Nederlandse veroverden Koreavrijwilligers een heuvel Uil Je Srcvinete van Wijziging de Pachtregeling 1945 DE AUSTRALISCHE INVOERBEPERKINGEN Twee deserteurs van het Vreemdelingenlegioen Schendingen van het Joegoslavische luchtruim Rode knipperlichten bij afgesloten overwegen DE TUNESISCHE KWESTIE De Wafd tegen regering-Hilaly Pasja AGENDA DeChinesepapegaai TERNEUZEN. AXEL. GOES. HENGSTDIJK OVERSLAG. Eerste reis s.s. r, United' De Zweedse ievensmiddelenprijzen - MJf Kapt. B. M. Koster schrijft uit Korea betjvolgendej^ Ze mogen nu wel een brug hebben geslagen in de buurt van Panmundjon; een brug, waarover alle krijgsgevangenen zullen wandelen om terug te gaan naar hun onderdelen en ze mogen nu wel een vliegveld hebben aange legd bij Munsan-Ni, opdat de Amerikaanse krijgsgevangenen uit de rode kampen spoedig naar Tokio vervoerd kunnen worden, doch al deze feiten, die zouden kunnen wijzen op een mogelij.ke wapenstilstand, konden toch niet beletten, dat het N.D.V.N. een aanval moest ondernemen op de Starhill. De berichten zeiden, dat de Starhill bezet was door de Chi nezen. De opdracht luidde dus: „Starhill heroveren". Dit keer moesten de Nederlanders het weer doen, en wel de B-compag- nie. Het werd zoals meestal van dik hout zaagt men planken. Er werd een geweldig vuur op die heuvel geopend. Het is onbe grijpelijk dat na een dergelijk bombardement nog levende we zens op zo'n heuvel kunnen zijn. Op de heuvel zit niemand, maar erin zitten de fanatieke Chinezen, die beste soldaten zijn en die slechts zelden op de loop gaan. In zekere zin kun je zo'n tegen stander waarderen. Alhoewel iedereen bij het N.DV.N. zegt: „Een goeie Chinese vrijwilliger is een dooie Chinese vrijwilliger." De commandant voorop. De Nederlanders hebben de heuvel genomen, zij het ten koste van zeer zware offers. Overste Christan ging na het uitvallen van een peloton-commandant voorop, alleen maar met een pis tool in zijn handen. Toen ook de commandant van het 1ste peloton buiten gevecht werd gesteld, nam de overste het bevel over. Toen zijn manschappen dat zagen, lie pen ze tegen de heuvel op alsof ze niet wisten, dat de eerste do den en gewonden al aan de voet van de berg lagen. Het eigen vuur viel nu en dan rampzalig kort bij en toen we eindelijk te gen de heuvel lagen, zagen ze Chinese handen uit de bunkers komen, welke granaten naar be neden werpen. Knock-out door steen. Arie Schouten vertelde: „Nou kaptein, ik stak van de zenuwen een sigaret op en knipoogde tegen mijn maat, maar in mijn eigen docht ik: Arie dat is je laatste saffie. Toen het stil was, lag ik te luisteren of ik de stem van de groepscommandant nog hoorde. Ik hoorde niets en dacht waar zou die weze, maar hij was.,., dood." En om die vrese lijke gedachte kwijt te raken en zich zelf wat meer moed in te praten, ging Arie door: „Maar gelachen dat ik heb", kapitein. „Ik zag een Chinees in een bun ker en wou natuurlijk schieten Mijn geweer weigerde. Toen kreeg ik een ander geweer te pakken, dat weigerde ook al Sergeant Goedhart zag die Chi nees ook, lei zijn geweer an, maar ook dat weigerde. Toen werd ser geant Goedhart kwaad, hij liep om de bunlier, nam een grote steen en gooide die op de Chi nees. Jammer van die liortvaller van onze artillerie. Anders was het beter afgelopen Arie Schouten kan nog lachen om dat avontuur, ofschoon hem het verlies van enkele kameraden zwaarder zit dan hij laat blijken We mochten ze allemaal graag, die gevallen zijn in de strijd. Het is alsof de dood de eigenaardigheden van iemands karakter wegneemt, zodra het le ven het lichaam verlaat. Op de arm heeft Arie Schouten veel laten tatoueren, toen hij onder weg van van Holland naar Ko rea. Er staat op zijn arm: ter her innering aan mijn moeder. Altijd denken we aan onze moeder, of schoon we nog liever zouden sterven dan het te bekennen, bang als we zijn, dat het als een vorm van heimwee zou worden uitgelegd. Pantservest redde leven, Korporaal A. Treyee, die groep- commandant is, werd al snel uit geschakeld onder aan de voet van de heuvel. Hij wist toen al, dat een andere groepscommandant het leven had gelaten. Doch de actie ging door. Er mag een schok door de troep gaan bij het ver nemen van het bericht dat een kameraad is gesneuveld, doch het vuur zet tot verdere actie aan en om eerlijk te zijn ook de drang naar zelfbehoud. Daar kan soldaat Nijs over mee praten. Hij had een pantservest aan, waarvoor hij eigenlijk niets voelde, omdat het hem te zwaar was, doch hij kreeg er een gra naatscherf tegen. Het pantser vest werd verfrommeld, maar soldaat Nijs heeft er zijn leven aan te danken. Hij kan nu het vest wel kussen. En om Daan Hendriks kan iedereen wel lachen. Hij wilde nooit een pant servest aan, omdat ze me toch in het achterwerk schieten, zei hij altijd. Hij kreeg gelijk, doch hij is al weer zover, dat hij kan lachen als hij er aan terug denkt. Doch wat hen allen goed doet, is dat de actie, ondanks alles, een volledig succes werd. Toen het stil was en de op dracht uitgevoerd, liep overste Christan met de handen in zijn zakken op de heuvel. Hij maakte een praatje met zijn mannen, die steeds zeggen: 'n Machtige peer, hetgeen oneerbiedig en onkrijgs- tuchtelijk klinkt, doch het is de grootste lof, die een soldaat kan uiten. Intussen waren beneden onze vier doden en onze zwaar- en licht gewonden. Zij werden naar de dokter getransporteerd MORGEN: AXEL: Het Centrum, 2 uur: Algem. vergadering van af gevaardigden polders en wa terschappen Hulster- en Axeler Ambacht. SivccJc SC camei* In de vergadering van de Tweede Kamer is gisteren aan de orde gekomen het wetsont werp tot wijziging van de pacht- regeling 1945. De voorlopige handhaving van het pachtbesluit is laatstelijk bij de pachtvoorziening 1950 ver lengd tot 1 April 1952. De ver wachting was, dat vóór deze datum een nieuwe pachtwet tot stand zou komen. De voorberei ding van deze nieuwe wet vergt echter aanzienlijk meer tijd dan destijds kon worden voorzien. Onder deze omstandigheden is een hernieuwde verlenging van het pachtbesluit niet te vermij den. De heer C. van den Heuvel (A.R.) betreurt het, dat de Ka mer als het ware met het mes op de keel gedwongen is dit wet je aan te nemen. Hij vraagt de toezegging, dat de regering op korte termijn een aantal z.i. noodzakelijke wijzigin gen aan de Kamer zal voorleg gen. In dit verband noemt hij de onbevredigende toestand bij ver lenging van de pacht. Het ver schil van 15 in de pachtprijs om in hoger beroep te kunnen gaan moet z.i. 5 worden. Er is een bepaling nodig om het mo gelijk t emaken, dat voor de duur van het leven verpacht kan wor den door ouders aan kinderen. Een weg moet gezocht worden om de verpachter bevoegd te verklaren de pacht op te zeggen in grote lijnen met het ontwerp eens. Het streven om te komen tot uniformering der bepalingen met betrekking tot de belasting wetgeving verdient toejuiching. Het betreft echter nog slechts een gedeelte. Z.i. zal de regeling slechts voor enkele jaren gelden. De algeme ne herziening van het belasting recht, welke al enige malen in het vooruitzicht is gesteld, moet met kracht worden voortgezet. Ze is urgent. Spr. betoogt, dat we terug moeten naar een behoorlijke be- lastingmoraal, die na de oorlóg verslapt is. Hij gaat accoord met art. 2, waarin staat dat de belasting plichtige alle gegevens moet ver strekken voor zijn eigen aan gifte. Naar zijn oordeel is een rede lijk geheel ontstaan. De regering heeft niet overvraagd en het ont werp is z.i. een grondslag voor een behoorlijke verstandhouding tussen fiscus en belastingplich tige. De eerlijke belastingplichtige heeft geen belang bij het bank- .nT „PT ver.geheim. Handhaving van de hui- Ho naohtnriis dige toestand, waarin geen bank- de pachtprijs gBhe.m bestaat ig een kwestie van moraliteit, aldus spr. Met de strafbepalingen kan spr. zich verenigen. De voorge stelde verzwaring der straf op fiscale delicten tot vier jaar is noodzakelijk. De heer Van de Wetering (C.H.) verklaart een wettelijke regeling van het fiscale nood- De drastische invoerbeperkin gen, die de Australische regering heeft ingesteld, zouden niet no dig zijn geweest, wanneer de in flatie in de kiem was gesmoord, aldus een verklaring van Prof- W. Prest, hoogleraar in de econo mie aan de universtiteit te Mel bourne. Hij zeide, dat de Austra lische bevolking de gevolgen van deze maatregelen geleidelijk zal bemerken in een vermindering van het aanbod van geïmporteer de goederen en hij merkte op, dat de beperkingen, wanneer zij van blijvende aard zouden zijn, kun nen leiden tot rantsoenering van sommige artikelen. De „Melbourne Sun" waar schuwt, dat de invoerbeperkin gen kunnen leiden tot een nieu we golf van inflatie, tenzij de re gering de prijzen beheerst van de goederen, die schaars zullen worden. Het enige middel om de han delsbalans in evenwicht te bren gen, is volgens dit blad verho ging van de productie der goede ren, die de werèld wenst te ko pen. De „Canberra Argus" acht de mogelijkheid niet uitgesloten, dat de invoerbeperkingen belasting verhoging tengevolge zullen heb ben, daar de staat als gevolg van deze maatregel in het nieuwe be grotingsjaar waarschijnlijk 100 millioen Australische ponden aan invoerrechten en omzetbelasting zal derven. De kleinhandelaars in Sydney trachten thans zoveel mogelijk geïmporteerde goederen, vooral sigaretten, tabak, whisky, jene ver, brandewijn, rhum en likeu ren in te slaan. Op de effectenbeurs te Sydney trad ais gevolg van de invoerbe perkingen een snelle koersstij ging voor aandelen in, vooral voor textielaandelen. CONTACT-COMMISSIE VOOR DE WATERLEIDINGBE DRIJVEN IN ZEELAND. Het lid van Ged. Staten van Zeeland, Mr Dr A. J. J. M. Mes, heeft een contactcommissie voor de waterleidingbedrijven in Zeeland geïnstalleerd. In de commissie namen zitting alle waterleidingdirecteuren in de provincie alsmede vertegen woordigers van de gemeenten Borssele en Domburg (waar aparte waterleiding-distributie- bedrijren bestaan) en een verte genwoordiger van 't rijksbureau voor ae drinkwatervoorziening. Mr Dr Mes zal als voorzitter op treden. De commissie heeft ten doel het contact tussen de water leidingbedrijven onderling te bevorderen en adviezen aan Ged. Staten en aan de gemeen tebesturen te geven. Jaarvergadering „Vara", afd. Terneuzen. Gisteravond vond in ,,'s Lands Welvaren" onder voorzitterschap van de heer J. Hamelink de jaar lijkse alg. vergadering plaats der afd. Terneuzen van de „Vara." Na een welkomstwoord door de voorzitter werden de jaarversla gen'van de secretaris en penning meester goedgekeurd. In het af gelopen jaar vond een aanmer kelijke groei in de afd. plaats en steeg het aantal leden van 350 tot 454. Na een verslag van de kascom- missie en der gehouden districts vergadering, werd het jaarver slag en omroeprapport van het hoofdbestuur behandeld. Hierbij werd de wens geuit enkele wijzi gingen in de programma's te ver zoeken en meer aandacht te schenken aan de verlangens der Protestants Chr. groep. De aftredende bestuursleden de heren H. Annot, B. Burger en F. van Doeselaar werden herkozen. De kascommissie bestaat uit de heren J. M. Hamelink, A. Peters en M. v. d. Wege. Als afgevaar digden naar de a.s. districtsver gadering werden de heren H. An not, B. Burger, F. van Doeselaar en P. van Hecke gekozen. Na het benoemen van een propaganda- commissie volgde de omvraag. Hierbij werd verzocht zich met het hoofdbestuur te verstaan om ook in de kanaalzone een zgn. „cantine-uitzending" te organi seren. De nodige stappen zullen hier voor worden ondernomen. Daarna volgde sluiting der ver gadering door de voorzitter. Paasveemarkt. Door de Jaarmarkt-commissie alhier is besloten op Zaterdag 5 April wederom 'n Paasveemarkt te organiseren. Wegs verbetering Op het Belgisch gedeelte te Overslag is een aanvang ge maakt met de aanleg van een nieuwe betonweg welke Overslag rechtstreeks zal verbinden met de gemeente Zeizate. Er is ook een plan een nieuwe weg aan te leggen tussen de gemeenten Zuiddorpe en Overslag. Een ver gadering hiertoe zal Zaterdag a.s. worden gehouden te Axel met leden van Ged. Staten van Zeeland, de gemeenten Overslag en Zuiddorpe en de belangheb bende polders of waterschappen. Gezien de slechte toestand der weg en het drukke verkeer is het te hopen, dat hier overeen stemming zal worden bereikt. als hij de grond voor zich of zijn vreemd aan de Nederland- kinderen wil gebruiken. aard De voorzitter merkt op, dat gpr heeft geen goed woord deze punten niet alle in het voor- voor belastingontduikers en acht lopig verslag zijn behandeld. Z.i. straffen noodzakelijk, zou eerst nader overlegd moeten Het is dwaas dat de plicht om worden. inzage in de boeken te verstrek- r>f heer Droesen (K.V.P.) ken vijf jaar blijft bestaan. De dringt eveneens aan op het in inspecteur heeft vóórdeaanslag overweging nemen van de door gelegenheid voor f>nderzoek. de heer Van den Heuvel genoem- Twee 2D-jarige deserteurs van het Franse vreemdelingenlegioen, een Zwitser en een Oostenrijker, zijn Maandagavond over boord gesprongen van het Zweedse schip „Thetis", dat juist de ha ven van Hull had verlaten. Een van hen is later levenloos aan gespoeld doch de ander is gered. Beiden hadden zwemvesten. De deserteurs hadden zich in Noord-Afrika als verstekelingen aan boord van de „Thetis" bege ven. De kapitein heeft in drie Britse havens gepoogd zijn „gas ten" kwijt te raken doch zonder succes. Het schip zette Maandag avond koers naar Italië en de ka pitein hoopte, dat de deserteurs door de Italiaanse autoriteiten zouden worden toegelaten. Indien de twee jonge mannen op Frans grondgebied gevat zou den worden, zouden zij tot ge vangenisstraffen van vijf jaar veroordeeld kruinen worden. In een te Belgrado uitgegeven communiqué wordt verklaard, dat Dinsdag vliegtuigen van Hon garije uit zesmaal achtereen het Joego-Slavische luchtruim heb ben geschonden. De vliegtuigen waren over kazernes van de greswacht gevlogen. Twee dagen eerder is een vlieg tuig bij het kruispunt der Roe meensBulgaars-Joego-Slavische grens tot boven Joego-Slavisch gebied verschenen, aldus de ver klaring de punten. De heer Borst (C.P.N.) be pleit de wenselijkheid van een regeling, die de pachters be schermt en de verpachters niet de gelegenheid geeft de wet te ontduiken. De heer Vondeling (Arb.) wenst geen noodregeling. Hij acht een spoedige definitieve regeling nodig, welke de gehele materie omvat. De heer De Ruiter (C.H.) is niet voor een spoedige herzie ning der pachtwet. Hij zou de praktijk eerst gelegenheid wil len geven zich uit te spreken. De minister van justitie, de heer Mulderije, acht de door de heer Van den Heuvel genoemde punten van principiële betekenis. Daarin kan niet op korte termijn door een incidentele regeling worden voorzien. De praktijk zal zich moeten doen horen. Overigens is de tijd voor regering en Kamer zeer kort. Aan de geuite verlangens kan geen gevolg worden gege ven. De minister van landbouw, de heer Mansholt, sluit zich hierbij aan. Er zijn zeker urgente pun ten, maar die moeten z.i. behan deld worden bij de algemene her ziening der pachtwet, welke op stapel staat. Na re- en dupliek wordt het wetsontwerp z.h.s. goedgekeurd, Wat het bankgeheim betreft zegt spr., dat men zich aan Zwit serland moet spiegelen. Hij wil liever zware straffen opleggen dan overmatige bevoegdheden aan de belastingadministratie geven. De heer Hoogcarspel (C.P.N.) constateert dat uit het z.g. ge- wetensgeld blijkt, hoezeer de fis cus wordt bedrogen; dat is niet van deze tijd alleen. Spr. is het eens met de minis ter, dat hot bankgeheim opgehe ven dient te blijven Te half zes wordt de vergade ring gesloten. F ruit teelt bedrijven in de N oord- Oostpolder. Tijdens een te Goes gehouden vergadering van de kring Zee land-W. Brabant der Ned. fruit telers-organisatie (N.F.O.) is de uitgifte van de fruitteeltbedrijven in de Noord-Oostpolder ter spra ke gekomen. De vraag is wel eens gesteld, zo zei de voorzitter P. J. J. Dek ker uit Wemeldinge, of deze be drijven alleen maar „voor dok terszoontjes" zijn weggelegd. Het gaat er echter om, dat men bij de uitgifte van deze bedriiven zekere waarborgen wil stellen. Ze worden namelijk uitgegeven in erfpacht en de canon hiervan bedraagt 180 tot 190 per ha. Als groot bezwaar wordt nu ech ter genoemd, dat men voor elk bedrijf allereerst moet beschik ken over 25.000 en buitendien voor elke hectare die het bedrijf groot is nog eens over 5000. Men moet niet vergeten, dat de toekomstige pachter, die de helft van het kapitaal in contanten moet bezitten en voor de andere helft een dubbele borg moet heb ben, zelf eerst zijn bedrijfsgebou wen moet stichten, zijn arbeiders onder moet brengen, zijn werk tuigen moet kopen en tevens verplicht is binnen vijf jaar zijn oei celen te hebben beplant en be bouwd. Ir Groot, de landelijke secreta ris der N.F.C., die hierop nog een toelichting gaf, zei dat de directie van de N.O.P. zeker wel een soe pel beleid zal willen voeren. Het gaat er nu eenmaal om specula ties tegen te gaan. Bij de uitgif te van de percelen had hij overi gens geen dokterszoontjes ge zien. Een vraag uit de vergadering, of bij de uitgifte van fruitteelt- bedrijven in de Sloepolder dezelf de werkwijze zal worden gevolgd, kon niet worden beantwoord. Er is hierover nog niets bekend. Gomité voor volksspelen. Enkele personen uit ons dorp hebben het initiatief genomen om te komen tot oprichting van een comité dat zal trachten de bewoners van Hengstdijk en voornamelijk de jeugd en school gaande kinderen op kermis' Maandag in de gelegenheid te stellen deel te nemen aan de vein ouds bekende volksspelen en eventueel andere attracties. Ook vorige jaren konden reeds der gelijke spelen op touw gezet worden, evenwel op bescheidei wijze. Gebrek aan geld maakte het toen onmogelijk met een be hoorlijk programma voor de dag te komen. Het nieuwgevormde comité stelt zich nu ten doel van deze dag voor de jeugd iets bij zonders te maken. Om iets bij zonders te kunnen presteren, moet men over de nodige contan ten beschikken. Men zal daarom trachten de geheel uitgeputte kas aan te vullen door het beleg gen van prijspieringen e.d. Indien alle inwoners de nodige steun verlenen, zal de jeugd een ontspanningsfestijn worden be zorgd, dat klinkt als een klok. Smokkelfront. De douane-beambten alhier namen twee koeien in beslag die enige smokkelaars over de grens trachtten te brengen. Eén der smokkelaars werd door de kom miezen gegrepen en ter beschik king van de justitie gesteld. De Amerikaanse rederij „Uni ted States Lines" heeft op het ogenblik een nieuw passagiers schip, het s.s. „United States" in aanbouw, dat thans bijna ge reed is. Op 3 Juli a.s. zal dit nieuwe schip, dat ongeveer 330 meter lang is het grootste passa giersschip ooit in Amerika ge bouwd uit New York vertrek ken voor zijn eerste reis naar Le Havre en Southampton. De „United States" biedt plaats aan 2000 passagiers. De 55-jarige commodore van de vloot van deze maatschappij, Harry Manning, is benoemd tot gezagvoerder van dit schip, dat wordt gebouwd op de „Newport News shipbuilding dock-com pany". VERVANGING VAN HET FISCALE NOODRECHT. De Kamer heeft daarna een aanvang gemaakt met de behan deling van het wetsontwerp in zake vervanging van het fiscale noodrecht. De bedoeling is het fiscale noodrecht te vervangen door een meer beperkte wettelijke rege ling en in aansluiting daaraan meer eenheid te brengen in de fiscale strafbepalingen. De heer Hofstra (Arb.) is het door EARL DERR BIGGERS. Vertaald door P. OREILLE. 110) Nadruk verboden. „Zo?" Madden greep een revol ver. „Dat zullen we dan eens zien." Er klonk een schot maar niet uit Maddens revolver. Het kwam uit de zijden mouw van Chan. Het wapen van Madden viel klet terend op de vloer, en er was bloed op zijn hand. „Buig niet voorover!" waar schuwde Chan, en zijn stem werd plotseling hoog en schril. „Post bode heeft lange wandeling ge daan, maar nu heeft hij einddoel van tocht bereikt. Buig niet voorover, of ik plaats kogel in ietwat waardevol hoofd-" „Charlie ben je gek?" riep Victor. „Niet erg", glimlachte Chan. „Verleen mij de vriendelijke gunst, achteruit te gaan, meneer Madden." Hij raapte de revolver op het geschenk van Bill Hart, leek het. ,Zeer mooi pistool ik nu ge bruik van maken." Hij liet Madden omdraaien, doorzocht hèm, en zette toen een stoel midden in de kamer. ,Neem hier plaats, als u zich zo ver wilt verwaardigen „Vervloekt!" riep Madden. „Zet u neer!" zei Chan. De grote Madden keek hem een seconde aan, en liet zich toen onwillig in de stoel vallen. „Meneer Gamble", riep Chan. Hij doorzocht het tengere man netje. „U hebt mooi, klein wapen in kamer achtergelaten. Zeer goed. Dit is uw stoel. En niet te vergeten, meneer Thorn, ook on gewapend. Makkelijke stoel voor u "oolc." Hij ging achteruit en keek hen in het gezicht. „Victor, ik doe nederig voor stel, u zich voegen bij groep. U altijd overvloedig dwaze jongen. Ik herinner mij - in Honolulu. Zijn toon werd koel. „Ga vlug zitten, of ik maak gaatje in u en licht zware last van moeders gemoed." Hij trok een stoel tussen hen en de wapenverzameling aan de muur. „Ik zal pok wagen mij neer te vlijen", verklaarde hij. Hij keek op de klok. „Ons wachten zal misschien lang duren. Meneer Thorn, een voorstel komt bij mij op. Neem zakdoek en verbind ge wonde hand van Chef." Thom haalde een zakdoek te voorschijn en Madden stak zijn hand uit. „Wat duivel waar wachten we op?" schreeuwde de millionnair. „Wij wachten terugkeer van meneer Bob Eden af", antwoord de Chan. „Ik zal veel mee te de len hebben als hij verschijnen. Thorn voltooide zijn liefde werk en sloop weer naar zijn stoel. De grote klok tikte vooit. Met het geduld, dat zijn ras ken merkt zat Chan zijn vreemde groep gevangenen aan te kijken Een kwartier verliep, een half uur, de minutenwijzer begon langzaam het uur van negen te naderen- Victor Jordan schoof onrustig heen en weer op zijn stoel. Wat een gebrek aan eerbied tegen over een man, die millioenen waard was! „Je bent niet bij zinnen, Char lie", protesteerde hij. „Misschien", antwoordde Chan. „Wij wachten af en zien." Daar ratelde een auto het erf op, Chan knikte. „Lang wachten bijna voorbij", verklaarde hij. „Nu meneer Eden komen." Zijn gelaatsuitdrukking veran derde, toen er op de deur werd geklopt. Ze werd opengeduwd en kwam een man naar binnen Gr ik n--- Een gezet, vastbesloten man met een rood gezicht: kapitein Bliss van de afdeling Moordzaken. Achter hem kwam nog iemand, een mager, gespierd individu, met een zeer wijde hoed. Zij staarden vol verbazing naar het schouwspel daar voor hen. Mad den sprong op. „Kapitein Bliss ik ben blij, dat u komt. U bent juist op tijd." „Wat betekent dit?" vroeg de magere. „Meneer Madden", zei Bliss, „ik heb commissaris Harley Cock meegebracht. Ik geloof, dat u ons nodig hebt." „Dat hebben we zeker", ant woordde Madden. „Deze Chinees is waanzinng geworden. Neem hem zijn revolver af en arresteer hem." De commissaris ging naar Charlie. „Geef mij je vuurwapen John", beval hij. „Je weet, wat het zeggen wil een Chinees met een revolver in Californië. Deportatie- Ach hij heeft er twee." „Commissaris", zei Charlie met waardigheid. „Sta mij de eer toe, mij voor te stellen. Ik ben ser geant-speurder-Chan, van de po litie in Honolulu." (Wordt vervolgd.) De Zweedse regering wil de prijzen van kaas, vlees en spek met enige öres per kilogram ver hogen. De landbouwers zullen overheidssubsidie krijgen op melk en varkens, alsmede een bijdrage ter tegemoetkoming in de schade, door roest aan de tar we toegebracht. Een voor gisteren aangekon digd communiqué over de nieu we Ievensmiddelenprijzen is nog niet gepubliceerd, volgens „Sven. ka Dagbladet" omdat de vakbe weging en de coöperatieve bewe ging ernstige bezwaren hebben tegen een voorgestelde verhoging van de melkprijs met drie öre per liter. De regering zou daarom Vrijdag een nieuwe beslissing nemen. De Nederlandse spoorwegen hebben de A.N.W.B. bericht, dat thans in beginsel is 'beslist, dat de afsluitbomen bij de meer be langrijke overwegen gemarkeerd zullen worden door een rood knipperlicht, dat aan weerszij den van de overweg, aan de rechterzijde van de rijweg zal worden aangebracht. Er zal een onderzoek worden ingesteld, welke overwegen voor deze beveiligingsmethode in aanmerking zullen komen. In een uitgebreid adres dat de A.N.WJ3. op 19 Februari inzake de overwegenbeveiliging tot de minister van Verkeer en Wa terstaat heeft gericht, sprak de bond als zijn mening uit, dat de talrijke aanrijdingen van geslo ten overwegbomen in 1951 niet minder dan 284 voor een belangrijk deel veroorzaakt wor den door het feit, dat deze 'bo men, zelfs ook bij dag, vaak te cverwachts en dus te laat voor het snelverkeer zichtbaar worden. De Ver. Staten hebben, naar verluidt, de vertegenwoordigers van de 15 Arabische en Aziati sche landen in de Ver. Naties aangeraden met hun aangekon digde actie ten aanzien van het Frans-Tunesische geschil te wachten, tot de nieuwe Franse regering de gelegenheid heeft gehad zich met de kwestie be'- zig te houden. De genoemde landen gaven onlangs te kennen bij de Veilig heidsraad een klacht te zullen indienen, dat de kwestie een ge vaar betekent voor de interna tionale vrede. Zij wachtten ech ter nog op de aankomst van Tu nesische deskundigen, onder wie 2 leden der regering. De vorige Franse regering ver klaarde, dat de Ver. Naties niet competent waren om deze kwestie te behandelen, aange zien het naar hun mening, om een binnenlandse aangelegen heid ging. Op een vergadering van Waf- distische senatoren en afge vaardigden, onder voorzitter schap van ex-premier Nahas Pasja is het besluit van het partijbestuur goedgekeurd om niet met de regering van Hilaly Pasja samen te werken. De fractie van de Wafdistische partij bezit in het huidige Egyp tische parlement de meerder heid. Voorts is besloten Farid Zaa- loek die als minister van propa ganda in de nieuwe regering zitting heeft genomen, uit de partij te zetten.

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 2