Ook in V. S. weer werkloosheid Minister Mansholt over landbouwvraagstukken Belasting en Woningbouwleningen Onze emigratie naar Canada Moeilijkheden door het uitbreken van mond- en klauwzeer De dienstplicht in de V.S. ONDANKS BEW Geen vrees voor spoedige oorlog Geen scheurpremie in uitzicht gesteld Europees goud naar Amerika Nederland en de overige landen van West-Europa mogen met een groeiende werkloosheid te kampen hebben, de Ver. Staten hebben niet minder. Ondanks de herbewapening heerst in grote delen van de civiele economie 'n aanzienlijke werkloosheid, in het bijzonder in de automobielindustrie. Men leest in de Amerikaanse kranten, dat gebrek aan grondstoffen beperkingen heeft veroorzaakt. Maar waar het de automobielindustrie in werkelijkheid aan ontbreekt, zijn niet de grondstoffen maar de kopers. Wat men in Amerika ziet, is niet een kunstmatige werkloosheid, veroorzaakt door de herbewapening, neen, het is een echte werkloosheid, een depressie zoals men die vroeger in de economische cirkelgang altijd zag terugkeren, maar die nu in het geheel niet werd verwacht. WEERSVERWACHTING. ZON- en MAAN STANDEN. HOOGWATER. Frankering bij AbonnementTerneuzen Directeur -Hoofdredacteur I. van de Sande SMactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 Ni 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRLE ZEEUW ZATERDAG 8 MAART 1952. 7e Jaargang No. 1980. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; Iedere regel m«er 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Werkloosheid heerst niet slechts in de automobielfabrieken aan het Michiganmeer, maar ook in de schoenfabrieken van Mas sachusetts, in de textielindustrie van Nieuw-Engeland, in de con- fectieindustrie van New York, in de wolfabrieken van New Jer sey de arbeiders worden daar zelfs met een loonsverlaging be dreigd in de meubelfabrieken Vein North Caroline en in de houthandel aan de westkust. Wat in de automobiel-industrie gebeurt, is al zeer weinig ver heugend. Terwijl de productie bij gebrek aan kopers moet wor den beperkt, blijven de prijzen van het eindproduct stijgen. Dat maakt, wil de depressie niet op een werkelijke grote crisis uit lopen, hoge militaire budgetten tot een soort permanente econo mische noodzakelijkheid. Nu zorgen de politieke en mi litaire omstandigheden er wel voor de defensie-uitgaven aan de hoge kant te houden aan een te hoge kant zelfs. Want het blijkt de Amerikaanse regering steeds moeilijker te vallen, de begroting sluitend te maken en dus inflatie te verhinderen. Het tekort op het begrotingsjaar, dat 1 Juli 1952 begint de totale uitgaven zullen daarin het astro nomische cijfer van 85 milliard dollar bedragen wordt nu reeds op 15 milliard dollar ge schat, maar inderdaad zullen zij nog wel hoger zijn. Om overigens iets te begrijpen van de noodzaak ener zo exhor- bitant hoge begroting, moet men enige dingen, die zeker niet on interessant zijn, weten: 1. In de luchtoorlog in Korea worden in het laatste lialve jaar geheel onverwacht meer Ameri kaanse dan Russische vliegtui gen neergeschoten. Daarom zijn de uitgaven van de luchtmacht van 12,5 tot 19 milliard dollar verhoogd, die voor de marine- vliegdienst niet inbegrepen. On geveer de helft van alle orders, die in het komende jaar worden geplaatst, zijn bestemd voor vliegtuigen en vliegvelden bui ten de Verenigde Staten. 2. Wanneer het huidige be grotingsjaar op 30 Juni 1952 ein digt, zullen er militaire orders ter hoogte van 60 milliard dollar voor leveranties in de komende jaren uitstaan. De nieuwe be groting machtigt de regering tot een uitgave van nog eens 52 mil liard dollar, zodat met uitstaan de orders ten bedraee van 112 milliard dollar gerekend mag worden. Op het ogenblik bedra gen de werkelijke leveranties slechts ongeveer 2 milliard dol lar per maand. Dat betekent, dat 1954 en 1955 de jaren van een volledige herbewapening zul len zijn, ook indien er geen oor log uitbreekt. Niet op volle kracht. Opvallend is nog, dat de nieu we begroting geringe bedragen voor het opslaan van voor een oorlog belangrijke grondstoffen uittrekt. Klaarblijkelijk zijn de voorraden groot genoeg Het tempo der herbewapening is langzamer dan werd verwacht. Zij wordt niet uitgevoerd op een wijze, dat de fabrieken „vol- stoom" werken om wapens te produceren. Wat men op het ogenblik doet, is met alle ener gie fabrieken en machinale werktuigen voor de vervaardi ging van wapens te bouwen en vliegvelden en wapendepots in Europa, Azië en Afrika aan te leggen. Ondanks de scherpe taal van Washington is men er dus van overtuigd, dat een oorlog op korte termijn onwaarschijnlijk is. Deze opvatting schijnt geba seerd op de mening, dat geen land het meer kan wagen atoom bommen op de steden van de tegenstander te werpen. In de sector der bacteriologie zijn in de laatste jaren bijzonder moorden de wapens ontwikkeld, wapens die gemakkelijk met lichte vlieg tuigen vervoerd kunnen worden en ongetwijfeld als represaille middel zouden worden gebruikt voor een atoombombardement door een tegenstander, die niet voldoende atoombommen of de zware vliegtuigen, om deze te vervoeren, zou hebben. Daarom doet Washington alle moeite de A-bom door atomische veldartil lerie te vervangen. Voor dit doel zullen nog milliarden verdere dollars moeten worden uitge trokken boven de bijna 2 mil liard, die er thans voor beschik baar zijn. En dan dient nog de verdediging tegen lichte vlieg tuigen te worden georganiseerd. 3. De hulp aan het buitenland in het bijzonder voor de herbe wapening van Europa, zal van 7 tot 10.5 milliard dollar worden verhoogd. Maar ook deze verho ging zal te klein blijken, omdat het zwaartepunt der internatio nale gebeurtenissen zich van Europa en Korea naar het Mid den-Oosten en Afrika aan het verleggen is. Daar zullen nieu we militaire uitgaven worden vereist. 4. Ondanks dit alles vraagt men zich af, of een tekort van 15 milliard wel noodzakelijk is. In het komende begrotingsjaar bedraagt het militaire budget 52 milliard. En juist in de militaire sector schijnt er een zinloze geld verspilling te bestaan. Onlangs stelde een Congrescommissie vast, dat alleen al de militaire administratie 5 milliard dollar per jaar kost, terwijl de ene af deling niet week wat de andere doet. Maar zelfs al is hier verlich ting te '-'inden, de Amerikaanse minister van financiën zal net zo min als zijn Europese collega's snel uit de zorgen komen. Het vraagstuk van de voeding van de veestapel moet als het kernprobleem worden gezien. Door het gevolgde systeem, waar bij de internationale schaarste slechts in geringe mate door werkt tot de boer immers hij ontvangt een vast kwantum te gen een min of meer stabiele prijs is het besef van de grote urgentie van dit vraagstuk wel licht nog in onvoldoende mate tot de boeren doorgedrongen. De minister twijfelt niet aan hun goede wil tot het leveren van een bijdrage voor het welvaartspeil in Nederland. Niettemin acht hij het noodzakelijk, maatregelen te treffen, waardoor een stimulans voor de vergroting van de voe- derverbouw kan worden bereikt. Overigens is de minister niet van mening, dat bepaalde maatrege len in de boerenstand onrust heb ben verwekt. De opmerking, dat de richt- en garantieprijzen krap zijn vastgesteld, acht de minister in haar algemeenheid niet juist. MELKPRIJS, Naar aanleiding van de vraag van sommige leden, hoe het zul velfonds zal moeten manipuleren ingeval het tweeprijzen-stelsel voor de melk wordt ingevoerd, zij medegedeeld dat met het georga niseerde bedrijfsleven overleg gaande is omtrent de uitvoering -=» - Kort uitstel van betaling Tijdens de debatten in de Eer ste Kamer over de begroting van financiën is er de aandacht op gevestigd, dat er personen zijn, die willen inschrijven op de na tionale leningen voor de woning bouw, doch daarin verhinderd worden door liquiditeitsmoeilijk heden van tijdelijke aard. Voor de moeilijkheden, die ontstaan, doordat ongeveer tegelijk met de storting van de leningsbedragen Met betrekking tot de moeilijk heden, welke er door het uitbre ken van mond- en klauwzeer in Saskatchewan (Canada) voor onze emigratie naar dat land zijn ontstaan, deelde Ir Mr B. Have- man, commissaris voor de emi gratie ons mee, dat er geen aan leiding bestaat zich hierover zeer ongerust te maken. Van weerskanten wordt op het ogenblik naar een oplossing ge streefd. De Nederlandse regering is bereid alle waarborgen te ver schaffen, die door de Canadese regering worden gevraagd. De heer Haveman hoopte, dat er binnen niet al te lange termijn een oplossing zal worden gevon den, waardoor aan de thans op tredende stagnatie een einde zal komen. Indien het nodig geacht wordt, dat voor het vertrek der emi granten deze en hun inboedels moeten worden ontsmet, dan zal De Amerikaanse goudvoorraad gaf in de week per Woensdag j.l. de grootste stijging voor een weekperiode te zien sinds de capitulatie van FrankrHA i '40. De stijging bedroe" 180 millioen dollar tot 23.290 millioen. Het schijnt dat het buitenland een grote hoeveelheid goud aan de Ver. Staten moest verkopen In verband met het aanhouden de tekort aan dollars. hiertoe desnoods worden overge gaan. Zoals bekend Is de veestapel in Canada jarenlang vrij gebleven van deze ziekte en is uus zeer ge voelig daarvoor, zodat een epide mie zich zeer snel zou kunnen verspreiden en uitbreiden. Toen er reden was aan te nemen, dat de ziekt" was bijeen gebracht door de 29-jarige Duit se boerenarbeider Yviny Brunt- jen, die nog maar kort in Cana da was, heeft de Canadese rege ring besloten een „tijdelijk" ver bod voor immigratie van land- bouwfamilies uit te vaardigen. Onmiddellijk zijn toen bespre kingen begonnen tussen Ir Mr B. Haveman en de heer A. A. Ewen, hoofd van de Canadese immigra tiedienst hier te lande. Het voor stel van de Nederlandse regering is de daarvoor in aanmerking komende emigranten te voorzien van een verklaring door de plaatselijke autoriteiten dat het desbetreffende emigrantengezin niet afkomstig is van een be drijf, waarop mond. en klauwzeer heerst of kortelings heeft ge heerst. Tevens zal alles worden gedaan om de emigrant en zijn goederen te desinfecteren, ten einde te verkrijgen, dat ook de bezwaren ten opzichte van hen, die van besmette bedrijven af komstig zijn, kunnen worden op geheven en de uiterste zekerheid aan Canada zal worden gegeven. De selectie van emigranten gaat op de normale wiize door. Er zullen echter tijdelijk geen visa worden verstrekt aan de ge noemde groep. Hierdoor kan enige vertraging optreden in de uitvoering van het emigratie schema. Er werd ons opgemerkt, dat onze positie gunstig is door de uitstekende roep, die onze voor treffelijk georganiseerde vee- artsenijkundige dienst geniet. Ten alie tijde wordt krachtig de hand gehouden aan voorschriften welke het infectiegevaar tot in details regelen. De hoofdinspecteur van de vee- artsenijkundige dienst van Den Haag heeft een verklaring afge geven, dat het absoluut moge lijk is het overbrengen van mond- en klauwzeer te voor komen door het toepassen van desinfectie. Nader vernemen wij nog van de commissaris voor de emigra tie, dat de administratieve pro cedure betreffende de voorbe reiding tot emigratie naar Ca- zal belastingaanslagen vervallen, heeft de minister thans een rege ling getroffen, die neerkomt <p het verlenen van een ko-t uit stel voor de betaling van die aan slagen. Deze regeling geldt uitsluitend voor aanslagen voor de inkom sten. en vermogensbelasting. Voor de 25-jarige 4% obligaties 1952 en 22-jarige 0/5/10% obli gaties 1952 is de inschrijvingsda tum vastgesteld op 10 Maart rn de stortingsdatum op 1 April. In verband hiermede wordt alleen uitstel verleend voor de bedra- gen, die op 9 Maart 1952, de dag voorafgaande aan de inschrij vingsdatum, nog geheel of ge deeltelijk in het kohier open staan. Personen, die niet hier te lande wonen, komen voor deze regeling niet in aanmerking, evenmin zij. aan wie wegens een op 9 Maart 1952 bestaan de belastingschuld (ongeacht Ce aard van deze belasting) 'n dwangbevel is betekend. Degenen voor wie de rege ling van toepassing kan zijn, kunnen tot 15 Maart een schrif telijk ve-zoek om uitstel van be taling bij de ontvanger indienen onder opgave van aanslagen in de inkomsten, en vermogensbe lasting en van het nominale be drag, waarvoor zij op de lenin gen hebban ingeschreven. De juistheid van het opgegeven be drag moet blijken uit een bij het verzoek over te leggen te hunne name staande schriftelijke ver klaring van de bank, commission- nair in effecten enz, bij wie of door wiens tussenkomst de in schrijving heeft plaats gehad. Op deze verzoeken om uitstel Z"1 door de ontvanger gunstig worden beschikt in die zin, dat zal worden toegestaan de open staande brdragen tot ten hoog ste het nominale bed-ag der in schrijving te betalen in vijf maandelijkse termijnen, waarvan de eerste vervalt een maand na de laatste normale vervaldag en zo vervolgens. Wanneer derhalve een groter bedrag op de aansla- 'öhtvangkantore worden gedepo neerd en tot zekerheid van de belastingschuld verpand. Over de bedragen, waarvoor uitstel wordt verleend, zal naar de gewone regeling interest wor den berekend. Voor de rentespaarbrieflening is de regeling ter verkrijging van uitstel iets eenvoudiger. De spaarbrieven worden immers tussen 5 Maart en 1 Juni tegen contante betaling aan de daar voor aangewezen kantoren afge geven. Het uitstel van betaling van meergenoemde aanslagen kan daarom worden gevraagd en onder dezelfde voorwaarden ver leend gedurende het gehele bo vengenoemde tijdvak onder ge lijktijdige overlegging en verpan ding van de rentespaarbrieven. van dit systeem. De stichting voor de landbouw heeft een com missie ingesteld ter bestudering van de problemen, die bij de uit voering van een tweeprijzenstel sel om een oplossing vragen. De huidige garantieprijs voor alle aan zuivelfabrieken gelever de melk van 20 ct per kg met een vetgehalte van 3,5 houdt in, dat aan de veehouders-leveran ciers bij een totale leverantie van b.v. 5 milliard kg een minimale opbrengst wordt gegarandeerd van 1 milliard gulden. Dit bedrag moet worden verkregen uit de netto-opbrengst van de tot zuivel producten verwerkte melk, ver meerderd met de netto-opbrengst van de consumptiemelk, welke laatste resulteert uit de door de consument betaalde prijs en de door de overheid op consumptie- melk verleende subsidie. Deze subsidie overbrugt het verschil tussen de grantieprijs en de theo retische productenprijs, welke voortvloeit uit de maximum con sumentenprijs. Aan de verlenging van deze garantie is de voor waarde verbonden, dat het be drijfschap voor zuivel zorg draagt voor een goed verloop van de consumptiemelkvoorziening te gen vastgestelde consumenten prijs. HET TWEEPRIJZENSTELSEL. In het geval, dat het tweeprij zenstelsel voor de melk wordt toegepast, wordt door de overheid een lagere prijs voor alle melk gegarandeerd, doch wordt voor de consumptiemelk een hogere prijs betaald dan deze garantie prijs. Indien hierbij wordt uitge gaan van een garantieprijs voor alle melk van 19 cent en een prijs voor de consumptiemelk van 21 cent, dan wordt door de overheid een totaalopbrengst ge garandeerd bij een totale melk leverantie van 5 milliard kg, waarvan 1,7 milliard kg con sumptiemelk, van 5 x tien tot de negende X 19 cent vermeer derd met 1,7 x tien tot de negen de X 2 cent. Dit komt neer op een totaal gegarandeerde op brengst van 950 millioen 34 millioen 984 millioen. Deze gegarandeerde totale op brengst is lager dan die bij de huidige garantie van 20 ct voor alle melk. Hier staat tegenover, drag van rond 17 millioen. Zo lang dus de werkelijke totale op brengst meer is dan 1 milliard, niet medegerekend deze laatste 17 millioen, ontvangen de vee houders in totaal 17 millioen meer. DE KWALITEIT VAN DF, MELK. Het is bekend, dat met name in bepaalde gebieden in de Verenig de Staten van Amerika melk in consumptie wordt gebracht, wel ke kwalitatief op een hoger peil staat dan de melk, die hier te lande in het algemeen wordt ge consumeerd. Daarbij moet niet uit het oog worden verloren, dat de prijs voor de melk aldaar als gevolg van de kwaliteitsmaatre gelen tot een zeer hoog peil is gestegen en dat o.a. ook in ver band met de grootte der veehou- dersbedrijven bezwaarlijk verge lijkingen met ons land kunnen worden getrokken. De verbete ring van de hygiënische kwaliteit van de consumptiemelk is overi gens een punt, dat volledige aan dacht verdient. VEEVOEDER. De precaire veevoedersituatie maakt het noodzakelijk, dat de veevoederverbouw in eigen land in het centrum van de aandacht komt te staan van allen, die bij de landbouw zijn betrokken. Het georganiseerde bedrijfsle ven zal zich terdege moeten be raden op zijn verantwoordelijk heid op dit punt, dat van zulk 'n wezenlijk belang is voor de grondslagen van de veehouderij en bovenal van -het kleine bedrijf in ons land. Uiteindelijk is het werk van de boeren zelf beslissend Deze nej? ben in de na-oorlogse jaren reeds veel gepresteerd, in sommige op zichten zelfs meer dan wat des kundigen enkele jaren geleden bereikbaar achtten. Thans zal echter meer nog dan de op brengst per gewas de keuze van het gewas en dus het bouwplan een grote rol gaan spelen. Bin nen de grenzen door de eisen van verantwoorde vruchtwisseling pestp'd. lingen hier no" grote moeilijkheden tot verhoging van de veevoederproductie, die be nut moeten worden, willen wij dat de overheid een belangrijk, njet gedwongen worden in 1953 hoger bedrag aan subsidie op de over te gaan tot een belangrijke consumptiemelk moet betalen inkrimping van de veestapel en dan bij de ene melkprijs van 20 cent, n.l. voor 1,7 milliard kg 1 cent meer of wel een totaal be- nada normaal voortgang kunnen vinden voor hen, die g,en openstaat dan het nominale niet werken op met mond- en bedrag der inschrijving, blijven klauwzeer besmette bedrijven Dit wil dus zeggen dat genoem de procedure van hen, die werk zaam zijn op besmette bedrij- voor dit meerdere de vervaldagen gelden. Aan het uitstel zullen verder noe enkele voo-waarden worden ven, voorlopig geen voortgang verbonden. Indien daaraan niet zal vinden, terwijl zij zich niet wnrdt voldapn. vervalt het uit- in persoon mogen melden bij s^€j onmiddellijk en zonder op- enige Canadese instelling hier zegging. Dit is het "eval indien te lande. Zij die zich melden of I Wecens de aanslof? of een gedeel- opzercepen zijn bij zulk een in- te daarVan vervolging moet '.vor stelling, dienen voorzien te zijn ingesteld of wanneer zich van een deugdelijk gewaarmerkt bijzondere omstandigheden bewijs, dat zij niet op een be- ranchten voordoen, zoals execu- smet bedrijf werkzaam zijn. Deze maatregel is met de Ca nadese autoriteiten getroffen, teneinde interne besmettings mogelijkheden te voorkomen. tie doo- derden, vertrek metter- w""n naar het buitenland e.a. Voorts moeten uiterlijk on vijf April alle obligaties (reeepissen), waarvoor is ingeschreven, ten De mislukte poging om in de Ver. Staten een stelsel van al gemene dienstplicht in te voeren heeft geen invloed op de gebrui kelijke methode voor het oproe ren van dienstplichtigen, aldus deelt de U.SI.S. mede. (Zoals gemeld is de behandeling van het regeringsontwerp voor al gemene dienstplicht door het Huis van Afgevaardigden op de lange baan geschoven). Op 't ogenblik wordt in Ame rika een selectiesysteem toege past, dat ook in de tweede we reldoorlog is gebruikt. Volgens dit stelsel bepaalt een nationaal hoofdkwartier in samenwerking met de land-, zee- en lucht macht het aantal mannen, dat iedere maand voor militaire dienst moet worden opgeroepen. In de steden worden door bu reaux de dienstplichtigen aan gewezen aan de hand van wet telijk vastgestelde bepalingen, die rekening houden met de ge- normale zondheidstoestand, familie-om standigheden en beroep en werkkring. Voorts kent men in Amerika een nationale garde en een ze- organiseerde reserve. De natio nale garde wordt door de rege ringen der afzonderlijke staten georganiseerd. De reserve is gro tendeels samengesteld uit oud strijders, die met behoud van hun rang in het burgerleven zijn teruggekeerd en d'e ieder jaar opkomen voor herhalings oefeningen. De garde en de reserve kun nen in de onderscheidene tak ken van dienst in actieve dienst worden opgeroepen, als een na tionale noodtoestand wordt af gekondigd. Voorts voert elk der onderde len van de strijdkrachten eigen campagnes om vrijwilligers te werven. Door deze methoden zijn de wel speciaal van de varkens en de kippen. SCHEUREN VAN GRASLAND. Het scheuren van grasland kan leiden tot een opvoering van de productie van veevoeder. De minister zal met dan in het uiterste geval overgaan tot het opleggen van een scheurplicht. Er loopt voorts een gerucht, dat binnenkort een scheurpremie in uitzicht zal worden gesteld. Het lijkt hem gewenst, dat de boeren op dit punt weten, war zii aan toe zijn. Hij wil uitdrukke lijk verklaren, dat er geen plan voor het geven van scheur pre mies bestaat. Hij is er n.l. ;ilet van overtuigd, dat dit onder de huidige omstandigheden tot een inkrimping van het daarvoor in aanmerking komende areaal grasland zal leiden. Bovendien geeft het scheuren van grasland in vele gevallen nog zodanige Amerikaanse strijdkrachten, die rechtstreekse voordelen, dat hij 4 jaar geleden een millioen man onder de wapenen hadden, op gebouwd tot de huidige sterkte van ruim 3 millioen man. medegedeeld door het K.N.M.I. tr De Bilt, geldig van Zaterdagoch tend van Zaterdagavond. Enige neerslag. Zwaar bewolkt met op dc meeste plaatsen enige neerslap Krachtige tot matige wind hoofd zakelijk tussen Zuidoost en Zuid. Weinig verandering in tempera tuur. ZON MAAN op onder op onder Maart: 6.13 8 7.10 18.32 14.57 9 7.08 18-34 16.11 6.28 10 7.06 18.36 17.24 6.40 11 7.04 18.38 18.38 6.51 12 7.01 18.40 19.52 7.01 13 6.59 18.41 21.09 7.11 14 6.56 18.43 22.29 7 23 15 6.54 18.45 23.52 7.38 16 6.52 18-47 7.58 17 6.50 18.48 1.16 8.27 het niet juist zou achten hiervoor nog een premie beschikbaar te stellen. Indien onvoldoende activiteit wordt getoond tot opvoering van de eigen verbouw van voedermid- delen op de veehouderijbedrijven, zal men niet ontkomen aan meer stringente maatregelen, welke de gewenste ontwikkeling kunnen stimuleren. Hierbij kan ook wor den gedacht aan een systeem van veevoederdistributie, waarbij de hoogte der toewijzingen afhanke lijk wordt gesteld van de produc tie van bepaalde gewassen. ZONDAG 9 MAART. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 0.52 1.27 2.07 2.17 n.m. 1.13 1.48 2.28 2.38 MAANDAG 10 MAART. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 1.23 1.58 2.38 2.48 n.m. 1.43 2.18 2.58 3.08

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1