Gemeenteraad van Axel Wat brengt de Radio? Terry en Berry en „De witte Eland De veestapel van Abessiniè De beschuldigingen tegen McGrath HET SAARGEBIED Plastic in schepen Grotere bevoegdheden voor Bantoes in Z.-Afrika Groot strafproces in de Italiaanse Riviera Verklaring van admiraal McCormick De Franse regering zal haar uitgaven besnoeien Aanleg van Amerikaanse luehtbases in Marokko Binnenlands Nieuws Burgemeester van Urk naar Argentinië vertrokken Het Amerikaanse vlootprogram Wat de Amerikanen uitgeven voor kleding RECHTSZAKEN terneuzen. GROEDE. OVERSLAG. VLISSINGEN. IJZENDIJKE ZAAMSLAG. RETRANCHEMENT. SLUISKIL. Uit de Provincie Zonnestraal-ccillecte. I De opbrengst van de collecte, gehouden ten bate van het sana torium „Zonnestraal" bedroeg te Terneuzen 494,31 en te Sluiskil f27,17, totaal alzo 521,48. Internationaal voetbal. Naar we van bevoegde zijde vernemen zal a.s- Zaterdagmid dag ter gelegenheid van her weekend-verblijf der torpedojagers in onze haven een voetbalwedstrijd worden ge sneeld tussen een elftal, bestaan de uit leden van de equipage dier torpedojagers en een districtself tal der Kon. marechaussee. De ontmoeting zal plaats vinden op de gemeentelijke sportterreinen. „Wielersportvereniging Groede", Te Groede werd opgericht de Wielersportvereniging Groede". Reeds lang bestond er behoefte aan een dergelijke vereniging. Vóór de oorlog werd er reeds voornamelijk op en rond de Kruisdijk gereden. Wil men thans een wedstrijd organiseren, dan komt hiervoor heel wat meer kij ken. Vandaar dat tot de oprich ting van deze nieuwe sportver eniging werd besloten. In het bestuur werden gekozen de heren J. Neele, voorzitter; M. Provoost, secretaris en A. Faas, penningmeester. Er zijn grote plannen. Zo zal derde Paasdag over 60 km een course voor nieuwelingen worden verreden. Een speciale wedstrijdcommis sie is belast met de organisatie en werkt op volle toeren, om deze wedstrijd voor de volle honderd procent te doen slagen. Van de zijde der N.W.U., de plaatselijke V-V.V. en het ge- meentebetsuur is alle medewer king toegezegd. Ook de Groedese middenstand in het bijzonder heeft reeds spontaan dit initiatief gesteund door royale bijdragen. De wedstrijd valt samen met de traditionele Paaskermis, zodat deze, wanneer het weer wat mee wil werken, niet over gebrek aan belangstelling zal hebben te kla <*6n Reuze visvangst De heer R. Smollenaere alhier wist op zijn kreek een snoek te verschalken van niet minder den een goed bezochte ledenver gadering. Tot afgevaardigde naar de bondsraad in Amsterdam werd benoemd de heer Pvan Hecke- in verband dat de meeste aan gesloten leden hun dagtaak vin den in het industriële bedrijfs leven, achtte men het van belang een contactman in te schakelen bij de bedrijfsgroep „Industrie' De heer A. Lafort bood zich voor deze functie aan en werd dan ook in deze hoedanigheid benoemd. Na een levendige rondvraag, waarbij verschillende voorstellen werden besproken, organiseerde men een prijskaarting. Het wij zertje liep al tegen middernacht, toen de laatste kaart werd ge legd. Na een spannende strijd kwamen er drie met één verlies- punt uit. Het waren de heren B. Gelderland, W- Vanhijfte en P. Luycks. Twee verliespunten wer den behaald door de heren L. Heydens, C. van Passel en R. de V/aal. Als prijswinnaar met 3 verliespunten kwam de heer B. van Hecke in aanmerking. Pyrletaanvoer. Gistermorgen kreeg de grote drukte, die er de laatste dagen aan de kade van de Comp. Nêerl. de 1'Azote heeft geheerst, een nog groter aanzien door het bin nenlopen van het Nederlandse s.s. „Gouwe". Genoemd zeeschip heeft een lading Rio Tinto-pyriet in, bestemd voor de fabriek en afkomstig van Huelva. Britse admiraal In Vlissingen. In verband met de voorberei ding van de mijnenveegoefening in internationaal verband, welke van 2430 Maart zal worden ge houden, had gisteren in Vlissin- gen een bespreking plaats tussen de commandant van de Britse marinebasis Porthmouth, admi raal sir Arthur Power, en de commandant zeemacht Neder land, schout-bii-nacht C. W. Slot. De admiraal, die met de mij nenveger Bramble uit Antwerpen kwam, werd aan boord begroet door schout-bij-nacht Slot en de commandant maritieme middelen Vlissingen, kapt. t. zee J. G. Broekhuysen. Admiraal Power is later naar Porthmouth teruggekeerd. Hengelaars bijeen. De visliefhebbers kwamen Dins dagavond in de zaal van de heer P. Gilles bijeen om te komen tot het oprichten van een henge laarsclub. De vergadering werd geleid door de heer J. Wijffels die het doel der vereniging uit eenzette. Staande de vergadering gaven zich 27 vissers op. Hierna werd een huishoudelijk regle ment vastgesteld. De contributie werd bepaald op 2,50 per jaar voor het eerste gezinslid en 1 voor de volgende gezinsleden. De gemeente werd bereid ge vonden de Vestegrachten voor dit doel aan de vereniging te ver pachten. Er zal met niet meer dan twee i hengels mogen worden gevist. De vereniging kreeg de naam van „Lukt het vandaag niet, lukt het morgen". Het ligt in de be doeling het viswater met ver schillende soorten vis te bevol ken. Het bestuur werd als volgt gekozen: Jos.' Wijffels, voorzitter; J. Bevin, secretaris; Cyr. de Smit, penningmeester, E. Swartelé, R. Imkens, A. Hofman en G. Bleijen- berg, leden. Verplichte Stierenkeuring. De provinciale commissie tot bevordering van de rundveefok- kerii heeft te Zaamslag een ver plichte stierenkeuring gehouden. Aangevoerd werden 9 stieren, waravan er zeven zijn goedgc- keurd. De uitslag was; Piet 2, eig Wed. J. de Feijter te Vogelwaar de; Jantje's Adema, eig. M. Die- leman Mz. te Zaamslag; Koos je s Adema, eig. A. Donze, Zaamslag; Concurrent van Hoek, eig. A. C. de Kraker, Zaamslag; Willem Jan, eig. K. de Kraker, Zaam slag; Nico, eig. Joz. Dees, Zaam slag; Pradejna. eig. P. A. P. Die- leman, Zaamslag. De aangevoerde dieren waren, volgens de jury, van zeer goede kwaliteit. De voedsel- en landbouworga nisatie heeft medegedeeld, dat de landen, die een tekort hebben aan vlees en wel op de eerste plaats Engeland, Italië, Egypte en Israël over enkele jaren aanzien lijke hoeveelheden rundvlees van uitstekende kwaliteit uit Abessi- nië kunnen ontvangen. Dit werd vastgesteld door een missie, die onder leiding van Dr. E- Archi bald uit Ottawa in naam van de organisatie een bezoek aan Abes- sinië heeft gebracht. Deze missie is tot de bevinding gekomen, dat de runderpest, die een millioen dieren per jaar doodt in Abessi- nië over een periode van 5 jaar definitief bestreden zal kunnen zijn, waardoor het land zijn plaats weer zal kunnen innemen op de wereldvleesmarkt. De vee stapel van Abessinië telt 18 mil lioen stuks. Een commissie van onderzoek uit het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft besloten president Truman te verzoeken de gegevens betreffende de in komstenbelasting, welke de Amerikaanse procureur-gene raal, Howard MacGrath en an dere functionarissen van het ministerie van Justitie betalen, bekend te maken. Harold Stassen heeft onlangs gezegd, dat het congres een on derzoek diende in te stellen naar berichten, dat McGrath in de 12 jaar, die hij in overheidsdienst is „millionnair" zou zijn gewor den. In gewoonlijk welingelichte kringen te Parijs is verklaard, dat de rechtstreekse pogingen om het geschil over het Saar- gebied tot een oplossing te toren gen zijn gestaakt na de bespre kingen, die de Westduitse bonds kanselier Adenauer en de Fran se minister van buitenlandse zaken hebben gevoerd. Volgens Franse en Duitse woordvoerders zijn geen plan nen gemaakt voor nadere toe sprekingen. Adenauer zou ge weigerd hebben het Duitse nte- morandum over het Saargebied van de agenda van t ministers comité van de raad van Europa af te voeren. Adenauer en Schuman hadden de vori'ge maand te Londen be sloten, pogingen in het werk te stellen om de Saarkwestie door rechtstreekse onderhandelingen op te lossen. Diplomatieke kringen te Lon den zijn van mening, dat de Britse minister van buitenland se zaken Eden, opnieuw zal po gen de Frans-Duitse menings verschillen te overbruggen. milliard gulden voor hun kle ding toesteden. Voor de 42 millioen kinderen beneden 14 jaar wordt ruim 6 millieen 'gulden per jaar be steed voor kleding. Men heeft berekend, dat de gemiddelde Amerikaan eens in de twee jaar een nieuw costuum koopt. In Denemarken worden thans schepen gebouwd, in welker in terieur de functie van het hout werk vrijwel geheel door plastic is overgenomen. Daar waar men toch nog gedwongen was hout te gebruiken, werd het met plastic bekleed, zodat het gemakkelijker schoon te houden is. De eerste goed geslaagde proefnemingen zijn gedaan met drie grote sche pen. die bestemd zijn voor Oost aziatische maatschappijen. (Slot.) 22L^ninEtoP7hSnkom^n Op grond van afdelingsverslagen ken. Deze speelweide zou komen plaar wist een goed heenkomen I de vol„ende te vinden. De snoek werd aan de voorsteljen; Afwyzend werd be- hengelveremging van Oversla0 scdikt op een verzoek v. d. Ned. overgedragen. Men zal er voor Ver voor Gemeentebelangen om zorgen, dat de kop van de reu- dd dezer ver. te worden voor een zenvis wordt bewerkt, zodat hij bedrag van 10 per jaar. Voor- niet aan bederf onderhevig zal gesteld werd een subsidie van 10 zijn. Het prachtige exemplaar I te verlenen aan de bond tegen net zal ln het café van de visser Smollenaere worden tentoonge steld. Een Benelux-kantoor? Vreemdelingen, die van België uit bij Retranchement ons land binnenkomen, krijgen van Ne derland wel een zeer schamele indruk. Althans, als de eerste in druk beslissend is. De grensamb- tenaren zijn er als overal vrien delijk en hulpvaardig, maar hun hulsvesting is in één woord aller- schenden door het vloeken van Gods Heiligen Naam. Aan het „Groene Kruis" werd een subsi die toegekend van 5 voor de ontsmettingsdienst. Aan het be stuur der Chr. kweekschool te Middelburg werd voor de oplei ding van een kleuteronderwijze res voor 1952 een subsidie toege kend van ƒ75 (vorig jaar ƒ00) Afwil zend adviseerden B. en W. op een verzoek van het lager nij verheidsonderwijs te Tilburg om een subsidie van 1 of 2 ct. per in woner. Voorgesteld werd een jaarl. subsidie van 600 voor de in deze gemeente gevestigde Chr. landbouwschool en aan de ver. bedroevendst. Een hok bij de weg ,;Mondaccordeola" 50. Aan het met een ongeverfde tafel, dito stoel, zonder verwarming en zon der /verlichting vormt de grens post Het „hoofdgebouw" is eigen dom van de busonderneming S.B.M., de maatschappij, die deze sector heeft verlaten. Ook dit ge bouw voldoet beslist niet aan de eisen, die men aan een douane post moet stellen. Er is geen tele foon en van het moment af, dat bietenwagen een lichtmast een omver reed, is er ook geen elec- trlsche verlichting meer. Naar we vernemen, bestaan er plannen aan deze onbevredigen de toestand een einde te maken. Het rijk heeft de bedoeling het S.B.M.-gebouw over te nomen en het te verbouwen tot een waar dig verblijf voor de grensambte- naren. Ook de Belgische douane zou dan zijn intrek nemen in dit gebouw, zodat men hier in de toekomst broederlijk de grensfor- maliteiten zal verrichten. Dit zou een belangrijke verbetering bete kenen. De „grenshut", een bouw sel van cementblokken, zou dan afgebroken worden en wellicht vervangen kunnen worden door het beter uitziende Belgische houten kantoortje. „Koningin Wilhelminafonds werd voorgesteld een subsidie te verlenen van cent per inwo ner. Afgewezen werden verzoe ken om subsidie van het fruit teelt proefbedrijf te Philippine, eveneens van de Z.V.T.M. voor subsidie voor de autobusdienst Axel-Zuiddorpe-Koewacht-Hulst. Aan de kring Axel der Z.L.M werd voorgesteld f 500 subside te verlenen voor de a.s. alg. zo mervergadering, anex landbouw tentonstelling. 1952. Vergadering handels- en kantoorbedienden. In café Krijger hielden de han dels-, kantoor en winkelbedien- te liggen op het terrein aan de Buitenweg, hoek Polenstraat. Dit terrein zou moeten worden opge hoogd en geëgaliseerd. Deze op hoging zou met grond van de wallen kunnen geschieden, ter wijl het terrein ten oosten van de Gentsche Vaartstraat in DUW- verband in orde gemaakt zou kunnen worden met grond, af komstig van de wallen en van de nabij gelegen Armen-dijk. roos ten worden geraamd op t 90.00J aan arbeidsloon, waarvoor aan t rijk subsidie zou worden ge vraagd, terwijl de bijkomende kosten worden geraamd op 60.000. J. 1. Vrijdag is 't bericht ontvangen, dat dit plan in DUW- verband kan worden uitgevoerd. Teneinde dit plan te kunnen uit voeren vragen wij uw definitieve beslissing, behoudens nadere goedkeuring en ook voor het va- teren van cie gelden, welke be staan uit: Bijkomende kosten ter uitvoering van 't werk 60.073, Kosten van aankoop van diverse percelen -grond, totaal 38.000, Honorarium Ir K. Drok 9.000, Totaal: 107.073, Met de diverse eigenaars van de betrokken percelen zijn voor- lopige overeenkomsten getrof fen. De gelden welke dit object vraagt, kunnen gedeeltelijk wor den betaald uit deblokkeringen. Het resterende bedrag zijnde f 25.073, - zal zo mogelijk door een geldlening worden gedekt. De looptijd van deze lening moet worden bepaald op 40 jaar en de rentevergoeding moet worden ge steld op 414%. Na de -besloten zitting hebben acht aanwezige leden verklarin gen afgelegd. Wethouder De Put ter en de lieren Piipelink en Tol lenaar hebben, gezien de finan ciële toestand der gemeente, be zwaren tegen dit plan, omdat an dere urgente kwesties van meer belang geacht worden dan dit plan, waarvan de fin. consequen ties volgens de heer Tollenaar niet te overzien zijn. Het voorstel werd verdedigd door wethouder J. van Bendegem met de heren C. van Bendegem, Kesbeke, Won- dergem en Scheele op grond van het grote belang en de verhoging van de aantrekkelijkheid voor de gemeente. Volgens de heer De Feijter zullen de arbeidslonen voor 100% door het rlik worden vergoed en zal er 42.000 vrilko- Een Engelsman, een Fransman en 11 Italianen zijn door een rechtbank te Imperia (Italiaan se rivièra) veroordeeld bot ge vangenisstraffen variërend van 3 tot 21 jaar wegens hun aan deel in de moord op een rijke Poolse gravin, die in Mei 1947 evenals haar dienstbode werd doodgestoken. De Engelsman en 7 Italianen waren er van beschuldigd de 70- jarige gravin Helen Zaroudska grote sommen geld" te hebben afgeperst. De gravin, die in Frankrijk tot 20 jaar gevange nisstraf was veroordeeld wegens samenwerking met de Duitsers, doch bijtijds naar Italië had kunnen uitwijken, zou dit geld hebben betaald om in Italië te kunnen blijven. Volgens getuigen hadden de gravin en haar echtgenoot een groot fortuin vergaard ten tijde van de Duitse bezetting van Frankrijk. Van dit geld hadden zij 100 millioen lire naar Italië kunnen meenemen. De Fransman Scopi en de Italiaan Fiordalisio Marcellino, aan wie de moord ten laste was gelegd, werden van de aan klacht vrijgesproken. Scopi werd echter (bij verstek) wegens af persing tot 21 jaar gevangenis straf en een bcete van 32.000 lire veroordeeld, terwijl Marcel lino 9 jaar kreeg. Het hoofd van, de Navo-vloot- strijdkrachten in de Atlantische Oceaan admiraal Lynde Mac- Cor-mick, heeft te Ottawa ver klaard, dat de Navc-landen niet genoeg oorlogsschepen hebben om het hoofd te kunnen bieden aan de „zeer ernstige" gevaren die hen bedreigen. De admiraal, die een rondreis door 10 Navo-landen heeft vol tooid, deelde mee, dat Canada, ingeval van oorlog, een deel van zijn vloot onder zijn opper bevel zal plaatsen. Canada zou de leiding krijgen bij de verde diging van een groot gebied in het Westelijke deel van de At lantische Oceaan. Naar hij verder zeide, zal hi, in vredestijd geen oorlogsbo dems onder zijn directe bevel krijgen, doch de leiding hebben bij het opstellen van plannen en het houden van oefeningen cm de gevechtswaarde van schepen en personeel te verho gen, Tegen 10 April moet het hoofdkwartier te Norfolk in Vir- ginia, met zijn werkzaamheden beginnen, aldus de admiraal. Een wetsontwerp, waarin gro tere bevoegdheden voor de natu rellen in eigen bestuursaangele genheden wordt gevraagd, is in gediend door de Zuidafrikaanse minister van naturellenzaken, dr H. F. Verwoerd. Bestuursraden van naturellen in stedelijke ge bieden zullen soortgelijke rechten verkrijgen als de naturellenbe- stuursraden in de reservaten. Verder voorziet het wetsontwerp in de oprichting van gerechtsho ven in deze stedelijke gebieden welke niet alleen civiele geschil len tussen de Bantoes kunnen be slechten, maar ook strafrechtelij ke bevoegdheden bezitten en ver geleken kunnen worden met de Nederlandse kantongerechten. Het gerechtshof bestaat uit een voorzitter en twee leden, welke allen naturellen zijn. Als advo caat en procureur zullen even eens uitsluitend Bantoes kun- nen optreden. Zowel door de re- j Bossche brandweer wist met 2 nevelstraien de brand te blus sen. De drukke verkeersweg tus sen Z. en N. bleef geruime tijd door deze verkeersstagnatie ge blokkeerd. Ernstig gewond werden de 16- jariige J. van der Doelen uit Geffen en de 50-jarige K. van Grinsven uit Heesch bij Oss. Minder ernstig gewond werden de 65-jarige J. van den Hanen- burg en de 20-jarige J. van den Hanenburg uit Heesch bij Oss. TWEE JEUGDIGE AUTODIEVEN GEGREPEN. Aan de grens te Nispen zijn 2 Hagenaars van resp. 30 en 18 jaar oud gegrepen door Belgische douaniers. De beide mannen wa ren zonder papieren de grens ge passeerd. Ze werden door de Bel gen aan de Nederlandse mare chaussee overgegeven, die het tweetal herkende, omdat de po litie uit Roosendaal een signale ment had doorgegeven. De man nen werden verhoord en het bleek, dat zij hadden getracht in België een koper te vinden voor een auto die zij in Rotterdam hadden gestolen. De auto hadden zij langs de weg in de omgeving van Roosendaal laten staan, toen zij bij de ingang van de stad een paar patrouillerende agenten hadden gezien. Het waren deze agenten, die de mannen met de auto niet hadden vertrouwd en hun signalement naar de grens post hadden doorgegeven. SCHILDER VERDRONKEN. Dinsdagmorgen is er een dode lijk ongeluk gebeurd bij de Wil- helminabrug te Maastricht, die in opdracht van de Rijkswater staat werd geverfd. Drie schil ders zijn gevallen, doordat de stellage, waarop ze stonden, plotseling is gebroken. Twee van hen kwamen in het water te recht. Eén kon worden gered, maar de ongeveer 50-jarige M. is verdronken. De derde schil der die aan de stellage bleef han gen, kon ook nog worden gered. gerings, ais door de oppositiepers De brandweer en de politie stel- fc> t- tert ppn nnrip-rzrvpk In naar df is het wetsontwerp gunstig ont vangen. len een onderzoek in naar de oorzaak van het ongeval. Gemeentebegroting De heer Piipelink bracht naar aanleiding van de begrotingspost 214, de voorgenomen verbetering van de Graaf Jansdijk ter sprake. Spr. zag hier liever een racicaie verbetering van de bestrating. De heer Kesbeke maakte opmei- kingen aangaande de bestaande en nog te verwachten woning- huren, waarin naar hem voor komt ontoilllijkheden schuilen vva t de verschillen der huren betreft. Deze spreker vroeg ook aandacht voor een meer op grote gezinnen berekend type van woningen. De voorzitter antwoordt dat dit onderwerp reeds veel overweging heeft gekost, maar dat er nog weinig perspectief is dat de wo- ningpolitiek zich in die zin zal wijzigen.. Dit geldt evenzeer voor de woninghuren. Hierna werd z.h.st. de begroting van inkom- r,uSi«Vkériniy In stern- sten en uitgaven voor de dienst i ^hraeht werd het voorstel 1952 met die van het gas-, vlees-ming gebracht werd het voorstel keuringsbedrijf en het burgeliik van B. en W. aangenomen met armbestuur vastgesteld overeen- De Franse ministerraad heeft besloten de staatsuitgaven dit .aar met 115 milliard francs te besnoeien teneinde het tekort op de begroting te verminderen. Premier Pinay is van plan het parlement de volgende week zijn goedkeuring voor deze be zuiniging te vragen. Hij zal dan naar verwachting mededelen, welke begrotingsposten zullen worden verlaagd. Men vermoedt, dat het in de bedoeling ligt om de uitgaven voor de wederop bouw en voor kapitaalsinveste ringen te verminderen. Pinay stelt zich verder voor de staatshulp aan de genationa liseerde industrieën en trans portondernemingen te beperken. Ondanks deze maatregelen zal de begroting echter nog steeds een tekort van 200 milliard francs blijven aangeven. Volgens politieke waarnemers is het mo gelijk, dat Pinay zal trachten 'n langlopende staatslening voor dit bedrag te sluiten. Amerikaanse congresleden hebben zoals gemeld, inlichtin gen gevraagd over de hoge kos ten van aanleg van bepaalde Amerikaanse bases in het bui tenland. De Amerikaanse inge nieur James Wise is in verband hiermee naar Marokko gezon den, waar hij de aldaar in aan- leg zijnde Amerikaanse lucht bases heeft bezocht. Hij verklaarde na zijn terug keer voor een onder-commissie van de Amerikaanse senaat dat inderdaad bij de aanleg van deze bases „op flagrante wijze Is afgeweken van de normale Amerikaanse werkwijzen". „Maar", voegde hij hieraan toe, „ook zou gezien de snelheid waarmee het werk moest wor den uitgevoerd, op dezelfde ma nier te werk zijn gegaan als de aannemers ln Marokko De aanleg van deze bases heeft tot nu toe een bedrag van 250 mil. dollar gevergd. Men verwacht dat, als gevolg van de EEN AUTOBRAND. Vier personen en negen koeien gewond. Op een kruispunt van wegen aan de Orthenseweg te 's-Her- togerubosch is Woensdagmorgen een veewagen uit Geffen, be laden met 9 koeien, door onbe kende oorzaak omgeslagen en ln brand gevlogen. In de cabine bevonden zich 4 Inzittenden, die ternauwernood' uit de vlammen konden worden gered. Twee hunner, een 17-jarige jongen en een veekoopman, liepen ernstige brandwonden op en zijn in zeer ernstige toestand naar het zie kenhuis vervoerd. De koeien werden op de weg gesmakt en alle gewond. Eén moest worden afgemaakt terwijl de andere door burgers en politie in be dwang werden gehouden. De De burgemeester van Urk, de heer G- Keyzer, is Woensdagmor gen vroeg uit Urk vertrokken voor zijn reis naar Mar del Plata in Argentinië. Een aantal fami lieleden van de Urker-vissers in Argentinië en andere belangstel lenden vergezelden hem in een speciale bus naar Schiphol. Dinsdagavond is te Urk het be richt binnengekomen, dat de Ur- ker vissers op het ogenblik door Argentijnse collega's worden op geleid voor de walvisvangst. Burgemeester Keyzer ziet hier in een reden om de Nederlandse zakenlieden in Argentinië te win nen voor een plan om de Urkers aan eigen snelle schepen te hel pen zodat zij zelfstandig hun be roep kurulen uitoefenen. talrijke, bij de uitvoering der werkzaamheden ondervonden moeilijkheden, de totale kosten niet beneden de 500 millioen dollar zullen liggen. VRUDAG 21 MAART HILVERSUM I; 7.00 Nieuws; 7.18 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.C0 Gram.: 9.30 Waterstanden; 0 GG Causerie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Schoolradio; 10.50 Gram.; 11.20 Radiofeuilleton; 11.351 Plano; 12.00 Dansmuziek; 12.30 Mededelingen; 12.33 Sport; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.20 Ork.; 14.00 Kookpraatje; 14.20 Opera; 15.25 Voordracht»; 15.45 Piano; 16.00 Joodse liederen; 16.30 Voor de jeugd; 17.00 Gram.; 17.20 De commissie voor de strijd krachten uit het Amerikaanse Huls van Afgevaardigden heeft een uitgebreid bouwprogramma voor de vloot goedgekeurd, dat ojm. een tweede vliegdekschip van 60.000 ton, dat geschikt zal zijn voor atoombommenwerpers en een tweede door atoomener gie voortgedreven duikboot om vat. Met het program, dat voorziet in het bauwen en verbouwen van 554 schepen, zal een bedrag- van 1.144.893.000 dollar zijn ge moeid. Het wetsontwerp zal nu door het Huis van Afgevaardig den worden behandeld. komstig het ontwerp. De gewone dienst van de ge meentebegroting sluit met een totaal van inkomsten en uitga ven van f 1.021.804,57. Het totaal der -batige en der nadelige saldi bedraagt ƒ324.113,59. De kapi taaldienst geeft een totaalbedrag van f 5.978.632,16 aan nadelige sloten te zien. Het totaal der ba tige sloten beloopt f3.299.016,33, zodat het nadelig eindsiot 2.679.615,83 bedraagt. Na de pauze kwam een belang rijk punt in behandeling, n.l. het voorstel om definitief te beslui ten tot het aanleggen van een speelweide met bijkomende wer ken. De voorzitter achtte het De Amerikaanse vrouwen be steden twee keer zoveel voor kleding dan de mannen. Er zijn 58 millioen vrouwen boven 14 jaar, n.l. 37 procent van de be volking. Deze besteden 18 mil liard gulden aan kleding. Er zijn 56 millioen mannen ouder dan 14 jaar, n.l. 36 pro cent van de bevolking, die ruim 7,45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Gew. muziek; 8.45 Gram.; 9.00 Voor de zieken 9.30 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Plano; 11.30 Gram.; 12.00 Gev. muziek12 30 Mededelin gen; 12.33 Amusementsmuziek 12.59 Klokgelui; 13.00 Nieuws; 13.15 Ensemble; 13.45 Gram.; 14.00 Causerie; 14.15 Gram.; 14.30 Ensemble; 15.00 Kwartet: 15.25 Gram.; 15.40 Voordracht; 16.00 Piano; 16.30 Voordracht; 16.50 Gram.; 17.00 Voor de kin deren; 17.30 Causerie; 17.40 Gr. Causerie; 18.00 Nieuws; 18.15 jL'.'45 Felicitaties; 18.45 Denk om de 5 bocht; 19.00 Piano; 19.10 Klank-1 Radiokrant,; 19.00 Opera; V I ian.Trro OO A.C f lAhn/t beeld; 19.30 Causerie; 19.50 Be richten; 20.00 Nieuws; 20.05 Boekbespreking,; 20.10 Gram.; 20.30 Causerie; 20.40 Causerie; 21.00 Gev, programma; 21.30 De Duedalf; 21.50 Buitenl. overz.; 22.05 Rhythmische muziek 22.30 Gram.; 22.40 Causerie; 22.45 Gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Causerie; 23.30 Orkest. HILVERSUM n: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gram.; 23.30 Nieuws; 23.45 Gebed. BRUiSSEL VI.: 12.00 C-ram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 12.50 Koersen; 12.55 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Orgol; 14.00 Voor de school; 17.00 Nieuws; 17.10 Orkest; 18.00 Gram.; 18.10 Voor dracht; 18.30 Voor de soldaten, 19.00 Nieuws; 19.30 Actualiteit; 19.50 Causerie; 20.00 Gram., 20.15 Orkest; 22.00 Nieuws; 22.15 Causerie; 22.45 Gram.; 23.09 Nieuws. 8 tegen 4 stemmen. Tegen stem den wethouder De Putter en de heren Piipelink, v. Docselaar en Tollenaar. Bij de rondvraag vroeg de heer Kesbeke bekendheid te geven aan de pachters van volkstuintjes, dat zij voorlopig in het genot hiervan zullen blijven. De voor zitter zegde toe, dat dit spoedig zal gebeuren. De lieer Scheele zou bi.i een volgende inenting ook de avonduren opengesteld willen zien. De heer De Feiiter pleitte voor meer vrijheid van huis eigenaars, aan wie zij in de toe komst hun woningen wensen te verhuren. De heer Van den Berg wees oo de gevaarlijke toestand nabij de terreinen, die de hout no^zakelijk dit Dunt met ges'o- handelaar Haak aan de Evertsen ten deuren te behandelen. Bijna anderhalf uur lang ging de raad over in comité-generaal. Het voorstel van B. en W. luid de: In de vergadering van 4 De cember 151 werd in principe be- sloten tot het aanleggen van een straat in gebruik heeft. Met het oog od soelende kinderen is het daar, door de wijze waarop deze opslagplaats gebezigd wordt, z.i. zeer gevaarlijk. Te ongeveer 10.30 uur sloot de burgemeester od de gebruikelijke speelweide met bijkomende wer-wijze de vergade-ing. Nadat Wolk en Satan door een dik touw met elkaar waren ver bonden, kwam de sheriff van Dawson naar voren met een grote, hemelsblauwe strik in zijn hand. „Deze strik geeft aan", riep de sheriff, „welke partij aan de winnende hand is. Bevindt de strik, zich .aan de kant van hec paard, dan ls het paard in het voordeel en andersom. Het dier, dat zelf over de middellijn wordt getrokken, heeft de wedstrijd verloren!" Oom Bear keek nauwkeurig rond onder de mensen, die zich tegen de afsluiting van het ter rein hadden aangedrongen. Juist tegenover hem stonden de paardisten, de sombere „ge nerale staf" van Jones. Hun zware, lederen holsters bulkten van patronen en revol vers. „Ik zal toch voor de zekerheid het uitspelen van mijn troef voorbereiden", dacht oom Bear. Hij liep met de zak suiker klontjes naar de elandisten en gaf hun ieder een klontje. „Als Wolk ln gevaar komt roepen jullie allemaal „Otobie- EC05ÜOMISCHE POLITIERECHTER. Te hoge lonen betaald. Wegens het uitbetalen van te hoge lonen aan hun arbeiders zijn enige landbouwers en vlas sers door de economische politie rechter te Middelburg tot zware geldboete veroordeeld. In het vlasseizoen is er niet xo gemakkelijk aan arbeidskrachten te komen, hetgeen licht kan lei den tot het betalen van hogere uurlonen dan toegestaan ls. De verdachten gaven een en ander volmondig toe. De vlasser Ch. J. V. te IJzendij- ke had reeds eerder terechtge staan, maar de zaak was toen aangehouden. Hij had aan enkele arbeiders uurlonen betaald van ƒ2, terwijl hoogstens ƒ0,95 resp. 0,85 was toegestaan. V. veront- dobtoie", zei oom Bear op fluis- schuldigde zich door te zeggen, terende toon, „en dan laten dat haast niemand in zijn omge- jullie de klontjes zien", ving aan de wettelijke lonen

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 3