Zuid-Afrikaans Hof Ob Ontwapeningscommissie der Verenigde Neties Dc bijeenkomst van het ministerscomité van Raad van Europa de De Indonesische weduwenpensioenen Terry en Berry en „De witte Eland" w RADIO? verklaart kleurlingen-kieswet ongeldig Minister In 't Veld over zijn begroting Constitutionele toestand kan niet worden aanvaard Amerikaanse 1 senaatscommissie over de paraatheid Vietminh-spionnen aan boord keizerlijk jacht? Ongeregeldheden in de omgeving van Napels De Amerikaanse luchtbases in N.-Afrika Critiek op het boek over president Truman Wat brengt de TWEEDE BLAD Vrijdag 21 Maart 1952 7e Jaargang No. 1991 DE VRIJ Het hoogste hof van de Unie van Zuid-Afrika te Bloemfontein heeft Donderdag de door het parle ment met eenvoudige meerderheid aangenomen wet op afzonderlijke vertegenwoordiging voor de kleur lingen ongeldig verklaard. De Zuid-Afrikaanse premier Daniel Malan heett in de Volksraad gezegd, dat de uitspraak van het hooggerechtshof, een constitutionele toestand heeft geschapen, die niet kan worden aanvaard. De wet in kwestie voorzag in een afzonderlijke vertegenwoor diging voor de kleurlingen in 't staatsbestuur, een onderministe rie om kleurlingen-belangen te behartigen en een gekozen ad viserende raad om als schakel tussen kleurlingen en regering te dienen. De Zuidafrikaanse kleurlin gen zijn afstammelingen van de slaven uit de dagen van de Ver enigde Oost-Indische Companie (Maleiërs, Mosambiekers en Ma- dagasearen) die in de loop der tijden zich vermengd hebben met de Nomadische hottentot- ten en bosjesmannen. De oor spronkelijke inwoners van het land, en die vooral in de we reldhaven Kaapstad blank bloed er bij hetlben gekregen. Hun kleur is niet zwart doch geel. Hun leefwijze is Europees en hun huistaal meestal Afrikaans- Hollands. Zij wonen voornamel. in de Kaapprovincie en Natal en zijn naar schatting ongeveer 1 millioen in getal. Deze kleurlingen hebben in de Kaapprovincie sedert 1854 teza men met de blanken het actief kiesrecht onderhevig aan de eis, dat men moet kunnen lezen en schrijven. Er was echter geen volksraadlid, dat hun speciale belangen vertegenwoordigd, in tegenstelling met de Bantoes wier vertegenwoordiging wel door speciale blanke parle mentsleden werd verzorgd. Bij de thans door het hoogge rechtshof in beroepsprocedure ongeldig verklaarde wet £ing het niet om het op aparte 1de zerslijsten plaatsen van de kleurlingen, want deze aparte lijsten bestaan reeds sedert ja ren, wegens de bijzondere ver eisten voor stemgerechtigdheid. De wet trof echter voorzienin gen voor plaatsing in de Senaat (Eerste Kamer) van een blanke senator, door de gouverneur- generaal te benoemen om de kleurlingen te vertegenwoordi gen, zal zoals de 8 millioen Ban toes reeds 4 senaatsvertegen woordigers hebbenin de Volks raad (Tweede Kamer) zouden de kleurlingen volgens de nieu we wet 4 blanke vertegenwoor digers kiezen, waarbij de moge lijkheid werd open gelaten van latere vermeerdering. In de Kaaplandse provinciale raad zouden de kleurlingen vol gens de omstreden wet ook eigen vertegenwoordigers krijgen, die blanke of kleurling zouden kun nen zijn, al naar de kiezers verlangden. Blij het bekendmaken van de uitspraak van het hof zeide de opperrechter ten aanzien van 't door de regering aangevoerde argument, dat de wet de kleur lingen geen rechten ontnam, daar zij hun een betere verte genwoordiging in het parlement verschafte, dat dit argument il lusoir was. „De Zuid-Afrika-wet bevatte waarborgen van om lijnde rechten, niet van gelijk waardige rechten. Het argument van de regering zou inhouden, dat een dief mij straffeloos van mijn eigendommen mag beroven wanneer hij maar bereid is mij daarvoor iets gelijks, of meer- waardigs terug te geven". Het hooggerechtshof heeft in zijn arrest van gisteren bepaald, dat de wet op aparte vertegen woordiging van 1951 ongeldig, nul en van gener waarde is en geen rechtskracht heeft volgens de bepalingen en krachtens de voorzieningen van de hoofd stukken 35 en 152 van de Zuid- Afrika-wet van 1902, de zoge naamde verschanste rechten. Eerste-minister Malan heeft, terstond nadat hem van de uit spraak van het hof mededeling was gedaan, het kabinet bijeen geroepen. Tezelfdertijd heeft de leider van de oppositie, Strauss, ver klaard, dat de regering op grond van het arrest van het hof zou moeten aftreden. „Noch het parlement noch het volk van Zuid-Afrika", aldus dr Malan, „zullen bereid zijn te be rusten in het feit, dat de wetge vende souvereiniteit van de wet tig en democratisch gekozen volksvertegenwoordigers wordt genegeerd en de rechterlijke macht het laatste woord heeft. De nu ontstane toestand schept onzekerheid en chaos". Het hooggerechtshof is nu te ruggekomen van zijn in 1937 ge nomen beslissing, aldus de pre mier, daaraan toevoegend dat over enige tijd bij een andere sa menstelling van het hof mis schien weer een andersluidende uitspraak zal worden gedaan. Ook is het gevaar niet langer denkbeeldig, dat prestige en ge zag van het hooggerechtshof zul len lijden bij het doen van uit spraken over politiek-constitutio- nele kwesties van fundamenteel belang. De subcommissie van de Ame rikaanse senaat voor de paraat heid der strijdkrachten heeft verklaard, dat de aflevering van defensiegoederen vliegtuigen, tanks, munitie en kanonnen „gevaarlijk" ten achter is op 't programma, zodat de kans op het bereiken van het gestelde minimum aan paraatheid tin nen de vastgestelde tijd zeer klein schijnt. Degenen, die verantwoordelijk zijn voor het huidige bewape ningsprogram van de Ver. Sta ten missen het gevoel voor ur gentie, dat tevoren de Amerika nen tot hun geweldige prestaties aangaande paraatheid heeft aangezet, aldus de subcommis sie, die haar bezorgdheid uit over het „gebrek aan vooruit zicht wat betreft het grote ge vaar, dat onze natie bedreigt". Binnen enige .weken zal de commissie audiënties houden over de productie van vliegtui gen. In het raam van het herbewa peningsprogram is een „klein aantal kanonnen geproduceerd en een grote hoeveelheid boter, met een aanzienlijke hoeveel heid snoepgoed er in gegooid", aldus de commissie. Uit gewoonlijk goed ingelichte Vietnamese bron is vernomen, dat 7 leden van de bemanning van het jacht van keizer Bao Dai zijn gearresteerd. Zij worden er van beschuldigd lid te zijn van een spionnage- groep der Vietminh. Na afloop van de te Parijs ge houden bijeenkomst van het mi nisterscomité van de Raad van Europa heeft een Britse woord voerder verklaard dat de Engel se minister van buitenlandse zaken Eden zijn collega's heeft meegedeeld dat indien de be voegdheden van de Raad zou den worden uitgebreid, ,zodat deze tot een semi-federale in stelling zou worden", dit de -be trekkingen tussen Groot-Brit- tannië en de Raad van Europa ernstig in gevaar zou brengen. Eden doelde hierbij op het nieuwe ontwerp voor de Raad, opgesteld door de raadgevende vergadering. Eden die, als gemeld, een voor stel heeft ingediend om de Raad van Europa politiek gezag te EERSTE KAMER. De Amerikaanse afgevaardig de in de ontwapeningscommissie der V. N., heeft de Sowjet-afge- vaardigde, Jacok Malik, ge vraagd, of zijn regering haar goede diensten bij de Chinese en Noordkoreaanse regeringen zou willen aanwenden om deze er toe te brengen het voorstel van het internationale Roode In Villa Laterna, in de omge ving van Napels is het tot on geregeldheden gekomen, toen ongeveer 1000 kleingrondbezit- ters een demonstratie hielden als protest tegen „het stelsel van begunstiging", dat naar hun mening wordt toegepast bij de toewijzing van grond op basis van het desbetreffende rege ringsprogram. Toen zij dreigden het stad huis in brand te zullen steken, opende de politie het vuur, waarbij een der betogers werd gedood en een ander gewond. Snel aangevoerde politieverster- kingen slaagden er in de menig te, die inmiddels begonnen was telefoonleidingen te vernielen, te verspreiden. Hierbij liepen verscheidene betogers verwon dingen op. Aan de nota naar aanleiding van het verslag der Tweede Ka mer over het wetsontwerp „toe kenning ten laste van het rijk van een tijdelijke bijslag op be paalde Indonesische weduwen- pensioenen en wezenonderstan den" is het volgende ontleend: Met betrekking tot de bepleite toekenning van de bijslag ook aan buiten Nederland uitge zonderd in Indonesië wonende weduwen en wezen moge worden medegedeeld, dat de door minis ter Gotzen tijdens de mondelinge behandeling in de Eerste Kamer van het wetsontwerp inzake de bijslag op de eigen pensioenen toegezegde nadere overweging van de mogelijkheid van verle ning van de bijslag ook aan in het buitenland gevestigde gepen- sionneerden tot de slotsom heeft geleid, dat hiertoe om de daar voor bij die behandeling aange voerde redenen niet kan worden overgegaan. De situatie ligt ten aanzien van de weduwen en we zen in dit opzicht geheel gelijk, zodat de ondergetekenden van oordeel zijn, dat ook voor dezen de bijslag tot Nederland beperkt dient te blijven. Uitbetaling van pénsioenen in het buitenland door bemiddeling van de Nederlandse consulaten lijkt bijzonder omslachtig, omdat krachtens het geldende deviezen- regime de Nederlandse bank be slist over het al dan niet toestaan en de mate van transfer van gel den naar het buitenland. De be slissing betreft niet de pensioe nen als zodanig, doch wordt be paald door de overweging, dat, gezien de omstandigheden vpn betrokkene, een zeker voor levensonderhoud benodigd be drag redelijk wordt geacht voor transfer te worden toegelaten. Overigens zouden uiteraard ook aan uitbetaling door bemidde ling van de Nederlandse consu laten voor gepensionneerde kos ten zijn verbonden. Kruis voor een onpartijdig on derzoek naar de beschuldigin gen, dat de Amerikaanse troe pen in Korea een bacteriologi sche oorlog voeren, te aanvaar den. Hij zei, dat de Ver. Staten dit aanbod reeds hadden aanvaard en sprak de beschuldigingen nogmaals met klem tegen. Ten aanzien van de ontwape ning, zeide hij dat de Sow jet- Unie een proclamatie wenst, waarbij de bewapening wordt verminderd en wapens voor massavernietiging verboden, zonder dat er doeltreffende ga ranties waren vastgesteld. De voorstellen der Sow jet-Unie hébben tot doel „de vrije we reld van de defensieve bescher ming van het atoomwapen te beroven, zonder garanties, dat dat wapen niet door de Sow jets zal worden gebruikt." Malik zeide, dat de Sowjet- Unie een vredespolitiek voert en bereid is overeenkomsten te te kenen, zelfs met „oorlogsophit sers, agressors en hedendaagse Hitiers". Over het Amerikaanse werk plan voor de toekomstige activi teit van de commissie zeide Ma- lik, dat dit niet tot positieve re sultaten zou leiden. Hij stelde daarop een werkplan voor, dat er onder meer bij de ontwape ningscommissie op aandringt de kwestie van het vert'od van bac teriologische wapens en metho den, volgens welke overtreders ter verantwoording worden ge roepen, te bestuderen. Het voeren van een bacterio logische oorlog door de Ameri kaanse troepen in Korea toont de noodzakelijkheid hiervan aan. Hij voegde er aan toe dat de V. N. dergelijke „schandelij ke daden" moeten veroordelen. De minister van wederopbouw en volkshuisvesting, mr In 't Veld, heeft gisteren in de Eerste Kamer de opmerkingen beant woord, die waren gemaakt bij de behandeling van de begroting van zijn departement. De ministei- zei zich te verheu gen, dat de onredelijke critiek, welke hem dikwijls uit persorga nen tegemoet was getreden, niet te horen is geweest in het kamer debat. Terugblikkend op de vier jaren van zijn ambtsperiode, her innerde hij aan de geest van de faitisme, die hij bij zijn ambts aanvaarding had ontmoet. Het ontworpen plan n.l. 30.000 wonin gen in 1948, ieder jaar 5000 méér tot een plafond van 55.000 in 1953 zou zijn bereikt, heeft men, aldus de minister, te optimistisch genoemd, maar er zijn 35.000 wo ningen méér gebouwd dan het plan omvatte. De minister erkende, dat hij de eerste jaren „de wind mee" heeft gehad. „Korea gooide ech ter roet in het eten. De maat regelen (bouwstop en investe ringsbeperkingen), die toen ge nomen zijn, hebben niet steeds tot ieders tevredenheid gewerkt. Dat de inperking van het bouw programma tot werkloosheid zou leiden, was te voorzien. De ver antwoordelijkheid voor de inzin king van de woningproductie wees de minister van de hand. „Men heeft mij in mijn hemd laten staan en niemand heeft mij gesteund om meer woningen te krijgen", zei spr. De gemeenten verdienen een woord van hulde, omdat zij in die moeilijke tijd kapitaal voor de woningbouw bijeen wisten te brengen, waardoor kon worden doorgebouwd. De rentepolitiek resulterende in het vasthouden aan het rentegamma, is juist ge weest. Zij was niet in strijd met de gemeentelijke autonomie. Tegen de motie-Andriessen c.s. (50.000 woningen in 1952) was geen bezwaar, omdat de regering reeds doende was dit aantal te bereiken. De motie heeft het aantal van 50.000 niet afgedwon gen. De financiering van deze woningen is verzekerd, nu de ge meenten ruim 150 millioen bijeen hebben gebracht en de twee eer ste nationale woningbouwlenin gen 74 millioen hebben opge bracht. Met April zullen er 55.000 in aanbouw zijn. De minister sprak de hoop uit, dat dit jaar 45.000 a 50.000 woningen gereed zullen komen. De voorzitter van de subcom missie uit de Amerikaanse se naat voor de paraatheid der strijdkrachten, de democrati sche senator Lyndon Johnson, heeft geëist, dat de werkzaam heden aan de Amerikaanse luchtbases in Noord-Afrika wor den opgeschort, zolang niet „volkomen een einde aan de verkwisting en de corruptie is gemaakt", die daar zouden be staan. Enige personen, die ter plaat se een onderzoek hebben inge steld o,a. in opdracht van het Huis van Afgevaardigden, heb ben gemeld, dat zij uitgebreide diefstallen van staatseigen dommen hebben geconstateerd. Een der commandanten van de Amerikaanse luchtmacht in N - Afrika zou ook hebben aanbevo len het werk te staken. De politiek was erop gericht in 1953 55.000 woningen te halen. Er zijn enkele bijzondere bouw plannen in voorbereiding, onge veer 1000 in de mijnstreek, 1000 voor binnenlandse migratie en 2 a 3000 woningen voor beroeps militairen. De spaarbrievenactie heeft tot dusver ongeveer 4 mil lioen opgebracht. De minister deed een beroep op ons volk deze actie nog meer te steunen. In dien de spaarbrievenactie 30 mil lioen zou opbrengen, zullen er 2500 woningen méér gebouwd kunnen worden. Daardoor zou het aantal van 55.000 woningen voor 1953 bijna zeker bereikt worden en zou de eerste aanloop voor 1954 verzekerd zijn. Wat de huurverhoging betreft heriimerde de minister aan wat hij reeds eerder heeft medege deeld: de huur van oude wonin gen dient met 50 boven de vóóroorlogse prijs te worden ver hoogd, de huur van nieuwe wo ningen met 60 a 70 De grote moeilijkheid zal zijn een compensatie voor de huur verhoging te vinden voor gepen- sionneerden en kleine midden standers. Het enige redelijke middel leek de minister bepaalde belastingen op verbruiksgoede- ren te verlagen. Dit vraagstuk is thans in studie bij de lonen, en prijzencommissie. Daarna zal het worden voorgelegd aan de S.E.R. die reeds heeft medegedeeld on geveer drie maanden nodig te hebben om rapport uit te bren gen. Dat is de reden, dat de huurverhoging niet vóór de ver kiezingen kan ingaan. De minis ter wees er nog op, dat de huur niet wordt verhoogd om de huis eigenaren eens extra te bevoor delen, doch uitsluitend om het belang van de volkshuisvesting te dienen. De verhoging van de premie voor beleggingsbouw vormt een moeilijk probleem. Verlaging van de premie ligt echter niet in het voornemen. In het belang van een goede huisvesting van de arbeiders achtte de minister het gewenst de bouw van woning wetwoningen meer te steunen dan de particuliere bouw. De werkloosheid in het bouwvak achtte de minister van tijdelijke aard. Concrete bewijzen voor de door de heer Brandenburg ont vouwde stelling, dat de D.U.W.- arbeiders met willekeur worden behandeld, zijn er niet. De vraag of het departement van weder opbouw binnen afzienbare tijd verlenen over de organen van het plan-iSchuman en het voor gestelde Europese leger, zei ver der dat hij nauwe betrekkingen tot stand wilde brengen tussen de Raad enerzijds en de Europe se en Atlantische verdedigings gemeenschappen anderzijds. Eden zei verder dat, ofschoon vele der in de Raad van Europa vertegenwoordigde staten niet toetrokken zijn bij het plan- Schuman, of bij de Europese verdedigingsgemeenschap. Hij vertrouwde dat een stelsel zou 'kunnen worden ontwikkeld dat de Raad in staat zou stellen zijn werk als orgaan ter bevordering van de samenwerking tussen de Westeuropese regeringen voort te zetten. Volgens Eden zouden het mi nisterscomité en de raadgeven de vergadering als vertegen woordigers van 15 mogendhe den kunnen blijven vergaderen, doch zij zouden ook, ter behan deling van aangelegenheden van het plan-Schuman en van de Europese verdedigingsge meenschap, op zes-mogendhe- denbasis kunnen bijeen komen. Eden toesloot met te zeggen dat de voorstellen van zijn rege ring in de eerste plaats ten doel hadden de Europese eenheid te bevorderen. De Franse minister van bui tenlandse zaken Schuman, zei Edens initiatief ten zeerste te waarderen. Hij gevoelde ook veel voor de strekking er van. De Nederlandse minister van buitenlandse zaken Mr Stikker zeide Schumans opmerkingen te onderschrijven, doch meer tijd nodig te hebben om de Britse voorstellen te bestuderen. De Italiaanse afgevaardigde Taviani zei dat Edens voorstel „uiterst belangrijk" was. Hij juichte het warm toe.. De Europese ministers van bui tenlandse zaken, leden van het ministerscomité, besloten verder een speciale verenigde commis sie in te stellen voor het vluch telingenvraagstuk, waarin ver tegenwoordigers van het comité en van de raadgevende vergade - ring zitting zullen hebben. Aan de commissie zal worden opge dragen na te gaan op welke wij ze het vraagstuk der Europese uitgewekenen kan worden op gelost. Tenslotte bepleitten de minis ters van (buitenlandse zaken het sluiten van tweezijdige overeen komsten door de Europese sta ten, om te komen tot een af schaffing van de visa, die thans nog nodig zijn voor reizigers in Europa. Twee voormalige leden van de Amerikaanse regering, Henry Wallace en James Byrnes, heb ben heftige critiek geleverd op bepaalde passages uit het boek over leven en denkbeelden van president Truman, getiteld „Mr. President". Oud-vice-president Henry Wal lace, die onder Truman minister van handel is geweest verklaarde dat, indien Truman ooit zou er kennen dat met een in het boek genoemde „mr. X" hijzelf (Wal lace) was bedoeld, hij de presi dent hetzelfde opzettelijke ver moorden van reputaties ten laste zal leggen, dat hij zo verachtelijk in anderen vindt". In het boek, dat gebaseerd is op het dagboek en de persoonlijke corresponden tie van de president en op vraag gesprekken, die de schrijver met hem heeft gehad, wordt „mr. X" een „honderd procent pacifist" genoemd, „die ons onze strijd krachten wil laten ontbinden, onze atoomgeheimen aan Rusland wil geven en die vertrouwen heeft in een troep avonturiers in het politieke bureau van het Kremlin". James Byrnes, voormalig minis ter van buitenlandse zaken en thans gouverneur van Zuid-Ca- roline, beschuldigt de president van het doen van een „absoluut onware verklaring", wanneer hij zegt, dat hij op 6 Januari 1946 de toenmalige minister van buiten landse zaken een flinke uitbran der heeft gegeven, omdat deze hem bij de in December te Mos kou gehouden conferentie van ministers van buitenlandse zaken niet goed op de hoogte had ge houden. Byrnes is na genoemde datum nog een jaar in functie gebleven. Men verwacht dat Byrnes,.die sinds zijn aftreden een uitgespro ken tegenstander van de politiek van Truman is geweest, bij de campagne voor de presidentsver kiezingen, een belangrijke rol zal spelen onder de anti-Truman ge zinde zuidelijke democraten. geliquideerd moet worden, dient door de nieuwe kabinetsforma teur te worden beantwoord. De ervaring is echter, dat op het ogenblik inmenging van de over heid bij de wederopbouw nog niet kan worden gemist. Naast de wederopbouw zijn er nog an dere taken voor het departement. Van de 2100 ambtenaren zijn er b.v. 1400 ingeschakeld bij de oor logsschade-regelingen. Bij de replieken merkte de heer Brandenburg (CPN) nog op, dat voor de woningbouw evenveel zou moeten worden uit gegeven als voor de defensie. De heer Woudenberg (Arb.) meende, dat zijn fractie minister In 't Veld niet „in zijn hemd" heeft laten staan. Wij hebben onze ongerustheid laten blijken over de plannen om te volstaan met 40.000 woningen voor 1952 Nadat de minister nog had ge repliceerd, werd de begroting zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Alleen de C.P.N. was tegen. Alle voorbereidingen voor de wedstrijd waren nu voltooid. Nu het grote uur ging nade ren, verstomden de roezemoezi ge stemmen. Toen de sheriff de spelregels voorlas was het doodstil. „Het is streng verboden om één der dieren, op welke wijze ook, schrik aan te jagen of ang stig te maken", las de sheriff met verheffing van stem. Meesmuilend keken de paar- disten elkaar aan. „Als hij het startschot lost, mogen wij wel schieten om Sa tan aan te vuren", zei Jones te gen zijn aanhangers. De sheriff hief zijn revolver op en schoot. Het startschot daverde over het wedstrijdterrein. De gevolgen waren voor de elandisten heel onverwacht. Satan, die de knal hoorde, die geweest met pijn, wierp zich, met schuim op de bek, in zijn tuig. De goedige Wolk, die nog niet precies begreep wat er van hem werd verlangd, voelde zich mee trekken. Dit zinde hem niet, dus zette hij zijn poten stevig op de grond. Maar de angst van Satan was zo groot, dat Wolk zelfs in deze houding nog héél langzaam voor hem steeds verbonden was naar achteren werd getrokken. ZATERDAG 22 MAART HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.18 Gram.,; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.00 Gram.; 9.30 Waterstanden; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de arbeiders; 11.30 Sextet; 12.00 Orkest; 12.30 Me dedelingen; 12.33 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Hoorspel; 13.30 Accordeon; 14.10 Voor de jeugd- 14.30 Koor; 14.50 Boektëspre-' king); 15.05 Lichte muziek- 15.30 Causerie15.45 Moderne 'muz 16.15 Sport; 16.30 Orkest; 17.15 Voor de jeugd; 18.00 Nieuws- 18.15 Varia; 18.20 Orgel; 18 35 Volksdansen; 19.00 Art. staalk.- 19.30 Causerie; 19.55 Causerie; 20.00 Nieuws; 20.05 Actualitei ten; 20.15 Muz. comedie- 2115 Tiroler muziek; 21.45 Soc. com mentaar; 22.00 Amusementsmu ziek; 22.30 Hoorspel; 22.50 Gr 23.00 Nieuws; 23.15 Lichte mu ziek; 23.35 Gram. HILVERSUM H: 7.00 Nieuws- 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gew. mu ziek; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Gr.; 9 00 Voor de vrouw; 9.35 Gram 10 00 Voor de jeugd; 10.15 Gram.- 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gr' 12.00 Angelus; 12.03 Gram.; 12 30 Mededelingen; 12.55 Zonnewij zer; 13.00 Nieuws; 13.20 Lunch concert 14.00 Boekbespreking 14.10 Voor de jeugd; 14.20 Eng' les; 14.40 Orkest; 15.30 Kroniek- 16.08 Koor; 16.30 Causerie; 17 00 Voor de jeugd; 18.00 Nieuws,; 18.15 Weekoverzicht; 18.25 Pia no; 18.40 Regeringsuitzending- 19.00 Film; 19.25 Pari. overzicht; 19.25 Amusementsmuziek- 19 52 Actualiteiten; 20.00 Nws.'- 20 08 De gewone man; 20.15 Causerie; 20.35 Verzoekprogramma; 21.00 Gram.; 21.45 Sport; 21.50 Wij het volk, klankbeeld; 22.30 Wij luiden de Zondag in; 23.00 Nws.- 23.15 Esperanto; 23.22 Orkest. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.- 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Orkest; 13.45 Gram<; 14.30 Piano; 15.00 Gr.; 16.00 Koor; 16.30 Accordeon- 16.45 Eng. les; 17.00 Nieuws-' 17.10 Gram.; 17.15 Accordeon'; 17.30 Gram.; 18.30 Voor de sol daten; 19.00 Nieuws; 19.30 Gr.; 19.40 Voordracht; 19.50 Gram.; 20.00 Gev. programma; 2115 Operette; 22.30 Nieuws; 22.35 Operette; 23.25 Nieuws; 23.30 Gr.

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 5