Hebben ouders bet recht... ...om „neen" te zeggen? HAND-STOFZUIGER CASTEL1JNS 21 RUNDVLEES VAN OVERBEEKE RECHTSZAKEN Lezers die schrijven Gesloten Voorhanden DIRK VAN ALDENGOOR A. SERRARENS DE RUTON IJZERHANDEL nu lekkere koekjes en goedkoop! VAN SPRANG TERNEUZEN. AXEL GOES. MIDDELBURG. BRESKENS SLUIS. VLTSSfNGEN. ZAAMSLAG. ZUIDZANDE. DRIE JAAR VOOR SCHOT OP BROER. Eierprijskaarting Vulpennen Vulpotloden Potloden Inkt Inktstellen Postpapier Vloeihoude rs ia P. J. van de Sande et 1 cent EEN MOOI STUKJE Slagerij J. VAN DEN EECKHOU? VIVO T E RNEUZF.N Uit de Provincie CHRISTELIJK JONGE MANNEN-VERBOND. Lectuur voor militairen. Zoals men weet is er een groot gebrek aan goede lectuur in ka zernes en militaire kampen. De meeste jongens zijn blij als ze wat te lezen krijgen en van ver schillende zijden tracht men hier in te voorzien. De organisatie met de langste staat van dienst op dit terrein is vermoedelijkwe het Christelijk Jonge Mannen- Verbond (vroeger geheten. Ne tier lands Jongelings-Veihonderd cinds ziin oprichting, honaera iaar geleden, is het op dit gebied actief geweest. Velen zullen zich nog uit de eerste wereldoorlog herinneren, hoe een der secreta rissen van het verbond, „Vader Tabak", persoonlijk de lectuur uitreikte in forten en kampemen. ten En een nog groter aantal, dat dienst heeft gedaan in Indo, nesië, gedenkt met dankbaarheid de pakketjes lectuur van het CJ.M.V., de toezending iedere week van het blad ,,De Jonge man", eens per 3 weken een per soonlijke „brief" van de bondsbe- stuurder Ds Wildschut en eens per maand een „thuisfrontbrief voor de ouders, vrouwen en ver loofden van de jongens. Na de repatriëring is dit werk beëndigd. Maar de militairen hier te lande, in de West, op Nieuw Guinea, enz hebben evenzeer be hoefte aan lectuur en daarom zendt het C.J.M.V. een gratis 3 kilo-pakket gelezen lectuur aan iedere militair, die er om vraagt, ongeacht geloof of richting. Van alle kanten stromen de aanvra gen binnen bij het C.J.M.V., Sin gel 58, Amsterdam. In 1951 wer den zo 825 van die gratis pakket ten verstuurd. Daar de lectuur van hand tot hand gaat, profite ren gemiddeld 20 30 militairen van een pakket. Dus een aantal van 16 k 24.000 alleen in 1951. De nodige voorraad ontvangt het bondsbureau door inzamelin gen in de afdelingen. Maar af en toe kan er niet aan de aanvra gen worden voldaan, omdat er geen voorraad meer is. De com missie Zeeland van het C.J.M.V heeft nu het plan opgevat te zor gen voor zó'n voorraad, dat hon derden pakketten kunnen worden verzonden. Zoveel mogelijk alle Zeeuwse C.J.M.V.-afdelinge,n geholpen door leden der Meisjesverenigin gen en Jongensclubs, zullen in het tijdvak 22—29 Maart in hun woonplaats een actie voeren om lectuur in te zamelen voor de mi litairen. Alle goede lectuur is welkom. Gelezen boeken en tijd schriften in de ruimste zin (dus ook sport- en vaktijdschriften, technische tijdschriften, enz.) Goede lectuur voor onze jon gens onder dienst, dat is een doel, dat ieders sympathie heeft. Gaarne wekken wij daarom onze lezers op, gelezen boeken en/of tijdschriften mee te geven. Men doet er een goed werk mee. Dui zenden jongens zullen er dank baar voor zijn! FOTOGRAFEN PRIJZEN ZEELAND AAN. In de loop van deze zomer zul len de vakfotografen van Zee land een groot aantal kleuren- diorama's over onze provincie vervaardigen. Elke fotograaf zal ln zijn eigen omgeving kleder drachten, mooie plekjes, beziens waardigheden, enz. opnemen, ter wijl later de gehele „oogst zal worden gesorteerd. Series van deze plaatjes zullen in bruikleen worden gegeven aan verenigin gen, scholen, enz., buiten Zee land, zodat de propagandistische waarde van deze actie niet mag worden onderschat. Personen, die Zeeland tot nu toe niet uit eigen ervaring kenden en veelal van horen zeggen 'n geheel verkeerd idee omtrent onze streken heb ben, kunnen tot een beter inzicht worden gebracht, terwijl het vele moois, dat onze provincie uit toeristisch oogpunt bezit, meer algemeen bekend zal worden. De heer D. But te Terneuzen is de geestelijke vader van dit idee, dat hij reeds met succes tot uitvoering bracht voor Zeeuws- Vla anderen en dat nu voor geheel Zeeland zal worden toegepast. De Zeeuwse vakfotografen komt voor deze actie ongetwijfeld een woord van waardering toe. Bloedtransfusiedienst. 185 Personen van iedere rang en stand bleken gisteravond ge hoor te hebben gegeven aan de oproep van de bloedtransfusie- dienst van het Ned. Roode Kruis. In het'openbaar lyceum werd van hen ieder een halve liter bloed genomen, dat nu ter beschikking is van genoemde dienst, waarmee een menslievende zaak wordt ge diend. Naar we vernamen betekent dit aantal voor Terneuzen een ver blijdend percentage, gerekend naar het inwonertal onzer ge meente. Na afloop dankte de voorzitter van „De Levenmakers", de heer v. d. Hooft, voor de prettige sfeer waarin was gespeeld en hij hoopte op een revanche in het volgend seizoen. Pastoor Van Dijk zeide gaarne gehoor te hebben gegeven aan het. verzoek de uitgeloofde beker uit te reiken. Hi.i noemde deze kamp een goed middel om de on derlinge vriendschap te verster ken, hetgeen van groot belang is in een tijd als deze, waarin helaas te weinig eensgezindheid onder dc mensen heerst. Hij dankte voor de goede geest en sportiviteit, waaronder deze ontmoetingen plaats vonden, en hoopte dat de beker, die hij aan de voorzitter van „Ons Genoegen" overhan digde, een symbool zou zijn van deze vriendschap en eensgezind heid tussen de beide verenigin gen. Tot slot dankte de voorzitter van „Ons Genoegen", de heer Bos. allen voor de medewerking. De gladheid van de weg. Gistervoormiddag te kwart voor 12 stond aan de buurtschap „het Zwaantje" aan de rechterzijde van de weg een auto geparkeerd, toen uit de richting Axel een bus van de Z. V. T. M. kwam ge reden en uit de richting Terneu zen een luxe-auto. Daar de be- stuurder van de bus, de chauf- feur L. R. uit IJzendijke, meen de dat er ter plaatse, waar de geparkeerde auto stond, voldoen de ruimte was om zijn tegenlig ger te passeren, reed hij door, doch de heer W. F. van T. uit .Sluiskil, was een andere mening toegedaan en een botsing vrezen de remde hij zijn auto af. Het gevolg hiervan was, dat zijn auto op de aldaar liggende „blau we steentjes" van het wegdek slipte en tegen het muurtje van de Nederlandse Breifabriek te recht kwam. De auto werd licht beschadigd, terwijl het muurtje tamelijk ge havend werd. Kaartwedstrijd „De Levenmakers"„Ons Genoegen." In het parochiehuis te Terneu zen werd gisteravond onder grote spanning de beslissende kaart wedstrijd aangevangen tussen „De Levenmakers" (N. V. „De Hoop") en „Ons Genoegen." De vorige ontmoeting was ge ëindigd met gelijke stand (128— 128). Na de tweede ronde hadden „De Levenmakers" een voor sprong (204188) en na de derde ronde was „Ons Genoegen" aan de leiding (224—236). Tenslotte bleef „Ons Genoegen" overwin naar met slechts een klein ver schil (260—268). „Het Woord". In Axel durft men het aan om (ten tweede male van kerkelijke zijde opgezet) de film „Het Woord" te vertonen. De merk waardige loop die het toneelstuk, dat zo getrouw mogelijk tot deze film werd omgebouwd, had, spreekt voor het bijzondere ge halte. Nadat „Het Woord" door de Deense predikant Kaj Munk in zeven dagen is geschreven, wordt het na 7 jaren pas opge voerd. Men drufde het niet aan, een stuk met zo agressief chris telijke inhoud! En als het ten slotte toch op de planken komt, vindt dit stuk weergaloze bijval. Of eigenlijk is „bijval" niet het juiste woord. Er is geen enkele poging tot aannemelijkheid ge daan; integendeel, het is onaan nemelijk en juist daarin zo sterk, omdat het niet leeft bij de feiten van alle dag, maar bij een aan grijpende hunkering naar het on gebroken leven. Van dit toneelstuk is een film vervaardigd van uitstekende kwaliteit, alleszins het zien en zelfs het herhaalde zien waard. Verwacht mag worden, dat voor deze film die heden in „Het Centrum" wordt vertoond, een behoorlijke belangstelling zal be staan. op onrechtmatige wijze gebruik hebben gemaakt van een vissers vaartuig, dat aan de steiger te Breskens gemeerd lag. Zij hebben hiermede een tochtje van enige uren op de Schelde gemaakt en het schip behouden in de haven teruggebracht. De mosselenexport. Het is- het aan- en verkoopkan toor voor mosselen te Bergen op Zoom gelukt de Belgische markt, die in 1950 tengevolge van het optreden van de mosselparasiet verloren was gegaan, volledig terug te winnen. Dat dit is ge- gelukt, is te danken aan de goede kwaliteit, die de Zeeuwse mossel in 1951 had. Ook nu het seizoen ten einde loopt, wordt alleen het beste dat nog te leveren is, op de markt ge bracht en zodoende kan de ex port nog enige tijd gaande wor den gehouden. In totaal zijn dit seizoen pl.m. 200.000 tonnen mos selen naar België geëxporteerd. Ook Frankrijk nam ongeveer 200.000 tonnen af, doch verlangde uitsluitend nog Waddenzee-mos selen. Stuurman vermist. De Middelburgse politie ver zoekt de opsporing van de 33- jarige stuurman Jacobus Coen- raad Stljger, die in de avond van 17 Maart de ouderlijke woning Zusterstraat te Middelburg ver liet. Hij gaf te kennen dat hij op bezoek zou gaan bij kennis sen. Hij is daar niet aangekomen en is sedertdien spoorloos verdwe nen. Hij was zwaarmoedig, zo dat een ongeluk niet uitgesloten is. Hij is 1.75 meter lang, heeft een flink postuur en is breed van schouders. Hij heeft donker blond haar en was gekleed in bruin costuum, beige overhemd, lage zwarte schoenen, donker groene overjas of donkerblauwe regenjas en mogelijk met alpino. Op havendam gelopen. Woensdagavond kwam het mo torschip „Prins Bernhard" van de Prov. Stoombootdienst bij het op de haven lopen van Breskens door de dikke mist in aanraking met een der palen van de rech ter havendam. Het schip kreeg een scheur in de zijwand, 2% m boven de waterspiegel. Jeugdige inbrekers. Door de rijkspolitie te Bres kens zijn twee jeugdige Vlissin- gers aangehouden, die op 14 Ja nuari in de Chr. school te Bres kens hebben ingebroken. Zij had den zich toegang weten te ver schaffen door het inslaan van een ruit. De jeugdige inbrekers zijn in het huis van bewaring te Middelburg opgesloten. Roekeloze Schelde-vaarders. De rijkspolitie te Breskens heeft enige jeugdige personen aangehouden, die Zondagavond Vergadering V.V.V. Op Dinsdag 25 Maart zal in het gemeentehuis alhier een bijeen komst worden gehouden voor be langhebbenden en belangstellen den in het vreemdelingenverkeer. De bedoeling is van gedachten te wisselen over hetgeen in het aan staande seizoen nodig en gewenst kan zijn en op welke wijze recla me moet worden gemaakt voor het verstrekken van pension. Nieuwe commissarissen van de N.V. „De Schelde". Tot lid van de raad van com missarissen der N.V. Kon. Mij „De Schelde" zijn in de vergade ring van aandeelhouders be noemd mr. J. Kroes te Rotter dam (directeur NV. Phs. van Ommeren) en drs. J. F. Posthu- tna (president-directeur van de mij tot financiering van het na tionaal herstel te 's-Gravenhage. Verbetering van liaven De haven van Vlissingen be schikt thans over een nieuwe graanzuig-installatie, welke een belangrijke vooruitgang voor het in- en uitslaan van granen bete kent. Het is een verplaatsbare installatie, die voor tarwe werkt met een capaciteit van 25 ton per uur. Thans kan ook bij regenach tig weer worden doorgewerkt en kan bij zogenaamde klander-vor- ming snel worden ingegrepen. Ook kan in andere plaatsen met deze installatie (b.v. in Veere of Breskens) worden gewerkt. Confetti voor bruidspaar. Onder grote belangstelling van de zijde der Zaamslagse bevol king is gisteren het huwelijk vol trokken van mej. Dieleman, het hoofd der Chr. Kleuterschool, met de heer L. Rouw. Vóór het gemeentehuis bereik te het bruidspaar de trap onder een overkoepeling van palmtak ken. Na de voltrekking van het hu welijk hoorde het jonge paar op de pui staande een lied aan, dat de kinderen der kleuterschool hun toezongen. Een driewerf hoe ra! en een „lang zullen ze leven" konken op, toen het bruidspaar de trap afdaalde. Onderwijl strooiden dc kinderen kwistig met confetti. In de Gereformeerde kerk is het huwelijk vervolgens kerke lijk ingezegend. Feestavond „Volksonderwijs". De afdeling Zuidzande van „Volksonderwijs" gaf een ge slaagde feestavond voor haar le den in hotel „De Zwaan" alhier. De opkomst was groter dan vorige jaren. Na een openings woord van de voorzitter, de heer B. van de Reepe, die in het bij zonder de burgemeester en mevr. Vermet verwelkomde, klonken de vrolijke tonen van een accor deon-ensemble. Verder voerden de kinderen van de O.L. school een aantal spelletjes en toneel- stukjes op. De clou van de avond vormde wel de opvoering van het kindertoneelspel in 3 bedrijven; „Bartje en de niezende koning". De jeugdige acteurs en actrices hebben zich uitstekend van hun taak gekweten en de leiding komt een woord van hulde toe voor de wijze, waarop dit moei lijke stukje was ingestudeerd. De voorzitter bracht ieder, die aan het welslagen van de avond had meegewerkt, een woord van lijk ingezegend. 's Avonds tc 20.30 uur is er in hotel „Rotterdam" een ontmoe tingsavond voor de burgerij, waar de officieren der oorlogsbodems de gasten zijn van het gemeente bestuur. De eigenaar der beide plaatse lijke bioscopen heeft mij verzocht bekend te maken, dat de man schappen der schepen op deze Zaterdag en Zondag toegang heb ben tegen de halve entréeprijs tot de middag- en avondvoorstel lingen. Het gemeentebestuur ver trouwt, dat op deze wijze vol doende contacten kunnen worden gelegd tussen de burgerij en onze bezoekers om verder de besteding van de Zondag geheel aan het particulier initiatief over te kun nen laten. De Eurgemeester, P. TELLEGEN. TIEN JAAR GEëlST IN MOORDZAAK KEESJE SCHREURS. HET MARINEBEZOEK AAN TERNEUZEN. Vrijdagmiddag zullen vier En gelse en vijf Nederlandse mijnen vegers de haven van Terneuzen binnenlopen, die zullen deelne men aan de oefeningen op de Schelde, welke de volgende week zullen beginnen. Gedurende het week-einde zullen officieren en manschappen de vrijheid hebben zich aan de wal te begeven en de inwoners van Terneuzen zullen weer eens in de gelegenheid zijn de na de bevrijding met de marine zo hecht geknoopte ban den en de prettige herinneringen aan die tijd te hernieuwen. Om hierin tegemoet te komen, heeft het gemeentebestuur in overleg met de districtscomman dant van de Koninklijke Mare- chaussée en met het bestuur van de v.v. „Terneuzen" voor Zater dagmiddag een voetbalwedstrijd georganiseerd op het gemeente lijk sportterrein tussen een elf tal van de marine en een van de landmacht. De wedstrijd vangt aan te 15 uur. De toegangsprijs bedraagt ƒ0,25 en de opbrengst komt ten goede aan het Koningin Wilhelminafonds voor de kan kerbestrijding. Gisteren diende voor de Breda se rechtbank de zaak tegen Jo hanna G. H. uit Zierikzee, die er van verdacht wordt op 26 Augus tus 1946 de landbouwer Keesje Schreurs uit Baarland te hebben vermoord. De eis was tien jaar met aftrek en ter beschikking stelling van de regering. Er bestond voor deze zaak veel belangstelling. Als verdacht van deze moord stond terecht Johan na G.-H. Van 1942 af tot vorig jaar heeft zij in het pand te Ber gen op Zoom, waar de moord werd gepleegd, gewoond. Haar man, een wachtmeester van de rijkspolitie, overleed enige weken nadat Keesje Schreurs was ver dwenen. De Bergen op Zoomse recherche had toen reeds een on derzoek ten huize van G. inge steld en G. had toegezegd zijn vrouw over deze zaak te onder vragen. Vóór hij kans kreeg om zijn bevindingen aan de politie voor te leggen, overleed hij plot seling. Met deze wetenschap en de aanvankelijke verklaring van de verdachte, dat zij het boertje had vermoord, een verklaring, die zij later weer heeft ingetrokken, moest de rechtbank deze zaak onderzoeken. De getuige recher cheur Spruijt sprak als zijn over tuiging uit, dat de man van de verdachte niet bij de moord aan wezig is geweest. Deze verkla ring kwam vrij goed overeen met wat de vroegere groepscomman dant van wachtmeester G., de op perwachtmeester S. uit Halste ren, vertelde. Deze liet n.l. weten, dat G. op het tijdstip van de moord tengevolge van zijn dienst niet in Bergen op Zoom kon zijn geweest. Een groot aantal getuigen sprak waarderend over de per soon van Keesje Schreurs. Een reclasseringsrapport wierp een zeer ongunstig licht op de figuur van Johanna G. In de verklaring, die zij tegenover de ambtenaar van de reclassering had afgelegd, had zij verteld, dat haar overle den man de moord had gepleegd. Deze verklaring trok zij tijdens de zitting weer in door te zeggen, dat zij tijdens het samenzijn van haar man en Keesje Schreurs niet in de kamer was geweest. In de middagzitting kwamen twee getuigen-deskundigen aan het woord. De psychiater, dr G. Janssens, verklaarde, dat de vrouw hem haar misdaad had be kend en dat hij de stellige indruk had, dat zij toen de waarheid had gesproken. Ook dr Sinnighe, die een psychologisch rapport had uitgebracht, meende, dat de hele persoonlijkheid van de verdadate door de leugen was aangetast. Hij achtte haar zeker niet in staat om uit offerzin tegenover haar man een levenslange gevangenis straf te riskeren door zichzelf te beschuldigen. Tegen half vijf kwam de offi cier aan het woord voor zijn re quisitoir. Poging tot moord of doodslag achtte hij zeer aaime- melijk, maar niet bewezen. Vol gens mr Tenmink was uit de ver horen komen vast te staan, dat de vrouw het boertje de slag had toegebracht met de gummiestok. Op belangrijke onderdelen, aldus de officier, heeft zij bekend. Be wezen noemde hij ook de diefstal van het horloge en de verberging van het lijk. Zijn betoog resul teerde tenslotte in een schuldig verklaring aan poging tot moord, diefstal en verberging van het lijk. Hij eiste daarvoor een ge vangenisstraf van 10 jaar met aftrek en ter beschikking stelling van de regering. De verdediger mr Van Ginneken betoogde, dat de vrouw nooit heeft verklaard, dat het boertje na de slag met de gummieknuppel dood was. Het ogenblik, waarop de dood is ingetreden staat niet vast, aldus de verdediger. Op deze grond was volgens hem moord of doodslag dan wel poging daartoe niet te bewijzen. Mishandeling achtte hij nog het meest bewijsbare. Over de toedracht van deze zaak zeide hij dat wachtmeester G. het Zeeuwse boertje zou be trapt hebben op oneerbare be doelingen met zijn vrouw, waar na hij in drift ontstoken, de fa tale slag zou hebben toegebracht. De diefstal van het horloge, als mede het verbergen van het lijk» bracht de verdediger terug naar enkele andere wetsartikelen, dan die welke de officier er op van toepassing had verklaard. Hij vroeg tenslotte vrijspraak we gens gebrek aan bewijs. De uitspraak volgt over veer tien dagen. De rechtbank te Breda heeft de 24-jarige P. de R. uit Sprundel, die bij een ruzie op zijn broer had geschoten, conform de eis tot 3 jaar gevangenisstraf veroordeeld. De kogel had de broer niet ge raakt, doch was door zijn kleren gegaan. KETTTNGBRIEVENSYSTEEM STRIJDIG MET LOTERIJWKT. Wegens het organiseren van wat in de dagvaarding genoemd werd „het sneeuwbalsysteem van kettingbrieven" is in hoger be roep de 49-jarige Amsterdammer H. K. door de Amsterdamse rechtbank conform de eis ƒ150 boete opgelegd, terwijl hem bo vendien bevolen werd dit bedrijf stop te zetten. In de dagvaarding was aan de ze verdachte overtreding van de loterijwet ten laste gelegd. Met deze uitspraak heeft de Amsterdamse rechtbank het in eerste instantie door de kanton rechter gewezen vonnis beves tigd. BOERDERIJ AFGEBRAND. Toen men in de boerderij van de familie Grashof in de buurt- scnap Beckum nabij Hengelo een gasstel aanstak, schoot een steek, vlam omhoog, waardoor brand ontstond. De boerderij brandde totaal af. Het vee en het huis raad konden in veiligheid worden gebracht. De schade wordt door verzekering gedekt. Maandag 24 Maart D.V. hopen onze geliefde Ouders P. DE BRAAL D. A. DE BRAAL— BOLLEMAN hun 25-jarige Echtvereni ging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven, is de wens van hun dankbare Kinderen. J. DE BRAAL M. DE BRAAL-JONGMAN DINY N. DE BRAAL Hoek, Maart 1952.. N. Neuzenpolder A 12. WEGENS STERFGEVAL Zaterdagmiddag van 12—4 uur Slagerij A. VAN KERK VOORT Nieuwstraat 12 - Terneuzen GROTE ALGEMENE •p ZATERDAG 22 MAART, in het Parochiehuis, Korte Kerkstraat. AANVANG 1 UUR. HET BESTUUR. Gevraagd: net Dagmeisje. Adres: Scheldekade 50, Ter- Noordstraat ZAL TER DEKKING WORDEN RONDGELEID: (Omgeving Hoek) Zoon van de bekende Nationale Kampioen-Merrie AVTNA VAN RONGENHOF. Ook inlichtingen bij JAN DE KOEIJER, Telefoon 2371, Terneuzen. Aanbevelend, OSSENISSE v- Telefoon 8. van 20-27 MAART Juist In de Schoonmaaktijd, die aUijd onvoorziene uitgaven met zich brengt, vindt U baat bij DIRECTE besparing. Daarmee houdt U 'tgeld in Uw portemonnee. Honderdduizenden huisvrouwen weten dit en profiteren daarom regelmatig van de wekelijkseVIVO-aan biedingen. Ze teilen wekelijks hun WINST uit, een behoorlijke winst. Zie maar: HET NIEUWSTE VAN DE AS. JAARBEURS Reeds nu te bezichtigen en te besteUen. Prijs 135,compleet met onderdelen. Nieuwstraat 21 TERNEUZEN 1 doos MEUBEtWAS 2 staven HUISHOUDZEEP Bij aankoop van 1 bus SCHUURPOEDER: 2 PANSP0NSEN voor WAARDEBON Tegen Inlevering van deze bon, bij aankoop van 1 stuk TOILETZEEP ad 25 ct en I samen I pak CRACKFREESTIJFSEL ad 40 cl 1 65 ct 600 GRAM SODA voor Ook VANDAAG en MORGEN: of MAGERE LAPJES voor slechts 1,75 per 500 gram. Van Steenbergenlaan 2 THELKOEKJES 68 ct. per 250 gram WAFELKOEKJES 55 ct. per 250 gram FIJNE SPRITSJES 65 ct. per 250 gram ZANDKOEKJES 65 ct. per 250 gram VANILLE WAFELTJES 55 ct. per 250 gram Axeiscstraat Westkolkstraat Telefoon 2431 vtNGSRiBGLH Zijn voegloos gesmeed. Speciaal hard goud en kunnen vergroot en ver kleind worden. at wil Uw kind worden De vraag, of hij het mag worden is niet zo moeilijk als de vraag of hij het kan worden. Die vraag kan niet te vroeg worden gesteld, omdat de studiekosten toenemen naarmate Uw kind ouder wordt. Denkt U in dit verband eens aan de mogelijkheden van een Rentespaarbriefvan de Natio nale Leningen voor de Woningbouw. Tal van ouders worden nu in de gelegenheid gesteld de basis te leggen voor de carrière van hun kinderen. Voor elke f. 100. die nu besteed wordt aan een Rentespaarbrief, kunnen zij over 15 jaar f. 180. terugontvangen. Omdat de kinderen op dat tijdstip in hun duurste jaren zijn, zal juist dan dit bijna verdubbelde geld ook dubbel goed van pas komen. b Natuurlijk zijn er nog andere goede redenen om niet „neen" te zeggen en een Rentespaarbrief te kopen. Wat zijn rentespaarbrieven en waar kunt U ze kopen Lees voor bijzonderheden de brochure Groeiend geld.... en meer woningen", welke in de meeste gemeenten ruim werd verspreid en bij banken en post kantoren gratis verkrijgbaar is. de bankenkassierscommission- nairs in effectenwelke lid zijn van de Vereeniging voor den Effectenhandel, alsmede bij de Boerenleenbanken zijn Rentespaarbrieven in stukken van f 100.-en van f25.' verkrijgbaar. Die van f 25.- worden ook verkocht door alle postkantoren. Rekeninghouders bij de Postcheque en Girodienst kun nen Rentespaarbrieven bij de Giro dienst bestellen. Toezending volgt dan franco aangetekend

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 3