Uit de Provincie ssr ev°.r r vSfeSe Gedeputeerde Staten vorderen een bezuiniging van 40.000 gulden Binnenlands Nieuws bren Terry en Berry DE PERZISCHE OLIE De handel tussen Oost- en West-Europa Gemeenteraad van Axel RECHTSZAKEN Rombergpark-proces MARKTBERICHTEN en De witte Eland SCHAKEN Gemeente Tense«zea terneuzen. aardenburg BRESKENS. GOES. VLISSINGEN. SAS VAN GENT. C. EN A. GEEFT ROTTERDAM BEGIN VAN STADSCENTRUM. Op 5 Mei viert Terneuzen bevrijdingsdag. Historisch spel en kinder- operette. Op uitnodiging van de over koepelende commissie, die met de jeugdraad op 5 Mei a.s. fees telijkheden organiseert waa de dagbladpers gisteren in Hotel Rotterdam" aanwezig, om bij monde de heer Füius gege vens te vernemen over hetgeen op die dag in Terneuzen te ge beuren staat. jeugdverenigingen op de marlet Na een toespraak van de bur aemeester zullen weer herauten uittrekken door de stad en zM de schooljeugd enige vaderlandse liederen zingen. De morgen, die geheel in het teken staat van de jeugd, woid besloten met de opvoering van de kinderoperette „Repelsteeltj waaraan 58 jeugdige personen medewerking verlenen. Deze op voering zal plaats vl'lüe" ,,nf veilingsgebouw aan de Kerkhof laan. 's Middags volgen in afwijking van vorig jaar volksspelen voor personen van 12 tot 80. Het evenement van de dag zal de intocht van koningin Victoria zijn. Het is dit jaar n.l. 100 jaar geleden, dat de Engelse vorstin Terneuzen bezocht. In dit „histo risch spel" zullen deze gebeurte nissen herleven. Het belooft weer een dag te worden van bijzondere allure, waarop we nog nader hopen terug te komen. Een gondelvaart en een brand weerdemonstratie zullen de dag besluiten. De brandweerdemon stratie zal niet bestaan uit hoog of laag of ver spuiten, maar zal met diverse lichteffecten een prachtig schouwspel bieden, dat zich zal afspelen op een der havenhoofden. Het programma wordt verder aangevuld met concerten van de plaatselijke Harmonie, Paolo Soprani en de K.A.B., terwijl de Terneuzense middenstand zijn beste beentje zal voorzetten om Terneuzen die dag een bijzonder cachet te geven. V.V.V.-week in Juli. Naar men ons mededeelt, is de Terneuzense vereniging voor vreemdelingenverkeer voorne mens van 19 tot 26 Juli de jaar lijkse V.V.V.-week te organiseren. Ter gelegenheid van de z-g. Gent se feesten rekent men dan op een druk bezoek van onze Zuider buren. Mogelijk komt er een herha ling van de verleden jaar niet bijster geslaagde „krabbenvis- serij". Verder zou het de bedoeling zijn een zwem-sportdag te orga niseren onder auspiciën van de zwem- en poloclub „De Schelde". Raadsvergadering. Vrijdag 21 Maart komt de ge meenteraad om 4 uur in vergade ring bijeen. Op de agenda staan: goedscu- ring begroting burgerlijk armbe stuur Eede en algemeen armbe stuur Aardenburg; subsidie van de plaatselijke afdelingen Wit- Gele en Groene Kruis; aanschaf fing van een vrachtauto tevens vuilnisophaalwagen voor ge meentewerken; het instellen van bepalingen omtrent het afgeven van ventvergunningen. Aanrijding. Op de rijksweg nabij Breskens reed Dinsdagmiddag een vracht auto van de firma Dubois uit Breskens, bestuurd door de heer S., op een met twee paarden be spannen zaaimachine van de landbouwer M., geleid door de heer A. van O. De zaaimachine werd geheel vernield, terwijl de heer v. O. enige verwondingen opliep. De paarden sloegen op hol, maar bereikten hun stal zonder schade te veroorzaken of zelf let sel te bekomen. Zeelands proeftuin gaat uitbreiden. De stichting Zeelands Proef tuin te Wilhelminadorp zal bin nenkort een belangrijke uitbrei ding ondergaan. Op een alge mene ledenvergadering is beslo ten voor deze uitbreiding die betekent de bouw van een nieuw gebouw voor de fruitteeltvak' school en de uitbreiding van de tuin met 5 ha, een lening te slui ten van ƒ75.000. Bij de uitbrei ding van de tuin zal men van de nieuwste plantmethodes, rassen en typen gebruik maken. Er werd voorts afscheid geno men van de phytophatoloog dr Mulder, die wegens een benoe ming aan het instituut voor plantkundig onderzoek (IPO) te Wageningen Zeeland gaat ver- laten. Bezoek van Admiraal Power. Admiraal Sir Arthur Power, be velhebber der geallieerde vloot- strijdkrachten in het Kanaal en de Noordzee, die Dinsdag bespre kingen heeft gevoerd met Belgi sche marine-autoriteiten, wordt heden in Vlissingen verwacht. Admiraal Ppwer deelde op een persconferentie te Brussel mee, dat de verdediging der Europese havens en hun onmiddellijke toe gangen verzorgd moet worden door de landen, die deze bezitten. „Het zou geen zin hebben, con- vooien van duizenden kilometers hier te laten komen, indien zij na aankomst niet gelost kunnen worden", aldus admiraal Power. Gemeenteraad. De heer Scheffer verklaarde zich tegen woningontruiming, daar dit niet de enige gevallen zijn in Sas van Gent. De heer De Braai vroeg de aandacht van Burg. en Weht. voor de riolering bij de wonin gen, die grenzen aan de gedempte dijk en het Molenwater. De toe stand is daar volgens hem on houdbaar. Naar de voorzitter mededeelde, wordt er al aan gewerkt. De heer Stouthamer informeer de naar de z.g. huurkoopwonin- gen. De voorzitter deelde mede, dat er weinig animo is om over de derde brug te bouwen, hetgeen in de bedoeling van de aannemer ligt. Daar bestaat immers de kans dat het kanaal te zijner tijd wordt verbreed. Het gemeentebestuur wenst woningen te bouwen aan de Staak. Blijkens verdere mededelingen van de voorzitter zal de derde brug mettertijd verdwijnen. Er komt een hoge brug voor in de plaats, waardoor alleen voor de zeevaart zal moeten worden ge draaid. Hierna sluiting. Binnenbrandje. Dinsdagmiddag waren enige schilders in een leegstaand huis aan de Westkade verf aan het af branden, toen plotseling een steekvlam uit de Butagasfles om hoog spoot. Hierdoor ontstond een begin van brand. De brand weer was spoedig aanwezig en slaagde er na weinige ogenblik ken in het vuur te bedwingen. Premier Dr Mossadeq heeft er, na een langdurige zitting van de Perzische senaat mede in gestemd een aantal senatoren in zijn ambtswoning te ontvan gen, die hij een uiteenzetting zal geven over het resultaat der oliebesprekingen en de algeme ne toestand in het land. Gemeld wordt dat Dr Mossa deq, toen hij afscheid nam van de deskundigen van de interna tionale bank, tegenover hun leider, Hector Prud'homme, op merkte: „Perzië geeft aan de voorkeur 'n staatsbankroet, bo ven het treffen van een verge lijk m,b.t. zijn nationale belan gen". De Perzische minister van Binnenlandse Zaken is afgetre den. Hij moest dit doen, omdat hij candidaat is gesteld voor de verkiezingen voor de Perzische Tweede Kamer. De economische commissie voor Europa van de Verenigde Naties heelt met algemene stem men 'n resolutie aanvaard, waar in op de secretaris van genoemde commissie een beroep wordt ge daan alle practische mogelijk heden na te gaan voor uitbreiding van de handel op en voor beide zijden voordelige basis tussen Oost- en West-Europa. Indien zijn onderzoekingen zouden wij zen op een redelijk vooruitzicht voor concrete resultaten, moet hi, dit najaar een conferentie van handeldeskundigen bijeenroepen, welke de oprichting van een ver gadering voor de handel zou kun nen overwegen. Gister kwam de raad dezer ge meente des n.m. te 7 uur onder presidium van burgemeester Van Oeveren bijeen ter behandeling van de begroting dienstjaar 1952. Afwezig was de heer Misseghers. tü de ingekomen stukken was o.m. een afschrift van het Koninkl. Besluit, waarbij met ingang van 20 Feur. j.l. de heer P. L. D. J. van Oeveren is herbenoemd tot burge meester der gemeente Axel Verder berichtten Ged. btaten, dat de Te wijziging van de verorde ning op de keuringsdienst is goed gekeurd. Een rapport betreffende het be volkingsonderzoek op t.b.c. en het verslag van de schoolarts werden voor kenisgeving aangenomen. B en W deden naar aanleiding van in voorgaande vergaderingen gestelde vragen enige mededelin gen: le aan de leden Scheele, Kes- beke en van Doeselaar over de slechte afwatering van regenval in bepaalde gedeelten van de kom, zoals de Kanaalkade, de Buiten weg en andere plaatsen B en W delen mede, dat zij last hebben ge- eeven er voor te zorgen, dat cie bewoners en het verkeer daarvan geen overlast meer zullen hebben. 2e. 'Aan de heer C. v. Bendegem wordt medegedeeld, dat door ge- meentewerken aan gebrs. kssei- brugce reeds herhaalde malen is aangezegd verbetering aani te bren gen in de afvoer van het hemel water van hun gebouw ter voor koming van de overlast, die bewo ners van de Julianastraat op hun erven hebben. B. en W. zullen de eigenaren aanschrijven binnen een bepaalde datum die verbetering aan te brengen. Geschiedt dit met, Geslaagde N.C.R.V.-Steravond. Reeds Maandag was het Con certgebouw voor de gisteravond gehouden N.C.R.V.-steravond uit verkocht, terwijl nog velen te leurgesteld moesten worden. De heer J. A. Meertens te Ter neuzen, lid van de verenigings raad van de N.C.R.V., opende de avond. Na het gezamenlijk zin gen van psalm 150 1 ging de heer Meertens voor in gebed. Het eerste woord was vervol gens aan Johan Bodegraven. Ge rard Ilo, baszanger ontving een waarderende hulde en Liesbeth van Barneveld deelde daarin door de declamatie van „Psalm" van Michel v. d. Plas. Het succes van de avond was het optreden van de „Maestro", zoals Johan Bode graven hem introduceerde, n.l. Nador Bela, die met z'n Pizzicato wals van Boulanger de zaal in vervoering bracht. Onder leiding van deze meester op de viool speelde het strijkorkest melodie ën van Emmerich Kalman. Het optreden bereikte een climax bij de uitvoering van de Hongaarse Rhapsodie, waarin het bruisende karakter van de kunstenaar zich ten volle kon uiten evenals in de VVeense melodieën en Russische volkswijsjes. „Het diner", een éénacter van Willy Corsari, ten tonele ge bracht door Liesbeth van Barne veld en Johan Bodegraven, viel 'bijzonder in de smaak. Na de pauze werd de N.C.R.V.- film „Wordt Vervolgd" vertoond, waardoor de aanwezigen een kijkje konden nemen in het N.C.R.V.-bedrijf. In de pauze werd een collecte gehouden voor de radio-installatie in het nieuwe Prot.-Chr. ziekenhuis te Terneu zen. Hoewel het niet gebruikelijk ■is, dat men op dergelijke avon den collecteert, had de propagan. da-commissie hiervoor toestem ming verleend. De collecte, door Johan Bodegraven warm aanbe volen, bracht 170 op. De heer H. Feenstra sprak vóór de pauze een kort propagandis tisch woord, waarin hij opwekte tot ledenwerving, opdat spoedig het 300.000-ste lid kan worden ingeschreven. De heer Dorleyn uit Sluiskil was na afloop de tolk van alle aanwezigen, toen hij zijn dank uitsprak over het geen deze avond was geboden. Hij verzocht tenslotte de bezoe kers samen het eerste vers van het „Avondlied" te zingen, waar na hij met het uitspreken van een dankgebed de avond sloot. Dinsdagavond is de gemeente raad van Sas van Gent bijeenge weest voor de afwerking van een korte agenda. Zonder hoofdelijke stemming werd aangenomen een voorstel van Burg., en Weth. tot het aan gaan van een geldlening, groot 36.000 met de bank van Nederl. 'Gemeenten ten behoeve van de woningbouw. Het voorstel tot het nemen van een besluit als bedoeld in art. 36, 4e lid, der Woningbouwwet werd eveneens aangenomen. Bij de rondvraag drong de heer De Groff erop aan stappen te ondernemen om gelden ter be schikking te krijgen uit de natio nale woningbouwlening. Voorts vroeg hij de aandacht voor het woningprobleem in twee panden in de Noordstraat. Naar zijn me ning is hier sprake van bewoning zonder toestemming. De voorzitter zal de zaak laten onderzoeken. Wanneer a.s. Vrijdagmiddag de poorten zullen opengaan van het nieuwe gebouw van C. en A. Brenninkmeijer te Rotterdam dat een plaats heeft gekregen tussen het beursgebouw en het Erasmushuis is het vroeger ten onrechte Calandplein genoemde deel van de Coolsingel volge bouwd en kan Rotterdam weer bogen op het begin van een vast centrum, dat door zijn warenhui zen, verzamelgebouwen en café's geschikt is de bevolking naar de binnenstad te trekken. Men kan dan weer met recht gaan „stad- ten", zoals de Rotterdammer het uitdrukt. Het nieuwe C. en A.-gebouw, dat belangrijk breder is dan het vroeger daar staande passage complex, acht de firma het groot ste van haar gebouwen in Neder land. Het omvat een ruimte van 54.000 kubieke meter, bezit ver koopruimten van 50 X 36 m. en is 65 meter lang, 37 meter diep en 22 meter hoog. Op 6 September 1950 werd de eerste paal gesla gen en reeds anderhalf jaar later kon ip zoverre de aflevering ge schieden, dat sousterrain, par terre en eerste étage voor de ver koop konden worden ingescha keld. De versieringen aan de hoofd ingang, in gebrand glas uitge voerd naar ontwerp van Lam bert Simon, zijn een geschenk van het personeel. CULEMBORG HEEFT 7.1JN CARILLON. PUI VAN HUIS STORTTE IN NA AANRIJDING. De geboortestad van Jan van Riebeeck heeft gisteren zijn ca rillon gekregen. Alle klokken werden gistermorgen door de N.V. Eisbouts Lips uit Asten af geleverd. De klokken werden op het marktplein voor het oude raad huis opgesteld. Het grootste deel van Culcmborgs bevolking is haar carillon gaan bezichtigen. De gèmeente Culemborg bezat zoals bekend is, zelf nog zes klok ken van een beiaard van negen van de klokkengieter Hemany. De andere zes en dertig zijn ge schonken, o.m. één door de Zuid den. De grootste klokken wegen n.l. een paar ton en zijn zo groot dat ze niet door de kerkdeuren konden. AUTO-ONGELUK OI' RIJKSWEG AMSTERDAMAMERSFOORT. Een dode en een zwaar gewonde Op de rijksweg Amsterdam-Amers- foort onder Eernnes is gistermid dag om 5 uur een ernstig auto-on- „eiuk gebeurd, waarbij de 44-jari- ge mr H. G. Wittebol uit Amster dam, secretaris van de n. v. Noord en Zuid-Hollandse Vervoer Maat schappij te Haarlem, om het leven is gekomen en de 51-jarige heer A. Scharroo uit Haarlem, even eens werkzaam bij genoemde maat schappij, zwaar werd gewond. Uit de richting van de hoofdstad kwam een vrachtauto met aan hangwagen van een expeditiefirma uit Enschedé. Op ongeveer 200 m afstand van de nieuwe wegsplit sing schoot plotseling de koppeling tussen de auto en de aanhangwa- gen los. Deze schoof naar hot lin- ker weggedeelte toe, waar juist uit de richting Baarn een Austin na derde. Dc personenauto werd door de aanhangwagen, die met f '/h ton goederen geladen was, volkomen vernield. De inzittende heer W. overleed kort na het ongeval, ter wijl de tweede inzittende heer h. zwaar gewond naar het ziekenhuis te Baarn werd overgebracht. ZWEEDSE BOOTSMAN VERDRONKEN. Maandagavond is de 23-jarige bootsman Gustafsson uit Dege- berg, opvarende van het Zweedse s.s. „Lestris", in de'Nieuwe Maas overboord geslagen. Hij wilde 't platform van de valreep optrek ken, maar toen dit haperde en terugviel verloor G. het even wicht en viel te water. Hoewel hem reddingsboeien werden na geworpen en passerende motor boten nog hebben gepatrouilleerd is het niet mogen gelukken de drenkeling te ontdekken, zodat aangenomen wordt dat hij ver dronken is. De rivierpolitie heeft ter plaatse vergeefs gedregd. De „Lestris" is eigendom van de reder C. A. Abraahmsen te Stockholm. luid hoorde. Ze hoorde scherven van glas vallen en vermoedde dat inbrekers bezig waren het huis te betreden. Haar echtgenoot ging onderzoeken of haar vermoeden juist was. Hij kwam tot de ontdek king dat de benedenwoning in lichterlaaie stond. De toegesnelde brandweer kon niet voorkomen, dat de brand oversloeg naar de beide belendende percelen, waaruit de bewoners nog enig huisraad konden redden. Uit de woning, waarin de brand ontstond, kon niets worden gered. De 14-jarige zoon van de familie Van Apeldoorn, die het middelste pand bewoonde, kon ternauwer nood van de verbrandingsdood ge red worden. Hij moest zich onder geneeskundige behandeling stellen omdat hjj verscheidene brandwon den had opgelopen. De belendende woningen, waar van de daken afbrandden, liepen zeer veel waterschade op en zullen voorlopig onbewoonbaar zijn. De brand is waarschijnlijk in een kamer op de begane grond ont staan. De oorzaak is evenwel on bekend De kachel brandde niet. De schade wordt grotendeels door verzekering gedekt. dan zal zulks op hun kosten wor de nuitgevoerd. 3e. Aan hetzelfde lid wordt mee gedeeld, dat nog geen antwoord kan worden gegeven op de destijds gedane vraag, wat er zal gebeuren met de woning van wijlen de heer M, Goossen achter de Kanaalkade. Daar dit een aangelegenheid is geworden waaruit financiële ver plichtingen kunnen voortvloeien, hebben B. en W. hierover rechts kundig advies gevraagd, waarop nog geen antwoord is ontvangen. 4e. Wat de vraag van de heer Scheele aangaat over de verlich ting van de Prins Hendrikstraat, wordt medegedeeld, dat naar een oplossing ter verbetering van de verlichting zal worden gezocht. De heer C. van Bendegem is niet bevredigd over het antwoord in zake de noodwoning. Spr. legt zich overigens neer bij de mededelingen. Hierna kwam aan de orde de be handeling der begroting 1952. De heer C. v. Bendegem (P. v.d. A.) uit zijn teleurstelling over het slecht geslaagde afd.-onderzoek. In zijn aid. zat men op de daarvoor bepaalde avond met 2 leden. Spr. zou liever van deze methode af stappen en rapporteurs benoemen, die schriftelijk van hun bevindin gen kunnen doen blijken. Verder heeft spr. critiek op de houding van sommige polderbesturen. Er bestaan bij de riolering wantoe standen, waardoor de riolering 60 cm boven het normale niveau uitkomt. Spr. is over de houding van sommige dijkgraven niet te spreken en zal tot in hoogste in stantie trachten deze zaak uitge pluisd te krijgen. Scherpe critiek oefent hij uit op de werkwijze van het burgerl. arm bestuur. dat hij liefst zo spoedig mogelijk zou willen omzetten in een dienst voor maatschappelijk hulpbetoon. Spr. noemt bepaalde gevallen die z.i. ten hemel schrei en. Hij hoopt, dat men hierin geen ,prinzipen-reiterei" zal zien en het besef zal doordringen dat hier een nieuwe geest vaardig dient te wor den, zonder dat daarvoor weer een oorlog moet uitbreken. Tenslotte bepleit hij jegens de hengelaarsver, met 't oog op het bij de kom ligge"- vicwAtor een clemente houdi De heer Kesbeke gaarne een rapport (R. K.) zien uitge helde zou ;e- bracht, hetgeen wellicht verhe rend kan werken. In tweede instantie antwoordde de heer C. van Bendegem tamelijk fel Hij diende een voorstel in om de mogelijkheid te onderzoeken dat in Axel een sociale dienst zal wor den gesticht in de plaats van het burgerlijk armbestuur. Voorts deed hij een tweede voorstel om in het vervolg uit elke afd. een rap porteur te benoemen. Na enige dicsussie kwam net eerste voorstel van de heer Van Bendegem in stemming. Vóór ver klaarden zich de heren C. van Ben degem, Hamelink, v. d. Berg, Kes beke, Scheele en P. J. van Bende- em; tegen de heren Pijpelink, v. ioeselaar, Wondergem, De Feijter, Tollenaar en De Putter. Alzo staakten de stemmen en moet in een volgende raadszitting opnieuw worden gestemd. Betreffende het tweede voorstel van de heer Van Bendegem verklaarden B. en W„ dat zi) deze aangelegenheid zelf nog onder het oog willen zien. Daarop ging men over tot de ar- tikelsgewijze behandeling der be groting. (Wordt vervolgd). Aaenia HEDEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc. „De mooiste tijd je leven". AXEL: Het Centrum, 8 uur: Biosc. „Verboden huwelijk". ;em de viswater een clemente houding, De voorzitter kan zich volkomen indenken, dat 't gevoel van rechts besef de heer Van Bendegem heeft doen spreken, zoals hij deed. Aan gaande het afdelings-onderzoek deelt hij diens zienswijze. Men dient als leden van de raad de conse quenties van dit voorbereidend werk te aanvaarden. Van wat de heer v Bendegem over het burg. armbestuur heeft gezegd, is spr. geschrokken. Hij meent dat de raad zich ten deze zal moeten bezinnen nu het karakter der gemeente zich meer en meer gaat wijzigen. De verkeerstoestanden, in t licht van bet uitbreidingsplan, hebben de aandacht van B. en W De heer Pijpelink (A.-R.) keert zich tegen het standpunt van de hèer C. v. Bendegem. Het terrein van de diaconie waarop wij ons be wegen, zegt spr., leidt over andere wegen. Dat ztjn nu eenmaal prin cipes en de heer C. van Bendegem moet in deze niet teveel pretenties hebben of zaken in een verkeerd licht stellen. De heer Wondergem (C. H.) ver klaart zich bij dc heer Pijpelink aan te sluiten. De DE 7AAK-FONTEIJN. Hoge Raad wees gisteren arrest in de zaak tegen A. H. F. Fonteijn, ex-sergeant-konstabel van de Kon. Marine, die zowel door de Amsterdamse rechtbank als het gerechtshof aldaar tot een gevangenisstraf van twee maanden voorwaardelijk en een geldboete van 100 is veroor deeld wegens smaadschrift, be dreven in een pamflet, waarin hij openlijk de marine-artsen, die hem destijds hadden afgekeurd, van valsheid in geschrifte be schuldigde. Op formele gronden heeft de Hoge Raad overeenkomstig de conclusie van de advocaat-gene raal het bestreden arrest ver nietigd en de zaak verwezen naar het gerechtshof te 's-Gravenhage. In Purmerend is een EngelseAfrikaanse Unie. dumpwagen tegen een huis aan- j In de namiddag is men begon- gereden op de Kanaaldijk, waar- nen met het hijsen van de klok door de gehele voorpui instortte, j ken in de bar'oara toren van Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De chauffeur van de wagen was een Engelse mili tair, die op Spijkerboor is gesta- tionneerd en onder de invloed van sterke drank verkeerde. de Grote Kerk. De klokken zouden aanvankelijk in de kerk worden geplaatst om daarna te worden overgedragen, maar dit kon niet doorgaan omdat er technische moeilijkheden aan waren verbon DRIE GEZINNEN DOOR BRAND DAKLOOS. Dertien personen uit drie gezin nen zijn in de nacht van Maandag op Dinsdag dakloos geworden door dat een uitslaande brand hun wo ningen in Veenendaal grotendeels verwoestte. Eén huis brandde ge heel af en van twee belendende percelen brandde het dak af. De hrand ontstond des nachts om half één in een woning aan de Val leistraat. dat deel uitmaakt van een blok van vier woningen. De bewoners man, vrouw en drie kinderen lagen te slapen. De vrouw des huizes ontwaakte plot seling omdat ze een verdacht ge- Tegen 16 aangeklaagden, die er op één na van zijn beschul digd tegen het einde van de tweede wereldoorlog in het Rombergpark te Dort-mund on geveer 270 door de Gestapo ge vangen genomen personen, on der wie Nederlandse arbeiders, te hebben omgebracht, is in to taal 105 jaar en 6 maanden tuchthuisstraf geëist. Een van de 16, Keinrich Muth, die de zwaarste straf kreeg (15 jaar tuchthuisstraf) is beschul digd van spionnage en verraad aan de communistische verzets groep te Dotmund aan de Ge stapo. 12 Van de 28 aangeklaag den zullen wegens gebrek aan bewijs worden vrijgesproken. VEEMARKT ROTTERDAM 18 Maart 1952. Totale aanvoer 5552. Vette koelen en ossen 775; ge- bruiksvee 1408; vette kalveren 90; graskalveren 187; nuchtere kalveren 2375; varkens 152; big gen 252; paarden 214; veulens 13; schapen of lammeren 24; weide- of zuiglammeren 11bok ken of geiten 51. Prijs per kg. Vette koeien le kw. 2,85 tot 3,10; 2e kw. 2,65 tot 2,80; 3e kw. 2,35 tot 2,60; vette kalve ren le kw. 2,70 tot 2,80; 2e kw. 2,50 tot 2,80; 3e kw. 2,35 tot 2,45; slachtpaarden le kw. 2,30; 2e kw. 2,20; 3e kw. ƒ2,10. Prijs per stuk. Graskalveren le kw. f 350; 2e kw. 250; 3e kw. 200; nuchte re kalveren le kw. 50; 2e kw. 47; 3e kw. 43; biggen le kw. 58; 2e kw. 52; 3e kw. 46; schapen le kw. f 140; 2e kw. 120; 3e kw. 100; kalf- en melkkoeien le kw. 975; 2e kw. 870; 3e kw. 770; vare koeien le kw. 760; 2e kw. f 680 3e kw. 600; vaarzen le kw. 750: 2e kw. 680; 3e kw. 600; p'n- ken le kw. 560; 2e kw. 450; 3e kw. 360. Overzicht. Vette koeien aan voer korter, handel kalm, prij zen ruim prijshoudend: vette kalveren aanvoer iets ruimer, handel traag, prijzen vooral niet hoger; graskalveren aanvoer iets groter, handel willig, prijzen onveranderd; nuchtere kalveren aanvoer iets groter, handel sle pend, prijzen iets lager; biggen aanvoer iets ruimer, handel re delijk, prijzen ruim prijshoudend slachtpaarden aanvoer iets min der, handel lui, prijzen prijs houdend schapen aanvoer klein, handel traag, prijzen on veranderd; kalf- en melkkoeien aanvoer groter, handel stil, prij zen stabiel; vare koeien aanvoer tamelijk, handel redelijk, prij zen ruim prijshoudend: vaarzen en pinken aanvoer iets groter, handel traag, prijzen onveran derd. De kampioenen worden in het tuig gespannen. Staljongens met verwarde ha ren binden ze in het leer, zodat ze de volle trekkracht van hun sterke spieren kunnen botvieren. Jack Jones staat aan het limonadetentje. In zijn gezicht Is een hinder lijke lach. Hij heft zijn glas op: „Op de overwinning van Satan, kinde ren", zegt hij honend. Oom Bear, die ook een kleine verfrissing neemt voor de strijd begint, die over zijn klein for tuintje zal beslissen, staat zo recht als een kaars en kijkt Jo- n'os aan. Op de eerlijkheid. van het spel", zegt hjj. Jack Jones wendt zijn blik af. Onwillekeurig glijdt zijn hand naar de holster van zijn revol ver, maar oom Bear houdt hem in het oog. „Verschiet je krult niet te vroeg, Jones", zegt hij, „als Sa tan geen schoten hoort, loopt hij niet. DONDERDAG 20 MAART HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.; 7.30 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 3.15 Gram.; 9.00 Morgenwijding; 9.15 Gram.; 9.25 Voor de vrouw; 9.30 Water standen; 9.35 Gram.; 10.35 Ik weet, ik weet wat u niet weet; 10.50 Voor de jeugd; 11.00 Radio scoop; 11.45 Causerie; 12.00 Gr.; 12.30 Mededelingen; 12.33 Gr.; 12.50 Fin. weekoverzicht; 13.00 13.55 U kunt het geloven of Nieuws; 13.15 Gram.; 13.20 Gr.; niet; 14.00 Causerie; 14.15 Gr..; 14.30 Tuinbouwpraatje; 14.45 Gram.; 15.00 Voor de zieken; 16.05 (Hersengymnastiek; 16.30 Enquete; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Orgel; 17.50 Regeringsuit zending; 18.00 Nieuws; 18.15 Sport; 18.30 Orkest; 18.55 Voor de kinderen; 19.00 Gesproken brief uit Londen; 19.05 Allerlei); 19.10 Causerie; 19.20 Ork.; 19.40 Ronde Tafel Parlement; 20.00 Nieuws; 20.05 Orkest; 21.20 Hcorspel; 22.35 Dansmuziek; 23.00 Nieuws; 23.15 Sport; 23.30 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gram. 7.45 Gebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 9.40 Schoolradio; 10.00 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Voor de zie ken; 11.45 Gram.; 11.50 Cause rie; 12.00 Angelus; 12.03 Orkest; 12.30 Mededelingen; 12.55 Zon newijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 Orkest; 13.35 Piano; 14.00 Ork.; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Gr.; 15.45 Cello-recital; 16.00 Bijbel lezing; 16.30 Sextet; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Lichte muziek; 18.00 Nieuws; 18.15 Koor; 18.35 Op de stelling; 18.45 Leger des Heilsmuziek; 19.05 Levensvra gen; 19.20 Gev. muziek; 19.40 Radiokrant; 20.00 Nieuws; 20.10 Gev. programma; 22.15 Buitenl. overzicht; 22.35 Gram.; 22.45 Gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Gr. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.42 Gram.; 12.50 Koersen; 12.55 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 14.00 Eng. les; 14.15 Gram.; 14.30 Franse les; 14.50 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.15 Voor de kinderen^; 18.15 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws.; 19.30 Gram.; 19.40 Causerie; 19.50 Klankbeeld; 20.00 Verzoek programma; 21.00 Voor de huls vrouw; 22.00 Nieuws; 22.15 Pia- no; 23.00 Nieuws. IIET TORNOOI TE BOEDAPEST. In het internationaal schaak- tomooi te Boedapest leidt na 8 ronden de Rus Geiler met 6% pt„ 2. en 3. Keres en Stahlberg ieder 6 pt„ 4. Szabo 5 pt„ 6. tm 8. Bot- winnik, O'Kelly, Pilnik en Szilli, ieder 4% pt. HINDERWET Burgemeester en wethouders van Terneuzen maken bekend, dat de beslissing op het verzoek van A. L DE VIN om in de'percelen, kadastraal bekend in sectie L, nr 1175 en 1176 ©en autcplaatwerk- en. spuitinrichting te mogen op richten en Inwerking brengen door hen is verdaagd voor on bepaalde tijd, op grond dat ter zake nog geen bericht is ont vangen van de arbeidsinspectie te Breda inzake het al of niet voldoen aan de eisen van de Veiligheidswet. Terneuzen, 16 Maart 1952. Burgemeester en wethouders voornoemd. De burgemeester, P. TELLEGEN. De secretaris. A J. DEES.

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 3