARTEN. RECHTSZAKEN BURGERLIJKE STAND LOOP DER BEVOLKING Wat brengt de extra treinen voor TERNEUZEN. AXEL BRESKENS NIEUWVLIET. PHILIPPINE. Officiële Publicatie Kindergriep in Berlijn IJZENDIJKE GOEDE VANGST VAN ROTTERDAMSE DOUANE. Hei plan Schuman Dr P. SCHIERBEEK Alleen Zaterdag Elke vrouw wil met Pasen A. VAN DEN BRUELE N.V. Flandria JAARBEURSBEZOEKERS. Ten behoeve van bezoekers van de Jaarbeurs te Utrecht zullen de N. S. extra treinen la ten rijden: Van Dinsdag 25 tot en met Zaterdag 29 Maart en van Maandag 31 Maart tot en met Donderdag 3 April 1952: Den BoschRoosendaal. Den Bosch v. 17.44; Tilburg a. 18.03; Gilze-Rijen stept 18.16: Breda a. 18.27; Roosendaal a. 18 49 Van Dinsdag 25 tot en met Zaterdag 29 Maart en van Dinsdag 1 tot en met Donderdag 3 April 1952: RoosendaalDen Bosch. Roosendaal v. 7.34; Breda v. 7.56; Tilburg v. 8.17; Den Bosch a- Op Maandag 31 Maart 1952: Bergen op ZoomDen Bosch. (Bergen op Zoom v. 7.17; Roo sendaal v. 7.34; Breda v. 7.56; Tilburg v. 8.17Den Bosch a. 8.38. Toegangsbewijzen voor de de Jaarbeurs op N.S.-sta- tions verkrijgbaar. Van 27 Maart tot en met 3 April a.s. zullen op de stations der N. S. toegangsbewijzen toe de Jaarbeurs verkrijgbaar wor den gesteld, die echter alleen samen met reisbiljetten naar Utrecht kunnen worden ge kocht. Voor bezoekers aan de Jaar beurs op de z.g. exportdagen, 25 en 26 Maart a.s., kunnen op de stations geen toegangskaarten worden verstrekt. Marinevaartuigen in onze haven. Gisteren arriveerden in onze haven de 4 Engelse en 5 Neder landse marinevaartuigen, die de volgende week zullen deelnemen aan oefeningen op de Schelde. In de middaguren hadden de M 1771, 1796, 1783, 1610, de „Walcheren", „Schiermonnik oog", „Schouwen" en „Putten" ligplaats gekozen in de midden- kanaalarm terwijl de „Goeree" aan de aanlegplaats van de pro vinciale boot was gemeerd. In de middaguren toonde vooral de jeugd belangstelling, terwijl 's avonds velen hun wan deling richtten naar de ligplaat sen der schepen. Vele leden der bemanningen zwermden uit over onze stad. Indien de Engelse Jantjes niet te herkennen waren geweest aan de uniformen, zou men toch niet getwijfeld hebben wie tot de Engelse Navy behoorden. Zij waren namelijk te onder scheiden van de Nederlanders door het meedragen van diver se pakketjes onder de armen, naar alle waarschijnlijkheid „Dutch souvenirs" bevattend. Om 6 uur werden de comman danten door het gemeentebe stuur in de raadzaal ontvangen, waar zij door burgemeester Tei legen welkom werden geheten. Na het aanbieden van de ere- wijn dankte de Engelse com mandant, de heer L. W. Wat ford, voor de vriendelijke ont vangst. Kievitsei gevonden. De heer S. Hoogsteen uit Ter- neuzen heeft gisteren onder de gemeente Hoek In de Koudepol- der een kievitsei gevonden. Hij heeft het ei aangeboden aan de burgemeester van Terneuzen Aquarium vereniging. Gisteravond hield dr J. N. Lo- dewijks, voorzitter van de N. B. A. T., in hotel „Centraal" voor leden van de Terneuzense aqua rium-vereniging een interessante causerie met als onderwerp: „De schoonheid van onze liefhebberij." Op onderhoudende en boeiende wijze sprak de inleider over het mooie in de natuur. In het bijzon der over dat kleine stukje natuur dat de aquariumbezitters in hun hulskamer hebben, in de vorm van een aquarium met planten en vaak een prachtige collectie tropische visjes. Het was voor de aanwezigen een prachtavond, waarvan de waarde nog werd verhoogd door het vertonen van een 3-tal fraaie films, die aller aandacht hadden. Vóór de heer Lodewijks z'n cau serie begon, had een korte leden vergadering plaats. Hierin wer den enkele mededelingen gedaan, o.m. dat het bestuur de heer A. Strijdonk te Axel candidaat stel de ter aanvulling van t bestuur, welke candidatuur met algemene stemmen werd overgenomen. Tevens bleek, dat de N. B. A. T. maandelijks een groei heeft van 200 leden en de landelijke ver eniging, die enkele jaren geleden 1500 leden telde, thans het aan tal van 15.000 is gepasseerd. Nadat door velen gebruik was gemaakt van de gelegenheid tot het stellen van vragen aan de spreker van deze avond, dankte de voorzitter, de heer J. Brugge- man, de heer Lodewijks voor zijn interessante en leerzame lezing. Hulsvlijtten toons telling C.J.V.F. en C.J.M.V. Naar wellicht nog niet alge meen bekend is, stellen de bij de Chr. Jonge Vrouwen en Jonge Mannenvesrenigingen aangeslo ten leden zich o.m. ook ten doel hun clubavonden te benutten voor de vervaardiging van aller lel nuttige voorwaarden. Deze in de meest uitgebreide vorm omvattende ontspanning, die men meer populair met de naam van .huisvlijt" bestempelt, om vat teken-, schilder-, haak-, borduur- en breiwerk-, figuur- zaagwerk, ontwerpen en ver vaardigen van macquettes enz. Het ligt in het voornemen on der auspiciën van de ring van deze clubs hier een tentoonstel ling te organiseren, voor welk doel men de z.g. „torenkamer" van de Hervormde kerk zal be nutten, waarin al deze werk stukken, waaronder een prach tig poppenhuis met toebehoren, zullen worden geëxposeerd. Dit poppenhuis zal wel in een dubbele belangstelling staan, daar het als een hoofdprijs zal dienen t lij een hiermede ge paard gaande verloting, dit naar aanleiding van het zilve ren jubileum van de landelijke bond. Op deze wijze hoopt men de deelname aan de landdag te verzekeren. Het liep al tegen twaalven, toen de druk bezochte vergade ring werd gesloten. T.b.c.-onderzoek. Het t.b.c.-onderzoek in Nieuw- vliet zal plaats hebben op Woens dag 26 Maart van 5 tot 9 uur. De deelneming door de burge rij mag goed worden genoemd. Ruim 85 procent heeft zich op gegeven. Benoemd. Met ingang van 15 April a.s. is de heer Th. J. A. Alberts be noemd tot directeur-organist bij de parochiekerk van „Maria- dorp". Tevens is hij met ingang van 1 Mei a.s. benoemd tot hoofd van de St. Aloysiussohool te Slijkplaat. Begin van brand. In de keuken van het café De Vuijst te Breskens ontstond een begin van brand, doordat de vlam in een pan met frites-vet sloeg. Met een brandblusapparaat en enige natte balen was men de brand spoedig meester. De schade bleef beperkt tot het vernielde vet en een geheel zwart gerook te keuken. Ouderavond. Voor de ouderavond in de open- bare school te Nieuwvliet bestond veel belangstelling. In zijn openingswoord heette voorzitter De Groote speciaal het college van B. en W. welkom. De kinderen zongen en decla meerden verdienstelijk. Ook eni ge schetsjes werden goed ver tolkt en kregen een hartelijk ap plaus. Na een kopje thee en nog een rokertje voor de heren bood het programma een vijftal interes sante films, welke belangeloos ter beschikking waren gesteld door de school van Waterland kerkje. Deze filmvertoning viel buitengewoon in de smaak. Be sloten werd zelf ook een projec tie-apparaat aan te schaffen. Het is wel een dure geschiedenis, maar de oudereommissie zal toch trachten door middel van een collecte of een bazar de nodige gelden bijeen te brengen. De heer J. Quaars en H. Brak man werden herkozen tot lid der oudereommissie. De burgemeester dankte voor de ontvangen uitnodiging. Hij was tamelijk optimistisch wat de kansen voor een nieuwe school betreft. Het zal echter niet mee vallen om de financiën bij elkaar te krijgen. Gemeenteraad. De gemeenteraad van Philip pine kwam Donderdag voltallig bijeen. De heer G. vam Voren vroeg een jaarlijkse vergoeding voor het leggen van rioolbuizen op zijn eigendom. Een bedrag van 5 per jaar met recht van servituut werd toegestaan. Tegen wijziging van de ker- mlsdata in Sas van Gent werden geen bezwaren geopperd. Van de N.C.B, was nog geen bericht ontvangen omtrent een te houden enquete over het mo gelijke aantal leerlingen voor de land- en tuinbouwschool. De voetbalvereniging P.S.K. kreeg de helft van de pachtsom kwijtgescholden, doch de sub sidie-aanvrage werd afgewezen. Het voorstel van B. W. tot het verpachten van het achter ste gedeelte van het tramem placement aan A. van der Vin nen werd met 4 tegen 3 stem men verworpen. Een aantal volkstuintjes werd weer verpacht. Bij voldoende aanvragen zal ook nog een gedeelte van het oude sportveld als tuinbouw- grond beschikbaar worden ge steld. De grond, waarop de weegbrug is gebouwd, wordt verpacht voor 10 per Jaar. De pachtprijs van de tuintjes achter de Vaartstraat wordt vastgesteld cp 20 cent per roede. De woning in de Weststraat blijft aan het kerkbestuur ver huurd voor 422,50 per jaar, de woning op het eiland aan F. van Limmen voor 3,15 per weeik. Het voorstel van B. W. een subsidie van 50 te verlenen aan de vereniging van R. K. gemeenteraadsleden werd met algemene stemmen goedge keurd. Het verzoek van de fanfare „St. Cecilia" om een bijdrage in de onkosten van het festival bi, de opening van de muziektent viel in minder goede aarde. B. W. stelden 200 voor. Hoewel duidelijk werd uiteen gezet, dat de kiosk in volle eigendom aan de gemeente wordt overgedragen, moest de voorzittershamer in een felle discussie er nog aan te pas ko men, voordat het voorstel met 4 tegen 3 stemmen werd aangeno men. Bij de rondvraag vroeg de heer Brouwer inlichtingen over z.g. bijwerk bij de nieuwe bestrating. Verder wees hij op de slechte weg bij de noodwoningen, L'e heer Rammeloo vroeg de aandacht voor zijn jeugdelftal en pleitte voor me or nieuwe wo ningen. OPKOMST HERH ALINGSOEFENIN GEN Voor militairen, die op Maan dag 24 Maart in de legerplaats bij Oirschot voor herhalingsoefe ningen onder de wapenen moeten komen, lopen de volgende extra treinen: Amsterdam C.S. v. 8.10 uur, M.P. v. 8.16, Amstel v. 8.20, Utrecht C.C. v. 8.45, Geldermal- sen v. 9.06, Den Bosch v. 9.37, Eindhoven a. 10.05, en een extra trein: Den Haag H.S. v. 8.39 uur, Delft v. 8.47, Dordrecht v. 9.43, Breda v. 10.12, Tilburg v. 10.32, Eindhoven a. 11.05. Met deze trei nen moeten reizen de militairen woonachtig in een der vermelde plaatsen en tevens de militairen, die via een dezer plaatsen naar Eindhoven reizen en derhalve op een dusdanig tijdstip van hun woonplaats moeten vertrekken, dat zij op het betreffende station aansluiting hebben op de extra trein. De Berlijnse medische autori teiten hebben medegedeeld, dat de laatste twee weken vijf vol wassenen en drie kinderen in W. Berlijn aan influenza zijn overle den. Zoals gemeld heerst in Berlijn reeds twee weken een griepepi demie, die hoofdzakelijk onder kinderen slachtoffers maakt. Er zijn ongeveer 65.000 slachtoffers. Op bepaalde dagen werden 400 patiënten in de ziekenhuizen op genomen. Alle lagere scholen en een aan tal middelbare scholen zijn ge sloten. Volgens sommige berich ten heerst de epidemie ook in vele Oost-Duitse steden. Alle openbare gebouwen en vervoers- middelen moeten volgens deze berichten op gezette tijden gedes infecteerd worden. De Oostberlijnse autoriteiten weigeren deze berichten te be vestigen. DE STRIJD OM 'T KAMPIOEN SCHAP VAN TERNEUZEN. De lieren G. van Damme en B. van der ESjk nog ongesla gen Nu de helft van het aantal par tijen om het Terneuzense biljart- kampioenscjiap, gehouden in hotel Centrdal, is gespeeld, heeft de groep, waaruit de kampioen 1952 zal komen, zich zichtbaar af getekend. Na de gisteravond ge speelde partijen is de stand als volgt: G. van Damme B. v. d. Eijk R. Verstraeten J. de Mul A. Meert C. Kramer W. Goethals F. de Bock 0 0 0 0 0 0 0 0 2,— 2,— 1,60 1.20 0.50 0.50 0.— 0.— Het Het T.B.C.-onderzoek. ligt in de bedoeling te tJzendijke het t.U.c.-bevolkings onderzoek te doen plaats vinden op 15, 18, 17 en 18 April. Hiervoor is een comité samen gesteld, dat behalve uit het ge meentebestuur bestaat uit de beide doctoren, de voorzitter van de verenigingen Het Groene en Wit-Gele Kruis, de wijkver pleegsters, de maatschappelijke werkster van de katholieke 'ge zinszorg en de hoofden der scholen. De muziektent verplaatst. De kïösk, die op het marktplein in de weg stond, is thans een 20-tal meters achterwaarts ge- p i aatst. Zonder de tent te slopen heeft het aannemersbedrijf N. V. Sprangers dit werk tot een goed eind gebracht. Ook zijn de bo men op het plein gerooid en heeft men thans aan de buiten kant van de markt jonge bomen aangebracht. De hoogste serie werd gemaakt door de heer B. van der Eijk met 41 caramboles. Hoewel voorspellingen moeilijk te maken zijn, verwachten we een felle beslissingsstrijd tussen de heren G. van Damme en B. v. d. Eijk, welke ontmoeting door de biljartleifhebbers met span ning tegemoet wordt gezien. Bij een controle aan boord van de onder Liberiaanse vlag varen de olietanker „World liberty" heeft de Rotterdamse douane een dezer dagen een goede vangst ge daan. Uit verscheidene schuil plaatsen in het schip haalden de douaniers drie pond opium en een pond hasjiesj te voorschijn, ver dovende middelen, die in de smokkelhandel enkele duizenden gulden zouden hebben opge bracht. De invoer van hasjiesj, een be dwelmend genotmiddel, dat uit de Indische hennep wordt gewon nen het wordt gerookt als opium, ook wei gekauwd en in dranken en sigaretten gedaan is strafbaar (opiumwet). Degene echter, die in hel binnenland in het bezit van hasjiesj wordt aan getroffen, kan niet worden ver volgd. Dit is reeds enige tijd ge voeld als een leemte in de wet. Naar wij vernemen zal er binnen kort bij de Tweede Kamer een wetsontwerp tot wijziging van de opiumwet worden ingediend om deze leemte weg te nemen. Er zijn geen arrestaties ver richt, omdat de verdovende mid delen niet op de leden der beman ning werden aangetroffen. SCHOLIEREN OF HET DIEVENPAD. Met het verzoek een bankbiljet van 100 te wisselen verschenen Woensdagmiddag twee Rotter damse Mulo-scholieren van resp. 12 en 13 jaar oud in een kappers winkel te Lunteren. De eigenaar van de zaak liet de knapen rustig weer vertrekken, maar gaf de politie kennis van het gebeurde en stuurde tegelijkertijd zijn dochter per fiets er op uit om na te gaan waar het tweetal bleef. Op een buitenweg vond de kap persdochter de jongens terug en daar zij vreesde hen uit het oog te zullen verliezen greep zij hen resoluut in de kraag met de be doeling hen mee terug te nemen naar het dorp. De knapen verzet- ten zich evenwel met hand en tand, maar toen een villabewoner op het rumoer afkwam en tege lijkertijd een agent arriveerde, v/as het pleit spoedig beslecht. De twee bekenden, dat zij uit een woning in Rotterdam een be drag van ruim 150 hadden ge stolen. Zij waren daarna op de trein gestapt om verder op avon tuur te gaan. Om voorbereid te zijn op alle eventualiteiten had den zij zich o.a. een luchtdruk pistool aangeschaft. Het illustre duo is op transport gesteld naar Rotterdam. EMIGRANT GEDUPEERD. Van de zijde van de stichting Emigranten Service te 's-Graven- hage vernemen wij, dat de emi grantenfamilie De M. uit 's-Gra- venhage zwaar gedupeerd is door het feit, dat zij een uit het bui tenland afkomstig pre-fabricated huis heeft gekocht. Deze woning werd door De M. vooruit naar Nieuw-Zeeland gezonden. De heer I>e M. die later per vliegtuig zijn familie vooruitging, is thans niet in staat deze woning te plaatsen daar deze van niet geïmporteerd hout was vervaardigd. In Wel lington bleek het hout te zijn be schimmeld. Op sommige delen van de woning waren de hout- veel moeite konden zij het vuur met een schuimblusser bestrij den. Ook werden enige stralen water op de vuurhaard gericht. Het was voor de blussers een ge vaarlijke karwei, omdat er ver moedelijk ook benzine aan boord was en een ontploffing niet ui- gesloten werd geacht. Gelukkig is het zover niet ge komen en aangezien de „Flory" ongeladen was kon de schade zeer beperkt blijven. De „Flory" is eigendom van de „Communan- ie Francaise de Navigation du Rhin" te Straatsburg. In het staatsblad is Vrijdag af gekondigd de wet van 21 Febru ari houdende goedkeuring van 't op 18 April 1951 te Parijs onder tekende verdrag tot oprichting van de Europese gemeenschap voor kolen en staal met bijlagen en protocollen en met bijbehoren- de overeenkomst met betrekking tot de overgangsbepalingen. H mm De gezichten van de elandis- ten werd steeds strakker toen Wolk langzaam achteruit werd getrokken. ,;Zet 'm op", gilde één van Wolks aanhangers, „laat je niet door dot veulen overtroeven „Je kan dien dikken sufferd toch wel baas, Wolk!" riep een andere elandist bijna huilend. „Kom dan brave Wolk, kom De moeilijkheid was, dat Sa- dan hier, goeie Wolk, trek hem tan al in beweging was. tooh rustig tot pulver!" riep Ieder die wel eens aan het oom Bear. I „touwtrekken" heeft gedaan, Hij maakte bewegingen als een weet, dat het bijna niet moge dirigent die het uiterste uit zijn lijk is, tot stilstand te komen orkest wil halen. als één der partijen eenmaal zo- Wolk zag dat er iets met zijn ver is, dat hij de ander in be- l aas niet in orde was en hij weging krijgt, wilde naar hem toe. i RECHTBANK MIDDELBURG. Beroving in la/a. De 24-jarige Middelburgse koopman F. A. C„ die tezamen met zijn coHega D. J. J. uit Goes eind November van het vorige jaar tijdens een autorit van Goes naar Rotterdam een dronken medepassagier van 1.300 be roofde, werd gisteren door de rechtbank te Middelburg veroor deeld tot een gevangenisstraf van een jaar en zes maanden met af trek van het voorarrest. J. kreeg een jaar gevangenisstraf, even eens met aftrek. BRESKENS. Huwelijks-aangiften: Fredcrik Arends (van Amsterdam), 22 j. en Elizabeth W. de Visser, 19 j. Huwelijken: Hendrik van Ha- ncghem, 24 j. en Amelia M. Caus, 21 j. Geboorten: Alida Elizabeth, d. van Pieter van. Velzen en Maria J. de Meijer; Maria Levina Anna, d. van Johannes Flikweert en Anna B. de Ligney; Jozina Jo hanna, d- van Leendert A. van der Hooft en Johanna L. Bliek; Willem, z. van Carel C. van Hels- dingen en Cornelia A. Stans; Jo hanna Sara, d. van Hendrik A- Fenijn en Janneke S. Faas. Overlijden: Sara de Groote, 76 j., echtg. van Abraham van Bor- tel, (overl. te Oostburg);-Engelina M. van den Berg, 84 j-, wed. van Pieter J. van Houte; Johannes J. Dootjes, 64 j., echtg. van Suzanna J. van de Sande, (overl. te Oost burg). BRESKENS. Ingekomen: Leendert Reedijk en echtgenote, Scheldekade 39, van IJzendijke; Huibregt Ruis- sen en echtgenote, Noodplan J 13, van Oost- en West-Souburg;. Vertrokken: Abraham Verduijn, Kon. Emmastr. 3, naar Made; Ja cobus Eackx, Noodplan E 10, naar Sas van Gent; Mina M. de Mees ter, Burg. Gerritsenstr. 17, naar Vlissingen; Maria C. Dusebout, ZONDAG 23 MAART HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.30 Causerie; 8.40 Orgel; 8.57 Sport; 9.00 Vacantie" tips; 9.10 Gram.; 9.45 Causerie; 10.00 Voor de jeugd; 10.30 Ned. Herv. kerkdienst; 12.00 Klanken uit Nederland; 12.50 Voor de jeugd; 13.00 Nieuws; 13.05 Gr.; 13.15 New York Calling; 13.20 Politiekapel13.50 Voor de he-| ren; 14.00 Gram.; 14.05 Boekbe spreking; 14.30 Piano; 15.00 Film; 15.15 Zang; 15.40 Gram.; 16.00 Dansmuziek; 16.30 Sport; 17.00 Gesprekken met luiste raars; 17.20 Causerie; 17.30 Hoorspel; 17.50 Sport; 18.15 Nieuws; 18.30 Cabaret; 19.00 Lichte muziek; 19.30 Radiolym- pus- 20.00 Nieuws; 20.05 Week overzicht; 20.20 Gev. muziek; 21.20 Allerlei; 21.30 Hoorspel; 22.10 Orkest; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II; 8.00 Nieuws: 8.15 Gram.; 8.30 Kerkdienst: 9.30 Nieuws; 9.45 Gram.; 9.55 Hoog mis; 11.30 Gram.; 11.40 Orkest: 12.15 Apologie; 12.35 Gr.; 12.40 Lichte muziek; 12.55 Zonnewij zer; 13.00 Nieuws; 13.10 Lunch concert; 13.45 Boekennieuws: 14.00 Gram.; 14.30 Orkest; 15.10 Causeriei; 15.25 Orkest; 16.40 Gew. muziek; 17.00 Kerkdienst; 18.30 Gew. muziek; 19.15 Cause rie; 19.30 Nieuws; 19.45 Repor tage; 19.52 Boekbespreking: 20.05 De gewone man 20.12 Gev. programma; 22.45 Gebed; 23.00 Niquws; 23.15 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram 12.30 Weerbericht; 12.34 Orkest; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.30 Voor de soldaten: 14.00 Opera; 15.45 Gram.; 16.00 Sport: 17.45 Sportuitslagen: 17.50 Gram.: 18.00 Piano; 18.30 Causerie; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.; 20.00 Hoorspel; 21.30 Gram.; 21.45 van de woning waren de hout- Actualiteiten22.00 Nws.; 22.15 zwammen reeds ontkiemd. Met,.. k 23 00 Nws veel moeite en kosten heeft de emigrant bij de Nieuw-Zeelandse autoriteiten weten te voorkomen dat zijn uitneembare woning werd. verbrand. Het huis is nu in quarantaine om geïmpreg neerd te worden, wat voor de heer De M. een schadepost van ƒ1000 betekent. De stichting emigrantenservice adviseert dan ook, alvorens tot aankoop van emigrantenwoningen over te gaan, zich in verbinding te stel len met deskundigen op dit ge bied of bovengenoemde stichting. SCHIP MET VLAS IN BRAND OP IJSSELMEER. Gisterenmorgen is brand uit gebroken in de lading vlas van het 83 ton metende vrachtschip „Tiny", eigendom van de heer W. Kal ver la uit Haarlem (van Groningen onderweg naar Bel gië) varende op het IJsselmeer. De heersende wind bemoeilijkte de blussing. Niettemin wist men, dank'zij de hulp van een toegeschoten tanker, die aanzien lijke hoeveelheden water over 't brandende en smeulende vlas uit stortte, de brand binnen redelijke perken te houden. Het binnen- gespoten water deed het schip slagzij maken. De schipper, de heer K. Snip uit Haarlem, wist onder moeilijke omstandigheden de, haven van Enkhuizcn te be reiken. Daar was men door de hevige rookontwikkeling reeds geattendeerd. De gealarmeerde brandweer stond gereed en vol tooide de blussing. Aan boord van het schip bevonden zich vier personen. Een groot deel van de lading ging verloren. Het schip zelf heeft geen ernstige schade opgelopen. BRAND AAN BOORD VAN EEN RIJNAAK. Vrijdagmorgen werd de Rotter damse brandweer gealarmeerd omdat er vlammen sloegen uit de machinekamer van de Rijn aak „Flory", die ter reparatie lag bij de N.V. Machinefabriek en Reparatiebedrijf J. H. Keiler te Kralingseveer. Vermoedelijk had tijdens laswerkzaamheden een hoeveelheid olie vlamgevat, die zich onder de vloer van de ma- ™..0chinekamer bevond. De brand- Hullustr. 19, naar Baam; Grietje weerliccen begaven zich, voor- J. van Poelje, le Zandstr. 9, naar i zien van rookmaskers, in hot Dordrecht. I binnenste van het schip. Met Verzoekprogramma; 23.00 Nws.; 23.05 Gram. MAANDAG 24 MAART HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Morgenwijding; 9.15 Gram.; 9.25 Voor de vrouw; 9.30 Waterstanden; 9.35 Gram.; 11.00 Causerie; 11.15 Orkest; 12.00 Zang; 12.30 Mededelingen12.33 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gr.; 13.20 Orkest; 14.00 Causerie; 14.20 Gram.; 14.30 Voordracht; 14.45 Gram.; 15.15 Voor de huis vrouw-, 16.15 Gram.; 16.45 Cau serie; 17.30 Voor de padvinders; 17.45 Gram.; 18.00 Nieuws; 18.15 Mil. commentaar; 18.25 Klanken uit Nederland; 19.00 Causerie; 19.15 Gram.; 19.45 Regerings uitzending; 20.00 Nieuws; 20.05 Allerlei; 20.10 Radioscoop: 22.30 Piano; 23.00 Nieuws; 23.15 Dans muziek; 23.45 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gram.; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.10 Sport; 8.20 Gew. muziek; 8.45 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 'Herhaling fami liecompetitie; 10.05 Orgel; 10.30 Morgendienst; 11.00 Piano; 11.25 Gev. muziek; 12.15 Gram.; 12.30 Mededelingen; 12.33 Orgel; 12.59 Klokgelui; 13.00 Nieuws; 13.15 Lichte muziek; 13.45 Gram.; 14.00 Schoolradio; 14.35 Gram.; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Gr.; 15.30 Kamermuziek; 16.00 Le zing; 16.30 Gram.; 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Kwartet; 17.30 Voor de jeugd: 17.45 Regeringsuitzen- dinjg; 18.00 Nieuws; 18.15 Sport; 18.25 Causerie; 18.30 Gram.; 19.00 Causerie; 19.15 Eng. les; 19.30 Gram.; 19.40 Radickrant, 20.00 Nieuws; 20.10 Vijf minu ten; 20.15 Marinierskapel; 20.45 Hoorspel; 21.20 Gram.; 21.40 Koor; 22.00 Orkest; 22.45 Gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.42 Gram.; 12.50 Koersen; 12.55 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 14.00 Lichte muziek; 17.00 Nieuws; 17.10 Orkest; 18.00 Franse les: 18.20 Gram.; 18.25 Fin. kroniek; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.; 19.50 Cau serie; 20.00 Orkest; 21.40 Actua liteit; 21.15 Dansmuziek; 22.00 Nieuws-, 22.15 Verzoekprogram ma; 23.00 Nieuws. Heden werd tot once droefheid, nog zeer on verwachts, van onze zijde weggenomen, onze ge liefde Zuster, Schoon zuster en Tante, EVA DE FEIJTEK. in de ouderdom van 72 jaar en 9 maanden. Mede namens de Familie, P. DE FEIJTER. Zoute Spui. Terneuzen, 20 Maart '62- Tuinstraat 20. Heden nam de Here tot Zich onze geliefde Man, Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, de Heer ABRAHAM PIETER WISSE, in de ouderdom van 79 jaar. Namens de Familie, M. J. WISSE— LEENHOUTS- Zaamslag, 20 Maart '52. Voor de vele blijken van deelneming, ontvangen tij dens de ziekte en na het overlijden van onze gelief de en zorgzame Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, ADRIAAN SIEREVEL». betuigen wij onze oprechte dank, in het bijzonder aan Zr. De Putter en Zr. De Jong voor de liefdevolle verpleging de overledene bewezen. Uit aller naam, G. SIEREVELD DE QUELEKU Terneuzen, Maart 1952. Klaassenstraat 2. WEGENS STERFGEVAL Zaterdag 22 Maart van 12.00 uur tot 15-30 nur GESLOTEN B. W. VAN KOLK, Vishandel „Neptunus" Noordstraat 49, Terneuzen. Langs deze weg betuig ik mijn hartelijke dank aan mijn Familie, Vrienden en Kennissen voor de wijze waarop zij hun medewer king verleenden en voor de door hen aangeboden prach tige cadeaux bij de herden king van mijn 50ste ge boortedag. Hun trouwe courantenbezorger, A. VERPOORTE. Sluiskil, Middenstraat 95. Keel- Neus- Oorarts te HOEK AFWEZIG van 22 Maart tot 12 April. Waarneming voor spoed- eischende gevallen: Mevr. J. M. Scherphuis Voogd te Goes en S. P. Rie- tema te Middelburg. GEKOOKTE HAM 45 ct. 100 gram GEBRADEN GEHAKT 30 ct. 100 gram TERNEUZEN EENVOUDIG, maar toch CHIQUE gekleed gaan. Natuurlijk mag een PUU> OVER of VEST hierbij niet ontbreken. Voor een van deze stukken zult U bij ons zéker slagen! Zuivere wollen Pullovers vanaf 9,75 WOL- EN KOUSENHUIS Noordstraat 45 - Tel. 2546 TERNEUZEN Industriële Onderneming SLUIS. Er wordt ter kermis ge bracht aan de H.H. Aan deelhouders dat een Alge mene Vergadering zal plaats hebben ter kantoor van de vennootschap, op 28/3/52, te 14 uur. Ager.da: 1. Verslag directie en com missarissen. 2. Goedkeuring van de Balans en Verlies- en Winstrekening over het boekjaar 1950/1951. 3. Dechargering van de di recteuren en commissa rissen. 4. Rondvraag en sluiting. DE BEHEERRAAD.

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 3