DE STRATEGIE MET DE ATOOMBOM Het tot ondergang gedoemde Tignes Bezuiniging op militaire uitgaven 1 HARRIMAN over de buitenlandse hulpverlening Gevaarlijke ochtendmist Boek over pres* Truman „ijzeren vuist en krachtige taal" Egyplenaren veroordeeld rawda" over bacterio logische oorlogvoering Politietroepen hebben op de voornaamste punten postgevat Ongeluk in goudmijn in Oranje-vrijstaat Ongehuwde mijnwerkers spaarden bijna 2 millioen Brief van Truman aan een dagblad DE BELGISCHE BEGROTING A.N.W.B, waarschuwt het verkeer Commissaris voor de emigratie in Australië gearriveerd ^Ouderkerk' en ,0ostkerk' DINSDAG 18 MAART 1952. 7e Jaargang No. 1988. HET WITTE HUIS TIJDELIJK GEREED De atoombom is plotseling weer in het nieuws gekomen en wel door Churchills onthulling, dat Engeland zich mede-bezitter van het geduchte wapen kan noemen. Bepaald sensationeel was dit bericht niet, omdat reeds vele maanden geleden bekend was, dat in het onherbergzaam hart van Australië een proefterrein werd ingericht voor experimenten met dit wapen. Zulke voorbereidingen kunnen niet ge heim blijven, doch de etiquette van de Britse publici- teitsorganen is nogal streng en men heeft in dat land kennelijk gewacht op de eerste regeringsverklaring het publiek geheim in volle openbaarheid te om brengen. WEERSVERWACHTING. HOOGWATER. ZON- en MAAN STANDEN. Frankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat5557 Terneuzen Telefoon 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Drie Egyptische chefs van po litie zijn Maandag veroordeeld tot boeten wegens „plichtsver zaking" gedurende de ongere geldheden van Januari in Cairo. Zijn zijn overgeplaatst naar an. dere districten. Het ministerie van Binnen landse Zaken heeft 8 politie officieren van Cairo voorgedra gen voor onderscheidingen „uit waardering voor hun optreden bij de ongeregeldhedeh". Aan president Truman is gis teren meegedeeld, dat het Witte Huis, dat thans wordt verbouwd, OP tijd gereed zal zijn voor de ont vangst van Koningin Juliana en Prins Bernhard. De president heeft bijna dage lijks de werkzaamheden geïn specteerd en aangedrongen op spoed. Aan de verbouwing zijn meer dan 5 millioen dollar be steed. De „Prawda", het orgaan van de communistische partij in de Sowjet-Unie, heeft de tegen spraak dodf minister Acheson van de beschuldigingen inzake bacteriologische oorlogvoering in Iforea „onzin" genoemd. Hij was een „ijverig voorstander" van het gebruik van bacteriën, aldus het blad. Het Russische blad maakt mel ding van meer massaprotesten van Sow jet-burgers en schrijft, dat buitenlanders in een „juridi sche commissie" op een perscon ferentie te Pjongjang van bacte riologische oorlogvoering hebben getuigd. Als buitenlandse leden van die commissie noemt het blad Brandweiner (Oostenrijk), Jasker (Frankrijk), Cavaleri fltalië) en Morens (België). Verrassend waren de eerste reacties uit Amerika, welke zin speelden op een technische voor sprong bij de Britten in de ont wikkeling van het atoomwapen, ten gevolge waarvan men er krachtig op begint aan te drin gen, dat Groot-Brittannië en de Verenigde Staten zo snel mogelijk hun gegevens uitwisselen. Nu is een Britse superioriteit op enkele détailpunten volstrekt niet on denkbaar, want dit economisch zo bijzonder zwakke land heeft meer onbetwistbare specialitei ten. Wij denken hierbij in de eerste plaats aan de straalmotor, welke op dit ogenblik nog ner gens ter wereld zo goed wordt gebouwd als ir. Engeland - de Russen danken de uitnemende motorische kwaliteiten van hun Mig-jager eveneens aan de Rolls Roysmotor, welke het land onder de pacht, en leenwet geleverd kreeg terwijl ook de eerste, bruikbare straal-bommenwerper een Brits vliegtuig is, de Canber ra, het beste dat er op dit gebied bestaat ondanks de gigantische vliegtuigindustrie in Californië. STERKSTE TROEF. Churchills verklaring heeft de atoombom weer midden in het vlak van de politieke strategie neergelegd. Engeland blijkt reeds tijdens het Labourregime, een jaar of vier geleden, begonnen te De honderd van de vijfhonderd is om genoeg land voor 't levens inwoners van het Franse dorp Tignes, die weigeren hun woon plaats te verlaten, hebben Zon dag voor het laatst in het dorp zelf hun stem uitgebracht bij het kiezen van een gemeenteraad. De vorige raad trad af uit protest tegen het plan om de vallei, waarin het dorp ligt, te maken tot een stuwmeer voor de opwek king van electrische stroom. Een gedeelte van de inwoners, dat reeds verhuisd is naar het nabij gelegen Brevières, bracht aldaar zijn stem uit. Het was de tweede maal, dat gestemd werd, aange zien bij de vorige week Zondag gehouden stemming slechts een der twaalf candidaten het ver eiste aantal stemmen kreeg. Tot dusver is slechts een sluis deur gesloten. Toch is de Isère de rivier, die het geprojecteerde stuwmeer moet vullen reeds buiten haar oevers getreden. Het bezwaar van degenen, die weigeren het dorp te verlaten, is, dat h.i. de tot dusver uitbe taalde vergoeding niet toereikend Men vreest, dat Zorfdagavond 20 personen zijn omgekomen bij een ongeluk in een goudmijn te Odendaalsrust in de Oranje- vrijstaat. In Odendaalsrust werd in April 1946 de grootste goud vondst ter wereld gedaan. Het ongeluk zou zijn veroor zaakt, doordat in een zojuist voltooide schacht op grote diep te een 1,5 meter dik plafond in zakte, waarna een steenmassa «aar beneden kwam. Maandagmorgen waren red dingsploegen er in geslaagd de lijken van 6 arbeiders, allen in heemsen, te bergen. onderhoud van de gedupeerden te kopen, en dat ook de verdere voorzieningen onvoldoende zijn. Men hoopt, dat de kwestie nog eens in de nationale vergadering zal worden behandeld. Maandagmorgen werden in Tig nes de laatste voorbereidingen getroffen voor het sluiten van alle sluisdeuren in de nieuwe stuwdam. In het gedoemde dorp je zijn 150 wachtposten uitgezet. De prefect van het departe ment Savoye heeft een beroep gedaan op de laatste 70 inwoners, die zijn achtergebleven, om hun huizen, die binnen twee maan den geheel onder water zullen staan, te ontruimen. Vrachtauto's zijn ter beschikking gesteld om de eigendommen van de bewo ners in veiligheid te brengen. Maandagmorgen vroeg is een bulldozer begonnen met sneeuw ruimen op de weg, die naar het kleine dorpskerkhof leidt. Uit Parijs is een speciale ploeg graf delvers overgekomen om de kis ten over te brengen naar een an der dorp. Verleden week hebben verontwaardigde inwoners van Tignes voorkomen, dat de bull dozer het kerkhof bereikte, doch gisteren werden vier politieman nen gereed gehouden om herha ling van het gebeurde van ver leden week te voorkomen. Ook voor het raadhuis van Tignes stond politie op wacht, terwijl het archief dat naar het nabijgelegen Brevières zal wor den vervoerd, naar buiten werd gebracht. Later hebben politieversterkin- gen, met machinepistolen gewa pend, het raadhuis, de kerk, het postkantoor en andere strategi sche posities in Tignes. Voorts werden posities ingenomen op de hoofdweg die naar het dorp leidt. Op het dorpsplein keken de nog achtergebleven inwoners zwijgend toe. De mannen somber, de vrouwen huilend. Alle tegen stand en hoop schijnt vervlogen. zijn met de bouw van een indu strie voor atoombommen en het laat zich raden, dat deze fabrie ken" zich in die tijd behoorlijk hebben ontwikkeld. Dit betekent dat er thans drie mogendheden in de wereld zijn, die het atoom- waperj bezitten. Dit is van groot belang voor de Europese politiek, welke zich met steeds krachtiger zelfstandige tendenzen tussen de machtige Amerikaanse en Russi sche blokken wil schuiven met de aspiraties een evenwichtspositie in te nemen. In het grote complex van Amerikaans-Britse onder handelingen, welke sedert Chur chills bezoek aan Washington gaande zijn, betekent de Labour- bom dan ook de sterkste troef in conservatieve handen. Militair-strategisch verandert er ook iets in de machtsverhou dingen tussen Oost en West. Zo lang Amerika de enige westerse eigenaar van atoombommen was, wilde dat land ook de uitsluitende vervoerder van dit wapen blijven. Üat hield in, dat de U.S. Airforce een indrukwekkende vloot van luchtreuzen in het leven moest houden voor het transport van de atoombom naar elk gewenst punt in het door de Russen be heerste werelddeel. Deze kostba re vloot van vliegende slagsche pen werd indertijd door minister Johnson opgericht en wel ten koste van de werkelijk varende slagschepen van de marine, die öf niet meer werden afgebouwd öf in de „mottenballen" gelegd zijn. Sedert het Koreaanse conflict stegen echter de papieren van de U.S.-Navy weer en de admiraals kregen eindelijk zelfs een aandeel in het vervoer van het atoomwa pen, door daarvoor hun vliegdek schepen aan te bieden. Hiermede verkreeg Amerika de beschikking over drijvende en beweeglijke vliegvelden, waardoor de afstand tot de industriële centra van Rusland belangrijk werden be kort. Bovendien begonnen de Amerikaanse politici en militaire leiders met de aanleg van een aantal steunpunten voor de lucht- macht rondom de Middellandse Zee met het onrustige Marokko als hoeksteen, zodat allengs een strategische klem om het Rus sische machtsgebied werd neer gelegd. DREIGEND ZWAARD. Het zwaard van Damocles voor de mannen van het Kremlin bleef hierbij de vliegende vesting van de Amerikanen. Het bezwaar van dit vervoersapparaat bleef even wel de grote kostbaarheid van de vliegtuigen en hun moeilijke hanteerbaarheid. Alleen het start, klaar maken van zo'n toestel duurt al twee uur, twee uren van uitsluitend inspecteren van de eindeloze reeksen controleme ters! Toch zat er niets anders op, want de atoombom moest van verre komen en de doelwitten lagen altijd nog op grote afstan den van de bommendepots. Nu meldt eensklaps ook Enge land zich ais fabrikant van het geduchte wapen. En datzelfde Engeland heeft ook de lichte maar zeer snelle straal-bommen werper. Met deze combinatie valt de gehele Amerikaanse aanvals- strategie als een verouderde stel ling weg. Van Brits grondgebied uit kan de atoombom binnen en kele uren naar Moskou gebracht worden. Dat is heel wat anders dan het Amerikaanse schema, waarmee de atoombom eerst van Amerika b.v. naar Marokko ge bracht moet worden, daar over geladen en vervoerd naar de vliegvelden om als derde hande ling aan boord van de vliegende vesting te worden gehesen. Nu de Amerikanen de exclusi viteit van de atoombom niet lan ger hebben,, zit er niets beters op dan hun gehele luchtmachtstrate gie te herzien en welke gevolgen dit heeft, laat zich gemakkelijk raden. Door het personeel van de staatsmijnen, dat deelneemt aan de spaarregeling voor ongehuw de personeelsleden beneden de leeftijd van 25 jaar, werd tot en met December 1951 in totaal 1.128.233,41 gespaard. Van dit bedrag werd door de spaarders 392.168,49 opgenomen, zodat het spaarsaldo op 1 Januari "52 736.084,92 bedroeg. Het personeel van de particu liere mijnen spaarde tot 1 Jan. 1952 673.094,51. Bij deze mijnen was het spaarsaldo 410.381,12. De spaarders hebben onder be paalde voorwaarden recht op een spaarpremie van 15 procent. President Truman heeft in een brief aan het dagblad „The Phi ladelphia Evening Bulletin" o.m. verklaard: „De economische en militaire maatregelen, die thans door de volkeren van de vrije wereld worden genomen, zullen afschrikken van nieuwe agressie. Reeds is dank zij onze standvas tige koers de communistische agressie een halt toegeroepen." Hij geloofde, dat „wij op zekere dag in staat zullen zijn met alle andere volkeren der wereld met inbegrip van de Russische en Chinese samen te werken voor het algemeen welzijn". „Onze kinderen zullen in vrede leven", aldus de president. De directeur van het program voor wederzijdse beveiliging (M.S.A.), Averell Harriman, heeft Maandag zijn getuigenis voor de senaatscommissie voor buitenlandse betrekkingen over prisedent Trumans program voor steun aan het buitenland ten be drage van 7.900 millioen dollar voortgezet. Senator McMahon zeide, dat er in het congres teleurstelling be staat over het feit, dat „een der gelijk zwaar program voor hulp aan het buitenland" wordt ge vraagd op het ogenblik, dat het plan-Marshall zou eindigen. Harriman verklaarde, dat het beeld veranderd was door „de agressie in Korea en het feit, dat de wereld thans weet. dat het Kremlin bereid is openlijke agres sie uit te voeren". Het alternatief van het program voor wederzijd se beveiliging is een ramp, aldus Harriman. „Het zou geheel on mogelijk zijn, dat de Amerikaan se levenswijze blijft voortbestaan, indien Europa door de Sowjet- Unie wordt beheerst. Het verlies van Europa zou bijna automa tisch het verlies van delen van Afrika en Zuid-Oost-Aziëbei de belangrijke grondstoffenbron- nen betekenen". Het leveren van Amerikaanse wapens, troepen en defensie- steun is van essentiëel belang voor de structuur van de Noord- Op de rijksweg Den Haag Amsterdam heeft zich Maan dagmorgen tengevolge van de mist een gecompliceerd ongeval voorgedaan, waarbij 4 auto's op elkaar zijn gereden. Twee per sonen werden daarbij ernstig gewond, terwijl een zeer grote ravage werd aangericht. Drie Wegenwachten hebben eerste hulp verleend, politie en docto ren gewaarschuwd en voor de MONSTER-SMOKKKLPROCCES TE AKEN. Voor de rechtbank te Aken staan niet minder dan 55 grens streekbewoner-s terecht, afkom stig uit Eschweiler, Stolberg en Wcisweiler bij Aken. Zij worden ervan verdacht, dat zij op een zestigtal smokkeltochten in to taal 15.000 kg koffie clandestien hebben ingevoerd. Men verwacht dat het proces minstens drie da gen zal duren. regeling van het vei'keer ge zorgd. Het ongeval werd in eerste in stantie veroorzaakt door een vrachtauto die met twee lekke banden stilstond op het viaduct over de hoofdweg nabij de Kaagweg. De A.N.W.B. wijst er in dit verband op, dat de ochtendmist in het voorjaar een veel voorkomend verschijnsel is. Het verkeer dient hiermede ter dege rekening te houden. Men voere bij mist overdag steeds groot licht. Als men gedwongen is stil te houden dient de auto, indien enigszins mogelijk, van de rijbaan te worden gebracht. Bij mist ontsteke men alle lich ten. Men stoppe bij mistig weer nooit op een brug, noch op een viaduct, maar tracht langzaam .door te rijden tot men de berm of een verkeersstrook bereikt. Door goede voorzorgsmaatre gelen te nemen kan men het eigen leven en dat van anderen veilig stellen, aldus de AN.W.B. atlantische organisatie. Europa beschikt niet over het industriële vermogen om de vliegtuigen, tanks en andere ingewikkelde wapens te produceren, aldus Har riman. Hij vervolgde: >,YVij ondervon den, dat sommige kleinere landen vertrouwen kregen en vastbeslo ten werden, toen zij in staat wa ren de waarde van het gehele program te zien en de waarde volle rol, die zij bij de uitvoering spelen". Hij geloofde niet, dat het grote militaire budget van de V.S. in flatie zou veroorzaken. Na de Belgische eerste minister Jean van Houtte heeft thans ook de voorzitter van de senaat Paul Struye op een bijeenkomst te Antwerpen gepleit voor een be perking der militaire uitgaven. Deze worden voor 1952 met alle kosten, die uit de herbewa pening voortvloeien, op fr 40 mil liard geraamd bij een algemene begroting van fr 90 milliard. Bel gië ziet zich door deze hoge mi litaire uitgaven voor een ver stoord evenwicht in de buitenge wone begroting gesteld en de re gering zou, om hieraan het hoofd te bieden, overwegen de militaire uitgaven te verminderen en nieu we belastingen in te voeren dan wel een lening in het buitenland te plaatsen. Over de zg. „pauze" in de militaire uitgaven is de laatste tijd veel in de dagbladen geschreven, waarbij er de nadruk op werd gelegd dat de inspanning voor de herbewapening in België tot nu toe veel groter is geweest dan in andere landen en dat Bel gië eigenlijk het enige land is, dat het indertijd opgestelde pro- Mr I. B. Haveman, de commis saris voor de emigratie, die op uitnodiging van de Australische regering een bezoek van 6 we ken aan dat land brengt, is in Sydney aangekomen. Hij zal er de problemen van de Nederland se emigratie naar Australië be studeren. De heer Haveman zei bij zijn aankomst, dat de Nederlandse regering het meenemen van ge prefabriceerde woningen aan moedigde. De waarde van een dergelijk huis is niet begrepen in het bedrag aan kapitaal, dat men naar Australië mag over maken. De Nederlandse regering werkt een financieringssysteem uit voor families, die niet in staat zijn zich „prefabs" te ver schaffen; De heer Haveman zei, dat slechts een klein deel van de Nederlandse emigranten uit werkers in de land- en tuinbouw bestaat. De regering zou kunnen trachten hierin verandering te brengen, indien uit zijn bespre kingen hier blijkt, dat Australië er meer behoefte aan heeft gramma geheel is nagekomen. Naar verluidt zou dan ook bin nenkort te Brussel een bijeen komst worden gehouden om na te gaan, in hoeverre de militaire begroting dit jaar kan worden verminderd. In het bijzonder zou men voornemens zijn de voorge stelde diensttijd van 24 maanden, welke in Augustus van dit jaar effectief moet worden, tot 18 maanden te verminderen, waarbij men als voornaamste argument naar voren brengt, dat geen der nabuurlanden zó ver is gegaan de diensttijd tot, twee jaar te ver lengen. De nieuwe belastingen zouden in de eerste plaats door het be drijfsleven moeten worden gedra gen. Dit ziet zich echter reeds voor de moeilijkheid gesteld, dat het de zg. winterpremie van fr 0,50 per uur, die de arbeiders in October voor een periode van een half jaar werd toegekend en die tot nu toe door de regering werd gedragen, zelf zal moeten betalen, zulks onder druk der vakbonden, die aanvoeren dat de toegenomen kosten van levens onderhoud een doorbetaling van deze premie alleszins rechtvaar digen. Daarbij komt nog dat als gevolg van de maatregelen, die de regering heeft genomen ter vermindering van het Belgische excedent in de Europese beta lingsunie, de industrie zich voor de financiering van haar export toch reeds voor grote problemen gestelde ziet. Aangezien de rege ring wel inziet, dat zij de indus trie en vooral die in Vlaanderen welke voortdurend door het spook der werkloosheid wordt bedreigd, niet al te zwaar kan be lasten, zou zij haar inkomsten voornamelijk mét fr 5 milliard willen vermeerderen door hét uitschrijven van een lening in het buitenland. Het bezoek van de gouverneur van de Belgische na tionale bank aan de Verenigde Staten krijgt hierdoor dan ook een bijzondere betekenis. De door de Verenigde Nederl. Scheepvaartmij. in September 1951 bestelde motorschepen zul len „Ouderkerk" en „Oostkerk" heten. Het m.s. „Ouderkerk" is in aanbouw bij de Nederl. Dok- en Scheepsbouwmaatschappij, de „Oostkerk" bij Piet Smit Jr. De schepen hebben elk een motorvermogen van 7200 apk en een draagvermogen van bijna 10.000 ton. Zij zullen in de eerste helft van 1954 opgeleverd wor den. De journalist William Hillman uit Washington heeft een boek geschreven over het leven en de denkbeelden van president Tru man, getiteld „Mr President". Van dit boek, dat gebaseerd is op het dagboek en persoonlijke brieven van de president en op vraaggesprekken, welke de sehryver met hem heeft gehad, zal in het April-nummer van het Amerikaanse maandblad „The Readers Digest" een uittreksel verschijnen. Het werk is grotendeels ge wijd aan de levenshouding van de president, waarbij melding wordt gemaakt van Trumans voorkeur voor het huiselijke leven en zijn warsheid van ver toon. Hiernaast geeft het boek ook de mening van de president over enige belangrijke binnen- en buitenlandse problemen, zoals het meningsverschil met de Sow jet-Unie, de betekenis van het punt-vier-program en zijn be sluit om de atoombom tegen Japan te gebruiken. Over het eerste punt sprekend verklaarde Truman tegenover Hillman: „Er zijn ongeveer 240 millioen mensen aan deze kant van het ijzeren gord'in, die gr~>ag vrije regeringen willen houden. Indien wij hen thans niet steu nen, zullen we in de komende 25 jaar een hoge rekening te beta len krijgen. Ik heb gedaan, wat ik kon om de toestand vreed zaam te regelen". Het denkbeeld van een preven tieve oorlog werd door de presi dent verworpen met de woorden: „Deze kwestie wordt niet door oorlog opgelost, doch door mo raal en denkbeelden." In een brief aan de toenmalige minister van buitenlandse zaken, James Byrnes, schreef Truman op 6 Januari 1946: „Er is weer een oorlog in aantocht, tenzij we Rusland tegemoet treden met een ijzeren vuist en krachtige taal". In deze brief zette de president voorts een program uiteen ter medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdagoch tend tot Dinsdagavond. Vry zonnig. Droog en vrij zonnig weer met een overwegend matige wind uit Oostelijke richtingen. Iets lagere middagtemperaturen. - WOENSDAG 19 MAART. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 6.48 7.23 8.03 8.13 n.m. 7.2f 8.01 8.41 8.51 op Maart: 18 6.47 19 6.45 20 6.43 ZON onder 18.50 18.51 18-53 MAAN op onder 2.35 9-10 3.41 10.12 "4.30 11.31 uitvoering door de V-. S. Dit pro gram omvatte o.m. de internatio nalisatie van het Kieler-kanaal, de Rijn-Donau-waterweg en de Dardanellen en voorts de vol ledige controle over Japan en de Stille Oceaan. „Wij moeten Chi na herstellen en in dit land een sterke centrale regering vesti- "gen", aldus Truman, die schreef, dat hetzelfde voor Korea gold. „Ik ben het moe de Russen als zuigelingen te behandelen". Volgens het boek had Truman twee weken na zijn ambtsaan vaarding als opvolger van presi dent Roosevelt in April 1945 over de atoombom vernomen. De V. S. waren toen voornemens Japan binnen te vallen met een strijdmacht van twee mi'lioen man. Op aandrang van zijn ad viseurs had president Truman er in toegestemd, dat men van de atoombom gebruik maakte om de verliezen aan mensenlevens zoveel mogelijk te beperken. ,,H«t was geen gemakkelijk be sluit", aldus Truman, „ik hield niet van dit wapen. Ik had ech ter geen bezwaren, als hierdoor op de lange duur millioenen levens konden worden be spaard". In het boek noemt Truman zijn punt-vier-program een „practisch antwoord op de groeiende crisis in een wereld, die tussen agres sie en vrede wordt verscheurd. Het program is echter niet be doeld als een weggeven op grote schaal, doch in het kort gezegd een middel om de bres te stop pen, die is «ntstaan door het falen van het kolonialisme". Hillman geeft tenslotte een beschrijving van de loopbaan van Truman. -Volgens het boek had Truman indertiid aanvankelijk bezwaar tegen zijn candidaatstel- ling voor het vice-presidentschap. Hij had echter later op aandrang van president Roosevelt toege geven.

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1